Mario de Ritter uit op eerherstel Zelf koersen mocht ik niet Rabobank Cees Raas haalt opgelucht adem Deelnemende teams Populariteit triatlon Hellevoetsluis groot Janssen verrast met vierde plaats bij TT Wielrenner uit Hoek maakt rentree in Omloop van Borsele agenda as van Gent e.o. Meerkamp Vlissingen op het nippertje gered door Maarten Wijffels HOEK - Mario de Ritter was vo rig seizoen een sensatie bij de nieuwelingen. De wielrenner uit Hoek reeg in tal van criteri ums de zeges aaneen en sloot zijn tijd bij de nieuwelingen af met een fraaie zesde plaats op het Nederlands kampioen schap. Dit seizoen, bij de junio ren. gaat het allemaal wat stroever met de 17-jarige VWO- scholier, die morgen namens wielervereniging Zeeuws Vlaanderen deelneemt aan de Omloop van Borsele. Mario de Ritter klinkt een tik keltje somber als hij de eerste helft van het seizoen de revue laat passeren. Het geluk heeft de jeugdige Zeeuws-Vlaming in zijn debuutjaar bij de junioren nog maar mondjesmaat toege lachen. De overgang van de nieuwelingen is hem zwaarder gevallen dan verwacht. ..Het verschil is behoorlijk groot", bekent De Ritter. „De koersen duren langer, er komen meer renners aan de start en ik heb vooral moeten wennen aan het vele duw- en trek werk. Dat gebeurde bij de nieuwelingen een stuk minder." En wellicht is-ïe ook een beetje te hard van stapel gelopen. „Vanaf begin maart heb ik elke week wel ergens een klassieker of een criterium gereden. Dat is toch wat teveel van het goede gebleken, want het niveau van vorig jaar heb ik nog nauwelijks bereikt." De grootste domper beleefde De Ritter tijdens de Internationale Juniorendriedaagse in Axel, waar hij na een valpartij moest opgeven met een gapende knie- wond. Een paar weken rust, luidde het advies van de dokter. Het heeft De Ritter goed ge daan, denkt-ie zelf. „Afhaken met een blessure is nooit leuk, maar de rustperiode kon ik goed gebruiken. Ik heb mijn fiets een tijdje aan de kant gezet en ben me op andere dingen gaan con centreren. Eigenlijk ben ik deze week pas weer ontspannen be gonnen met trainen. Mijn ren tree in het peloton maak ik mor gen'in 's-Heerenhoek." Maar anderhalve week geleden heb je toch deelgeno men aan het 'NK achtervolging op de baan in Alkmaar? „Dat klopt, maar dat ging om vrijdag— Atletiek Sportpuntloop. Goes. Aanvang: 19.30 uur. Afstand: 11.4 kilometer. Locatie SportpuntZeelandaandeZwembadweg te Goes. Na afloop gratis zwemmen. Schaken Open Middelburgs kampioenschap. Laatste van zeven speelronden. Ont moetingscentrum Dauwenda'ele Middel burg. Aanvang 20.00 uur. Aansluitend prijsuitreiking. Mannen: Zeeuwse Honk-Borgerhout Squirrels (19.30 uur). Trimlopen Sportpuntloop. Goes. Aanvang: 19.30 uur. Afstanden: 11.4 kilometer, 8.6 kilo meter, 5.8 kilometer of 3 kilometer. Loca tie Sportpunt Zeeland aan de Zwembad- weg te Goes. Na afloop gratis zwemmen. Wielrennen Ronde van Noord-Beveland. Start en fi nish: Wissen kerke. 