Krajicek nog geen King Richard Van Kessel toont karakter Reggie Bun bereikt halve finale in Axel Vorm Jan Ullrich groeit met de dag Volleybalteams Dees en Morres zegevieren Sokolov weerstaat huisanalyse Timman Terneuzen opent campagne tegen Eendracht Aalst Service houdt Nederlandse troef op de been tegen Brett Steven Greg Rusedski meldt zich af uitslagen van onze sportredactie LONDEN - King Richard is Krajicek nog niet op Wimble don 1998. Zijn 24 aces tegen Brett Steven vormden een waarschuwing voor de concur renten, maar indrukwekkend was de 26-jarige Hagenaar al leen in de eerste sessie. Die sloot hij dinsdag op het Cen tre Court voor een volle Royal Box af op 6-3 7-6. Die buffer was een dag later royaal voldoende. Hij verloor de derde set (4-6), maar sloeg in de vierde prompt toe, 6-2. „Er lag een wereld van verschil tussen de eerste en tweede dag", bekende Krajicek. Toverballen Die lag er ook tussen Jan Sieme- rink, John van Lottum en Sjeng Schalken. Siemeiïnk was de man in vorm. Bij de 28-jarige Rijnsburger vertrokken bij vla gen weer toverballen van zijn racket. Snel voltrok hij het von nis over de Tsjech Dosedel, 6-1 6-4 7-6 (3). Van Lottum was de arbeider op het gras. Hij sjouwde van links naar rechts en dreef de Frans man Raoux tot wanhoop. Het duel was dinsdag afgebroken in de vierde set op 1-1. De 22-jari- LONDEN - Greg Rusedski heeft zich gisteren teruggetrokken uit Wimbledon. De als vierde ge plaatste Brit ondervindt te veel last van een blessure aan de lin ker enkel. Rusedski begon dinsdag aan zijn partij tegen de Australische qualifier Mark Draper. Het duel werd op 4-6 6-2 5-4 voor Draper door de regen afgebroken. Gis teren meldde Rusedski zich af voor het vervolg. De import- Brit met Canadees paspoort liep de blessure tien dagen geleden op op het gras van Queen's. Hij ging doorzijn enkel en scheurde daarbij een deel van zijn enkel band. Vorige week hervatte hij na vijf dagen met krukken gelo pen te hebben de training. In de partij tegen Draper bleek Rusedski allesbehalve gezond. Hij kon amper serveren en slo.eg 18 dubbele fouten. ANP ge Brabander kwam gisteren nog in gevaar maar bleef koel in de tiebreak. Na vier sets stapte hij de tweede ronde binnen, 7-6 (1) 6-3 4-6 7-6 (3). Twee games Hét drama speelde zich af rond Sjeng Schalken. De 21-jarige Limburger ging op zijn vierde Wimbledon op jacht naar zijn eerste overwinning. Tegen de Amerikaan Jan Michael Gam- bill was hij er twee games van af. Op de derde dag van de partij die maandag en dinsdag werd ge staakt, nam hij in de vijfde set een voorsprong van 4-2. De triomf lonkte maar Schalken kon niet overweg met de druk. Hij beschikte niet over killers- instinct. Zijn eerste opslag viel nooit meer binnen de lijnen en de Amerikaan wist wel raad met zijn kwetsbare tweede service. De Pretty Boy in het tennis, die in volle glorie in Playgirl po seerde en een rol kreeg aangebo den in Baywatch. boog de ach terstand om in de voorsprong van 5-4. Serveren ging Schalken slecht af, knokken niet. Hij vocht voor zijn leven en sloeg tien match- punten