Tweespalt over bioscoop RadeNakers LiGRADD unicef IH 070 - 333 93 OO Poetsen op hoog niveau Moddergevecht in raad Hulst over grond Groote Kreek Videobewaking in uitgaanscentrum GEMEENTE HULST maisoir EW z-iin Ve-e-f re>done>v\ om fcaarfe-n e-n oaofeaiK Van fcope-n v mi ivii/joe-ne-n ldncle>re>n. zeeland 18 Nieuw theaterplan e Dallinga oO /idvi&etvi ^etet Stafce*t 's MORGENS GESLOTEN Terneuzen - Axelsestraat 192 Telefoon 0115-613130 OPRUIMING BIJ LINNEN LINNEN-LOOK COLBERTS OVERHEMDEN DESCH BROEKEN wasbaar van 179,00- 189,00- 198,00 ZOMERJACKS REGENMANTELS NU tot 40% korting PROFITEER NU Bel voor de nieuwe catalogus vrijdag 17 juli 1998 door Marcel Modde TERNEUZEN - De coalitiepar tijen VVD en PvdA vinden dat de gemeente niet te zwaar moe ten trekken aan de realisatie van een bioscoop als onderdeel van de nieuwbouwplannen voor het theater. Wanneer een derge lijke voorziening als voorwaar de zou worden meegenomen in de onderhandelingen met pro jectontwikkelaar BAM-Brede- ro, kan dat wel eens ten koste gaan van het uiteindelijke doel en de kwaliteit van de nieuwe schouwburg, waarschuwden beide fracties donderdag in de raadsvergadering. WD en PvdA strijken met die visie de coalitiegenoten van TOP en het CDA tegen de haren in. Zij vinden namelijk wel dat een bioscoop nadrukkelijk in de besprekingen moet worden meegenomen. De christen-de mocraten zien dat onderdeel als een 'inspanningsverplichting' van het college, stelde fractie voorzitter C. de Mol-Marcusse. En haar TOP-collega J. van der Lijke noemde de realisatie van een bioscoop binnen het totale plan zelfs 'een voorwaarde'. Gevoelig Dat de kwestie gevoelig ligt, werd al snel duidelijk uit de re actie van verantwoordelijk wet houder K. van der Hoofd op vra gen van het raadslid R. Meijer van Groenlinks. Meijer wilde weten hoe het nu zit met de ex ploitatierechten voor een bio scoop in Temeuzen. Die liggen nog steeds bij de eigenaar van de voormalige filmzaal aan de Westkolkstraat, tevens exploi tant van de bios in Hulst. De wethouder had deze week in een commissie nog verklaard dat daar mogelijk een mouw aan valt te passen, 'omdat het Arse- naalgebied groot genoeg is voor dergelijke initiatieven. Een bio scoop dus buiten het rechtge- vende exploitatiegebied. Hoe zit dat nu, wilde Meijer weten. Van der Hoofd wilde dat in het openbaar niet uit de doeken doen. Dat zou de onderhande lingen volgens hem alleen maar kunnen frustreren. Burgmees ter drs. R. Barbé herhaalde evenwel dat de ruimte om een bioscoop te realiseren er is. „De kwestie blijft dan alleen wie dat gaat betalen. Ons budget voor het theater is zeventien miljoen gulden. Een plafond waar we al behoorlijk tegen aanlopen. Dus laten we eerst eens rustig kijken of het allemaal kan." Scepsis Van der Hoofd slaagde er giste ren evenmin in de scepsis weg te nemen over de beoogde exploi tatie van het theater door de 'Vlaamse Joop van den Ende' Music Hall. Met name de PvdA vreest dat de raad door het aan gaan van een intentieovereen komst waarin BAM en Music Hall aan elkaar zijn gekoppeld, de huid duur verkoopt. De soci aal-democraat W. van Walraven eiste keiharde garanties dat niet bij voorbaat wordt uitgegaan van een volledige privatisering van het theater. Ook wil hij ze kerheid over het behoud van in vloed op de programmering. Van der Hoofd zei hem toe dat dergelijke zaken nog allemaal onderwerp van bespreking zijn en in een later stadium zullen te rugkomen in de raad. Motor gestolen in Terneuzen TERNEUZEN - De motorfiets van een 39-jarige inwoner van Antwerpen werd woensdag avond in de Burgemeester Geill- straat van Terneuzen gestolen. De moter stond op slot en heeft een waarde van circa 16.000 gulden. RILLAND - Draaien schone molenwieken sneller dan vie ze? Dat is de vraag waar het Bunnikse zonne-energiebe- drijf