Surveillance werkt preventief Greenworld overweegt uitbreiding PZC en 18 zeeland 19 Vraagtekens omroep bij verkoop uitzendrechten Intensieve controle Oosterschelde moet leiden tot minder overtredingen IS ondernemend zeeland Onderneming bekijkt mogelijkheid om ook meststoffen in Vlissingen te produceren in detail Budelpack trekt ruim honderd mensen aan geslaagd rknu* ïatieg r in hf» 1997; bied testes. ie aa:. vrijdag 17 juli 1998 rfnor Ernst Jan Rozendaal OOST-SOUBURG - Provinci ale Staten van Zeeland moeten zich bij de toekomstige subsi diëring van het Straatfestival in Vlissingen maar eens afvra gen of het wenselijk is dat de rechten van evenementen daaruit exclusief worden toe gekend aan een commerciële omroep. Zeker als dat Delta TV is, on derdeel van het Zeeuwse nuts bedrijf Delta, dat mede-finan- cier is van de publieke zender Omroep Zeeland. Dat liet directeur/hoofdredac teur F. Feij donderdag blijken in reactie op vragen in de ver gadering van het algemeen be stuur van Omroep Zeeland. Omroep Zeeland was enkele weken geleden niet in staat het concert van de popgroep Bief en het Zeeuws Orkest integraal over de radio uit te zenden, om dat de rechten berustten bij Delta TV en platenmaatschap pij EMI. „De organisatie van het Straatfestival heeft zijn ziel en zaligheid verkocht aan een multimediabedrijf in Zee land", aldus Feij. „Toen Blof twee jaar geleden de Zeeuwse Aanmoedigingsprijs kreeg en op het Abdijplem optrad, heb ben wij dat over de radio uitge zonden. Daar waren wij goed genoeg voor. En het Zeeuws Orkest heeft in het verleden ook herhaaldelijk met succes bij ons aangeklopt om muziek uit te zenden. Maar op het mo ment dat Blof de hitparade haalt, beslist een platenmaat schappij. En als het Straatfes tival geld tekort komt en met Delta TV in zee gaat. dan kun nen wij daar niets aan doen. Zo gaat dat in de moderne tijd." Over de betrokkenheid van Delta Nutsbedrijven bij zowel Delta TV als Omroep Zeeland, twee zenders die elkaar in dit geval direct beconcurreerden, wilde Feij zich niet uitlaten. „Laat de politici dat maar doen. Een subsidiegever kan natuurlijk best eisen stellen over de wenselijkheid van be paalde beperkende maatrege len. Wij willen gewoon zoveel mogelijk leuke evenementen uitzenden." Het Statenlid M. Wiersma (Delta Anders) heeft over deze kwestie vragen gesteld aan het dagelijks provinciebestuur. Het antwoord daarop wordt medio augustus verwacht. rioorEsme Soesman ffEMELDINGE - Geen duikers die met handenvol kreeft het sater van de Oosterschelde ver laten en evenmin een illegale zeekraalsnijder die een emmer tje groente voor het avondeten vult. Het bleek een magere dag voor het acht uurs-surveillan- ceteam rondom de Oosterschel de. Althans, voor zover het resultaat van hun werkzaamhe den is af te lezen aan het aantal uitgeschreven bekeuringen. De surveillance beoogt echter meer dan dat te zijn. „Het gaat ons erom dat het aan tal overtredingen kleiner wordt En of dat nu bereikt wordt door het uitschrijven van bekeurin gen of door preventieve contro le, maakt wat mij betreft niet uit", vindt brigadier E. Knoop van de KLPD (Waterpolitie) in Wemeldinge. Aan hem de taak, samen met