Engeland krikt zelfvertrouwen op Oranje herstelt in alle rust Roemenen geen tel serieus tegen Tunesië Engelse supporters houden zich rustig Team van Glenn Hoddle revancheert zich met winst op Colombia Weigerachtige wereld Diego Maradona komt toch JQl u p rt JsqL □c M- Verdachte van aanslag gepakt Directeur reisbureau nog vast WK-cijfers van onze sportredactie LENS - Engeland heeft weer een beetje vertrouwen in de na tionale ploeg. Na de onwaardige vertoning maandag tegen Roe menië (1-2) schaamden de Brit se voetballiefhebbers zich ka pot. Het team van bondscoach Glenn Hoddle revancheerde zich gisteravond tegen Colom bia. Met veel inzet, een flinke dosis opportunisme en hier en daar een vleugje techniek won Engeland met 2-0. De uitgangspunten voor beide ploegen in Lens waren duide lijk. Engeland had genoeg aan een gelijkspel voor plaatsing bij de laatste zestien als nummer twee. Colombia moest hoe dan ook winnen wegens een slechter doelsaldo. Alleen bij verlies van Roemenië tegen Tunesië was ook de eerste plaats nog haal baar. Een confrontatie met het favoriete Argentinië zou daar door (voorlopig) achterwege blijven. Het slappe, afwachtende spel tegen Roemenië veroorzaakte een vloedgolf van kritiek in En geland. Hoddle lag daarbij zwaai- onder vuur. De sierlijke spelverdeler van weleer zou te angstig en te defensief zijn inge steld. Naast de taktiek deugde ook de opstelling van Hoddle ■niet, meenden de 'kenners'. Te veel werkers, te weinig voetbal lers, zo luidde de diagnose. Pu bliek en pers eisten daarom ver anderingen voor het cruciale duel met Colombia. Hoddle bleek niet doof voor alle protesten in zijn vaderland. De voormalige vedette van Totten- ham Hotspur ruimde in zijn elf tal een plaats in voor midden velder Beckham en aanvaller Owen. Dat was precies wat de Britse opinie verlangde. Met fris en aanvallend voetbal dwong Engeland vanaf de be ginfase een overwicht af. Owen, Shearer en Le Saux kwamen snel in scoringspositie, maar FRANCE hadden geen succes. Wel bleek meteen dat de Colombiaanse af weer kwetsbaar was. De verde digers gaven te veel ruimte weg. Het hele team draaide niet. De Engelse doelman Seaman kwam in de eerste helft niet één keer in de problemen. Een treffer voor de Hoddle-bri- gade was slechts een kwestie van tij d. In de twintigste mi nuut was het zover. Bermudez kopte bij het uitverdedigen richting Anderton. De middenvelder van Tottenham controleerde de bal knap en trof doel met een klim mend schot in de korte hoek, 1- 0. Na een half uur toonde Beek- ham zijn specialiteit. De 'Spice- Boy' van de Mancunians krulde een vrije ti'ap subtiel in de bo venhoek, 2-0. Het wegdraaien de schot leek niet onhoudbaar. De reactie van doelman Mond- ragon kwam echter veel te laat. Kort daarvoor miste Owen, na een demarrage op Overmars- snelheid, nog een mooie kans. De Engelse voorsprong bij de rust was gezien het spelbeeld al lerminst geflatteerd. Met drie verse aanvallers (Va lencia, Ricard en Aristizabal) trachtte de Colombiaanse coach Gomez de dreigende uitschake ling af te wenden. Engeland be hield echter het initiatief. Scho- les