weg. Vier op 4-5, vijf op 5-6 en één op 6-7. Op de elfde sloeg hij een afzwaaier, 6-8. „Dit is gruwelijk balen", treurde hij. Een vloek lag voor in de mond. „Dat ik voor de vierde keer op Wimbledon verlies, daar zal ik nog lang aan terugdenken." Struikelblok Krajicek stond niet lang stil bij zijn overwinning op Steven. Twee jaar geleden vormde de Nieuw-Zeelander, 42e van de wereld, in de derde ronde het grootste struikelblok op weg naar de Wimbledontitel van Krajicek. De Hagenaar won in dat jaar op basis van zijn opslag (33 aces) in vier sets. Gisteren won hij wederom in vier sets. De overwinningen waren niet vergelijkbaar. Krajicek speelde dinsdag tot de regen onwaar schijnlijk goed. „Ik stak goed in mijn vel, voelde me lekker op de baan." Hij controleerde de par tij en nam twee sets afstand, 6-3 7-6 (7). „Steven speelde in die fase ook goed. Eigenlijk heel goed", vond Krajicek, „maar ik gewoon nog een tikkeltje beter." In de tweede sessie miste Kraji cek ritme. „Het waren twee ver door Michel Verberkmoes AXEL - Reggie Bun plaatste zich als eerste voor de laatste vier in het Cl-schema van het Rabo tennistoernooi in Axel. Bun versloeg in de kwartfinale Eric Houg uit Terneuzen. De eerste set ging in snel tempo naar Bun met 6-0, maar in de tweede set speelde Houg een stuk sterker. Toch was het Bun die uiteindelijk met 7-5 deze set op zijn naam schreef. In de halve finale komt Bun uit tegen de winnaar van de wedstrijd tus sen Ronny van Kessel en Peter van Veldhoven. In de C2-categorie kreeg rang lijstaanvoerder Willem-Jan van Doeselaar een walk-over van Alain Joos. Van Doeselaar komt nu uit tegen Toine Bun. Peter van Veldhoven werd kwartfina list via een ruime overwinning op Ad van Mosselvelde: 6-1 en 6-0. Van Veldhoven speelt hierin tegen Hessel Hamelink. Hame link won in twee sets van Jaap Oppeneer. Philippe Ysebaert stond met 6-0 en 1-0 voor toen tegenstander Bjom Obrie opgaf door Jan Roovers TERNEUZEN - Drie kansheb bers in de eerste klasse voor het kampioenschap van de eerste uitgave van de Terneuzense beachvolleybal-competitie, ook in de tweede klasse drie teams die voor de hoofdprijs gaan en een tweestrijd in de derde klasse voor de titel en promotie. Het initiatief van het Terneuzense bedrijfsvolleybal (Bevobo) en sporthal Foaks blijkt meteen bij de start een boeiend succesnum mer. De vijftien deelnemende teams begonnen deze week aan de tweede competitiehelft. Een herkansing voor de verliezers uit de eerste ronde die met re- vanchegevoelens het zand in stapten. Daarbij bleef het echter, want in de hoogste klasse maakten Dees en Morres hun tegenstanders duidelijk deze competitie seri eus te nemen. Pannenschuur haalde legen Morres wel drie punten meer dan in de eerste ontmoeting (15 om 12), maar ging toch met een 3-0 nederlaag naar de douches. Sint Laureins schillende dagen", wist hij. „In de derde set sloeg ik geen return binnen de lijnen en miste ik een paar simpele volleys." Veront rust was hij niet. „Mijn opslag liet me niet in de steek." De gas ten van koninklijke bloede wel. De