Miriam Oremans blijft verbazen Van Doeselaar en Veldhoven naar laatste vier Axel Henk de Wee uitgewuifd Zvereva doorbreekt negatieve spiraal tegen Graf sport zaterdag 27 juni 1998 z 22 Hoek eerst thuis tegen Kloetinge Kempenomloop in Topcompetitie Verstappen maakt geen indruk Zwerver vertrekt uit Italië Kort geding over Clubcard Barcelona zit De la Pena dwars Uitstel voor Van Lottum Grand Prix driebanden op herhaling Jeugdtoernooien tennis goed bezet uitslagen Van den Goorbergh: twaalfde tijd VLISSINGEN - De twee Zeeuwse hoofdklassers Hoek en Kloetinge treffen elkaar in de competitie, die op 5 september van start gaat, eerst op het veld van Hoek. De wedstrijd staat gepland voor de zevende speeldag. Hoek begint de competitie in de hoofdklasse B met een thuiswedstrijd tegen DOVO, Kloetinge opent het seizoen uit tegen Sparta Nijkerk. Het programma van de eerste vijf wedstrijden van de Zeeuwse clubs: 5 september: Hoek-DOVO en Sparta-Nijkerk-Kloetin- ge. 12 september: Kloetinge-Kozakken Boys, Spakenburg- Hoek. 19 september: Hoek-Achilles Veen, AVW'66-Kloetinge. 26 september: Kloetinge-Heerjansdam, Bennekom-Hoek. 3 oktober: Hoek-WGZ, Volendam-Kloetinge. WOERDEN - De Omloop der Kempen wordt toch opgenomen in de Topcompetitie wielrennen. Na overleg met de NOS, die alle wedstrijden in beeld brengt, heeft de Koninklijke Neder landse Wieken Unie tot de uitbreiding besloten. De topcompetitie bestaat in 1999 uit de volgende wedstrijden: 13 maart: Ronde van Zuid-Holland, 20 maait: Dokkum Woudenomloop, 4 april: Ronde van Noord-Holland, 24 april: Arjaan de Schipper Tro fee, 1 mei: Ronde van Overijssel, 9 mei: Omloop der Kempen, 6 juni: Ronde van Limburg, 12/13 juni: Zeeuws-Vlaams Wielerweekeinde, 19 juni: Ronde van Drenthe, 11 september: Tour Beneden Maas, 3 ok tober: Grote Prijs Wieier Revue. ANP MAGNY COURS - Jos Verstappen heeft op weinig indruk wekkende wijze zijn rentree gemaakt in het internationale veld van de Formule I. De Nederlander eindigde gisteren in Magny Cours in de vrije training voor de Grote Prijs van Frankrijk als twintigste. De rijder, voor wie dit jaar aanvan kelijk geen plaats was in het Formule I-circus, kreeg van het Stewart-team de kans weer in de felbegeerde bolide te stap pen. Met de Ford speelde Verstappen in de training geen rol van betekenis met zijn beste tijd van 1.20,286. SID DEN HAAG - Volleyballer Ron Zwerver zet zijn loopbaan voort bij het Belgische Roeselare. De 31-jarige (ex-)interna- tional verlaat na vijf seizoenen het Italiaanse Treviso, dat mo gelijk ook nog Peter Blangé kwijtraakt. Laatsgenoemde dubt nog over zijn toekomst als volleyballer. Roeselare troefde in het getouwtrek rond Zwei-ver een andere Belgische topclub, Maaseik, af. GPD NIEUWEGEIN - De landelijke federatie supportersvereni gingen betaald voetbal (FSV) spant vrijdag een kort geding aan over de invoering van de Persoonsgebonden Clubcard (PCC). De FSV heeft ernstige bedenkingen tegen het systeem, omdat het volgens de federatie op ontoelaatbare wijze sup porters belemmeringen oplegt bij het bezoeken van wedstrij den. De FSV heeft de KNVB, de verantwoordelijke stichting Cotass, Feyenoord en Emmen