Alexanderschool Oostburg dicht Alleen maar slopen is te makkelijk PZC PZC Waterschap draagt vier ton bij aan Schone Kreken Oplichter doet zich voor als collectant dierenambulance zeeland 11 Zeeuws-Vlaanderen houdt slechts één plek voor zmlk-onderwijs over Kinderen tijdens kampeernacht op muizenjacht Twee jaar geëist tegen dealer Poging tot beroving vrouw (89) Inbrekers richten ravage aan Schade bij botsing met lichtmast Foutparkeerder blijkt hardleers Wandelen in de Plaschaert vrijdag 26 juni 1998 door Sheila van Doorsselaer OOSTBURG - De kogel is door de kerk. Het speciaal onderwijs verdwijnt uit Oostburg. Op 1 augustus van dit jaar zullen de 24 leerlinge;: on het dertienkop- pige personeel van de Prins Wil lem Alexanderschool worden overgedragen aan scholen in Hulst en Terneuzen. De acht leerlingen van de afde ling zeer moeilijk lerende kin deren (zmlk) zullen samen met de zeven medewerkers worden verdeeld over de zmlk-scholen De Regenboog in Hulst en De Wingerd in Terneuzen. Deze twee scholen vallen samen on der één bestuur en één directie. Met het wegvallen van de Prins Willem Alexanderschool blijft er in heel Zeeuws-Vlaanderen dus maar één school voor zmlk De afdeling vooi*tgezet speciaal onderwijs-moeilijk lerende kin deren (vso-mlk) van de Prins Willem Alexanderschool met zestien leerlingen wordt ook op geheven. De kinderenen de ove rige zes medewerkers, waaron der een logopedist, psj'choloog en administratief medewerker, gaan naar De Sprong in Terneu zen. De Stichting Samenwer kingsscholen so/vso Zeeland wil dat de vso-mlk afdeling op De Sprong in de toekomst wordt omgezet in een zelfstandige 'school voor praktijkonderwijs'. Paraplu De stichting heeft ook besloten dat de Terneuzense Schelde- school voor mik, leer en opvoe dingsmoeilijkheden (lom) en in ontwikkeling bedreigde kleu ters (iobk) moet fuseren met de Jacob Catsschool (mik) in Ter neuzen tot een 'speciale school voor basisonderwijs' (sbo) met als afdeling De Sprong. Deze gefuseerde school blijft onder de paraplu van de Stichting Sa menwerkingsscholen so/vso Zeeland. De veranderingen zijn tot stand gekomen omdat het (voortge zet) speciaal onderwijs zal wor den opgesplitst onder nieuwe wetgevingen. Scholen voor zmlk vallen dan onder de Wet op de Expertisecentra (WEC). Lom, mik en iobk onder de Wet Primair Onderwijs (WPO) en HOEK - Kinderen tussen acht en twaalf jaar kunnen zaterdag een nachtje gaan kamperen in natuurgebied de Braakman in Hoek. Natuurbeschermings vereniging De Steltkluut houdt dan een muizenkampeerweek- end. Pindakaas, meelwormen en kattenbrok] es worden zater dagnacht gebruikt om allerlei soorten muizen in inloopvallen te lokken. De kinderen mogen mee om de vallen te controleren. Na het'vaststellen van de soort en uitleg daarover wordt de muis weer vrijgelaten. Opgeven kan bij L. Calle in Terneuzen. VLISSINGEN REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 4537 AK TERNEUZEN Tel: (0115) 694457 Fax: (0115)620951 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman P.I.F.M. Cappetti M. Modde S. van Doorsselaer J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114) 373840 e-mail: redhulst@pzc.nl R.E.A. Hoonhorst B.J.G. Pelgrim CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.city.