Melding hinder haven chaos PZC Plezier voor jong en oud Zalmsnip onverwachte meevaller Belgische exploitant gaat nieuw theater Terneuzen uitbaten Ruim 3 miljoen extra voor inrichting Axelsedam nodig Sanering vuile grond Terneuzen begint deze maand Apostels in Heikant ijveren voor behoud Heilige Theresiakerk Meer dan twee keer zoveel aanvragen WVG Terneuzen zeeland 14 Meeste klachten vanuit Walsoorden bereiken Rijkswaterstaat niet donderdag 25 juni 1998 Reorganisatie Axels raadhuis kost 340.000 door René Hoonhorst AXEL - Om in het jaar 2000 een eigentijdse organisatie in een aangepast gemeentehuis goed te laten draaien, moet de ge meenteraad vanavond 340.000 gulden geven. Voor dat geld be geleiden vijf externe bureaus de voorbereiding en invoering van verschillende management- en automatiseringsveranderin gen, het verbeteren van de info- matievoorziening, het opstellen van een beveiligingsplan en het inrichten van een centrale balie. Doel: bedrijfsmatiger, efficiën ter en klantgerichter werken. Afgelopen jaren begon de aanpassing van de organisatie structuur al. „De beoogd sector- hoofden en afdelingscoördina toren zijn aangewezen. Het organisatieveranderingstraj eet is nu zo ver gevorderd dat in schakeling van externe deskun digen noodzakelijk is voor de voortgang van het proces", schrijft het college aan de raad. B en W wilden alle werkzaam heden eerst door één bureau la ten uitvoeren, maar kozen later voor vijf bureaus. Axel profi teert op die manier het meest van specifieke deskundigheden en betaalt uiteindelijk minder betoogt het college. Ondersteuning Burgemeester en wethouders benadrukken dat de bureaus al leen voor ondersteuning en be geleiding worden aangetrok ken. Het ambtelijk apparaat heeft een belangrijk deel van het voortraject in eigen beheer uit gevoerd en zal ook het grootste deel van de voor de uitvoering benodigde werkzaamheden doen. De druk op het ambtelijk apparaat zal daardoor wel toe nemen, waardoor niet uitgeslo ten kan worden dat extra inzet van personeel 'wellicht noodza kelijk' kan zijn, stelt het college. Het gemeentebestuur stelt zelf een 'bedrijfsvoeringsconcept' op, waarin een voor iedereen duidelijke visie over de activi teiten en doelen van de gemeen telijke organisatie wordt vast gelegd. Aan de hand van dat concept moet het college ook de werkzaamheden van de ver schillende bureaus coördineren en op elkaar afstemmen. De raadsleden laten vanavond weten wat ze van het college voorstel vinden. De vergadering begint om 19.30 uur in de raads zaal van het stadhuis. door Barend Pelgrim WALSOORDEN - De commu nicatie tussen de haven van Walsoorden en Rijkswaterstaat verloopt uitermate chaotisch. De haven heeft geregeld te kam pen met overlast van passeren de zeeschepen maar de melding van incidenten blijkt niet vol gens een vast protocol te verlo pen. Bij de Scheepvaartdienst Wes- terschelde werden met betrek king tot Walsoorden in 1995 in totaal vijf ernstige incidenten geregistreerd, in 1996 waren dat er zes en in 1997 slechts drie. Het blijkt echter dat het grootste ge deelte van de klachten van ha venmeester Paul Baart, van schippers of van mensen actief in de bewuste haven. Rijkswa terstaat helemaal niet bereikt. Meestal wordt de rivierpolitie gebeld, de verkeerspost Terneu- zen of Hans weert, dan wel de ra darposten Hansweert of Zand vliet. Ook komen telefoontjes als gevolg van doorgeschakelde toestellen rechtstreeks bij de centrale van de Rijkspolitie in Driebergen terecht. Zodoende bestaat er dus' ook geen sluitende registratie van alle gemelde incidenten vanuit Walsoorden, mede door het ge brek aan onderlinge gegevens uitwisseling. De klachten van de betrokke nen hebben meestal betrekking op bij na-ongelukken of afge broken trossen. De vaargeul van de Westerschelde loopt vlak langs de havenmonding van Walsoorden. Wanneer zeesche pen er te snel voorbij varen, zui gen ze met hun schroef