Schouwenaren dwingen respect af premie Angelo Nijskens toont twee gezichten Wilco Doeleman op proef bij VVV w mm - cruise vaan Karolingentoernooi groeit in populariteit sport 20 Goede seizoenouverture van eilandelijke selectie tegen Feyenoord 2 la ONCE mijdt Franse koersen Ajax 2 niet in bekertoernooi Giro start in 2000 in Rome Nilis stopt als international Ullrich wil starten in Valkenburg Blessure Lodewijks valt mee EEN MIMIPRIJS 20.00 lezers P&Olm uitslagen Jeroen Piket alleen op kop in Antwerpen Jacky van Ast wint in België agenda woensdag 5 augustus 1998 sbw door Klaas Verspoor BRUINISSE - Feyenoord-trai- ner Chris Dekker, zelf oud-voet baller van onder meer Fortuna Sittard, roemde het team van Sehouwen-Duivelandse voet ballers. „Een goede, agressieve en sportieve tegenstander die er zelf ook nog een wedstrijd van wilde maken." Het tweede team van de Rotterdammers won in Bruinisse: 1-2. Maar de over winning kwam moeizaam tot stand. De tweede selectie van Feye noord is zich vanaf 11 juli al aan het voorbereiden op het nieuwe voetbalseizoen. Dekker weet zich vergezeld van oud-Feye- noorder André Stafleu en op het oefencomplex Varkenoord wordt de groep met de talent volle Brian Pinas en onder meer de Tsjechen Simr. Paciorek en Hajek' klaargestoomd voor het grote werk. Dekker: „Ik heb een groep met jongens onder de twintig jaar. Een elftal voor de toekomst. Vanavond moesten er nog een paar met het Canadese elftal spelen maar ach, het was een leuk potje. Alleen moetje eigen lijk een uitslag maken van 4-0 of 5-0." Zover kwam het echter niet en tot twee minuten voor tijd mocht Schouwen-Duiveland zelfs hopen op een kleine stunt. Toen soleerde Mark van Zanten, Feyenoords nummer zeven, door de Schouwse defensie. Juist die individuele acties had de coach van Schouwen-Duive land, Gerard Olijhoek, te weinig gezien. „Het was allemaalzo be rekenbaar. Ze stonden vaak in een één-tegen-éénsituatie en dan maken ze nóg niet de actie. Dat is typisch Nederlands." Van Zanten ontsteeg de grauwe middelmaat door onder keeper Jacco van der Schee de winnen de treffer binnen te schieten. Met Van der Schee is direct één van de uitblinkers genoemd. „Het waren twee uitstekende keepers," vond Dekker zelfs. Voor rust stond Jacob Muller van Bruse Boys tussen de palen. Met fraaie reddingen, de eerste na zes minuten op een inzet van Jarda Simr, vestigde hij de aan dacht op zich. Dat deed voorin ook SKNWK- speler Wilco de Valk. Wederom bewees de snelle spits een ware nachtmerrie te zijn voor iedere tegenstander. Na negen minu ten was de Nieuwerkerker, on danks een overtreding, twee Feyenoorders te snel af en pas seerde Feyenoord-doelman Ro nald Graafland. Feyenoord kreeg daarna kansen te over. Eerst haalde verdediger Barry Hage uit een corner een kopbal-van Mike Coffie van de lijn, maar even later kon de slu we spits toch de 1-1 scoren, hoe wel hij de bal met de hand mee nam. In de tweede helft volgden de lo gische wissels en Feyenoord