Goese villa Ter Weel mag blijven Boerenlanddag Noordgouwe mager Nieuw Leven zet toon voor jubileum Wroeten in de grond hoeft niet vies te zijn Echte winst boekt u nu op ons terrein zeeland Monument krijgt na gerechtelijk verbod sloop mogelijk functie als dagverblijf Politiek theater Rode Plein gaat niet door Uitbreiding industrieterein Keet Opelclub afgebrand Restauratie molen Scherpenisse Molens Wemeldinge in het licht Jongeren gooien fietsen in gracht Jongen gewond bij aanrijding voor\ 4 9 9 5,- voor 3 9 9 5 maandag 29 juni 1998 door René Schrier GOES - De villa voor het ver pleeghuis Ter Weel aan de Kloe- tingsweg in Goes kan blijven staan. De rechter heeft beslist dat het gemeentelijk monument niet mag worden gesloopt. Ter Weel zal niet in beroep gaan te gen die beslissing van de rech ter, vertelt directeur W. A Hur- kens desgevraagd. „We moeten nu echt aan de slag om een be stemming voor het gebouw te vinden. De strijd is gestreden," zegt Hurkens. Wethouder C. R. M. M. Linssen (CDA, monumenten) van de ge- ZIERIKZEE - Het politiek the ater Het Rode Plein, dat de PvdA-afdeling Schouwen-Dui- veland vanavond, maandag zou houden in Theater Mondragon in Zierikzee, gaat niet door. Tweede-Kamerlid A Duyven- stein (PvdA), die als speciale gast voor deze avond was uitge nodigd, heeft laten weten niet naar Zierikzee te kunnen ko men. Als deskundige op het ge bied van volkshuisvesting dient hij aanwezig te zijn bij de be handeling in de Eerste Kamer van het wetsvoorstel betreffen de het overleg tussen huurders en verhuurders. De organisatoren van Het Rode Plein hebben daarop besloten het poütiek theater af te gelas ten, mede in verband met de voetbalwedstrijd Nederland- Joegoslavië, die maandagavond in de achtste finale van de we reldkampioenschappen wordt gespeeld. Een nieuwe datum voor Het Rode Plein zal pas na de zomerperiode worden vast- steld. Iepziekte in Veere VEERE - De gemeente Veere gaat vandaag, maandag, vijf ie pen met wortel en al rooien op de Kaai in Veere. De bomen zijn aangetast door de iepziekte. De bewoners van de Kaai zijn daarvan op de hoogte gesteld. meente Goes is blij met de uit spraak van de rechter, al heeft de gemeente er nooit aan getwij feld dat ze in het gelijk zou wor den gesteld, voegt hij er meteen aan toe. Overigens heeft Ter Weel moge lijk al een bestemming voor het pand. Gedacht wordt aan een locatie voor de dagbehandeling. Momenteel wordt er naar ge streefd om de dagbehandeling uit te breiden. Als dat doorgaat is er in de nieuwbouw van Ter Weel geen plaats meer voor. Dan komt de villa in zicht. Overigens zal aanpassing van het oude pand aan de Kloetingseweg geen gering bedrag vergen, merkt Hurkens op. Hij denkt zelf dat zoiets makkelijk meer dan één miljoen gulden kan gaan kosten. Sta-in-de-weg Wat Hurkens betreft blijft de villa toch een sta-in-de-weg. „Maar ja, de rechter heeft ge sproken. Ik moet de gemeente Goes dan ook feliciteren met de uitkomst." Mochten de plannen met de dagbehandeling niet doorgaan, dan zal ter Weel voor het gebouw een andere bestem ming zoeken, één die ligt in de sfeer van het verpleeghuis of ou derenzorg. Mocht dat niet luk ken dan wordt het pand uitein delijk verkocht. Wat wethouder Linssen is tevre den dat de kwestie afgewikkeld is. ,,Ik denk dat we nu snel als grote mensen om de tafel moe ten gaan zitten en samen de be stemming in moeten vullen." Wat hem betreft is het goed denkbaar dat een bestemming in de medische sfeer wordt ge vonden. Hij ziet bijvoorbeeld wel mogelijkheden voor de villa als praktijkruimte voor een (tand) arts. Sloopvergunning De onenigheid tussen Ter Weel en de gem eente ontstondinl996 toen de directie van het ver pleeghuis zonder vooroverleg een sloopvergunning voor de villa aanvroeg. Het oude ge- bouwpaste niet in de nieuw- bouwplannen van Ter Weel. De gemeente weigerde die vergun ning, waarna Ter Weel