COURANT PvdA zet formatie onder druk Zomer knudde met veel rietjes Minister Antillen komt praten over smokkel cocaïne 4 WEKEN ^sdntiatuin Deelnemers aan Drentse fietsvierdaagse beginnen onder barre omstandigheden 11 t/m 15 VOOR 15,00 PZC wammmÊÊÊÊÊÊ Vermist jongetje twee jaar tussen wilde honden financiële eisen Melkert vallen slecht bij VVD en D66 nKe. J8° 1 13° ij w 4 Enkele buien Vrij veel bewolking en vooral vanochtend enkele buien. Middagtemperatuur circa 18 graden. 241e jaargang no. 167 woensdag 15 juli 1998 losse nummers 1,75 De Tour vandaag St Rémy en MaugesX 216km Cholet are SoesaOiT<xr* Plooay hoogteverschil en "m La Secourelte Si. Nicolas 70m o de y Uré Cholet 52m 90m O De Tour is één keer eerder in Cholet aangekomen, in 1936 Toen won de Belg Felicièn Vervacke in het Bretonse stadje de tijdrit. 1936 was toch een goed jaar voor de Belgen: Syl- veer Maes kwam in het geel in Parijs aan. In de hoofdstad van het depar tement Main-et-Loire wordt het normaal gespro ken een massasprint. Uitslag derde etappe: 1.Heppner 2.Jan 3.Hincapie Algemeen klassement: 1.Hamburger 2.Hincapie 3.0'Grady fc.O Nieuw leven in Canisvliet Zuidelijk van Westdorpe, op de grens met België, ligt de Ca- nisvlietse kreek. Het water is de laatste decennia onderwerp van zorg geweest: de waterkwaliteit, de vogel- en visstand ging er gestaag achteruit. Om de kwaliteiten van de kreek vei lig te stellen, moest er aan natuurherstel worden ge- daan. Daar zijn nu plannen voor: op naar nieuw le- J ven voor de Canisvlietse kreek. feiten en meningen: 2; binnenland: 3; varia: 4; buitenland: 5; financiën en economie: 6; economie: 7; radio en televisie: 8; uit: 11,12,13,14 en 15; zeeland: 17,18,19,21 en 23; sport: 24, 25 en 26; buitengebied: 27,28, 29, 30 en 31 van onze redactie binnenland DEN HAAG - De Antilliaanse minister van justitie R. Martha komt volgende week maandag naar Den Haag om te praten over de cocaïnesmokkel door mariniers van Curasao naar Ne derland. Hij wil van zijn ambt genoot Sorgdrager en van mi nister Voorhoeve (Defensie en Antilliaanse Zaken) meer infor matie over de affaire. Dat heeft het Antillenhuis (ka binet van de Antilliaanse gevol machtigde minister in Neder land) gisteren bekendgemaakt. De bewindsman is van plan tot 25 juli te blijven. Op de Antillen is veel ophef ont staan over de smokkelorganisa tie bij welke in totaal 355 kilo cocaïne (straatwaarde 60 mil joen gulden) in beslag werd ge nomen. Omdat het onderzoek zich op Nederland concentreert reist Martha af naar ons land. In deze zaak zijn inmiddels veertien mensen aangehouden, nu een derde marinier is aange houden. Justitie zei gisteren nog niet waar die derde is aange houden en ook zijn rol in het ge heel blijft voorlopig nog onge wis. Vrijdag al werden een 48- jarige sergeant-majoor en een VS proberen drugsrel te sussen WASHINGTON - I)c Ameri- kaanse regering heeft dinsdag getracht de indruk weg te ne men dat ze de aanval heeft ge opend op het Nederlandse drugsbeleid. „Wij willen absoluut niet de suggestie wekken dat wij ons mengen in het binnenlands be leid van Nederland", aldus woordvoerder James Rubin van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Rubin zei dit in reactie op recente uitlatin gen van president Clintons voornaamste adviseur op het terrein van drugspolitiek, Barry McCaffrey. McCaffrey ontketende de afge lopen dagen een diplomatieke rel door het Nederlandse drugs beleid te betitelen als 'een regel rechte ramp'. Het gedoogbeleid heeft volgens hem bijgedragen tot aanzienlijke groei van de misdaad in Nederland. GPD zie ook pagina 2 en 3 korporaal (24) van het Korps Mariniers in Nederland gear resteerd. Zij waren gestatio neerd op marinebasis Parera in Willemstad. Naast de drie mariniers bestaat de bende volgens het Openbaar Ministerie uit vier leden van de Antilliaanse militie en zeven burgers. ANP (Advertentie) (eenmalig binnen zes maanden) JA, ik wil: een proefabonnement van 4 weken voor 15,00 een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische afschrijving a 33,25 per kwartaal met automatische afschrijving a 93,50 Naam: Telefoon: Stuur deze bon op in een open enveloppe, zonder postzegel, naar: PZC, afdeling abonnementen Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen. Bellen gaat sneller. 