opsporingsambte naar R. van Eldik van Water schap Zeeuwse Eilanden, zijn werkdag door te brengen in het bra Oosterscheldegebied, op zoek naar mensen die regels overtre den die in dit gebied gelden. Na een snel vertrek uit het kan- I toor in Wemeldinge - want tij speelt een belangrijke rol in de surveillance - wacht een lange nt langs alle punten van de Oos terschelde waar auto's gepar keerd staan. Duikers wordt ge vraagd hun vergunningen over te leggen en zij worden gelijktij dig geïnformeerd over wat wel en niet is toegestaan. Bij pieren- stekers wordt gekeken of ze zich wel tot de aangewezen spitloca- ties beperken en of er voldoende afstand in acht wordt genomen KLPD-brigadier E. Knoop (tweede van links): „De recreanten weten dadelijk dat er flinke controle op de regelgeving is." foto Willem Mieras tot dijken en schelpdierperce len. Schelpenrapers krijgen voorlichting over het maxi mumaantal schelpen dat zij mee naar huis mogen nemen. Een zeekraalsnijder wordt naar zijn vergunning gevraagd. „Zo gaat er vooral ook een preventieve werking van het surveilleren uit. Vlekwerking, want reken maar dat daar op verjaardagen enzo wel over wordt gepraat", aldus Van Eldik. De controles zijn niet nieuw. Ook in voor gaande jaren bekommerde de politie zich om verantwoord ge bruik van de Oosterschelde. Wel nieuw is de grondige aanpak die verschillende handhavings- diensten sinds dit jaar zijn aan gegaan. Tot en met eind augus tus wordt dagelijks acht uur lang, op steeds wisselende tij den, door een tweekoppig team rondom de Oosterschelde ge controleerd. Naast een verte genwoordiger van de KLPD wordt de surveillance uitge voerd door een opsporingsamb tenaar van het Waterschap, de Algemene Inspectiedienst, de provincie, Staatsbosbeheer en in enkele gevallen ook Rijkswa terstaat. Die combinaties voor komen dat door een tekort aan mankracht bij de KLPD in de zomermaanden deze intensieve controle op de achtergrond raakt. Bovendien wordt steeds door een andere bril naar de om geving gekeken, waardoor ken nis over het gebied breder wordt. „Iemand van de Algeme ne Inspectiedienst wees me bij- door Ben Jansen VLISSINGEN - ASB Green world, de pas geopende produ cent van diverse soorten pot grond en bodemverbeteraars in Vlissingen-Oost, gaat op ter mijn wellicht uitbreiden. De van huis uit Duitse onderne ming onderzoekt de mogelijk heden in Zeeland ook een uit eenlopend assortiment van meststoffen te gaan samenstel len. ASB Greenworld heeft sinds eind vorig jaar ongeveer 15 miljoen gulden in haar vesti ging in Vlissingen-Oost geïn vesteerd. Er werken nu zeven personen. De beslissing van ASB Green world zich in Vlissingen-Oost te vestigen, verliep eind vorig jaar ongewoon snel. Na een eerste contact op een beurs in Duitsland werd al spoedig dui delijk dat het bedrijf zaken wilde doen met het havenschap Zeeland Seaports. Het haven schap was in zijn nopjes met de belangstelling van ASB Green world, omdat de aard van het bedrijf zich uitstekend leende voor vestiging op een plek in het haven- en industriegebied waarvoor niet makkelijk gega digden te vinden zouden zijn: tussen de Westhofhaven en de vuilstortplaats. Het haven schap zorgde