Miriam Oremans blijft verbazen Schipper en Meulenberg doorstaan eerste schifting Dubbele eindstrijd De Looff en Quaak Verwarring over naam DOS-toernooi Zvereva doorbreekt negatieve spiraal tegen Graf Uitstel voor Van Lottum Hoek eerst thuis tegen Kloetinge Kempenomloop in Topcompetitie Verstappen maakt geen indruk Zwerver vertrekt uit Italië Kort geding over Clubcard Van den Goorbergh twaalfde Van Gilst Kevers slaat hard toe in kartcompetitie Zomerschaak lijdt onder het WK voetbal Simpele zege De Leeuw in Zeelandloop uitslagen Goed optreden van Duinhouwer door René van Hattum LONDEN - Toen Steffi Graf gis termiddag Wimbledon verliet om dit jaar niet meer terug te ke ren, stonden voor de uitgang van het centre court de fans rij en dik. De Duitse ster was uitge schakeld door Natalja Zvereva en er werd heel wat gegild en ge flitst. Even verderop zat Miriam Oremans in een kamer, slechts van de meute gescheiden door een deur met een raam erin. Maar geen mens die een foto van de Brabantse probeerde te ma ken. Toch speelt Miriam Ore mans in Londen nog mee bij de beste zestien en Steffi Graf niet. Nog een mooie tegenstelling. Toen Steffi Graf uitlegde waar om ze voor het eerst in achttien duels niet van Natalja Zvereva had kunnen winnen, hingen er honderd mannen en vrouwen aan haar lippen, uit de verste uithoeken van de wereld. Bij Miriam Oremans luisterden ze ven Nederlandse verslaggevers naar hoe ze zich had ontdaan van Marianne de Swardt, alom bekend als de zwaargewicht van het vrouwencircuit. Nor maal gesproken heet dat seksis me, maar niet in het geval van De Swardt. die gewoon te zwaar is voor een tennisprof ,,Ze is inderdaad niet zo snel, zo dat ik mijn volleys niet al te scherp hoefde weg te leggen", zei Oremans diplomatiek over haar collega. De Nederlandse had waarschijnlijk veel meer oren bereikt als Natalja Zvereva niet had gewonnen, maar verlo ren. Dan was Miriam Oremans in de volgende ronde Steffi Graf tegengekomen. „Maar het lijkt wel of dat niet mag. Twee weken geleden verloor ik in Birming ham van Kristie (Boogert) en die LONDEN - John van Lot tum komt pas vandaag in actie voor de derde ronde op Wimbledon. Zijn partij tegen de Duit ser Tommy Haas moest wegens het slechte weer worden uitgesteld. Ook vrijdag verstoorde de re gen in Londen het pro gramma ernstig. ANP speelde in de volgende ronde te gen Graf." Oremans had het graag een keer mee willen ma ken. En waar was dat mooier ge weest dan op Wimbledon, haar favoriete toernooi als grasspe cialiste. Geen tranen Voor de rest viel het met de tegenstellingen tussen de uitge schakelde vedette en de door marcherende subtopper uit Ber- licum wel mee. Graf liet geen plas tranen achter na haar vroegste afscheid van Wimble don sinds 1994. Als titelverde digster verloor de Duitse toen haar eerste wedstrijd van de Amerikaanse Lori McNeil. Toen deed dat erg veel prijn. Nu leek het er meer op dat de 29-jarige een loden last van de schouders kwijt was geraakt, de druk van veel te hoge verwachtingen. Vanaf het momént dat ze twee- enhalve week geleden op