Roval Box bleef woensdag akelig leeg. Krajicek was in hun ogen kennelijk nog geen King Richard. Vrouwen Miriam Oremans heeft de derde ronde op Wimbledon bereikt. De 25-jarige speelster versloeg de Zweedse Asa Carlsson in twee sets, 6-2 6-3. Het was de derde zege in haar loopbaan op de Zweedse, 128e van de wereld. In de derde ronde speelt Ore mans tegen de winnares van het duel tussen de Oekraïnse Tatarkova en de Zuid-Afri kaanse De Swardt. Oremans is bezig aan haar negende Wim bledon. Haar beste prestatie da teert uit 1993 waarin ze de vier de ronde haalde. Seda Noorlander slaagde er niet in de derde ronde te bereiken. De 23-jarige Haagse speelster, 112 van de wereld, verloor in twee sets van de als veertiende geplaatste Frangaise Sandrine Testud, 6-3 6-1. Noorlander maakte op Wimble don haar debuut op een Grand Slam. Ze ontving27.500 gulden, bijna de helft van haar verdien sten in dit jaar. ANP Richard Krajicek balt zijn vuist na zijn gewonnen duel in de eerste ronde met de Nieuw-Zeelander Brett Steven. foto Pascal Pavani/ANP van onze sportredactie ITTIGEN - Laurent Jalabert heeft giste ren de negende etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Fransman ze gevierde in de individuele tijdrit over 29,4 kilometer. Beat Zberg, uit de Rabobank-ploeg, ein digde als tweede op acht seconden van de wereldkampioen in deze discipline. De derde plaats was voor de Duitser Jan Ull rich. In het algemeen klassement blijft de Italiaan Stefano Garzelli, die als nummer vijf van de tij drit driekwart minuut op Ja labert verloor, leider. Beat Zberg klom van plaats drie naar twee. Zberg riskeerde op het parkoers rond Wankdorf-Stadion van Bern alles in een aanval op de leiderspositie van Garzelli. De Zwitserse Tour-hoop van de Rabo-f or- matie kwam meerdere keren bijna ten val. Zijn winst bedroeg aan de streep 37 tellen, te weinig om vandaag nog een kans te ma ken op de eindzege. Garzelli begint met 53 seconden voorsprong aan de slotetappe. Tevreden Jan Ullrich was met zijn derde plaats dui delijk tevreden. Halverwege de race, waarbij de renners twee keer een bergje van de derde categorie dienden te beklim men, noteerde de Duitser de vierde tijd. Hij eindigde uiteindelijk als derde, op 22 seconden van Jalabert. „Ik ben nog niet helemaal in vorm voor de Tour, maar het gaat met de dag beter. Deze tijdrit was een goede test. In de Tour pak ik Jalabert", keek de Tour-winnaar van vorig jaar vooruit naar de proloog in Dublin op 11 juli. De Colombiaan Hernan Buenahora heeft gisteren in de Ronde van Catalonië een dubbelslag geslagen. De renner uit de ploeg Vitalicio Seguros zegevierde in de zevende etappe en nam de leiderstrui over van de Spanjaard Abraham Olano. Bu enahora had een dag eerder ook de zesde rit op zijn naam geschreven. Buenahoi^ boekte in de koninginnerit, drie cols eerste categorie en aankomst, in het Andorese skioord Arcalis, 1 minuut en 19 seconden tijdwinst op Olano. De Span jaard liet de sterkste klimmers drie kilo meter voor het einde gaan om in eigen tempo naar de streep te rijden. Het verlies