en Shearer, beiden twee keer, misten kort na de rust de eerste kansen. Ook Owen kwam in ri ante posities niet tot scoren. Colombia was aan de andere kant vrijwel machteloos. Zelfde oude meester Valderrama speel de kleurloos. Evenals bij het vo rige WK in de Verenigde Staten moeten de Colombianen al na de eerste ronde naar huis. Daar wacht hen ongetwijfeld een warm onthaal van ontevreden fans. Voor Engeland wacht dinsdag Argentinië in Saint- Etienne. Colombia - Engeland 0-2 (0-2). 20. Anderton 0-1, 30. Beckham 0-2. Scheidsrechter: Brizio Carter (Mex). Toeschouwers: 41.000. Gele kaart: Serna, Aristizabal, Bermu dez (Col), Shearer, Scholes (Eng). Colombia: Mondragon; Cabrera, Bermudez, Palacios en Moreno; Lo- zano, Serna (46. Ricard), Rincon en Valderrama; De Avila (46. Valencia) en Preciado (46. Aristizabal). Engeland: Seaman; Neville, Adams, Campbell en Anderton (79. Lee); Beckham, Ince (81. BattyLe Saux en Scholes (74. McManaman); Owen en Shearer. ANP door Gijsbert Spierenburg Tpdwin van der Sar be- Hj dankte, kort voor het we reldkampioenschap voetbal, voor een interview met een Nederlandse kwaliteits krant. Geen tijd, zei de doel man. Een gesprek met de Ajacied stond later wel exclusief af gedrukt in de WK-special van een ochtendblad, dat voor de medewerking van al le internationals een niet on aanzienlijk bedrag heeft be taald aan Team Holland, het commerciële platform. Men zegt twee ton. Het kan ook vier ton zijn geweest. De verder overigens vriende lijke nationale doelman kan door tijdgebrek zijn geplaagd. Wie de Voor- houter kent, acht het prak- tisch onmoge- O V lijk dat ook hij ten prooi is gevallen aan de onweerstaanbaar oprukken de zakelijkheid. Maar toch: hartelijkheid en genegenheid zijn ver weg in deze wereld. Het is de betaal de liefde die langzaam maar zeker z'n intrede doet. Met name in de mixed-zone, de dagelijkse ontmoetings plaats tussen de spelers van het Nederlands elftal en de. voetbaljournalisten. De relatie tussen beide kam pen is gestructureerd door de perschef van de KNVB en hier en daar, door managers, gemanipuleerd. De partijen lijken tot elkaar veroordeeld, tegen wil en dank. Geen tv- interview heeft meer plaats zonder de aanwezigheid op de achtergrond van het ad vertentie-scherm met daarop de kleurrijke logo's van de KNVB-sponsors. De Middel landse Zee als décor wordt niet geapprecieerd. Eens, nog niet zo lang gele den, vond de commercie z'n weg via de kanalen van de journalistiek. Aanvankelijk heimelijk en subtiel, gaande weg meer en meer zonder scrupules. De macht is in middels compleet overgeno men. Van vrije nieuwsgaring is amper sprake meer en van exclusiviteit al helemaal niet. De slaven van de lette ren staan platgedrukt, na de wedstrijden letterlijk achter een dranghek. De perschef ivijst de spelers aan die tijdens officiële pers conferenties voor interviews aan een daartoe bestemd ta feltje met naambordje be schikbaar zijn, maximaal vier. Het is telkens iveer een verrassing wie zich melden. Journalistieke argumenten doen er zelden toe. Dinsdag was Phillip Cocu aan de beurt, voor de zoveel ste