Ziekenhuis investeert 40 miljoen PZC Zwarte bessenoogst barst los Axels bouwproject komt op stoom Geen woord over stemfraude in raad Sluis-Aardenburg School De Ark in één keer uit de brand -i 1 1 '1 J Jongerenverenigingen slaan de handen ineen Moaneblussersfeest in Schoondijke zeeland r 20 Antonius en De Honte worden komende jaren grondig verbouwd Polderfeesten in Absdale geslaagd vrijdag 3 juli 1998 door Marcel Modde TERNEUZEN - Het Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen wil de ko mende tien jaar voor ruim veer tig miljoen gulden investeren in verbetering van de huisvesting. De meest ingrijpende operatie is de vernieuwing van het bedden huis op de Oostburgse locatie Antonius en uitbreiding van de voorzieningen in De Honte in Terneuzen. Na 2007 is De Honte bovendien aan een algemene renovatie toe, waarmee naar verwachting nog eens dertig miljoen gulden is ge moeid, zo zei directeur algeme ne zaken P. Rademacher don derdag in een toelichting. Het huisvestingsplan 1997- 2007 omvat tevens een her schikking van het totaal aantal beschikbare verpleegbedden. Conform het twee jaar oude ad vies van de zogeheten 'commis sie van wijzen' moet Oostburg op dat gebied een belangrijke veer laten. Het Antonius be schikt nu nog over 100 erkende bedÖen. waarvan er 88 daad werkelijk zijn ingevuld. Dat aantal wordt in de nieuwe situa tie teruggebracht naar 48 bed den. Meer ruimte Het Ziekenhuis Zeeuws-Ylaan deren telt nu in totaal 374 verpleegbedden waarvoor een budget is toegekend. Na de ver bouwing van de verschillende locaties blijven er daarvan nog 329 over. Een aanpassing die meer in de buurt komt van de huidige realiteit, aldus Rade macher. De verpleegafdelingen in De Honte worden uitgedund, teneinde meer ruimte per bed te creëren. De bedoeling is halverwege vol gend jaar te beginnen met de re novatie van het meer dan een kwart eeuw oude beddenhuis in Oostburg. De tweede etage van het Antonius wordt bestemd voor kort verblijf en dagbehan- CLINGE Gezinsfietstocht - Het feestco mité Clinge houdt zaterdag 11 juli een gezinsfietstocht van zo'n 30 kilometer. Onderweg moeten vragen worden beant woord. Om 13 uur vertrekken de fietsers bij café De Troubadour. deling. De derde verdieping gaat dienen voor het onderbren gen van patiënten voor wie een langere opname geldt Tijdens de verbouwing wordt de ver- pleegafdeling ondergebracht in een noodgebouw Huisartsenpost Het huisvestingsplan voorziet voor Oostburg tevens in ver nieuwing van de ruimte voor fysiotherapie, het personeels- restaurant. de gipskamer, verschillende poliklinieken en inrichting van de centrale huis artsenpost. Voor Terneuzen bestaan al ruim een jaar plannen voor aanbouw van een multifunctionele een heid (MFE) voor psychiatrische patiënten en een aparte afdeling (GAAZ) voor de verpleging van ouderen. Daarnaast bevat het plan uitbreiding van de intensi ve care (IC) met de vijf plaatsen die worden overheveld vanuit Oostburg. De dagverpleging op de IC-afdeling komt te verval len. Het centrale E-blok wordt over beide etages uitgebouwd, zodat er tevens ruimte vrijkomt voor verbetering van de opera tiekamers. Verder wordt een ei gen plaats gecreëerd voor de pijnpoli en anaesthesisten. Op de begane grond krijgen de on langs aangetrokken derde ra dioloog en derde orthopeet de nodige werkruimte. In verband met de concentratie van de spoedeisende hulp bui ten kantoortijden in Terneuzen, wordt daar ook de trauma-af deling uitgebreid. Nieuwe entree Vanwege de