voor een ontslui- tingsweg en een kade. Aan die kade meren schepen af die turf uit Estland aanvoeren. Bij de Estse stad Parnu heeft Het tijdelijke ABN Amro- kantoor aan de grote Markt in Goes is vandaag (vrijdag) en morgen dicht voor de verhui zing naar het vernieuwde kan toor in de Singelstraat. Dat is vanaf maandag 20 juli weer in bedrijf. Het kantoor kreeg een nieuwe gevel en een nieuwe in deling met een grote cliënten ruimte en spreekkamers en di verse automaten. Nieuw wordt de zaterdagsopening tussen 9.30 en 12.30 uur. Gedurende de verhuizing nemen de kanto ren Heinkenszand en Kapelle de dienstverlening over. De of ficiële opening van het kantoor Singelstraat volgt na de va kanties, zaterdag 19 septem ber. met een open huis tussen 10 en 15 uur. ASB Greenworld een concessie om turf af te graven. Die turf wordt in het voorste deel van de 7500 vierkante meter grote loods op het terrein aan de Westhofhaven opgeslagen. Door middel van een volauto matisch proces wordt de turf met de juiste hoeveelheden compost, kalk en andere stoffen vermengd om er gewone pot grond en speciale grond voor rozen, geraniums, cactussen, heide en dergelijke van te ma ken. Er zijn twee productielij nen om zakken met verschil lende inhoudsmaten te vullen en op pallets op te stapelen. Helmut Aurenz ASB Greenworld is opgericht door Helmut Aurenz, die in 1958 in Ludwigsburg begon potgrond te verkopen. De af korting ASB staat voor Aurenz Spezial Blumenerde. De onder neming heeft inmiddels pro ductievestigingen en verkoop kantoren in dertien Europese landen en in Canada en de Ver enigde Staten. Volgens R. de Wispelaere van ASB Greenworld is de vesti ging in Vlissingen bedoeld als bruggenhoofd in de Benelux en als nieuwe Europese overslag plaats. Turf, de belangrijkste grondstof voor de producten van de onderneming, kan er makkelijk per schip worden aangevoerd en de goede weg verbindingen maken het moge lijk de zakken potgrond en bodemverbeteraars snel te transporteren naar België, Noord-Frankrijk, en het wes ten van Duitsland. De Green- world-producten worden in Nederland nog nauwelijks ver kocht. In Duitsland en België is Greenworld een bekend merk bij tuincentra, doe-het-zelfza ken en supermarkten. Behalve potgrond en bodem verbeteraars in verschillende samenstellingen levert ASB Greenworld ook diverse mest stoffen - vloeibaar dan wel in poeder- of korrelvorm - voor bijvoorbeeld kamerplanten, rozen, geraniums, gazons en rododendrons. Mogelijk wordt de productie hiervan een twee de activiteit voor de vestiging in Vlissingen. Volgens de plannen van ASB Greenworld moet het huidige personeelsbestand in Vlissin gen-Oost voorlopig voldoende zijn. Omdat de vraag naar pot grond en bodemverbeteraars het grootst is in het voorjaar en - in mindere mate - in het na jaar, maken de werknemers in de aanloop naar deze piekpe rioden extra uren. Het is de be doeling dat die in rustiger tij den worden gecompenseerd. De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aan geboden aan de redactie van de PZC. postbus 18, 4380 AA Vlissingen, of via fax 0118-470102. door Claudia Sondervan POORTVLIET - Budelpack Co-packers in Poortvliet wil het komend