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl vso-mlk en vso-lom onder de Wet Voortgezet Onderwijs (WVO) Het verdwijnen van de Prins Willem Alexanderschool in Oostburg hing al lange tijd in de lucht omdat de school te klein schalig zou zijn. Een stuurgroep onderzocht anderhalf jaar lang wat, gezien de landelijke wetge ving, mogelijk was om de school toch open te houden of de school te laten fuseren met andere scholen voor speciaal onder wijs. Verontruste ouders trok ken het afgelopen jaar vaak aan de bel. Zij waren vooral ont stemd over de mogelijkheid dat hun ldnd na sluiting van de Prins Willem Alexanderschool een lange busreis zou moeten maken, want Oostburg-Hulst is met alle tussenstops al gauw een uur rij den. Verontruste ouders R. de Bruijne, ambtelijk secre taris van de stuurgroep, zei in april 1997 dat het niet waar schijnlijk was dat de Oostburg- se leerlingen in oostelijke rich ting zouden verhuizen. Hij kreeg ongelijk. Toch is hij niet geheel ontevreden over de situ atie zoals die vanaf augustus geldt. „We hebben wel brieven en telefoontjes gehad van ver ontruste ouders, maar op een gegeven moment moet je niet kijken naar het individueel be lang, maar naar het algemeen belang", zegt De Bruijne. Het houderslaan komt leeg te staan. bouw. Er wordt onderzocht of in te vestigen, want Oostburgse gebouw van de Prins Willem De gemeente is nog op zoek naar het pand misschien gebruikt jongeren pleiten al aanzienlijke Alexanderschool aan de Stad- een bestemming voor het ge- kan worden om er een jeugdsoos tijd voor een eigen ruimte. Met de sluiting van de Prins Willem Alexanderschool verdwijnt het speciaal onderwijs uit Oostburg. foto Charles Strijd Duin- en strandtochten - Wan delsportvereniging De Vrolijke Tippelaars houdt op de zaterdag 4 en 18 juli en 1 en 15 augustus duin- en strandtochten. Indivi duele deelnemers en groepen kunnen zich aanmelden bij het startbureau, dat die dagen van af 8.30 uur geopend is aan de Kano vijver in de Burgemeester van Woelderenlaan in Vlissin- gen. Er is keuze tussen routes van 5,10,15,20 en 30 kilometer. door Sheila van Doorsselaer OOSTBURG - Het waterschap Het Vrije van Sluis gaat 400.000 gulden uittrekken als bijdrage aan de grensoverschrijdende sanering van De Biezen en de Valeiskreek in het kader van het project Schone Kre ken. Het buitengebied van Eede heeft een grote ecolo gische waarde en daarom moet het lozen van afvalwa ter In het oppervlaktewater of in de bodem worden tegengegaan. De gemeente Sluis-Aardenburg moét zorg dragen voor de inzameling van het rioolwater door het aan leggen van een rioleringsstelsel. Het waterschap heeft als taak het ingezamelde rioolwater te verpompen naar een rioolgemaal. Het bedrag van vier ton wordt, gespendeerd aan de aanleg van een rioolgemaal in Eede en een persleiding. De provincie draagt 50.000 gulden bij aan het project en ook is er ruim 645.000 gulden subsidie verkregen van de Euregïo Scheldemond. Voorwaarde voor deze subsidie is dat er aan Vlaamse zijde een vergelijkbaar project moet worden uitgevoerd. Dit heeft er uitein delijk toe geleid dat er op Belgisch grondgebied in Hoeke, Lapscheure, Waterland-Oudeman en Middel burg (B) kleine zuiveringsinstallaties zullen worden gebouwd. Het leeuwendeel van de kosten van het pro- ject, dat in totaal ruim 1,8 miljoen gulden kost, komt voor rekening van de gemeente Sluis-Aardenburg. De gemeente betaalt ruim 748.000 gulden. Particulieren Daarin is ook het bedrag opgenomen dat particulie ren van de in totaal 112 percelen moeten betalen om- dat zij lozen in oppervlaktewater en moeten worden aangesloten op het nieuwe rioleringsnet. Deze parti culieren betalen 4100 gulden en dat oogstte donder dag kritiek. Hoofdingelanden E. Wijffels en F. Quaak uitten gisteren hun bezorgdheid over het feit dat het voor de betreffende particulieren niet bij de 4100 gul- i den zou blijven omdat het aansluiten op het