Scepsis over doel natuurproject Reprise Oproer Zierikzee twijfelachtig I» PZC CONTROLLER m Nieuw waterschapskantoor geopend Tentoonstelling in Museumhaven ARDI KEUKENS B.V. zeeland 16 Van Haaftenpolder Tholen overgedragen aan Staatsbosbeheer Bewoners De Annewas zamelen geld in voor Poolse gehandicapten Hulpmaterieel rampen te zien in Middelburg W> zaterdag 27 juni 1998 door René Schrier SINT-ANN ALAND - Met goede bedoelingen, maar ook een ge zonde dosis scepsis is vrijdag middag het natuurgebied de Van Haaftenpolder op Tholen overgedragen van de ruilverka velingscommissie Sint-Anna- land aan Staatsbosbeheer. Een van de doelstellingen van het natuurproject is dat in deze pol der ganzen opgevangen kunnen worden om te foerageren. Dat zou kunnen betekenen dat die ganzen vervolgens geen schade meer aanrichten aan naburige landbouwpercelen. De voorzitter van de ruilverka velingscommissie en tevens voormalig eigenaar van de pol der, G. Gaakeer, was er nog niet zo van overtuigd. Hij moet nog zien dat de ganzen naar de Van Haaftenpolder komen en van de overige landerijen wegblijven. Maar hij was het met de andere aanwezigen eens dat de ruilver kaveling Sint-Annaland vlot verlopen is en Zeeland er een mooi natuurgebied bijheeft. De Van Haaftenpolder was tot voor enkele jaren een land bouwgebied. In het kader van de inrichting als natuurgebied is er onder meer in één deel grond weggegraven, de waterhuis- Iepziekte velt bomen in Veere VEERE - De gemeente Veere gaat maandag vijf iepen met wortel en al rooien op de Kaai in Veere. De bomen zijn aangetast door de iepziekte. De bewoners van de Kaai zijn daarvan op de hoogte gesteld. De werkzaam heden duren de hele dag. Inbrekers stelen fors aantal auto-emblemen VLISSINGEN - Uit een bedrijf aan de Gilde weg in Vlissingen is in de nacht van donderdag op vrijdag voor enkele duizenden guldens aan auto-emblemen ge stolen. De dieven namen ook een model mee. Van het bedrijf was een raam open gebroken. houding is aangepast en een ou de kreekarm, het Stinkgat, is uitgebaggerd en verbreed. Gedeputeerde drs. G. L. C. M. de Kok verrichtte de officiële ope ningshandeling door de gluur- muur als eerste in gebruik te stellen. Hij was tevreden met het natuurgebied om verschil lende redenen. Zo krijgt de Oos- terschelde er in het kader van het plan Tureluur weer een stukje 'gouden rand' bij. Er wordt daadwerkelijk vorm ge geven aan het natuur beleids plan en het hoort bij de afwer king van de ruilverkaveling, die op zich ook nog eens goed verlo pen is. Wat dat betreft heeft De Kok in Zeeland bij andere ver kavelingen de laatste tijd heel andere ervaringen. Hij memo reerde verder dat het aanvanke lijk de bedoeling was dat het natuurgebied in de Van Haaf tenpolder aan de noordzijde van Tholen 16 hectare groot zou worden. Uiteindelijk is het 64 hectare geworden. Die opper vlakte sluit naadloos aan bij het buitendijkse schorrengebied en het iets verderop gelegen na tuurgebied Rammegors zodat er nu een natuurgebied ontstaat van honderden hectares in to taal. Gaakeer wees er in een toe spraak bij de overdracht op dat de landbouw geen bezwaren heeft ingebracht tegen de ruil verkaveling, mede omdat de verwachtingen van de Van Haaftenpolder als foerageerge- bied hoog gespannen zijn. Toch zal Staatsbosbeheer de natuur volgens hem een handje moeten helpen omdat er niet voldoende eten voor de ganzen is. Hij had het over een uitdaging voor Staatsbosbeheer. Het hoofd terreinbeheer van de regio west-Brabant en Deltage bied