hanteerde zeker in de beginfase een hoger tempo. Schouwen- Duiveland bleef echter condi- Een fel duel om de bal in de wedstrijd van de Sehouwen-Duivelandse selectie tegen de reserves van Feyenoord. foto Pieter Honhoff door Lucien Roelandt AXEL - Voor trainer Frans Ver meulen is er bij Hoek nog veel werk aan de winkel. Dat bleek gisteravond overduidelijk in de oefenwedstrijd tegen Axel. Wel iswaar won de zaterdaghoofd klasser, na een 1-1-ruststand, met 1-3 van zondag derdeklas ser Axel. Maar de cijfers waren geflatterd. Het dieptepunt voor het team van de Brabantse oefenmeester was het onproffesionele van veteraan Angelo Nijskens. Na een forse overtreding van Job Zweegers bespuwde de ex- prof zijn tegenstander. Onspor tief gedrag waarvoor scheids rechter Luijks de rode kaart trok. De uitsluiting zal ongetwijfeld een schorsing tot gevolg heb ben, die Hoek bij de start van de competitie wel eens zwaar zou kunnen opbreken. Want Nijs kens was de man die voor het enige gevaar aan de zijde van de gasten wist te zorgen. Hij legde de basis van de openingstreffer van Hoek en nam zelf de tweede treffer voor zijn rekening. Hoek kwam na tien minuten op voorsprong. Angelo Nijskens plaatste de bal naar de instormende middenvelder Danny Tersteege, die vervol gens Carlo de Deckere kansloos liet: 0-1.In 25ste minuut kwam de gelijkmaker. Een schot van Marino Dhooge werd door John Bentschap Knook met de hand uit het doel geslagen. Job Zwe- gers benutte de gegeven straf schop feiloos: 1-1. Door doel punten in de zeventigste minuut van Angelo Nijskens en enkele minuten voor het einde van Bentschap Knook kwamen de zwaar geflatteerde 3-1-eind- stand op hetbord. Axel-Hoek 1-3 (1-1). 10. Tersteege 0-1. 25. Zwegers 1-1 (strafschop), 75. Nijskens 1-2, 88. Bentschap Knook 1-3. tioneel redelijk overeind en kreeg in de counter via De Valk en Willemse nog kansj es. Aan de andere kant weerhield Marien Benard op de doellijn Feye noord van de 1-2. Maar na de treffer van Van Zanten, twee mi nuten voor tijd, gingen de kop jes toch nog omlaag. Gerard Olijhoek ontving voor de wedstrijd afzeggingen van Marco Jonker (Zierikzee), Cle ment Rijnberg (Renesse) en Mark den Haan (SKNWK). Ten opzichte van het vorig seizoen zijn de gestopte John van der Have (Zierikzee) en Remy Lie- vense van Brouwershaven afge vallen. Vanüit de selectie onder de 23 jaar zijn Wilko Hanzen en Robbert Roggeband definitief overgeheveld. Tegen Feyenoord 2 liet ook Marien Benard zien klaar te zijn voor het grote werk. Het Schouwen-Duivelands elf tal heeft toekomst, maar komt pas in oktober weer bij elkaar. Olijhoek: „Dat is bewust. Eerst komt de voorbereiding, dan de beker en dan de competitie. Zo vroeg in het seizoen moet je de trainers niet teveel lastig vallen met dit soort wedstrijden." Schouwen-Duivelands elftal - Fey enoord 2 1-2 (1-1). 9. De Valk 1-0.24. Coffie 1-1. 