Zomergasten heersen in Cadzand Duursporter Rotte voltooit trilogie Niels Koole wint laatste zwemloop van Zoutelande Stijlvolle finale verdringt zorgen in 24-uur Oostburg Terneuzen groeit naar topvorm toe Stichting opgericht voor tennistalenten Tennisser Koert van de Akker wint Cerestar-tennistoernooi in Sas van Gent Bondscoach Doug Mason naar Krefeld uitslagen door Rudy Boogert BREDENE - Duursporter Pe ter Rotte uit Middelburg heeft zaterdag zijn derde halve triat lon in acht weken voltooid. In het Belgische Bredene, een stadje onder de rook van Oost ende, eindigde de 57-jarige ve teraan als tweede. Rotte is een echte laatbloeier. Ruim vijftien jaar geleden stortte hij zich op de duursport bij het zien van de Iron Man triatlon in Hawaii. Nade halve triatlons in Nieuw koop en Brasschaat afgelopen juni, voltooide de Middelburg se atleet dit weekend in België zijn triatlon-trilogie. Tussen door werkte Rotte nog drie kwarttriatlons, een kleine tri atlon en twee lange-afstand zwemwedstrijden af Wat brengt iemand tot zo'n overdadige loopdrang? „Ik heb altijd al een voorliefde gehad voor duursporten'Yzegt Rotte. „Vroeger was ik gymnastiekle raar en het functioneren van het menselijk lichaam heeft nog steeds mijn interesse. Dat komt goed uit, want tien jaar geleden ben ik gedotterd. Ik ben een potentiële hartpatiënt en moet de nodige voorzichtig heid in acht nemen. Het dose ren van de trainingsarbeid en I het rusten is in mijn geval van I levensbelang." door Jasper van der Bliek VLISSINGEN - De finales van het Haaientandentoernooi in Cadzand hadden gisteren veel weg van een Helmonds kampi oenschap. Een groep tennissers uit de Brabantse plaats pakte bijna de helft van de hoofdprij zen in de Zeeuws-Vlaamse bad plaats. Bij het Cerestar-toer- nooi in Sas van Gent was de spanning in de finalepartijen ver te zoeken. De overwinnaars denderden met duidelijke cij fers over hun tegenstanders heen. In de hoogste B2-categorie won Koert van de Akker uit Philip pine de hoofdprijs. In een wei nig spannende finale ging Paul Cortvriendt met 6-3 en 6-2 de boot in. Cortvriendt, die een thuiswedstrijd speelde, had geen antwoord op de vlammen de forehand van Van de Akker, die hem naar alle hoeken van de baan dirigeerde. Ook in de ral ly's was de speler uit Philippine duidelijk de betere, wederom vanwege zijn sterke forehand- spel. Het was een goede presta tie van de ongeplaatste speler, die een indrukwekkende week achter de rug heeft. Fouten Een niveau lager, in de Cl won Gino Roctus in een eenzijdige partij met tweemaal 6-2 van Mi chael Pieters. Bepalende factor in deze partij was dat Roctus zijn tegenstander door zeer vast spel dwong tot fouten. In de C2- categorie won Bert Dutree met 6-3 en 6-2 op overtuigende wijze van Ronald de Pooter. De Pooter maakte aanvallend veel onno dige fouten en daardoor kwam hij al snel op achterstand. In de hoogste klasse van het vrouwenenkelspel was er een overwinning voor de organise rende vereniging. Pascal Pieters versloeg Muriel Boddaert in een partij, die spannender was dan de cijfers (6-3 en 6-2) doen ver moeden. Met lange rally's en aanvallend spel trakteerden de speelsters het publiek op een portie mooi tennis. Ook in het herendubbelspel pakte een koppel uit Sas van Gent de eerste prijs. Paul Cort