halfjaar 104 nieu we werknemers aantrekken. Daarmee verhoogt het verpak kingsbedrijf het personeelsbe stand inet dertig procent tot 450 mensen. Budelpack wil nieuwe mensen voor alle be drijfsonderdelen, zoals pro ductie, technische dienst, ma gazijn, administratie. Het bedrijf wil de productie opvoeren door enerzijds nieuwe productielijnen bij te schuiven en anderzijds de be schikbare capaciteit beter te benutten door in het hele be drijf tweeploegendiensten te draaien. Nu wordt bij een deel van de productie nog in één ploeg gewerkt. Het gaat om een investering van vijf miljoen gulden. Uiteindelijk wil het bedrijf voor het jaar 2000 een derde fa briek bijbouwen in Poortvliet, hetgeen een investering van nog eens tien miljoen gulden betekent. Wordt dat echter procedureel moeilijk, dan wil Budelpack verdere groei van het bedrijf buiten Tholen bren gen, waarschuwt directeur A Nieuwkerk. Waterzuivering De ruimte voor de nieuwe fa briek moet vrijkomen wanneer de waterzuivering direct naast het bedrijf midden volgend jaar verplaatst wordt. Medio 1999 wil Budelpack eveneens de gebouwenruil met Bouw man-Potter effectueren. Met die ruil krijgen beide bedrijven op Poortvliet wat lucht. De ruil is inmiddels op papier beze geld, maar procedureel nog niet rond, beaamt directeur Nieuwkerk. De planologische procedures daar rond lopen in middels zo'n vier jaar. Het acute ruimtegebrek lost het bedrijf provisorisch op met de huur van grote opslagruim ten in Bergen op Zoom en de plaatsing van gehuurde ruimte elders en portacabins waarin kantoren worden onderge bracht. Wanneer de bedrijfs- uitbreiding op Tholen niet op redelijke termijn uitvoerbaar blijkt, wordt die gecombineerd met een nieuwe fabriek met vrieshuis voor de diepvriesac tiviteiten van Budelpack, die waarschijnlijk in Brabant komt te staan. Waar precies wordt rond de jaarwisseling besloten, zegt Nieuwkerk. De diepvriesactiviteiten van Bu delpack krijgen in geen geval een basis op Tholen Het bedrijf heeft in Dirksland een proeffa briek draaien voor het verpak ken van diepvriesproducten, waar vijftien mensen werken. De nieuwe fabriek gaat werk bieden aan honderd tot twee honderd mensen. De productieuitbreiding voor de locatie Tholen was aanvan kelijk niet voorzien, vertelt Nieuwkerk. „We hadden ge dacht dat de productieomvang goed berekend was op de marktbehoefte in de Benelux. Maar nu blijken die markten toch flink te groeien." Budelpack investeert ook op grote schaal in het recent ver worven verpakkingsbedrijf Gravely Packing Ltd. in March in Engeland. Gravely wordt de snelstgroeiende verpakker voor derden genoemd in Enge land, maar vertegenwoordigt nog maar zo'n vijftien procent van de omvang van Budelpack Poortvliet, vergelijkt Nieuw kerk. „De productie wordt daar gemoderniseerd en op één lijn gebracht met de locatie hier, met een groot uitbrei dingsplan voor komend jaar. Dan moet dat bedrijf op een omvang van dertig, veertig procent van Poortvliet zijn ge komen." voorbeeld op een plek waar mensen stenen vandaan halen voor hun vijver. Bij controle lie pen we ook gelijk tegen iemand aan. Ik kende die plek zelf niet", zegt Knoop. Boetes Boetes van zo'n zestig