toegenomen pati- entenstroom krijgt De Honte ook een nieuwe entree en hal. Dat deel van de verbouwing heeft tevens tot doel de overlast van rokers (die nu nog pal achter draaideur zitten) verder in te perken. Tevens is er sprake van combinatie van de opname- en ontslagadministratie. De zie kenhuiswinkel wordt daartoe verplaats naar een andere cen trale plaats. De miljoenen die nodigzijn voor de verbouwing, zijn volgens Ra demacher reeds gereserveerd bij het Centraal Orgaan Tarieven Gezondheidszorg. Ook de inT vestering voor het na 2007 twin tig jaar oude De Honte is bij voorbaat vastgelegd. door Sheila van Doorsselaer SLUIS - Tijdens de raadsverga dering die donderdagavond in Sluis gehouden werd, is met geen woord gerept over de mal versaties binnen de gemeente. Raadslid T. Tas van VVD/Ge meentebelangen. verdacht van valsheid in geschrifte tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van 4 maart, bekende noch ont kende alle beschuldigingen aan zijn adres. „Het wordt belachelijk opge blazen, die hele kwestie De kranten maken er een complete streekroman van door alles keer op keer op te rakelen. Ze zijn er op uit om mi] kapot te maken en ik wil dat mijn gezin en ik einde lijk eens een keer met rust gela ten worden", zei Tas. Het in opspraak geraakte raadslid zei ergeen behoefte te hebben de aantijgingen zelfs maar te ontkennen. „Ik zeg he lemaal niks, ik wacht de uit komst van het verdere onder zoek af." A Basting (D&T) en L. Kamphuis (CDA) houden zich als lid van de coalitiepartijen nog even op de achtergrond. „Er is nog te weinig informatie over de zaak beschikbaar om daad werkelijk vragen te gaan stel len", zei Kamphuis. Het gerechtelijk laboratorium is momenteel bezig met een ver gelijkend grafologisch onder zoek, dat moet uitwijzen of de handtekeningen op de oproep kaarten overeenkomen met het handschn ft van Tas De resulta ten van dit onderzoek laten ver moedelijk nog enkele maanden op zich wachten. door Barend Pelgrim HULST - De gemeente Hulst wil ruim zes ton uittrekken voor de uitbouw en het onderhoud van de basisschool De Ark uit Hulst. De Ark heeft behoefte aan een vierde klaslokaal. Uit een prog nose op basis van het leerlingen aantal in het schooljaar 1996/1997 blijkt dat de popula tie van de protestants-christe lijke basisschool fors is toegenomen en dat het aantal kinderen op de school in de ko mende tien tot vijftien jaar rond de negentig zal liggen. Een aantal van negentig leerlin gen betekent volgens de onder- wijswetgeving vier groepen. Het schooltje aan de Tabaks traat bestaat uit slechts drie lo kalen, dus moet er een vierde ruimte bij komen. De Ark heeft bovendien geen ei gen speelwerklokaal voor de onderbouwleerlingen en maakt op dit moment gebruik van het gymlokaal van buurschool De Regenboog. De uitbreiding van de school is volgens burgemees ter en wethouders van Hulst goed te combineren met de inrichting van een dergelijk speelwerklokaal. Inclusief een interne verbouwing zou de in richting van zo'n klaslokaal 388.000 gulden kosten. De gemeente vindt deze uitbrei ding echter een uitgelezen gele genheid om ook de rechter zij ge vel van het schoolgebouw te renoveren. De wand en de bui tenkozijnen zijn bijna dertig jaar oud en aan vervanging toe. Ook zit er in de kozijnen enkel glas, wat een aanzienlijk warm teverlies oplevert. Deze ingreep kost in totaal 152.600 gulden. Alles tegelijk Omdat ook de terreinverhar ding op de planning staat voor vervanging in het jaar 2005 vindt de