Groot worden achter Madorudam Concours als generale voor ZK Wim Padmos oppermachtig in Bombokaalloop Een etmaal lang fietsen en feesten in 's-Heerenhoek Tennissers uitgeloot bij overvol toernooi Eerste finale bekend W esthoek-toernooi Tennisser Frank Clausing uit Colijnsplaat wil prof worden uitslagen agenda zaterdag zondag door Peter Godrie DEN HAAG - Het kan niet altijd meezitten. In zijn zesde opeen volgende toernooi van deze zo mer was het eindstation slechts de kwartfinale. Maar Frank Clausing, de vijftienjarige ten nisser uit Colijnsplaat, moppert niet. Daarvoor heeft hij geen en kele reden. De coming man van hel Zeeuwse en misschien zelfs wel Nederlandse tennis won dit jaar al twee B-toernooien, was twee keer verliezend finalist in die categorie en werd onlangs in Haaren derde op een sterk bezet jeugdtoernooi. Luc Govers, de Zeeuwse coach die met zijn pupillen, dus ook met Clausing, stad en land af reist, laat zich tegelijkertijd di plomatiek en optimistisch uit. „Bij Clausing is het de moeite waard om te kijken wat er in zit." Tijdens het laatste evene ment. een K2-jeugdtoemooi in Den Haag, viel er bitter weinig te zien van Clausing en zat er bar weinig in. Bitter smaakte het optreden op de banen van HLTC Thor TW wel. Na een bye in de eerste ronde en een walk-over in de tweede schifting stond Clausing, als tweede geplaatst in de politieke residentiezomaar zonder iets te doen bij de laatste acht. In de kwartfinale verloor hij tamelijk resoluut van Romano Frantzen, een jongen die een week eerder op het K2-toemooi in Haaren al in de tweede ronde sneuvelde. Tegen Clausing was Frantzen bij de les, omdat hij al twee wed strijden had moeten afwerken. Frantzen had zichtbaar meer ritme. Het gebrek daaraan brak Clausing op. Mentaal knakte het bij Clausing, die het eerste bedrijf met 6-4 verloor, bij een 2-1 achterstand in de tweede periode. Een onmogelijk ge haalde bal van Frantzen, een dubbele fout en een eenvoudige in het net geslagen backhand van Clausing beslisten de partij voortijdig. Met 6-2 won Frant zen ook de tweede reeks. Rust nodig Lang treurde Clausing niet na. Hij vond het zelfs niet erg. „Je kunt niet altijd goed blijven spelen. Ik heb een beetje rust no dig", verklaarde hij. Even 'niets doen' kan het Zeeuwse talent wel gebruiken. Volgende week •staat het A-toernooi van Grub- benvorst voor de deur. Dan wachten de nationale kampi oenschappen en vervolgens gaat hij naar Goirle, Bergen op Zoom en Vlissingen, waar hij en Govers hopen op een wild-card voor het A-toernooi. Op basis van zijn prestaties in de laatste weken verdient hij een startbe wijs. De fraaie lijst met overwinnin gen begon in Goes, waar hij in de B-finale Harold Schipper, één van zijn trainers, versloeg. In Kapelle moest hij de hoofdprijs laten aan Virgil Greeve en in Bruinisse aan oud-A-speler Joep van de Broek. In Zierikzee won Clausing wel, verder was er een derde plaats in Haaren en de eerste plaats in het jongensdub- bel tot en met zestien jaar. En passant, maar niet meer dan lo gisch, veroverde hij aan het be gin van het seizoen de Zeeuwse jeugdtitel in zijn leeftijdsklasse. Frank Clausing geeft de voor keur aan het spelen van,B-toer- nooien boven jeugdevenemen- ten. „Die zijn meer relaxed en voor mijn gevoel speel ik dan beter." Op jeugdtoernooien is de sfeer gestressed, zijn de trainers en ouders erbij en moeten er punten voor de nationale rang lijst worden vergaard. De weg naar de top is nu eenmaal niet glad gestreken, ook niet voor