19.00 uur vrije ren- ners-cyclosportieven-veteranen-recre- anten (afstand 110 kilometer). zaterdag een verplichte wedstrijd van het district. Als ik vooraf had mo gen kiezen, was ik niet gestart. Het rijden op de baan leek me in eerste instantie ook niet veel, maar toen ik eenmaal bezig was, ging het boven verwachting goed. In de kwalificaties reed ik een vierde tijd, goed genoeg voor een plaats in de kwartfina les. Daarin verbeterde ik mijn tijd uit de voorronden, maar de halve finales miste ik op een haar na." Kick Na afloop complimenteerde districtstrainer Pierre Vermeule De Ritter met zijn sterke optre den. En naar verluidt zou ook bondscoach Eric Geserick hoog hebben opgegeven over de mo gelijkheden van de jonge Zeeuw. „Is dat zo? Waarschijn- lijk heeft hij gezien dat ik er veel plezier in had. Het gaf me echt een enorme kick. Vooral in de bochten kreeg je het gevoel dat je vloog. Ik ga de komende tijd zeker nog een paar keer de baan op om de techniek perfect onder de knie te krijgen." Schuilt er in hem wellicht een toekomstig baanspecialist? De Ritter lacht en zegt: „Het is nog veel te vroeg om daarover iets zinnigs te zeggen. Maar wat ik niet kan ontkennen, is dat het baanvirus me heeft gegrepen." Voorlopig krijgen wegwedstrij den echter nog voorrang. Mor gen maakt De Ritter zijn come back op het asfalt, wanneer hij namens wielerclub Zeeuws Vlaanderen deelneemt aan de Omloop van Borsele. „Een mooie wedstrijd", vindt hij. „Dit is een van de weinige wed strijden in de regio, waarin ik me echt kan uitleven. Naar mijn mening wordt er in Nederland te veel op kleinschalige par cours gereden. Een rondje rond de kerk wordt al meteen aange kondigd als een groot criteri um." „Dat vind ik maar niks. Ik houd meer van Belgische koersen. Lange stukken door de polder, een aansprekende entourage er omheen. De Omloop van Borse le is ook een wedstrijd van dat kaliber. In zulke koersen kan ik doorgaans iets extra's brengen. Hopelijk lukt dat morgen ook, zodat ik de tweede helft van het seizoen vol zelfvertrouwen kan beginnen." Skeeleren Toertocht. Westkapelle. Afstanden: 20 kilometer, 40 kilometer of 60 kilometer over Walcheren. Inschrijven tussen 10 uuren 11 uurin Café Troaljewerk, Zuids traat 128, Westkapelle. "h Tennis Clubkampioenschappen. LTC Zierikzee op Grevelingenpark in Zierikzee, finales. Mosseltoernooi. LTC Bru-tèn in Bruinis- se, openingsdag 18e editie. Triatlon Stork-triatlon. Hellevoetsluis. Tweede wedstrijd voor het Spirulina Marcus Rohrer Superprestige circuit. 10.30 uur: 500 meter zwemmen, 22 kilometer fiet sen en 5 kilometer lopen. 11.00 uur: 1500 meter zwemmen, 39 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen. Locatie: Sportcom plex aan het Schelpenpad te Hellevoet- sluis. Wielrennen 15e Omloop van Borsele. Start en finish te 's-Heerenhoek. 14.45 uur junioren (af stand 125 kilometer), 11.30 uur nieuwe lingen (afstand 75 kilometer). 21e Ronde van Nieuwdorp. 13.00 uur vrouwen (afstand 60 kilometer), 14.30 uur cyclosportieven/veteranen (afstand 60 kilometer). zondag- Atletiek Oranjewoud-meerkamp. Vlissingen. Eerste dag van de tienkamp mannen/jon gens A, negenkamp jongens B. acht- kamp jongens C, zevenkamp jongens D/vrouwen/meisjes A,B,C en D. Aanvang 11.00 uur op sportpark Baskensburg te Vlissingen. 