gemeente dat ze beter alles tegelijk aan kan pakken. Deze verharding zou trouwens toch ernstig lijden onder de werkzaamheden aan het schoolgebouw. Verder kan ook het metsel- en voegwerk wat on derhoud gebruiken en moet door de nieuwbouw de fietsen berging worden verplaatst. Kosten van deze ingrepen: 65.400 gulden. Al deze posten bij elkaar maken dat er aan De Ark voor zo'n 606.000 gulden gebouwd en verbouwd moet worden. Het voorstel van B en W om dit bedrag beschikbaar te stellen aan de Stichting Protes tants Christelijk Basisonder wijs De Ark wordt maandag 13 juli in de commissie financiën besproken en op donderdag 16 juli in de gemeenteraadsverga dering. foto Willem Mieras door René Schrier HEINKENSZAND - De zwar te bessenoogst is losgebarsten. Deze week zijn de oogstmachi- nes gaan rijden. Het zijn speci ale voertuigen, die aanvanke lijk met hulp van de land bouwuniversiteit in Wagenin- gen ontwikkeld zijn voor de druivenoogst in Frankrijk. In Engeland zijn de machines aangepast voor de bessenoogst en Nederlandse, vooral Zeeuwse, bessentelers hebben ze vanuit Engeland overge haald. In totaal 75 procent van het Nederlandse bessenareaal staat in Borsele. Daar is ook een coöperatie van zwarte bes sentelers, die verder enkele le den op Tholen en in west-Bra bant heeft. De coöperatie heeft in totaal 6 grote zelfrijdende oogstmachines en 2 kleinere machines voor jonge planten. Producten De overgrote meerderheid van de bessen gaat naar fabrieken van bedrijven als Hero en Coe- berg die er sap en drank van maken. Andere fabrieken zo als SVZ in Etten-Leur en Mon- difoods maken er halffabrika ten en concentraten van. Daarnaast wordt een deel van de productie verwerkt in Zeeuwse streekeigen produc ten. Zo maakt de familie Boonman in Nieuwdorp Bor- selse bessenwijn, het Siepje in 's-Heerenhoek maakt krui- denazijn, chutney en jams, er woi'den bessenbonbons ge maakt, evenals paté. De pro ductie aan Borselse bessen wijn is in vijf jaar tijd gegroeid van 5.000 flessen tot. 20.000 flessen. Jenever Sinds donderdag is er een nieuw product gemaakt van Borselse zwarte bessen bij. Dat is zwarte bessenjenever. Distilleerderij Fa. Dirkzwager uit Schiedam heeft de jenever ontwikkeld. G. M. Kleinjan van dat bedrijf maakte bij de presentatie duidelijk dat de al eerder vervaardigde crème de cassis de Zélande wel een mooi product is, maar de markt daarvoor is aan de kleine kant. De afzet is ongeveer 80.000 flessen per jaar. De markt voor bessenjenever is veel groter. Daarvan kunnen 3 miljoen flessen afgezet worden. Van daar dat het bedrijf wel geïn teresseerd was in de ontwikke ling van een nieuw product. Burgemeester ir. J. L. M. Man- dos van Borsele kreeg de eerste fles van Kleinj an en schonk die vervolgens onmiddellijk uit aan een vertegenwoordiging van de Ringrijdersvereniging Zuid-Beveland. Bessenjene ver drinken uit een pollepel is namelijk traditie bij de ring rijders. Mandos merkte in een korte toespraak op dat de pro ductie van allerlei artikelen op basis van zwarte bessen een aantal jaren geleden op kleine schaal is begonnen, maar nu beter loopt dan iedereen had verwacht. Hij sprak de hoop uit dat dat ook met de jenever het geval zal zijn, omdat daar mee tevens wordt aan aange geven dat er uit Borsele hele mooie producten komen. door Manon Kotvis AXEL - De uitvoering van het vooruitstrevende bouwproject De Hoven van Axel komt in een stroomversnelling. Al na de bouwvakvakantie kunnen vier van de honderdtwaalf nog resterende