nieuwe rioleringsnet veel meer geld kost en de gedupeerden daar ook nog eens voor in de buidel moeten tasten. Dijkgraaf C. Almekinders vindt het op zijn beurt no dig dat de betrokkenen ervan overtuigd worden dat de bijdrage van 4100 gulden absoluut noodzakelijk is. Beheer Het beheer van het rioolgemaal en de persleiding, evenals de gehele infrastructuur eromheen, komt voor rekening van de gemeente Sluis-Aardenburg. Op jaarbasis een bedrag van 5000 gulden. Indien de kos ten van de realisatie van het saneringsproject lager uitvallen dan de geraamde 1,8 miljoen gulden, wil het waterschap dat zijn financiële bijdrage ook wordt verlaagd. Als het waterschap zonder meer had besloten dat zijn bijdrage in eerste instantie aanzienlijk lager zou zijn dan vier ton, dan zou de realisatie van het hele project Schone Kreken in 1998 in het gedrang gekomen zijn. door Marcel Modde Sloop, een verschijnsel dat de haren bij Krijn van der Hoofd recht over eind doet staan. Als rechtgeaarde libe raal en eerstverantwoordelijke voor de volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning in de gemeente Terneuzen spreek je namelijk niet graag van lukrake ver nietiging van nog prima huizen, alleen omdat ze leegstaan. Niet wanneer daar niks voor in de plaats komt althans. Dat is slecht voor je imago als bestuurder en ook nog eens kapitaalvernietiging. Tenenkrommend vernam hij dan ook de visie van directeur E. van Exter van de plaatselijke woningbouwvereniging. De grote baas van de corporatie deed de suggestie een stuk of honderd huizen te slopen, om voor eens en altijd korte metten te maken met de voortslepende leegstand. De verkoopactie van huur woningen slaat dermate aan dat andere huizen weer leeg komen te staan. Maar vooral de voortgaande nieuwbouw (Othene, Parkhove) van de gemeente blijft een gat slaan. Zo blijft de cirkel rond en die doorbreek je op dit moment alleen maar door het aanbod in te krim pen, meent Van Exter. Van der Hoofd vindt die conclusie nogal voorbarig. Temeer omdat Terneuzen met smart wacht op de resultaten van een zogeheten herstructureringsonder- zoek. Het rapport wordt over twee we ken gepresenteerd. Daarin staat, als het goed is, waar de toekomst voor de ha venstad op dit gebied ligt. Het vervan gen van wat mindere huurhuizen door- aantrekkelijke twee-onder-éénkap- pers, zoeken van een 'natuurlijk' even wicht tussen huur- en koopsector en meer van dat soort maatregelen. „Ter-neuzen moet toe naar een integraal volkshuisvestingsbeleid. Dat houdt in zekere mate ook herstructurering in. Daar ontkom je niet aan. Sterker nog, ik denk dat het zelfs heel verfrissend kan werken. Naar mijn idee hebben zo wel de gemeente als de woningbouw vereniging de inspanningsverplichting met een adequaat antwoord te komen voor de problemen die hier spelen. Voor de gemeente houdt dat in dat je nog zorgvuldiger dan tot dusver met je nieuwbouwplannen moet omgaan. Na tuurlijk heeft Van Exter gedeeltelijk gelijk als hij zegt dat nieuwbouw leeg stand van de bestaande woningvoor raad in stand houdt. Maar anderzijds vind ik zo'n opmerking ook een beetje kort door de bocht. Er speelt veel meer. Dat weet hij net zo goed als ik. Vandaar ook dat we dat herstructureringson- derzoek hebben laten uitvoeren. Dit soort ontwikkelingen moet je uiterst zorgvuldig aanpakken. Anders heb je de kans dat je binnen de kortste keren weer met een ander en misschien nog wel veel vervelender probleem zit opge zadeld." Zoals? „Ik vind dat een stad, zeker wanneer die zoals Terneuzen door de provincie is De Terneuzense wethouder Krijn van der Hoofd: .handen ineen voor een 'integraal volkshuisvestingsbeleid'... foto Charles Strijd aangewezen als groeikern en centrum gemeente voor de regio, altijd moet bouwen aan haar toekomst. Stop je een tijd met het plegen van nieuwbouw om wille van die leegstand, dan word je vroeg of laat geconfronteerd met een categorie mensen die hier wel willen komen wonen, maar niets van hun ga ding vinden. Dat hebben we een aantal jaren geleden gezien toen we als ge meentebestuur het besluit met betrek king tot de sprong over de Kreek steeds voor ons uitschoven. Dat heeft écht nieuwe inwoners gekost. Een van de onderdelen die wat de gemeente aan gaat moeten worden meegenomen bin nen het hele beleid, is de bouw van ap partementen aan de Westerschelde. Dat blijft een aparte categorie. Mensen kiezen heel bewust voor die woonvorm en zullen ook niet snel overstappen naar een 'gewoon' huis. Maar hoog bouw aan een dijkvoet wordt steeds moeilijker. De minister stelt steeds scherpere voorwaarden." Dus aan de skyline van Terneuzen kan niet meer worden gesleuteld? „We hebben nog de mogelijkheid van Ter Schorre. De gemeente is, zoals be kend, bereid mee te werken aan nieuw bouw van het verpleeghuis op de Alva- rezlaan. Gaat dat plan door, dan komt de huidige locatie vrij. We hebben bin nenkort een gesprek met de verant woordelijk gedeputeerde en Rijkswa terstaat om te kijken wat er op die plek allemaal nog wel en niet mag. Ook dat hoort bij een integraal volkshuisves tingsbeleid, het afronden van de ste denbouwkundige visie over de contou ren van de stad Terneuzen." De gemeente en de woningbouw corporatie zijn slechts twee partijen. Hoe zit het met de make laars. Als vrij gevestigde onder nemers bepalen zij toch bovenal hun eigen markt? „Wat mij betreft moet je de complete sector in één grote pot gooien en dan ge zamenlijk kijken wat je ermee kunt doen. In de eerste plaats beoordelen welk soort woningen er allemaal zijn en wat er eventueel nodig is om binnen sommige segmenten de kwaliteit van het aanbod te verbeteren om ze aan trekkelijker- te maken. Neem nou de Tr initeit. Op zich een hele leuke wijk. Maar er moet veel aan worden gedaan om te zorgen dat het beter wordt. Daar in ligt zowel een taak voor de gemeente als de woningeigenaren. Ik denk dat er best een manier is om, bijvoorbeeld, af spraken te maken over het onderhoud van de tuintjes. Op sommige plaatsen waar dat herhaaldelijk tot problemen leidt, zou de woningbouwvereniging zelf siertegels kunnen leggen. Kun je een fatsoenlijke staat van onderhoud aan huis en tuin ook afdwingen? „Dwang wil ik het niet noemen. Je kunt wel proberen er meer beleid in te bren gen. Gemeente en woningbouw heb ben de afgelopen jaren best veel geïnvesteerd in het opknappen van wijken. Wordt het met name voor probleembuurten als de Tr- inititeit niet eens tijd voor een so ciale renovatie? „Het voeren van een spreidingsbeleid van nieuwe inwoners is wettelijk niet toegestaan. Wel kun je gezamenlijk be zien of het mogelijk is met behulp van subsidies een zo goed mogelijk integra tiebeleid te voeren. In hoeverre helpt het afbreken van de flats in de bomenbuurt en nieuwbouw van een groepje leuke huizen op die plek. Dan sla je twee vliegen in één klap: de wijk fleurt op én je kunt de leegstaan de huurhuizen invullen met de mensen uit die gebouwen? Op zi ch is dat idee helemaal zo gek nog niet. Het is ook een aspect dat zeker moet worden meegenomen wanneer we tot de opstelling van een herstructure ringsplan zullen komen. Ik sluit in dit stadium mets bij voorbaat uit. Alles grijptin elkaar op dit gebied. Maar