het gras van Birmingham terug keerde in het circuit, had ze ge roepen dat ze geen tel aan het winnen van een achtste Wim- bledon-titel dacht. Ze leefde van dag tot dag, zei ze. Dat was de les van het hersteljaar na haar knieoperatie vorige zomer. Maar dat geloofde toch nie mand. Het leek er veel op dat ze zich door de nederlaag van een grote druk verlost voelde. Geen tra nen, geen trillingen in de stem, af en toe zelfs een glimlach tus sen een glasheldere analyse door. „Ik ben de laatste dagen niet relaxed genoeg. Daardoor beweeg ik niet goed en retour neer ik niet goed. In de trainin gen gaat het oké, maar op de baan ben ik nerveus. Ik wil en moet meer spelen dan ik heb ge daan." Wie er op rekende dat ze na de Een bezorgde blik van Steffi Graf tijdens haar verloren wedstrijd in de derde ronde tegen de Russische Natalja Zvereva. foto Wolfgang Kumm/ANP uitschakeling haar afscheid zou aankondigen, kwam bedrogen uit. Steffi Graf gaat komende weken naar Amerika en is er bij de US Open ook bij. ,,Of mijn tijd voorbij is? Er zijn andere ouderen die het ook goed ge daan hebben. Ik denk dat leef tijd geen rol speelt." Glimlach Bij Miriam Oremans kon er wel meer af dan een glimlach. Tij dens haar achtste Wimbledon staat ze voor de tweede keer bij de beste zestien speelsters. En dat ze ditmaal verder komt dan in 1993, toen Jana Novotna ver der succes dwarsboomde, is he lemaal niet ondenkbaar. Natal ja Zvereva mag dan van Graf hebben gewonnen, een onneem bare horde is de 27-jarige Wit- Russische niet. Graf maakte gisteren namelijk meer fouten dan in al haar twaalf voorgaan de Wimbledons bij elkaar. Daarvan profiteerde Zvereva eindelijk eens een keer. Zvereva heeft evenwel niet de reputatie geweldig constant te zijn. Ze staat bekend als de clown van het vrouwencircuit, die grote moeite heeft om op de baan een uur serieus en gecon centreerd te blijven. „Ze vroe gen me in de kleedkamer ook of ik soms ziek was", zei Zvereva na afloop. „Je was zo vreselijk geconcentreerd, plaagden ze me, jij moet wel ziek zijn." „Ze kan inderdaad heel gek doen op de baan", wist Ore mans. „Maar ze kan ook heel goed spelen. Het is vooral zaak dat ik me niet aan haar ga erge ren en me op mijn eigen spel concentreer. Als ik speel zoals ik tegen De Swardt deed, zit winst er absoluut in." Waar de topvorm ineens van daan komt, daar kon Oremans ook alleen maar naar gissen. Een half jaar lang verloor ze de ene na de andere wedstrijd, waardoor ze ver buiten de top vijftig op de wereldranglijst duikelde, net als vorig jaar de eerste helft van het jaar. Frap pant is wel dat de ommekeer beide keren kwam na een week je op het gras in Rosmalen, op een paar honderd meter van haar ouderlijk huis..Misschien is Rosmalen wel een soort kuur oord. In ieder geval zit ik dan een tijdje in het beste hotel van de wereld. Misschien is dat het." GPD VLISSINGEN - De twee Zeeuwse hoofdklassers Hoek en Kloetinge treffen elkaar in de competitie, die op 5 september van start gaat, eerst op het veld van Hoek. De wedstrijd staat gepland voor de zevende speeldag/Hoek begint de competitie in de hoofdklasse B met een thuiswedstrijd tegen DOVO, Kloetinge opent het seizoen uit tegen Sparta Nijkerk. Het programma van de eerste vijf wedstrijden: 5 september: Hoek-DOVO en Sparta-Nijkerk-Kloetinge. 