Grote hittey koude soep Mora Kip Mix i O IA da 's andere kip! Leuk voor thuis 6 Een inspirerend boek voor een lekker dagje uit Op ótap met de En na de vakantie weer prettig thuiskomen... Hoera, de zomervakantie begint! Goed Nieuws- korting PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 3 JULI 1 Advertentie GOEEM1IEUWS Verschijnt wekelijks in een oplage van 4.633.417 van Den Helder tot Maastricht. Coed Nieuws van: pak 20 stuks KNIPKORTING Geldig van donderdag 2 juli t/m woensdag 8 juli Alleen inwisselbaar bij Cl000 8"710408ll0051 33 Mora Kip Mix mmm... van mora Nu exclusief bij Toppits: DE JOOP BRAAKHEKKE KOOKVIDEO VOOR MAAR f 9,95 Kijk op de folder in de winkel. Met de trein door Azië, duiken in de Caribbean, verre reizen zijn de afgelopen jaren steeds gewoner en ook voordeliger geworden. Allemaal kennen we dan ook wel iemand die weieens aan een safari heeft meegedaan of in 'Down Under', Australië enkele weken heeft doorgebracht. Maar het echte vakantiegevoel kunt u natuurlijk net zo goed krijgen op een mooi plekje ergens in Nederland. Tenslotte kan ook ons eigen land in al z'n weidsheid heel prachtig zijn. Laat deze Goed Nieuws-pagina u helpen om alvast lekker in vakantiestemming te komen. Met een keur aan tips en handige wetenswaardigheden zal dat ongetwijfeld lukken. Het was de eerste dag van m'n vakantie en hij stond naas: de entree van het hotel. Achmed handelaar in allerhande inheemse prullaria. "Special prices for special friends" was zijn motto en hi) sprak me aan met de vraag of er iets van mijn gading tussen zat. Vriendelijk wimpelde ik hem af, tot ik iets zag dat onmiddel lijk m'n belangstelling wekte een strak bespannen tamtam Honderd gulden moest 'ie kosten omdat het volgens Achmed een uniek exemplaar was. Echt in heems antiek. Niet goedkoop, dus ik besloot om maar eem stevig af te gaan dingen. Na eindeloos loven en bieden kwamen we uiteindelijk uit op zo'n 30 Franse francs, omgere kend ongeveer een tientje. Trot op m'n handelsmstinct bracht ik m'n verovering terug naar mijn hotelkamer. Later op de dag kwam ik in de stad nog een handelaar tegen die een nagenoeg identiek muziekinstrument verkocht. Nieuwsgierig informeerde ik naar de prijs. En wat schetste m'n verbazing, omgerekend bleek die slechts zo'n 5,- te zijn! Hoewel het verschil voor een toerist uil Nederland niet echt wereld schokkend was, voelde ik mc toch enigszins bekocht. 's Middags sprak ik 'mijn handelaar daarop aan. In nnjn allerbeste Frans legde ik uit dat ik z'n tamtam ergens anders voor de helft van de overeengekomen prijs was tegengekomen. Mei een blik die verraadde dat hij vaker met dit bijltje had gehaki, gaf hij mij een verklaring. Wanneer tamtams voor zulke lage prijzen van de hand gingen, vertelde hij bijna samenzweer derig, dan kon dat maar één ding betekenen. Ze waren gewoon vals. -/ Waar moet u zijn voor last-minute reizen? Op het laatste moment pas de reisbestemming bepalen is altijd een spannende manier van reizen. We hebben voor u een aantal reisorganisaties op een rijtje gezet waar u kunt boeken voor een last-minute reis. ►>- KLM Call Go (tel. 023- 5 674 567). Bij deze reisorganisatie moet u er rekening mee houden dat u minimaal twee nachten op uw bestemming moet blijven. L'Tur op Schiphol (tel. 020- 6532990). U kuilt hier vanaf twee weken tot drie uur voor vertrek boeken. >4~ De Nationale Aanbiedingen- lijn van D-Reizen (tel. 023- 5 625 222). Deze verkoopt reizen vanaf zes weken tot een dag voor vertrek. Tot slot de Zwaanzinnige KLM-aanbiedmgen. U boekt ze via tel. 020-4747747. Boekentip Ontmoetingen met ridders en piraten, overnachtingen in een wigwam en sprookjestuinen om heerlijk in te dwalen. Als u plannen heeft om er een dagje met de kinderen op uit te trekken, doet u veel inspiratie op in deze dagjes uit-gids. Naast ludieke suggesties zijn ook dierentuinen, attractieparken en interessante uitstapjes met cul tuur, natuur en geschiedenis in de gids opgenomen. Kortom, 'Op stap met de kids in Nederland en Vlaan deren' is één van de meest com plete gidsen met 'triptips'. 'Op stap met de kids in Neder land en Vlaanderengeschreven door Pliia Damsam-Schejjer, 156 pagina 's. f24,90. ISBN 90 215 9294 0 K0Slyl0SLSll< Allo informatie voor gezellige uitstapjes met de kinderen S REISGIDS Wanneer u op vakantie gaat, neem dan altijd enkele maat regelen om het inbrekers zo lastig mogelijk te maken. Plaats in uw woning tijdscha- kelklokken en stel ze zo in dat uw verlichting 's avonds gaat branden en tegen middernacht weer uitgaat. De drempel voor inbrekers wordt ook hoger door gebruik te maken van gevoelige bewe gingssensoren die buitenverlich ting op donkere plekken rondom het huis activeren. Het is wellicht ook een idee om overtollig groen te snoeien hetgeen de kans op ontdekking van de inbreker groter maakt. Merk uw waardevolle spullen met bijvoorbeeld uw postcode en registreer deze op een speciale registratiekaart. Fotografeer ze bovendien om de kans op een vergoeding van de