4e Ir. Knaap-pupillencompetïtie. Terneu- zen. Locatie: Zuidersportpark. Aanvang: 11.30 uur. ZAMI-competïtïe: CCCZ-Olympia. Sportpark Het Schenge. Aanvang: 13,00 Golf Zeeuws jeugdkampioenschap. Locatie: De Woeste Kop in Axel. Aanvang: 14.00 Honkbal Tweede klasse: Zeeuwse Honk-The Merchtem Cats 15.30), Zeeuwse Honk 2- The Merchtem Cats 2 (12.30 uur). Jeu de Boules Tète-a-tête-toernooi. Club Jeu de Bou les Middelburg houdt een tète-a-tête- toernooi op de boulodrome aan de Kou- dekerkseweg in Middelburg. De wed strijden beginnen om 16.00 uur. Paardensport Springwedstrijd Zeeuwse Dag van het Paard. Manege De Eendracht aan de Rij kebuurtweg 8 te Vrouwenpolder. Hoofd- ring. 9.00 uur: paarden klasse B; 10.15 uur: paarden klasse L; 12.00 uur: paarden klasse M; 13.15 uur: paarden klasse Z. Bijring. 9.00 uur: pony's klasse B; 10.00 uur: pony's klasse L; 10.45 uur: pony's klasse M.ZenZZ. 12.30 uur:tweede par cours paarden en pony's klasse B, L, M, Z enZZ. Vrouwe Zeeuws Wi-ly I s ÉsW sêsa Mario de Ritter (rechts) over de Omloop van Borsele. „Dit is een van de weinige wedstrijden in de regio, waarin ik me echt kan uitleven." foto Charles Strijd door Maarten Wijffels 's-HEERENHOEK - Cees Raas kan het niet ontkennen. De bevlogen wielerman uit 's-Heerenhoek heeft 'm de laatste maanden flink geknepen. Lange tijd zag het ernaar uit dat de Omloop van Borsele, met start en finish op de illustere Molendijk in 's-Hee renhoek, voor het eerst in de geschiedenis een andere finishplaats zou krijgen. Een paar weken geleden kwam echter het ver lossende bericht: de geplande wegwerk zaamheden op de dijk beginnen pas na de Omloop. Cees Raas, rijwielhandelaar van beroep en al sinds mensenheugenis lid van het wieier- comité uit 's-Heerenhoek, is een opgelucht mens. Al vijftig jaar lang vormt cle aan komst op de brede Molendijk immers de apotheose van de enige klassieker die het wielermaffe dorp rijk is. „Normaal gesproken proberen we de Om loop van Borsele op de kalender te krijgen vóór eind april, begin mei. Dat bleek dit jaar echter niet mogelijk, zodat we noodge dwongen zijn verhuisd naar eind juni. Rond die tijd waren wegwerkzaamheden op de dijk gepland, maar die beginnen nu geluk kig een week later", zegt Raas. De Omloop van Borsele, een tweeluik voor junioren en nieuwelingen die zich opmaken voor de stap naar de amateurs, is dit jaar toe aan de vijf tiende editie. In het Zeeuwse wordt de wedstrijd alleen overvleugeld door de Driedaagse van Groot Axel. „Vergelijken kun je die twee koersen niet echt", vindt Raas. „In Axel verschijnen de nationale selecties aan de start. Bij ons krijgen juist de clubs de mogelijkheid zich te profileren. Deze wedstrijd is voor jonge renners een ideale koers om te leren. Ze ma ken kennis met een selectief parcours, waarop altijd strijd wordt geleverd. Op de dijken staat meestal een harde wind, de we gen zijn smal en het is dringen om vooraan te komen. Wie hier presteert, kan een succes volle toekomst tegemoet gaan." Raas rekent op de komst van zo'n 120 nieu welingen en eenzelfde aantal junioren. „Met die aantallen zitten we aan onze li miet. Als we in de toekomst nog meer ren ners aan de start willen krijgen, moeten we het evenement uitbreiden tot een tweedaag se. Die plannen liggen er wel, maar of, en op welke termijn die worden gerealiseerd, is nog niet duidelijk." Ronald de Jong met Middelkamp in finaleweekeinde clubcompetitie Atletiek Oranjewoud meerkamp. Vlissingen. Tweede dag van de tienkamp mannen- 'jongens A, negenkamp jongens B, acht- kamp jongens C. zevenkamp jongens D/vrouwen/meisjes A,B,C en D. Aanvang 10.00 ur op het sportpark Baskensburg te Vlissingen. Paardensport Dressuurwedstrijd. RV De Braanjen- hoek, manege