IJzersterk naar nieuw record PZC Zeeuws-Vlaamse voetbalploegen in één bekerpoule Makkelijke keuze volleybaltrainer MEVO-vrouwen Sanitaire stop nekt De Ruysscher Gorsse gaat diep in marathonpartij sport s24 Karters De Krey aan kop Ondanks beperking nationale rubrieken uitslagen Organisatie Vismolenloop optimistisch agenda donderdag 9 juli 1998 door Wim Broekhoven aan de Schouwse ploegen SKN- WK, Zierikzee en Bruse Boys BREDA - Hoek. Terneuzen. gekoppeld. HVV'24 en Terneuzense Boys zijn door de KNVB district Zuid Start 1 in het bekerseizoen 1998/1999 Het bekertoernooi start op 25 samen in een poule ingedeeld, augustus met de eerste twee Dat is de verrassende uitkomst wedstrijden. Dan speelt in elke van de afspraak om in deze poule het eerst genoteerde team voorronde de hoger spelende in een poule thuis tegen het laat- teams niet meer aan vijfde en ste genoteerde en het tweede te- zesde klassers te koppelen. gen het derde. Op 1 september Kloetinge, de tweede Zeeuwse speelt dan het derde team tegen vertegenwoordiger in de hoofd- het eerste en het vierde tegen hel klasse is groepshoofd in een tweede. De derde ronde is op 8 poule, waar verder Heinkens- september en dan speelt het zand, Arendskerke en Middel- eerst genoemde team thuis te- burg (zondag) aan zijn toege- gen het tweede en het derde voegd. Goes, een eersteklasser team tegen het vierde. De win- op zondag en vorig jaar al in de naars plaatsen zich voor de eerste ronde uitgeschakeld, is tweede ronde. De volledige indeling: poule 1: SKNWK, Goes, Zierikzee, Bruse Boys. poule 2: Middelburg (zon), Arendskerke, Heinkenszand, Kloetinge. poule 3: Serooskerke, SSV, Colijnsplaatse Boys, Oostkapelle. poule 4: Rillandia, Yerseke, Wemeldinge, Kruiningen. poule 5: Apollo, Patrijzen, Bevelanders, Kapelle poule 6: Vlissingen, Arnemuiden, GPC, Middelburg (zat), poule 7Meeuwen, Dauwendaele, VCK, Veere. poule 8: Terneuzen, Hoek, HVV, Tern Boys. poule 9: Dreischor, WIK, Ouwerkerk, Duiveland. poule 10: Renesse, ZSC, Brouwershaven, DFS. poule 11: Lewedorpse Boys, Mevo, Wissenkerke, Wolfaartsdijk. poule 12: Volharding, Hoedekenskerke, Borssele, Luctor. poule 13: Kwadendamme, Nieuwdorp, Jong Ambon, SVD. poule 14: Robur, Waarde, Krabbendijke, HansweertseBoys. poule 15: Zeeland Sport, Zeelandia, Domburg, RCS poule 16: Noormannen, SVR (Ritthem), Walcheren, Nieuwland. poule 17: Sluiskil, AZVV, Spui, Axel. poule 18: Groede, Cadzand, Aardenburg, Breskens. poule 19: Graauw, Clinge, Com Boys, Hontenisse. poule 20: Biervliet. Hoofdplaat. Hulsterloo. IJzendijke. poule 21: Schoondijke, Philippine. Sluis, Oostburg. poule 22: SDO. Steen, Koewacht, Zaamslag. poule 23: Terhole, Meto. ODIO, Vogelwaarde, poule 24: Alliance. Zwaluwe. WHS, Virtus, poule 27: Halsteren (zat). SPS, FC Bergen, Tholense Boys. poule 28: Stavenisse, VVC, Dosko, NOAD'67. poule 40: Vosmeer, ZPR. WW, Vrederust. ZIERIKZEE - Het kartteam van nummer. Van Gilst Kevers, twee De Krey heeft de achtste race punten. De Bruse kartploeg ein- van de