Clausing. Zevenjarige Het moment waarop Clausing de eerste bal sloeg, dateert van nog niet eens zo gek lang gele den. Aan de hand van vader en moeder Clausing trok hij als ze venjarige naar de tennisbanen van LTC Noord-Beveland in Colijnsplaat. Twee seizoenen later mocht hij voorspelen voor de Zeeuwse selectie en pikte Remco Maandag hem eruit. Die had er een goed oog in want Clausing werd Zeeuws kampi oen tot en met twaalf jaar. Later kwam Clausing onder de hoede van Jan-Willem Baars, de voorganger van Goovers als Zeeuwe DTL (districtstennis- leider). Tegenwoordig heeft Clausing te maken met Schip per, Maandag en Govers als ten- nistrainers en Fokke Zwart als conditietrainer. In totaal werkt Clausing twee uur in de week aan zijn conditie en dertien uur aan het technische en tactische gedeelte van de tennissport. Bezeten De linkshandige Clausing is be reid er nog harder voor te arbei den. „Ik wil zeker A1 worden en alles wat daarna komt", zegt hij stellig. Alles wat daarna komt, betekent naar Clausings inzicht prof worden. „Hij is bezeten op het moment dat het om de pun ten gaat", markeert Govers Clausings juiste instelling. Om de profstatus te kunnen berei ken, treedt hij volgend seizoen toe tot een tennisschool in Ne derland. Waarschijnlijk wordt dat die in Valkenwaard van. Henk van Hulst, waar bijvoor beeld Jacco Eltingh en Paul Haarhuis hebben getraind. Niet het gerenommeerde dub- belkoppel is zijn voorbeeld, maar Richard Krajicek. In één ding lijken ze op elkaar. Ze sjok ken allebei over de baan. Schou ders ingezakt en hoofd naar beneden gebogen. Het is li chaamstaal die nonchalance en een zekere desinteresse ver raadt. Maar het is gewoon een houding. Bij een slechte dag, zo als tegen Frantzen, valt het ge- sjok meer. Clausing: „Het was erger dan normaal. Het wilde ook niet lukken. Normaal loop ik als de baas op de baan." Frank Clausing heeft als jeugdig talent voor ogen ooit prof te worden. foto Ruben Oreel door Sjaak Sinke HAAMSTEDE - Een oppermachtige Wim Padmos van AV Voorne domineerde gisteravond in 15e Bombokaal loop over 10 kilometer in Haamstede. Opvallend was verder dat de volgende drie finishers veteranen waren. Charles Timmerman van Parthenon hield Padmos twee ronden gezelschap, maar moest in de slotronde een hal ve minuut inleveren op de winnende tijd (3 minuten en 7 seconden). Achter het leidende duo liep 1500 meter-loper Folkert van de Krol (Energie) aanvankelijk 'te zwemmen' voor een peloton met onder andere John Quaak van Delta Sport, Bas de Graaf van Thor en de veteranen Leo Klaasse van Voorne, Willem Hamoen (Voorne) en Piet Hopmans van Spado. Folkert van de Krol viel in de tweede ronde sterk terug om op de achtste plaats overall te finishen, net voor John Quaak die af en toe zijn achillespezen moest koe len met water uit de beschikbare drinkbekertjes. Rini Marijnissen van Thor was de sterkste 50+'er in 39 minu ten en 29 seconden. Voor Wim Padmos was het zijn tweede opeenvolgende zege in de Bombokaalloop. „Het was een gemeen rondje met veel wind op de open stukken", vertelde hij monter na zijn finish. „Jammer dat er weinig tegenstand was, waardoor het tempo nogal zakte." Esther Schilt van PAC nam bij de vrouwen al snel een kleine voorsprong op Martine Lust van Voorne. Uitein delijk won Schilt in 39 minuten en 33 seconden. De Duitse Uschi Reinartz bleef bij de vrouwen veteranen Mona Nieuwenhuizen (Voorne) en Elly Westerweele (Dynamica) ruim voor. door Peter Godrie NIEUWERKERK - Omdat het maximale aantal