88. Van Zanten 1-2. Scheidsrechter. C.A Dalebout (Nieuwerkerk). Toeschouwers: 300 Selectie Schouwen-Duiveland: Ja cob Muller, Jacob van den Berge, John van Dijke, Marien Benard, Wilko Hanzen, Peter Willemse (Bru se Boys), Jacco van der Schee, Barry Hage, Robbert Roggeband, Patrick Roggeband. Jarno Vermeulen (Zie rikzee). Wilcode Valk, MartijnNeele (SKNWK). Patrick de Broekert, El- mar Verhage (WIK'57). Oefenprogramma SV WIK: dinsdag 11 augustus WIK 1 - ZSC 1 19.15 uur; zaterdag 15 augustus WIK 1 - WHS 114.30 uur; dinsdag 18 augus tus Yerseke 1 - WIK 1 19.15 uur; za terdag 22 augustus WIK 1 - 's-Heer Arendskerke 1 14.30 uur; zaterdag 19 augustus NTVV 1 - WIK 1 14.30 uur. DFS: zaterdag 8 augustus Noad"67 - DFS 14.30 uur; dinsdag 11 augustus DFS - Zeeland Sport 19.30 uur; za terdag 15 augustus DFS Wolfaartsdijk 14.30 uur; dinsdag 18 augustus DFS - Nieuwland 19.00 uur; zaterdag 22 augustus toernooi DES'67 Dirkshmd; dinsdag 25 au gustus eerste bekerronde Renesse 1 - DFS 1 19.00 uur; zaterdag 29 augus tus Flakkee - DFS 14.30 uur; dins dag 1 september tweede bekerronde DFS - ZSC 18.45 uur: dinsdag 8 sep tember derde bekerronde Brouwer shaven- DFS 18.30 uur. MADRID - De Spaanse wielerploeg ONCE rijdt dit jaar ge wedstrijden meer in Frankrijk. Het team van de Franse ko man Laurent Jalabert wijzigt het programma wegens i slechte ervaringen van de renners en stafleden bij de Rom van Frankrijk. ONCE zou dit seizoen nog deelnemen aam Tour du Limousin, Parijs-Tours en Tour de l'Avenir. Spaanse ploegleiding heeft juridische acties aangekondi; tegen de Tourdirectie. ONCE is verontwaardigd over de a; nier waarop de Franse politie en justitie de renners heeft b handeld in de jacht op dopingpraktijken. Na de arrestaties ploegarts Nicolas Terrados besloot de Spaanse formatie ve vroegd terug naar huis te gaan, gevolgd door de drie ande Spaanse teams. AFP AMSTERDAM - Ajax heeft het tweede elftal teruggetrokke uit het bekertoernooi. De ploeg heeft op de eerste twee spee dagen van de groepswedstrijd toernooi verplichtingen. B KNVB beslist woensdag of hij de opengevallen plaats in pon] 5, waarin verder Telstar, FC Utrecht en Excelsior zitten, do; een andere club zal opvullen. Ook buigt de bond zich overee mogelijke boete voor Ajax. ANP ROME - De Ronde van Italië start in het „heilige" jaar 2 000q 13 mei met een tijdrit in de hoofdstad Rome. De koersdirecij wil de proloog van de Giro op het Sint Pietersplein bij hetV; ticaan laten eindigen. Traditiegetrouw is Milaan de finis-;, plaats van de op één na zwaarste wielerronde. SID BRUSSEL - Luc Nilis heeft bedankt voor het Belgisch elflij De 31-jarige aanvaller van PSV wil plaatsmaken voor d jeugd. Hij wil zich bovendien beter op zijn Nederlandse cluW verplichtingen gaan concentreren. Zijn gevoeligheid voJ blessures was ook een reden om te stoppen als internationy Nilis speelde 51 interlands. Bij het WK in Frankrijk kwama voor de laatste keer in actie voor het nationale team. ANP MUNCHEN - Jan Ullrich wil bij het WK wielrennen op llos! tober in Valkenburg graag aan de start verschijnen. „Her! moeilijk