bedrijvencompetitie van digde in de jongste wedstrijd Delta Racing gewonnen. Een van de bedrijvencompetitie ook sterk rijdende Claudia van Sti- als tweede. Penroco finishte priaan had een groot aandeel in voor het eerst in de kartstrijd op de zege, waarmee De Krey de de derde stek. Hiermee hield de eerste plaats het tussenklasse- formatie sterke teams als Beli- ment consolideert. sol en De Vlinder/C. Vis achter zich. De achtste race verliep op- Zeker van de eindzege is De vallend rustig. Er werden geen Krey niet. Met twee races voor stop-and-go-penalties uitge- de boeg is de voorsprong op de deeld. door Lucien Roelandt BRESKENS - Het viel voor het stich tingsbestuur van Jumping Zeeuws- Ylaanderen dit jaar beslist niet mee een geschikte datum voor hun con cours hippique te vinden. De Wereld Ruiterspelen in Italië veroorzaakte een ware 'aardverschuiving' op de in ternationale wedstrijdkalender. Met als gevolg dat Zeelands grootste out- door-sportevenement ditmaal niet tijdens de laatste week van juli, maar van 12 tot en met 16 augustus op het paardensportcentrum in Nieuwvliet wordt gehouden. Een 'aardverschuiving' die voor het hippisch evenement, dat al weer aan zijn elfde editie toe is, weinig schade lijkt te hebben berokkend. Want hoe wel men van de traditionele datum moest afwijken en op het laatste mo ment de NHS de organisatie uit Blari- cum alsnog toestemming gaf om datzelfde weekend een nationaal con cours te houden, blijven de ruiters de West-Zeeuws-Vlaamse organisatie trouw. Hetgeen blijkt uit de overwel digende belangstelling. Het stichtingsbestuur, bestaande uit voorzitter Joop de Jonge, secretaris Marianne Meesen, penningmeester Ad Jacobs en de leden Ko den Hamer, Luc Savat, Huib Krijger en Ad Murre, beschouwd deze enorme belangstel ling als een bekroning voor hun werk in de afgelopen decennia. Optimale sfeer Joop de Jonge: ,,Als bestuur zien we dit als een bevestiging dat we de afge lopen jaren goed bezig zijn geweest. Voor de ruiters een optimale sfeer scheppen om hun sport te kunnen be oefenen, is altijd ons uitgangspunt ge weest. Ik denk dat we daarin zijn ge slaagd. Een andere verklaring voor deze enorme belangstelling, ondanks de concurrentie van Blaricum en ook nog een nationaal concours in België, heb ik niet." Hoewel de organisatie van Jumping Zeeuws-Vlaanderen duidelijk de slag om de gunst van de ruiters van de con currentie lijkt te hebben gewonnen, is Joop de Jonge beslist met blij met deze gang van zaken. ..Kijk we hebben geen enkele moeite dat we moeten wijken voor Valkenswaard. Een ge weldig evenement, dat bovendien vol ledig past in de voorbereiding op de Wereld Ruiterspelen. Dat is in het be lang van de hippische sport en dat staat ook bij ons hoog in het vaandel. Dat we daama ook nog eens voor Bre da moesten wijken kwam bij ons al heel wat minder goed over. En al hele- enkele nationale 1 30 meter rubrie ken. Volgens hen de ideale formule om hun jonge paarden te testen en hun nationale beloften aan het grote