partijen is be reikt, kunnen twintig tennissers niet meedoen aan het Grut- tepikkers n-toernooi in Nieu- werkerk, dat morgen (zaterdag) begint. „Het liefst laat ik ieder een meedoen", klinkt het haast verontschuldigend uit de mond van wedstrijdleider Hans-Jan Goedegebure, „maar het kan gewoon niet anders." Plet Gruttepikkers Il-toernooi wordt voor de veertiende keer op het tennispark van TV Dui- veland in Nieuwerkerk gehou den. Er zijn 248 partijen ge pland en dat is bijna gelijk aan het aantal in 1997. Nieuw is de invoering van het gemengd dubbel B. Veel manne lijke tennissers op Schouwen- Duiveland zijn de laatste jaren B in het dubbelspel geworden en de organisatie wil ze zo de gele genheid geven te mixen. „Bij wijze van experiment", verdii delijkt Goedegebure. Drie koppels hebben zich ing schreven voor een poule. V/Tl zijn Cynthia Westerweel en nold van Gemerden Wolfaartsdijk, Gwendoline v, de Ouden en Chris Pollemai uit Oude-Tonge en het Sehouv se duo Erna van der Cingel Robert Kort. Het mannenenkel B loopt zoj gebruikelijk in Nieuwerkei niet over van kwaliteit en kwaï titeit. Zes tennissers melddf zich aan. Vakantieganger Er Anspach uit Krimpen aan def IJssel staat als eerste geplaatst e s. Comé Kleinjan is de tweede g(fn e plande finalist. Johnny Quaak uit Haamstede is de favoriet in hi '®nr mannenenkel Cl en grijpt h iva' toernooiinNieuwerkerkaana voorbereiding op de nationa jeugdkampioenschappen na hi toernooi. Nieuwerkerker Re van Dijke heeft plaatsingsnunF mer twee gekregen. z oor Ri 'lussi en va jeeft h( vaalfi door Klaas Verspoor BURGH-HAAMSTEDE - De tegenstandsters van de 'Cor- ries', Roda en De Waal, in het vrouwendubbel veteranen van het Westhoek-toernooi in Burgh-Haamstede zijn bekend. Ada Hommel en Nel Bos plaats ten zich gisteren ten koste van Gerda Minnaar en Anneke Ma- ris voor de eindstrijd die morgen al op de hardcourt-banen van de TV Westerschouwen wordt ge speeld. 'Erg gemakkelijk plaatsten Hommel/Bos zich niet voor de finale. De eerste set moest met 7-5 worden afgestaan aan Ma- ris/Minnaar. Pas in het tweede en derde bedrijf werd duidelijk wie het meest aanspraak maak te op de finaleplaats. Met 6-1 en 6-4 werd de wedstrijd uitge maakt. In het vrouwendubbel Cl liggen Den Ouden/Roda op koers. Na dat zij eerder in het toernooi al de eerste poule wedstrijd tegen Angela van der Horst en Bianca den Ouden wonnen werd nu in twee sets (6-3 6-4) afgerekend met de zusjes Verschuure. In het gemengddubbel C1 was* goed nieuws te melden voi !f.., Bertus Bleiji en Bianca den Ou 5' den. In twee sets, 7-6 6- plaatste het duo zich voor halve finale. Leijting/Van df Leer werden uitgeschakeld. on Pl Jordan Lems en Jacco de Loo kwamen in het mannendubbj^*' C2 een ronde verder. Het jeugc ge koppel was in twee spannei desets, 7-6 7-5, net iets te stei voor het koppel Slotboom/Vaeue A der Leer. Lems en De Looff kc men zaterdag in de halve fina uit tegen de Wessel-broers. wonnen in twee bedrijven va 6-3 van De Ronde/De Waal. In het gemengddubbel C2 ver sloegen Leo Nou wen en Annel Maris het span Carina Kerkht ve/Michel Visser, 6-2 6-4. In halve finale komen zij nu uit t$' gen Maruja Speelman en Jace :e Vleeshouwer die in twee sel wonnen van Marchand/Vafe, z' Urk. ;etd Het koppel Lekkerkerk/Kroo zijn de eerste finalisten in ,Prn vrouwendubbel D2. Met 6-2 6- werden Padmos/Van der Mei den aan de zegekar gebonden. d< [oord-; Jegaaïl «ia juropt oofdk «toni ieid ti ierho: naster er uil ilaats< ijk v; ee is pome ebrac en