gedagvaard. De FSV be schouwt beide clubs als representatief voor de zeven pilot- clubs die de PCC volgend seizoen als proef invoeren. ANP BARCELONA - Het bestuur van FC Barcelona heeft de trans fer van de populaire speler Ivan de la Pena naar Lazio Roma tegengehouden. Dat verklaarde vice-voorzitter Joan Gaspart vrijdag tegen het plaatselijke blad Sport. .Barcelona heeft besloten dat de La Pena bij ons blijft", zei Gaspart. „Dat is de beste oplossing voor de club en de speler. Het is nooit de be doeling van voorzitter Nuhez geweest hem te verkopen.AFP door René van Hattum LONDEN - Toen Steffi Graf gis termiddag Wimbledon verliet om dit jaar niet meer terug te ke ren, stonden voor de uitgang van het centre court de fans rij en dik. De Duitse ster was uitge schakeld door Natalja Zvereva en er werd heel wat gegild en ge flitst. Even verderop zat Miriam Oremans in een kamer, slechts van de meute gescheiden door een deur met een raam erin. Maar geen mens die een foto van de Brabantse probeerde te ma ken. Toch speelt Miriam Ore mans in Londen nog mee bij de beste zestien en Steffi Graf niet. Nog een mooie tegenstelling. Toen Steffi Graf uitlegde waar om ze voor het eerst in achttien duels niet van Natalja Zvereva had kunnen winnen, hingen er honderd mannen en vrouwen aan haar lippen, uit de verste uithoeken van de wereld. Bij Miriam Oremans luisterden ze ven Nederlandse verslaggevers naar hoe ze zich had ontdaan van Marianne de Swardt, alom bekend als de zwaargewicht van het vrouwencircuit. Nor maal gesproken heet dat seksis me, maar niet in het geval van De Swardt, die gewoonte zwaar is voor een tennisprof „Ze is inderdaad niet zo snel, zo dat ik mijn volleys niet al te scherp hoefde weg te leggen", zei Oremans diplomatiek over haar collega. De Nederlandse had waarschijnlijk veel meer oren bereikt als Natalja Zvereva niet had gewonnen, maar verlo ren. Dan was Miriam Oremans in de volgende ronde Steffi Graf tegengekomen. „Maar het lijkt wel of dat niet mag. Twee weken geleden verloor ik in Birming ham van Kristie (Boogert) en die LONDEN - John van Lot tum komt pas vandaag in actie voor de derde ronde op Wimbledon. Zijn partij tegen de Duit ser Tommy Haas moest wegens het slechte weer worden uitgesteld. Ook vrijdag verstoorde de re gen in Londen het pro gramma ernstig. ANP van onze sportredactie AXEL/SAS VAN GENT - In het Rabo-tennistoemooi van Axel bereikten Willem-Jan van Doe selaar en Peter Veldhoven giste ren de halve finale van de C2- categorie. Van Doeselaar ver sloeg Toine Bun in de kwartfi nale met 6-3, 3-6 en 7-5, terwijl Veldhoven met tweemaal 6-3 te sterk was voor Hessel Hame link. In het dubbelspel versloe gen Ralf Zegers en Paul D'Hooghe verrassend het als eerste geplaatste duo Eric Ne ve/Harold Houg met 6-3 en 6-2. In de Cl-categorie kon Van Doeselaar het niet redden. De als tweede geplaatste Bauwens, afgelopen week winnaar in Hulst, had erg veel moeite met het spel van Van Doeselaar. De eerste set won Bauwens via een tiebreak en daarmee leek het verzet van Van Doeselaar ge broken. Maar Van Doeselaar bleef goed tennissen en in de tweede set moest opnieuw de tiebreak de beslissing