vriendt, eerder verliezend fina list in het enkelspel werd met zijn partner Onno van Quekel- berghe winnaar na een poule systeem. De organisatie was na afloop erg tevreden over de tennis- week. Het deelnemersaantal van 168 was een nieuw record, de weergoden hadden de gra- velbanen gespaard en de hele Zeeuws-Vlaamse top had acte de presence gegeven. Het enige minpuntje was het gebrek aan spannende partijen gedurende de finaledag. Cadzand Eenzelfde luxeprobleem kende de organisatie van het Haai- etandentoemooi in Cadzand. Ook in de Zeeuws-Vlaamse badplaats hadden de leukste confrontaties al eerder in het toernooi plaatsgevonden. In de heren B-categorie werden in de halve finales twee ware titanen duels uitgevochten. De latere fi nalisten Stefan Tichelaar uit Meppel en de Brabander Marcel Brouwer hadden het heel moei lijk met respectievelijk Michel Bos uit het Limburgse Bruns- sum en Marcel Liezen uit Dalf- sen. Tigchelaar bleek gisteren het best hersteld van de zware partij van een dag eerder. Met 7- 6 en 6-3 ontdeed hij zich relatief gemakkelijk van Marcel Brou wer. De Cl-klasse werd een prooi voor de onbekende Bram de Nijs. De Vlissinger verraste het door SjaakSinke ZOUTELANDE - Niels Koole uit Middelburg heeft zaterdag avond met ruime voorsprong de laatste zwemloop in Zoutelande gewonnen. Koole finishte na 1 kilometer zwemmen en 10 kilo meter lopen in een tijd van 45 minuten en 10 seconden. Zijn vriendin Chantal Maat (Middel burg) was de snelste bij de vrou wen. Organisator Lein Lievense had al aangekondigd dat hij zou stoppen, wanneer er minder dan vijftig deelnemers zouden star ten Helaas stormden er maar 32 atleten om 19.30 uur in de Wes- terschelde, reden voor Lievense om de pijp aan Maarten te ge ven: ..Het is jammer, maar met zo weinig deelnemers is het niet meer op te brengen. Zo ben je vijfentwintig gulden kwijt aan een deelnemer, bij een inschrijf geld van dertien gulden vijftig. Daar moet dus flink wat geld bij", liet hij mistroostig weten. Pleister op de wonde was dat Lievense in de categorie H40 het zoet van de overwinning mocht smaken. Arjen van Oord (Middelburg) voerde al snel het veld aan op een vlakke, blinkende Wester- schelde voor Bram van de Wege Claeyssens en Deltour winnen op Woeste Kop AXEL - Op de baan van de golf- vereniging De Woeste Kop in Axel werd zaterdag een pa ren- wedstrijd gespeeld om de Del Court-beker. Het koppel Alain Deltour/Ronald Claeyssens ar riveerde als winnaar in het club huis. Aan deze landelijke wedstrijd namen honderden paren deel op alle Nederlandse banen. Aan de hand van de resultaten maakt de Nederlandse Golf Federatie de uitslag op. De Woeste Kop kreeg twaalf paren aan de start. Alain Deltour en Ronald Claeyssens gingen daarvan het best rond. Het Hulster paar liet het echtpaar Verstraeten uit Zaamslagen het paar Buwalda/ Deltour in die volgorde achter zich. hele toernooi al met overwin ningen op Dylan Blackman en Tom Gelevert. In de finale be kroonde de Nijs zijn mooie pres taties met een duidelijke over winning op Gert Jan Lauret: 6-3 en 6-1. Probleem Het vrouwentoernooi werd ge domineerd door een groep cam- pinggasten uit het Brabantse Helmond. Ook in de B-fmale was één van hen succesvol. Ri- neke Kusters versloeg in een keiharde, aanvallende wed strijd de Drentse Henriëtte