sim pelweg slopen om er vanaf te zijn. krijg je er bij mij niet in. Je moet er vervol gens wel iets leuks mee doen." MIDDELBURG - Een 29-jarige man uit Hulst heeft donder dag in de rechtbank van Middelburg twee jaar tegen zich ho ren eisen voor het handelen in drugs en het stichten van brand. Volgens officier van justitie mr. D. van der Bel handel de de man tussen maart 1996 en februari 1997 in cocaïne en XTC. Tussen juni 1997 en januari 1998 zou daarbij ook amfe tamine zijn verkocht. De man zei donderdag dat hij in die perioden geen drugs ver kocht heeft. Maar getuigen verklaarden cocaïne van de Hul stenaar te hebben gekocht in die tijd. Verder blijkt uit die ver klaringen dat de man handelde via een GSM die op naam staat van een ander. De telefoonrekening bedroeg op een be paald moment 1200 gulden. Volgens de verdachte kwam die hoge rekening door telefoontjes naar zijn familie in het bui tenland. Maar de officier kon zich echter niet voorstellen dat iemand per GSM zoveel naar het buitenland belt. Naast handelen in drugs is de man verdacht van brandstich ting in zijn eigen cel. Daarbij bracht hij volgens de officier al leen zichzelf in gevaar. De uitspraak volgt op 8 juli. GOES - De politie is op zoek naar de dader van een poging tot berpving. Dat gebeurde woensdagnamiddag in de Sint Adri- aanstraat in Goes toen een jongeman probeerde het handtasje van een 89-jarige vrouwuit Goes te stelen. Iiij benaderde haat- van achteren, maar de vrouw had haar tas goed vast. Ze viel door de harde ruk wel op de grond. De dader is zonder buit weggerend door de Ostendestraat in de richting van de kerk. De vrouw hield er een paar pijnlijke knieën aan over. Aangezien het op dat moment vrij druk was in de Sint Adriaanstraat is de politie op zoek naar getuigen. Voorlopig is van de dader alleen bekend dat hij waarschijnlijk tussen de 15 en 17 jaar is en dat hij gekleed was in een wit T- shirt. Getuigen wordt verzocht zich bij de politie te melden. MIDDELBURG - Bij een snelkraak in een winkel aan de Ach ter de Houttuinen in Middelburg is woensdag rond midder nacht voor tienduizenden guldens schade aangericht. Van het pand werd een ruit vernield, waarna uit de zaak enkele lucht drukwapens met toebehoren verdwenen. In de winkel werd een ravage aangericht. Diezelfde nacht werd tussen een uur en kwart over een inge broken in een winkel aan de Zuidsingel in Middelburg. Er werd een deur vernield en uit de zaak verdween geluidsappa ratuur ter waarde van drieduizend gulden. WAARDE - Bij een botsing van een vrachtwagen op een lan taarnpaal, donderdag in het gehucht Luchtenburg bij Waar de, is een ruit van een woning beschadigd. Door de botsing raakte de kap van de lantaarnpaal los. Die kap zeilde vervol gens tegen de ruit. Een deel van de tuin van de woning en de lantaarnpaal raakten ook beschadigd. De bestuurder van de vrachtwagen, een inwoner van Reimerswaal, reed na de bot sing door, maar kon door de politie worden aangehouden. MIDDELBURG - De politie heeft maandagavond een 22-ja- rige Vlissinger op de bon geslingerd, omdat hij zijn auto ver keerd had geparkeerd in het Hof van Sint Jan te Middelburg. Aanvankelijk weigerde de man zijn auto ergens anders neer te zetten. Toen hij het bevel van de politie opvolgde, zette hij zijn wagen weer op een verboden plek. De Vlissinger weigerde daarop iedere medewerking, waarna hij werd aangehouden voor het negeren van een bevel. door Marcel Modde HOEK - De Dierenambulance Zeeuws-Vlaandeyen heeft last van onbekenden die onder valse voorwendselen donaties probe ren los te krijgen. Woordvoerder