gulden als je je op grond bevindt waar je niet mag zijn. Inbeslagname van buit en duikersuitrusting wan neer je betrapt wordt op stro pen. Voor het duiken zonder vergunning wordt een prent van zo'n 150 gulden uitgereikt. Dat laatste ondervinden een moeder en zoon die, na aanvankelijk te zijn voorgelicht door het acht uurs-surveillanceteam, zich bij Zijpe toch nog in het water wa gen. De jongen bezit geen ver gunning, maar wordt bij een tweede controle toch betrapt op een onderwaterverblijf van ze ker twintig minuten. Weliswaar met met behulp van een eigen duikfles. maar door gezamen lijk gebruik van zijn moeders duikfles. Voor Knoop en Van El dik reden proces-verbaal op te maken, omdat ondanks waar schuwende woorden toch nog met de regels wordt gespeeld. Het uitbannen van alle - vele - overtredingen die rondom de Oosterschelde worden gemaakt is onmogelijk, zo erkennen bei de leden van het surveillance team. Hoopvol over de resulta ten zijn zij echter wel. Knoop: „De recreanten weten dadelijk dat er flinke controle op de re gelgeving is en daardoor zal het aantal overtredingen, verwacht ik, drastisch afnemen. In ieder geval halen we op deze manier de grove overtreders er zeker ROC Zeeland, Delta College. Middelburg Middelbaar Handelsonderwijs Onderne mer/Managementfuncties. Edouard Akershoek, Jacco Brouwer, Corne van Cadsand, Karei Dingemanse, Jerney Focke, Barbara Groeneveld, Sonja Haerkens, Danielle Hanse, Erwin Heijt, Rogier Hijman, Maarten Holster. Carin Jobse. Sindy de Jonge, Jantina Joosse, Jeroen Keijmel, Wilma Kenters, Peter de Korte, Miranda de Koster, Jeroen van Leeuwen, Wouter van der Linden, Danny van Loon, Jeroen Maljaars, Anneke Min- naard, Margreet Moelker. Nathalie Oreel, Mathilda Otte, Kees Padmos. Mi- cha Posthumus. Grace de Pundert, Ife Ramdjan. Richard van der Ree. Adhemar Renique, Marieke Rijkers. Harmen Rooms, Arno Sanderse. Stefan Schip per, Roel Schipper. Daphne Schönber- ger, Suleika de Smit, Maaike Steenmeij- er, Andre Toorenaar, Christel Traas, Mechiel Verkuil, Martin Vinjé, Dennis de Visser, Anita van der Vlugt, Perry van de Vrede, Colin de Wee, Lydia Wielemaker. Middelbaar Handelsonderwijs Manage mentfuncties: Jonathan van den Broeke, Marco de Feijter, Siem Izeboud. Edwin Kersten, Peter Lohman, Adil Nabil, Ben Stevens, Sjoerd Veenstra, John van de Vrede, Marian Waleboer. Middelbaar Handelsonderwijs Uitvoe rend Verkoopmedewerker: Nancy Baha- doer. Joop Blankenburgh, Jerrould Bliek, Ivo Geernaert, Tobias Yewdineh. Bedrijfsadministratie: Marijke Aarnout- se. Mark Appel, Rudolf van den Barse laar, Merijn van Broekhoven. Leonard Dominicus, Vishakha Dorleijn, Patrick Fi- lius, Judith Goozen, Gabnélle Hoogeste- ger, Wilbert van Iwaarden, Gertian de Jonge, Tamara Jonkman, Edwin de Keij- zer, Erwin Kievit, Henk de Kiewit, Henri van Koeveringe. Leontien Kramer, Mat thias Luitwieler, Esmeralda de Meul- meester, Lourent Milhous, Robin van der Moere. Claudia Moerland. Jessica Proos, Frank Quakkelaar. Jeanine de Regt. Ruiger Slabbekoorn. Susanne van Velzen, Robbert Verhagen, Ruben Ver heul. Nina Versluijs, Andrea Verstraate, Robert Vette, Charlotte van de Vijver, Marcel van Wilgenburg, Corina