keer overigens. „Ik be grijp het ook niet, ze zetten me steeds weer op de lijst". Ed gar Davids en Winston Bogar- de zijn nog niet op de lijst voorgekomen, maar dat kan toeval zijn. Winston is, in de mixed-zone, wel telkens een vaste gast voor de camera's van Barend Van Dorp (RTL4). Hij kiest z'n mens en met zorg. De NOS hoort van hem niets, geen woord. Radio-verslaggever Jeroen Wielaert kreeg de af gelopen iveek op deze wijze md op het rekest en bruusk maakte hij melding van z'n ontsteltenis. Wat doe ik hier nog langer in deze weiger achtige wereld? Ze kijken me aan of ik een hoop stront ben. Die Bogarde zoekt het maar uit, met z'n Barcelona en z'n Oranje". Tom Egbers, óók NOS, deed een vermetele poging Davids te benaderen voor een tv-in- terview. Nee, knikte Edgar. Waarom niet, vroeg Tom. „Geen zin, geen zin, geen zin", antiooordde de voetbal ler glimlachend. Een interview met de man nen van Oranje is, zo blijkt hier, inmiddels even gecom pliceerd als vragen om audi ëntie bij de paus. GPD Het eerste doelpunt van Engeland is in de maak. Darren Anderton (links) haalt uit. De Colombiaan Preciado komt te laat. foto Vincenzo Pinto/Reuters door Gert van Dijk SAINT-DENIS - Een kaal ge schoren bondscoach en alle spelers met een geel geverfde kuif. De Roemenen maakten er gisteravond een dolle boel van in de laatste groepswedstrijd tegen het al uitgeschakelde Tunesië. In het veld werden ze ook geen moment serieus meer. Met veel pijn en moeite rolde er een 1-1 gelijkspel uit de bus in het Stade de France. Bondscoach Anghel Iordanes- cu zou de tondeuse op zijn hoofd zetten als Roemenië de tweede ronde op het WK zou halen. Na de zege op Engeland was het al zovei'. Als tegen- prestatie verlangde hij wel dat zijn spelers hun haar zouden verven in één van de kleuren van de Roemeense vlag. Het werd geel, het zag er niet uit. En dat kon ook van de wed strijd gezegd wox'den. Door een rake strafschop van Skander Souayah keek Roe menië heel lang tegen een 0-1 achterstand aan. Pas diep in de tweede helft kropen de Oost- Europeanen weer langszij dankzij een treffer van invaller Viorel Moldovan. Roemenië werd ondanks het gelijkspel witmaar van groep G. De ploeg stuit nu dinsdag in Bordeaux op Kroatië, en aan die tegen stander gaven de Roemenen lichtjes de voorkeur boven Ar gentinië, dat het in Saint Etienne moet opnemen tegen Engeland. Bondscoach Anghel Iox'danes- cu, die na het WK het Griekse nationale elftal onder zijn hoede neemt, blaast wat min der hoog van de toren. Hij vindt het al een hele prestatie dat de Roemenen de laatste zestien hebben gehaald. „Want je kimt toch niet van een gelukkige loting spreken als je samen met Engeland, Colombia en Tunesië in één groep terecht komt. Dit was een poule waarin we zomaar uitgeschakeld konden wor den. Dat is gelukkig niet ge- beurd." Roemenië - Tunesië 1-1 (0-1). 