brengen. Van Doe selaar won deze tiebreak, zodat er een beslissende derde set ge speeld moest worden. Hierin HULST - De eerste Grand Prix driebanden, een nieuw evene ment binnen het district Zeeuws-Vlaanderen, was een dermate groot succes dat de or ganisatie geen moment twijfel de om een tweede uitgave op stapel te zetten. De eerste van vier toernooien wordt op 12 en 13 september ge houden in het biljartcentrum Hulst. Daarna wordt gespeeld in Eede (9 tot en met 15 oktober), het derde toernooi wordt bij HBC/De Troubadour in Clinge afgewerkt (25-31 januari) en de deel nemers krijgen eind februa ri bij Den Ouden Arend in Sint Jansteen de laatste kans om zich te plaatsen voor de Masters in Hulst begin april. Het districtsbestuur wijst er overigens wel op dat de inschrij ving voor de vier Grands Prix op 1 juli sluit. Die sluitingsdatum wordt ook gehanteerd voor de teamcompetitie 1998-1999. speelde in de volgende ronde te gen Graf." Oremans had het graag een keer mee willen ma ken. En waar was dat mooier ge weest dan op Wimbledon, haar favoriete toernooi als grasspe cialiste. Geen tranen Voor de rest viel het met de tegenstellingen tussen de uitge schakelde vedette en de door marcherende subtopper uit Ber- was de fysiek sterke Bauwens duidelijk de betere, wat resul teerde in een 6-2 overwinning. Bauw ens komt in de halve finale uit tegen Pascal van Poecke. Ronny van Kessel behaalde in de Cl een overwinning op Peter van Veldhoven. Van Kessel had erg veel moeite met de alles te rugspelende Van Veldhoven. De eerste set ging met 7-5 naar Van Kessel, terwijl hij de tweede set met 6-3 op zijn naam schreef. In de halve finale stuit Van Kessel op Reggie Bun. Jeugdtoernooi De eei'ste winnaars van het ATO Zuid-Chemie-jeugcltoernooi van Sas van Gent zijn bekend. Bij de jongens tot zestien jaar werd het dubbelspel gisteren gewonnen doorJordy de Schep per en Jeroen Frijhoiï, die in hun laatste poulewedstrijd Evert Hemelaar en Marlon Pijpelink versloegen met 6-1 en 6-2. Voor Frijhoff was de vreugde van korte duur, want vanwege een enkelblessure moest hij de halve finale van het enkelspel aan zich voorbij laten gaan. Door die walk-over speelt zijn tegen stander Laurens de Ruijter in de finale tegen de winnaar van het duel tussen Bart Engels en Ka- rel-Jan Lensen. Kirsten Dey uit Terneuzen plaatste zich voor de halve fina le bij de jongens tot twaalf jaar. Dey won in de kwartfinale van Daniël Audenaert. In beide sets moest Dey attent blijven en ze gevierde met tweemaal 6-4 en komt in de halve finale uit tegen DetmarKolijn. Op hetzelfde schema versloeg Joep Smits in drie sets Tim Bit ter, terwijl Bernd van Broekho ven geen moeite had met Mit- chel Kouwijzer, Kevin de Rooy uit Hoek drong door tot de halve finale bij de jongens tot tien jaar. De Rooy versloeg Dennis Rot tier met ruim verschil: 6-1 en 6- 0. Davy de Kesel. als tweede ge plaatst bij de jongens onder de 14 jaar, was in zijn openingsop treden te sterk voor Nicky Sa- mijn. Beide sets schreef hij met 6-i op zijn naam. In de halve fi nale speelt De Kesel tegen Bart Smits. Heieen Maenhout plaatste zich voor de finale bij de meisjes tot tien jaar. Ze