naar de i-echter stapte om gelijk te krij gen. De gemeente spreekt van een beeldbepalend pand. Het gaat om een landhuis uit de ja ren twintig. De Boerenlanddag in Nóordgouwe trok veel minder bezoekers dan voorgaande jaren. door Ali Pankow NOORDGOUWE - De vierde editie van de Boerenlanddag in Noordgouwe had zaterdag niet de allure van de voorgaande af leveringen. Het bezoekersaan tal was dit jaar aanzienlijk min der en de mensen, die wel kwamen, verbleven over het al gemeen maar kort op het dorp. Als oorzaken van de tegenval lende belangstelling werden ge noemd de vele regenbuien en de thema-aanpak, waar de Stich ting Boereulanddag voor het eerst voorhad gekozen. Dat the ma. de aardappel in zijn vele verschijningsvormen en ge bruiksmogelijkheden, was vol gens sommigen niet geheel uit gewerkt. „We streven er met deze thema- aanpak naar de Boerenlanddag te onderscheiden van de talrijke toeristische evenementen elders op Schouwen-Duiveland", zegt Vera de Jong, woordvoerster na mens de stichting. Dat hield in, dat de organisatie in tégenstel- ling tot voorheen, nu veel min der commerciële handelaren toeliet tijdens de Boerenland- weg. „We wilden niet teveel van hetzelfde", aldus De Jong. Lang niet alle standhouders waren blij met dat beleid. Er werd zaterdag nogal gemop perd over het feit, dat. er nogal wat gaten zaten tussen de kraampjes, hetgeen de sfeer niet ten goede kwam. Stevige regen buien in de middag maakten, dat veel bezoekers al vroeg ver trokken en het buitengebeuren eerder afliep dan gepland. Aardappelras Bij de activiteiten binnen heers te een aanzienlijk betere sfeer. Het thema aardappel bleek vooral de creatieve bewoners in Noordgouwe aan te spreken. Zo ontwierp kunstenares Renske Andeweg een nieuw aardappel ras, 'De Noordgouwenaar', dat als beeldhouwwerk te pronk stond in het dorpshuis. Rob Jansen, kunstenaar uit Loosdrecht, vertoeft regelmatig in dit dorp. Hij maakte een digi tale interpretatie van het be kende schilderij 'De Aardappel eters' van Van Gogh. Hij zaagde vervolgens drie panelen van twee bij één meter en gaf daar contouren en kleuren op aan. De panelen, verspreid over drie lo caties, werden door het publiek ingekleurd en aan het einde van de dag bijeen gevoegd. Dat ge beurde tijdens een korte plech tigheid in de feesttent bij het dorpshuis. De moderne versie van Van Goghs meesterwerk diende vervolgens als decor voor het avondprogramma met optredens van de bands Zeeuws Meisje en As de Brandweer. Muziek, zang en dans waren ook belangrijke onderdelen van de Boerenlanddag met optredens van popkoor Blaaat, fanfare De Hoop uit Stellendam, Boogie foto Marijke Folkertsma Woogie-pianist Joop Kort. Lief hebbers van klassieke muziek konden terecht in het dorpshuis waar solisten bij toerbeurt vleu gel, claverchord en gitaar be speelden. In het dorphuis gaven kinderen van de basisschool de monstraties met uit aardappels gemaakte stempels. Verder hin gen hier tal van collages over het telen, verwerken en eten van piepers. Van tijd tot tijd klonk de kreet De koe heeft gescheten! over het dorp. Ingewijden keken er niet meer van op. Het had alles te maken met het spel Schijt je Rijk, waarbij het pubhek kon raden welke koe op welk aange geven vak in het weiland van boer Leo Dalebout een hoop zou produceren. De veestapel in de Ring was dit keer niet zo groot. „Jammer dat er nu geen varkens zijn, die eten tenslotte ook aardappelen", vond een van de dorpsbewo ners. SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen wil het indu strieterrein in Sint-Maartensdijk uitbreiden met het terrein van de firma IFF Nederland bv aan de Geulweg. De bedrijfs activiteiten van IFF zijn beëindigd en de directie is bereid hetj terrein met een oppervlakte van 1.88.80 hectare aan de ge-: meente te verkopen. Het perceel wordt benut voor de uitgifte! van een zestal kleine industriekavels. Burgemeester