De Braanjenhoek aan de Noordweg 20 te Kapelle. Aanvang 13.00 Softbal Vrouwen. Derde klasse: Red Sox 2000- Zeeuwse Honk (14.00 uur). Tennis Clubkampioenschappen. TV Duiveland i Nieuwerkerk, finales. door Maarten Wijffels KLOETINGE - Hoewel Ronald de Jong uit een echt wielemest komt, heeft-ie de pedalen van de racefiets zelf nooit in wedstrijd verband rondgetrapt. Vader Henk, ja dat was een begena digd renner, die in de zeventiger jaren als amateur zijn gelijke in Zeeland en omstreken niet ken de. Maar zoonRonald, die kende menigeen alleen van het voet balveld, waar hij het als jeugd keeper van Goes schopte tot de Zeeuwse selectie. Waarom hij niet fietste? „Dat mocht niet van m'n vader." Ronald de Jong is bezig aan zijn derde seizoen als ploegleider bij de amateurs van Theo Middel kamp. Wie de 30-jarige Kloetin- genaar hoort vertellen over de wielersport, vermoedt een diep gewortelde passie die met de paplepel moet zijn ingegoten. Het blijkt een misvatting. „Tot mijn tiende ging ik weieens mee als mijn vader ergens moest koersen", reconstrueert De Jong. „Als klein ventje vind je het natuurlijk prachtig wan neer je pa grote wedstrijden wint, maar echt bewust meema ken doe je zulke momenten nog niet. Toen ik in mijn pubertijd echt interesse kreeg voor het wielrennen en zelf wilde begin nen met fietsen, hield mijn va der dat tegen. Waarom? 'Ik heb te veel jonge renners gezien die alles opgaven voor de wieler sport, en vervolgens op hun achttiende al opgebrand wa ren', zei hij altijd. Hij wilde on der geen beding dat mij dat zou overkomen. En ruimte voor dis cussie was er bij ons thuis niet. Of ik het nu leuk vond of niet, ik moest maar een andere sport kiezen. Voor mijn eigen best wil." Dat werd na lang nadenken voetbal. De Jong begon als kee per bij Goes en schopte het als jeugdspeler tot de Zeeuwse se lectie. „In elke leeftijdscatego rie werd ik geselecteerd. Samen met Romeo van Aerde (nu prof voetballer bij RKC Waalwijk) reisde ik het hele land door. Toen Lk zeventien was, werd ik bena derd door Middelburg dat toen nog in de eerste klasse speelde. Tot een overgang is het echter nooit gekomen, ik kreeg destijds een baan in de horeca en moest noodgedwongen stoppen met voetballen." Innige omhelzing Zo leek Ronald de Jong het con tact met zowel het wielrennen als het voetbal definitief te heb ben verloren. Tot vier jaar later de wielersport en de inmiddels 21-jarige De Jong elkaar alsnog in een innige omhelzing vonden. „Hans Harinck, een oom van mij en op dat moment ploegleider bij Theo Middelkamp, vroeg of ik interesse had om wat hand en spandiensten te verlenen bij zijn ploeg." „Ik ben op de uitnodiging inge gaan en na zijn vertrek promo veerde ik tot assistent-ploeglei der. Ik kreeg de smaak steeds meer te pakken. In die functie heb ik vijf jaar samengewerkt met Tonny Huizen, en ook een beetje met mijn vader, die de ju nioren van Middelkamp bege leidde. Wat hij ervan vond dat ik toch in de wielerwereld terecht kwam? Hij vond het geen pro bleem meer. Ik had inmiddels een vaste baan bij de PTT en dat betekende zekerheid. Als ik had gewild, had ik zelfs elke dag op de fiets mogen kruipen." Inmiddels draagt De Jong al weer voor het derde seizoen de eindverantwoordelijkheid over de amateurselectie van Middel kamp. Met zijn dertig jaar geldt hij