tej Ueen an de iefne lelta lento lit te 2 aerci 'even en v ivatt i %ez Ie g jérde :en vi debo h| uem en v uur- treze door Alex Krappen 's-HEERENHOEK - Een week end per jaar loopt heel 's-Hee renhoek uit en ligt het openbare leven er stil. Slechts voor de kerkgangers, het overgrote deel in 's Heerenhoek katholiek, wordt er dan stil gehouden. De rest van de tijd wordt er op race fietsen gereden, en - door.de aanhang van de deelnemers - gefeest. Want de 24-uurs van 's Heerenhoek is een combinatie van wielrennen en feesten, of, zoals mede-organisator Jan van Hanegem het zegt: „Een groot feest waarbij ook gefietst wordt." Bij een feest in dit Bevelandse dorp is fietsen uiteraard niet weg te denken. 's-Heerenhoek is het dorp van de in wielerkrin- .gen vermaarde familie Raas, en ook tal van andere bekende streekrenners komen uit dit dorp. Van Hanegem: „Dit dorp is van oudsher een wielermekka in Zeeland. Dan gaan we uiter aard bij zo'n feest geen hard loopwedstrijd houden." Oorspronkelijk ging het initia tief voor het feest uit van de plaatselijke horecagelegenhe den, maar zestien jaar geleden werd er een wielerspektakel aan gekoppeld. De formule van het wielergebeuren is aangepast laan die van het feest. „Het feest jgaat 24 uur door, en daarom wa ren wij voor het sportieve ge- .deelte op zoek naar een formule "die de deelnemende ploegen ook 24 uur bezig zou houden. De tij den dat de kerkdiensten gehou den worden, en de tijd die voor nachtrust bestemd is houden we stil, maar daarbuiten is van al les op wielergebied te doen." Variatie Daarbij wordt de variatie niet uit het oog verloren. Zo worden er zes criteriums verreden, er zijn twee koppeltijdritten, en tegen het vallen van de nacht moeten ook de ploegleiders aan de bak. Op de zondag zijn er dik ke banden wedstrijden voor de jeugd, waarbij alle deelnemers een aandenken mee naar huis krijgen. Ook staan er twee man ches op het programma voor mi- nimotors. Die zijn klein, maar gaan hard. Op het korte par koers in s-Heerenhoek zullen zij voor het nodige spektakel zorgen. Tot nu toe is de organisatie zeker van veertien deelnemende ploe gen, die stuk voor stuk bestaan uit vijf renners en een ploeglei der. Hoewel de deelnemende ploegen voor het grootste deel recreatief ingesteld zijn, staan er ook drie prestatief gerichte formaties (Volkswinkel, Sagro Capello en Sportline) aan de start. Dat is een laag aantal, weet ook Van Hanegem. „We hebben wel geprobeerd om meer prestatief gerichte ploegen te krijgen, maar op onze adverten ties in het blad van de KNWU kregen we nul reacties. Ik denk dat het met de vakantiesprei ding te maken heeft." Toch willen de deelnemers graag winnen, want er is ook te verdienen bij de wedstrijd. „Er zijn premiesprints die om van alles gaan. Er is geld te winnen, maar bijvoorbeeld ook een half varken." Vooral die laatste prijs geeft het recreatieve karakter van de wedstrijden aan. De wedstrijden worden van vocale begeleiding voorzien door Ton I, de prins carnaval van het dorp. De organisatie van het wieier- evenement is een heidens kar wei. Van Hanegem: „Wezijnmet twaalf mensen continu bezig. Gelukkig hebben we veel hulp. De beveiliging van het parkoers wordt verzorgd door de scou ting, er zijn een aantal EHBO- posten constant bemand. Dat moet ook wel, want het parkoers is niet gemakkelijk.De renners en mini-motorcoureurs krijgen te maken met een kort, bochtig traject. „Tijdens zo'n evene ment kan er natuurlijk van alles gebeuren. Het parkoers is niet