de haven leeg. Als een dergelijk schip ver volgens gepasseerd is, komt het water in een golf terug binnen. Het gevolg is een dusdanige golfslag dat er geregeld levens gevaarlijke situaties ontstaan. Aanmeertouwen knappen dan af en schepen bij Bleijko en de silo's van de mouterij slaan te gen de kade. Afspraak Volgens beleidsmedewerker Scheepvaart en Infrastructuur van Rijkswaterstaat J. Prins be staat er een formele afspraak met de havenmeester van Wals oorden over de melding van dit soort incidenten. Volgens hem is het de bedoeling dat Baart zijn klachten direct doorspeelt aan de Scheepvaartdienst. Baart beweert echter van niets te weten. „Die uitspraak van Prins is nieuw voor mij. Als hier calamiteiten voorvallen bel ik altijd direct de Rivierpolitie en zij maken dan proces-verbaal op. Dat is hier de procedure. Dat er bij Rijkswaterstaat maar een vijftal incidenten per jaar be kend zijn is een teken dat de re gistratie niet deugt.Bij de poli tie wordt bevestigd dat de klachten van Baart, maar ook van bijvoorbeeld scheepswerf De Klerk, aan hen worden door gebeld. Wanneer er proces-ver baal wordt opgemaakt bepaalt de officier van justitie wat er met de registratie gebeurt. Baart en Prins zijn het erover eens dat het tijd is voor sluiten de afspraken. „Het lijkt mij het verstandigste dat er één cen traal aanspreekpunt aangewe zen wordt, maar dat schijnt drie jaar geleden al in samenspraak met het gemeentebestuur van Hontenisse en de havenmeester gedaan te zijn", legt Prins uit. „Als er een dergelijk protocol bestaat dan zal Rijkswaterstaat de partijen daar aan herinneren. Bij ons komen geen meldingen binnen van de Rijkspolitie, maar dat staat nu op de agenda voor het eerstvolgende over leg. Ook Baart zit niet te wach ten op communicatie via vier of vijf schijven, zo zegt hij. „Maar in ieder geval zijn we nu op de goede weg. Want het is onzin dat er maar drie tot vijf meldingen per jaar gedaan worden." Bewoonster H. Kievit van het Terneuzense verzorgingshuis Bachten Dieke ontvangt de symbolische eerste zalmsnip van wethouder A Stahl-Hemelsoet. foto Charles Strijd door Conny van Gremberqhe TERNEUZEN - Dat ze van de wethouder een papieren vis had gekregen met daar aan vastgeniet wat namaak-bankbiljet- ten, ja, dat was gewoon een aardigheidje. Dat geld, die Zalmsnip, ach die zou wel verrekend worden door het verzorgings huis. Zelf zou ze daar weinig van terug zien. Althans, dat dacht bewoonster H. Kievit van het Terneuzense verzorgingshuis Bachten Dieke gisteren in eerste instan tie. Ook haar medebewoners dachten dat ze het meevallertje niet zelf in handen zouden krijgen. Toen even later bleek dat de gemeente Terneuzen de Zalmsnippen niet aan de tehuizen, maar direct aan alle bewoners zou uitbetalen of overmaken, hadden mevrouw Kievit en haar tafelge noten het bijzonder naar hun zin. „Nou, dat zal dan wel op gaan aan een dagje uit als het weer zo blijft", zei ze. Wethouder A Stahl-Hemelsoet (financi en), die gisteren de eerste snip symbolisch overhandigde, vertelde dat de 550 bewo ners van de vijf Terneuzense verzorgings- en verpleeghuizen deze maand het dou ceurtje van minister Zalm (vandaar ook de naam) tegemoet kunnen zien op hun bank-of girorekening. Indien ouderen dat wensen kan het ook contant worden uit betaald. Voor de andere inwoners han teert de gemeente de regeling dat het geld wordt verrekend in de aanslag voor de on- roerende-zaakbelasting. Weer andere gemeenten hebben het geld uit de rijks schatkist in mindering gebracht op de rei nigingsrechten. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het Antwerpse Music Hall, een bedrijf dat in Vlaanderen verschillende thea ters exploiteert en allerhande podiumprojecten produceert, gaat het nieuwe Terneuzense theater beheren. Het aannemingsconcem BAM Bredero Bouw, dat het plan maakt voor het theater en de naaste omgeving (het Arsenaal- gebied), heeft de Belgische on derneming als partner voor de exploitatie voor de voorziening aangetrokken. Woensdag zei wethouder K. van der Hoofd dat Terneuzen met de twee partijen de plannen wil uitwerken. De gemeenteraad krijgt er 16 juli een voorstel over. Volgens Van der Hoofd is de deelname van de Belgische pro- ductie-en exploitatiemaat schappij voor de gemeente aan trekkelijk, omdat Music Hall kan zorgen voor een aantrekke lijke programmering. Daar naast wil het Antwerpse bedrijf het risico dragen voor de toe komstige exploitatie van het theater. De gemeente zal voor die ex ploitatie op jaarbasis niet meer inbrengen dan de laatste jaren werd uitgetrokken voor het Zuidlandtheater. „Dan hebben we het over een miljoen gulden en het liefst nog minder", zei de door Marcel Modde TERNEUZEN - Voor de afron ding van de inrichting van de Axelsedam in Terneuzen is een ruim drie miljoen gulden extra nodig. Burgemeester en wet houders willen daarvoor een deel van de opgebouwde reser ves aanwenden. Daarmee ko men de totale kosten van het project op 5,3 miljoen gulden. De herinrichting omvat de aan leg van een parkeerplaats voor het winkelend publiek en het personeel van het nog te bouwen kantoor. Tevens wordt de aan sluiting op de Herengracht, Schuttershofweg en de kop van de Noordstraat aangepast. De fietsenstalling op de Dam verdwijnt. Een alternatieve lo catie hiervoor is nog niet gevon den. De stalling keert wellicht terug als later ook de Heren gracht wordt gereconstrueerd. Het college heeft op het plan een bezuiniging van 239.000 gulden ingebouwd. De besparingen zijn gevonden in lagere kosten bij het bouwrijp maken van het te verkopen perceel voor het Damgebouw en in een aanpas sing van de Schuttershofweg. Toch blijft de gemeente zitten met een gat van 890.000 gulden waarvoor nog financiële dek king moet worden gevonden. B en W willen een half miljoen uit de 'reserve stadsuitleg' halen en 350.000 gulden aanwenden van de begrote kapitaallasten voor de herinrichting van de Axelsedam. De resterende 40 mille denken zij te halen uit de reserve collectieve voorzienin gen gehandicapten. In dat ver band wordt verwezen naar spe ciale maatregelen die worden getroffen voor minder-validen bij de aanleg van het parkeer terrein en de directe omgeving. De inzet van de overige reserves is volgens B en W acceptabel, omdat de inrichting van het ge bied bijdraagt aan 'verbetering van de entree van Terneuzen', zo schrijven ze in hun voorstel aan de raad. De commissie financi en bespreekt het voorstel op 2 juli vanaf 19.30 uur in het stads kantoor. wethouder. Van der Hoofd gaat ervan uit dat Music Hall kort na de eeuwwisseling in Terneuzen een programma op de planken kan zetten dat aantrekkelijk zal blijken voor mensen uit heel Zeeuws-Vlaanderen, maar ook uit de rest van Zeeland. De voor ziening kan volgens hem uit groeien tot hét Zeeuwse theater. Hij sluit niet uit dat de gemeente alsnog een beroep zal doen op het provinciebestuur voor extra geld voor het nieuwe theater. Aanbesteding Van der Hoofd stelde dat de Eu ropese aanbestedingsprocedure die voor het project gevoerd moet worden, tot nu toe door het college zorgvuldig is afgehan deld. De kritiek van de afgeval len kandidaat Amstelland (het programma van eisen zou niet voor iedere marktpartij gelijk zijn geweest) wees de wethou der van de hand. Ook de geruchten als zou de ge meente de grond in het gebied niet in handen zou hebben ont zenuwde hij. „Er ligt een voor lopig koopcontract, waar het woordje voorlopig wel af ge houden kan worden." Of de gemeente probeert met BAM Bredero een overeenkomst te sluiten waarbij het theater voor één vaste prijs wordt ge bouwd, liet van der Hoofd in het midden. Eerder sloot de ge meente dergelijke overeenkom sten met Johan Matser bv voor de bouw van het stadskantoor en Aquaria voor de bouw van een onderwaterparkeergarage. De gemeente liep bij die projec ten, die meer aan