was precies zijn voorsprong op Buenaho ra, die de leiderstrui kreeg. AFP/DPA wegens een blessure. Honny van Dorsselaer drong als eerste door tot de laatste acht op het Dl- schema. Van Dorsselaer was in drie sets te sterk voor Bruno Vanasche: 6-3, 5-7 en 6-4. Sas van Gent In het ATO Zuid-Chemie jeugd- toernooi drong Mart Flikweert door tot de halve finale bij de jongens tot 10 jaar. Flikweert versloeg Hans van Broekhoven met 6-2 en 6-0. In de volgende ronde stuit hij tegen Pieter Voorbrood of Yorick Maenhout. Renee Pieters verraste in de eer ste ronde bij de meisjes tot 10 jaar de als tweede geplaatste Stephanie Hermans. Pieters won overtuigend met 6-0 en 6-1 Stefanie Pauwels, als tweede geplaatst bij de meisjes tot 12 jaar, maakte geen fout in haar openingsoptreden. Pauwels versloeg Machteld Fraanje uit Zaamslag met 6-2 en 6-0. In de halve finale komt Pauwels uit tegen Heieen Maenhout. Moni que den Hamer versloeg in de poule bij de meisjes tot 14 jaar Martine Daelman: 6-0 6-1. zag het technisch overwicht van opponent Dees uitgedrukt in 15-4,15-10 en 15-3. Tweede klas In de tweede klasse maakte W Philippine een misslag. Door het 1-1 resultaat tegen Artland Artland (dat zich dus wel re vancheerde voor de eerdere 3-0 nederlaag) maakte Jacobs (3-0 tegen Botega) de aansluiting en kwam Savok in het duel van de twee vrouwenploegen tegen Bo tega na de 3-0 overwinning op een punt van de twee leiders. Uitblinkster Marjolein Wee- maes van Savok ziet met haar team na een aarzelende eerste competitiehelft toch nog wel mogelijkheden om over de twee andere titelkandidaten heen te gaan. Waar het eerste team van de ver eniging wèl in de fout ging, neemt het tweede team van W Philippine in de derde klasse gaandeweg steeds meer afstand van de naaste belagers. Zelf werd met 3-0 (15-2, 15-8, 14-1) gewonnen van B&S, Cysouw Optiek zag door de 2-0 zege op URS het gat met de koploper weer wat groter worden. Terneuzense tennisser favoriet voor eindzege toernooi Axel doorSven Remijnsen TERNEUZEN - Ronny van Kessel geeft niet gauw op. De 16-jarige tennisser uit Terneu zen, die vandaag als favoriet van start gaat in het toernooi van Axel, staat bekend als een vechtjas, die zich pas gewon nen geeft nadat de laatste bal geslagen is. „Wanneer ik op achterstand sta, word ik wak ker geschud." Van Kessel baarde vorige week opzien tijdens het Reynaert- toemooi in Hulst door twee maal vanuit geslagen positie terug te komen. In de kwartfi nale van de Cl-categorie wist hij een 5-2-achterstand in de eerste set tegen Cor de Jonge om te buigen in een overwin ning in de tie-break. In de B2- kwartfmale kroop de Zeeuws- Vlaamse speler opnieuw door het oog van de naald, toen hij in de beslissende derde set te gen Paul Cortvriendt met 5-2 achter kwam te staan, maar uiteindelijk met 7-6 won. De wonderbaarlijke ontsnap pingen die Van Kessels han delsmerk zijn geworden, zijn ook zijn tegenstanders niet ontgaan. „Ik heb inmiddels de reputatie dat ik terug kan ko men wanneer ik verslagen lijk te zijn. Voor mezelf werkt dat positief, want ik weet dat