bewees weer dat zij in Zeeland een klasse apart is. Tegenstandster Evelien van Re- mortel kon de spreekwoordelij ke eer nog redden: 6-0 en 6-1. licum wel mee. Graf liet geen plas tranen achter na haar vroegste afscheid van Wimble don sinds 1994. Als titelverde digster verloor de Duitse toen haar eerste wedstrijd van de Amerikaanse Lori McNeil. Toen deed dat erg veel prijn. Nu leek het er meer op dat de 29-jarige een loden last van de schouders kwijt was geraakt, de druk van veelte hoge verwachtingen. Vanaf het moment dat ze twee- van onze sportredactie ASSEN - Jurgen van den Goor- beigh schikt zich in zijn rol. De motorcoureur weet dat het ha len van de wereldtop een utopie is, dat hij tevreden moet zijn met een positieve uitschieter. De enige Nederlander in de WK- strij,d hoopt zaterdag op een goed resultaat bij de thuiswed strijd, de TT in Assen. Van den Goorbergh zette in de tweede kwalificatietraining de twaalfde tijd neer. „Dat was mijn doel", zei de Bredanaar. De Honda-rij der reed ruim twee se conden minder snel over het 6049 meter lange Drentse cir cuit dan titelverdediger Mick Doohan. „Dat was goed", aldus Van den Goorbergh, die vorig jaar de vierde tijd realiseerde, toen grootse verwachtingen had, maar vervolgens in de race al na twee ronden moest uitval len. Vrijdag werd de training van de 500 cc-klasse in twee delen ge- enhalve week geleden op het gras van Birmingham terug keerde in het circuit, had ze ge roepen dat ze geen tel aan het winnen van een achtste Wim- bledon-titel dacht. Ze leefde van dag tot dag, zei ze. Dat was de les van het hersteljaar na haar knieoperatie vorige zomer. Maar dat geloofde toch nie mand. Het leek er veel op dat ze zich door de nederlaag van een grote splitst. Na een val van de Duit ser Ralf Waldmann maakten de rode vlaggen een pauze bekend. Twee minuten en twaalf secon den resteerden. Het was genoeg voor Doohan om alsnog de pole position over te nemen van de Nieuw-Zeelander Simon Cra- far. Van den Goorbergh vond het geen zin hebben nog een poging te wagen om een betere tijd neer te zetten. Met zijn 21e plaats in de stand omhet wereldkampioenschap is Van den Goorbergh vooralsnog één van de velen in de konings klasse van het motorwegracen. Zijn negentiende plaats in de eindstand van 1997 lijkt niet te herhalen. De verplichting dat de tanks dit seizoen nog slechts met lood vrije benzine mogen worden ge vuld, werkt, in het nadeel van de Brabander. Zijn twee-cilinder motor bezit minder vermogen dan de vier-cilinders van de wa re toppers. De luttele millime ters lood per liter zijn nu ook als klein voordeeltje weggevallen. druk verlost voelde. Geen tra nen, geen trillingen in de stem, af en toe zei fs een glimlach tus sen een glasheldere analyse door. „Ik ben de laatste dagen niet relaxed genoeg. Daardoor beweeg ik niet goed en retour neer ik niet goed. In de trainin gen gaat het oké, maar op de baan ben ik nerveus. Ik wil en moet meer spelen dan ik heb ge daan." Wie er op rekende dat ze na de Van den Goorbergh trainde vrij dag als beste van de resterende twee-cilinders. Het thuisvoordeel kan zaterdag een extra dimensie krijgen in dien de voorspelde