Fiscaal plan zorgvuldig compromis voor rekSgrijden kritiek BVD ongefundeerd PZC PZC Voor Zeeland Informateurs houden kaken stijf op elkaar Meeste werknemers Raa(J van Moskeeën vindt Paarse partijen deden alle water bij de wijn voor hervorming belastingen feiten en meningen door Maurice Wilbrink Het gisteren bereikte ak koord over een nieuw be lastingstelsel is een compromis waar alle drie de paarse partijen van zeggen: daar kunnen we prima mee thuiskomen. In het werkgroepje fiscale specialis ten, dat de afgelopen weken heeft onderhandeld, is er zorg vuldig voor gewaakt dat geen van de drie partijen zich sterk benadeeld voelt. Want daarmee zou Paars-2 het risico lopen dat de herziening van het stelsel - een prestigieus onderdeel van het toekomstige regeerakkoord - er niet van komt. Dat wil niet zeggen dat er geen strijd is geleverd. Eind maart, aan het begin van de campagne voor de Kamerverkiezingen, be trokken met name WD en PvdA de stellingen tijdens een eerste grote belastingdebat. PvdA-woordvoerder Van dei- Ploeg hield een pleidooi voor het afschaffen van de belastingvrije som. waar een heffingskorting voor in de plaats moest komen. Dit bevoordeelt de lagere inko mens. WD-collega Hooger- vorst schoot direct met scherp: 'sluipende diefstal' bij de hogere inkomens noemde hij dit. Uiteindelijk zijn de tegenstel lingen overbrugd. Kërn van het paarse akkoord is invoering van de heffingskorting: een vaste korting op de inkomstenbelas ting die voor alle werkenden drieduizend gulden zal bedra gen. Daarnaast komt er een ex tra vierde schijf in de inkom stenbelasting: tot een inkomen van 31.000 gulden geldt een ta rief van 31 a 32 procent. Beide elementen werken gunstig uit op de lage inkomens, iets waar de PvdA het meest op heeft ge hamerd- De WD heeft hier ge bogen. Toch zien ook de libera len positieve aspecten aan met name de heffingskorting. Men benadrukt dat met de invoering van de heffingskorting de finan ciële drempel voor vrouwen is verlaagd om weer een baan te aanvaarden. De liberalen zullen bij de vast stelling van de exacte hoogte van de heffingskorting, tijdens de komende kabinetsperiode, proberen lager dan drieduizend gulden uit te komen. Een be trokkene: „Door een heffings korting blijft er een groep be- van onze redactie binnenland Veel bedrijven zullen de kos ten van het rekeningrijden aan werknemers vergoeden. Mede hierdoor gelooft drie kwart van de ondernemers niet dat de invoering van tol op snel wegen leidt tot minder files. Dit concludeert bureau Heli view naaraanleiding van een onderzoek onder duizend Ne derlandse bedrijven. Heliview speelt met de enquête in op de overeenstemming die de paarse partijen hebben bereikt over het rekeningrijden. MKB-Nederland liet eind vorig jaar al onderzoek verrichten naar het rijgedrag van het mid den-en kleinbedrijf met betrek king tot het rekeningrijden. Uit dat onderzoek kwam ongeveer hetzelfde beeld naar voren als in het rapport van Heliview. Uit de MKB-studie bleek dat drie van de vier ondernemers geen verandering van het rijge drag verwacht. Met name in de grote steden waren de onder zoeksresultaten opvallend. Negentig procent van de onder vraagde grootstedelingen voor spelde dat in verkeer veel bij hetzelfde blijft. Akkoord In het voorlopig akkoord dat de verkeersspecialisten van PvdA WD en D66 bereikten, is vast gelegd dat automobilisten in de Randstad in de ochtendspits tol gaan betalen als zij van de snel wegen gebruik maken. Het kabinet had al voorgesteld dat dit vijf gulden per rit over een snelweg gaat kosten. Bij het rekeningrijden heeft Paars 2 de keuze laten vallen op de wegen tussen Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. Het besluit over de maximum snelheid is een typisch paars compromis. Minister De Boer (Milieu) wil dat er op alle snel wegen een maximum komt van 100 kilometer per uur. Dan ver vuilen auto's de lucht minder met C02, het belangrijkste broeikasgas. De WD ziet daar niets in en D66 vindt het niet realistisch. Dat de paarse partijen overeen stemming konden