om zolang de concentratie en de vorm vast te ho» den", erkende de Duitser bij een sportbeurs in Münche1 „Maar als de moraal goed is, ik voldoende rust kan pakkene daarnaast intensief kan trainen, ben ik in Nederland zek; van de partij." De Duitser liet vorig jaar na zijn triomf ine Ronde van Frankrijk het WK schieten. Ullrich wil de Rot; van Spanje (5-27 september) gebruiken om in vorm te koma voor het WK. DPA/ANP EINDHOVEN - De blessure van PSV-keeper Patrick Loc: wijks valt alleszins mee. Hij heeft een lichte hersenschuddi: en moet volgens manager Frank Arnesen twee dagen absok rust houden. „Maar we gaan er vanuit dat hij volgende week woensdag; de Europa Cupwedstrijd tegen Maribor wel kan keepen".» Arnesen gisteren. Maandag in het oefenduel met Anderlei kreeg Lodewijks een trap tegen zij n hoofd. Gevreesd werdi hij voor lange tijd zou zijn uitgeschakeld en ook de wedsti tegen Maribor moest missen. Eerste doeman Ronald Watere. is geschorst voor dat duel. PSV bereikte gisteren overes I stemming met de 19-jarige international Eric Kortchagic uit Rusland. Hij tekende een contract voor vier jaar. ANP door Maarten Wijffels DREISCHOR - Wilco Doele man gaat toch niet naar Ivloe- tinge. Althans voorlopig niet. De 22-jarige doelman heeft een uitnodiging geaccepteerd van eerstedivisionist VVV uit Venlo om een week op proef te komen. Eind vorige week leek voor Doeleman eindelijk een einde te zijn gekomen aan een perio de van onzekerheid. De keeper uit Dreischor kreeg te horen dat hij na een proefperiode bij RBC niet in aanmerking kwam voor een contract en besloot over te stappen naar hoofd klasser Kloetinge. „Mijn tas stond al gepakt voor de eerste training, toen ik maandagavond een telefoon tje kreeg van de manager van VW". reconstrueert Doele man. „Die vroeg of ik na het af ketsen van de transfer naar RBC nog interesse had om in het betaalde voetbal actief te blijven. Toen ik bevestigend antwoordde, nodigde hij mij uit voor een proefperiode bij de club." Training Hoe het programma van Doe leman er de komende dagen uitziet, kon hij gisteravond nog niet exact zeggen. Doele man: „Ik heb vernomen dat ik niet de enige keeper ben die deze week wordt getest. Voor lopig werk ik vandaag eerst een training af en daarna zien we wel verder." Kloetinge wacht intussen rus tig af. PR-manager Paul Dek ker: „Wij hopen voor Wilco dat hij alsnog in het betaalde voet bal aan de slag kan. Daar lig gen tenslotte zijn ambities. Mocht hij bij WV een contract krijgen, dan schuiven we een keeper uit de tweede selectie door. Wil VW hem niet, dan komt hij alsnog naar Kloetinge. Bij ons blijft hij dan ook altijd welkom." Wilco Doeleman: „Mijn tas stond al gepakt voor de eerste trai ning van Kloetinge, toen VW belde". foto Willem Mieras (Advertentie) Wereldhaven nummer één heeft ook dit jaar het Wereldhaven festival. Van vrijdag 4 tot en met zondag 6 september. Open dagen met een dynamisch programma: feestelijk, avontuurlijk verrassend