Joegoslavië speelt verstoppertje PZC Duitsland nog niet afgeschreven Elke Mexicaan wil de held zijn Citaat van de week sport 27 over. Beenblessure velt Bebeto Scharnieren, floten, deurkrukken en derkundig advier? Weef wijf, kom naar Leyr Duitse fans zamelen geld in Dode bij geschil over Zuid-Afrika Internet bewijst gelijk Baharmast Monniken gokken op Brazilië Stinga maandenlang buitenspel Andoni Zubizarreta stopt WK-cijfers Zeljko Petrovic wacht pikante confrontatie met Oranje FRANCE V& vrijdag 26 juni 1998 door Cees van Zweeden TP en Deense krant om- Hj schreef de scheidsrechter van Zuid-Afrika tegen Dene marken vorige week als „een infantiele Colombiaanse kof- fieplukker met een ezels hoofd en een scheidsrech- tersbrevet" Racistisch? Een commenta tor van de BRT was ook wei nig lovend voor de eigen Ma rio van der Ende, een dikbuik van 93 kilo die sneller fluit dan loopt. Om geregeld op adem te komen floot hij in Ar- gentinië-Ja pan 60 keer voor een overtreding. Toen Van der Ende deze week niet temin weer vrolijk het veld op kwam hobbelen, zei de commentator: Kan die man niet naar huis"? Ook leuk was het citaat van de Deen Wieghorst nadat hij door de 'koffieplukker', die in eigen contreien 'Meneer Pe nalty' heet, eruit was ge stuurd. „Ik dacht eerst dat hij per ongeluk de verkeerde kleur had geproduceerd". Nadat Brazilië van Noorwe gen had verloren middels een penalty, sprak de Braziliaan se coach: „Ik heb geen pro bleem met de scheidsrech ters, maar de FIFA heeft een probleem met hen". De Marokkaanse spelers, die de Schotten met 3-0 haddeti ingemaakt, zeiden niets toen zij vernamen van de penalty waarmee de Noren zich ten koste van hen hadden ge kwalificeerd. Zij huilden al leen. Bij Kameroen-Chili was de man in het zwart ook lekker op dreef. Hij stuurde eerst een speler van Kameroen het veld uit en onthield toen een ander een strafschop. Deze laatste, Biyick, meende: „We zijn beroofd. De Europeanen konden niet hebben dat wij zouden winnen". Biyick en zijn medespelers zaten een dag later in het vliegtuig naar huis. «Le Roy kreeg steunbetuigin gen van een minister van Mali, de Sene- galese voetbal bons, en gewo ne mensen uit talloze andere landen van het continent. „Afrika", sprak Le Roy, „heeft het gevoel verraden te zijn". Na de eliminatie van Ka meroen dronk Le Roy een pilsje met Michel, de trainer van de Marokkanen. „Ik heb hem voorgesteld een vriend schappelijke wedstrijd te spelen zonder scheidsrech ter", zei Le Roy. Hij lachte bitter. Maar het citaat van de week kwam niet uit de mond van trainers of spelers, hel kwam van Keith Cooper, de woord voerdervan de FIFA. Cooper had deze: „Het niveau van de arbitrage is deze WK heel, heel hoog. Als er tot nu toe twee fouten zijn gemaakt, is dat een heel laag foutgehalte. En ik zeg niet eens dat er twee fouten zijn gemaakt". GPD OZOIR-LA-FERRIERE - Brazilië kan morgen in de achtste finales legen Chili mogelijk niet beschikken over Bebeto. De aanvaller verliet de training met een beenblessure. Als de spits legen Chili afhaakt, zal Edmundo of Denilson hem vervangen. RTR (Advertentie) ROOSENDAAL - BERGEN OP ZOOM - BREDA - GOUDA MIDDELBURG - STEENBERGEN TELEFOON 0165-52 2020 