bereiken had vooral te maken met de veran derde houding van de liberalen, De WD heeft de verzet opgege ven tegen invoering van het re v, staan met een deeltijdbaan, die geheel gevrij waard blijft van in komstenbelasting. Dat is een probleem. Hoe lager de hef fingskorting, hoe kleiner die groep wordt." Ook de invoering van de lage vierde schijf, waar de WD zich aanvankelijk tegen verzette, heeft volgens de liberaal voor delen: „Als deze vierde schijf goed werkt dan hebben we een instrument gevonden voor koopkrachtverbetering voor de lage inkomens. Dan hoeven we het niet meer te zoeken in bij voorbeeld huursubsidie." In het pakket belastingmaatre gelen benadrukken WD enD66 de lagere tarieven voor de in komstenbelasting. De hogere inkomens gaan fors minder be talen. Het hoogste tarief gaat van 60 naar 51-53%. Het mid dentarief van 50 naar 41-43%. De PvdA is hiermee akkoord gegaan, omdat de hogere inko mens uiteindelijk hun eigen be lastingverlaging moeten beta len. Paars-2 schrapt en beperkt aftrekposten (lijfrenteaftrek, reiskostenforfait, renteaftrek op consumptief krediet), waar door er ruimte vrijkomt voor het verlagen van de tarieven op de inkomstenbelasting. Tevreden Alledrie de partijen zijn tevre den met de introductie van een nieuwe arbeidstoeslag voor werkenden. Daardoor wordt het voor uitkeringsgerechtig den veel aantrekkelijker om een baan te accepteren, omdat ze er dan netto meer aan overhouden. De partijen zijn het verder eens geworden over de belasting op het rendement over vermogen (aandelen, spaargeld). Hier is precies het midden gevonden tussen de wensen van de drie paarse partijen. De fiscus zal (ongeacht wat het vermogen in werkelijkheid opbrengt) een forfaitaire heffing van vier pro cent rekenen. Daarover moet dan dertig procent belasting worden betaald. Dat is minder dan de PvdA wilde, en voor de WD is die 30% 'nog net accep tabel', aldus een fiscaal specia list van de liberalen. Veel hoger hoefde dit percenta ge niet te worden vastgesteld, omdat nieuwe berekeningen in middels uitwijzen dat deze be lasting veel meer opbrengt dan keningrijden, maar stelt wel en kele voorwaarden. Het besluit over rekeningrijden is een onderdeel van een groter compromis over de verkeerssi tuatie in Nederland. De WD stemt in als de automobilist via het aanpassen van de belastin gen weer op één of andere ma nier een beetje kan worden ge compenseerd voor de kosten van het rekeningrijden. Daarnaast vinden de liberalen dat meer geld worden uitge trokken voor nieuwe wegen. Met die combinatie aan maatre gelen kan dan op serieuze wijze het fileprobleem worden aange pakt. CO.-uitstoot De PvdA-kant van het compro mis bestaat uit meer geld voor het openbaar vervoer en meer wegen waar niet harder dan 100 kilometer per uur mag worden gereden. Dit laatste om de CO.- uitstoot terug te dringen. Het compromis ligt nu bij de onder handelaars Wallage, De Graaf en Bolkestein, die het compro mis naast de andere wensen- lijstjes en het kasboek voor de komende jaren zullen leggen. De WD was altijd fel tegen de invoering van rekeningrijden. De partij voelde meer voor in voering van zogenoemde be- taalstroken. Hierop konden au tomobilisten tegen betaling langs de file rijden. In de prak tijk bleek het echter niet overal haalbaar in de toch al zo dicht bebouwde Randstad extra rij stroken aan te leggen. Ongeveer 58 procent van de ondei-nemin- gen neemt de kosten van het re keningrijden voor eigen reke ning. Het gaat dan vooral om grote bedrijven. De helft van de werkgevers die de kosten beta len zal dit voor alle werknemers doen. De andere 50 procent doet dit alleen onder voorwaarden, bijvoorbeeld als de kosten bo ven een bepaald bedrag uitko men. Sluiproutes De werkgevers die verwachten dat werknemers hun rijgedrag aanpassen (26 procent), voor zien dat sommigen sluiproutes gaan nemen om de tolpunten te omzeilen. Verder denkt een op de drie ondernemers dat het openbaar vervoer vaker ge bruikt zal worden. Buiten de spitsuren rijden ziet vrijwel nie mand als gevolg van