betonwoningen te gen de vlakte. Volgens het oor spronkelijke plan zou dat pas eind dit jaar of aan het begin van volgend jaar gebeuren. Dit betekent dat de Terneuzense aannemer Sprangers eerder dan verwacht kan beginnen met de bouw van een aantal koopwoningen. Ook de bouw van de honderd drie huurwoningen in de eer ste fase, waarmee begin dit jaar is begonnen, loopt zoals het hoort. In december zouden deze huizen moeten worden opgeleverd; volgens technisch coördinator van de Axelse wo ningbouwvereniging RZ VW. P. van de Vijver ziet het er naar uit dat dit gaat lukken: „We zitten prima op schemaop één onderdeeltje na. We lopen na melijk met het wooncompex De kleine eenheden een week achter." Dit is het gevolg van de slechte weersomstandighe den bij het storten van de fun dering. Wie in de voormalige Beton- wijk rondloopt, krijgt al een duidelij k beeld van hoe De Ho ven er uit gaat zien. Achter de Pironstraat staan al bijna vol ledig afgeronde huizen, oran- geriewoningen genoemd. De manier waarop deze woningen zijn gebouwd, is geheel in de stijl van het totale plan Bij de presentatie van het project De Hoven werd namelijk voorop gesteld dat er dp een milieu vriendelijke manier zou wor den gebouwd en dat het wonen energiezuinig moest zijn Duurzaam bouwen is hier de term voor. Het plan gaat hierin zo ver dat het in juni vorig jaar een 'voorbeeldstatus duur zaam en energiezuinig bou wen' kreeg toegekend. Dit milieuvriendelijke bou- Het bouwproject De Hoven van Axel kan, na de sloop van de laatste betonwoningen, eerder dan verwacht beginnen. foto Charles Strijd wen komt in vrijwel alle as pecten van de woningen terug. Zo zijn alle 42 orangeriewo- ningen allemaal op het zuiden geörienteerd om zoveel moge lijk van het zonlicht te kunnen profiteren. Verder worden de dakpannen van de oude beton woningen gebruikt om de da ken te bedekken. Wat onder meer bij de bouw van deze panden naar voren kwam. is dat het milieuvriendelijk bou wen constant in ontwikkeling is. „We hadden eerst een venti latiesysteem ingezet dat zestig procent rendement opleverde, maar dat is inmiddels alweer achterhaald. Het nieuwe sys teem heeft wel negentig pro cent rendement", legt Van de Vijver uit. Alle 'Hofwoningen' hebben overigens een rendabel venti latiesysteem, zonneboilers, een goede isolatie. Ze worden aangesloten op het 'grijs-wa- tercircuit': dat houdt in dat re genwater wordt opgevangen voor onder meer hergebruik en het in stand houden van het grondwaterpeil. Daarnaast zijn zoveel mogelijk bouw stoffen van de Betonwijk her gebruikt. Zo worden dezelfde klinkers van wijk in De Hoven neergelegd en is het puin van de gesloopte woningen verma len en bij de bouw ingezet. Prijsvraag Blikvanger van het project is de wintertuin, midden in het gebied. Het is een apparte mentencomplex met 36 wo ningen, dat overdekt is met een v-vormige glaskap Het bin nenterrein is nu nog één grote zandbak, maar daar komt ui teraard verandering in. Van de Vijver: „Wat er met de binnen plaats moet gebeuren, weten we nog niet. Alleen dat er in het midden een waterreservoir komt om het regenwater dat van het dak komt, op te van gen, maar verder staat er nog niks vast. Er is wel het idee om hiervoor een aantal bedrijven uit te nodigen en daarover een prijsvraag uit te schrijven." Dit zou volgens de coördinator pas na de zomer gebeuren. Aan de oostkant van de Sin- gelweg staan de vijf senioren woningen en het comlex dat De kleine eenheden wordt ge noemd. Dit complex