BEZOEK ONZE DEURBESLAG-SHOP! MONTPELLIER - Verscheidene Duitse voetbalsupporters hebben gisteren geld ingezameld voor de ernstig gewonde Franse politieman Daniel Nivel. Die ligt, na met een staaf in elkaar te zijn geslagen door een aantal Duitsers, in coma in het ziekenhuis. Groepen fans boden donderdag in het cen trum van Montpellier voor de wedstrijd van Duitsland tegen Iran hun welgemeende verontschuldigingen aan. Ze droegen borden mee met „Pardon France" erop en gingen met de pet rond. SID PORT ELIZABETH - Een 37-jarige Zuid-Afrikaan is woens dagavond vermoord omdat hij het waagde de prestaties van het nationale voetbalelftal, „onze jongens", in Frankrijk in twijfel te trekken. Een heetgebakex-de „vriend" maakte een einde aan het twistgesprek door het slachtoffer drie kogels in de nek te schieten wegens diens kleinerende opmerkingen aa n het adres van „Bafana Bafana". De dader meldde zich latex- bij de politie. Zuid-Afrika speelde in de laatste WK-vooiTon- dewedstrijd gelijk tegen Saudi-Arabië (2-2) maar had daar aan niet genoeg voor een plaats in de achtste finales. AFP PARIJS - De FIFA heeft voor het eerst een foto van Internet gebruikt. In tegenstelling tot de televisiebeelden toont deze foto volgens de wereldvoetbalbond aan dat de omstreden strafschop van de Amex-ikaanse scheidsx-echter Esfandiar Ba- haxmast terecht was. De arbiter gaf de penalty in het duel tus sen Noox-wegen en Brazilië (2-1). Dankzij deze strafschop plaatsten de Noren zich voor de volgende i'onde. „Volgens de scheidsx-echter werd de Noorse speler aan zijn shirt onderuit getrokken. Via de televisie kon niemand dat goed zien, maar op Internet staat een foto die dat duidelijk uitwijst", aldus David Will, voorzitter van de scheidsrechterscommissie van de FIFA. ANP BANGKOK - Een meex-derhexd van de monniken in Bangkok gokt op prolongatie van de wereldtitel voetbal door Brazilië. Een enquête onder 937 boeddhistische kloosterlingen in Bangkok en omgeving wees uit dat 46 procent de Zuid-Ame rikanen weer tipt als wereldkampioen. Engeland is met 29 procent van de stemmen tweede, gevolgd door Italië en Duits land. RTR GELDROP - De Roemeense middenvelder Ovidiu Stinga mist bij PSV de stait van de competitie. De 25-jax-ige intex-national kampt met een zware knieblessure. Hij onderging gisteren in het St. Anna Ziekenhuis in Geldrop een kijkoperatie. Daax-bij bleek dat zowel de binnen- als de buitenmeniscus en ook de voorste kruisband in het gewricht zijn beschadigd. Het her stel vergt volgens PSV „enkele maanden". Stinga viel maan dag tijdens de WK-wedstx-ijd tegen Engeland (2-1) in de slot fase in. Na amper tien minuten moest hij alweer geblesseerd van het veld. ANP VINEUIL-ST. FIRMIN - De 36-jarige Spaanse doelman An doni Zubizarreta heeft gisteren, zoals verwacht, officieel het einde van zijn interlandcarrière bekendgemaakt. Hij stopt ook in de Spaanse competitie. De bij leven al legendarische keeper heeft in bijna veertien jaar 126 wedstrijden voor het Spaanse elftal afgewerkt. Die tegen Bulgarije was de laatste. De 6-1 zege mocht Spanje bij het WK niet meer baten. ANP Groep A: Brazilië - Schotland 2-1 Marokko - Noorwegen 2-2 Noorwegen - Schotland 1-1 