E-Connection de komen de maanden antwoord op wil krijgen. Daarom laat het be drijf de wieken van één van de windturbines op de Kreekraksluizen deze week zorgvuldig reinigen. „Vorig jaar zagen we dat er in de zomer flink wat vuil op de wieken zat", vertelt project leider beheer windparken Willem Vrijbloed van E-Con- nection. „Dat gebeurt elke zo mer; daarom willen we nu we ten of het rendement van de turbines stijgt als we de bla den schoonmaken." De hoe veelheid energie die de schone windmolen oplevert, wordt de komende weken vergeleken met de opbrengst van de twee turbines ernaast. Vrijbloed denkt over eenjnaand of twee de resultaten te hebben. „We verwachten zelf dat het rendement met een of twee procent zal stijgen; vervolgens kunnen we zien of de schoon maakactie zichzelf terugbe taalt. Maar we hebben niet de meest ideale omstandigheden voor zo'n onderzoek. Door de regen worden de wieken waarschijnlijk vanzelf al gro- tendeels schoongespoeld." foto Wim van Vossen Gehandicaptenlift in Oostburgs gemeentehuis OOSTBURG - Er komt een ge handicaptenlift in het Oost- burgse gemeentehuis. De gemeenteraad besloot daar donderdagavond 75.000 gulden voor beschikbaar te stellen. De lift wordt links van de voor ingang van het gemeentehuis geplaatst, tegelijk met de recon structie van het voorterrein. De reconstructie van het Raadhuis plein en de Torenweidelaan worden in de nabij toekomst uitgevoerd in het kader van Duurzaam Veilig Verkeer en de vernieuwing van het centrum van de gemeente. De gehandi captenvoorziening wordt be taald uit het WVG-budget. Alle fracties waren opgetogen over de komst van de gehandi captenlift. R. Hamelijnck (PvdA) merkte echter op dat 'er zo snel mogelijk ook een helling aan de voorzijde van het ge meentehuis moet komen'. Por- tefuillehouder C. Bolijn-Hertz- berger zei dat dat er niet in zit. „De keuze is op een lift gevallen die aan alle wensen tegemoet komt. Een hellingbaan neemt teveel plaats in beslag voor het gemeentehuis", aldus Bolijn. Doorrijden na rammen hek SLUISKIL - Een 66-jarige man uit Sluiskil deed woensdag avond aangifte van het aanrij den van zijn hek door een onbe kende vrachtwagenbestuurder. Hierbij werd ook de stoep be schadigd. door Marcel Modde TERNEUZEN - De gemeente raad van Terneuzen is donder dag zonder wezenlijke discussie akkoord gegaan met het plan van burgemeester en wethou ders om nog deze maand te be ginnen met videobewaking van het uitgaansgebied. Alleen GroenLinks maakte enig voor behoud, omdat die fractie er niet helemaal gerust op is dat de privacy van de argeloze passant voldoende is gewaarborgd. Ook vreest fractievoorzitter R. Meij er voor het verplaatsen van pro blemen naar elders in de bin nenstad. De camera wordt dusdanig ge ïnstalleerd dat het oog de hele Korte Kerkstraat en zeker de helft van de Nieuwstraat kan bestrijken. Het systeem is bedoeld om het aantal gewelds delicten rond de cafés en disco theken terug te dringen. De maatregel is genomen in overleg met de horeca en politie, naar aanleiding van regelmatig te rugkerende vechtpartijen in de nachtelijke uren. Met behulp van de videobewaking kunnen calamiteiten eerder worden ge signaleerd, zodat ook sneller kan worden ingegrepen. Burgemeester drs. R. Barbé be zwoer de GroenLinks-fraetie dat de privacy niet in het geding is. De camera's hangen er uit sluitend om lieden in de gaten te houden die kwaad in de zin heb ben. Voor mensen die met res pectabele bedoelingen een avondje gaan stappen, veran dert er wezenlijk niets. Barbé roemde het effect van de videobewaking. Hij verwees daarbij naar als Nijmegen en Bergen op Zoom waar de crimi naliteitscijfers en het onveilig- heidsgevoel sinds de installatie van het systeeem 'drastisch is verminderd'. Van uitwaaiering van problemen uit het zicht van de