Zoete- weij. Commerciële Dienstverlening: Leon Beeke, Francesca de Coninck, Sabine Coppoolse. Erwin Dieleman, Joost Ha- rinck, David den Hollander, Peter Jan sen, Leonie Kambier, Jacqueline Koops, Maikel Martodirijo, Dorien Masius, Ma- thilde Meulenberg, Jimmy Minnaard, Ronald Moerdijk. Renate Nieuwdorp, Silvia Openeer, Boy Priem, Roelof Siere- veld, Mark van Stel, Ivo Walraven, Nor- bert Willemsen, Marco de Wit Economisch Juridisch: Patrick Akker man. Bob Barmentlo, Roshnie Bishesar, Taco Bongers. Richard Boone. Bayram Cebeci, Michel van der Doe, Ina Hen driks, Maaike Hoornick, Güler Kavsitli, Serpil Kaya, Roel Kranendonk. Sjors de Lange, Ursula Meulmeester, Dennis du Pon, Casper Scholten, Antoinette Ver sluis, Wally van de Werfhorst, Joyce van Wezel, Carlien van der Windt, Ronnie de Witte, Gert-Jan Wondergem. Secretariaat: Anneloes Bil. Monchita Maas, Meina Pasma, Magda Pattinama, Inez de Schipper, Mélame Schout. Saskia Tan, Andrea Turney, Jessica Wonder gem. Bedrijfsadministratie: Ronnie Adams, Celina Blommers, Samira Boutchich, Marc Gino, Eveline Goedbloed, Lauran de Hond, Gaitrie Jhagroe, Priscilla Kep- pel. Amanda de Kok, Johanna Koster. Pe tra Moonen, Annemarie Pouwer, Marjo- rie Rijkse, Sanne van der Schoot, Tamara Smit. Marjan Taal, Pui Kwan Tam, Sükran Tosun, Michel Verduijn, Linda Verhulst, Henk Walhout ROC Zeeland, Zeeland College sector MDGO, Vlissingen Sociaal Pedagogisch Werk: Ida Aantjes, Vivian Alewijnse, Marieke Allaart, Janet Basting. Marjolein Biesen, Corina van Bodegraven, Lisette van Bodegraven, Monique Bos, Carla Bouterse, Wendy Brant, Jasja de Bree, Andria van Domme len, Heidy Ie Due, Myrthe Esche. Silvia de Fouw, Marijke Franchimont, Leonore Franse, Wendy de Gardeijn, Corine Gide- onse, Sandra Gomes, Arjen Haars, Iris Huibregtse, Vicky Ivasuk, Sandra Jans sen, Linda Joosse, Heleen Konraad, Jan- tine Koudijzer, Martine Kraak, Joyce Kra mer, Sharon van 't Kruys, Jacqueline de Lange. Petra Lips, Natascha Maas. Chris ty van Mastrigt. Wendy Meerman, Man- dy Meijlof, Dinja van Moolenbroek, Man ke Nakman, Bert-Jan Nieuwenhuize, Anclaire van Opdorp, Nicolien Radema ker, Jeanette de Ridder, Esther Roelofs, Silvie Romeijnsen, Samantha de Rooij, Marieke Schuit, Mirjam Soeting, Priscilla Traas, Saskia Valk, Angela Verduijn. Je roen Verhulst. Leonie Verkaart, Jessica Verrijzer, Mirjam Weslveer, Noortje de Winter, Anneke van der Zwan. Activiteitenbegeleiding. Angelique Van Dam, José Faasse, Annemiek Gijssel, Ramses Jongewaard, Annelies Klaasse, Jacqueline Langerak, Désiree Saffrie. Sociaal Juridische Dienstverlening/ Ar beidsvoorziening: Saskia Knuijt, Barba ra Nijhoff, Joyce de Regt, Elzelien Roos, Sasja Schipper Sociaal Juridische Dienstverlening/ Per soneelswerk Judith Boone, Angela Pou- welse. Iris Sorgedrager Sociaal Juridische Dienstverlening/ So ciale zekerheid: Zouligha Bouzambou, Ronald van Gemst, Adriaan Luijk, Ingrid van Malland, Nina Reijnierse, Bernadet- te Schets, Wendy de Wever. Verpleging: Govert Bachofner, Alice Brandon Bravo, Jorrien van Bunder. Bie- neke van der Cingel, Tina Coppoolse, Tharïssa Daamen. Diana Filius. Sandra Geense, Maaike van Gemert, Joyce Ger- rits. Rachel