ongevaarlijk. Maar gelukkig passen de coureurs hun tempo aan bij de echt moeilijke passa ges." In de avonduren is het par koers verlicht, en voor de men sen die willen oversteken heeft een steigerbouwer een overgang neergezetDe geringste zorg van de organisatie is nog de huisves ting van de renners. „Ze slapen gewoon in caravans langs het parkoers. Dat moet ook wel, want ze moeten toch om de zo veel tijd aan de bak." Een pro bleem waar de jury mee te ma ken krijgt, is het op tijd aan de start krijgen van de renners. „Dat wil tijdens zo'n feest wel eens moeilijkheden opleveren." Het evenement trekt doorgaans veel publiek, maar dat bestaat voornamelijk uit feestvierders. Zondagmiddag om drie uur komt er een einde aan het wie lerspektakel. Wedstrijd van De Paardenbloem in trek bij Zeeuwse ruiters Atletiek door Lucien Roelandt 's-HEER ABTSKERKE - De massale deelname aan het con cours hippique van de LR en PC De Paardebloem, wijst er op dat de ruiters en amazones de wed strijd zien als de generale voor het Zeeuws kampioenschap. De wedstrijd die zaterdag in 's- Heer Abtskerke plaatsheeft, is bovendien een unieke gelegen heid om de krachtsverhouding met de concurrenten voor de ti telstrijd, die een week later in Nieuwvliet wordt verreden, te testen. Bovendien blijkt de Ra- bo Top-dressuurcompetitie Zuid-West een trekpleister voor de ruiters uit de klassen Z1 en Z2. Voorzitter Ron Pluymers toont zich dan ook erg gelukkig dat men weer gebruik kan maken van de terreinen van de melk veehouderij van de familie Van Laerhoven. „Het is niet zo ge makkelijk om een geschikt ter rein te krijgen, Gelukkig is de familie Van Laerhoven ook gek van de paardensport en, konden we hier vijf jaar geleden voor het eerst terecht. Je kunt wel spreken van een gouden combi natie. Blijkbaar voelen wij niet alleen, maar ook de ruiters zich hier thuis. Gezien de belangstel ling voor ons evenement nog steeds groeit. Zelfs uit Zuid- Holland worden we gebeld of men nog even met vijf paarden kan bijschrijven. Dankzij de medewerking van Van Laerho ven kunnen we het overgrote ge deelte gelukkig nog plaatsen, Maar nu zitten we toch echt bomvol. Voor het B en L sprin gen hebben we zelfs een wacht lijst ingesteld." Hoewel de winnaar van Rabo Top-dressuurcompetitie zo goed als zeker bekend is, vindt Pluymers de enorme belangstel ling van de zijde de ruiters voor deze wedstrijd met vreemd. „Het zijn natuurlijk leuke dag prijzen, dat trekt ruiters aan. En ook voor hun is ons concours na tuurlijk een generale voor het Zeeuws kampioenschap. Bo vendien profiteren wij natuur lijk mee van de geweldige popu lariteit die de dressuur op dit moment geniet." Revanche De topcompetitie staat ook on getwijfeld in het teken van de revanche. Suzan Malcorps leed in Bruinisse een smadelijke ne derlaag. De amazone uit Cad- zand heeft daarom in 's-Heer Abtskerke nog iets recht te zet ten. Een overwinning van Mal corps houdt haar nog in de race, omdat ze het slechtste resultaat mag laten vervallen. Maar on getwijfeld zal leider Laurens van Lieren alles in het werk stel len om zijn Zeeuws-Vlaamse ri vale voor te blijven. Indien de jeugdinternational hierin weet te slagen, weet hij zich een wed strijd voor het einde al verze kerd van de overwinning. Maar Malcorps en Van Lieren weten als geen ander dat er voor de dagprijzen heel wat kapers op de kust liggen. Net als in Bruinisse enkele weken geleden zouden ook nu Eppo Roovers, In 's-Heer Abtskerke zal Suzan Malcorps revanche willen nemen voor