werk te laten wennen. Die kans krijgen ze in Blaricum niet. En het blijkt inderdaad een schot in de roos. De meeste lande lijke rubrieken zitten al vol. Daar moeten we, hoewel we weer met twee springpistes werken, alweer gaan se lecteren. De telefoon staat weer rood gloeiend met het verzoek om met en kele paarden meer te mogen komen. En ook voor de nationale rubrieken is de belangstelling groot." Joop de Jonge verwacht dan ook veel van het hoofdnummer, de Master ru briek, op zondag. „De beste twintig geklasseerde ruiters van de nationale en ZZ-rubrieken strijden daarin om de Grote Prijs van Oostburg. Een rui ter die in de ring komt, heeft daarbij de keuze, indien hij dat wenst, om een bepaalde hindernis te laten verhogen. Dat maakt het erg spectaculair en bi j - zonder aantrekkelijk voor het pu bliek." Sponsors Jumping Zeeuws-Vlaanderen wordt niet alleen gedragen door de ruiters, maar ook door een groot aantal spon sors en beslist niet alleen uit de regio. Ko den Hamer, voorzitter van de sponsorcommissie: „Helaas hebben wij niet, zoals bijvoorbeeld in Arn hem, Rotterdam en Geesteren, een aantal sponsors die elk enkele tonnen op tafel legt. De Rabobank is al jaren onze hoofdsponsor en voor de rest prijzen we ons zeer gelukkig met het groot aantal subsponsors. Ook daar uit blijkt dat Jumping Zeeuws-Vlaan deren rust op een brede hechte basis uit alle lagen van de bevolking. Men sen en bedrijven die middels hun steun het ons mogelijk maken behalve een groot sportevenement te organi seren dat ook nog gratis toegankelijk is voor het publiek ook. Waar vind je dat nog? Hiermee leveren we ook nog een bijdrage aan de economische bron van dit gewest, de recreatie." „Vandaar ook", gaat Den Hamer ver der, „dat we veel aandacht besteden aan het omlijstingsprogramma. Want ook dat is ons opgevallen, alleen met topsport kom je er niet. Eén goed om lijstingsprogramma én topsport vor men een ideale combinatie voor sfeer en gezelligheid, waaraan mensen waarde hechten. Ook dat draagt bij aan die grote belangstelling van de zij de van de ruitersJ umping Zeeuws- Vlaanderen biedt voor hun immers de ideale combinatie voor sport en een fijne vakantie met het hele gezin." maal te gek om los te lopen, was de toestemming aan Blancum om de zelfde datum te nemen als wij. Dat betekende voor ons een geweldige be perking aangaande de nationale ru brieken. Dan vraag je je wel eens af: waar doe je het nog allemaal voor?" Ondanks de beperking wat de natio nale rubrieken betreft, blijkt met alleen de belangstelling van de lande lijke ruiters en i nternationale subtop pers groot. Ook heeft Marianne Meesen de inschrijvingen van de in ternationals zoals Eric van der Vleu ten, Roelof Bril. Henk van de Pol. Eric Willemsz Geeroms en de Belgische kampioen Eric Wauters, Ludo en Jo- han Philippaerts en Marc Van Dijk, om maar enkele namen te noemen, al binnen. Joop de Jonge: „Als je in zo'n situatie gedwongen wordt als wij, leg je je oor ook eens te luister bij de toppers