van Staatsbosbeheer, W. van der Meer wilde die uitda gingwei aangaan. Hij merkte op dat zijn organisatie gewend is om in een spanningsveld te wer ken, met aan de ene kant de doelstellingen en aan de andere kant de wensen van bestuur ders, milieuorganisaties en agrariërs. „Je kunt het nooit ie dereen naar de zin maken", con cludeerde Van der Meer. In ieder geval levert de Van Haaftenpolder nu al verrassen de resultaten op omdat er al meer vogelsoorten zitten dan was voorzien. De genodigden maken in een door paarden getrokken boerenkar een rondrit door de Van Haaftenpolder. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ab van derSluis GRIJPSKERKE - Oud-districtsgezwore- ne D. Vos heeft gisteren in Grijpskerke het nieuwe districtskantoor annex loods ge opend van het gefuseerde waterschap Zeeuwse Eilanden. Dat onderkomen ver vangt de oude huisvesting van het district Walcheren/ Noord-Beveland. De direct leidinggevenden zaten in het voormalige kantoor van het wegschap in Middelburg. Districtskantoor en opslag loods staan nu op één locatie. De gemeen te Veere heeft er onder meer zout en ander materieel opgeslagen. Met de bouw is een investering van 2,8 miljoen gulden ge moeid. Bij de fusie van de schappen tot één wa terschap Zeeuwse Eilanden werd geke ken naar overbodig geworden onroerend goed. De loods in Veere werd afgestoten, evenals de werkplaats in Kleverskerke, een klein schuurtje aan de Rammekense- weg, het kantoor van het wegschap aan de Goese Korenmarkt en het Polderhuis in Westkapelle. Centrale ligging Eind 1996 ging het bestuur van het water schap op zoek naar nieuwe locaties. Aan vankelijk bestond het idee om de leiding gevenden te huisvesten in Middelburg, omdat in die stad de meeste instanties zit ten waarmee zij te maken hebben. Dat de keuze uiteindelijk viel op Grijpskerke, heeft volgens Vos te maken met de centra le ligging van de plek op Walcheren, de ruime locatie en de mogelijkheden voor het aanleggen van parkeerplaatsen. „Er leek geen vuiltje aan de lucht", aldus Vos. Dat pakte anders uit. Onder de grond werd een met afval volgestorte sloot aan getroffen, die helemaal moest worden op geruimd. Er bleken problemen te zijn met het bestemmingsplan én de heipalen wa ren niet op tijd klaar. Daardoor duurde het maanden langer voor het gebouw uitein delijk kon worden opgeleverd. Het nieuwe districtskantoor en de opslag loods staan op een markant punt in het Walcherse landschap. De architect heeft geprobeerd het gebouw zoveel mogelijk op een boerderij te laten lijken. De voor zijde, waar de kantoormensen zitten, moet op een boerenwoning lijken. De loods is aan de buitenkant zwart, die ver wijst naar een gepotdekselde boeren schuur. Daardoor lijkt het, aldus de bou wers, of het gebouw er al jaren staat. Vandaag houdt het waterschap Open Huis tussen 10.00 en 12.30 uur. Bezoekers kun nen de kantoren en de loods bezichtigen. In en rond het gebouw staat materieel op gesteld. Voor de jongeren is erin de kanto ren en de loods een pc-spelletjeshoek in gericht. door René Schrier SINT-ANNALAND - Bewoners van het gezinsvervangend te huis de Annewas in Sint-Anna- land hebben vrijdag een cheque van 4.040 gulden overhandigd aan een Poolse delegatie. Het geld is bestemd voor de aan schaf van een computer voor een activiteitencentrum voor geestelijk gehandicapten in de stad Ila wa. Bewonerspersoneel en cliëntenraad van de Anne was voerden actie voor Polen in het kader van het tienjarig be staan. Adrie Moerland van de Anne was