ik in staat ben om onder alle om standigheden terug te komen in de wedstrijd. Voor mijn te genstanders werkt het daaren tegen negatief, want zij weten dat ik nooit opgeef." Vanwege die vechtlust wordt Van Kessel vaak vergeleken met Thomas Muster, het Oos tenrijkse krachtmens dat evenmin van opgeven wil we ten. „Muster paart talent aan werklust. Wanneer hij op de baan staat, werkt hij ontzet tend hard. Daar heb ik veel be wondering voor. Qua spel vind ik Muster leuk om naar te kij ken, want hij is een echte ka rakterspeler. Net als ik." Onverzettelijkheid Onverzettelijkheid is niet de enige eigenschap die Van Kes sel deelt met zijn oudere even beeld. Ook zijn manier van spelen doet denken aan Mus ter. „Ik ben fysiek sterk", zegt Van Kessel. „Ik loop goed. Daarnaast is mijn forehand een sterk wapen." Zijn zwakke punten wil Van Kessel evenmin verbloemen. „Mijn service is slecht", geeft hij toe. „Daaraan moet nog veel verbeterd worden. Ook mijn volley is nog voor verbe teringvatbaar, want ik scoor te weinig punten met volleys. Ik train veel op serveren en volle ren, maar tijdens een wed strijd heeft het feit dat ik slecht sta te serveren meestal een psychische oorzaak. Wan neer ik eenmaal een dubbele fout heb geslagen, kan het ge beuren dat mijn service voor geen meter meer loopt. Ronny van Kessel speelt van avond tegen Peter van Veldho ven in de eerste ronde van het toernooi van Axel. De speler van Animo, die als eerste is ge plaatst in de Cl-categorie, schreef het toernooi vorig jaar op zijn naam door in de finale zijn clubgenoot Gert-JanLou- weret in drie sets te verslaan. Vanzelfsprekend is de titelver dediger dit jaar de te kloppen man in Axel, maar zelf houdt Van Kessel een slag om de arm. De Terneuzenaar verwacht een zware dobber te zullen krijgen aan Alexander Bau- wens, de man in vorm van wie hij afgelopen zondag in Hulst tweemaal verloor. Tennisser Ronny van Kessel wordt vaak vergeleken met Thomas Muster: „Ik heb inmiddels de re putatie dat ik kan terugkomen wanneer ik verslagen lijk te zijn. foto Charles Strijd van onze sportredactie ROTTERDAM - Ivan Sokolov heeft zich gisteren gehandhaafd op de eerste plaats in het Broek huis Schaaktoernooi om de Ne derlandse titel. De koploper stopte de aanval van Jan Tim man, terwijl Sokolovs directe belager Predrag Nikolic ont snapte met remise tegen de nummer laatst John van der Wiel. Vandaag is er een rustdag. Sokolov was na afloop van zijn partij tegen Timman zichtbaar opgelucht. De Amsterdamse grootmeester had zich in het Nimzo-Indisch zeer goed voor bereid. Tijdens zijn match tegen Loek van Wely had Timman en kele cruciale varianten geana lyseerd met zijn secondant Ulf Andersson. Sokolov voelde zich duidelijk niet op z'n gemak, toen bleek dat hij in Timmans huisanalyse was terechtgekomen. De Bos niër slaagde er wel in om enkele malen de juiste zet te vinden. De zwarte aanval werd zodoende geneutraliseerd en uiteindelijk resteerde een dubbeltoreneind spel dat geen van beide groot meesters winstkansen bood. „Ik ben erg blij met dit resul taat", zei