11. Souayah 0-1 (strafschop), 72. Mol dovan 1-1. Scheidsrechter: Lennie (Aus). Toeschomvers: 50.000. Gele kaart: Beya, Souayah (Tun) Roe menië: Stelea: Dulca (31. Georghe Popescu), Dobos, Ciobotariu en Petrescu; Marinescu, Galea, Hagi en MunteanuLacatus (46. Ilie) en Dumitrescu (67. Moldovan). Tunesië: El-Ouaer; Sami Trabelsi, Chouchane (83. Thabet), Boukadi- da en Bouazizi; Souayah (90. Ban Younes), Godhbane, Beya en Chi- hi; Ben Slimane (55. Jelassi) en Sellimi. GPD Rentree van Patrick Kluivert nog niet nabij door Gijsbert Spierenburg MONTE CARLO - De bondscoach overziet z'n koninkrijk in alle rust en knikt dat het goed is zo. De zon bx'andt zaligmakend bo ven La Turbie, het trainingskamp van Oranje, en geruststellend kan worden ge meld dat de Slag in Saint-Etienne geen slachtoffers heeft geëist. Althans, geen fy sieke. Hoe groot de mentale schade is, kon gisteren nog niet worden vastgesteld. GuusHiddink keex'de dondex'dagavond, on middellijk na de match tegen de Mexicanen, met z'n selectie terug naar het basiskamp aan de Cöte d'Azur Rond tien uur landde het toestel op het vliegveld van Nice. De bondscoach: „De champagneflessen zijn wel in de koeler gebleven". De volgende ochtend werden de troepen weer vroeg op geroepen voor een lichte training. Voor de journalisten was geen aandacht. Na afloop vex-trokken de spelers per bus spoor slags naar het hotel in Roquebrune. De mid dag stond in het teken van de ontspanning, uitsluitend binnen de grenzen van het hotel. De stad was verboden terrein. Vanmiddag om vijf uur zou de veldtraining worden her vat, grotendeels achter gesloten duren. Al leen voor de fotograferende pers zal een kwartiertje beschikbaar zijn. Kort dag Hiddink zal zo z'n redenen hebben voor eni ge terughoudendheid. De wedstrijd tegen Mexico, de laatste en beslissende in groep E, legde onvex-wacht een aantal tekortkomin gen bloot. Méér dan de coach in dit stadium van het wereldkampioenschap nog voor mogelijk moet hebben gehouden. De video beelden zullen door de staf de komende da gen worden bestudeei'd, nauwkeurig en bij herhaling, in een poging enige duidelijk heid te vex'kiijgen. Het is kort dag, het duel in de achtste finales met Joegoslavië is maandag al, en de wonden zijn diep. „Na de 2-0 dacht de ploeg wat al te gemak kelijk dat het ook wel 3-0 zou worden", al dus Hiddink gistermorgen. „Er waren plot seling spelers bij die het nodig vonden de bal niet twee keer te raken, maar vaker". Onrustbarend Ormistbarend was donderdag het verval, in het laatste half uur van een wedstrijd, die nooit meer verloren had mogen worden. De mentale aspecten vex'dienen hier bijzondere aandacht. Het is niet voor de eex'ste keer dat deze technisch hoogbegaafde ploeg van lichtzinnigheid en concentratievexiies wordt verdacht. Het kwaad schijnt kenne lijk moeilijk uit te i'oeien. Hiddink: „Daarom had ik in de volgende ronde op Duitsland gehoopt. Dat is een spe ciale wedsti'ijd, een klassieker. Misschien zou die wat meer vuur in de ploeg hebben gebracht". Nederland hoeft in dit toernooi van niet één tegenstander te verliezen, ook niet van de Joegoslaven, maar dan moet er wel anders worden gespeeld dan tegen de Mexicanen. Emotioneler in de eex'ste plaats, hoewel het volgens de deskundigen ook tactisch mis schien best wat slimmer kan. Het bezwaar van de houding van Oranje in de duels met België en