die al jaren op ons concours rijden. Zij advi seerden ons om er een, noem het maar een 'superlandelijk concours' van te maken en ons verder te beperken tot Joop de Jonge, voorzitter van het stichtingsbestuur: „Als bestuur zien we de belangstelling voor deze elfde uitgave van Jumping Zeeuws-Vlaanderen als een bevestiging dat we de afgelopen jaren goed bezig zijn geweest." foto Peter Nicolai Van Tongeren winnaar stratenloop Zoutelande De kopgroep in de eerste ronde van de Zomid-stratenloop. Rechts loopt Miquel van Tongeren. De latere winnaar doet dat in gezelschap van Edwin de Leeuw (links) en Sepp Vermeulen, foto Lex de Meester door Peter Godrie ZIERIKZEE - Judith Bout en Ciske de Loone-Holwerda behoren niet tot het eerste vrou wenteam van volleybalvereni ging \VEA/MEV0'8Ö uit Zierik zee. dat komend seizoen in de eerste klasse uitkomt. Dat heeft trainer Clemens van den Berg de twee speelsters na een maand trainen medegedeeld. De trainingen in de afgelopen weken waren nodig om de selec tie van twaalf naar tien volley- balsters terug te brengen. Bo vendien wilde Van den Berg een beeld krijgen met welke mensen hij na de zomer de competitie in gaat De vrouwenploeg bestaat door Frans Evers ZIERIKZEE - Michel Gorsse is op het Dikke Toren-toernooi de favoriet in het mannenenkel BI Zijn tegenstander Sander Bef- fers van HLTC De Kuil uit Hui zen, was daarvan niet onder de indruk. Hij bezorgde Gorsse gisteren een lastige en vooral lange middag. Drie uur nam hun marathonpartij in beslag. Gorsse was door drukke werk zaamheden enigszins vermoeid aan de wedstrijd begonnen. Hij besloot daarom zijn tegenstan der Beffers het loopwerk te la ten doen. Beffers liep en retour neerde dat het een lieve lust was. Na ruim een uur spelen kwam Beffers met 7-5 als winnaar uit de eerste setDat was voor Gors se behoorlijk slikken. Hij besloot daarom zich actie ver met meer eigen benenwerk in de strijd te gooien. Hoewel Gorsse de tweede set met 6-1 won, kreeg hij van Beffers niets cadeau Ook in de derde set maakte Beffers er een sport van iedere game zo lang mogelijk te laten duren. Hoewel het loop- wonder uit Huizen vaak met 'onmogelijk' te halen ballen scoorde, begon het constante spel van Gorsse zijn tol te eisen. Met een sublieme cross court ge slagen backhand besliste Gors se uiteindelijk de wedstrijd. Een uur na aanvang van de par tij Gorsse versus Beffers begon uit speelsters uit Zierikzee (zes) en Colijnsplaat (vier). Van twee verschillende groepen moet hij een team smeden Voor Van den Berg uit Nisse was de keuze om Bout en De Loone- Holwerda aan te wijzen niet bijster moeilijk. Beiden voelden gaandeweg de trainingen aan dat zij de boot gingen missen. „In dit geval heb ik geen verve lende gesprekken hoeven voe ren'. zegt Van den Berg. „Dat is nooit leuk om te doen. Bout gaat in de recreatieve competitie vol leyballen, De Loone-Holwerda kijkt uit naar een andere sport of wil in het tweede vrouwen team spelen als dat van de grond komt. Frank Clausing in