Geuze, Jacqueline Ie Grand. Thijs van Gulik, Andrea Hamelink. Mir jam Heijtink, Karin Hemmes, Wendy van der Hoofd, Monique Janssen, Cathrien van Jole, Miranda de Klerk, llona Lieven- se, Franciska van Marion, Heidi van Oos- tenburgge, Rebecca Paulissen, Dieuwke de Peuter. Jackey Priem. Danielle Pro voost, Suzanne Raats, Janmta Rintjema, Kim Schoones, Olivia Spa. Anita Spikker, Edith Stoop, Daniella Struijk, Fekria Tal- haoui, Joyce van der Veeken, Rinke van de Velde, Arno Wielemaker, Katja Witha- gen. Verzorging-lang. Annemieke van den Berge. Miranda Blok. Jackelien Dekker. Faouzia El Kharbouchi. Yvonne Joziasse. Kim Louwerse-Steijaert. Nienke Schraa. Christien van der Stoep. Verzorging-kort: Haley Anssems, Halt- ma Bajja, Petra Bakker, Wendy Boone, Astrid de Bruine, Raquel Bueno, Majorie Coomans, Chariot Cornelisse, Aleida Dingemanse, Dina Felisia, Jonquille van Hulle, Shirley Jangbahadoer, Sofie Kloet. Debbie van Lintbergen, Cindy de Metsenaere. Ravita Rampadarath, Sa- cha Wolterbeek. Helpende Verzorgingshuizen Maart|e Aarnoudse. Fatiha Brand-Loubbidi. Carin Goossens. Sylvia Jonckman, Con- chita Kleinjan, Lydia Louws, Janet van Maaren, Paulien Siereveld, Natascha Vermeule Voedingsassistent(e): Sonja Alleijn, Sija van Baaien, Maja van Belzen-v.d. Kette rij. Nettie Jumelet-van Vossen, Daniella Kint. Marjan van Oosten-Brasser. Patri cia de Schepper, Ingrid Scholten, Ria van Vossen, Jetske Weber. Marieke Westpla- te. Sultan Yïgit Zorgassistent: Harry Lefeber Bejaardenverzorgende Verzorgingste huizen: Emmari Bauer, Carolien van der Bliek, Marja Bommeljé-Dijkwel, Marieke Bustraan, llvy van Driel, Miranda van den Dries, Cindy de Leeuw. Siska van der Lin den. Diana Nellen, Brenda de Pagter, Jo ke de Pooter-v.d. Vrede. Angela Priem. Cora Saman-de Jonge, Marjon Stokman. Nina Sunarto-Dolgenicina. Mark Voo- ges, Plonie Westdijk. Verzorgende Gezinsverzorging: Krista Baris, Janny Bil-Roskam, Angelique van Dienst, Corrie Hoevenaar, Liesbeth Hu- son-Wijsveld, Wendy Krol, Jane Vroon land, Miranda de Wael-Witkam. Leidlstler Kindercentra: Freddie de Bra bander, Sabrina Eckhardt, Diana Faas. Petra Jacobusse, Judith de Klerk, Marian Lokerse-Steketee. Soroer Mohammadi. Jermaine Offerman, Renate Pladdet, El- za van Prooijen, Linda Rijn, Claudia Sie- rens, Carolien Verplanke, Cristina de Vries-Mincu. Praktijkopleider: Rianne 8olkenbaas, Marjan de Bree, Ellis Dullemans, Floren ce Govaert-de Graaff, Johan Klein, Ina van Lobberegt-de Nooyer, Eline Pieter- se, Jessie Pouwer. Colinda Weening-En gel, Elly Wildenbeest-Roeleveld. ROC Zeeland, Zeeland College sector MTO, Vlissingen Afdeling Bouwkunde: Jack van Aart, Ad- Jan Adriaanse, Evert Jan Akershoek, An dré Boer, Paul den Boer, Arjan van der Bok. Niels Bosman, Fekri Bouzambou. Jordy van Bunderen, Bart Corbijn, Mar tin Crucq, Renze Devogel, Davy Fontai ne. Rick de Groot, Sander van der Hoek. Stefan Hollebrandse. Pieter Jacobse, Bram Jansen, Jorco Jobse, Kemal Kav- sitli, Onno Kasse, Gert-Jan Koster, Ringo Kranenburg, Gert-Jan Melse, Kees Min- derhoud. Serge Nothen, Kees Rommers, Maarten van Rossum, Cor Schroevers, Merijn van Soelen, Yip Tang, Robert Ver- hage, Pascal Vlaskamp, Marcel