Museum Dreischor succesvol PZC Surfcentrum wil flink uitbreiden Buurtfeest Malta als vanouds druk Van Haaftenpolder Tholen overgedragen Zeelandia Zeelandia zeeland 16 Landbouw schuur aanwinst Thermometerbord remt hardrijders niet af Optredens van Duo Gavotte oproepkracht/vakantiewerker MEDEWERKSTER SECRETARIAAT (22^2 uur per week) zaterdag 27 juni 1998 door Willem van Dam DREISCHOR - Museumvoor zitter W. P. de Vrieze glom van genoegen: „Een droom is verwe zenlijkt." Te Dreischor heerste vrij dagmiddag een opgewekte stemming. Uitbreiding met een authentieke Zeeuwse land- bouwschuur stond al geruime tijd op de verlanglijst van het bestuur van het streek- en land bouwmuseum Goemanszorg. Dankzij een aanzienlijke finan ciële bijdrage (70.000 gulden) van de Stichting Renesse en de inzet van een aantal vrijwilli gers is zij er dan toch gekomen. Gisteren werd de P. Boot-schuur (vernoemd naar de ontwerper) officieel in gebruik genomen. De nieuwe schuur doet dienst als opslag- en tentoonstellings ruimte. Het gebouw betekent een belangrijke uitbreiding voor Goemanszorg. Het muse um, gevestigd in een eeuwenou de boerderij aan de rand van het dorp, werd ongeveer twee jaar geleden geopend door staatsse cretaris Nuis van Cultuur. Goemanszorg blijkt een belang- rij ke publiekstrekker. Vorig j aar werden ongeveer 7500 bezoe kers geteld. Dit jaar wordt op tienduizend bezoekers gemikt. Tevredenheid alom derhalve. Maar er blijven wensen. Be stuurslid H. Doeleman van de Stichting Goemanszorg Beheer maakte vrijdag van de gelegen heid gebruik om bij het gemeen- Het streek- en landbouwmuseum Goemanszorg nam vrijdag de nieuwe Zeeuwse landbouwschuur in gebruik. foto Marijke Folkertsma tebestuur van Schouwen-Dui- veland te pleiten voor een wat ruimhartiger gemeentelijke bij drage. Nu krijgt het museum een jaarlijkse subsidie van on geveer 22.000 gulden. Dat is, meent Doeleman, aan de te krappe kant. De uitbreiding van Surfcentrum recreatiebeleid. door Ali Pankow BROUWERSHAVEN - De plan nen tot uitbreiding van Surf centrum Brouwersdam op de Kabbelaarsbank passen in de uitgangspunten van het Mas- terplan Recreatie en Toerisme, dat de gemeente Goedereede Brouwersdam past in het nieuwe foto Marijke Folkertsma heeft vastgesteld. De raad van bestuur van Natuur-en Recrea tieschap De Grevelingen stelt de algemene vergadering voor ak koord te gaan met de uitbrei ding van het surfcentrum. Het voorstel komt aan de orde in de vergadering van donderdag 2 juli. Tot nu toe werd geen goedkeu ring verleend voor de bouw van eengroepsaccommodatiebij het surf een trum omdat die niet pas te in het voormalige beleid van de gemeente Goedereede en het Grevelingenschap. Om toch snel te kunnen inspelen op de dringende behoefte aan extra ruimte, werd een tijdelijk ge bouw geplaatst bij het Surfcen trum. De eigenaren willen het tijdelij ke gebouw en de werkplaats vervangen door uitbreiding van het hoofdgebouw, zodat een vol waardig centrum ontstaat. Op de eerste verdieping staat een groepsaccommodatie voor vijf tig mensen gepland. Uitbrei ding van het surfcentrum heeft ook een gunstig effect op de werkgelegenheid. Enkele per soneelsleden zullen dan een vaste baan voor het hele jaar krijgen. Daar de uitbreiding een investe ring van ongeveer 1,5 miljoen gulden vergt, moet nog een De kinderen vermaakten zich tijdens het buurtfeest prima in de opblaasbare ballenbak. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Tegen het einde van het festijn heeft hij weinig stem meer over. Joop Goedhart, directeur van openbare basis school Theo Thijssen is tevreden met het verloop van het buurt feest voor de wijk Malta in Zierikzee. Vrijdag werd het eve nement, voor 'pakweg de twin tigste keer' volgens Goedhart, gehouden. Doel is als school een feestelijke ontmoetingsplek te bieden voor alle bewoners in de wijk. Dat het buurtfeest tevens een zakcentje voor de school ople vert, is leuk meegenomen. Het geld is bestemd voor het Foster Parents Plankindje van de Theo Thijssenschool en voor de aan schaf van software voor de nieu we computer. Nieuw in het programma dit keer was de kin derkunstmarkt. Tijdens de handvaardigheidslessen de af gelopen weken waren de leer lingen vooral creatief in de weer met het maken van gipsfiguren, mobiles, beeldjes, kalenders en potjes gekleurd zand. De ver koop van de kunstvoorwerpen verliep vlotjes. Beter zelfs dan bij de rommelmarkt. „De be langstelling daarvoor begint toch wat minder te worden", stelt Goedhart vast. Ook de ver koop van oude boeken leek te stagneren. Aan het einde van het feest lag er nog een grote sta pel van 'Wat het hunebed vertel de'. Blijkbaar was niemand er nieuwsgierig naar. Bol Een hoogtepunt voor de jeugdi ge bezoekers was het springkas teel. Andere toppers waren het hengelspel, sjoelen met grote schijven en touwtje trek. Wie wilde kon zich laten schminken en wie nieuwsgierig was naar de toekomst kon terecht bij waar zegster Petra Kotvis. Turend in haai\bol en omlijst door sfeer volle kaarsen voorspelde zij veel door René Schrier SINT-ANNALAND - Met goede bedoelingen, maar ook een ge zónde dosis scepsis is vrijdag middag het natuurgebied de Van Haaftenpolder op Tholen overgedragen van de ruilverka velingscommissie Sint-Anna- land aan Staatsbosbeheer. Een van de doelstellingen van het natuurproject is dat in deze pol der ganzen opgevangen kunnen worden om te foerageren. Dat zou kunnen betekenen dal die ganzen vervolgens geen schade meer aanrichten aan naburige landbouwpercelen. De voorzitter van de ruilverka velingscommissie en tevens voormalig eigenaar van de pol der, G. Gaakeer, was er nog niet zo van overtuigd. Hij moet nog zien dat de ganzen naar de Van Haaftenpolder komen en van de overige landerijen wegblijven. Maar hij was het met de andere aanwezigen eens dat de ruilver kaveling Sint-Annaland vlot verlopen is en Zeeland er een mooi natuurgebied bijheeft. De Van Haaftenpolder was tot enkele jaren geleden een land bouwgebied. In het kader van de inrichting als natuurgebied is er onder meer in één deel grond weggegraven, de waterhuis houding is aangepast en een ou de kreekarm, het Stinkgat, is uitgebaggerd en verbreed. Desondanks zit er voldoende in kas voor een presentje aan de vrijwilligers die de voorbije maanden meehielpen bij de bouw van de schuur; hen werd als beloning voor hun in spanningen een reisje aangebo den. door Sheila van Doorsselaer SCHOONDIJKE - De actie te gen te hard rijden met het ther mometerbord langs het traject Schoondijke-IJzendijke was geen succes. Na plaatsing van het bord op 24 juni, waarop dagelijks te zien was hoeveel procent van de pas santen zich aan de limiet van 80 hield, bleek dat slechts maxi maal 51 procent van de wegge bruikers zich wat van het bord aantrok. Vóór de plaatsing van het bord lag het percentage pas santen die netjes 80 reden op 41 procent. Op de laatste dag van de actie, waren de weggebrui kers zich er imniddels van be wust. dat. het slechts een preven tieve actie betrof