dezelfde klasse aan zijn partij tegen Thijs Visser van HLTC De Kuil uit Huizen. In nog geen half uur had Clausing zeer ontspannen spe lend met 6-1 de eerste set ge wonnen. Tussen de eerste en tweede set bemerkte Clausing en passant dat collega Gorsse zich twee ba nen verder uit de naad aan het werken was voor ieder puntje. Nadat Clausing in de tweede set op de automatische piloot op 3- 0 was gekomen, besloot hij om ook tijdens zijn games zijn wor stelende collega Gorsse in de ga ten te gaan houden. Visser sloeg met zijn forehands meteen toe en kwam terug tot 3- 2. Clausing schrok wakker en besloot er geconcentreerd snel een eind aan te maken. Met har de backhands, zuiver geplaatste forehands, slimme smashes en aces won Clausing vier games oprij Bij de vrouwen BI boekte Janti- ne van de Dries van TVO een sterke overwinning op de agres sief spelende Saskia Rings van HLTC De Kuil. Nadat Van de Dries de eerste set met 6-1 had gewonnen, zag het er even uit dat Rings met een stand van 4-2 in haar voordeel terug zou ko men. Van de Dries bleef echter koel met vooral hard geslagen dubbelhandige backhands sco ren en pakte toch nog gemakke lijk de tweede set met 6-4. doorSjaak Sinke ZOUTELANDE - Miquel van Tongeren liet met zijn overwin ning gisteravond in de ZOMID- stratenloop van Zoutelande we derom zien in blakende vorm te zijn. Onlangs werd hij in Mid delburg nog Zeeuws kampioen op de 5000 meter. In Zoutelande liep hij Sepp Vermeulen (Schel- desport) in de laatste ronde ge makkelijk los. Met deze zege neemt Van Tonge ren de leiding in het PZC-stra- tencircuit met de maximale 300 punten die per categorie ver diend kunnen worden. In het gezellige centrum van Zoutelande stonden 75 atleten aan de meet, gadegeslagen door een flink aantal toeristen. Me teen vormde Van Tongeren een kopgroep met Sepp Vermeulen en Edwin de Leeuw (Dynamica) Na de eerste ronde van 2,8 kilo meter keken Alwin Vermeulen (AV'56) en Adriaan Janisse (Dy namica) al tegen een aanzienlij ke achterstand aan. Noodgedwongen Na de tweede ronde had De Leeuw zich noodgedwongen te rug laten zakken tot bij Alwin Vermeulen, Janisse volgde op dertig meter achterstand. In het verdere verloop van de wed strijd veranderden de posities nauwelijks. „In de laatste ronde heb ik met een paar gemene ver- snellinkjes geprobeerd om Mi quel los te lopen", vertelde Sepp Vermeulen aan de bar na de wedstrijd „Dat was mijn enige kans om hem te kloppen maar Miquel volgde erg gemakkelijk en ik was gezien", liet hij berus tend weten. Toch had Van Ton geren het in de eerste ronden niet gemakkelijk. „Ik kon De Leeuw wat moelijk volgen maar na twee ronden kwam ik lekker in mijn ritme, Sepp deed in het begin veel kopwerk en probeer de me los te lopen, maar zonder problemen kon ik volgen", liet Van Tongeren bij de prijsuitrei king weten. Met zijn tijd van 44 minuten en 9 seconden verbeterde hij meteen het parkoersrecord van Niels Koole dat net boven de 45 minu ten lag. Alwin Vermeulen slaag de er pas in