de Vos, Simone Wagemaker, Johnny Wïlleboer, Senko de Witte. Rob Wouters Afdeling Installatietechniek Dennis Jobse, Els van der Wal Afdeling Weg- en Waterbouwkunde: Bas van Dijk, Piet Gabrielse, Wilko Heij, Emile de Kok, Marien Kroes, Ronnie Mat thijsse. Jan de Pagter, Wim Roelse, Niels Sentse, Johan Sinke, Remier van der Veer Afdeling Technische Informatica: Uit stroomprofiel Kantoorautomatisering: Ivor Buys, Jeroen van Dijk, Sander Filius. Marco Geerinckx, Peter van den Heuvel, Christian Houmes, Koen Janssen, Mar nix Lamper, Mario Lawalata, Harro Lock, Said Martien, Floris Minderhoud, Joep van Rijswijk, Peter Room, Jord Schneij- denberg, Clemens Schotte, Frank Tax, Jan de Voogd, Marco de Vrieze. Afdeling Technische Informatica. Uit stroomprofiel HBO: Paul Bosselaar. Roy Coppens. Jeroen van de Merwe, Björn Mes, Bas van Oers, Bruno Peeters. Mi chael Schuren, John vanTerheijden. Afdeling Werktuigbouwkunde: Taco Blok, Martin Boonman, Stefan Burg graaf, Piek Cruson, Alexander Davidse, Sander Dingemanse. Marko Djuricic, To ny de Dreu, Lourens Francke, Martijn Holtkamp, Tjeerd Hubregtse, Antonie Impens, Ary Janse, Jan-Kees Klooster man, Jan Markusse, Ronald Melse, Mae- Yee Mo, Barry Moeleker. Eelko de Munck, Michel Nelis, Lars Raeman, Cor- né Sinke, Leonard van Splunter. Marcel Suurmond, Michel Tazelaar, Arend van Veelen, Jean-Pierre Vercouteren, Erik Vergouwe, Jerry Verwest. Pieter de Vis ser, René de Voogd, Larry Vos, Jacco de Witte. Rutger Westerterp Afdeling Werktuigbouwkunde Avond- MTO: Erik Bongers. Eppo Cleiren, Piet Dam, Marcel Gorrissen, Jolanda de Graaf-Snaayer, Wim Krinkels, Adriaan Matthijsse, Rien Rottier, Hans Welleman (met lof). Metselen voorschakel Richard Murin- gen Metselen primair: Peter Dingemanse, Arnold Flipse, Maarten Pol, Neal Stein Metselen voortgezet: Stephan Bogert, Jaco Dooge, Dennis Hommel Metselen praktijkverklaring: Edwin de Kort. Timmeren voorschakel: Danny Dek, Er win Dingemanse, Stefan van Dijke, Ro bert Houweling, Leo Koole. Mustafa Ku- mas, Pieter Steenpoorte, Viola Visbeen Timmeren primair: Chafie Bahri, Vincent Bliek, Jeroen Brasser, Richard Clement, Willem Goedbloed, Krijn Goudzwaard. André de Jonge, Edwin Louwerse, Eljan Louws, Jonathan Luiten, Egbert Oost dijk, René Oreel, Marcel de Reiger, Adri aan Sturm, Nico Weststrate. Timmeren voortgezet: Jeroen Diele man, Erwin Fraanje, Martin de Hamer. René Helleman. Kees Hommel, Jaco de Visser Timmeren praktijkverklaring: Alex van den Berg, Vincent Vinke. (Advertentie) Kees den Herder Noordweg 1 25, Serooskerke, 0118-593030 sXopava van Dimico met greepjes v van Starck Een oude steiger. De Dimico-kast staat er pontificaal op het plankier. Hout op hout. Tijdloze schoonheid op een tij loze getijdenkoai. Misschien om te zeggen dat je behalve een breedbeeld-tv plus audio en video - heel slim met uittrekplateau en "verdwijndeuren" - ook kostbare herinneringen kunt opbergen in zijn ijzersterke vormgeving Echt een kast voor mensen die creatief en functioneel helemaal van deze tijd zijnl ASB Greenworld produceert in Vlissingen-Oost diverse soorten potgrond en bodemverbeteraars. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 19