12 september: Kloetinge-Kozakken Boys, Spakenburg-Hoek. 19 septem ber: Hoek-Achilles Veen, AVW'66-Kloetinge. 26 september: Kloetinge-Heerjansdam, Bennekom-Hoek. 3 oktober: Hoek- WGZ, Volendam-Kloetinge, WOERDEN - De Omloop der Kempen wordt toch opgenomen in de Topcompetitie wielrennen. Na overleg met de NOS, die alle wedstrijden in beeld brengt, heeft de Koninklijke Neder landse Wielren Unie tot de uitbreiding besloten. De topcompetitie bestaat in 1999 uit de volgende wedstrijden: 13 maart: Ronde van Zuid-Holland, 20 maart: Doklcum Woudenomloop, 4 april: Ronde van Noord-Holland, 24 april: Arjaan de Schipper Tro fee, 1 mei: Ronde van Overijssel, 9 mei: Omloop der Kempen, 6 juni: Ronde van Limburg, 12/13 juni: Zeeuws-Vlaams Wielerweekeinde, 19 juni: Ronde van Drenthe, 11 september: Tour Beneden Maas, 3 ok tober: Grote Prijs Wieier Revue. ANP MAGNY COURS - Jos Verstappen heeft op weinig indruk wekkende wijze zijn rentree gemaakt in het internationale veld van de Formule I. De Nederlander eindigde gisteren in Magny Cours in de vrije training voor de Grote Prijs van Frankrijk als twintigste. De rijder, voor wie dit jaar aanvan kelijk geen plaats was in de Formule I, kreeg van het Stewart- team de kans weer in de bolide te stappen. Met de Ford speelde Verstappen in de training geen rol van betekenis: 1.20,286. SID DEN HAAG - Volleyballer Ron Zweiver zet zijn loopbaan voort bij het Belgische Roeselare. De 31-jarige (ex-)interna- tional verlaat na vijf seizoenen het Italiaanse Treviso, dat mo gelijk ook nog Peter Blangé kwijtraakt. Laatsgenoemde dubt nog over zijn toekomst als volleyballer. Roeselare troefde in het getouwtrek rond Zwerver Maaseik af. Nederlandse clubs zijn niet serieus in de race geweest. GPD NIEUWEGEIN - De landelijke federatie supportersvereni gingen betaald voetbal (FSV) spant vrijdag een kort geding aan over de invoering van de Persoonsgebonden Clubcard (PCC). De FSV heeft ernstige bedenkingen tegen het systeem, omdat het volgens de federatie op ontoelaatbare wijze sup- porters belemmeringen oplegt bij het bezoeken van wedstrij den. De FSV heeft de KNVB, de verantwoordelijke stichting Cot- ass, Feyenoord en Emmen gedagvaard. De FSV beschouwt beide clubs als representatief voor de zeven pilotclubs die de PCC volgend seizoen als proef invoeren. ANP ASSEN - Jurgen van den Goorbergh zette gisteren in de twee de kwalificatietraining van de 500 cc-klasse bij de TT in As sen de twaalfde tijd neer. „Dat was mijn doel", zei de Bredan- aar. De Honda-rijder reed ruim twee seconden minder snel over het 6049 meter lange Drentse circuit dan titelverdediger Mick Doohan. ANP door Peter Godrie ZIERIKZEE - Jacco de Looff uit Zierikzee en Johnny Quaak uit Burgh-Haamstede hebben het druk op de slotdag van de club kampioenschappen tennis van LTC Zierikzee. Beiden spelen vandaag (zaterdag) twee fina les. De Looff staat in de eindstrijd van de mannenenkel C2 waarin hij Ike Joziasse ontmoet en Quaak staat in de singlefinale in de B/C-categorie. Zijn tegen stander heet Camiel Folmer uit Dreischor. De twee jeugdige fi nalisten staan ook in eindstrijd van het mannendubbel. In deze wedstrijd staat het ervaren kop pel Michel de Vlieger/René Schimmelpennink aan de ande re kant van het net. Het einde van de clubtitelstrijd van TV Duiveland krijgt mor gen (zondag) zijn beslag. In te genstelling tot in Zierikzee is de finale in de hoogste mannenca- tegoi'ie (A) niet bekend. In de eerste halve eindstrijd tennist René van Dijke tegen de win naar van Erwin Verbraake-Pe- ZIERIKZEE - Van Gilst Kevers uit Bruinisse heeft in de zevende kartrace van de bedrijvencom petitie in Zierikzee hard toege slagen. Het team heeft in het tussenklassement de leiding van De Krey overgenomen. Met overmacht wonnen de Bru- sè coureurs de wedstrijd. Ze hadden maar liefst drie ronden voorsprong op de nummer twee, Belisol Euro Isolatie uit Vlissin- gen. Met nog clrie races te gaan wordt het spannend voor de eindoverwinning in de tweede bedrijvencompetitie van Delta Racing. De top drie (Van Gilst Kevers, De Krey en Belisol) zijn zeven punten van elkaar verwij derd. Bij de start van de zevende race werd al snel duidelijk dat Van Gilst Kevers oppermachtig was. Eerste rijder Rini Verwijs gaf als na enkele ronden de rest van het veld het nakijken. Daarachter werd fel om de andere podium plaatsen gestreden. Belisol leg de na twee uur een ronde meer af dan De Vlinder/C. Vis. Life Ra cing en De Krey reden allebei een omloop minder dan De Vlin der/C. Vis. terWeijersmans. Detweedehal- ve eindstrijd is tussen Martin Vreeke en de winnaar van Piet Vreeke-Hans Jan Goedegebure. Goedegebure is de titelhouder van 1997. De finale bij de vrouwen A wordt gespeeld tussen Ingrid Saman en Esther Goud. Tijdens hun poule wedstrijd won Saman met 6-2 6-4. Een categorie lager, de B-klasse, lijkt de strijd om de hoofdprijs tussen de zusjes Buijs te gaan. Irene Buijs plaatste zich ten koste van Rainne de Bruijn voor de finale en Cindy Buijs is voor de tweede stek in de finale favoriet tegen Janny Lodder in de nog te spe len halve eindstrijd. ZIERIKZEE - De organisatie van de zomercompetitie van schaakvereniging Zierikzee heeft besloten maandag 29 juni niet te spelen in verband met het duel Nederland-Joegoslavië op het WK voetbal. De anders altijd goed bezochte schaakstrijd in de zomer mocht bij de derde speelronde slechts zestien deelnemers verwelko men, een direct gevolg van het mondiale voetbalfestijn in Frankrijk. Jan Verduyn den Boer voert de ranglijst aan. Na drie speel avonden leidt hij met zeven punten uit negen duels. A de Jonge volgt op een tweede plaats met 5,5 punt. Nog niet de helft van het aantal deelnemers heeft negen partijen achter zijn naam staan. Boeiende confrontaties tennistoernooi Goes van onze sportredactie GOES - Harold Schipper en Marjolein Meulenberg, de favo rieten in de B-categorie van het Autoschade Baarends-toer- nooi, hebben