vei*telde dat de behoefte be stond iets te doen voor mede-ge- handicapten, bij voorkeur in een land waar de zorg voor ge handicapten nog in het begin stadium is. Cheque Een van de bewoners van de An newas, Tannie, overhandigde een symbolische cheque aan burgemeester A Zylinski van Ilawa. Deze maakte duidelijk dat er sinds de staatkundige omwentelingen in zijn land veel verandert. Dat gebeurt ook op het gebied van de zorg voor geestelijk gehandicapten. Zo was er vroeger niet eens een ac tiviteitencentrum voor gehan dicapten. „We ontdekken din gen uit ons dagelijks leven waar we eerst geen weet van hadden. We gaan. nu meer en meer als vrienden naast elkaar leven", gaf hij aan. Hij voegde er aan toe erg blij te zijn met het geld en ge roerd en enigszins beschaamd door het gebaar. Rolstoelproject Eerder op de dag was er een ver gadering tussen vertegenwoor digers van de stichting Ilawa- Tholen. Daarin is onder meer het rolstoelproject geëvalueerd. Dat blijkt enorm goed te lopen. Inmiddels zijn al 50 rolstoelen vanuit Tholen en West-Brabant naar Ilawa gestuurd. Het gaat om rolstoelen van het depot van Wëlzorg Revalidatie Techniek. Ze zijn economisch afgeschre ven of niet langer bruikbaar. In Polen worden ze door een ge handicapte opgeknapt of op nieuw in elkaar gezet. Daar zijn ze erg bruikbaar omdat een ge handicapte in Polen meestal zelf een rolstoel moet kopen om dat er anders geen beschikbaar is. Een uitleensysteem zoals dat in' Nederland bestaat, kent men; daar niet. Alleen in het zieken huis van Ilawa, een stad van 34.000 inwoners, zijn vijf rol-| stoelen aanwezig. Verder is besloten met de regel maat van ongeveer twee weken onderling een nieuwsbrief uit te wisselen, al is de taal wel een probleem, geeft voorzitter Gré Boelhouwers van de stichting Ilawa-Tholen aan. Het is de be doeling daarmee de onderlinge communicatie te verbeteren. Ook is afgesproken dat in sep-' tember een gezelschap ama-< teurschilders een weekje op be zoek komt in Polen. Man zwaait met nep-vuurwapen op het strand ZOUTELANDE - De politie heeft donderdagavond een imi-, tatie vuurwapen van een 29-ja-i rige Duitser uit Essen in beslag genomen. De man had daarmee eerder die: dag lopen zwaaien op het strandi van Zoutelande. Aan de hand van een door omstanders opge geven signalement kon hij wor den aangehouden. De man verklaarde dat hij het wapen had gekocht om zich te gen opdringerige honden te kunnen verdedigen. Volgens hem was een dergelijk wapen in Duitsland niet verboden. Drie maanden wegens bezit harddrugs MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter mr. B. Doorewaard-Boekhout heeft gisteren een 26-jarige man uit de Zeeuwse hoofdstad conform de eis veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. De verdachte, die overigens niet: op de zitting verscheen, werd 12j januari 1997 met een aanzienlij-! ke hoeveelheid amfetamine-! pillen en cocaïne in het centrum: van Middelburg aangehouden, j door Peter van den Belt ZIERIKZEE - Over belangstel ling heeft het Oproer van Zie rikzee niet te klagen. De vierde en laatste opvoering, die van vanavond, is al ruim een week uitverkocht en de VW had ze ker nog wel duizend kaarten kunnen verkopen. Toch staat het nog lang niet vast dat de openluchtvoorstellingen vol gend jaar een vervolg krijgen. Vooraf was het uitgangspunt dat het Oproer van Zierikzee een jaarlijks terugkerend spek takelstuk zou worden, mits er voldoende belangstelling zou zijn bij publiek, de Zierikzeese middenstand, sponsors en sub