haar nederlaag in Bruinisse. Met een zege houdt ze nog uitzicht op de titel. Leider Laurens van Lieren (foto) zal er echter alles doen dat te voorkomen. foto Willem Mieras Tamara Zwijstra, Vicky Honig, Martij n Harinck, Angela Daane, om maar enkele te noe men, nog wel eens belangrijke rol kunnen opeisen. Verrassing In de klasse Z is Liesbeth van de Velde met Kirano huizenhoog favoriet. Haar zus Lianne, Lin da Goense, SibylleBurmen Ma rina de Fouw zijn hier de combi naties die in staat moeten worden geacht om voor een ver rassing te zorgen. Bij het springen wenst Christi- aan van de Plasse zich blijkbaar niet in de kaart te laten kijken. Het jeugdtalent uit Yerseke ont breekt met zijn springkanon Evident óp de startlijst. Maar onlangs bewees de ruiter uit het mosseldorp met een overwin ning dat hij in Darling Charn- peix ook nog een uitstekende troef in handen heeft. Maar ook Margreet Walraven met Jendy en Albert Vermue met Goodbye zijn er ongetwijfeld op uit om voorafgaande aan het kampi oenschap al enige plaagstootjes uit te delen. Softbal Triatlon 11e RABO-triatlon. Westkapelle. Vierde wedstrijd voor het Spirulina Marcus Rohrer circuit. Afstanden. 750 meter zwemmen, 30 kilometer fietsen, 6 kilo meter lopen. Start: 19.00 uur op het strand van Westkapelle, finish op de Markt waar het inschrijf-secretariaat is gevestigd. De inschrijving sluit om 18.30 uur. Voetbal Oefenwedstrijd. W Terneuzen-Een- dracht Aalst. Plaats: sportpark De Vlie-' gende Hollander. Aanvang: 19.30 uur. Autosport Badrit in Retranchement. Organisatie: WZA. Inschrijving van 18.15-19.15 uur in kantine van camping De Wildhof in Re tranchement. De WZA oraaniseert dit zo merseizoen in totaal drie Badritten. Cricket ZAMI-competitie; CCCZ-Victoria, sport park Het Schenge, aanvang: 13.00 uur. Paardensport Concours hippique LR en PC De Paarde bloem. Terrein famillie Van Laerhoven aan de Noordhoekwog in 's-Heer Abts kerke. Dressuur. 9.00 uur: paarden klasse B, L, M1, M2, Z1 en Z2 en pony's klasseZI en Z2. 10 00 uur: Rabo Top Dressuur- competitie Zuid-West paarden klasse Z1 13.00 uur: pony's klasse B. L, M1 en M2; 13.30 uur: Rabo Top Dressuurcompetitie Zuid-West paarden klasse Z2. Springen. 9.00 uur klassiek parcours pony's klasse B, L, M, Z en ZZ, gevolgd door progres sief parcours lasse B en twee fasen par cours voor de klassen L. M.ZenZZ 14.00 uur: klassiek parcours paarden klasse B, L, M, Z en ZZ, gevolgd door progressief parcours voor de klassen L, M, Z en ZZ. Tennis Westhoek-toernooi. TC Westerschou wen. Burgh-Haamstede. Halve finales (9 00 uur). Gruttepikkerstoernooi. TV Duiveland. Nieuwerkerk. Eerste weekeinde (9.00 uur). Voetbal Oefenwedstrijd. Hoek-West-Zeeuws- Vlaamse selectie. Plaats: sportpark vv Biervliet. Aanvang: 19.00 uur. Wielrennen Wielerronde Kortgene. 19.00 uur elite en neo-amateurs (afstand 90 kilometer), 17.00 uur Cyclosportieven/veteranen/A- trimmers (70 kilometer), 15.45 uur recre- anten/C-trimmers (40 kilometer). Jeugdronde Sluiskil. Jeugdwedstrijden voor alle categorieën. Programma: 11.00 uur categorie 1 (4 kilometer), 11.30 uur categorie 2 (6 kilometer), 12.15 uur cate gorie 3 (10 kilometer), 13.00 uur catego rie 4 (15 kilometer), 14.15 uur categorie 5 (20 kilometer), 15 15 uur categorie 6 (25 kilometer). 16.15 uur categorie 7 (30 kilo meter). Inschrijven: café Atlanta. 