camera, is in die plaatsen niets gebleken, aldus Barbé. Temeuzen trekt voor het sys teem vijftigduizend gulden uit. Enige kritiek was er in dat ver band van de kant van het CDA Fractievoorzitter C. de Mol- Marcusse vond het 'wat vreemd' dat het voorstel niet apart op de raadsagenda stond, maar slechts als een begrotingswijzi ging aan de orde kwam. Volgens Barbé is voor die methodiek ge kozen, omdat de raad in een eer der stadium al heeft ingestemd met een extra pakket maatrege len tegen de geweldsproblema- tiek. Het videosysteem zendt voorlopig alleen beelden door. Opnamen worden nog niet ge maakt. Over die stap en of die registratie vervolgens kan wor den gebruikt als bewijsmateri aal tegen de daders, wordt nog ovei'leg gevoerd met justitie. door Barend Pelgrim HULST - Het bakkeleien tussen oppositie- en coalitiepartijen in de gemeenteraad van Hulst gaat onverminderd door. Al sinds de eerste raad- en commissiever gaderingen van de zittingspe riode 1998-2002 komt het geregeld tot scherpe woorden wisselingen in de bijeenkom sten en de gemeenteraadsverga dering van gisteravond vormde daar geen uitzondering op. Fractieleiders van Progressief Hulst A Hegger en van het CDA J. Steijaert kaartten aan hoe het kon dat twee bedrijven gead verteerd hadden met een kavel bouwgrond in de nieuwe woon wijk Groote Kreek. Hegger had ter illustratie de twee gewraakte advertenties meegebracht en vroeg wethou der van Ruimtelijke Ordening W. Kayser om opheldering over het feit dat er een koper werd ge zocht voor een cluster grond. In de nieuwe woonwijk is als ge volg van de provinciale contin- gentering geen grond uitgege ven aan projectontwikkelaars en bouwbedrijven, alleen aan particulieren. De twee bedrij ven in kwestie zijn Makelaardij Vervast uit Zaamslag en hypo theekwinkel Uw Eigen Woning uit Hulst. Bij die laatste is wet houder P. Weemaes vennoot en dus had de aanval van CDA en Progressief Hulst alles van een politieke afrekening. Hegger (Progressief Hulst) stel de dat er ongeoorloofde handel plaats vindt in schaarse, door de gemeente uitgegeven opties op kavels. Steijaert (CDA) deed richting wethouder Kayser nog een duit in het zakje door te vra gen welke instantie er nu uit maakt wie beslist door welke partij wel, en door welke niet gebouwd mag worden. Het antwoord van Kayser liet evenwel niets aan de fantasie van de aanwezigen over. ,.U bent verkeerd geïnformeerd en u geeft aan deze zaak ten on rechte een politieke lading", stelde de wethouder. De uitleg over het probleem was helder: een bepaalde persoon had een perceel grond voor een twee-on- der-één kap woning geloot en zou samen met een ander op die plek die woning laten bouwen. Toen de tweede partij zich ech ter terugtrok is die persoont zoek gegaan naar een niein partner om het huis alsnog te zetten. Zijn hypotheekagent (het 'kg toor Weemaes') en makelj (Vervast) waren bereid b> daar actief in te steunen plaatsten advertenties om f? buurman te vinden en het kavel aan de man te brero. Het grondkavel is al die tijdi gemeentelijk beheer geble; en Kayser legde uit dat Hulst:' gestemd had met een expe ment om op twee aaneengesj ten percelen de 'tweekapper' plaatsen. Niet billijk Hegger vond de hele actie nj billijk en vond dat het kavelt beschikking moest komen a; alle wachtenden voor een sij grond in Groote Kreek. Kap voegde haar nog toe dat 'een# der vrij staat het perceel aan] nemen, waarna burgemeester Kessen de uit de hand lopers discussie afkapte. Het laats woord was aan wethouder Ws maes, die Steijaert en een gebrek aan politieke cols gialiteit verweet. „Eén tel; foontje naar mij had deze zaak kunnen ophelderen sneerde Weemaes. „Hier is e melijk sprake van een norms bedrijfsmatig handelen." be zie Ziel Koud 4382 tel. (C dag. afd. afd 19-OC Kindi overi 0o ziel Oost Wanbetaler