bouwkosten vergden dan eerst werd ge raamd, hoegenaamd geen fi nancieel risico. De bewoners van Huize Emmaus in IJzendijke vierden woensdag feest met de jeugd van het ves tingstadje. foto Charles Strijd door Wilma Valk IJZENDIJKE - Huize Emmaus in IJzendijke leek gistermiddag op een groot schoolplein. Jong en oud had de grootste lol. De bewoners lieten samen met de jeugd van het vestingstad je ballonnen op, speelden en volgden allemaal met spanning de verrichtingen van jeugdcircus Reinardie uit Hulst. Mieke ten Broeke en Sarina Neve, activiteiten begeleidsters van Emmaus, trachten ieder jaar weer de jeugd binnen te halen en zo de wereld van buiten naar de bejaarden te brengen. „We hebben ieder jaar een thema, dit jaar was het 'Circus'. Vandaag was vooral de ballonnen wedstrijd een leuk gezicht, al de ouderen met de schoolkinderen hier op het gazon met hun ballonnen. De meeste bleven dan ook om mee toe doen aan de spellen." Naast een werp- en kikkerspel was er ook touwtrekken en stond er voor de echte kleintjes een draaimolen. Voor de middag konden de be woners in een huifkar door IJzendijke rijden, waarbij velen oude vertrouwde plekjes terug zagen en ze vooral interesse hadden voor de nieuwbouw in hun stadje. Na de circusvoorstelling met in de pauze nog een tractatie konden de bewoners van het te huis, de aanleunwoni ngen en de nieuwe appar tementen nog genieten van een heerlijke bar becue, die later op de avond een vervolg kreeg voor personeel, vri j willigers en het bestuur van Huize Emmaus. door Marcel Modde TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen zet vaart achter het schoonmaken van vervuilde bo dems. Op 29 juni begint de sane ring onder het PZC-kantoor aan de Axelsestraat en de naastgele gen bakkerij. Komend najaar wordt de voormalige stortplaats tussen de Rooseveltlaan en het afwateringskanaal in Othene opgeruimd. Ook willen B en W zo snel mogelijk een nader on derzoek laten uitvoeren naar de situatie rond stomerij De Zon aan de Axelsestraat in Terneu zen. Het schoonmaken van stort plaats Othene kost. zeker 650.000 gulden. In het middel ste deel wordt een drainagesys teem aangelegd waarmee het grondwater kan worden gezui verd. Ook wordt er een schone grondlaag aangebracht, waar na de locatie weer 'voor alle doeleinden' bruikbaar is, meldt de gemeente. Een nader onder zoek naar de situatie rond De Zon is noodzakelijk, omdat de gemeten concentraties daar zondags lager zijn dan wanneer de stomerij in bedrijf is. Van een gezondheidsrisico is geen spra ke en ook voldoet De Zon aan de nieuwste normen, wordt bena drukt. Onder het PZC-kantoor zijn on der meer pak's (teerhoudende stoffen) gevonden. De vervui ling is terug te voeren op een pompstation, dat daar was ge vestigd. De tanks en de veront reinigde grond worden verwij derd. Dat gebeurt gelijktijdig met de reconstructie van de Ax elsestraat, waarmee inmiddels is begonnen. Ook worden de grond en het bodemwater via een ondergronds systeem gezui verd. De verwachting is dat dat anderhalf jaar duurt. De opruiming kost 350.000 gul den. De kosten komen in eerste instantie voor rekening van de gemeente en de provincie. Uit geverij PZC heeft de gemeente aansprakelijk gesteld voor eventuele bedrijfsschade, als onvoldoende maatregelen wor den getroffen om het kantoor bereikbaar te houden. Ook wil PZC niet achteraf opdraaien voor een deel van de schoon maakkosten. Wethouder K. van der Hoofd (VROM) zegt dat aan de voorwaarden wordt voldaan. De sanering rond de voormalige stomerij De Waal aan de Axelse straat verloopt problematisch. De persluchtzuivering heeft het door Barend Pelgrim HEIKANT - Een werkgroep van twaalf inwoners uit Heikant - zichzelf toepasselijk de twaalf apostels noemend - is bezig te onderzoeken of er in het dorp voldoende draagvlak bestaat om de Heilige Theresiakerk in haar huidige vorm te behouden. Eind vorig jaar diende de stich ting