Brazilië - Marokko 3-0 Brazilië - Noorwegen 1-2 Schotland - Marokko 0-3 Eindstand: Brazilië 3 2 0 1 6 6-3 Noorwegen 3 1 2 0 5 5-4 Marokko 3 1114 5-5 Schotland 3 0 12 1 2-6 Brazilië en Noorwegen naar 2e ronde Groep B: Chili - Italië 2-2 Kameroen - Oostenrijk 1-1 Chili - Oostenrijk 1-1 Italië - Kameroen 3-0 Italië - Oostenrijk 2-1 Chili - Kameroen 1-1 Eindstand: Italië 3 2 1 0 7 7-3 Chili 3 0 3 0 3 4-4 Oostenrijk 3 0 2 1 2 3-4 Kameroen 3 0 2 1 2 2-5 Italië en Chili naar de 2e ronde Groep C: Saudi-Arabië - Denemarken 0-1 Frankrijk - Zuid-Afrika 3-0 Zuid-Afrika - Denemarken 1-1 Frankrijk - Saudi-Arabië 4-0 Frankrijk - Denemarken 2-1 Zuid-Afrika - Saudi-Arabië 2-2 Eindstand Frankrijk 3 3 0 0 9 9-1 Denemarken 3 1114 3-3 Zuid-Afrika 3 0 2 1 2 3-6 Saudi-Arabië 3 0 12 1 2-7 Frankrijk en Denemarken naar 2e ronde Groep D: Paraguay - Bulgarije 0-0 Spanje - Nigeria 2-3 Nigeria - Bulgarije 1-0 Spanje - Paraguay 0-0 Spanje - Bulgarije 6-1 Nigeria - Paraguay 1-3 Eindstand Nigeria 3 2 0 1 6 5-5 Paraguay 3 1 2 0 5 3-1 Spanje 3 1114 8-4 Bulgarije 3 0 12 1 1-7 Nigeria en Paraguay naar de 2e ronde Groep E: Zuid-Korea - Mexico 1-3 Nederland - België 0-0 België - Mexico 2-2 Nederland - Zuid-Korea 5-0 België - Zuid-Korea 1-1 Nederland - Mexico 2-2 Eindstand: Nederland Mexico België Zuid-Korea Nederland e; 3 1 2 0 5 7-2 3 1 2 0 5 7-5 3 0 3 0 3 3-3 3 0 12 1 2-9 Mexico naar de 2e ronde Groep F: Joegoslavië - Iran 1-0 Duitsland - Verenigde-Staten 2-0 Duitsland - Joegoslavië 2-2 Verenigde-Staten - Iran 1-2 Duitsland - Iran 2-0 Joegoslavië - Verenigde Staten 1-0 Eindstand: Duitsland 3 2 1 0 7 6-2 Joegoslavië 3 2 1 0 7 4-2 Iran 3 1 0 2 3 2-4 Verenigde St. 3 0 0 3 0 1-5 Duitsland en Joegoslavië naar 2e ronde Groep G: Engeland - Tunesië 2-0 Roemenië - Colombia 1-0 Colombia - Tunesië 1-0 Roemenië - Engeland 2-1 Stand: Roemenië 2 2 0 0 6 3-1 Engeland 2 10 13 3-2 Colombia 2 10 13 1-1 Tunesië 2 0 0 2 0 0-3 Programma,26 juni: Roemenië -Tunesië (St. Denis), Colombia - Engeland (Lens). Argentinië - Japan Jamaica - Kroatië Japan - Kroatië Argentinië - Jamaica Stand: Argentinië Kroatië Jamaica 2 0 0 2 0 1-8 Programma, 26 juni: Kroatië - Argentinië (Bordeaux), Japan - Jamaica (Lyon). TOPSCORERS 1Batistuta (Arg), Vieri (Ita) 4, 3. Henry (Fra), Salas (Chi), Hernandez (Mex) 3, 6. Cocu, Ronald de Boer, Pelaez (Mex), Suker (Kro), Wilmots (Bel), Ortega (Arg), Roberto Baggio (Ita), Bassir (Mar), Hadda (Mar), Bebeto (Bra), Bartlett (ZAf), Mori- entes, Hierro (Spa), Klinsmann, Bierhoff (Dui)2. 21. Bergkamp, Van Hooijdonk, Over- mars, Mihajlovic, Mijatovic, Komljeno- vïc, Stojkovic (Joe), Oruma, Lawal. Oli- sëh, Adepoju, Ikpeba (Nig), Raul, Kiko, Luis Enrique (Spal, Di Biagio(lta), Djorke- aff. Petit, Lizarazu, Trezeguet. Dugarry (Fra), Ronaldo, Rivaldo, Sampaio (Bra), Burley, Collins (Sch), Hadji (Mar), Har vard Flo, Tore Andre Flo, Rekdal, Eggen (Noo), Polster, Vastic, Herzog (Oos), Njanka, Mboma (Kam), Nielsen, Rieper, Michael Laudrup (Den), Aspe, Blanco (Mex), Seok-ju Ha, Sang-Chul Yoo (ZKo), Earle (Jam), Prosinecki, Stanic (Kro), Shearer, Scholes, Owen (Eng), llie, Mold- ovan, Petrescu (Roe), Möller (Dui), Mc Carthy (ZAf), Estili, Mahdavikia (Irn), Mc- Bride (VSt), Preciado (Col), Sierra (Chi), Al-Jaber (SAr), Al-Thyniyan (SAr), Aly- ala, Benitez, Cardozo (Par), Kostadinov (Bui), Nilis (Bel) 1. Eigen doel: Boyd (Sch), Chippo (Mar), Is- sa (ZAf), Mihajlovic (Joe), Batsjev (Bui). RODE KAART Kluivert, Nankov (Bul, 2x geel), Seok-Ju Ha (ZKo), Kalla, Song, Etame (Kam), Mol nar, Wieghorst (Den), Phiri (ZAf), Al-Khi- laiwi (Sar), Zidane (Fra), Pardo (Mex), Verheyen (Bel), Powell (Jam/2x geel), Burley (Sch), Ramirez (Mex). GELE KAART Twee gele kaarten: Jackson (Sch), Naka- nishi (Jap), Sampaio (Bra), Chiba (Mar), Okechukwu (Nig), Santa (Col), Clayton (Tun), Filipescu (Roe), Schottel (Oos), Song (Kam), Rojas, Parraguez, Villaroel (Chi), Radebek (Zaf). Eén kaart: Stam, Numan, Mykland, Leon- hardsen, Rekdal, Berg (Noo), Stojkovic, Petrovic, Stankovic, Ognjenovic (Joe), lhara, Akita, Nanami, Hirano (Jap), Stae- lens, Vidovic, Deflandre, Borkelmans (Bel), Amor, Campo, Nadal, Sergi, Kiko, Aguilera, Guerrero (Spa), Ayala, Benitez, Arce (Par), Adepoju. Okocha, Ikpeba, Iro- ha, Eguavoen (Nig), Colding, Tofting, Rieper, Wieghorst, Nielsen, Schjönberg. Högh, Schmeichel (Den). Nyathi, Issa, Phiri, Fortune, Jackson (ZAf), Diomede, Viera, Lizarazu, Blanc, Deschamps, Zida ne, Petit (Fra), Di Livio, Cannavaro, Cost- acurta, Di Biagio. Maldini (Ita), Acuna, Salas. Estay, Zamorano, Ramirez (Chi), Stoitsjkov, Ivanov, Kisishev, lliev, Penev (Bui), Aldair, Baiano (Bra), Al-Jaber, Al- Jahni. Al-Muwallid, Dossari (SAr). Had da, Chippo (Mar), Durie, Gallacher (Sch), Ipoua. Njanka, Wome, Angibeaud (Kam), Pfeffer, Feiersinger, Vastic (Oos), Ko, Tae-Young Kim, Yong-soo Choi, Ming Sung Lee (ZKo), Ordiales, Ramirez. Blan co, Garcia Aspe, Villa, Hernandez, Car- mona, Pelaez (Mex), Soldo, Simic, Prosi necki, Stanic (Kro). Burton, Cargill (Jam). Campbell (Eng), Bouazizi, Ben Younes, Ghodbane (Tun). PetrescL, Cibotariu, Munteanu, Hagi, Gheorghe Popescu (Roe), Matthaus, Klinsmann, Hassler, Je- remies, Hamann, Heinrich (Dui), Hejduk, Reyna. Regis, Pope (VSt), Chamot (Arg), Minavahd, Daei, Zarincheh (Irn). UITGESPROKEN SCHORSINGEN Drie wedstrijden: Phiri. Twee wedstrijden: Kluivert, Kalla, Zida ne, Molnar. Eén wedstrijd: Nankov. Se- ok-Ju-Ha, Jackson, Sampaio, Chiba. Al- Khilaiwi, Wieghorst, Nakanishi, Verhey en, Pardo, Santa, Clayton. Filipescu. van onze sportredactie MONTPELLIER - De 'oudjes' van Berti Vogts zijn nog niet af geschreven. De bondscoach van Duitsland stelde voor de laatste groepswedstrijd tegen Iran een elftal op met een ge middelde leeftijd van liefst 31,6 jaar. De veredelde vetcra- nenploeg deed het niet slecht. Dankzij een flitsend kwartier tje na de rust won Duitsland met 2-0. De Europese kampi oen speelt maandag in de acht ste finales tegen Mexico, op nieuw in Montpellier. Vogts nam voor de laatste groepswedstrijd geen halve maatregelen. Hij wijzigde zijn basisteam op vier plaatsen. De omzettingen van Vogts leid den in de eerste helft niet tot beter spel aan Duitse kant. Op nieuw was het tempo laag en de opbouw voorspelbaar. Door een gebrek aan ruimte en crea tiviteit viel de Vogts-brigade veelvuldig tenxg op de hoge voorzet en het afstandschot. Na de rust toonde Duitsland, met Hamann voor Thon, meer