0800-0231231 De 713214 000002 ten te verpieteren. ..Het water is prachtig, met mooie golven en het is heerlijk om te zwemmen. Wat ontbreekt is de zon, zo no dig voor de vitamientjes". Rust De binnen de Recron-organisa- tie verenigde campinghouders vinden het nog te voorbarig om nu al van een verknald seizoen te spreken. „Wanneer je als win tersporter ergens geen sneeuw aantreft of een vakantie in Spanje in het water valt dan is dat een veel grotere teleurstel ling", relativeert Jos van Dam me uit Groede. „Wie in Neder land verblijft weet dat het weer kan meevallen of tegenvallen. Je gaat dan gewoon andere din gen doen. Zoals de omgeving verkennen. Vakantie houden is meer dan op het strand liggen. Het is ook een gelegenheid om geestelijk tot rust te komen". De Walcherse Recron-woord- voerder Toine Vermeulen wijst erop dat het grootste gedeelte van de omzet wordt bepaald door de reserveringen. Voor vier tot vijf weken zit het wel snor. Wel lopen campings door het wisselvallige weer een flink MOSKOU - In de buurt van Moskou is een zesjarige jongen te ruggevonden die al twee jaar werd vermist. Het verwilderde kind verbleef al die tijd bij wilde honden. De jongen had lange haren en knaagde op beenderen, i 's Nachts leefde hij in kelders of liftkooien. Vania werd twee jaar geleden door zijn moeder bij haar alcoholische vriend achtergelaten. Hij zocht zijn toevlucht bij zwerfhonden. Die hebben hem twee jaar beschermd en verzorgd, aldus de krant Troed. Agenten konden hem pas bij een vierde poging meene men, omdat de honden hen niet dichterbij lieten komen. AFP (Advertentie) stichting Jeugdzorg zeeland De Stichting Jeugdzorg Zeeland verhuist 16 en 17 juli en werkt dan met de 24-uursdienst. Vanaf 20 juli is ons bezoekadres Roozenburglaan 89 te Middelburg telefoon 0118-677600. nonze parlementsredactie DEN HAAG - PvdA-on- derhandelaar Melkert wil in het regeerakkoord vast leggen dat eventuele las tenverlichting in 1999 in z'n geheel naar de minima 1. Daarmee zijn de eindonderhandelingen, die moeten leiden tot een conceptregeerakkoord, /ertraagd. WD en D66 toonden zich gisteren zeer geërgerd over de nieuwe eis van de PvdA derhandelaar als opvolger van Wallage. „Het kan toch niet zo zijn dat alles weer anders ligt, als een van de partijen van on derhandelaar wisselt." Bij de PvdA wordt ontkend dat Melkert een andere inzet heeft dan Wallage. Daar wijst men er op dat de sociaal-democraten aan de onderhandelingstafel al hadden aangegeven nogmaals te willen praten over de minima. In het financieel akkoord is vastgelegd dat meevallers voor driekwart naar het terugdrin gen van het financieringstekort gaan. De rest is bestemd voor lastenverlichting. Voor 1999 zou daarvoor een half tot één miljard beschikbaar zijn, als de economische groei inderdaad drie procent bedraagt zoals wordt voorspeld. D66 vindt dat er in de al ge maakte afspraken voldoende wordt gedaan voor de minima. Vorige week nog peuterde de PvdA 750 miljoen extra los voor de ondersteuning van de lage in komens. De WD vindt dat ook hoge inkomens moeten profite ren van belastingverlaging als gevolg van financiële meeval lers. De woordvoerder van de infor mateurs verwacht nu dat de drie fracties zich zaterdag definitief zullen uitspreken over het con ceptregeerakkoord dat er dan moet liggen. Maar bij de WD klinkt de waarschuwing dat nieuwe eisen aan het eind van een formatieperiode voor we kenlange vertraging kunnen zorgen. GPD De sociaal-democraten vinden de minima in de komende kabinetsperiode te lang moeten wachten op een extraatje. Een a groot deel van de beloofde koopkrachtverbetering voor de lage inkomens wordt pas in 2001 bereikt, als het nieuwe be lastingstelsel van kracht wordt. Melkert claimde gisteravond kdat de onderhandelaars en in formateurs het erover eens zijn dat volgend jaar al meer moet worden gedaan voor de minima. In kringen van D66 en WD werd dit niet bevestigd. Deze partijen lieten doorschemeren dat ook zij met nieuwe eisen kunnen komen, als de PvdA het vorige week bereikte financiële akkoord ter discussie stelt. Een vooraanstaand WD-Ka- raerlid noemde de opstelling van Melkert 'onvoorstelbaar' en 'niet verstandig'. Volgens deze liberaal hebben de drie paarse onderhandelaars vorige week nog verklaard dat ze het finan ciële akkoord zullen verdedigen in hun fracties. De PvdA wees Melkert maandag aan als on- Marine pikt vluchtelingen op DEN HELDER - Het Neder landse marinefregat Hr. Ms. Van Speyk heeft gisterenmiddag op de Middellandse Zee ten noord oosten van de Italiaanse haven stad Brindisi negentien