sidiegevers. „De intentie is er om het nog een keer te doen", zegt Theo Rigter, toerismeamb- tenaar bij de gemeente Schou- wen-Duiveland. Volgens regis seur Cees Möhlmann is de kans op een herhaling groot. „Maar we moeten het Oproer niet hele maal uitmelken. Ik denk dat we om de twee jaar iets anders moe ten doen." Twijfel Op het gemeentehuis in Zierik zee heerst echter twijfel. Be langrijk is of er voor volgend jaar opnieuw honderdduizend gulden kan worden opgediept uit allerlei potjes. Wethouder C.W. Veerhoek heeft zich daar het afgelopen jaar al flink voor moeten inspannen. „De begro ting wordt gehaald, maar of we ook geld overhouden, weet ik niet. Veel instanties gaven aan dat de subsidie eenmalig was." Bij de wethouder bestaat bovendien onbegrip over de houding van de Zierikzeese on dernemers. „Het is mij niet op gevallen dat de stad uitblonk van oproeractiviteiten. Ook in de etalages is weinig gedaan. Bovendien vind ik het merk waardig dat de bezoekers in de pauze van de voorstelling vrij wel nergens een drankje kunnen krijgen; naar mijn idee speelt de horeca veel te weinig in op de mogelijkheden die het Oproer biedt." Het Oproer kende een onzekere start. Voorafgaand aan de eerste voorstelling werd Zierikzee be stookt met hevige stortbuien. Het schminken van de spelers en het aantrekken van de kos tuums werd, met de blik gericht op de dreigende wolken, zo lang mogelijk uitgesteld. Dat het duel Nederland-België op het WK-voetbal in Frankrijk gelijk zou vallen met de tweede uit voering hadden veel bezoekers zich niet gerealiseerd. Veel kaarten werden de dagen ervoor bij de WV omgeruild voor de derde of vierde voorstelling. Daarna overtrof de vraag ruim schoots het aanbod. In totaal zijn 3500 kaarten verkocht. Re gisseur Möhlmann: „Van ver schillende kanten is verzocht om extra-voorstellingen te ge ven, maar dat gaat echt niet." Bij de VW was de toenemende belangstelling het best te mer ken. „Veel mensen die de eerste voorstelling hebben gezien, zijn ook een tweede keer gegaan. Sommigen kochten meteen kaartjes voor alle vier de zater- ondervond Carien Ver- schure van het kantoor in Zie rikzee. „Na twee voorstellingen kon je goed merken dat de mond-tot-mondreclame zijn werk had gedaan. We worden nog steeds overstelpt met tele foontjes. Maar we moeten al een week nee verkopen." De reeks van vier uitvoeringen wordt vanavond voor de spelers afgesloten met een feestelijke bijeenkomst in theater Mondra- gon. Theo Rigter wordt er bij voorbaat al weemoedig van. ,Het is voorlopig de laatste keer, en je weet nooit of het weer te rug komt." MIDDELBURG - Genees kundig materieel dat kan worden ingezet bij rampen is maandag 29 juni van 13.30 tot 15.00 uur voor het pu bliek te zien op het Kleine Abdijplein, het Koorkerkhof en de Korte Giststraat in Middelburg. Medewerking verlenen het rampenidentificatieteam van depolitie, GGD Zeeland, de Middelburgse brandweer, de ziekenhuizen van Vlissin gen en Goes, de politie, de Regionale Brandweer Zee land, de reddingbrigade Vlissingen, het Rode Kruis Zeeland en vrijwilligers van LOTUS, die slachtoffers spe len tijdens demonstraties. De uitstalling van het mate rieel wordt gehouden na af loop van een besloten bijeen komst in het provinciehuis, waarin gemeentebestuur ders en hulpverleningsorga nisaties discussiëren over de voorbereiding op rampen. ZIERIKZEE - In het ruim van de klipper Mijn Genoegen in de Zie rikzeese Museumhaven is deze zomer weer een tentoonstelling te bezichtigen. Het thema