regen inder daad vanaf 12.30 uur tijdens de 500 cc-race zal vallen. „Ik hoop het niet voor de supporters", zei Van den Goorbergh, die donder dag een groot aantal toeschou wers kletsnat zag afdruipen. Vrijdag was het weer beter, za terdag is een terugslag voor speld. „Als het zaterdag om 7.00 uur stortregent, zullen vele mensen voor de televisie gaan zitten. Zo niet, dan hoop ik op 100.000 mensen." Voor zijn eigen belang is Van den Goorbergh meer op vochtig as falt gesteld. Hij staat bekend als nat-weerrijder. „Mijn kansen op een goede eindklassering stijgen dan. Ach, het is hopen op een goede start. Ik hoop bij de eerste bocht bij de top-tien te zitten. Dan kan ik in de slip stream van de anderen mee." ANP uitschakeling haar afscheid zou aankondigen, kwam bedrogen uit. Steffi Graf gaat komende weken naar Amerika en is er bij cle US Open ook bij. „Of mijn tijd voorbij is? Er zijn andere ouderen die het ook goed ge daan hebben. Ik denk dat leef tijd geen rol speelt." Glimlach Bij Miriam Oremans kon er wel meer af dan een glimlach. Tij dens haar achtste Wimbledon staat ze voor de tweede keer bij de beste zestien speelsters. En dat ze ditmaal verder komt dan in 1993, toen Jana Novotna ver der succes dwarsboomde, is he lemaal niet ondenkbaar. Natal ja Zvereva mag dan van Graf hebben gewonnen, een onneem bare horde is de 27-jarige Wit- Russische niet. Graf maakte gisteren namelijk meer fouten dan in al haar twaalf voorgaan de Wimbledons bij elkaar. Daarvan profiteerde Zvereva eindelijk eens een keer. Zvereva heeft evenwel niet de reputatie geweldig constant te zijn. Ze staat bekend als de clown van het vrouwencircuit, die grote moeite heeft om op de baan een uur serieus en gecon centreerd te blijven. „Ze vroe gen me in de kleedkamer ook of ik soms ziek was", zei Zvereva na afloop. „Je was zo vreselijk geconcentreerd, plaagden ze me, jij moet wel ziek zijn." „Ze kan inderdaad heel gek doen op de baan", wist Ore mans. „Maar ze kan ook heel goed spelen. Het is vooral zaak dat ik me niet aan haar ga erge ren en me op mijn eigen spel concentreer. Als ik speel zoals ik tegen De Swardt deed, zit winst er absoluut in." Waar de topvorm ineens van daan komt, daar kon Oremans ook alleen maar naar gissen. Een half jaar lang verloor ze de ene na de andere wedstrijd, waardoor ze ver buiten de top vijftig op de wereldranglijst duikelde, net als vorig jaar de eerste helft van het jaar. Frap pant is wel dat de ommekeer beide keren kwam na een week je op het gras in Rosmalen, op een paar honderd meter van haar ouderlijk huis. „Misschien is Rosmalen wel een soort kuur oord. In ieder geval zit ik dan een tijdje in het beste hotel van de wereld. Misschien is dat het. GPD door Michel Verberkmoes TERNEUZEN - In Terneuzen start maandag het K3 Broom- chemie jeugdtennistoernooi. Het internationale toernooi staat bekend om zijn sterke be zetting, waarbij spelers uit heel Nederland hebben ingeschre ven. Dit jaar doen ook een vijftal Amerikanen een gooi naar de overwinning. Maandag start in Breskens ook het Vechtkuiken- toernooi, een toernooi voor de regionale jeugd. Het K3 toernooi in Terneuzen kreeg 170 inschrijvingen