Zuid-Korea was ook tegen Mexico aan de orde: een te behoedza me opstelling van de achterhoede (aanvoer- PARIJS - Maradona maakt toch nog zijn opwachting in de strijd om de wereldtitel voetbal. Het idool kondigde gisteren aan dat hij naar Frankrijk zal reizen om de Argentijnse ploeg moreel te ondex'steunen na de groepswedstrij den. Maradona heeft toestemming gekregen het land te verlaten on danks een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden die tegen hem is uitgesproken. Hij kreeg die stx'af wegens enkele schoten met hagel, die hij in 1994 op een groep journalisten vuurde. DPA zaterdag 27 juni I i Brazilië |f ij ST. DENIS zondan 28 juni I [Nigeria IS" 1 21.00 uur NANTES vrijdag 3 juli -Uf TOULOUSE S maandag 29 juni jj:Nederland j ~l Üóégöslaviël 21.00 uur ST. ETIENNE dinsdag 30 juni j Argënfinië' l T~}\ [Engeland li lf 21.00 uur MARSEILLE zaterdag 4 juli MARSEILLE I dinsdag 7 juli HALVE KWART LAATSTE FINALE FINALE ZESTIEN zondag 12 juli I in wmr. woensdag 8 juli j j: I j n i i Ir I 21.00 uur 21.00 uur - ST. DENIS FINALE 3E/4E PLAATS PARUS zaterdag 11 juli vnjdag 3 juli IO 16.30 uur - PARUS zaterdag 27 juni IItalië li Noorwegen I: 16.30 uur ST. DENIS zondag 28 juni ■Frankrijk j Paraguay l i l 16.30 uur LYON zaterdag 4 juli JÜ 21.00 uur J MONTPELLIER maandag 29 juni Duitsland l I Mexico l BORDEAUX dinsdag 30 juni Roemenië Kroatië ji 16.30 uur FRANCE OS van onze sportredactie LENS - Noord-Frankrijk wachtte met angst en beven op het eerste fluitsignaal van wed strijd Engeland - Colombia. Het WK heeft in de straten van Lens tot dusver immers voor weinig feestvreugde gezorgd. Maar, het viel gisteren mee. Tot 21.00 uur wax'en er wat vechtpai'tijen te noteren, vielen er de nodige stomdronken En gelse suppox-tex's ondanks het al coholverbod van 24 uur om en telde de politie uiteindelijk 42 axTestaties, in Calais, Lille en Lens samen. Elf van hen blijven in elk geval in voorlopige hech tenis wegens geweldpleging, zo als het gooien met bierblikjes, en diefstal. „In verhouding erg rustig dus", zei een van de 1500 opgetx'ommelde gendarmes Het gevreesde „WK voor hooli gans". zoals het oorlogje tussen Engelse en Duitse voetbalvan dalen op Internet was aange kondigd, is gisteren uitgeble ven. Niets duidde erop dat Duitse relschoppers, na de mo lestatie van een agent de voor naamste persona non grata in Frankrijk, van plan waren op nieuw naar Lens op te trekken. Politie en douane signaleei'den mogelijke probleemgevallen veelal al bij de grens. De veiligheidsmaatregelen rond het stadion Felix-BoHaert wa ren uitermate streng. Naar schatting hooguit 20.000 Engel sen waren naar Lens gekomen, veel minder dan ver-wacht. De meesten brachten de dag door met het zoeken naar tickets op de zwaxle markt. Op de belangrijkste toegangs weg, de boulevard Emile Basly, hadden zich honderden man schappen van de oproerpolitie vex'zameld. Ze voerden enkele chai'ges uit. Het naast het stadi on gelegen park was met drang hekken afgegrendeld. Slechts hier en daar lag op een stoep een liefhebber vredig z'n roes uit te slapen. In Calais maar ook in Oostende stond al