vluch telingen opgepikt van een rubberbootje. De groep was vanuit de Albane se plaats Durres onderweg naar de Italiaanse kust. Ze maakten deel uit van een 'ge organiseerde vlucht' met het doel asiel aan te vragen in West Europa. ANP ASSEN - De deelnemers aan de Drentse Rijwielvier- daagse maakten gisteren op de eerste dag volop ken nis met het gure karakter van de zomer van 1998. Buien en een stevige wind waren hun deel. Toch werd er weinig geklaagd. Aan de fietsvierdaagse doen meer dan 23.000 mensen mee. De deelnemers hebben de keuze uit vier startplaatsen: Assen, Emmen, Hooge- veen en Meppel. Voorts kunnen ze kiezen uit verschil lende afstanden; 30, 40, 60, 80 en 100 kilometer per dag. De fietsers komen uit binnen- en buitenland. Zelfs doen er mensen uit de Verenigde Staten mee. Oudste deelnemer is de 90-jarige Th. Mooy uit Winkel (NH). Hij fietst de 40-kilometerroute vanuit Assen en doet voor de 24e keer mee. foto's Karei Zwaneveld/ANP (Advertentie) Zeeuwse paviljoenhouders hopen op mooie maand augustus door Jacques Cats VLISSINGEN-De toeristische uitbaters die in deze weken het meest last hebben van het aan houdend grimmige weertype zijn de exploitanten van de strandpaviljoens. De waterkant nodigt amper uit tot enige ver treding. Je waait er uit je hemd. Neervlijen in het zand is vragen om lichamelijk ongerief. Die toestand geeft geen reden tot feeststemming bij de exploitan ten. 'Knudde met veel rietjes', om schrijft Gerda van Wijk van Kontiki onder de rook van Kou- dekerke de situatie. 'Heel ma gertjes', stelt Jannis van de Voorde van 'De Zeemeeuw' op het strand van Cadzand vast. 'Een trieste boel', luidt het stemmingsbeeld dat paviljoen houder J. de Korte in Renesse afgeeft. Klanten Maar niemand van de drie wenst te spreken over een bij voorbaat verloren seizoen. Voor de Duitsers uit Noordrijn-West- falen, de deelstaat die traditie getrouw voor de Zeeuwse kust de meeste klanten oplevert, zit de vakantie er weliswaar bijna op, maar de Nederlandse doel groepen uit Brabant en Lim burg moeten nog aan hun vrije weken beginnen. Daarmee schuift het hoogseizoen op tot begin september. De paviljoenhouders putten nu moed uit de ervaringen van vo rig jaar toen de maand augustus het weinig florissante voorsei zoen weer helemaal goed maak te. Gerda van Wijk vindt het wel sneu voor al die vakantiegan gers die in hun strandhuisje zit- aantal passanten mis. Die ble ven thuis of zochten zonniger oorden op. Volgens Piet Lam- pert van de kampeerboerenor- ganisatie Vekabo komen de Zeeuwse minicampings er nog genadig van af. Omdat er hier minder millimeters regen zijn gevallen zijn de terreinen goed toegankelijk gebleven. Lampert signaleert tamelijk wat annule ringen. „Je staat verbaasd van de smoesjes die er worden ver zonnen: een kind met buikgriep, de hond aangereden, schoon moeder ziek'." Met het kwakkelweer van de laatste weken komen volgens de Vekabo-voorman de gastvrije minicampinghouders het eerst bovendrijven. „Dieorganiseren eens een bingo voor de kinderen, bakken pannenkoeken, of orga niseren een gezellig samenzijn in een van de schuren." De Domburgse modewinkelier Martin de Kam kijkt met zoveel andere middenstanders uit naar een glimpje zon. Het gesloten wolkendek nodigt niet uit tot het doen van aankopen. „De mensen lopen maar wat rond en happen niet toe. Wel is er aan dacht voor de wintercollectie". Attracties „Voor ons is dit prachtig weer", meldt Rick Schasfoort van de Vlissingse attractie Het Arse naal en Miniatuur Walcheren in Middelburg. Het Arsenaal heeft al vijfduizend mensen meer in huis gekregen. Vooral het der tien meter lange skelet van een portas krijgt veel bekijks. Vijf tien procent meer bezoekers zochten de afgelopen week een droog heen komen in een voor een deel toch vochtige attractie- Waterland Neeltje Jans. pagina 23: stormloop op zonvakanties (Advertentie) HET GROENE WARENHUIS Koopavond: vrijdag tol 20.45 uur geopend. Maandag t/m zaterdag vanaf 8.45 uur geopend. Deze fiere ridderspoor (Delphinium) ïs verkrijgbaar in diverse kleuren. Voelt zich sterk in de zon. Bloeit in het najaar opnieuw, mits u na de eerste bloei de bloemstengels afknipt. Van 9.95 voor 095 KOUDEKERKE Vlissingsestraat (Tussen Koudekerke en Vlissingen), Tel. 0118-551623 Grootbloemige geurende roos, die maximaal 50 cm hoog wordt. Bloeit tot laat in de zomer en graag in de zon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 1