en wet-, houders van Tholen denken de eerstkomende jaren met dit! terrein vooruit te kunnen. Om voor grotere kavels enige ruim- j te te creëren is bij de planopzet voor het gebied achter de mi lieustraat en American Phil Textiles vooralsnog volstaan met een nog te verwerven oppervlakte van ongeveer 1,25 hectare. GOES - Het clubgebouw van de Opelclub aan de Livingstone-! weg in Goes is in de nacht van zaterdag op zondag afgebrand.; De politie gaat ervan uit dat de houten keet in brand is gesto-j ken. In het gebouwtje was nog maar weinig inboedel aanwe zig omdat de Opelclub nog bezig was met de organisatie van| het nieuwe onderkomen. De totale schade is nog niet bekend. De Goese brandweer rukte uit en heeft nageblust. De brand-i melding kwam omstreeks drie uur zondagmorgen binnen. De politie stelt een nader onderzoek in. SINT-MAARTENSDIJK -Het college van burgemeester en wethouders wil dat de molen de Korenbloem van Scherpenis se wordt gerestaureerd. Een architectenbureau heeft becij ferd dat dj.t werk 700.000 gulden gaat kosten. De restauratie bestaat uit herstellen van metsel- en voegwerk, de kapcon structie, voor- en achterkeuvelens, roeden, staartconstructie en verschillende zolders. De gemeente had al wel geld gereserveerd voor dit werk, maar! de werkzaamheden zijn zo ingrijpend dat die 475.000 gulden, niet voldoende zijn. Het woord over dit voorstel is aan de ge meenteraad, die het in de vergadering van maandag 6 juli be spreekt. KAPELLE - Plet college van burgemeester en wethouders van Kapelle wil de beide molens in Wemeldinge letterlijk en fi guur lijk in het zormetje zettenDaarom wordt aan de gemeen teraad voorgesteld verlichting bij de molens aan te brengen. Ook de verlichting van de hervormde kerk in Kapelle is aan vervanging toe. Het verlichtingsvoorstel van B en W kost in totaal 39.000 gulden. De toren van de kerk wordtin het week einde en tijdens feestdagen tot 23.00 uur verlicht. De huidige installatie dateert uit 1975 en de lampen zijn afkomstig van de bouw van de Vlaketunnel waar ze als werklampen zijn ge bruikt. De een na de ander gaat nu echter kapot enB en W vin den het tijd voor vernieuwing. Tevens wordt dan op andere plaatsen rond de kerk verlichting aangebracht. In de nieuwe opzet wordt de torenspits vanaf de grond vernieuwd. Wat Wemeldi nge betreft denken B en W dat de verlichting van de molens bij zal dragen aan het recreatief karakter van heti dorp. De molens staan dicht bij elkaar en vlak bij de boule vard, de jachthaven en het sluisplateau. MIDDELBURG - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een groep Middelburgse jongeren aangehouden in de leeftijd van achttien tot tweeëntwintig jaar. Zij hadden een aantal fietsen in de gracht bij de Beenhouwerssingel gegooid. De politie kon de groep iets verderop aanhouden. Zij konden zich van het voorval niets meer herinneren. Eén van hen, een 19-jarige Middelburger, mocht zijn roes uitslapen in een poli tiecel. door Ali Pankow OUWERKERK - Muziekvereni ging Nieuw Leven in Ouwer- kerk zette zaterdag de toon voor het officiële jubileumfeest in het najaar. Dit gezelschap bestaat dan tachtig jaar. Een gevarieerd muziekprogramma in een feest tent op de Ring diende als smaakmaker. Die tent bood prettig onderdak zaterdagmiddag toen direct na de muzikale rondgang over het dorp de buien losbarstten. De belangstelling bij de start van het programma viel wat tegen, maar over de toeloop 's avonds was secretaris W. Hage niet on tevreden. Belangrijk voor het kleine muziekkoips was boven dien, dat enkele nieuwe leden zich aanmeldden. Het majoret- tenkorps De Mini Stars uit Zie rikzee vergezelde de muzikan ten van Nieuw Leven 's middags door het dorp en gaf nog een ei gen optreden in de tent. Blaas kapel Zwei Dorfer Musikanten is het tastbaar resultaat van re gionale samenwerking tussen twee korpsen. Er spelen leden in van De