Holthuis met 6-3, 5-7, en 7-5. Vooral het behouden van de ser vice bleek voor de speelsters een groot probleem. In de derde set vielen maar liefst acht breaks te noteren. Een trapje lager, in de C-catego- rie was het bijna als vanzelf sprekend ook een Helmondse die de overwinning wegkaapte. Manon Kreemers won in twee sets van Anoes Willemsen uit Schoondijke, één van de weini ge Zeeuwse finalisten. Tevredenheid Het hardcourt-toemooi in Cad zand had dit jaar te kampen met een zeer laag deelnemerstal. Slechts 114 spelers en speelsters meldden zich aan, terwijl dat in voorgaande jaren wel eens an ders was. Toch heerste een ge voel van tevredenheid, met na me over de vele deelnemers van buiten Zeeland. Volgens een lid van het organisatiecomité krikt dat het niveau van het toernooi aanmerkelijk op. V De winnares van de B-finale van het vrouwentoernooi, Rineke Kusters uit Helmond. foto Charles Strijd (Philippine), Sjaak de Kok (Le- wedorp). Chantal Maat, Tom de Jonge (Bergen op Zoom) en op een minuut achterstand Niels Koole. Op de Boulevard van Zoutelande zette Koole echter in de eerste ronde lopen de wed strijd al naar zijn hand. Samen met Aijen van Oord voerde hij het veld aan. In de tweede ronde was de weerstand van Van Oord gebroken en kon Koole zijn voorsprong snel opvoeren. Adriaan Janisse (Westkapelle) knokte zich. in zij n hoekige stijl, van de tiende plaats bij het zwemmen naar de vierde plaats samen met Sjaak de Kok. Blindedarm Onder het oog van de vele toe schouwers won Koole na lange tijd weer eens een wedstrijd. „Jammer dat de zwemloop ver dwijnt. Het is een leuke wed strijd, veel publiek en een goede organisatie", zei Koole. In maart werd hij verlost van een blindedarm-ontsteking, waar na hij weinig trainend toch langzaam in vorm komt. Met deze overwinning neemt Koole meteen de leiding in het Spiruli- na Marcus Rohrercircuit met 3298 punten voor Bram van de Wege met 3256 punten. Toch ziet Koole zich niet als winnaar van het circuit: „Ik ga eerst op vakantie naar Frankrijk, waar ik in Reims nog een marathon ga lopen. Ik kom dus niet aan de benodigde zes wedstri jden", liet hij weten. Adriaan Janisse bleef bijna twee minuten achter op Koole, maar had wel Sjaak de Kok (vierde) en Arjen van Oord (derde) los gelopen. IJzersterk Veteraan H50 Adrie Gerards (Zierikzee) moest bij het zwem men Lein Lievense in de catego rie H40 nog even voor zich dul den. Het lopen van Gerards was echter ijzersterk, waardoor hij op de tiende plaats overall kon finishen. Chantal Maat had na sterk zwemmen geen tegenstand van betekenis bij het lopen, waar doorzij de winst greep in 50 mi nuten en 59 seconden Daardoor blijft ze aan de leiding in het klassement bij de vrouwen met 2923 punten, waarmee ze op de derde plaats overall staat De zesde wedstrijd voor het circuit is op zondag 9 augustus in Kam perland. Het peloton dendert door de straten van Oostburg. foto Charles Strijd door Jan Roovers OOSTBURG - Een finale om van te watertan den. Een verloop en een slot, dat alle zorgen over het voortbestaan van het evenement even naar de achtergrond verdrong. De jubileum uitgave van het wielertrimspektakel 'de 24- uur van Oostburg' reikte tot een climax, waar in pas in de allerlaatste proef beslist werd over de eindzege. Die ging met het kleinst