met een kijkje achter de schermen van de grootste wereldhaven. Naast scheepsbezichtigingen, excursies, demonstraties van de Koninklijke Marine en een bezoek aan een containerdorp biedt uw krant u een mini-cruise voor een North Sea Ferries miniprijs van slechts 20,p.p. Op zaterdag 5 september vaart de prachtige cruiseferry "NORSUN", het prestigeschip van de P&O North Sea Ferries, vanuit Europoort naar de Parkkade midden in het centrum van Rotterdam. U koerst eerst richting Noordzee, om daarna via de Waterweg, Hoek van Holland, Maassluis, Vlaardingen en Schiedam naar hartje stad Rotterdam te varen. Het programma begint 's ochtends om 8.30 uur bij de Euromast, per bus naar Europoort om in te schepen voor een tocht van ongeveer twee uur en duurt tot ca. 12.15 uur. Na ont scheping kunt u genieten van het wervelende Wereldhaven Festival. Stuur snel de bon met betalingsregeling in, wij zenden u, zolang er plaatsen beschikbaar zijn, in volgorde van binnenkomst de toe gangsvouchers met het programma toe. Maximaal 4 personen per bon. Deze bon in een enveloppe zenden aan Lezerspremie, Postbus 9231, 6800 KN ARNHEM. verrassend extra s van uw krant Ja, ik bestel NAAM Mini-cruises De passagiers zijn: VOORLETTER GEBOORTEDATUM Postcode/Plaats: het totale bedrag. eenmalig van af te schrijven. De vouchers zenden aan: Adres: Telefoonnummer: J Als betaling sluit ik een bank/girocheque bij Ik machtig u het bedrag van mijn bank/girorekeningnummer Handtekening: Indien er geen plaatsen meer beschikbaar zijn ontvangt toegezonden betaalcheque terug PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT van onze sportredactie OOST-SOUBURG - Op het ten nispark aan het Koopmans voetpad. het domein van twee deklasser TC Souburg, is sinds maandag het Karolingentoer nooi 1998 aan de gang. In de derde editie van het evenement, waarvan de naam verwijst naar een volksstam uit de oudheid, is in verschillende opzichten spra ke van progressie. „In 1996 zijn we met 75 deelne mers begonnen als K5-toer- nooi", geeft wedstrijdleider Duncan Lau tekst en uitleg. „Vorig jaar werd het toernooi opgewaardeerd tot K4-niveau en nam het aantal inschrijvin gen toe tot 120. Ditmaal is de teller pas gestopt bij 156 spelers en speelsters. Het zal mij be nieuwen of het aantal inschrij vingen bij de volgende afleve ringen nog groter zal worden." Het Karolingentoernooi maakt qua presentatie en organisatie een verzorgde indruk. Dat is in het nati&nale tenniswereldje niet onopgemerkt. „We hebben inderdaad een sterke bezet- ANTWERPEN - Schaakgroot meester Jeroen Piket heeft na de vijfde ronde in het Antwerpse Lost Boys-toernooi alleen de leiding genomen. Piket versloeg Azmaiparasjvili, de speler met de hoogste rating in het toernooi. Piket heeft in vijf ronden nog geen punt afge staan. Alleen Boris Avrukh kan nog enigszins in het spoor van Piket blijven. De 20-jarige Israëliër versloeg de Belg Michael Goere- vitsj en volgt op een half punt. ANP KONINGSHOOIKT - Wielren