als één van de jongste ploeg leiders van Nederland. Zijn leeftijd is een voordeel, vindt-ie zelf. „Sommige van mijn ren ners heb ik zelf zien opgroeien. Ik weet wat wat er in hun leef wereld speelt, ik ben op de hoog te van hun thuissituatie en weet hoe ik hen als coach moet bena deren. Dat schept een band." Gepaste trots Wanneer Ronald de Jong over zijn renners praat, doet hij dat met gepaste trots, want in zijn ogen kan de Middelkamp-equi pe tot nu toe terugzien op een geslaagd seizoen. De zes klas siekers in de clubcompetitie le verden drie ereplaatsen op voor Middelkamp-renners en ko mend weekeinde is De Jong met Zeeuwen bij zwemwedstrijden van onze sportredactie VLISSINGEN - In het Over ijsselse Scheerwolde (op za terdag) en het Utrechtse Breukelen (op zondag) wordt het het open-waterseizoen voortgezet met langebaan- wedstrijden. Een aantal Zeeuwen komt daarbij in actie, waarbij de meesten de voorkeur geven aan Breukelen. De zwemmers die vorige week deelnamen aan het NK voor senioren en jeugd kun nen zich dit weekeinde ook inschrijven voor de lange- baanwedstrijden. Met belangstelling wordt uitgekeken naar het onder deel schoolslag, waarop de Zeeuwse deelnemers de meeste kansen hebben op een hoge klassering. door Maarten Wijffels 's-HEERENHOEK - De twee Zeeuwse wielerclubs verschij nen zaterdag met een behoorlijk aantal renners aan de start van de Omloop van Borsele. Bij de junioren komen van Theo Middelkamp twee ploegen en van Zeeuws Vlaanderen één team in actie. Bij de nieuwelin gen levert Middelkamp twee teams en heeft Zeeuws Vlaan deren één ploeg ingeschreven. De ploegen voor de vijftiende Omloop van Borsele zijn: Junioren De Adelaar, RWC Ahoy, WV De An tilopen, WV Avanti, JVR De Batau- wers, De Bollenstreek, R en TC Bui tenkist, CC'75, PRC Delta 1 en 2, TWC De Kempen, WV Drachten 1 en 2WC De Jonge renner, WV Ede 1 en 2, GRTC Excelsior 1 en 2, Hoornse RTC, BRC Kennemerland 1 en 2, Theo Middelkamp 1 en 2, DRC De Mol, WC De Pedaalridders, WV Het Stadion, WV Uden, ARC Ulysses, I Westland Wil Vooruit 1 en 2, WC De Windmolens, WTC Woerden, DTS j Zaandam, Zeeuws Vlaanderen, WC Zuid Limburg, De Zuidwesthoek 1 I en 2, WV Assen-Roden en ZW Diana. Nieuwelingen DeAdelaarlen2,DeAntilopen,WV Assen, De Batauwers 1 en 2, De Bol- lenstreek, WV Breda 1 en 2, RTC Buitenkist, Delta 1 en 2 en 3, WV i Ede, WV Flevorenners, Drachten 1 en 2, DTS Hansel, Hoorn, De Jonge I Renner 1 en 2, Theo Middelkamp 1 en 2, De Mol, Oldenzaalse Wieier- i club. De Pedaalridders, WV Schijn- del. Het Snelle Wiel, WV Het Stadi- j on, TWC Tempo, Trap Met Lust, WV Uden, Westland Wil Vooruit, WC De Windmolens Geffen, WTC Woerden, Zeeuws Vlaanderen, WC Zuid Lim- burg. De Zuidwesthoek en ASC Olympia. doorSjaakSinke HELLEVOETSLUIS - Een flink aantal Zeeuwen neemt morgen (zaterdag) in Hellevoet sluis deel aan de twaalfde editie van de Storktriatlon. De reden voor deze grote toeloop is dat de triatlon dit jaar deel uitmaakt van het Spirulina Marcus Rohrer Superprestigecircuit. Het van oorsprong Zeeuwse cir cuit kreeg enkele jaren terug uitbreiding met een triatlon in Bergen op Zoom. Dit jaar heb ben de organisaties van het Zuid-Hollandse Hellevoetsluis en Abbenbroek zich aangemeld, terwijl volgend jaar de triatlon van Oud-Gastel zich wil aan sluiten. Na zijn succesvolle rentree in