het reke ningrijden. ANP/GPD verwacht. De vermogensgroei is de afgelopen twee jaar zo uit bundig geweest, dat het totale bedrag waar straks deze 'ver- mogensrendementheffing' op zal worden toegepast veel groter zal zijn dan in 1997 werd voor zien. De fiscale specialisten hebben van onze redactie binnenland Het rapport van de Binnen landse Veiligheidsdienst (BVD) over integratie van mos lims is 'een totale miskenning van de ware gang van zaken'. Dit zegt voorzitter M. Atès van de Raad van Moskeeën in een re actie op het stuk, waarin wordt gesteld dat de meeste islamiti sche bewegingen een afkeer hebben van de westerse samen leving en een grote weerstand tegen integratie. De constateringen van de BVD zijn volgens Atès niet op feiten gebaseerd. Het besef onder mos lims in Nederland dat integratie nodig is, is volgens hem juist aan het groeien. „Er is een stijging van de onderwijsdeelname en van de economische activiteit onder Nederlandse moslims." Bij de Raad van Moskeeën zijn 242, voornamelijk Turkse, mos keeën aangesloten. De BVD verwart volgens Atès het vasthouden aan de eigen identiteit met onwil om te inte greren. Natuurlijk kijken veel Turken nog steeds naar Turkije; het is hun moederland waar ze zich geaccepteerd weten. „Alsje zou vervreemden van Turkije, tei-wijl je als Turk in Nederland woont, heb je na een tijdje niets meer, hoor je nergens meer bij. Want hier voelen vele Turken zich nog steeds gediscrimi neerd." Görus Coördinator U. Kabaktepe van Milli Görus, de Turkse moslim organisatie die wordt verdacht van fundamentalistische sym pathieën, noemt het rapport 'genuanceerd'. Milli Görus hoort volgens hem niet bij de or ganisaties die in het BVD-rap- port als extremistisch worden bestempeld. Wat dat betreft gaf zijn organisatie afgelopen za terdag een verkeerd signaal, geeft hij toe. In de Amsterdamse ArenA vierden 40.000 Turkse moslims op een uitzinnige ma nier hun Turkse identiteit. „Mo gen we één dag van het jaar Turk zijn? De andere 364 zijn we ge woon Nederlander." Sommige landen bemoeien zich met de gang van zaken in mos keeën van hun landgenoten in Nederland, meldde de BVD. Zo als Libië, Iran en Saudi-Arabië. Vanuit Marokko komt deze be moeienis nauwelijks voor, denkt vice-voorzitter D. Elboujoufi de afgelopen weken in totaal voor zo'n 16 a 18 miljard ruimte geschapen om nieuwe accenten aan te brengen in de belasting heffing. In dat bedrag zit niet al leen de meevallende heffing op vermogensrendement. Paars-2 wil ook de ecotax verdubbelen, de BTW gaat naar 19% en zoals van de Unie van Marokkaanse Moslimorganisaties. Van de circa vierhonderd mos keeën in Nederland zijn er 130 Marokkaans. Bijna honderd hiervan zijn betaald door in Ne derland wonende Marokannen. „Dan heb je dus helemaal geen beïnvloeding vanuit het moe derland." De anderen zijn me- definancierd door Marokkanen in andere Europese landen. Een volledig door Marokko betaalde moskee in Nederland is Elbou joufi nog niet tegenkomen. Versnipperd „In Den Haag heeft geen één moskeebestuur de bedoeling om moslims af te houden van inte gratie in de Nederlandse sa menleving. Als de BVD deze aanwijzingen heeft, moet ze die hard maken met bewijzen. Al leen roepen dat moslims niet willen integreren, lokt alleen maar vervelende reacties uit en werkt het integratieproces te gen." Dat is de eerste reactie van voor zitter A Mohamed-Aj oeb van de Stichting Haags Islamitisch Platform (SHIP) op het rapport van de Binnenlandse Veilig heidsdienst (BVD) dat deze week naar de Tweede Kamer is gestuurd. In het rapport stelt de BVD onder meer dat veel isla mitische organisaties in Neder land een afkeer hebben van de gezegd wordt de belastingvrije som ingeruild voor de goedko pere heffingskorting. Cruciaal is daarnaast dat de in voering van het nieuwe stelsel gepaard gaat met een structure le lastenverlichting van vijf mil jard gulden per jaar. Daarmee hebben de drie partijen maxi- westerse samenleving en dat zij een grote weerstand tegen inte gratie uitdragen. „Ik moet altijd lachen om derge lijke