bin nen. Met dit aantal mag wed strijdleider Johnny Bleyenberg uiteraard tevreden zijn. Ten slotte is er in deze week nog geen vakantie en moeten spelers vrij nemen van school om te kunnen deelnemen. Dat houdt wel in dat er weinig kinderen in gastgezin nen moeten worden onderge bracht. De meeste spelers kie zen voor heen en weer reizen. Voor Terneuzen is dit toernooi vooral georganiseerd om ook spelers en speelsters uit de eigen rangen gelegenheid te geven om zo'n sterk bezet toernooi te spe len. Wel moet er dan een bepaal de plaats op de nationale rang lijst worden overlegd. Animo is met drie spelers verte genwoordigd. Stefanie Maen hout speelt bij de meisjes tot 12 jaar, Anniek van der Walle en Sharon de Witte bij de meisjes tot 14 jaar. Vechtkuiken In Breskens wordt op het sport park De Boskreek het 4e open Vechtkuikentoernooi gehou den. Met een totaal van 131 in schrijvingen zit het toernooi goed vol. De start is op maan dag, de finales zijn gepland voor zondag 5 juli. De plaatsingen zijn als volgt: JE 10 jaar: 1. Mart Flikweert 2. Jaimy Bish. JE 12 jaar: 1. Jos Wiggers 2. Gijs Bonarius. JE 14 jaar: 1. Stanley Bish 2. Wouter de Houck. JE 16 jaar: 1. Toby Groosman 2. Wesley van Noord. ME 10 jaar: 1. Evelien van Re- mortel 2. Sophie de Schepper. ME 12 jaar: 1Imre van Over loop 2. Daisy Boogaard. ME 14 jaar: 1. Evelyn van de Sande 2. Imre van Overloop. ME 16 jaar: 1. Stephanie Lako 2. Jodie de Back. JD 10 jaar: poule van drie. JD 14 jaar: 1. Bish/Dijkstra 2. Van Noord/Van Overloop. JD 16 jaar: poule van drie. MD 12 jaar: 1. De Schepper/Pauwels 2. Ek- kebus/Flik weert. MD 14 jaar: 1. Van Overloop/Riemens 2. Van de Sande/Bonarius. MD 16 jaar: 1. Becu/Van Voren 2. De Back/ Lako. Autosport Magny Cours. Grote Prijs van Frankrijk, formule I, vrije training. 1Hakkinen (Fin) McLaren 1.16,515 (gemiddelde snelheid 199,960 km/u), 2. Irvine (GBr) 1.16,597,3. Coulthard (GBr) McLaren 1.16,707, 4. Frentzen (Dui) Williams 1.17,026, 5. Mi chael Schumacher(Duï) Ferrari 1.17,429, 6. Ralf Schumacher (Dui) Jordan 1.17,505, 20. Verstappen/Stewart 1.20,286. Motorsport Assen. GP Nederland, wegrace. Kwalifi catietrainingen, tweede ronde. 125 cc: 1. Sakata (Jap) Aprilia 6049 meter in 2.13,411 (163,227 km/u), 2. Tokudome (Jap) Aprilia 2.14,473, 3. Manako (Jap) Honda 2.14,659, 4. Giansanti (Ita) 2.14,728,5. Azuma (Jap) Honda 2.14,729. 250 cc: 1. Capirossi (Ita) Aprilia 2.05,567 173,424 km/u), 2. Harada (Jap) 2.05,660, 3. Rossi (Ita) 2.06,031, 4. Fuchs (Dui) 2.06,621, 5. Haruchika Aoki (Jap) 2.06,630. 500 cc: 1. Doohan (Aus) Honda 2.02,092 (178,360 km/u), 2. Crafar (NZe) Yamaha 2.02,491, 3. Abe (Jap) Yamaha 2.02,601, 4. Biaggi (Ita) Honda 2.02,881, 5. Checa (Spa) Honda 2.02,912. Paardensport Arnhem. CDI/CSI. Dressuur, Grand Prix: 1. Van Grunsven (Ned) Gestion Bonfire 1876 punten, 2. Sven Rothenberger (Ned) Jonggor's Weyden 1815, 3. Van Grunsven/Gestion Cocktail 1765,4. Gon- nelien Rothenberger/Jonggor's Leonar do da Vinei 1737,5. Sven Rothenberger- /Without A Doubt 1707. Schaken Rotterdam. NK, vijfde ronde: Timman - Reinderman 1/2-1/2, Nikolic - Ernst 1-0, Nijboer - Van der Wiel 1/2-1/2, Van der Sterren - Van Wely 