Witte van Haemstede en van Nieuw-Leven. Het avondprogramma werd ge opend door harmonie en drum band Nut Uitspanning uit Zonnemaire. Jazzband New Or leans Red Beans uit Middelburg wist met een pittig repertoire de enthousiastelingen op de dans vloer te krijgen. De officiële viering van het tachtigjarig bestaan van de Ou- werkerlcse muziekvereniging staat gepland voor zaterdag 17 oktober. SCHERPENISSE - Een veer tienjarige jongen is vrijdag avond rond half négen gewond geraakt toen hij door een auto werd aangereden op de Haven weg in Scherpenisse. De jongen reed vanaf een cam ping de weg op, toen er een auto naderde die hem niet meer kon ontwijken. De jongen liep twee gebroken polsen, een gebroken knieschijf en een hersenschud ding op. Hij is door een ambu lance naar ziekenhuis De Lie- vensberg in Bergen op Zoom gebracht. Aan de auto ontstond lichte schade; de fiets werd ver nield. Voorzover de politie kon nagaan, had de bestuurder niet te hard gereden en geen alcohol gedronken. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow DREISCHOR - Pissebedden, slak ken en duizendpoten zijn niet eng en wroeten in de grond hoeft niet vies te zijn. Dat ervaren de leerlin gen van openbare basisschool De Klimop in Dreischor dankzij het onderhouden van hun eigen schooltuinen. Zij stelden hun tui nen zaterdag open voor belang stellenden om de resultaten van hun groene vingers te laten zien. De schooltuinen bij De Klimop konden vorig jaar worden inge richt dankzij 'Dreischor Bloemen- dorp'. Een project ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de vereninging Groei en Bloei. Met een budget dat de school kreeg, konden allerlei planten voor een insectentuin langs het schoolplein aangeschaft worden. De Vlinder stichting gaf de school daarbij ad vies. Het resultaat na een jaar is een bonte verzameling vlinders en insecten in de kleurrijke school tuin. „We willen de kinderen laten er varen, dat planten en dieren veel met elkaar te maken hebben en vooral dat al die insecten niet zo eng zijn als ze misschien lijken", zegt Jos Catsman. Zij is een van de enthousiaste moeders van de werkgroep schoolbiologie, die de kinderen bij het onderhoud van hun tuinen begeleiden. Voor de kleuters werd het zoge naamde 'schaduw-beestjespad' aangelegd. Dat is een strook grond achter de school, waar maar wei nig zon komt. Met geschikte plantjes en stenen werd een tuintje gemaakt, waar beestjes als pisse bedden, slakken en duizendpoten graag vertoeven. „Onder elke steen, die je optilt, tref je wel een beestje aan", zegt Catsman. Azijn In de schooltuin telen de leerlin gen bloemen, kruiden en groenten als radijs, snijsla en tuinbomen. Van de kruiden dragon, oregano, kervel en citroenmelisse wordt azijn getrokken en die flesjes krui- denazijn bleken zaterdag een ge wild verkoopproduct. Vooral ouders en opa's en oma's bezochten zaterdag de open tui- nendag bij De Klimop. Andereac tiviteiten waren een springkas teel, een wedstrijd skelteren en zaklopen en straattheater van het Openbaar Lichaam voor Afval- stoffenverwerking (OLAZ). Enthousiast leiden de kinderen van de Klimop belangstellenden rond in hun schooltuintjes. Comfortabel bankzitten bij de prijskampioen van Zeeland 2-2.5 zitsbank in zwart leder van 5990,-1 2-2.5 zitsbank stof rood - «mmr Fauteuil in alcantara stof van 2895,' voor 2315,- 3-2 Zitsbank in zwart leder/ courtisane stof van 5995,- voor 4995,-Eetkamertafel 4 stoelen in beuken/zwart van 4730,- voor 2995,- 2-Zitsbank in bloemstof van 995,- voor 825,- Wandkast in beuken/vanille van 3930,- voor 2995,- i Fauteuil in groen leder 1 fan 3051,- voor 2440,- Fauteuil in zwart (j) P leder van 1450,- --voor 1150,- Ledikant beuken/vanille 180x200 cm van 2690,- voor 2290,- En nog vele andere aanbiedingen! Scoor nu één van de vele aanbiedingen bij Woontrend Zeeland!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 24