stellingen", aldus Moha med-Aj oeb van de SHIP, een overkoepelende organisatie waarbij zo'n veertig Haagse is lamitische organisaties zijn aangesloten. „Afgezien dat de moslims in Nederland veel te versnipperd zijn om ooit een vuist te maken, weet ik dat in de Haagse situatie juist hard ge werkt wordt aan integratie. De moslims in Nederland willen graag voor zichzelf, maar zeker voor hun kinderen een goede toekomst in NedexTand opbou wen." Verschillen Mohamed-Aj oeb erkent dat er in Den Haag moskeeën bestaan met financiële steun van het moederland. „Maar is dat fun damentalistisch? Deze mensen zijn gewoon gelovig. En net als in christelijk Nederland heb je gelovigen die wat strakker in de leer zijn dan anderen die meer oecumenisch gericht zijn. In Den Haag, en ik denk in heel Ne derland, zijn er geen moskee besturen die zich tot doel heb ben gesteld om van Nederland een islamitische staat te maken. Natuurlijk zullen er altijd indi viduen bestaan die dergelijke gedachten hebben, maar dat maal ingezet. Inclusief die vijf miljard heeft men een totaal pakket samengesteld, dat alle groepen burgers in een nieuw belastingstelsel tevreden moet stellen. De vraag is nu of die vijf miljard in de laatste fase van de kabinetsformatie overeind blijft. GPD rechtvaardigt niet om alle mos lims in Nederland over één kam te scheren." „Bij dit soort rapporten krijg ik altijd het idee dat de BVD zich zelf moet bezighouden. Ze pro beren het kennelijk nog steeds door een mogelijk moslim-ge- vaar te schetsen, want ze zijn niet nieuw, deze stellingen. Dit heeft de BVD al eerder geroe pen." Ook voorzitter AHajji van het bestuur van moskee Nour in Gouda is het met het BVD-rap- port van harte oneens. „Wij wil len echt wel integreren in de Goudse samenleving. Daar zijn we ook mee bezig. We doen al veel samen met Gouwenaars. Huiswerkbegeleiding, hulpver lening, we krijgen ook vaak be zoek van Nederlanders." Hajji: „Natuurlijk kan ik niet praten voor de hele Marokkaan se gemeenschap in Gouda. Die is verdeeld in allerlei groepen. Maar wij van moskee Nour pro beren juist mee te werken aan integratie." De voorzitter van het moskee bestuur wijst erop, datvanuit de moskee aan de Raam veel con tacten worden gezocht met de Goudse samenleving. „Maar we stimuleren ook dat Marokkanen lid worden van Goudse sport clubs. Dat gaat niet eenvoudig, maar het begint te komen", meent Hajji. GPD 25 juni 1948 Trein overvallen Op Java zijn verscheidene aanslagen gepleegd. Zo werd de Batavia-Bandoeng-ex- press gesaboteerd. De trein ontspoorde en vervolgens werd de trein met mitrailleurs beschoten. Bij de aanslag wer den tien mensen gedood en nog eens tien gedood. Meereizende militairen van het KNIL wis ten de belagers daarna uit te schakelen. Presidentskandidaat De Republikeinse Partij heeft dé 46-jarige Thomas Dewey aangewezen als kandidaat voor de komende presidents- verkiezingen in de Verenigde Staten. Dewey was vier jaar geleden ook al presidentskan didaat, maar toen werd hij verslagen door de toenmalige president Roosevelt. Hij zal het moeten opnemen tegen de zittende president Harry S. Truman. Deweys kansen om te winnen worden hoog inge schat. Straalvliegtuigen Morgen arriveren op vliegveld Welschap bij Eindhoven de eerste straaljagers voor de ko ninklijke luchtmacht. Het zijn drie Gloster Meteors Oost-Duitsland De communistische leiders van de Oost-Europese landen zijn in Warschau bijeenge weest. In de 'Warschause aan bevelingen' wordt de oprich tingvan een zelfstandige staat Oost-Duitsland aangekon digd. donderdag 25 juni 1998 De informateurs Borst, Kok en Zalm leggen verantwoording af over de gang van zaken rond Paars-2. foto Raymond Rutting/ANP van onze redactie binnenland De kritiek op de zwijgzaamheid van de informateurs mag groot zijn, ze zijn niet van plan loslippig te worden. De for matie verkeert daarvoor in een te cruciale fase. Het is te gevaarlijk om nu al voor spellingen te doen over het tijdstip waar op een nieuw kabinet kan worden gepre senteerd. Dat was gisteren de enige