bestaat, zoals de naam al doet vermoe den. uit twintig kleine woon eenheden die deels in twee la gen op elkaar zijn gestapeld. Nog een half jaar en het eind resultaat staat er. Van de Vijver verwacht zelfs dat de eerste huurders al in januari in hun nieuwe duurzaam gebouwde woningen kunnen. Voor de koopwoningen is geen defini tieve opleveringsdatum vast gesteld. ABSDALE - In het buurtschap Absdale in en bij de feesttent aan de Riet- en Wulfsdijk begin nen vandaag de Polderfeesten. Met een gevarieerd programma wordt cachet gegeven aan de kermis die vroeger in het eerste weekeind van juli op de kalen der stond. Do krachtpatsers spannen van af 20.00 uur het touw voor een wedstrijd touwtrekken. Hierna is er in de tent een fuif met mu ziek. Zaterdagmiddag wordt de draad om 13.30 uur opgepakt met een zeskamp voor families en verenigingen. De deelnemers moeten onder meer de zeephel- lmg en de waterbak afwerken. De kindéren krijgen een aange past spelevenement. 's Avonds schuift men aan tafel voor een barbecue. Hierna zorgt orkest Amber voor de muziek. Zondag begint om 14.00 uur de traditionele trekkerbehendig heids wedstrijd. Niet alleen vol wassenen tonen hun behendig heid met dit voertuig maar ook door Jean-Lou de Gucht HULST - Twee jongerenvereni gingen uit Zeeuws-Vlaanderen hebben de handen ineen gesla gen en gaan samenwerken. Het gaat om Jong West uit West- Zeeuws-Vlaanderen en de Plat telands Jongeren Zuid (PJZ) uit Oost-Zeeuws-Vlaanderen. In eerste instantie is de samenwer king bedoeld om Jong West nieuw leven in te blazen, maar een opgaan van Jong West in de Plattelands Jongeren Zuid ligt meer in de lijn der verwachting. Bestuurslid Claudia Zeegers van Jong West: „Onze vereni ging heeft gewoon te weinig echte jongeren. Van onze zestig leden zijn er te veel oudere jon geren. Dat schrikt 15-jarigen af. We willen nog één keer proberen om jonge leden te werven. Als er nu weer te weinig animo is in het westen, dan houden we er eind van het jaar mee op. Dan gaan we op in de Plattelands Jonge ren Zuid." Er wordt al enkele jaren gepraat over een samenwerking, maar de PJZ heeft de boot al die tijd afgehouden. Vice-voorzitter Caroline Michiels van de PJZ: „We zijn een bloeiende vereni ging. Intweejaartijclzijnwe ge. groeid van 80 naar 130 ledea Wij hadden eigenlijk de afgelo- pen jaren geen belang bij eensj. menwerking. Nu is de situatu echter anders. Het ziet er n. naar uit dat Jong West overee; tijdje ophoudt te bestaan. Da: zijn wij natuurlijk bereid omö leden van Jong West op te neme- in onze vereniging. Ik denkee; lijk gezegd dat er per 1 janua: 1999 eén PJZ zal zijn. We gaa: dan bekijken hoe we de activ, teiten voor onze leden over hee Zeeuws-Vlaanderen kunne: verspreiden." Activiteiten De beide jongeren vereniging^ organiseren ongeveer dezelfdi soort activiteiten. Daar wille ze in de toekomst dus waar- schijnlijk als één verenig^ mee doorgaan. Het doel is on jongeren bij elkaar te brengen Dat gebeurt door uitstapjes barbecue, zeskamp en een jaar lijks schuurfeest. Óm alvast aa: elkaar te wennen staat er in hg najaar een gezamenlijk uitstap je op het programma. De lede: van Jong West en de Platteland Jongeren Zuid bezoeken da: gezamenlijk de Night of th Proms in Antwerpen. kinderen rijden een parkoers op een minitrekker. Tegelijkertijd brandt de strijd los om de titel de sterkste man van Absdale. Voor men dit predikaat verdient moeten acht onderdelen worden afgewerkt. Een uurtje later is er voor de jeugd een