de achtste triatlon van Kruiningen start Niels Koole (Middelburg) nu op de kwart triatlon over 1500 meter zwemmen, 39 kilo meter fietsen en 10 kilometer lo pen. Voor de overwinning zal Koole na een lange rugblessure nog niet aanmerking komen. Bert Flier (Barendrecht) en Car lo van de Bergh Capelle aan den IJssel), beiden al in sterk in Kruiningen, strijden om de overwinning in Hellevoetsluis. Daarnaast worden Jo-An Mud- de (Tiel), Erik Peeman (Middel- harnis) en Nico Veringmeyer (Schiedam) in de voorste gele deren verwacht. Van Zeeuwse zij de nemen verder nog deel Jor- dy Meerman (Middelburg) Ad- jan Verhage (Westkapelle), Gert Jan van de Nieuwenkamp (Mid delburg), Bram van de Wege (Philippine) en Chantal Maat (Middelburg). Frans Daalman (Breskens), twee weken geleden in Vlaar- dingen nog districtskampioen bij de veteranen H45, is in deze categorie weer kansrijk. Adri Gerards (Zierikzee) maakt een goede kans op de zege bij de ve teranen H50 net als Pieter Ver hage (Westkapelle). Junior Remy Vasseur (Vlissin gen) is kansrijk voor de zege op de achtste triatlon over 500 me ter zwemmen, 22 kilometer fiet sen en 5 kilometer lopen. Hij moet dan wel afrekenen met John Albrechts (Middelharnis) en Marco van Leeuwen (Helle voetsluis). Voor Zeeland nemen verder deel Dignus en Martin Lensen (Souburg), Eddy Leen- knecht (Axel), Katja Botman (Middelburg), Marinja Raay- makers (Axel) en Monique van de Ketterij (Souburg). De zwemstart in het kanaal door Voorne is voor de achtste triatlon om 10.30 uur, de kwart gaat om 11.00 uur van start. De finish van het lopen ligt op het sportcomplex Vlotbrug aan het Schelpenpad te Middelharnis. zijn mannen aanwezig tijdens het finaleweekeinde in Emmen. Daar hoopt de ploeg de vierde plaats van vorig jaar te verbete ren. En dat terwijl er vooraf nogal wat scepsis heerste, beseft De Jong. „De buitenwereld oor deelde dat de ploeg door het stoppen van Antoine Goense te verzwakt zou zijn om dit seizoen behoorlijk te presteren. Ik was het daarmee oneens, want ik zag meteen dat de teamgeest goed was. Er staat dit seizoen een hechte ploeg, waarin iedereen iets voor een ander overheeft." De Jong beseft terdege dat geen van zijn renners goed genoeg is om als prof door te breken. „Daarin moet je heel eerlijk zijn. In mijn ploeg zit momen teel niemand die het in het prof metier kan redden. Dat weten de jongens zelf ook, dus stelt ie dereen zich in dienst van het team op. Gelukkig constateer ik dat er bij de nieuwelingen en ju nioren weer aanwas van talent is, dat nu wel de begeleiding krijgt waaraan het lange tijd heeft ontbroken. Ik denk dan ook dat er bij Middelkamp weer enkele profrenners zullen door breken. Wanneer? Over drie jaar kan de eerste er staan." doorSjaakSinke VLISSINGEN - De Oranje woud-meerkampen zijn op het nippertje gered. Even werd ge twijfeld of de wedstrijden wel zouden plaatsvinden, maar An ton Vael, voorzitter van de orga nisatiecommissie, heeft het licht op groen gezet. Het organiserende Dynamica vroeg zich af of het aantal van 42 deelnemers voldoende was om een compleet jurykorps op de been te kunnen brengen op het Vlissingse sportpark Baskens burg. De formulieren van Delta Sport, waren lang onderweg door een foutieve postcode, maar kwamen alsnog binnen op het secretariaat. Bij de mannen gaan vijf man