mogelijke verschil naar de ploeg van Creatief Wonen uit Oostburg. Achter Zaltbommelaar Henk in den Bosch en ex-amateur Wilfred Raas spurtte Marco van der Meulen in de afsluitende trimronde naar de derde plaats. Net voldoende voor de overwin ning. want bij een vierde plaats voor Van der Meulen zou de ploeg van Witte-Boussen-De Bruin eindwinnaar zijn geworden. Samen met het viertal van Creatief Wonen, vo rig jaar ook winnaar van het trimfeest. maak ten de renners van Witte-Boussen-De Bruin en De Smikkelaer uit Zaltbommel de dienst uit. De winnende ploeg had met kopman Marco van der Meulen en Andy van Waes belangrijke pionnen binnen de gelederen, die in de diverse proeven de nodige punten verzamelden De Zaltbommelaars In den Bosch en Van Tuyl de den in de kop van de wedstrijd goed mee, Rudy Buzeyn en Wil fred Raas hielden hun ploeg Wit- te-Boussen-De Bruin gedurende de hele 24- uur in de top van het klassement. Daardoor kwam er een boeiend sluitstuk en kon deze zil veren uitgave van de 24-uur van Oostburg, onder ideale omstandigheden en een goede pu blieke belangstelling verreden, tot een waar dig jubileumnummer uitgroeien. Lachende gezichten alom bij de organisatoren direct na afloop. Maar al gauw ook het besef dat het tweedaagse wielertrimspektakel vol gend jaar mogelijk niet meer op de trimkalen- der komt. „Want de gemeente wil ons uit het centrum weg hebben, ze willen ons verbannen naar de rand van de stad. En dat zien we eerlijk gezegd niet zitten. Dit is een evenement dat het voornamelijk van de sfeer moet hebben. We hebben daaromheen een programma gebouwd dat op een andere lokatie niet tot zijn recht komt. Zo denkt ook de horeca en de midden stand uit Oostburg erover", aldus voorzitter Theo Dierikx. Zorgen voor later „Bij een eventuele verbanning uit het centrum zullen we ons erover beraden of de 24-uur de volgende jaren wel doorgaat. Daarbij moet ook nagedacht worden over de terugl opende be langstelling. Deze editie gingen slechts veer tien formaties van start", zegt Dierikx. Maar dat zijn zorgen voor later, want zaterdag werd het uitstekend verlopen jubileumnummer na afloop gevierd bij Tirolerklanken in de feest tent. door Jan Roovers TERNEUZEN - De eerste seri euze oefenwedstrijd van Ter- neuzen tegen Eendracht Aalst eindigde eerder in een 5-1-ne- derlaag. Tegen de Uefa's van Club Brugge stond zaterdag na de tweede teslwedstrijd 4-4 als eindstand op het scorebord. Het handjevol supporters kon er best mee leven. De zondagvariant worden van HSV Hoek, de Zeeuwse smaak maker bij de zaterdagamateurs. Dat is het doel waar dè zon dagderdeklasser van voorzitter Eddy Dobbelaar naar streeft. Anders gezegd, de brede selectie van trainer Paul Telussa moet zo snel mogelijk naar de eerste klasse. Gelet op wat dit seizoen aan kwaliteit en routine bijeen is gebracht, mag dat ook worden verwacht. Tegen Aalst werd al duidelijk dat Terneuzen qua niveau be duidend is gegroeid. Het oefen duel met de Brugse Uefa's be vestigde die indruk. Vooral in het eerste uur van de wedstrijd liet de ploeg onder aanvoering van Danny Magito zien, dat de gedane 'aankopen' de versnelde race naar een hoger platform aan moet kunnen. Weliswaar werd het linkerverdedigings- blok door de Brugse beloften vaak voor schut gezet, maar de 'vaste man' op