ner Jaeky van Ast uit Rilland heeft een wedstrijd voor nieu welingen in het Belgische Ko- ningshooikt gewonnen. De wedstrijd, in België een Gro te Prijs, ging over zestig kilome ter. Twee ronden voor het einde ontsnapte Van Ast met twee an- dei-e renners uit het peloton. In de sprint was Van Ast zijn mede- vluchters de baas. ting", haakt Lau op dit gegeven in. „Er zijn afvaardigingen uit de districten Leiden, Den Haag, Rotterdam, West-Brabant en Limburg en uiteraard is Zee land ook uitstekend vertegen woordigd. Op het laatste mo ment kwam er nog een groep van negen jongeren uit Gelder land bij, omdat een tennistoer nooi in Noord-Beveland niet doorging." Clinics Inmiddels zijn twee wedstrijd dagen achter de rug, maar van daag zullen er weinig uitslagen bijkomen. „Tussen 13.00 uur en 16.00 uur worden er twee ten- nisclinics gegeven", verklaart Lau. „Titia Hamelink heeft de leiding en onze clubtrainers, Ronald van de Broek en Lucien- ne Sigmond, zijn als assistenten ingeschakeld. Iedereen die er aan wilde meedoen, kon zich opgeven. Het aanbod overtrof echter de mogelijkheden en daarom moesten we loten. Be halve de clinics staat voor vrij dag nog een barbecue op het programma met daaraan ge koppeld een disco. Daar kan wel iedereen aan zijn trekken ko men." Over het toernooi is tot dusverre weinig opzienbarends te mel den. De eerste ronde is nog niet op alle niveaus afgewerkt. Om dat sommige geplaatste spelers een bye hadden, is nog niet ie dereen in actie gekomen. Ver rassingen zijn er daarom nau welijks. Rondgang Een rondgang langs de deel- toemooien laat zien dat bij de categorie t/m 16-jaar de Zeeu wen domineren. Bij de jongens zijn Jacco de Looff en Dennis Stevense als eerste en tweede geplaatst en bij de meisjes Kim Dijkstra en Bianca Zwanen burg. Een leeftijdsklasse lager is Arthur te Boekhorst favoriet met Floris Scholten uit West- Brabant als nummer twee in de waardering. Bij de meisjes is de Limburgse Danielle Adams de te kloppen speelster. René Lin- denberg is aanvoerder van de rangschikking bij 12-jarige jon gens, met Paul Reehorst uit Rot terdam als zijn grootste concur rent. Bij de meisjes zijn Lidwien van Helmond en Kim Boes de hoogst geplaatsten. Bij de jongste kinderen zullen de Zeeuwse jeugdspelers de dienst uitmaken. Ermel Gideonse en Michiel Ketting bij de jongens en Stephanie van Damme en Naomie Hillebrand bij de meis jes zijn de favorieten. Basketbal Athene. WK mannen. Achtste finales. Groep E: Italië - Puerto Rico 68-63 (34-31 Rusland - Canada 81-72 (42-38), Joego slavië - Griekenland 70-56 (38-30). Groep F: Argentinië - Brazilië 86-76 (42-38), Spanje - Litouwen 86-80 n.v. (43-40, 75- 75), Verenigde Staten - Australië 96-78 (54-31). Bridge Vlissingen. Zomeravondbridge met 62 paren. Het vrouwenkoppel Schuurman en Boven leverde de beste prestatie met een score van 64.88 procent. Resul taten vanaf 50 procent en hoger. A-lijn, niet roken, dubbele howell-8, eerste deel: mw. Hurkman/van Oost 