de laatste meters in om Edwin de Leeuw op de streep voor de derde plaats te kloppen. Ronald Ovaa (Vetera nen Nederland) uit Souburg liep sterk naar de viffde plaats voor Ron Leroy (Dynamica). Veteraan Jan de Wilde (AV'56) finishte net na Adriaan Janisse en pakte de overwinning in zijn categorie voor Wim Besuyen (Dynamica) en Henny Francke (Dynamica), Ron Abuys (Veteranen Neder land) pakte de bloemen bij de mannen H50, Hans Pluylaar (Dynamica) was de sterkste H60'er. Veterane Huquette Declerq (Dynamica) was overall de sterkste vrouw in een tijd van 1 uur en 23 seconden. Willemien de Nooyer (Dynamica) en Coby Louwerse (Dynamica) volgden op eerbiedige afstand. De tweede wedstrijd voor het PZC-stratenloopcircuit is op woensdag 15 juli in Domburg met een loop over tien kilometer. Karten Zierikzee. Bedrijvencompetitie. Achtste race: 1. De Krey; 2. Van Gilst Kevers; 3. Penroco; 4. Belisol; 5. De Vlinder/C. Vis; 6. Silver Arrows Karting Team; 7. Life Ra cing; 8. The Beetle Girls. Tussenstand: 1. De Krey 53 punten; 2. Van Gilst Kevers 51; 3. Belisol 40; 4. De Vlinder/C. Vis 33; 5. Penroco 19; 6. Life Racing 8; 7. Silver Ar rows Karting Team 4; 8. The Beetle Girls 0. Schaken Zierikzee. Zomercompetitie. Tussen stand: 1. J. Verduynden Boer9;2.C.Pol derman 6; 3. P. Kramer 6; 4. A. de Jonge 5,5; 5. H. Bremer 5,5; 6. T. Brouwer 5,5; 7. H. Baris 5; 8. A. Brakel 5; 9. A. van Wijn gaarden 5; 10. N. Kordes 5; 11. J. Hoog- strate 5; 12. A. Kouters 5; 13. J. Panne- koek 5; 14. J. de Jonge 4,5; 15. J. Verkerk 4; 16. J. Bom 4; 17. J.Foppes4; 18. P. van de Berg 3; 19. D. Doeswijk 3; 20. K. Stray- er 3; 21. P. de Vrieze 2; 22. E. de Jonge 2; 23. P. van Welt 2; 24. H. de Jonge 2; 25. M. de Boer 2; 26. P. Romijn 2; 27. H. Nelisse 1; 28. G. van de Waarden 0. Kruisboogschieten Oudenbosch. ST Sebastiaan. Klasserin gen leden 't Overschot. Ereklasse: 3. Daan Breederveld 144 punten, 15. Dirk Hanse 140. A-klasse: 7. Roelf Wessels Boer 137,9. Jan-Willem Terwoert 138. B- klasse: 2. Daan Slinger 138, C-klasse: 1 Ronald Veeningen 132. Jeugdklasse: 1. Edwin Botbijl 135, 3. André Bouwman 120,5. Mike van de Linde 124. Sportprijsvragen Lucky 10 van woensdag8juli: 1-3-4-8-13- 15-23-24-30-34-42-43-50-51 -57-59-65- 68-70-73. (onder voorbehoud) Duitse midweeklotto. Trekking A: 8 - 22 - 34 - 35 - 40 - 47. Reservegetal: 21. Trek king B: 7 - 11 - 24 - 33 - 35 - 47. Reservege tal: 22. Supergetallen: 6 en 4. Spel 77:8 4 85058. Super 6:93 12 33. Belgische midweeklotto: 21 -29-31 -34- 38 - 41Reservegetal: 35. Joker: 2 91261 8. (onder voorbehoud) Tennis Zierikzee. Dikke Toren-toernooi. HE B1: M. Gorsse-S. Beffers 7-5 6-1 6-2, F. Claus- sing-T. Visser 6-1 6-2, L. van Ardennen- R. Schimmelpennink 4-6 7-5 7-5, N. Har- teloh-J. Otte 6-3 3-6 6-0. DE BI: J. van de Dries-S. Rings 6-1 6-4, C. Barnhard-A. Huizer6-3 6-1. HD BI: Kleijnjan/Snipius- Schoneman/Meuldijk6-2 6-3. GD B1: Fol- mer/Van Schelven-Beffers/Vedder 6-4 7- STELLENDAM - De organisa tie van de Vismolenloop, die vanavond voor