beiden hun eerste optreden met succes bekroond. De regerend Zeeuws kampioen wees in een twee sets vergend duel opponent Ivo Spinnewijn met ruim verschil terug. Meu lenberg nam de lastige horde Jessica Bakker, maar wel met aanzienlijk meer moeite. In de openingsreeks bedroeg het uit eindelijke verschil slechts twee games, voor de volgende serie had ze een tiebreak nodig om de winst naar zich toe te kunnen trekken. In de halve finales van vandaag ontbreken de outsiders. Bij de mannen completeerde Frank Clausing de laatste vier, na rou tinier Jaap Moerland geen mo ment de kans geboden te hebben gevaarlijk te worden. Danneke Bakker, Emerence van Wingen en Marjan Ganseman geven de voorlaatste schifting bij de vrouwen het nodige cachet. In de voorlaatste schifting staan derhalve de - boeiende - con frontaties Schipper-Winters, Gorsse-Clausing, Meulenberg- -Van Wingen en Bakker-Ganseman op het pro gramma. De mannen in de Cl-klasse zijn tot voor een deel tot de halve fi nales gevorderd. Lijstaanvoer der Spinnewijn en de als vierde ingelote Maarten Gideonse heb ben zich er reeds voor gekwali ficeerd. De als verliezend fina list ingeschatte Erwin de Keyser zag zijn kansen om in de slot- ronde te kunnen acteren in rook opgaan. In vrijwel gewonnen positie met Joost Oranje aan de andere kant van het net, werd hij door een blessure tot opgave gedwongen. Bij de vrouwen van vergelijk baar niveau zijn de beslissingen reeds gevallen. Kim Dijkstra kwam hier als sterkste uit de vier namen tellende poule te voorschijn, met Silvana Bauer als goede tweede. Een klasse lager kruiste leider Ronnie Hillebrand met succes de rackets met Martijn Kats- man, waarna Wim Mulders en Orestis Molopodis zijn voor beeld volgden en achtereenvol gens René de Wit en Dennis Ver- schuure uitschakelden. De Dl- mannen brachten ook tekening in de strijd. Henk Sastroredjo, de te kloppen man, bleef aan de winnende hand, nu weer door Piet Verwijs een teleurstelling te bezorgen. In de onderste regio nen kwam na twee walk-overs Piet Joosen eindelijk aan spelen toe. Jury Dhooge kon niet belet ten dat hij zich na a floop van het gevecht halve finalist mocht noemen. Ook bij de D2'ers deden zich geen verrassingen voor. Kees de Bruijn bleef in het zadel, nu door Danny Verboom met lege handen achter te laten, terwijl outsider de Jonge opponent Re né Eckhardt slechts het redden van de eer toestond. Marjan Ganseman speelt op het Autoschade Baarendstoernooi in Goes de halve finale tegen Danneke Bakker, foto Pieter Honhoff van onze sportredactie VLISSINGEN - Betitelingen kunnen ver warring zaaien. De toevoeging !50 1' aan het woord DOS-toernooi staat er ditmaal model voor. Als de groundsman op het Vlissingse tennispark Zwanenburg ge loofd mag worden, hebben verschillende potentiële deelnemers en deelneemsters afgezien van inschrijving, louter en alleen omdat ze veronderstelden nog niet oud genoeg te zijn. Het toernooi verloop zelf kent dit soort 'te genslagen' niet. Het oorspronkelijk 122 namen tollende krachtenveld is al aardig uitgedund en de