en dat ze dus geenboete kregen, dus namen ze geen gas terug. Het bord is giste ren weggehaald. De participanten van Gericht Verkeers Toezicht trekken le ring uit het verloop van de actie. Volgens hen blij kt dat de wegge bruikers op dit traject het over treden van de snelheidslimiet geen probleem vinden en pas hun snelheid zullen minderen als er meer kans is op een boete. Snelheidscontroles met bekeu ring, het preventief inzetten van het Veilig Verkeer Nederland team, beloningsacties en voor- I lichtingsacties liggen allemaal nog in het verschiet als vervolg op de thermometercampagne, j BROUWERSHAVEN - Duo Ga votte geeft de komende weken drie zomerconcerten op Goeree Overflakkee en in Zeeland. Dit duo wordt gevormd door Martin Mans (orgel) en Noortje van Middelkoop (panfluit). Het duo start deze serie op za terdag 4 juli in de Hervormde kerk in Dirskland. Op woens dag 8 juli vervolgen zij hun toer in de Koorkerk in Middelburg en op vrijdag 10 juli sluiten zij die korte reeks af in de Grote of St. Nicolaaskerk in Brouwer shaven. In verband met het vijftigjarig bestaan van de staat Israël be vat het programma drie Israëli sche liederen. Ook staat er een Roemeense suite op het reper toire en werken van onder meer Grieg, Bach, Webber en Morri- cone. Tenslotte speelt Martin Mans drie orgelimprovisaties. De concerten beginnen alle om 20.00 uur. haalbaarheidsonderzoek wor den uitgevoerd. Vanwege de stellingname van de gemeente Goedereede en het Gi'evelin- genschap in het verleden, vragen de eigenaren van het surfcentrum eerst een principe toezegging voordat een defini tief ontwerp voor de verbou wing wordt opgesteld. In het concept-beleidsplan van het Grevelingenschap is de uit breiding van het surfcentrum met inbegrip van de daarin te realiseren groepsaccommodatie als passend opgenomen. Voor de uitbreiding van het centrum zal het in ondererfpacht uitgegeven perceel wellicht enigszins moe ten worden vergroot, over de hoogte van de te berekenen ca non wil de raad van bestuur nog nader advies inwinnen. Voor de Kabbelaarsbank wordt versterking van de bestaande bedrijven, zoals het surfcen trum, gewenst geacht in ver band met seizoenverlenging en kwaliteitsverbetering. foto Marijke Folkertsma bezoekers rampspoed en kin derrijke gezinnen. De band 'Doi-is D en andere stukken' bleek al voor het aan gekondigde afscheidsconcert niet meer compleet. Enkele trouwe leden van die groep vormden nu samen met enkele vervangers de gelegenheidsfor matie 'De Huisband'. De groep toonde zich sterk in het Neder landstalig repertoire en kreeg het publiek vooral enthousiast met nummers als 'Vijftien mil joen mensen' en 'Julie'. De band repeteert af en toe in het schoolgebouw en treedt als tegenprestatie op tijdens dit jaarlijkse buurtfeest in Malta. Gedeputeerde drs. G. L. C. M. de Kok verrichtte de officiële openingshandeling door de gluurmuur als eerste in gebruik te stellen. Hij was tevreden met het natuurgebied om verschil lende redenen. Zo krijgt de Oos- terschelde er in het kader van het plan Tureluur weer een stukje 'gouden rand' bij. Er wordt daadwerkelijk vorm ge geven aan het natuur beleids plan en het hoort bij de afwer king van de ruilverkaveling, die op zich ook nog eens goed verlo pen is.In ieder geval telt de Van Haaftenpolder nu al meer vo gelsoorten dan was voorzien. Zeelandia is een internationaal opererende onderneming op het gebied van grondstoffen voor brood en banket van hoogwaardige kwaliteit. Het hoofdkantoor is