een vermoeide Soko lov na de partij, die tevens liet weten dat hij hard toe was aan een rustdag. „Dit is immers al mijn vierde toernooi op rij." Nikolic kwam met de schrik vrij. Tegen Van der Wiel kwam hij in een eindspel met slechte loper tegen een sterk paard op de rand van verlies te staan, maar vermoeidheid van de kant van Van der Wiel bracht uit komst. Na bijna zeven uur scha ken wist de titelverdediger zich te redden. Van Wely verloor voor de tweede maal op rij en dat deed de Til- burger pijn. Hij startte veelbe lovend met een goede overwin ning op Jan Timman, maar in de volgende drie partijen voegde hij nog maar een half punt aan zijn totaal toe. Van Wely werd in de opening verrast door Nijboer, die voor het eerst in zijn leven het Grünfeld-Indisch speelde. ANP door Frits Bakker TERNEUZEN - De voetbalclub Terneuzen begint de oefencam pagne voor het nieuwe seizoen op 24 juli met een thuiswed strijd tegen Eendracht Aalst. Diezelfde dag wordt ook de nieuwe selectie gepresenteerd van de derdeklasser, die opval lende versterkingen heeft aan getrokken. Nieuw in de selectie zijn onder meer Leo en Jos Kayser (Hoek), Antoine Thoen (Zelzate), doel man Karei de Jonge (Sluiskil), Mike But (Veere) en Mike van Rossem, die na een kortstondig Belgisch avontuur terug is bij zijn vorige club. Uit de A-ploeg van vorig seizoen zijn ook enkele spelers aan de hoofdselectie toegevoegd. Dat zijn Dennis de Kraker, Niek de Meijer en Roel Alberti. Terneu zen begint de trainingen vanaf 7 juli. Beachvolleybai Terneuzen. Vijfde ronde: Morres-Pan- nenschuur 3-0, St.Laureins-Dees 0-3, Artland Artland-VV Philippine 1-1, Dow 3-URS 2-1, VV Philippine 2-B&S 3-0, JacobsTuinarchitectuur-Botega 3-0, Sa- vok-Botega 3-0, Cysouw Optiek-U RS 2-0. Standen. Klasse 1: Morres 5-12, Dees 5- 12, Dees 2 4-9, St.Laureins 5-2, Pannen- schuur 5-1. Klasse 2: VV Philippine 5-10, Jacobs 5-10, Savok 5-9, Artland Art land 5-6, Botega 6-0. Klasse 3: VV Philip pine 2 5-11Cysouw Optiek 5-9, Dow 3 5- 7, URS 6-4, B&S 5-1. Schaken Rotterdam. IMK. Vierde ronde: Reïnder- man - Van der Weide 0-1, Sosonko - Van der Sterren 1-0, Van Wely - Nijboer 0-1, Van der Wiel - Nikolic 1/2-1/2, Ernst - Piket 1/2-1/2, Sokolov-Timman 1/2-1/2. Stand: 1Sokolov 3 1/2,2. Nikolic 3,3. Sosonko, Timmari 2 1/2, 5. Nijboer, Piket, Van der Weide 2, 8. Ernst, Van der Sterren, Van Wely 1 1/2,11. Reinderman, Van der Wiel Sportprijsvragen Duitse lotto. Trekking A: 12-24-25-35-41 - 48. Reservegetal: 36. Trekking B: 7-8-13- 19-31-34. Reservegetal: 41. Supergetal len: 2 en 5. Spel 77:8 0 5 8 6 0 9. Super 6:5 1619 8. Belgische lotto. Winnende getallen: 6- 10-12-21-28-35. Reservegetal: 2. Joker: 9 7389 3 1. (ondervoorbehoud) Tennis Londen. Wimbledon. 