die plek, Michel de Vries, werd onvoldoende ver vangen door Bart Audenaerd Die mocht verantwoordelijk worden gesteld voor de vroege 1-0-achterstand. Uitblinker Na de gelijkmaker van Thierry de Waele, ingeleid door Barrv van der Hooft en uitblinker An- toine Thoen, vond een g combinerend Terneuzen echterl snel het juiste ritme om de te genstander onder druk te zet ten, wat resulteerde in een 3-2- voorsprong bij rust. Een eigen doelpunt van laatste man Cy- manowski, op de huid gezeten door Mike But, betekende 2-1 en even later strafte Thoen zwak spel van de Brugse verdediging af: 3-1. Smolders maakte na een fraaie actie de aansluitingstref fer (3-2). In de tweede helft zette beide ploegen het aantrekkelijke kijkspel voort. Uit een slalom van Van der Hooft maakte Thoen 4-2. Telussa had toen ge noeg gezien, maar zag het team na het inbrengen van een aantal wissels de greep op de wedstrijd verliezen. Door het verdwijnen van Thoen boette de ploeg aan aanvalskracht in, de Brugse wissels brachtten meer vaart in de ploeg. Via tweemaal De Neve sleepten de LTefa's toch nog een 4-4-gelijkspel uit het duel. Van onze sportredactie SCHEVENINGEN - Vijf tennisscholen slaan de handen ineen en hebben de Stichting Opleiding Toptennis Nederland opgericht. De- ze privéscholen - Amstelpark en Goldstar uit Amsterdam, Hent Jj van Hulst (Valkenswaard), Approach (Enschede) en Ron Timmer mans (Barneveld) - willen toptalenten gezamenlijk begeleiden y naar de internationale top. Auke Dijkstra, een voormalige coach bi) De Manege uit Apeldoorn, wordt voorzitter van de stichting. §e Het is de bedoeling dat jeugdige tennissers na hun juniorenperiodf de keuze krijgen tussen deze nieuwe stichting en de Jong Oranje-se- jje lectie, die onder leiding staat van bondscoach Michiel Schapers. ne Hoewel het niet met zo veel woorden wordt gezegd, is deze nieuwe ge ontwikkeling een aanval op bondscoach Schapers. Deze krijgt con- st- currentie met zijn Jong Oranje-selectie, waartoe alleen Peter Wes- <je seis en Edwin Kempes behoren. „Ik wacht rustig af," aldus Scha pers. „Officieel heb ik nog van niets gehoord. Elk initiatief om talent beter op te leiden, juich ik toe. Ik vraag me alleen wel af op welke grondslag deze stichting is opgericht. De privécoaches heb ben gezegd dat ze contact opnemen als ze de tijd daarvoor rijp ach ten. Ik merk wel wanneer dat zo ver is." GPD aa ;de Chinese turnster twee maanden in ziekenhuis NEW YORK - Turnster Sang Lan moet nog twee maanden in het ziekenhuis in New York blij ven. De Chinese raakte vorig maand bij een valpartij tijdens de Goodwill Games verlamd. Ze blijft in Amerika voor de revali datie en psychologische bege leiding. Sang Lan kwam bij een misluk te salto verkeerd terecht en be schadigde daarbij het ruggen merg. Na een operatie had ze een beetje gevoel in een teen, maar de kans is klein dat ze ooit weer zal kunnen lopen. Haar ouders zijn inmiddels overgekomen uil China. AFP KREFELD - Doug Mason, bondscoach van het Nederland se ijshockeyteam, combineert deze functie het komende sei zoen met het trainerschap van de Duitse club Krefeld Pingui- nen. De Canadees tekende voor een jaar en begint vandaag met zijn werk. In juni verlengde Mason zijn verbintenis met de Nederlandse ijshockeybond, eveneens met een jaar. De trainer