1/2-1/2, Van der Wei de - Sosonko 0-1, Piket - Sokolov 1/2-1/2. Stand: 1. Nikolic, Sokolov 4,3. Sosonko 3 1/2,4. Timman 3,5. Nijboer, Piket 2 1/2,7. V/d Sterren, V/d Weide, Van Wely 2, 10. Ernst, Reinderman, V/d Wiel 1 1/2. Sportprijsvragen Tennis Londen. Wimbledon, 25 miljoen gulden. Vrouwen, derde ronde: Oremans (Ned) - De Swardt (ZAf) 6-47-5, Zvereva (WRu) - Graf (Dui/4) 6-4 7-5, Testud (Fra/14) - McNeil (VSt) 6-3 7-6, Davenport (VSt/2) - Vento (Ven) 6-3 1-6 6-2,Serna (Spa) - Sa- wamatsu (Jap) 6-3 5-7 6-0. Mannen, tweede ronde: Vacek (Tsj) - Gollner (Dui) 6-4 7-5 6-3, Ivanisevic (Kro/14) - Medve- dev (Oek) 6-3 7-6 4-6 6-0, Rafter (Aus/6) - Gustafsson (Zwe) 6-3 6-7 6-2 6-1. Man nen dubbel, eerste ronde: Siemerink/Wi- bier (Ned) - Kinnear/Randall (VSt) 7-6 6-4. Stand partijen op moment van afbreken. Mannen, tweede ronde: Canas (Arg) - Clavet (Spa) 7-6 6-2 1-1. Derde ronde: Henman (GBr/12) - Byron Black (Zim) 6-4 3-2, Woodforde (Aus) -Stoltenberg (Aus) 1-6 6-3 3-6 5-2. Vrouwen, tweede ronde: Grzybowska (Pol) - Sanchez Vicario (Spa/5) 6-4 4-6 3-4, Rubin (Vst) - Snyder (VSt) 3-6 7-5 7-7. Derde ronde: Seles (VSt/6) - Basuki (Ind) 6-2, Martinez (Spa/8)-Smith (GBr)4-1. Axel. Rabo Toernooi. DE D1,1e ronde: C. Hamelink-L. Verbunt 6-1 5-7 7-6. DE D2, kwartfinale: M. van Beest-S. Hamelink 6- 1 6-1. HE Cl, kwartfinale: R.van Kessel-P. van Veldhoven 7-5 6-3, A. Bauwens-W. J. van Doeselaar7-6 6-7 6-2. HE C2, kwartfi nale: M. van der Windt-E. Houg 6-0 6-7 2- 0 opg. HE Dl, 2e ronde: A. Thoen-R. de Meijer 7-5 6-4. HE D2, kwartfinale: P. van Remoortere-R. Mulder 6-4 6-3. HD Cl, kwartfinale: Roctus/De Schepper-Crom- been/Zegers 6-4 6-1. Halve finale: Roc tus/De Schepper-De Witte/Bolssens w.o. HD C2, kwartfinale: Zegers/d'Hooghe- Neve/Houg 6-3 6-2, Van Tatenhove/Van de Berge-Van den Akker/Van Tiel 6-2 3-6 6-2. HD D1, 2e ronde: Verstraeten/Van Drongelen-Rotthier/Verbiest 6-4 3-6 6-4. Kwartfinale: Verstraeten/Van Dronge- len-Thoen/Statujew 5-7 6-4 6-3. HD D2, halve finale: Van Gremberghe/Matthijs- De Gijsel/Beterams 6-4 6-2. GD D2, kwartfinale: Van Houdt/Beterams-Keijs- er/Vanhijfte£-1 6-1, Beterams/Wouterse- Kint/de Kort 5-1 6-1. HE C2, kwartfinale: Willem-Jan van Doeselaar-Toine Bun 6- 3 3-67-5, Peter Veldhoven-Hessel Hame link 6-3 6-3. HE Dl, 3e ronde: Dirk de Pauw-Jos Saman 6-2 7-6, Fonny Ver- straeten-Peter Govaert 6-2 6-2. Kwartfi nale: Liet Erpelink-Anton Thoen 6-0 6-1, Honny van Dorsselaar-Pieter Hamelink 6-0 6-3. HE D2, kwartfinale: Dennis Vlas- senrood-Patrick de Roeck 6-0 6-1, Peter van Remoortere-Roel Mulder 6-4 6-3. HD C2, kwartfinale: Zegers/D'Hooghe-Ne- |1( ve/Houg (1) 6-3 6-2. HD Dl, kwartfinale: Hamelink/Lammerts-Broeders/Beuzen- berg 7-5 7-6, Verstraeten/Van Dronge- len-Thoen/Statujew 5-7 6-4 6-3. DE D2, kwartfinale: Karin Pijpelink-Anneke Meeuse 6-0 6-1. GD D2, kwartfinale: Van Houdt/Beterams-Keyser/Van Hijfte 6-1 6- 1, Boone/Buylaert-Sanderse/Van Doe selaar 6-2 6-3. HE C2, kwartfinale: Beny Ysebaert-Ralph Zegers 6-2 6-2. HE D1, kwartfinale: Guido van Acker-Philip de Baets3-6 6-2 6-3. HE D2, kwartfinale: Pie- ter Hamelink-Peter de Baets 6-4 6-3. DD Dl, halve finale: Dïerick/Laureyns-Mul- der/De