25 miljoen gulden. Mannen, eerste ronde: Krajicek (Ned/9) - Steven (NZe) 6-3 7-6 4-6 6-2, Siemerink (Ned) - Dosedel (Tsj) 6-1 6-4 7-6, Van Lot tum (Ned) - Raoux (Fra) 7-6 6-3 4-6 7-6, Gambill (VSt) -Schalken (Ned) 7-6 6-4 6-7 4-6 8-6, Clavet (Spa) - Rios (Chl/2) 6-3 3-6 7-5 3-6 6-3, Ivanisevic (Kro/14) - Stafford (ZAf) 6-3 6-3 6-2, Voltsjkov (WRu) - Kuce- ra (Slw/15) 7-6 6-3 6-4, Pescosolido (Ita) - Marin (CRi) 6-2 6-1 6-1, Arazi (Mar) - Ri chardson (GBr) 6-4 2-6 6-3 6-2, Wayne Black (Zim) - Paes(lna) 6-47-5 6-4, Wayne Ferreira (ZAf) - Clement (Fra) 4-6 6-3 6-4 6-2, Tebbutt (Aus) - McGuire (VSt) 6-3 6-0 7-5, Albert Costa (Spa) - Norman (Zwe) 7- 5 7-5 7-6. Moya (Spa/5) - Bhupathi (Ina) 6- 4 4-6 6-4 2-6 6-3, Dreekmann (Dui) - Co- wan (GBr) 6-7 7-6 6-3 3-6 6-3, Draper (Aus) - Rusedski (GBr/4) 4-6 6-2 5-4 opg., .Björkman (Zwe/11- Dilucia (VSt) 6-4 3-6 6-3 6-2, Martin (VSt) - Sa (Bra) 6-3 6-4 6-4, Medvedev(Oek) - Safin (Rus) 6-3 6 3 6-3, Vacek (Tsj) - Pozzi (Ita) 7-6 7-6 6-3, San- guinetti (Ita) - Van Herck (Bel) 6-7 6-1 6-1 2-0 opg., Wilkinson (GBr)- Knowles (Bah) 7-5 6-0 6-1, Johansson (Zwe) - Courier (VSt) 6-4 7-6 6-4, Goellner (Dui) - Burillo (Spa) 4-65-7 6-3 6-16-2, Canas (Arg) - Sin ner (Dui) 6-2 6-2 6-4. Prinosil (Dui) - La- pentti (Ecu) 4-6 6-3 6-4 6-3. Tweede ron de: Sampras (VSt/1-Tillstrom (Zwe) 6-4 6-47-6, Henman (GBr/12) - Nainkin (ZAf) 6-3 5-7 6-4 6-2, Korda (Tsj/3) - Dewulf Bel 6-4 6-3 6-2, Bracciali (Ita) - Ulihrach (Tsj) 6-4 6-4 3-6 6-2, Grosjean (Fra) - MacPhie (VSt) 6-43-6 6-1 6-4, Enqvist (Zwe) - Dra per 6-7 6-1 6-4 6-3, Woodforde (Aus) - Gi- melstob (VSt) 2-6 6-1 6-4 6-4. Vrouwen, eerste ronde: Appelmans (Bel) -Torrens Valero (Spa) 6-3 6-3, Ha- lard-Decugis (Fra) - Sung-Hee Park (ZKo) 6-2 6-4, Basuki (Ino) - Reeves (VSt) 6-4 6- 0, Mauresmo (Fra) - Schnitzer (Dui) 6-3 6- 4, De Beer (ZAf) - Gorrochategui (Arg) 6-4 6-4, Po (VSt) - Osterloh (VSt) 6-2 2-6 6-1, Serna (Spa) - Bobkova (Tsj) 7-5 4-6 6-1, Capriati (VSt) - Pratt (Aus) 6-4 3-6 6-4, McNeil (VSt) - Callens (Bel) 2-6 6-4 6-4, Panova (Rus)-Gagliardi (Zwi) 4-6 7-5 6-4, De Swardt (ZAf) - Schwartz (Oos) 7-6 6-3, Schnyder (Zwi/13) - Sukova (Tsj) 3-6 6-4 6-3, Schett (Oos) - Stoyanova (Bul) 6-0 6- 2, Marakrova (Rus) - Talaja (Kro) 6-4 6-2, Sanchez Vicario (Spa/5) - Cristea (Roe) 5- 7 6-3 6-2, Cara Black (Zim) - Jeyaseelan (Can) 6-2 6-4, Grzybowska (Pol) - Drago- mir (Roe) 6-2 6-4, Wang (Tai) - Brandi (VSt) 7-6 7-5. Tweede ronde: Oremans (Ned) - Carlsson (Zwe) 6-2 6-3, Testud Wielrennen Het oefenprogramma ziet er als volgt uit: 24 juli: Terneuzen-Een- dracht Aalst. 1 augustus: Terneu- zen-Uefa-jeugd Club Brugge. 2 augustus: Zelzate-Terneuzen. 9 au gustus: Vogelwaarde-Terneuzen. 11 augustus: Terneuzen-Beveren (of AA Gent). 16 augustus: Goes- Terneuzen. 18 augustus. Borsele toernooi. 20 augustus: Terneuzen- Kruiningen. 23 augustus: Steen- Temeuzen. Jeugd strijdt om Zeeuwse golftitel AXEL - Vijf teams strijden za terdag om het Zeeuws jeugd kampioenschap golf. Aan dit evenement, waaraan le den van de golfclub Domburg, Reymerswael, Grevelingen- hout, Goes en de Woeste Kop meedoen, wordt bij golfclub de Woeste Kop in Axel gehouden. De aanvang is 14.00 uur. (Fra/14) - Noorlander (Ned) 6-3 6-1, Graf (Dui/4) - Nagyova (Slw) 6-0 6-4, Sawama- tsu (Jap) - Coetzer (ZAf/9) 3-6 6-3 6-2, Zvereva (WRu) - Miyagi (Jap) 6-1 6-3, Da venport (VSt/2) - Neiland (Let) 6-1 7-5, Vento (Ven) - Kijimuta (Jap) 6-0 7-5, Mar tinez (Spa/8) - Boogert (Ned) 7-5 4-4 ge staakt wegens invallende duisternis. Axel. RaboToernooi. HE Cl, kwartfinale: R. Bun-E. Houg 6-0 7-5. HE C2,2e ronde: W.J. van Doeselaar-A. Joos w.o, P. van Veldhoven-A. van Mosselvelde 6-1 6-0, H. Hamelink-J. Oppeneer 6-1 7-5, P. Yse- baert-B. Obrie 6-01-0 opg. HE Dl, 1e ron de: G. van Acker-J. Rombout 6-0 7-5, J. Saman-P. Rompa 6-4 6-3. 