dadendrang. Het tempo ging fors omhoog. Uit de eerste vloeiende aanval van de wed strijd scoorde Bierhoff. De nieuwe spits van AC Milan kopte in de vijftigste minuut tussen twee verdedigex-s raak. na een afgemeten voorzet van Hassler: 1-0. Bierhoff speelde bij de tweede treffer, acht minuten later, eveneens een hoofdrol. Buiten bereik van Abedzadeh knalde hij op de paal. De alerte Klins mann kopte de terugstuitende bal tegen het net: 2-0. De plaats in de tweede ronde was daar mee veilig gesteld. Duitsland - Iran 2-0 (0-0). 50. Bier hoff 1-058. Klinsmann 2-0. Scheidsrechter: Chavez (Par). Toe schouwers: 35.000. Gele kaart: Klinsmann, Hassler (Dui), Daei (Iran). Duitsland: Köpke: Worns, Thon (46. Hamann), Kohieren Heinrich Helmer, MatthaüsTamat (77. Zie- ge) en Hassler (70. Kirsten); Klins mann en Bierhoff. Iran: Abedzadeh: Mohammadkha- ni, Khakpour, Pashazadeh en Mah davikia: Zarincheh (70. Din-Mo- hammadi), Bagheri, Estili en Mi- navand; Daei en Azizi. ANP Mauricio Gonzalez bekijkt duel met Nederland door interculturele bril wilden, was het wel een vroege ontmoeting met Oranje. Doods benauwd kreeg Joegoslavië het bij het idee alleen al, zo bleek gisteravond. De gedachte aan een duel met Oranje leek Zeljko Petrovic en co te vexiammen. De diepgewoxtelcle angst voor Oranje trachtte Zeljko Petrovic in woorden te vertalen. „Puin- en alleen omdat ze zo mooi, zo perfect spelen." Hij kent ze, stuk voor stuk, en loog er geen woord van, zei hij,Petro spx-eekt altijd de waarheid." Predrag Mijato vic sloot zich bij hem aan. „Echt, we hebben angst voor ze. Nederland is wat mij betreft dè favoriet voor de wereldtitel." Pikante strijd Het wordt zeker voor Petrovic, die over twee maanden in Den Bosch zijn Nederlandse pas poort mag afhalen, een pikante strijd. Na de Champions-Lea- guewedstrijd tegen Newcastle United nam hij afscheid van PSV, van de internationals Stam, Cocu, Numan, Jonk en Zenden. Met het idee ze voorlo pig niet meer tegen te komen, reisde Petrovic af naar Japan. Het avontuur en de honderddui zenden dollars bij het Japanse Red Diamonds kon hij domweg niet afslaan. Het zal in Toulouse een emotioneel en warm weer zien worden. „Absoluut. Maar ik geef ons weinig kans." De glimlach vertelde zijn ver haal. De psychologische oor logsvoering zal de komende da gen wel oplaaien. Tegen Ox-anje zal Joegoslavië zijn ware ge zicht wel tonen. Spelbos, met Jan Rab het Zeister oog op het WK, zag er gisteravond evenwel niets van. Meer dan enkele pen- se doelman Brad Fiïedel afgeweerde vrije trap van Sini- sa Mihajlovic, kreeg geen ver- volg. Van Joegoslavië wex-d in Stade la Beaujoire na het doelpunt taal noch teken vernomen. Zo vex'dwenen stex-aanvaller Pre drag Mijatovic - lichte blessure - en aanvoerder Dragan Stojko vic al ver voor het einde van het toneel. Daarmee gaf Slobodan Santrac, de bondscoach der Joegoslaven, de hoop op de eer ste plaats in de poule op. Stojko vic, net als Petrovic al in het be zit van een gele kaart, werd door Santx-ac met het oog op de wed strijd van maandag in Toulouse in bescherming genomen. Teingkijkend op diïe poule- wedstrijden kan Santrac alles behalve tevreden zijn. Op een uur tegen Duitsland na, liep Joegoslavië vooral met de ziel onder de arm. Juist uit dat ene uurtje tegen de poulewinnaar, nu in Montpellier opponent van Mexico, put Joegoslavië hoop. Het is te hopen dat Hiddink in het bezit is van de videoband, want van Spelbos' analyse zal hij nauwelijks wijzer zijn ge worden. Joegoslavië - Verenigde Staten 1-0 (1-0). 