heeft erva ring met de combinatie club/ bondscoach, aangezien hij eer der gedurende twee jaar zowel Oranje als de Tilburg Trappers onder zijn hoede had. „Eind volgende week komt het programma van de Duitse com petitie uit. Op basis daarvan plan ik mijn activiteiten met het Nederlands team. ANP/DPA Eerste profzege van Van Dartel FREITHAL - Christian van Dartel heeft zijn eerste over winning als wielerprof behaald. De Nederlandse renner uit het Duitse Team Nürnberger won zaterdag het eerste gedeelte van de vijfde etappe van de Ronde van Saksen. Van Dartel klopte na een rit over 97 kilometer van Pirna naar Freithal zijn Duitse medevluch ter Thorsten Schmidt. Het tweetal had een voorsprong van ruim drie minuten op het pelo ton. In deze groep bevonden zich ook Raymond Mei js en Cees Jeurissen. Zij eindigden respec tievelijk als vijfde en zesde. DPA Tennis Sas van Gent. Cerestar toernooi. HE B2, finale: Koert van de Akker-Paul Cort vriendt 6-3, 6-2. HE C1, finale: Gino Roc- tus-Michael Pieters 6-2,6-2. HE C2,finale: Bert Dutree-Ronald de Pooter 6-3,6-2. HE D1, finale: Björn Obrie-Paul van Graef- schepe 6-2, 6-1. HE D2, finale: Hans Dhondt-Wim Verpoorte 6-1, 6-3. HE Dl 35+, finale: Martin Sponssla-Piet Thans 6-0, 6-1. DE C, finale: Pascal Pieters-Mu- riel Boddaert 6-3, 6-2. DE D1. finale: Tilly Dierick-Manon Dutree 6-2, 6-1DE D2, fi nale: Karin Pijpelink-Lïen Kint 6-2, 6-4. DD C, finale: Adriaansens/Adriaansens- Pielers/BoddaertO-6,6-4,6-0 DD D, fina le: Dierik/Laurijns-Zegers/Pieters 7-5, 6- 1. HD B, finale: Cortvriendt/van Quekel- berghe winnen via poules. HD C, finale: Mathijssen/Blijenberg-Risseew/Kom- mers 6-3, 6-3. HD D, finale: Boogaard/O- brie-Thans/Terluin 6-0, 6-1. GD C, finale: Verstraeten/Roctus-Pieters/Dutree 7-6, 6-2. GD D, finale: Dutree/Pieters-Hame- link/Nanninga 6-2,6-3. Cadzand, Haaientandentoernooi. HE B, finale: Stefan Tigchelaar-Marcel Brou wer 7-6, 6-3. HE C1, finale: Bram de Nijs- Gert Jan Lauret 6-3, 6-1. HE C2, finale: Ghislain Geurts-Dmitri van Hoof 6-1,6-4. HE D1, finale: Sjoerd Bakker-Bram Coo- len 6-2, 6-2 HE D2, finale: Peter Heesak- kers-Roel Dingen 6-2, 2-0 (opg). DE B, fi nale: Rineke Kusters-Henriette Holthuis 6-3, 5-7, 7-5. DE C, finale: Manon Kree- mers-Anoes Willemsen 6-4, 6-3. DE D, fi nale: Kim van Reymerdaal-Brigitte van de Broek 6-2, 6-2. HD B, finale: Tigche- laar/Liezen-Longerart/Gorthmans 6-4, 6- 3 HD C. finale: De Nijs/Van Hoofd-Van Dijke/Stiphout 6-2, 6-3. HD D, finale: Leenknechts/Leenknechts-De Kam/Wul- le 3-6, 6-4, 7-5. DD C, finale: Willemsen- /Van Pamelen winnen via poules. DD D, finale: Kreemers/Van Reymersdaal- Pam/Bosma 6-2, 3-6, 6-2. GD B, finale: Tigchelaar/Holthuis winnen via poules. GD C, finale: Cremers/Van Stiphout-Van de Broek/Hendriks 6-4, 6-4. GD D, finale: Scheedler/Leenknecht-Bepenau/Bepe- nau 6-1,6-2. markt Martens 178, 11. Rabobank 176JTJ 12. Vrije Markt 15 104,13. Vrouwenploe:' Fitnesscentrum Way of Life 110,14. Caffl Cl Markt 15 42. Zwemloop L( Zoutelande. Zomid-zwemloop. 