een ontvangstcomité van de politie klaar voor de En gelse fans. Naar schatting wa ren er meer dan 20.000 op weg naar Lens. De politie pikte mo gelijke raddraaiers, onder wie enkele zware jongens uit de C- categox'ie, de eredivisie van het hooliganisme, er meteen. Door de alcohol onbekwame figuren ook. Ook nam de politie veel di'ank in beslag. „Maar het blijft natuui'- lijk bij kleine succesjes", zei een woordvoerder „In principe staan we machteloos als er En gelsen in een auto met de koffer bak vol bier het land komen bin nengereden." Dx*ie hunner spanden vrijdag de kroon. Ze hadden bij hun aanhouding in Parijs, op het station Gare du Noi'd, in totaal 168 flessen bier en vier liter wodka bij zich. GPD/ANP/RTR/SID HAMBURG - De Hamburgse politie heeft gisteravond een 23- jarige man aangehouden op ver denking van medeplichtigheid aan de bloedige aanval op een Franse politieagent in Lens. De daders sloegen het slachtof fer, de 44-jarige David Nivel, met een ijzeren staaf op het hoofd. De agent ligt nog steeds in coma in het ziekenhuis. Een jonge Oostenrijker maakte foto's van het gewelddadige op treden van de Duitse voetbal vandalen. Op één daai-van zou de nu gearresteei'de man te zien zijn. Hij heeft toegeven op de plaats des onheils aanwezig te zijn geweest. DPA der Frank de Boer en z'n mannen te ver aclj- ter het middenveld) en een gebi'ek aan agressie onder de middenvelders, Davids uitgezonderd. In de zeeën van ruimtes die ontstonden, zag de tegenstander telkens z'n kans schoon. Harmonica Een voorbeeld zou Nederland kunnen ne men aan de Noren. Er is geen ploeg hier in Frankx-ijk die op een constant niveau pres- teert, ook de Brazilianen en de Argentijnen niet. Noorwegen wel. Hoog in het vaandel staat bij deze Skandinaviërs de teamdisci pline en indx'ukwekkend is de wijze waax'op het elftal in de bekende 4-5-1 fox-matie als een harmonica opereert. De overwinning op Brazilië bex*ust niet helemaal op toeval. Tegen het vooral aanvallend sterke Joego slavische middenveld zou maandagavond in Toulouse centraal het duo Winter/Davids op z'n plaats zijn. Eerder Winter dan Jonk die in duels met agressieve tegenstanders doorgaans niet in z'n element is. De ontmanteling van Joegoslavië vex-gt onmis kenbaar een andere aanpak dan het open- bx'eken van een door Zuidkoreanen opge trokken verdedigingsmuur, bij welke opdracht Jonk vox-ige week zaterdag wél in staat was een hoofdrol te vervullen. Hiddink liet gisteren doorschemeren dat de x-entree van Kluivert, die twee wedstrijden was geschoi'st, nog niet nabij is. Om daar haastig aan te voegen: „Op de training vind ik dat Kluivert én ook Seedorf zich uitste kend verweren". Aan het koppel Berg- kamp/Cocu in de spits lijkt voox-alsnog niet te worden getornd. Er is ook geen enkele re den toe. GPD PARIJS - De directeur van een Amerikaans reisbureau in Parijs die aangifte heeft gedaan van diefstal van 15.000 WK-tickets uit zijn kantoor, zit nog steeds vast. Hij wordt verdacht van het afleggen van een valse verklaring. De drie medewei'kers die wai'en aangehouden, zijn gisteren op vrije voeten gesteld. De politie