60.71, echt paar Sondag 54.76, Bakker/Scherp 53.57, dms. Bakker/van Malland 50.60. Tweede deel: dms. Schuurman/van Boven 64.88, dms. Dingemanse/ Wijnen 58.93, dms. van Damme/Scheltus 58.33, Veld kamp/van Leerdam 50.00. B-lijn, niet ro ken. dubbele howell-8, eerste deel: v. d. Brink/mw. Pettinga 63.69, mw. de Zwar te/den Edel 57.14, dms. Cox/Dirksen 52.38, mw. de Ruyter/Griep 51.79. Twee de deel: van BelzenA/ogels 61.31, Veger- /van Giezen 59.52, dms. van Belzen/de Regt 54.76. C-lijn, niet roken, dubbele howell-8, eerste deel: Rijnberg/Provily 59.52, mw. Martens/Jansen 58.33. dms. Lijnse/Labrujère 57.14, Raukamp/Zonne- vyle 55.36. Tweede deel: Wiessner/lnge- negeren 60.12, mw. Koek/v. d. Perk 54.76, Gabrielse/Pouwelse 53.57, dms. Janssen/Krombeen 51.79. D-lijn, 14 pa ren: echtpaar Grootjans 62.20, mw. Schouten/van Iren 60.71, v. d. Abele/de Koeyer 55.06, de Kort/Verburg 54.46. mw. v. d. Laan/v. d. Plas 54.17, mw. van Leeuwen/Schoof 53.87. Dammen Den Haag. WK blitz. Kwartfinale: Schwarzman(Rus)-Wesselink(Ned)3-1, Wirny (Dui) - Krajenbrink (Ned) 4-2, Trai- telovitsj (Isr) - Zalitis (Let) 4-2, Prosman (Ned) - Durdyev (Tkm) 4-2. Halve finale: Schwarzman - Traitelovitsj 4-0, Wirny - Prosman 3-5. Finale: Schwarzman - Pros man 6-4. Schwarzman wereldkampioen. Schaken Antwerpen. Lost Boys-toernooi. Belang rijkste uitslagen vijfde ronde: Piket (Ned) -Azmaiparasjvili (Geo) 1-0, Avrukh (Isr) - Goerevitsj (Bel) 1-0, Leitao (Bra) - Kogan (Isr) 1/2-1/2, Van Wely (Ned) - Barsov (Oez) 1 -0, Seul (Dui) - Lautier (Fra) 1/2-1/2, Ernst (Ned) - Mikhalevsky (Isr) 1-0, Rein- derman (Ned) - Porper (Isr) 1-0, Dutreeuw(Bel) -Tischbierek(Dui)0-1, De Vreugt (Ned) - Safin (Isr) 0-1, Van den Doel (Ned) - Vanderwaeren (Bel) 1-0. Stand aan kop: 1Piket 5, 2. Avrukh 4 1/2, 3. o.a. Van den Doel, Stefansson (IJs), Ernst, Van Wely, Reinderman. Sportprijsvragen Lucky 10 van dinsdag 4 augustus. 8-9-13- 16-20-21-22-25-31-32-33-34-36-37-44- 45-60-72-73-78 (onder voorbehoud). Tennis Amsterdam. Grolsch Open. mannen. 950.000 gulden. Eerste ronde: Portas (Spa) - Haarhuis (Ned) 6-4 3-6 6-4, Ver kerk (Ned) - Van Lottum (Ned) 7-5 6-3, Marin (CRi) - Van Herck (Bel) 6-2 4-6 6-4, Zabaleta (Arg) - Mantilla (Spa/2) 7-6 6-2, Norman (Zwe) - Arazi (Mar) 6-7 5-1 dis kwalificatie van Arazi, Dosedel (Tsj/8) - Puerta (Arg) 7-6 6-1, Novak (Tsj) - Gau- denzi (Ita) 6-3 6-3, Voinea (Roe) - Squillari (Ita) 6-1 7-5, Larsen (Den) - Pescariu (Roe) 6-4 6-4. Dubbel. Eerste ronde: Haarhui- s/Eltingh (Ned/1) - Haggard/Waite (ZAf/VSt) 4:6 6-3 6-3, Djordjevic/Holmes (Joe/Zwe) - Albano/Meligeni (Arg/Bra) 7- 6 6-7 6-4, Koves/Rosner (Hon/ZAf) - No- vak/Rikl (Tsj/4) 6-2 4-6 7-6, Hrbaty/Kucera (Tsj) - Broad/Norval (GBr/ZAf) 5-7 6-46-3. Toronto. Mannen, 4,4 miljoen gulden. Eerste ronde: Vacek (Tsj) - Schate (Ned) 4-6 6-3 6-4, Santoro (Fra) - Dar (Tsj) 6-3 6-4, Sargsian (Arm) - Clémt. l (Fra) 3-6 6-4 7-5. H Oost-Souburg. Karolingentoernooi.. i 16: R.J. Fontein-W. Blokland 