2e ronde: H. van Dorsselaer-B. Vanasche 6-3 5-7 6-4. DD D1, kwartfinale: Mulder/De Dobbe- laere-Voermans/Oppeneer 6-4 6-2. HD C2, 1e ronde: Bogaart/Asselman-Mat- thijs/Van Mosselvelde 6-1 6-4, Hiensch- /Hamelink-Van Damme/Kint 6-0 7-6. GD C2, halve finale: Adriaansens/Van Taten- hove-d'Hooghe/Cappendijk 7-6 6-4. GD D2, Ie ronde: Boone/Puylaert-Van Cau- teren/Van Goethem 6-0 3-6 6-4. Sas van Gent. ATO Zuid-Chemie jeugd- toernooi. JE 10 jaar, kwartfinale: Mart Flikweert-Hans van Broekhoven 6-2 6-0. ME 10 jaar, 1e ronde: Renee Pieters- Stephanie Hermans 6-0 6-1. ME 12 jaar, 1e ronde: Stefanie Pauwels-Machteld Fr aanje 6-2 6-0. ME 14 jaar, poule: Monique den Hamer-Martine Daelman 6-0 6-1. JD 12 jaar, poule: Kirsten Dey/Martijn Mie- dema-Gert-Jan Vael/Wesley Raem- donck 6-3 6-2. Ittigen. Ronde van Zwitserland. Negen de etappe, individuele tijdrit: 1. Jalabert (Fra) 29,4 km in 38.18,2. Beat Zberg (Zwi) 0.08, 3. Ullrich (Dui) 0.22, 4. Jeker (Zwi) 0.37, 5. Garzelli (Ita) 0.45, 6. Meier (Zwi) 0.49. 7. Dekker (Ned) 0.51, 8. Gaumont (Fra) 0.53, 9. Sheffr (Kaz) 0.54, 10. Belli (Ita) 0.58, 66. Den Bakker 3.28, 81. Van Heeswijk4.02. Algemeen klassement: 1. Garzelli 32.41.13, 2. Zberg 0.53, 3 Belli 1.51,4. Piepoli (Ita) 2.24,5. Francesco Ca- sagrande (Ita) 2.41,6. Meier 3.25,7. Shef fr 3.35,8. Rebellin (Ita) 3.43,9. Luttenber- ger (Oos) 4.04, 10. Ullrich 4.57, 78. Van Heeswijk 1.08.1182. Den Bakker 1.08.32, 93. Dekker 1.15.32. Arcalis. Ronde van Catalonië. Zevende etappe, Vall de Boi - Arcalis: 1Buenaho ra (Col) 231,7 km in 6.51.37, 2. Totschnig (Oos) 0.15, 3. Hamburger (Den) 0.24, 4. Castelblanco (Col) 0.27,5. Elli (Ita) 0.41,6. Escartin (Spa), 7. Casero (Spa),8. Poden- zana (Ita), 9. Contreras (Col) 0 51,10. Ro bin (Fra) 0.54, 18. Olano (Spa) 1.19, 79. Voskamp 24.39, 88. Blijlevens, 94. Hoff man. Algemeen klassement: 1. Buena hora 28.08.38, 2. Olano, 3. Totschnig 0.08,4. Escartin 0.16, 5. Podenzana 0.29, 6. Casero 0.50, 7. Elli 1.01, 8. Pena (Col) 1.18, 9. Castelblanco 1.19, 10. Beltran (Spa) 1.43, 80. Voskamp 43.09, 88. Hoff man 44.44,94. Blijlelevens 49.42. Johan Museeuw herstelt gestaag BRUSSEL - Het herstel van wielrenner Johan Museeuw ver loopt voorspoedig. De revalidatie-oefeningen on der leiding van kinesist Lieven Maersschalk zijn inmiddels in aantal teruggebracht, terwijl de trainingen op de fiets zijn opge voerd. Museeuw raakte in april zwaar geblesseerd aan een knie tijdens een valpartij in de we- reldbekerklassieker Parijs - Roubaix. De renner uit de Mapei-ploeg hoopt aan het einde van het sei zoen nog enkele wedstrijden te kunnen rijden. Belga

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 38