Société Mortier uit Terneu zen zich aan om het kerkgebouw te kopen, met als doel er een or gelmuseum in te vestigen. Het kerkbestuur zag dat als een kans om de kerk, weliswaar in een gewijzigde opzet, in stand te houden voor het vieren van ere diensten. Een aantal parochia nen liep echter niet direct warm voor dit plan en stelt een finan cieel plan op om de kerk in eigen beheer te kunnen houden. De Société Mortier is echter nog niet uit beeld verdwenen want ook die stelt een exploitatieplan op. Volgens het bisdom moet de kerk in Heikant voor ruim een miljoen worden opgeknapt en zoals voor veel andere kerkdor pen geldt, speelt het bisdom met de gedachte om het gebouw af te stoten. Bovendien heeft de pa rochie Heikant een jaarlijks te kort van 8000 tot 10.000 gulden De parochianen geven er de voorkeur aan zelf een alterna tief reddingsplan op te stellen dan de kerk zonder slag of stoot aan de stichting Mortier over te dragen. Het kerkbestuur is ak koord gegaan met hun onder zoek, maar heeft wel voorwaar den geformuleerd. „Wat wij als bestuur wensen is dat we vierin gen kunnen blijven houden, kunnen dopen en uitvaarten verzorgen en, niet onbelangrijk, dat de Theresiakapel vóór in de kerk open blijft voor publiek", legt E. van Acker uit. „Dat was voor de stichting Mortier alle maal bespreekbaar. Maar een aantal mensen die zich verenigd hebben in een werkgroep wil onderzoeken of het mogelijk is of het jaarlijkse structurele te kort ook op te brengen is met middelen uit de eigen parochie. Continue geldstroom Het kerkbestuur benadrukt wel dat het geen genoegen neemt met incidentele fondsenwer ving, maar dat er een continue geldstroom moet komen. „Als dat mogelijk blijkt en er is vol doende draagvlak dan is daar uiteraard niets op tegen", aldus Van Acker. „Overigens heeft de werkgroep wel heel eerlijk te kennen gegeven dat, mocht blij ken dat hun initiatief geen kans van slagen heeft, ze zich zal neerleggen bij de andere optie." Zowel Société Mortier als werk groep dienen vóór het eind van 1998 met een financieel plaatje over de biug te komen. Ton extra nodig voor aansluiting Dowweg op Scheldetunnel TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen moet een ton extra op tafel leggen om een goede aan sluiting van de Westerschelde- tunnel op de H.H. Dowweg mo gelijk te maken. Aanvankelijk was het de bedoeling dat het tunneltracé met de Hoekseweg zou worden verbonden. Daar is echter om verkeerstechnische redenen van afgezien. De gewij zigde opzet kost 3,7 gulden meer, te verdelen over de ver schillende participanten in het project. De verwachting is dat door een volledige aansluiting van het tunneltracé op de Dowweg het sluipverkeer via de route rond de Braakman en de Lovenpol- der sterk zal afnemen. Daar naast is deze variant volgens B en W van Terneuzen optimaal voor Dow Benelux en eventuele nieuwe bedrijven in het gebied van de Mosselbanken. Ook vol doet de aansluiting beter aan de uitgangspunten van 'Duurzaam Veilig" en ontstaat er de ideale ontsluiting voor het toekomsti ge industriegebied op de weste lijke kanaaloever. Volgens het college is de meer waarde van de gewijzigde opzet zo groot dat zonder bezwaar een ton kan worden bijgedragen in de extra kosten. De uitgave wil len B en W dekken uit de leges voor de bouw van de tunnel. De planaanpassing wordt don derdag 2 juli besproken in de commissies ruimtelijke orde ning en financiën, beiden om 19.30 uur in het stadskantoor. begeven, waardoor vervuild grondwater is vrijgekomen. Het vervuilde water wordt alsnog afgevoerd via de de reeds aan wezige zuiveringsinstallatie. Daarentegen gaat de operatie rond de Put van Van Wijck aan de Lovenpolderstraat bij Hoek een stuk voorspoediger. Metin gen hebben aangetoond dat de sanering eind dit jaar kan wor den afgei'ond. De schoonmaak van de Put van De Kraker aan de Noordstraat in Hoek vergt waarschijnlijk nog zo'n zes maanden, net