3. Komljenovic 1-0. Scheids rechter: Ghandour (Egy). Toeschou wers: 36.000. Gele kaart: Stankovic, Ognjenovic (Joe), Reyna (VSt). Joegoslavië: Kralj; Komljenovic, Djorovic, Mihajlovic en Petrovic; Jokanovic, Stankovic (56. Bmovic), Stojkovic (63. Savicevic) en Jugo- vic; Mijatovic (31. Ognjenovic) en Milosevic. Verenigde Staten: Friedel; Regis, Dooley (82. Balboa) en Burns; Hejd- ulc (64. Wynalda), Maisonneuve, Reyna, Moore (58. Radosavljevic), Jones en Stewart; McBride. GPD door Koen de Vries VEERE-Bij 1-0 voor Nederland lacht Mau ricio Gonzalez, bij 2-0 lacht hij nog steeds. Wanneer Mexico 2-1 maakt, lacht Gonzalez en bij 2-2 lacht hij gewoon weer.... Heel even maar. Dan pakt hij plotseling zijn sombrero en rent in zijn Mexicaanse T-shirt juichend het smalle Veerse straatje in. Lang is de Mexicaan Mauricio Gonzalez zijn emoties de baas gebleven, maar nu moet hij ze toch even kwijt. Nederland - Mexico 2-2. „In Mexico zal nu iedereen gillend de straat op gaan." Eigenlijk is Mauricio Gonzalez helemaal geen voetbalfan. De 37-jarige voormalige inwoner van Mexico-Stad is hardloper en hardlopers zijn helemaal niet weg van voet ballers. „Negentig procent van de Mexica nen is gek van voetbal. Al het geld gaat naar die sport. Voor de rest blijft bijna niets over. Maar nu voetbalt het Mexicaanse elftal en alhoewel Gonzalez al vier jaar in Nedexiand woont, is en blijft hij een Mexicaan. De liefde dx-eef Gonzalez naar Nedexiand. Jaren geleden, tijdens de pan-Amexïkaanse Spelen in Indianapolis ontmoette hij Lia Melis uit Vrouwenpolder. Gonzalez liep er de 1500 meter, Melis - die uitkwam voor Aruba - de marathon. In 1994 verhuisde hij naar Zeeland. Via Groot-Abeele ging het naar Veere, waar hij nu met vrouw en twee innemende dochtertjes (net twee en bijna vier) een knus huisje bewoont. De tv gaat op de NOS. onder vooxwaarde dat er af en toe iets vertaald wordt. Bij het spelen van het Mexicaanse volkslied zou el ke Nederlander al gewaarschuwd moeten zijn. Gonzalez vertaalt: Uit naam van God moeten we vechten voor het land. Elke Mexicaan is een soldaat. Het klinkt held haftig, desondanks heeft Gonzalez er wei nig vertrouwen in: „Een gelijkspel zou al heel mooi zijn. Zo denken de meeste Mexi canen erover Ze zijn van nature optimis tisch. Maar ze zijn ook realistisch. Zegingen niet voor niets de straat op na de 2-2 tegen België." Door zijn vertrek naar Nederland kan Gon zalez met andere ogen naar zijn eigen cixl- tuur kijken. „Vroeger stond ik er niet bij stil hoe ik ergens op reageerde. Iedereen deed hetzelfde, alles was gewoon. In Nederland zie ik dat het ook anders kan.Al vroeg in de wedstrijd, net nadat Cocu 1-0 heeft ge scoord, valt Gonzalez het verschil in speel stijl op. Nedexiand opereert als collectief, Mexico meer individueel. „Ze spelen te veel alleen. Iedereen wil de held zijn. In indivi duele spoxien zijn Mexicanen goed, in team sporten niet." Bij de 2-0 ontsnapt een oerkreet xxit het ran ke lichaam van de Mexicaan, die in 1988 in Seoel de Olympische finale 10.000 meter liep. 