gunstige weersomstan digheden zijn daar niet vreemd aan. Zö zijn in de C-eategorie bij de mannen al drie van de vier'halve finalisten bekend. Koploper Sjors de Lange maakte het overstapje via een duidelijke zege op Klaas van Belzen, de als derde getaxeerde Ben Bout volgde daags daarna door Philip Krant in straight sets uit te schakelen, ter wijl Tonny Nelis al een startbewijs had dankzij een walk-öyer tegen Yann Guin- go. Bij de Dl-spelers zijn de laatste acht be kend. Het warenuitsluitend outsiders die het geheel completeerden. Bart Pouwer na Rolph Koenders verslagen te hebben, Sander de Bert door Christiaan Schets af te troeven en Jaap Meyjes als winnaar van zijn tweekamp met Ferry Dobbelaer. Jacinta Kesselaar sloot verder, met Ciska Walsari Wolff als tegenstandster, de eerste partij in het enkelspel bij de vrouwen van vergelijkbare sterkte winnend af, terwijl een niveau lager nog drie duels hun beslag kregen. John van den Heuvel werd kwart finalist bij de D2-tennissers, genoemde Walsari Wolff en Monique Flipse kwalifi ceerden zich daar bij de vrouwen reeds voor de halve eindstrijd. doorSjaak Sinke GOES - Edwin de Leeuw (Dy namica) hoefde vrijdagavond in de vierde Sportpunt Zeeland loop over 11,4 kilometer niet tot het uiterste te gaan om te win nen. Alwin Vermeulen (AV'56) kon alleen in de eerste ronde wat tempo maken maar moest al snel zijn meerdere in De Leeuw erkennen: „Edwin deed het be tere haaswerk, dat ik maar net aan kon volgen. Maar ik ben te vreden met de tweede plaats". De Leeuw relativeerde de zege. „Het is jammer dat de bezetting niet wat sterker was want het is een mooie loop met wat asfalt en een pittig schelpenpad in het Hollandsche Hoeve gebied", vertelde hij monter. „Je hebt er niks aan om hier voluit te gaan. Het was voor mij en Alwin een prima training. Na de eerste ronde van drie kilo meter in 9 minuten én 30 secon den had het trio De Leeuw, Ver meulen en Rini Bruggeman (AV'56) het complete veld van tachtig vertrekkers al behoor lijk uit elkaar geslagen. Slow- t starter Jan de Bart (AV'56) volg de op vijftien seconden voor Marco Geldof (LPK), Lion van Luyk (Dynamica), Erik Deynen (Dynamica) en Johan de Vlieger uit Vlissingen die overweegt om als veteraan terug te komen in de atletiek. „Wanneer je nu nog als zevende binnen komt voor de eerste veteraan, dan moet een rentree mogelijk zijn", dacht hij hardop. Verbeten Na de tweede ronde moest Bruggeman een gat laten vallen van acht seconden op Vermeu len en de Leeuw die gemakke lijk het tempo dicteerde. De Bart stampte verbeten door op de vierde plaats voor Geldof, Van Luyk en Deynen. De ach tervolgers hadden het behoor lijk zwaar door het warme weer. In de derde ronde en vierde ron de veranderden de posities nau welijks, zij het dat Marco Geld of sterk terugviel en het duo Van Luyk, Deynen moest laten gaan. Ellie Westerweele (Dynamica) liep bij de vrouwen een eenzame race tussen de mannen. Wester weele won afgetekend in een tijd van 48 minuten en 17 secon den over de 11,4 kilometer. Trimster Corrie Witkamp (AV'56) finishte op ruim drie mi nuten voor Lenie van Kleven (Veteranen Nederland) die tweede werd in de eindrang schikking voor licentiehoud sters. Autosport Magny Cours. Grote Prijs van Frankrijk, formule I, vrije training. 