arresteerde het viertalallen Amerikanen na een grondig onderzoek in het Pai'ijse kantoor van Prime Sports International (PSI). Daar zou op 17 juni bij een inbi'aak de toe gangsbewijzen voor het WK voetbal zijn ontvreemd evenals een grote som geld. PSI, gevestigd in Los Angeles en wex-eldwijd actief op het gebied van sportreizen, weigerde elk commentaar. RTR Groep A: Brazilië - Schotland 2-1 Marokko - Noorwegen 2-2 Noorwegen - Schotland 1-1 Brazilië - Marokko 3-0 Brazilië - Noorwegen 1-2 Schotland - Marokko 0-3 Eindstand: Brazilië 3 2 0 1 6 6-3 Noorwegen 3 1 2 0 5 5-4 Marokko 3 1114 5-5 Schotland 3 0 12 1 2-6 Brazilië en Noorwegen naar 2e ronde Groep B: Chili - Italië 2-2 Kameroen - Oostenrijk 1-1 Chili - Oostenrijk 1-1 Italië - Kameroen 3-0 Italië - Oostenrijk 2-1 Chili - Kameroen 1-1 Eindstand: Italië 3 2 1 0 7 7-3 Chili 3 0 3 0 3 4-4 Oostenrijk 3 0 2 1 2 3-4 Kameroen 3 0 2 1 2 2-5 Italië en Chili naar de 2e ronde Groep C: Saudi-Arabië - Denemarken 0-1 Frankrijk - Zuid-Afrika 3-0 Zuid-Afrika - Denemarken 1-1 Frankrijk - Saudi-Arabië 4-0 Frankrijk - Denemarken 2-1 Zuid-Afrika - Saudi-Arabië 2-2 Eindstand Frankrijk 3 3 0 0 9 9-1 Denemarken 3 1114 3-3 Zuid-Afrika 3 0 2 1 2 3-6 Saudi-Arabië 3 0 12 1 2-7 Frankrijken Denemarken naar 2e ronde Groep D: Paraguay - Bulgarije 0-0 Spanje - Nigeria 2-3 Nigeria - Bulgarije 1-0 Spanje - Paraguay 0-0 Spanje - Bulgarije 6-1 Nigeria - Paraguay 1-3 Eindstand Nigeria 3 2 0 1 6 5-5 Paraguay 3 1 2 0 5 3-1 Spanje 3 1114 8-4 Bulgarije 3 0 12 1 1-7 Nigeria en Paraguay naar de 2e ronde Groep E: Zuid-Korea - Mexico 1-3 Nederland - België 0-0 België - Mexico 2-2 Nederland - Zuid-Korea 5-0 België - Zuid-Korea 1-1 Nederland - Mexico 2-2 Eindstand: Nederland 3 1 2 0 5 7-2 Mexico 3 1 2 0 5 7-5 België 3 0 3 0 3 3-3 Zuid-Korea ,30121 2-9 Nederland en Mexico naar de 2e ronde Groep F: Joegoslavië - Iran 1-0 Duitsland - Verenigde-Staten 2-0 Duitsland - Joegoslavië 2-2 Verenigde-Staten - Iran 1-2 Duitsland - Iran 2-0 Joegoslavië - Verenigde Staten 1-0 Eindstand: Duitsland 3 2 1 0 7 6-2 Joegoslavië 3 2 1 0 7 4-2 Iran 3 1 0 2 3 2-4 Verenigde St. 3 0 0 3 0 1-5 Duitsland en Joegoslavië naar 2e ronde Groep G: Engeland - Tunesië 2-0 Roemenië - Colombia 1-0 Colombia - Tunesië 1-0 Roemenië - Engeland 2-1 Roemenië - Tunesië 1-1 Colombia - Engeland 0-2 Eindstand: Roemenië 3 2 1 0 7 4-2 Engeland 3 2 0 1 6 5-2 Colombia 3 1 0 2 3 1-3 Tunesië 3 0 12 1 1-4 Roemenië en Engeland naar 2e ronde Groep H: Argentinië - Japan 1-0 Jamaica - Kroatië 1-3 Japan - Kroatië 0-1 Argentinië - Jamaica 5-0 Argentinië - Kroatië 1-0 Japan - Jamaica 1-2 Eindstand: Eindstand Argentinië 3 3 0 0 9 7-0 Kroatië 3 2 0 1 6 4-2 Jamaica 3 1 0 2 3 3-9 Japan 3 0 0 3 0 1-4 Argentinië en Kroatië naar tweede ron- TOPSCORERS 1. Batistuta (Arg), Vieri (Ita) 4, 3. Henry (Fra), Salas (Chi), Hernandez (Mex) 3, 6. COCU, RONALD DE BOER, Pelaez (Mex), Suker (Kro), Wilmots (Bel), Ortega (Arg), Roberto Baggio (Ita), Bassir (Mar). Hadda (Mar), Bebeto (Bra), Bartlett (ZAf), Morientes. Hierro (Spa), Klinsmann, Bierhoff (Dui), Whitmore (Jam), Moldo van (Roe) 2. 