de strijd aan op de tienkamp. Voor Spirit zijn dat: Tristan de Groot, Alexander Oldenmenger en Leo de Pee, ooit uitkomend voor Delta Sport. Zij krijgen tegen stand van de gebroeders Justin en Dennis Francooy van Groene Ster. Vijf jongens B werken hun meerkamp af met als kansheb ber Marijn van Kralingen (Del ta Sport) die het op neemt tegen Benjamin Cornelisse (Dynami ca) en Jasper Ruinard (De Wie lingen). Rafke Risseeuw (Wie lingen) is zonder twijfel hel sterkste meisje B. Zij werkt sa men met Ester van de Pol (AV'56) en Veerle Vermaire (Dy namica) de meerkamp af. Df CD-junioren maken het deelne mersveld compleet. Ronald de Jong: „Ik denk dat er bij Middelkamp weer enkele profrenners zullen doorbreken." foto Dirk-Jan Gjeltema van onze sportredactie ASSEN - Jamo Janssen heeft gisteren voor een verrassing ge zorgd tijdens de eerste dag van de kwalificatietrainingen voor de Grote Prijs van Nederland. De motorcoureur uit Helena- veen bezette in de 250 cc-klasse de vierde plaats. Een andere Ne derlandse wildcardrijder, Henk van de Lagemaat, staat negen de. Jurgen van den Goorbergh, de enige Nederlandse Grand- prixrijder, staat in de 500 cc- klasse voorlopig op de zevende plaats. De Duitser Jürgen Fuchs zette de beste tijd neer. Hij reed het rondje op het TT-circuit van As sen in 2.16,993. Janssen liet 2.20,916 noteren, Van de Lage maat 2.22,749. Ook in de 125 cc- klasse was een Duitser succes vol, Steve Jenkner. De Australiër Michael Doohan, viervoudig wereldkampioen en viervoudig winnaar van de Dutch Grand Prix, was de snel ste in de eerste kwalificatietrai ning van de 500 cc die wegens hevige regenval enige tijd stil lag. In de stand om het wereld kampioenschap bezet Doohan na zes races overigens pas de vierde plaats, achter zijn Spaanse teammaat Alex Crivil- lé, de Italiaan Max Biaggi en de Spanjaard Carlos Checa. Opsteker Janssen was realistisch na zijn vierde plaats. „Dit is een gewel dige opsteker", zei de 22-jarige Brabander. De monteurs var. het DeeCee-team van manager Jan Huberts kozen voor de juis te banden. Tegen het einde vat de training achtten zij het asfali genoeg opgedroogd om de inter medium banden te installeren Janssen reed drie rondjes, in he: laatste waren slechts drie cou reurs sneller. „Het zou prachtii zijn als ik zaterdag op de eerstf rij zou staan", droomde Jansser alvast. „Maar dan moet het vrij dag wel regenen." Janssen concentreert zich ii zijn debuutseizoen in de kwart literklasse onder de vleugel' van routinier Wilco Zeelenber; vooral op het Europees kampi oenschap. Daarin staat het ta lent op de veertiende plaats. Me een wildcard verscheen hij de» week in Assen, trainde op eei droog circuit maar zag donder dag plots het weer drastisch om slaan. „We hebben twee dage: goed kunnen testen. Ik heb na tuurlijk ten opzichte van all andere coureurs het voordee dat ik het circuit uit en te n[ ken." Dat hij als vierde uit de eers trainingsdag zou komen, w ook voor Janssen een enorn surprise. Normaliter rijden wildcardrijders mee om h meerijden, sluiten zij de rij. „A ik bij detop-twintigkom, heb! het heel netjes gedaan", aldt Janssen gisteren. „Dat is mi plaats. Dit is mooi, heel mol voor mijn Nederlandse spon sors, heel mooi om als herinne ring te kunnen bewaren." ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 26