de vierde maal in Stellendam wordt gelopen, denkt net zoveel deelnemers als in 1997 aan de start te krijgen. Ondanks dat de atletiekwed strijd op een doordeweekse avond is, is Lenie Grinwis opti mistisch. Namens de organisa tie van de Vismolenloop zegt ze: „Vorig jaar waren er zo'n 140 deelnemers. Dat verwacht ik dit jaar weer". Om veiligheidsrede nen is de race midden in de week. Grinwis: „Op zaterdag is het altijd veel drukker op de weg. De veiligheid van de lopers staat bij ons voorop". 5. HE Cl: F. van de Leer-R. Taal 6-2 1-0 w.o, H.J. Goedegebuure-A. de Koning 6- 3 3-6 6-3. DD Cl: Roda/De Waal-Van der Horst/Den Ouden 6-2 6-1. GD Cl: Bezuy en/Den Engelsman-De Vaal/Geense 6-3 6-2 DE C2: E. Goud-L. Leyting 6-3 4-6 7-5. 1. Saman-A. Busink 6-2 6-4. HD C2: Vlees- houwer/Hartingh- Bij de Vaate/Heze 6-4 3-6 7-6, De Looff/Volkeri-Struyk/Van Urk 6-3 6-3. Nouwen/Machwirth-Sabben /Gemier 6-3 6-1, Ton/Hillebrand-Huyzer/ Verspeek 6-1 6-1. DD C2: Wagner/De Vlam-Praet/Beck 6-0 6-0. GD C2: Atoon- /De Looff-Hoogendoorn/Clausing 6-0 6- 2, Koning/Stoutjesdijk- Schor/Van Zwe den 7-6 7-5. HE D1: M. Paschier-R. Prael 6-7 6- 2 6-0, M. Pollemans-R. Everwijri- M.Pollemans 6-3 6-1, Mol/Kostense- Kerkhove/De Vlieger 2-6 6-1 6-3. HE D35 A. Pipping-P. de Man 6-2 6-4, J. Lagen-; dijk-K. de Vos 6-4 6-4. DE D1: W. Aris-S.i Rings7-5 6-1. HE D2: A. Heemes-J.Brug- geman 6-4 6-2, J. Pantekoek-P. Heemes 6-0 6-2. DE D2: F. de Vlaming-M. van Westen 7-6 3-6 6-2. HD D2: Klinkenbel/Engel- Weeda/V.d. Klooster 6-2 6-3. Newport. Mannen, 550.000 gulden. Eer ste ronde: Van Lottum (Ned/7) - Sell (VStl 6-1 6-2, Stoltenberg (Aus/1) - Pescosoli- do (Ita) 1-6 6-1 7-5, Woodforde (Aus/2)- Simian (Fra) 6-3 6-2, Tarango (VSt/3)- Blake (VSt) 6-7 6-4 6-0, Lareau (Can) - Damm (Tsj/5) 6-1 7-5, Gimelstob (VSt) O'Brien (VSt) 4-6 6-4 7-5, Godwin (ZAf)- Stolle (Aus) 7-6 7-5, Knowles (Bah) - Er- lich (Isr) 7-6 3-0 opgave, Paes (Ina) - Dilu- cia (VSt) 3-6 6-3 6-4. Tweede ronde: Godwin - Lareau 6-4 5-7 6-4, Knowles - Stafford (ZAf/8) 5-7 6-4 6-4. Tieleman (Ita) - Woodforde 4-6 6-3 6-2, Gimelstob - Tarango 3-6 6-1 7-6. Gstaad. Mannen, 1,5 miljoen gulden Eerste ronde: Albert Costa (Spa/6) - Orsa nic Arg) 5-7 6-2 6-3, Kiefer (Dui/8) - Viloca (Spa) 0-67-5 7-6. Becker (Dui) - Bastl (Zwii 6-4 6-7 7-5, Pioline (Fra) - Lapentti (Ecu) 6 4 6-4, Rios (Chl/1) - Rosset (Zwi) 6-3 6-3, Kuerten (Bra) - Raoux (Fra) 6-4 6-4. Baastad. Mannen, 680.000 gulden. Tweede ronde: Novak (Tsj) - Norman (Zwe/2) 4-6 6-2 6-2, Gustafsson (Zwe/1) Hipfl (Oos) 2-6 6-1 6-2, Hrbaty (Slw/7) Safin (Rus) 3-6 6-2 6-1, Golmard (Fra) - Carlos Costa (Spa/8) 6-2 6-4. Praag. Vrouwen, 320.000 gulden. Eerste ronde: Novotna (Tsj/1) - Husarova (Slwl 6-2 7-6, Testud (Fra/2) - Gersi (Tsj) 1-0 op gave, Ruano-Pascual (Spa) - Kruger (ZAf/3) 6-2 6-4, Farina (lta/6) - Cristea (Roe) 6-1 6-3, Zvereva (WRu/4) - Sanchez Lorenzo (Spa) 6-4 6-2. Maria Lankowitz (Oos). Vrouwen, 215.000 gulden. Eerste ronde: Babel (Dui) - Appelmans (Bel/2) 6-3 6-2, Schelt (Oos/4) - Fauth (Oos) 6-1 6-1, Dopfer (Oos) - Kandarr (Dui) 6-3 7-5, Plischke (Oos/6) - Perfetti (Ita) 4-6 6-2 6-2. Oosten de. Mannen. Tweede ronde: Medica (Arg) - Van Scheppingen (faed) 7-6 6-1. Wielrennen Imola. Ronde van Italië vrouwen. Acht ste etappe: 1. Pegoraro (Ita) 117 km in 3.14.42 (36,055 km/uur), 2. Pucinskaite (Lit), 3. Sundsted (Fin), 4. Bonanomi (Ita), 5. Polchanova (Rus) 1.28. Algemeen klassement: 1. Jackson (Can) 19.38.16,2 Luperini (Ita) 0.15, 3. Heeb (Zwi) 0.21, 4. Bandini (Ita) 1.23,5. Pucinskaite 1.57. donderdag Atletiek Vismolenloop. Plaats: Stellendam. Wed strijd over 5 en 10 kilometer (19.15 uur) Dammen NK voor aspiranten Plaats: Rijnsburg Met deelname van Bennie Provoost (damclub Aagtekerke). Einde toernooi 18 juli. Belg Peerlinck profiteert in trimloop Groede door Wim de Vos GROEDE - Als favoriet was Bert de Ruys scher van start gegaan in de trimloop Groe- de-Oostburg-Groede over een afstand van veertien kilometer. De atleet uit Oostburg was de laatste weken in een uitstekende vorm en bovendien had hij zijn zinnen gezet op de serie zomerlopen van atletiekvereni ging De Wielingen. De Ruysscher zag tij dens de wedstrijd echter zijn hoop op de overwinning in rook opgaan omdat hij on derweg een sanitaire stop moest maken. De zege ging nu naar de Belg Luc Peerlinck. Groede-Oostburg-Groede was de eerste van een serie van acht lopen die De Wielingen gedurende het zomerseizoen houdt. De laatste jaren bestond er een grote interesse voor deze cyclus van wedstrijden en ook nu was er voor de openingsloop een goede be langstelling. Opvallend daarbij was dat een groot aantal leden van de zogeheten opstapploeg van De Wielingen van de partij was. Deze ploeg van niet-sporters heeft de laatste maanden hard aan de conditie gewerkt en lijkt nu klaar te zijn voor deelname aan de wedstrijden. Zij gingen overigens op de kortste afstand - 3500 meter - van start. Van hen eindigde Dieter Kruppa (die vorige week ook al win naar was van de coopertest van deze groep) als derde achter de Duitser Muller en Frank de Boevere. Frederique Verslujs was op deze afstand de snelste bij de vrouwen. Op de loop over veertien kilometer was De Ruysscher dus de te kloppen man. Hij liep goed met de eersten mee, maar moest de koplopers door een groot ongemak in het li chaam laten gaan. Luc Peerlinck en Sjaak Luteijn heersten daardoor waarna de Belg - in zijn juniorentijd een groot talent maar la ter nooit doorgebroken - in de slotfase de kuierlatten koos en alleen de finish bereikte met een kleine halve minuut voorsprong op Luteijn. De Ruysscher kon de derde plaats tenslotte nog eenvoudig vast houden. Bij de vrouwen ging de zege naar Tanneke Hee- renthals. Op de zeven kilometer ging de zege bij de mannen naar de Belg Mattie Buysse terwijl Astrid Steijaert als eerste eindigde bij de vrouwen. De jeugdlopen werden gewonnen door Brett Manders uit Oostburg (750 me ter) en Sandra Muller (1500 meter).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 42