't Is jammer; maar het verbaast hem niet. De di-uk is te groot. Er kijken 38 mil joen kritische Mexicanen naar deze wed strijd. „Bij een overwinning zullen ze zeg gen 'wij hebben gewonnen', maar bij een nederlaag 'ze hebben verloren'." De tweede helft is nog maar vijf minuten oud, maar Gonzalez heeft het al gezien. De Mexicanen spelen alsof ze met 2-0 voor staan, vindt hij. „Ik hoop dat het bij 2-0 blijft. Nederland blijft maar aanvallen." Maar dan komt de ommekeer. Zuid-Korea maakt gelijk tegen België, waardoor Mexi co virtueel bij de beste zestien zit. „In Mexi co wordt nu heel veel gebeden", denkt Gon zalez. De BBC geeft de voorkeur aan België - Zuid-Korea, daar wordt even naar overge schakeld. Gonzalez blaast verschillende ke ren het laatste fluitsignaal tussen de tan den, maar de arbiter wil niet meewerken. Dan verschijnt in de rechterbovenhoek van het scherm een nieuwe tussenstand. Nedei*- land - Mexico 2-2. De ontlading is daar. Hoe was het volkslied ook al weer? Uit naam van God moeten we vechten voor het land. Elke Mexicaan is een soldaat. Het klinkt heldhaftig weet de overblije Gonzalez, maar zo is de aard van de gemiddelde Mexi caan helemaal niet. Ze hebben te veel x-es- pect voor blankenZe ki jken tegen hen op en onderschatten zichzelf. Als ze meer zelfver trouwen hadden gehad, hadden ze mis schien wel gewonnen Mauricio Gonzalez na het gelijkspel van zijn land tegen Nederland: „In Mexico zal nu iedereen gillend de straat opgaan." foto Lex de Meester door Mark Caldenhoven nenvruchten zal hij aan de ne gentig stier vervelende minuten niet hebben overgehouden. Slechts achter de naam van Vla dimir Jugovic, de ruggengraat van Joegoslavië, plaatste Spel bos enkele plusjes. Na de vlotte openingstreffer hield het povere Joegoslavië het snel voor gezien. De fraaie kopbal van rechter- verdediger Slobodan Komljen ovic, na een door de Amerikaan- PredragMijatovic (links) in een duel om de bal met Mike Burns. foto Thomas Kienzle/AP NANTES - Ronald Spelbos wacht tegelijk een simpele en loodzware klus. Aan het einde van de middag reeds moet zijn rapportage over Joegoslavië in handen zijn van de technische staf van Oranje. Maar de onge twijfeld tot in detail uitgewerk te aantekeningen kunnen nooit meer inhouden dan een half A- viertje. Of de analyse van Guus Hid- dinks spion in Frankrijk van waarde kan zijn voor de techni sche staf van Oranje valt te be twijfelen. De bondscoach zal zijn informatie vrijwel zeker er gens anders vandaan moeten ïalen, want Joegoslavië speelde tegen de Verenigde Staten (1-0) verstoppertje. De zege was ruim voldoende voor plaatsing voor de achtste finales, maar onvol doende om Duitsland - zege van 2-0 op Iran - voorbij te streven. Nedexiand - Joegoslavië wordt maandagavond in Toulouse de eerste wedstrijd tussen beide landen op een WK. Die koppe ling begroette de tovenaars van de Balkan met gemengde gevoe lens. Want als de verzameling Joegoslavische sterren iets niet

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 27