24-uur van 's-Heerenhoek. Aanvang 15.00 uur. Softbal Tennis Westhoek-toernooi. TC Westerschou wen. Burgh-Haamstede. Wielrennen n 's-Heerenhoek. Afsluiting om Burgh-Haamstede. Bombokaal-straten- loop. 10 km. Mannen: 1. W. Padmos (Voorne) 33.07; 2. H. Kerkhof (Veteranen Nederland) 34.50; 3. P. Heggen (Spark) 34.58; 4. F. van de Krol (Energie) 35.34; 5. J. Quaak (Delta Sport) 36.31; 6. B. de Graaf (Thor) 37.29; 7. A. Beije (Delta Sport) 37.31; 8. J. Vermeulen (PAC) 37.51; 9. B. Vader (Delta Sport) 38.09; 10. A. Ganri (Recklinghausen, Duitsland) 38.16. H40: 1. C. Timmermans (Parthe non) 33.38; 2. L. Klaasse (Voorne) 34.41; 3. W. Hamoen (Voorne) 34.44; 4. P. Hop mans (Spado) 34.47; 5. J. Zuidweg (Flak- kee) 36.32. H50: 1. R. Marijnissen (Thor) 39.29; 2. A. Zwart (Voorne) 40.07; 3. H. Rosbergen (Voorne) 42.16. H60: 1. H. Pluijlaar (Dynamica) 43.53; 2. K. Kortle ven (AV'56) 46.18; 3. J. Kloet (Delta Sport) 48.07. Vrouwen: 1E. Schilt (PAC) 39.33; 2. M. Lust (Voorne) 40.12; 3. D. Cas- smann (SC Olpe) 53.08. Vrouwen 35: 1. U. Reinartz (Hüchem) 42.51; 2. M. Nieu wenhuizen (Voorne) 43.46; 3. E. Wester weele (Dynamica) 44.04; 4. E. Kramer (Waterweg) 44.52; 5. T. Versaevel (Flak- kee) 44.55. New York. Goodwill Games. Mannen. 5000 m: 1. Kipkosgei (Ken) 13.20,27, 2. Boulami (Mar) 13.20,66, 3. Nyariki (Ken) 13.23,34. 4x100 m: 1. Verenigde Staten 37,90, 2. Canada 38,23, 3. Cuba 39,34. 4x400 rp: 1- Verenigde Staten (Young, Pettigrew, Washington, Johnson) 2.54,20 (WR), 2. Polen 2.58,00,3. Jamaica 2.58,33. hoog: 1. Sotomayor (Cub) 2,33, 2. Austin (VSt) 2,33, 3. Brown (VSt) 2,29. kogelslingeren: 1. Sidorenko (Rus) 80,89, 2. Deal (VSt) 78,13, 3. Konovalov (Rus) 77,10. Vrouwen. 10.000 m: 1. Lo- roupe (Ken) 32.15,44, 2. Barsosio (Ken) 32.50,16, 3. Yanmei (Chn) 32.59,85. 4x100 m: 1. Verenigde Staten 42,06, 2. Bahamas 42,19, 3. Rusland 42,26, 4x400 m: 1. Jamaica 3.24,76, 2. Verenigde Sta ten 3.24,813. Rusland 3.25,58. hinkstap: 1. Kasparkova (Tsj) 14,76, 2. Lebedeva (Rus) 14.14, 3. Hurd (VSt) 13,63. zeven kamp: 1. Joyner-Kersee (VSt) 6502 pun ten, 2. Nathan (VSt) 6479, 3. Blair-La- bounty (VSt) 6465. Cricket Golf Softbal Shizuoka. WK. Nederland - Taiwan 3-2. Nederland 000 0102 =3. Taiwan 0001100 =2 Nederland: 6 hits, 4fouten, Taiwan: 4 hits en 1 fout. Beste werpcijfers Neder land: Smit 4-1-4-4. Beste slaggemiddel den Nederland: Geertman 0.667 (2-3), De Peinder 0.500 (1-2). Tsjechië-Zuid-Af rika 3-2, Canada - Denemarken 7-0, Canada - Italië 3-2, Verenigde Staten - Colombia 110 Stand: 1. Verenigde Staten 3-6, 2. Taiwan 4-6, 3. Canada 4-6, 4. Nederlan! 5-6, 5. Tsjechië 3-4,6. Italië 4-4, 7. Color bia 4-2,8. Denemarken 3-0, 9. Zuid-Afij Sportprijsvragen Lucky Ten, 23 juli. 3-5-6-9-10-14-15 19-27-33-37-41-47-50-58-59-60-& 69 - 76. (ondervoorbehoud) Tennis Schei O - Va» 1)-Se! Den Haag. EK. Groep A: Schotland - Ier land 2-0, Schotland 211, Ierland 191/7. Eindstand: 1. Nederland 4-8, 2. Dene marken 4-4,3. Schotland 4-4,4. Ierland 4- 2,5. Engeland 5-2. Groep B: Gibraltar - Is raël 0-2, Gibraltar 87, Israël 135. Eind stand: 1. Italië 4-8, 2. Duitsland 4-6, 3. Frankrijk 4-4,4. Israël 4-2,5. Gibraltar 4-0. Hilversum. Dutch Open (par 71), 2,7 mil joen gulden. Stand na eerste ronde: 1. Westwood (Eng) 63 slagen (-8), 2. Haugs- rud (Noo), Lomas (Eng) en Strüver (Dui) 65,5. McGinley (Ier), Leaney (Aus) en Bri an Davis (Eng) 66, 8. Gortana (Ita), Hus ton (VSt), Sjöland (Zwe), Chalmers (Aus) en Lawrie (Sch) 67, 13. o.a. Ballesteros (Spa), Mickelson (VSt), Price (Zim) 68,36. o.a. Muntz (Ned), Derksen (Ned), Langer (Dui) 70, 55. o.a. Rocca (Ita), Steenkamer (Ned), Smits van Waesberghe 71 (Ned), 78. o.a. Van der Velde (Ned) 72, 