E. van Geffen van de in Hoek ge vestigde stichting werd woens dagavond gealarmeerd door mensen uit Sas van Gent die wa ren opgebeld met de vraag of ze een bijdrage overhadden om de reparatie van de defecte dieren ambulance te bekostigen. Met de auto van de Zeeuws-Vlaamse organisatie is echter niets mis. „Dus als iemand wordt bena derd met een dergelijk verzoek onder onze naam, laat ze er dan alsjeblieft niet intrappen. Wij hebben er helemaal niks mee te maken", waarschuwt Van Gef fen. Hij roept eventuele slacht offers van de bedrieger op om contact op te nemen met hem (0115-442161) of met de politie, zodat aan de hand van het opge geven rekeningnummer waarop het bedrag zou moeten worden overgemaakt de dader kan wor den achterhaald. Van Geffen heeft gisteren bij de polititie in Terneuzen een aanklacht inge diend wegens vermeende op lichting. Andere gevallen dan de inwoonster van Sas van Gent waren op dat moment nog niet bekend. De kwestie kwam aan het licht door een telefoontje van de Sas- se naar de dierenambulance in Hoek. „Haar echtgenoot was benaderd door eon man die vroeg of ze bekend was met onze organisatie en daaraan vastge koppeld de vraag of hij dan een bijdrageoverhadvoordekapot- gevallen ambulance. Omdat haar man het niet zo goed be greep vroeg ie of hij later nog eens wilde terugbellen, wan neer zijn vrouw thuis zou zijn. Dat is niet gebeurd en vandaar dat die vrouw zelf het initiatief nam om ons te bellen. Maar wij wisten dus van niks." Verwarring Van Geffen vermoedt dat ie mand misbruik probeert te ma ken van de verwarring die er heerst rond het bestaan van meerdere dierenambulances in de provincie. In Vlissingen is sinds kort de Dierenambulance Zeeland gevestigd en dre kampt wél met het probleem van een kapotte auto. „Alleen hebben wij met die organisatie hele maal niks te maken. Het verve lende is dat wij zo in diskrediet worden gebracht. Onze naam wordt genoemd en vervolgens zien de mensen ons vrolijk rond rijden in de ambulance die stuk zou zijn. Dan zullen ze zich op z'n minst afvragen wat er alle;- maal aan de hand is." Medewerker R. van Zalingen van de Dierenambulance Zee land laat in een reactie weten dat zijn organisatie niet op Zeeuws-Vlaams grondgebied geld aan het inzamelen is voor de reparatie van de opgeblazen motor. „We doen dat alleen aan deze kant van het water op bra derieën, zoals laatst in Middel burg." In opspraak De Vlissingse dienst kwam be gin dit jaar in opspraak toen bleek dat initiatiefnemer G. van Dijk een soortgelijke stichting in zijn vorige woonplaats Har- lingen had gedupeerd. Hij was daar met meeneming van het busje en de spullen met de noor derzon vertrokken. Onder druk van de president van de recht bank in Leeuwarden kwam het tot een schikking tussen de stichting Noordwest Friesland (NWF) en Van Dijk. Nadien richtte hij de Dierenambulance Zeeland op. KOEWACHT - Staatsbos beheer houdt in het kader- van de Zeeland Natuur- maand zondag een wan deling door de Plaschaert in Koewacht. De Plaschaert is een zoge naamd ruilverkavelings bosje uit de jaren zeventig dat inmiddels is uitge groeid tot een klein na tuurgebied. De kreek die eromheen loopt heeft mis schien wel het zoetste wa ter van Zeeland. In ieder geval staan er veel plan tensoorten die in de brak kere gedeelten van Zee land niet meer voorkomen en dus zij n er ook een hele boel vlindersoorten te zien. De wandeling gaat altijd door, weer of geen weer. Goed schoeisel is een vereiste. Aanvangs tijd: 14.00 uur. Opgeven op telefoonnummer 0117- 306069.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 47