SCHOONDIJKE - Bij een cot trole donderdagochtend im Sasputsestraat in Schoondij! is een 24-jarige man uit Geit kirchen (Duitsland) aangehc. den die nog een geldboete 150 gulden had staan. Politie bekeurt 12 hardrijders HULST - Na een aantal klac: ten van bewoners werd woensdagavond in de Moe schansstraat in Hulst een snt heidscontrole gehoude Hierbij werden 114 voertuig? gecontroleerd, waarvan i twaalf te hard reden. De max mumsnelheid ter plaatse vijftig kilometer per uur, hoogstgemeten snelheid was 5 kilometer per uur. ARTIKEL 18A WET R.O. De burgemeester van Hulst brengt ter openbare ken nis dat net college van burgemeester en wethouders voornemens is in afwijking van het ter plaatse gel dende bestemmingsplan, met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, toe stemming te verlenen voor het uitvoeren van onder staande bouwplannen. - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Aï- da 3 te St. Jansteen; - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Aï- da 7 te St. Jansteen. Met ingang van 20 juli 1998 liggen de bouwplan nen gedurende twee weken op de afdeling Stads- en Dorpsontwikkeling van de gemeentesecretarie, ka mer 208 (buro bouwen en wonen), voor een ieder ter inzage. Een ieder die bedenkingen heeft tegen de bouwplannen, kan die gedurende voornoemde ter mijn schriftelijk indienen bij burgemeester en wet houders. VOORBEREIDINGSBESLUIT De burgemeester van Hulst maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 20 juli 1998 ter gemeentesecretarie, Grote Markt 21 te Hulst, voor een ieder ter inzage liggen, de beslui ten van de gemeenteraad van 16 jufi 1998, waarbij deze hebben besloten te verklaren dat herzieningen worden voorbereid van de bestemmingsplannen: - St. Jansteen, voor een gebied gelegen aan de Heerstraat te St. Jansteen. - Clingepolder, voor een gebied gelegen aan de Ruysdaelstraat te Clinge. Deze besluiten treden met ingang van 20 juli 1 998 in werking. Hulst, 17 juli 1998 Burgemeester van Hulst, Mr. Dr A. A. L. G. M. Kessen Uitnodiging In het komende weekend mogen we pastor drs. J. S. J. M. de Kort als priester van het pastorale team van de regio Oost-Zeeuws-Vlaanderen aan U voorstellen. Dat zal gebeuren tijdens de eucharistieviering op zaterdag 18 juli a.s. om 18.30 uur in de kerk van de H. Martinus, Groenendijk 40 te Kloosterzande. En tevens op zondag 19 juli a.s. om 10.30 uur tij dens de eucharistieviering in de basiliek van de H. Willibrordus, Steenstraat 2 in Hulst. Na afloop van beide vieringen is er in de kerk ge legenheid persoonlijk kennis te maken met onze nieuwe pastor. Namens I. P. V.-Noord en I. P. V.-Zuid en het pastorale team van de regio, G. De Vijlder, voorzitter Noord A. Verboven, secretaris Noord G. Planken, voorzitter Zuid E. van Acker, secretaris Zuid iedereen leest de krant altijd en overal. n Hotel - Eetcafé - Restaurant k IC seWe de rdl eer rrio sse len Nieuwe Kerkstraat 5 Telefoon 0115-471590 4541 EB Sluiskil Telefax 0115-472582 bedden waterbedden speciaalzaak Vanaf dinsdag 21 juli t/m zaterdag 8 augustus a.s. is onze zaak wegens vakanties Overige openingstijden blijven ongewijzigd. Eigen parkeerruimte. Vrijdag koopavond. Natuursteenbednjf perket en de Maat b.v. Steensedijk 100. Hulst-Tel. 0114-312906 Gespecialiseerd in: GRAFMONUMENTEN MARMER en NATUURSTEEN voor particuliere en utiliteitsbouw gevelbekleding en vensterbanken vloeren in diverse steensoorten Agentschap: Rouwonderneming Schot B.V.Toonkamer: Postweg 3 Tholen. tel. 0166-602650 Exclusieve herenkleding Noordstraat 65 4531 GD Terneuzen tel.: 0115-621017 vanaf 298,00 -30% King Arrow Nu 2 voor 150,00 voor 11 8,00 vanaf 178,00 Hoe eerder u komt, hoe groter de keus! ZOAfê> VLUCHTELINGEN^Jg Giro 550 Apeldoorn Info 055 3663339 ^5

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 44