1. Hakkinen (Fin) McLaren 1.16,515 (gemiddelde snelheid 199,960 km/u), 2. Irvine (GBr) 1.16,597,3. Coulthard (GBr) McLaren 1.16,707, 4. Frentzen (Dui) Williams 1.17,026, 5. Mi chael Schumacher(Dui) Ferrari 1.17,429, 6. Ralf Schumacher (Dui) Jordan 1.17,505, 20. Verstappen/Stewart 1.20,286. Kanovaren Augsburg. Wereldbeker wildwaterva ren, slalom. Mannen, K-I, tweede serie: 1. Ratcliffe (GBr) 211,88 seconden, 2. Schmidt (Dui) 212,70, 3. Vehovar (Slv) 214,33. Niet geplaatst voor finale: 26. Braat 226,71, 36. Koopmans 235,62, 56. Oud 269,24. Karten Zierikzee. Bedrijvencompetitie. Zeven de race: 1. Van Gilst Kevers 272 ronden; 2. Belisol Euro Isolatie 269; 3. De Vlin der/C. Vis 268; 4. Life Racing 267; 5. De Krey 267; 6. Penroco 263; 7. Silver Ar rows 259; 8. The Beetle Girls 258. Tussenstand kampioenschap: 1. Van Gilst Kevers 45 punten; 2. De Krey 43; 3. Belisol Euro Isolatie 38; 4. De Vlinder/C. Vis 30; 5. Penroco 15; 6. Life Racing 8; 7. Silver Arrows Karting Tam 3; 8. The Beet le Girls 0. Motorsport Assen. GP Nederland, wegrace. Kwalifi catietrainingen, tweede ronde. 125 cc: 1. Sakata (Jap) Aprilia 6049 meter in 2.13,411 (163,227 km/u), 2. Tokudome (Jap) Aprilia 2.14,473, 3. Manako (Jap) Honda 2.14,659, 4. Giansanti (Ita) 2.14,728,5. Azuma (Jap) Honda 2.14,729, 6. Melandri (Ita) Honda 2.14,854,7. Loca- telli (Ita) Honda 2.14,939, 8. Cecchinello (Ita) Honda 2.15,049, 9. Goi (Ita) Aprilia 2.15,438, 10. Jenkner (Dui) Aprilia 2.15,547, 25. Koopman (Ned) Honda 2.20,565, 27. Van Leeuwen (Ned) Honda 2.22,210, 28. De Haan (Ned) Honda 2.22,513. Niet geplaatst: Timmer (Ned) Honda 2.25,310, Kroegman (Ned) Yama ha 2.25,569.250 cc: 1Capirossi (Ita) Apri lia 2.05,567 (173,424 km/u), 2. Harada (Jap) 2.05,660, 3. Rossi (Ita) 2.06,031, 4. Fuchs (Dui) 2.06,621, 5. Haruchika Aoki (Jap) 2.06,630, 6. Ukawa (Jap) Honda 2.07,390,7. Jacque (Fra) Honda 2.07,427, 8. Perugini (Ita) Honda 2.07,708,9. Porto (Arg) Aprilia 2.08,304,10. Miyazaki (Jap) Yamaha 2.08,319, 24. Bolwerk (Ned) Honda 2.11,331, 25. Janssen (Ned) Hon da 2.11,639, 26. Markink (Ned) Honda 2.13,224, 27. Romein (Ned) Honda 2.14,116. Niet geplaatst: Van de Lage- maat (Ned) Honda 2.14,985. 500 cc: 1. Doohan (Aus) Honda 2.02,092 (178,360 km/u), 2. Crafar (NZe) Yamaha 2.02,491, 3. Abe (Jap) Yamaha 2.02,601, 4, Biaggi (Ita) Honda 2.02,881,5. Checa (Spa) Hon da 2.02,912, 6. Barros (Bra) Honda 2.03,128, 7. Cadalora (Ita) Suzuki 2.03,261, 8. Nobuatsu Aoki (Jap) Suzuki 2.03,269, 9. Crivill'e (Spa) Honda 2.03,469, 10. Waldmann (Dui) Modenas KR3 2.04,064, 12. Van den Goorbergh (Ned) Honda 2.04,361. Paardensport de - Sosonko 0-1, Piket - Sokolov 1/2-1/2. Stand: 1. Nikolic, Sokolov 4,3. Sosonko 3 1/2,4. Timman 3,5. Nijboer, Piket 2 1/2,7. Van der Sterren, Van der Weide, Van We- ly 2,10. Ernst, Reinderman, Van der Wiel 1 1/2. Zierikzee. Zomercompetitie schaakver eniging