gevestigd in Zierikzee. De onderneming heeft daarnaast een aantal dochterondernemingen in binnen- en buitenland. Bij Zeelandia werken in totaal 860 medewerkers, waarvan ongeveer 450 in Nederland. De marktgerichte productontwikkeling en -innovatie én de steeds verdergaande internationalisatie maken Zeelandia tot een sterk groeiende onderneming. De medewerkers staan samen borg voor een moderne en gedegen dienstverlening in de vorm van levering van uitstekende producten en diensten aan de afnemers. Wie wil wat bijverdienen in zijn vrije tijd? In het distributiecentrum van Zeelandia kunt u aan de slagals: m/v wij bieden Werkzaamheden die bestaan uit het verzendklaar maken van artikelen die opgeslagen staan in het distributiecentrum en het laden van de vrachtwagens. Een goed salaris en een eventuele reiskostenvergoeding. Wat kunt u bieden U bent 18 jaar of ouder U kunt minstens een keer per week een middag/avond werken en in de schoolvakanties U woont in Zierikzee of omgeving Interesse Is uw belangstelling gewekt, vraag dan, zo spoedig mogelijk, een sollicitatieformulier aan bij Sandra Dirkzwager van de afdeling Personeel en Organisatie tel. om 419307 Koninklijke Zeelandia H.J. Doeleman b.v., bezoekadres Poststraat 11,4301 AA Zierikzee telefoon: 0111-419000 fax: 0111-416951 Zeelandia is een internationaal opererende onderneming op het gebied van grondstoffen voor brood en banket van hoogwaardige kwaliteit. Het hoofdkantoor is gevestigd in Zierikzee. De onderneming heeft daarnaast een aantal dochterondernemingen in binnen- en buitenland. Bij Zeelandia werken in totaal 860 medewerkers, waarvan ongeveer 450 in Nederland. De marktgerichte productontwikkeling en -innovatie én de steeds verdergaande internationalisatie maken Zeelandia tot een sterk groeiende onderneming. De medewerkers staan samen borg voor een moderne en gedegen dienstverlening in de vorm van levering van uitstekende producten en diensten aan de afnemers. Door uitbreiding binnen het secretariaat is een vacature ontstaan voor: Functie-inhoud U werkt ondersteunend voor een aantal afdelingen binnen Zeelandia. Uw hoofdtaak zal bestaan uit het uitwerken van brieven,faxen, verslagen e.d. aan de hand van aangeleverde concepten, het verspreiden van de door u uitgewerkte stukken, het boeken van zakenreizen en het beantwoorden van de telefoon. Ook zult u in vakanties en dergelijke de telefoniste gaan vervangen. Behalve in de Nederlandse taal zult u ook corresponderen in het Engels en Duits. Functie-eisen U heeft een MAVO- of HAVO-diploma, aangevuld met een secretaresse-opleiding (bijvoorbeeld MEAO-secretarieel). Uw beheersing van de Nederlandse taal is uitstekend en van de Engelse en Duitse taal goed. Verder beschikt u over meerjarige ervaring in een secretaressefunctie. Uiteraard zijn uw vaardigheden in het werken met tekstverwerkingsprogramma's (Word) goed ontwikkeld. Solliciteren Wij vragen u uw sollicitatiebrief metb.v. binnen twee weken te richten aan: Koninklijke Zeelandia H.J. Doeleman B.V., t.a.v. mevrouw S. Dirkzwager, ie medewerkster P&O, Postbus 9,4300 AA Zierikzee. Gezien de aard van de functie vragen wij vooral herintredende vrouwen te reageren. Voor nadere informatie over de functie-inhoud kunt u contact opnemen met mevrouw I. Buijs, directiesecretpresse/hoofd secretariaat Koninklijke Zeelandia H.J. Doeleman b.v., bezoekadres Poststraat 11.4301 AA Zierikzee telefoon: 0111-419000 fax: 0111-416951

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 56