23 BERGKAMP, VAN HOOIJDONK. OVERMARS, Mihajlovic, Mijatovic, Komljenovic, Stojkovic (Joel, Oruma, Lawal, Oliseh, Adepoju, Ikpeba (Nig), Raul, Kiko, Luis Enrique (Spa), Di Bïagio (Ita), Djorkeaff, Petit, Lizarazu, T rezeguet, Dugarry (Fra), Ronaldo, Rivaldo, Sampaio (Bra), Burley, Collins (Sch), Hadji (Mar), Harvard Flo, Tore Andre Flo, Rekdal, Eggen (Noo), Polster, Vastic, Herzog (Oos), Njanka, Mboma (Kam), Nielsen, Rieper, Michael Laudrup (Den), Aspe, Blanco (Mex), Seok-ju Ha, Sang- Chul Yoo (ZKo), Earle (Jam), Prosinecki, Stanic (Kro), Shearer, Scholes, Owen, Anderton, Beckham (Eng), Ilie, Petrescu (Roe), Möller (Dui), McCarthy (ZAf), Esti- li, Mahdavikia (Irn), McBride (VSt), Preci ado (Col), Sierra (Chi), Al-Jaber (SAr), Al- Thyniyan (SAr), Alyala, Benitez, Cardozo (Par), Kostadinov (Bui), Nilis (Bel), Na- kayima (Jap), Pineda (Arg), Souayah (Tun) 1. Eigen doel: Boyd (Sch), Chippo (Mar), Is- sa (ZAf), Mihajlovic (Joe), Batsjev (Bui). RODE KAART KLUIVERT, Nankov (Bul, 2x geel), Seok- Ju Ha (ZKo), Kalla, Song, Etame (Kam), Molnar, Wieghorst (Den), Phiri (ZAf), Al- Khilaiwi (Sar), Zidane (Fra), Pardo (Mex), Verheyen (Bel), Powell (Jam/2x geel),. Burley (Sch), Ramirez (Mex). GELE KAART Twee gele kaarten: Jackson (Sch). Naka- nishi (Jap), Sampaio (Bra), Chiba (Mar), Okechukwu (Nig), Santa (Col), Clayton (Tun), Filipescu (Roe), Schottel (Oos), Song (Kam). Rojas. Parraguez, Villaroel (Chi), Radebek (Zaf), Soldo (Arg). Eén kaart. STAM, NUMAN, Mykland. Leonhardsen, Rekdal. Berg (Noo), Stojk ovic. Petrovic. Stankovic, Ognjenovic (Joe), Staelens, Vidovic, Deflandre, Bor- kelmans (Bel), Amor, Campo, Nadal, Ser- gi, Kiko, Aguilera. Guerrero (Spa), Ayala, Benitez, Arce (Par), Adepoju, Okocha, Ik peba, Iroha, Eguavoen (Nig), Colding, Tofting, Rieper. Wieghorst, Nielsen, Sch- jönberg, Högh, Schmeichel (Den), Nyathi, Issa, Phiri, Fortune, Jackson (ZAf), Diomede, Viera, Lizarazu, Blanc, Deschamps, Zidane, Petit (Fra), Di Livio, Cannavaro.Costacurta, Di Biagio, Maldi- ni (Ita), Acuna, Salas, Estay, Zamorano, Ramirez (Chi), Stoitsjkov, Ivanov, Kisis- hev, lliev, Penev (Bui), Aldair, Baiano (Bra), Al-Jaber, Al-Jahni, Al-Muwallid, Dossari (SAr), Hadda, Chippo (Mar), Du- rie, Gallacher (Sch), Ipoua, Njanka, Wo- me. Angibeaud (Kam), Pfeffer, Feiersin- ger, Vastic (Oos), Ordiales, Ramirez. Blanco, Garcia Aspe, Villa, Hernandez, Carmóna, Pelaez (Mex), Simic, Prosinec ki, Stanic, Bilic, Boban, Jarni (Kro), Bur ton, Cargill, Malcolm, Dawes (Jam), Campbell, Shearer, Scholes (Eng), Boua zizi, Ben Younes, Ghodbane, Beya, Souayah (Tun), Petrescu, Cibotariu, Munteanu, Hagi. Gheorghe Popescu (Roe), Matthaus, Klinsmann. Hassler, Je- remies, Hamann, Heinrich (Dui), Hejduk, Reyna, Regis, Pope (VSt), Chamot, Orte ga, Ayala, Vivas (Arg), Zarincheh (Irn), Serna, Aristizabal, Bermudez (Col). UITGESPROKEN SCHORSINGEN Drie wedstrijden: Phiri. Twee wedstrij den- Kluivert, Kalla, Zidane, Molnar, Ra mirez. Eén wedstrijd: Nankov, Seok-Ju- Ha, Jackson, Sampaio, Chiba, Al-Khilai- wi, Wieghorst. Nakanishi, Verheyen, Pardo. Santa, Clayton, Filipescu.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 59