verzekering te vergroten. Vergeet ook niet om ladders die in de tuin staan en keuken- trapjes op te bergen. Tot slot nog een tip voor op vakantie: ook op parkeerplaatsen onderweg zijn uw spullen een gewilde prooi voor diefstal. Indien het enigszins mogelijk is, parkeer uw auto dan in het zicht. Hoe warnier het weer, hoe lekkerder Spaanse gazpacho is. Deze gekoelde groentensoep wordt geserveerd met krokant gebakken blokjes brood (crou tons) en blokjes rauwkost die u er aan tafel bij serveert. Voor het gemak kan de soep worden gemaakt met een liter groentensap waaraan gepureerde boterhammen, paprika, ui, knoflook, olijfolie, azijn, suiker, zout en cayenne peper worden toegevoegd. Spaanse gazpacho Voor- of lunchgerecht voor 4 personen, bereiding 20 minuten, een paar uur laten koelen. 5 oude witte boterhammen olijf olie 500 g grote pomodori oj vlees tomaten 1 kleine groene paprika en 1 kleine gele paprika 1 kleine kom kommer 1 ui 2 teentjes knoflook 2 eetlepels azijn 2 theelepels sui ker zout, cayennepeper. Verwijder de korsten van de boterhammen. Snijd 3 boter hammen in blokjes (*/2 cm). Bak ze in 4 eetlepels olijfolie bruin. Ontvel de tomaten. Halveer de paprika's en verwij der de zaadlijsten. Schil de kom kommer. Snijd van 1 tomaat, 2 halve paprika's en een stukje komkommer heel kleine blokjes en doe ze in schaaltjes. Pureer in een foodprocessor de andere 2 boterhammen, de rest van de tomaten, paprika en komkom mer, de ui en de knoflook met '/2 dl olijfolie, de azijn en de sui ker. Voeg '/4 1 koud water toe en breng de soep op smaak met een snufje zout en een snufje f l cayennepeper. Laat de soep in de koelkast goed koud worden. Roer vlak voor het eten wat ijsblokjes erdoor en geef de schaal tjes groenten en croutons erbij. Goed Niéuws-tip: Geef er even tueel ook nog een schaaltje verkruimelde geitenkaas bij. Voeg als variatie 2 eetlepels fijn gehakte koriander, 1 V2 eetlepel basilicumsaus (pesto of pesto rosso) of 2 eetlepels fijngehakte munt aan de soep toe. José van Mil Vanaf vandaag biedt Goed Nieuws haar lezers nog meer extra sendee en voordeel. Links onderaan deze pagina zult u wekelijks een voordeelbon aantreffen met daarop een forse korting. Wanneer u deze bon, die één week geldig is, uitknipt en inlevert bij Cl000, krijgt u korting op het genoemde artikel. Op de Goed Nieuws-pagina van deze week treft u een kor tingsbon van maar liefst 1,50 op een nieuw product van Mora. Mora Kip Mix, vier ver schillende borrelhapjes met kip. Kipnuggets, kipragoutrondjes, pikante kiphapjes en kipkaas- nuggets. Bij elkaar zijn het twin tig heerlijk kiptractatics in één pak. Houdt 'm dus elke week in de gaten, deze Goed Niéuws- kortingsbon! Reizen met rugzak Reizen met de rugzak kan heel avontuurlijk zijn en is meest al heel voordelig. We hebben een aantal praktische tips voor u op een rijtje gezet. Als u van plan bent om te gaan overnachten in een budgethotel in het buitenland, neem dan een aantal lakens mee voor het geval dat deze in uw hotel niet aan wezig mochten zijn. Er zijn landen waar de douane nog wel eens lastig wil doen (door bijvoorbeeld de rugzak zeer grondig te inspecteren). Heeft u dan een zogenaamde kofferrug zak, dan kunt u de draagbanden eraf halen en de rugzak als een grote reistas dragen. Zo kunt u dan 'gecamoufleerd' de grens over. Ook is het handig om een kleine rugzak mee te nemen. Deze is praktisch voor al uw da gelijkse benodigdheden tijdens de vakantie. Nog maar even en dan staat de zomervakantie weer voor de deur. Voordat die lange vakantie begint, is er op de basisschool vaak een feestelijke afsluiting op de laatste dag van het schooljaar. Het is dan een leuk idee om de feestelijke stemming ook thuis nog even vast te houden door de kinderen bij thuiskomst te ver rassen met bijvoorbeeld lekkere taartjes, al dan niet zelfgebakken. Kinderen doet u ook een groot plezier door een speciale vakantiekalender te maken waar op is aangegeven hoeveel nachtjes het nog slapen is tot de dag dat u op vakantie gaat. Ook kunt u hierop aangeven wanneer u er met de kinderen een dagje op uit gaat trekken. Bent u eenmaal op vakantie, dan vinden kinderen het altijd prachtig om zelf een dagboek bij te houden met daarin een klein dagverslag, ansichtkaarten en eventueel tickets van evenemen ten waar u die dag bent geweest. Toch is vakantie voor kleine reizigers niet altijd een pretje. Zeker wanneer u met de auto gaat, is de lol er op de achterbank vaak snel af. Daarom tot slot nog een speltip voor onderweg. Het spel heet 'Met wie ben ik aan het bellen?' en het is de bedoeling dat één deelnemer een telefoon gesprek nabootst. De ander moet dan raden met wie het gesprek (bijvoorbeeld opa) wordt ge voerd. Het raden wordt mak kelijker wanneer de 'opbeller' een hint geeft over wie er gebeld wordt (denk hierbij aan kleding, de auto, huisdieren, etc.). Is de opgebelde persoon ge raden, dan is de ander aan de beurt om iemand te bellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 8