Zierikzee. Stand na drie speelda gen: 1J. Ve-duyn den Boer 7 punten; 2. A. de Jonge 5,5; 3. A. Brakel 5; 4. C. Pol derman 5; 5. A. van Wijngaarden 5; 6. H. Bremer 4,5; 7. P. Kramer 4,5; 8. J. Panne- koek 4; 9. JVerkerk 4; 10. A. Kouters 4; 11 T. Brouwer 3,5; 12. J. de Jonge 3; 13. P. van de Berg 3; 14. N. Kordes 3; 15. J. Hoogstrate3; 16. D. Doeswijk3; 17. H. Ba- ris 2; 18. M. de Boer 2; 19. E. de Vrieze 2; 20. E. de Jonge 2; 21P. van Welt 2; 22. J. Bom 2; 23. H. de Jonge 2; 24. J. Foppes 2; 25. P. Romijn 2; 26. H. Nelisse 1; 27. K. Strayer 1. Arnhem. CDI/CSI. Dressuur, Grand Prix: 1. Van Grunsven (Ned) Gestion Bonfire 1876 punten, 2. Sven Rothenberger (Ned) Jonggor's Weyden 1815,3. Van Grunsven/Gestion Cocktail 1765, 4. Gonnelien Rothenber- ger/Jonggor's Leonardo da Vinei 1737,5. Sven Rothenberger/Without A Doubt 1707. Schaken Rotterdam. NK, vijfde ronde: Timman - Reinderman 1/2-1/2, Nikolic - Ernst 1-0, Nijboer - Van der Wiel 1/2-1/2, Van der Sterren - Van Wely 1/2-1/2, Van der Wei Sportprijsvragen Lucky T en, trekking 26 juni. 3-8-10-19-20-21-22-29-38-40-43-48-49- 58-62-63-67-72-74-78. (onder voorbehoud). Tennis Londen. Wimbledon, 25 miljoen gulden. Vrouwen, derde ronde: Oremans (Ned) - De Swardt (ZAf) 6-47-5, Zvereva (WRu) - Graf (Duï/4) 6-4 7-5, Testud (Fra/14) - McNeil (VSt) 6-3 7-6, Davenport (VSt/2) - Vento (Ven) 6-31-6 6-2, Serna (Spa) - Sa- wamatsu (Jap) 6-3 5-7 6-0. Mannen, tweede ronde: Vacek (Tsj) - Göllner (Dui) 6-4 7-5 6-3, Ivanisevic (Kro/14) - Medve- dev (Oek) 6-3 7-6 4-6 6-0, Rafter (Aus/6) - Gustafsson (Zwe) 6-3 6-7 6-2 6-1. Man nen dubbel, eerste ronde: Siemerink/Wi- bier (Ned) - Kinnear/Randall (VSt) 7-6 6-4. Stand partijen op moment van afbreken, Mannen, tweede ronde: Canas (Arg) - Clavet (Spa) 7-6 6-2 1-1. Derde ronde: Henman (GBr/12) - Byron Black (Zim) 6-4 3-2, Woodforde (Aus) - Stoltenberg (Aus) 1-6 6-3 3-6 5-2. Vrouwen, tweede ronde: Grzybowska (Pol)-Sanchez Vicario (Spa/5) 6-44-6 3-4, Rubin (Vst) - Snyder (VSt) 3-6 7-57-7. Der de ronde: Seles (VSt/6) - Basuki (Ino) 6-2, Martinez (Spa/8)-Smith (GBr)4-1. Wielrennen Wereldranglijst. Stand per 26 juni: 1. Laurent Jalabert (Fra) 2798 punten 2. Zül- le (Zwi) 2201, 3. Bartoli (Ita) 2097, 4. Du- faux (Zwi) 1605, 5. Ullrich (Dui) 1453, 6. Pantani (Ita) 1436, 7. Casagrande (Ita) 1424,8.Tchmil (Bel) 1403,9. Rebellin (Ita) 1308, 10. Zabel (Dui) 1132, 16. Boogerd 964. Ronde van Rijnland-Palts. Eerste etappe Bad Neuenahr - Ahrweiler: 1Piccoli (Ita) 160,6km in 4.19.13,2. Henrix (Dui),3. An drew (VSt), 4. Mc Grory (Aus) 0.03,5. Gui- do (Ita). EMMEN - De amateurs van Theo Middelkamp, waartoe Ar nold Duinhouwer uit Brouwers haven behoort, zijn de finale van de clubcompetitie gister avond prima van start gegaan. In de ploegentijdrit over twintig kilometer, in de buurt van Em men, eindigde de formatie van Ronald de Jong op een fraaie vierde plaats. De Zeeuwen finishten in een tijd van 23.31 en hadden daarmee slechts dertien seconden ach terstand op de winnende ploeg van De Hoekse Renners.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 60