Dobbelaere 6-1 6-2. Sas van Gent. ATO Zuïd-Chemïe jeugd toernooi. JE 10 jaar, 1e ronde: Nick Strij- donk-Sebastiaan Willaert 6-2 6-0. Kwart finale: Kevin de Rooy-Dennïs Rottier 6-1 6-0. JE 12 jaar, 1e ronde: Joep Smits-Tim Bitter 4-6 6-4 6-3, Bernd van Broekhoven- Mitchel Kouwijzer 6-2 6-2. Kwartfinale: Kirsten Dey-Daniël Audenaert 6-4 6-4. JE 14 jaar, 1e ronde: Bart Smits-Bas Mulder w.o, DavydeKesel-NickySamijn6-1 6-1. ME 10 jaar, halve finale: Heieen Maen- hout-Evelien van Remortel 6-0 6-1. JD 10 jaar, poule: Van Broekhoven/De Rooy- Maenhout/De Maagt 6-3 6-0. JD 14 jaar, poule: De Bel/De Kesel-Dijkman/Samijn 6-0 6-0. JD 16 jaar, poule: DeSchepper/F- rijhoff-Scheerders/Van Gassen 6-3 4-6 6- 2. MD 14 jaar, poule: Maenhout/Blok- land-De Schepper/Pauwels 6-2 6-7 7-6. MD 16 jaar, poule: d'Haens/Van Dijk-Pau- wels/Kindt 6-0 6-2. JE 10 jaar, kwartfina le: Jeroen Alliet-Nick Strijdonk 6-1 6-4, Pieter Voorbrood-Yorick Maenhout 6-2 6-0. Halve finale: Jeroen Alliet-Kevin de Rooy 6-1 6-1. JE 12 jaar, kwartfinale: Marlijn Miedema-Bernd van Broekho ven 6-0 6-0, Joep Smits-Yorick van Ite- gem 6-3 6-4. JE 14 jaar, kwartfinale: Davy de Kesel-Nicky Samijn 6-1 6-1JE 16 jaar, halve finale: Laurens de Ruijter-Jeroen Frijhoff w.o. JD 12 jaar, poule: Kirsten Dey/Martijn Miedema-Michel Kou- wijzer/Bernd van Broekhoven 6-3 6-4, Daniël Oudenaerdt/Detmar Kolijn-Gert- Jan Vael/Wesley Raemdonck 0-6 6-1 6-0. JD 14 jaar, poule: Bas Dingenouts/Björn van Damme-Robert-Jan Dijkman/Nicky Samijn 6-26-1. JD 16 jaar, poule: Laurens Scheerders/René van Gassen-Evert He- melaar/MarlonPijpelink6-2 6-2, Jordy de Schepper/Jeroen Frijhoff-Evert He- melaar/Marlon Pijpelink 6-1 6-2. ME 10 (I jaar, 1e ronde: Margot Martens-Rianne- Ij, ke de Ritter 6-1 6-4. ME 12 jaar, halve fina le: Heieen Maenhout-Stefanie Pauwels 6-3 6-3. ME 14 jaar, poule: Martine Dael- |v man-Chantal Pauwels 7-5 7-6 (4). ME 16, n 1e ronde: Sarah van Dijk-Liselore Kindt 6-2 2-6 6-1. MD 14 jaar, poule: Heieen Maenhout/Tessa Blokland-Monique den Hamer/Machteld Fraanje 6-2 6-0. Wielrennen Wereldranglijst. Stand per 26 juni: 1. Laurent Jalabert (Fra) 2798 punten 2. Zul- n Ie (Zwi) 2201, 3. Bartoli (Ita) 2097", 4.'Du- d faux (Zwi) 1605, 5. Ullrich (Dui) 1453, 6. Pantani (Ita) 1436, 7. Casagrande (Ita) 1424,8.Tchmil (Bel) 1403,9. Rebellin (Ita) K 1308, 10. Zabel (Dui) 1132. I Ronde van Rijnland-Palts. 1e etappe Bad Neuenahr - Ahrweiler: 1. Piccoli (Ita) 160,6km in4.19.13,2. Henrix (Dui), 3. An drew (VSt). Een bezorgde blik van Steffi Graf tijdens haar verloren wedstrijd in de derde ronde tegen de Russische Natalja Zvereva. foto Wolfgang Kumm/ANP TERNEUZEN - Onder de honderd aanwezige Dennis Lokerse overhandigde hem óm die re- judoka's en ouders werd hier en daar eén traan den namens alle judoka's uit Terneuzen een gelaten. boekwerk vol herinneringen. De Wee nam te- Henk de Wee, die na 20 jaar stopt met judoles vens een sportcheque in ontvangst, geven, werd gisteren uitgewuifd. foto Peter Nicolai Lucky T en, trekking 26 juni. 3-8-10-19-20-21-22-29-38-40-43-48-49- 58-62-63-67-72-74-78. (onder voorbehoud).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 68