miniplaybackshow. De Absdaalse feesten worden 's avonds afgesloten met een vleeskaarting. door Conny van Gremberghe SCHOONDIJKE - Dit week eind worden in Schoondijke de Maoneblussersfeesten gehouden. Vandaag begint het feest met om 19.00 uur een skee lerwedstrijd op het terrein van de voormalige landbouwprak- tijkschool. Zaterdag kunnen vanaf 7 uur belangstellenden op het Dorps plein en in de Prinses Beatrix- straat terecht op de rommel markt en braderie. Om 10 urn- gaan ook de kermisattracties open. Vanaf dat tijdstip kunnen kinderen zich bij het frietkraam laten schminken of meedoen aan de knutselactiviteiten. De muziekvereniging Oefening Kweekt Kunst verzorgt die och tend op de trappen van de ka tholieke kerk een concert. Voor de allerkleinsten zijn er diverse Groot Stelle, Goes Vbo bouwtechniek timmeren: Emiel Joosse, 's Heer Arendskerke. Vbo Bouwtechniek metselen: Peter Job- se, Oostkapelle. Reynaert College, Hulst Mavo: Karei-Jan Kerckhaert, Hengstdijk; Viola Provo, Axel; Anneke den Tenter. Sintjansteen. Havo: Anouska Buijs, Graauw; Jelle Sa- velsberg. Koewacht. De Schans, Terneuzen Mavo: Marjan van de Bilt, Sluiskil. Vbo-verkoop: Roy van Groningen, Axel. Nehalennia, Middelburg Mavo: Stefan Maljers, Veere; Meivin Te- lussa, Oost-Souburg; Judith Vos, Mid delburg. Havo: Maura Goring, Vlissingen, Mat- thijs Hoitsma, Middelburg; Ronnie Kalle- mein, Veere; Merijn Schooleman, Mid delburg; Miranda Slabber, Arnemuiden. Atheneum: Esther Ruempol, Middel burg; Wouter Verbeek, Vlissingen; Vin cent van der Vliet, Middelburg. Professor Zeeman, Zierikzee Havo: Trung Huynh, Zierikzee; Marjon Jonker, Burgh-Haamstede; Monica Nat te, Noordgouwe; Dennis Verwest, Dreischor; Noortje Wehrmeijer, Bruinis- se; Bert-Jan Zondag, Zierikzee. Vwo: Amarens Bijlsma, Zierikzee; Leo- nie Merle, Zierikzee. Zeldenrust-Steelantcollege, Terneuzen Vbo: Suheidi Mercelina, Terneuzen. Mavo: Robin Hamelink, Zuiddorpe; Thom Kerckhaert, Terneuzen. Havo: Joeri van Aalst, Axel; Georgie de Block, Westdorpe; Jeroen Hage, Sluiskil; Evelien Kunst, Sas van Gent; Karlijn Lippmann, Terneuzen; Arjen Roost, Ter neuzen; Martine Simonse, Sluiskil; Adri- aan Switynk, Terneuzen; Esmeralda Troost, Terneuzen; Wendy de Vos, Ter neuzen. Atheneum: Maartje Kuijpens, Terneu zen; Hein Machielse, Terneuzen; Marjo lein de Meijer, Terneuzen; Jan Willem Spijker, Terneuzen; Chantal Verlinde, Zaamslag. Christelijke Scholengemeenschap Wal cheren Vlissingen Mavo: Annemieke de Kunder, Vlissin gen; Patricia van de Nadort, Oost-Sou burg; Esther Wierikx, Oost-Souburg. Middelburg Vbo handel: Ronald Kuzee, Middelburg; Monika van de Ree, Breskens; Wouter Saman, Domburg; Hugo Zijnen, Middel burg. Vbo verzorging: Mirjam Houmes, Vlis singen; Els Hozee, Middelburg. Vbo Bouwtechniek; Michel de Groot, Middelburg. MIG/MAG-lassen: Jacko van Belzen, Middelburg; Lucien van den Driest, Mid delburg; Hanco de Visser, Oostkapelle. Mavo Robert Baas, Veere; Sherien Gierdharie, Arnemuiden; Vincent Harde man, Oostkapelle; Nanda Huiszoon, Mid delburg; Aart-Jan Kabboord. Middel burg; Dirk-Jan de Kuyper, Middelburg; Anne Marije Oomkens, Middelburg; Paul Reiter, Oost-Souburg. Havo: Jeroen Goedman, Middelburg; Sander Koole, Westkapelle; Johan Nieu- wenhuize, Grijpskerke; Coen Stork, Vlis singen; Ellen Willeboordse, Vlissingen. Vwo: Fedde Jasperse, Grijpskerke; Jen nifer Nagtegaal, Oostkapelle. De Rede, Terneuzen Mavo- Veliz Ersahin, Terneuzen; Sati Ka- ra, Terneuzen; Priscilla Klaverweide, Ax el; Lennart