6-3:- w.o. R.J. Fontein; M. Wisse-A. Sïered 7-6 6-0; C. van Driel-S. Franken 6-45 J C. Beilo-J. van den Branden 6-47-5.81 16: K. Dijkstra-L. Gruber6-1 6-1; SI Hacken-L. Smeets 7-5 6-3; A. Rier-r s-E. de Vos 2-6 6-2 6-0; A. Kreuger-i 1 van der Vliet 6-1 6-2; A. Kettirdj Brown 6-4 6-4; T. van den BroebU Kars 6-3 6-4; B. Zwanenburg-E. vani Heyden 6-1 6-1. JE 14: B. Rotte-W.r, Noord 6-1 6-1; W. Blokland-S. Aal; f ring 6-2 6-0; R. Baans-N. Kasius 6-1;K. Bastiaansen-K. Scholten 6-25 R. Hartingsveld-R. Kobussen 6-26-'1 Grootscholten-L. Kasius 6-2 6-3,1, Heiwegen-S. van Rijmenam 6-1 6-: I Herweijer-S. Franken 6-4 6-3; F. Scf^ ten-S. van Vuren 6-0 6-0. fi ME 14: N. Hillebrand-T. van den Brc*. 3-6 6-2 6-4. JE 12: C. J. van de Zweep- H Hermus 6-3 6-0; B. Maas-S. BakkerLd 6-4; B. van de Sande-P. Joziassef^ 6-2; J. Herweijer-F. Sonnemans 5 6-2; K. Scholten-B. Antonissen 6-1 c- S. Huis in 't Veld-J. Dhooge w.o.S.K'V in 't Veld; P. Reehorst-P. Felius 6-45 c: ME 12: N. de Schepper-E. Blok 6-35. u N. Hillebrand-L. Kars 6-3 6-1. JE 10 Felius-M. van de Zweep 6-4 6-4 Grootscholten-J. Westerbeke 6-0 5 r; M. Heiwegen-M. Snoek w.o. M. Hei' gen. ME 10: N. Hillebrand-M. deBetf -n 6-16-0. jk' Voetbal k VI Oefenwedstrijden. Dinxperlo. Dinxp-'^j - De Graafschap 0-13 (0-6). Doelpur: Roelofsen en Gerritsen 3, Visca3i:vi Fuchs 2, Lindenbergh, Rzasa, Redetet Veenoord. Emmen (Ned) - Real Soci» d| (Spa) 0-3 (0-2). Almelo. SC Her».. (Ned) - Schalke 04 (Dui) 1-3 (1-1). D: punt Heracles: Leferink. Doelpinrc Schalke 04: De Koek 2. Max. Wadi W veen. WSE - Sparta 0-14 (0-9). Doelf%, ten: Tammer 5, Krijgsman en Kays2, liëns, Van der Laan, Mourad, Niels' Wouden. Halsteren. Halsteren (NöVc Real Zaragoza (Spa) 0-2 (0-0). Bijzo"- d( heid: Bij Real Zaragoza begon Nc"{e Wooter in de basis. Tilburg. Longa lem 110-2(0-1). Doelpunten: Schulp," Lommel. SK Lommei (Bel) - NAC(Nk "6 1 (0-1). Doelpunt: Arveladze. Oldenskc Quick'20 - FC Twente 0-4 (0-2). Doei: ov ten: Ajoupov, Bosman, Hoogma, De1' te. *'J Oostenrijk: Sturm Graz-A.Lüstenau-'ne Stand aan kop: Sturm Graz 3-9, L" Dl ASK 2-6, FC Tirol 2-4. va Wielrennen.dl Callac. Criterium. 1. Durand (Fra) 12' "T in 2.41.23, 2. Rinero (Fra) 0.01, 3. H;. J1 (Fra). Graz. Criterium, puntenkoef. Zabel (Dui) 50 punten, 2. Wiesen (Oos), Conté (Ita) 33. Lausanne. DuW U klimtijdrit (2 x 6,85 km). Eerste rit: 1 tani (Ita), 2. Richard (Zwi), 3. Julich 4. Dufaux (Zwi), 5. Atienza (Spa).Tw* n rit: 1. Pantani, 2. Julich, 3. Richard.4 I's faux, 5. Meier (Zwi). Eindstand: 1Fs' leti ni 25.37, 2. Julich (VSt) 1.24, 3. P- 2W (Zwi) 1.40, 4. Dufaux (Zwi) 1.53,5.M' 1.58. Stiphout. Profronde. 1. VosU'eu (Zetten) 100 km in 2.17.10, 2 Boo/Cül (Den Haag), 3. Svorada (TsjechieU \\q Heeswijk (Baexem), 5. Qe Jongh "-'rjjjj Schermer). kui _woensdag Trimlopc Eei jsloi ..het Derde Krekenloop. Westkapelle. tijd: 19.30 uur voor 2,7 kilometer of:-' e' lometer. Inschrijven aan de Ridde^Ver laan te Westkapelle. ;C0n

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 20