luidt deze keer 'De Zierikzeese mosselvisse rij van 1912 tot heden'. Aan de hand van foto's, kaarten, teksten, modellen, videopresenta ties en overzichten wordt aan boord een beeld geschetst van de op komst en de bloei van de Zierikzeese mosselvisserij. De historische klipper Mijn Genoegen ligt afgemeerd aan de steiger van de muse umhaven in Zierikzee. De expositie is tussen 1 juli en 31 augustus van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur geopend. In het vooronder van de veerboot Zuidvliet is in deze periode een klei ne tentoonstelling ingericht over de Zeeuwse veerdiensten. Direc teur L. Lucas van het Productschap Vis in Yerseke verricht woens dag om 11.00 uur de officiële opening op de Mijn Genoegen. Nieuwe collectie dekbed overtrekken. Zo mooi heeft u ze nog niet gezien. Met bijpassende hoeslakens Deurloo ZIERIKZEE TELEFOON 0111-415951 FAX 0111-416378 KAPELLE (-vrn bloesem van Zeeland RECTIFICATIE In de PZC van 17 juni j.l. is bekend gemaakt dat het college van burgemeester en wethouders van deze ge meente bereid is middels toepassing van artikel 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening medewerking te ver lenen aan de oprichting van een agrarische bedrijfswo ning aan de Blauwhuisweg 2 te Wemeldinge. Abusieve lijk wordt in deze bekendmaking als aanvrager voor de vergunning van dit bouwplan genoemd, de heer C.D.J. Boonman. De vergunning is echter gevraagd door de heer W.A.G. Dekker, Blauwhuisweg 2 te Wemeldinge. De in de voornoemde bekendmaking gehanteerde ter mijn gedurende welke het bouwplan ter inzage ligt ter gemeente-secretarie, blijft gehandhaafd. Kapelle, 25 juni 1998. De burgemeester van Kapelle. G. C. de Groot Ardi-Keukens b.v. is een snelgroeiende onderneming met meerdere vestigingen, die samen werk biedt aan 25 vakmensen. Ardi-Keukens b.v. is gespecialiseerd in de verkoop en installatie van luxe aanbouwkeukens. Ardi-Keukens b.v. Ceciliaweg 4 - 4697 RV - SintAnnaland Ter ondersteuning van onze vestiging in Sint Annaland zoeken wij: of iemand die daarvoor opgeleid wil worden IVt/V Functie: het verwerken en controleren van de technische installatie tekeningen en de definitieve controle van de bestellingen van de aparte keukencomponenten. Wij vragen: minimaal MTS/MEAO of vergelijkbare opleiding; iemand die heel precies werkt en gevoel heeft voor technische vraagstukken; efficiënte, flexibele instelling; een actieve, representatieve, klantvriendelijke medewerker die het een uitdaging vindt om samen met het team een goed stuk werk te leveren; iemand die zelfstandig kan werken. Wij bieden een salaris overeenkomstig je functie en capaciteiten; een prettige werkkring in een jong en ambitieus team. Ter ondersteuning van onze vestiging in Sint Annaland zoeken wij: of iemand die daarvoor opgeleid wil worden Functie: het verwerken van de losse keukencomponenten tot een perfect geplaatste luxe aanbouwkeuken. Wij vragen: bij voorkeur een technische opleiding (houtbewerking) of een verregaande interesse hierin; bezit rijbewijs BE; geen 8 tot 5 mentaliteit; efficiënte, flexibele instelling; IVl/V een actieve, klantvriendelijke medewerker die het een must vindt om goed werk te leveren; iemand die uitstekend zelfstandig en zonder toezicht kan werken. Wij bieden een salaris overeenkomstig je functie en capaciteiten; een prettige werkkring in een jong en ambitieus team. Uw schriftelijke sollicitatie's graag sturen ter attentie van dhr. A.J. van Dijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 50