als de grondwa tersanering ter hoogte van de Vema in de Axelsestraat. door Marcel Modde TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen heeft in 1997 te ma ken gehad met meer dan een verdubbeling van het aantal aanvragen in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandi capten (WVG). In totaal deden achthonderd mensen een be roep op een bijdrage, tegen zo'n vijfhonderd het jaar daarvoor, zo blijkt uit de evaluatie over 1997. De stijging heeft zich met name voorgedaan bij de vervoers voorzieningen. Gebleken is dat een steeds grotere groep oude ren een beroep doet op het col lectief vervoer. Daarmee is de behoefte van dat systeem an dermaal aangetoond, aldus burgemeester en wethouders. De doelmatigheid verdient naar mening van het Temeuzens col lege evenwel nog verbetering. Daartoe wordt inmiddels over leg gevoerd met Taxicom en de gebruikersgroep. Gestreefd wordt naar toevoeging van het ziekenvervoer en samensmel ting van het openbaar en collec tief vervoer in een integraal vraagafhankelijk systeem. B en W onderstrepen in hun no titie aan de raad nog eens de noodzaak van participatie van alle Zeeuws-Vlaamse gemeen ten bij deze opzet. Niet in de laatste plaats om de uitgaven voor de WVG-vervoersvoorzie- ningen beheersbaar te houden. Tot dusver bestaat het samen- werkingsverband collectief vervoer alleen uit Terneuzen, Oostburg en Sluis-Aardenburg. Woonvoorzieningen Ook het aantal mensen dat een beroep heeft gedaan op de woonvoorzieningen steeg het afgelopen jaar. In 1997 kwamen er 141 verzoeken binnen, tegen over 116 het jaar daarvoor. Voor dit j aar verwacht het colle ge 3,5 miljoen gulden nodig te zullen hebben voor uitvoering van het WVG-beleid. Dat be drag kan worden gedekt met de rij ksuitkering uit het gemeente fonds. Hoewel Terneuzen nog ruim 1,4 miljoen gulden gepar keerd heeft in het Fonds Collec tieve Voorzieningen, kondigt het dagelijks gemeentebestuur een mogelijke beleidsaanpas sing aan. Gewezen wordt in dat verband op de doorzettende stijgende lijn bij de aanvragen voor col lectief vervoer en de voorzienin gen in natura, zoals rolstoeler en bromscooters. Eind 1998 moet duidelijk zijn of een even tuele aanscherping van de crite ria noodzakelijk is. Peiling Uit het evaluatierapport valt niet op te maken hoeveel aan vragen er in totaal zijn gedaai; in het kader van de WVG en hoe groot het percentage is dat nu! op het rekest heeft gekregen Met name de PvdA-fractie en de Werkgroep Gehandicaptenbe leid Terneuzen hebben bij her haling signalen afgegeven da: de gemeente te strikt zou vast houden aan de toewi jzingscrite- ria. Het college is bereid gehoo: te geven aan het verzoek van d£ werkgroep een tevredenheids- onderzoek te laten uitvoerer. onder de doelgroep. De koste: daarvan komen dan wel ten las te van het beschikbare WVG- budget. De evaluatie van het WVG-be- leid over 1997 en het beleidska der voor 1998 worden woensdas 1 juli besproken in de commissi volksgezondheid. De openbare vergadering in het stadskantoo: van Terneuzen begint om 19.3( SLUIS Koffieconcert - In de ï'aadzas van het Belfort in Sluis word' zondag 28 juni om 11 uur et' koffieconcert gehouden. PianiS Hans van den Ameele en fluiti? Vincent de Wilde zijn amateur- muzikanten en vormen sind: 1993 een vast duo. Op het. pro gramma staat Sonatina Opui 100 van Antonin Dvorak, Han No Umi van Michio Miyagi, Si- cilienne Opus 78 van Gabrie Fauré en Sonata voor fluit e: piano van Francis Poulenc. Di toegang is gratis. AXEL Zwemvierdaagse - In zwembac 't Plaatje in Axel wordt van 6 to: en met 10 juli de national: zwemvierdaagse gehouden Deelnemers kunnen zich late: sponsoi-en om geld bijeen bi'engen voor het Ronald McDo nald-kinderfonds. Deelname kosten bedragen rijf gulden Daarvoor krijgen ze een spons- orkaart, een certificaat, een me daille, een bouwplaat en eer plonspakket.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 34