1 kilo' meter zwemmen, 10 kilometer lopen; Mannen H21: 1. N. Koole (Middelburg 45.01, 2. A. Janisse (Westkapelle) 46.4C ro; de Kok (Lewedorp) 47.46, Jve Jonge (Bergen op Zoom) 49.04,6. G. v, de Nieuwenkamp (Middelburg) 49.32,ke B. van de Wege (Philippine) 49.48, 8. ge Kohn (Zuidland) 50.05, 9. D. Kuyste»- (Eindhoven) 51.28, 10. E. Bleek (RockaojJ3' je) 54.16. H40: 1. L. Lievense (Zoutelao: Stt de) 51.32, 2. J. Boot (Zoutelande) 54.26 en 3. B. de Jong (Bergen op Zoom) 54.3!' H50:1. A. Gerards (Zierikzee) 50.32,2 f Verhage (Westkapelle) 54.02. H18: 1 A van Oord (Middelburg) 47.35. Vrouwe D21:1. C. Maat (Middelburg) 50.29,2.M Krimpenfort (Bergen op Zoom) 1.01.21 3. C. Bleek (Rockanje) 1.04.40. D40:1. van Hal (Middelburg) 1.07.46. M... zwemloop 500 meter zwemmen, 5 kilo kr meter lopen: 1. F. van Tetering (Ooste'tai hout) 21.18,2. R.R. Vermeulen (SouburgLi, 22.11,3. N. van de Schelde (Roosendaal, 25.37, 4. P. Huibregtse (Westkapellfj'31 26.15, 5. P. Huibregsen (Goes) 26.2C va Tussenstand Spirulina Marcus Rohrr J)( circuit na vijf wedstrijden: 1. N. Koe-: (Middelburg) 3298, 2. B. van de Wegi;. (Philippine) 32-56, 3. C. Maat (Midd burg) 2923, 4. G. van de Nieuwenkar (Middelburg) 2877, 5. P. Verhage (We kapelle). he Trimkoersen 24 Uur van Oostburg. Trimronden, eer ste ronde: 1. Creatief Wonen, tweede ronde: 1Witte-Boussen-De Bruin, derde ronde: 1. De Smikkelaer 3. Creatief Wo nen, vierde ronde: 1. Creatief Wonen, vijfde ronde: 1. Creatief Wonen, zesde ronde: 1. Smikkelaer. Afvalritten. Eerste rit: 1. Witte-Boussen-De Bruin, tweede rit: 1. Creatief Wonen, derde rit: 1. De Smikkelaer, vierde rit: 1Witte-Boussen- De Bruin, vijfde rit: 1. Creatief Wonen. In dividuele tijdrit: 1 De Smikkelaer. Sprint: 1, Creatief Wonen. Eerste ploe gentijdrit: 1. Witte-Boussen-De Bruin, tweede ploegentijdrit: 1. Creatief Wo nen. Bike-runwedstrijd: 1. Creatief Wo nen. Eindstand ploegen: 1. Creatief Wo nen 474 punten, 2. Witte-Boussen-De Bruin 472, 3. De Smikkelaer 436, 4. Ver- duijn 372, 5. FDS De Smet 312, 6. Tegel- zetbedrijf Lammens 300, 7. Oostburgse Bandenhandel 280,8. Thuismarkt Caste- leijn 268, 9 Café De Tol 254, 10. Meer- Derde plaats voor De Krijger in wielerkoers LOCHRISTI - Karin de Krijger is als derde geëindigd bij een eli te-wedstrijd in het Belgische Lochristi. Dc wielrenster uit Breskens maakte in de 75 kilometer lange koers deel uit van een kopgroep van drie, die in de straten van Lochristi voor de zege sprintte. Winnares werd de Belgische Ru th de Meyer. Jeugd strijdt om WK-titel op Haringvliet HELLBVOETSLUIS - De P tachtig beste jeugdzeilers jj van de wereld gaan mor gen op het Haringvliet bij Ilellevoetsluis van start Al voor de mondiale titel- lit strijd tot 17 jaar. Neder- tci land is op dit evenement, he dat duurt tot 14 augustus ko met tien boten goed verte- Ee genwoordigd. De deelnemers varen hun In wedstrijden in de Cadet klasse, een t weemansboot met kleine fok en spin- El aker, waarmee zeilers al 22 vanaf zeer jonge leeftijd ne wedstrijden kunnen va- de ren. Somige teams varen ge echter in oudere, houten Er boten de races, aangezien 0i deze qua snelheid gelijk- de waardig zijn. Ai Grote favoriet op dit jeugd-WK is Argentinië, dat de laatste paar toer nooien domineerde. Toch mag ook van de Engelse delegatie het nodige wor den verwacht, omdat de Cadet-categorie in dat land erg populair is. De tien Nederlandse boten pj zullen hun wedstrijden waarschijnlijk in de luwte 'k varen, omdat ons land sic zich mondiaal nog niet kan meten met de besten. Mi

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 38