Strijd, Terneuzen; Femke Wolfert, Terneuzen. Havo: Döne Eryurük, Terneuzen; Jimmy Sleuyter, Terneuzen; Patricia van Zwee- den, Terneuzen. Vwo: Karlien van de Griek, Hoek; Viola Knijff. Zaamslag; Lienke Nanninga, Sas van Gent; Silvia Pladdet. Zaamslag; Remko Wakker, Biervliet; Dimitry van de attracties en ook rijdt er huifkar door het dorp. Om 11.31 uur wordt op het Dorpsplein eet demonstratie Country Wes- terndansen gegeven door (it dansgroep van Gerda Maenhoii uit Oostburg. Om 13.00 bekam- pen de verenigingen van dorp elkaar tijdens een kruiwa genrace. Dikke-bandenrace Anderhalf uur later kan o jeugd - in diverse leeftijdscate gorieën- meedoen aan een dik ke-bandenrace. Om 20 wordt de feestdag afgeslota met een kermisbal in Zaal Wijf fels. Zondag wordt in het kade van de festiviteiten een wielera koers gehouden. Die dag is een hele dag bal in café Bon Ara op het Dorpsplein. De organisatie van het evene ment is in handen van de plaat selijke ijsclub. Wege, Terneuzen. Zwin College, Oost burg Havo: Jérome Ie Grand, Zuidzanfe Dwightvan Hulle, Eede; Patrick van Mo relgem. Sluis; Erika Paridaen, Aarde: burg. Atheneum: Christophe Sutin, Hoe'; plaat. Scheldemond, Vlissingen Mavo: Kora Baas, Vlissingen; Esen Ba kos, Vlissingen; Esmeralda van Donge Nieuw en St. Joosland; Maarten van Os Hoek, Oost-Souburg; Marije Platteeu» Vlissingen; Yasemin Ozgelik, Vlissinge'. Havo: Jennifer Joosse, Oost-Soubur; Debora Koelma, Vlissingen; Annemam Koeman, Vlissingen; Alice Moore, VI» singen, Sharoony Sloof, Vlissinge Mark Wittens, Vlissingen. Vwo: Chantal van der Broek, Vlissmgei Suk Fang Hau, Vlissingen; Cathalijm Kouwijzer, Vlissingen; Nienke de Loof Vlissingen; Frank Vanbesien, Vlissinge'; Buys Ballot College, Goes Vbo Administratie: Klazien de Win; Yerseke. Vbo Verzorging: Elina Straayer, Goei Marcelle Troost, Goes. Vbo Theoretische richting: Sandra Tilburg, Goes. Mavo: Ramona Does, Goes; Edwin Ov» beeke. Waarde; Mariska Rijn, 's-Hee Hendrikskinderen; Willian Rotte, Burg*-- Haamstede. Havo: Paula van den Berg, Burgh-Haar stede; Bart Boot, Kerkwerve; Marijb Crijns, Wemeldinge; Peter Goedha' Biezelinge; Michelle van Harten, Gos Tim Jonker, Goes; Arnold van Ouw» kerk, Kortgene; Annemarïe van de W: de, 's-Heer Hendrikskinderen. Atheneum: Debora Jobsen, Zierikze? Marika Sinke, Yerseke. Eis 16 maanden tegen dealer Axel MIDDELBURG - Tegen een 22 jarige inwoner uit Axel is giste ren bij de rechtbank in Middel burg twee jaar gevangenisstraf, waarvan acht maanden voor waardelijk, geëist. Officier van Justitie mr. C. Fetter achtte po ging tot doodslag, openlijke ge weldpleging, dealen in soft drugs. wapen- en drugsbezit bewezen. Er ontstond 26 juli vo rig jaar in de binnenstad var Terneuzen een bedreigende si tuatie, toen de verdachte var dichtbij een schot afvuurde of twee mensen. De kogel raakte een muur. Df verdachte verzekerde dat niet gericht had geschoten. De toedracht was niet helemaal duidelijk, maar het vermoed» bestond dat een conflict in dt drugswereld eraan ten grond slag heeft gelegen. Volgens d? officier zou de man vorig jaar vanuit een woning in de Van Bo venstraat in softdrugs hebbes gedeald. Dat werd ontkend, la die woning, waarin hij verbleef werd 26 juli behalve het vuur wapen ook vijf kilo hasj aange troffen. De man bagatelliseerde verde: de vechtpartijen in Hulst (apr- '97) en Terneuzen (november '96), waarbij hij een hoofdr» zou hebben gespeeld. Uitspraak 16 juli.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 46