96. o.a. Ruiz-Fonhof (Ned/amateur), Wechgelaer 73 (Ned), 110. o.a. Bos 74 (Ned), 140. o.a. McNulty (Zim), Lafeber (Ned), Boysen (Ned/amateur), Huurman (Ned), Stavast (Ned), Miller (Ned) 78, 146. o.a. Roden burg (Ned/amateur) 79, 150. Hubert (Ned/amateur) 80, 151. Buschow (Ned/amateur) 81. Washington. Mannen, 1,4 miljoen gu den. Tweede ronde: Ruah (Ven) - Sch!" ken (Ned/8) 3-6 6-4 6-3, Black (Zim) Lottum (Ned) 6-36-3, Chang (VSt/1) (VSt) 6-2 6-3, Agassi (VSt/2) - Wheata (VSt) 6-4 6-2, Wayne Ferreira (ZAf/3) Arias (VSt) 6-1 6-2, Byron Black (Zim/4), Stafford (ZAf) 4-6 6-1 6-0, Draper (Ausll Wayne Black (Zim) 4-6 6-3 7-6, Caldwtj (VSt) - Delgado (Par) 3-6 7-6 6-2, Lareaj (Can) - Tarango (VSt) 7-6 6-2, Gimelstw (VSt) - llie (Aus) 6-7 6-3 6-1, Pozzi (Ita) - S (Bra) 7-6 6-1, Damm (Tsj) - Burgsmulls (Dui) 6-2 6-4, Nargïso (Ita) - Schuttlf (Dui) 6-4 6-4, Van Garsse (Bel) - Nestel (Can) 6-7 6-3 6-3. Stuttgart. Mannen, 2 miljoen gulden Tweede ronde: Kuerten (Bra/13) - Mei geni (Bra) 7-6 6-4. Derde ronde: Riet (Chl/1) - Dreekmann (Dui) 6-3 6-4, Kuceij (Slw/5) - Gustafsson (Zwe/11) 6-1 6-1 Ulihrach (Tsj) - Clavet (Spa/14) 7-6 6-1 Becker (Dui) - Mantilla (Spa/7) 7-6 7T Moya (Spa/2) - Hrbaty (Slw) 6-2 6-2, V. cente (Spa) - Raoux (Fra) 6-7 6-3 6-2. Goirle. NK, 55.800 gulden. Mannen, er kelspel, tweede ronde: Reuter (1) - Ver kerk (7) 7-6 3-6 6-1 3-6 6-3, Bok (3) - Wa* menhoven 7-5 6-3 6-1, Op der Heijde Bank (5) 6-2 2-6 6-1 6-4, Standaart (2) Zoomer 6-3 6-3 6-4. Vrouwen, enkelspe: tweede ronde: Ketelaars (1) Haak (7)61 6-1Sentis (3) - Gomperts 7-51-6 6-0, Jas pers - Van Aalderen (5) 1-6 7-6 6-4, Dl Weille (2) - Mens 6-4 6-0. Burgh-Haamstede. Westhoek-toernoo DD C1 (poule): Den Ouden/Roda-Ve' schuure/Verschuure 6-3 6-4. GD Cl kwartfinale: Den Ouden/Bleiji-Leijtinj; /Van der Leer7-6 6-3. HDC2, kwartfinalf Lems/De Looff-Slotboom/Van der Leerl 6 7-5, Wessels/Wessels-De Ronde/D^ Waal 6-3 6-3. DD C2, kwartfinale: Klaver /Terwischa-Kerkhove/De Vlieger 6-2 64 GD C2, kwartfinale: Maris/Nouwet> Kerkhove/Visser 6-2 6-4, Speelman/Vlee shouwer-Marchand/Van Urk 7-5 6-2. Hal ve finale: Kort/Kort-Van Dijke/Van Dijke 6-2 2-6 6-4. DD Dl, kwartfinale: Koeman /Roda-Kik/Goud 6-0 6-1. GD Dl, kwartf nale: Wessels/Wessels-Hols/Vermeule: 6-2 6-2, Van Rooy/Hoare-Versluis/De Rij ke 5-7 6-4 6-2DD D2, halve finale: Lekker kerk/Kroon-Padmos/Van der Meijden 6-1 6-1. HD veteranen, kwartfinale: Ver steeg/Vreeke-Schönberger/VandeVet6 4 6-2, Schulten/Rozendaal-Brouwer/Ver; linden 7-5 6-2. DD veteranen, halve fin» Ie: Hommel/Bos-Maris/Minnaar 5-7 6-: 6-4. GD veteranen: Kluijven/Schönber ger-Den Ouden/Kort 6-4 6-4. Voetbal Oefenwedstrijden. Kopenhagen. FC Kopenhagen (Den) Ajax 2-4(1-1). Doelpunten Ajax: Arvelaö- ze, Tobiasen, Kinkladze, Benni. Bijzon derheid: doelman Grim viel geblesseerc uit. Borger. Emmen - Sparta 2-4 (1-1). Jalinl 0-1, Van Oostrum 1-1, Van der Laan 1-1 (strafschop). Van Oostrum 2-2, Jalink 2-1' (strafschop), Jalink 2-4. Bijzonderheid; Tammer miste strafschop voor Sparts Wouden viel geblesseerd uit. Stroe. Stroe-Feyenoord 1-10(1-4). Doel punten Feyenoord: Cruz en Tomasson 4: Kalou en Konterman. Bijzonderheid» Paauwe speelde 20 minuten mee. Almelo. Rietvogels - NEC 0-8 (0-4). Doel punten: Bociek 3, Poutilo en Marcelo 2. Koning. Hengelo. ATC-FCTwente 1-6(0-1). Doel punten FC Twente: De Vries, Van Halst Vennegoor of Hesselink, Abbenhues, Dr Witte, Bosman. Raalte. Rohda - Barcelona (Spa) 1-13 (6 6).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 42