informatie die informateur Kok (PvdA) kwijt wilde in het door de oppositie aan gevraagde debat over de vorming van Paars-2. De oppositie wilde vooral duidelijkheid over de gedetailleerdheid van het nieuwe regeerakkoord. Een te gedetailleerd ak koord dwingt de Tweede Kamer, zelfs de regeringspartijen WD. PvdA en D66 in een keurslijf. „Dat is de dood in de pot van de democratie", aldus GroenLinks-leider Rosenmöller. SP-leider Marijnissen sprak van 'een korset dat de gehele Kamer ge dwongen wordt aan te trekken'. Geen boodschap WD-onderhandelaar Bolkestein vond dat de oppositie eigenlijk geen boodschap heeft aan het regeerakkoord. „Het is een afspraak tussen regeringsfracties. Eigen lijk gaat het de oppositie niet aan.Bolke stein wilde niet bevestigen dat hij degene is die het meest aanstuurt op een gedetail leerd regeerakkoord, om zo linkse meer derheden in de Kamer te voorkomen. Zijn collega Wallage (PvdA) ontkende dat het regeerakkoord erg gedetailleerd wordt. Ook D66-fractieleider De Graaf wil alleen een akkoord op hoofdlijnen. „Als je niet oppast heb je een dik boek werk, waarin je jezelf volledig vastlegt." De Graaf wil er ook ruim de tijd voor ne men. „Liever een weekje langer dan straks een jaaxtje koiter. Op aandringen van De Hoop Scheffer (CDA) buigen infoiTnateui'S en onderhan- delaai's zich nog wel over de vraag of amb telijke stukken die een rol spelen bij de formatie ook naar de oppositie mogen. Kok zei daar niet onwelwillend tegenover te staan. GPD De nieuwe Partij Voor Zeeland ontleent haar wording aan de bloei van de lokale politieke bewegingen. Voorman en onafhankelijk sta tenlid M.A Stoffels schoolt om. De eilandenbedenker uit de marge van de christen-democratische provincia le politiek wordt bruggenbouwer tussen gemeentebe langen en Middelburg. Geen behoefte aan afstanden. Korte lijnen moeten er zijn. Bondig samengevat: de partij van gemeenten én provincie. De PVZ kiest in haar concept-beleidsprogramma voor de statenverkiezingen van volgend jaar als centraal thema de weerklank in de Middelburgse abdij van de stem van de bevolking. De idee is dat lokale belangen in de provinciale besluitvorming herkenbaarder moeten worden. Vertegenwoordigers van plaatselijke en regio nale groeperingen uit Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Be veland staan bovenaan de kandidatenlijst. In de rest van de provincie wordt nog gezocht. Stoffels' partij wijkt qua programma - behoudens de sterke nadruk op de noodzaak van goede communicatie - nauwelijks af van de grote provinciale concurrenten. Economie/werkgelegenheid staat hoog in het vaandel. Dat is gemeengoed. Voorts worden op sommige beleids terreinen bescheiden accenten gelegd. Vooruit met het Havenschap, gemeentelijke herindeling in Zeeuws- Vlaanderen, 'aandachtszorg' voor vergrijsden. Het politieke gedachtegoed van de PVZ is dun. Onder een doorschijnend laagje algemene en voor het meren deel reeds bestaande ideeën schuilen lokale belangen. Als de PVZ zich volgend jaar inderdaad een handvol statenzetels verwerft, zal het niet eenvoudig zijnmet de optelsom van plaatselij ke wensen te komen tot een een duidig standpunt in de staten. Een standpunt waar de provincie als geheel iets aan heeft. Dit is het zwakke punt van de PVZ. Door zich zo na drukkelijk te plaatsen tussen de gemeenten en de pro vincie, wekt de partij nu al de indruk moeite te zullen hebben met provinciaal beleid dat naar zijn aard nu eenmaal niet altijd alle plaatselijke verlangens kan ho noreren. Het hameren op communicatie en samenwer king kan die indruk niet wegnemen. Op het eerste gezicht lij kt de strij d voor lokale belangen de burger inderdaad opnieuw warm te kunnen maken voor de provinciale politiek. Maar het wezen van het provinciale platform is besluitvorming die de plaatse lijke politiek overstijgt en desnoods corrigeert. Daar hebben maar betrekkelijk weinig kiezers belangstel ling voor. Aan dat gegeven kan de PVZ niet veel veranderen. Zodra blijkt dat de nieuwe partij met haar optreden in de Middelburgse arena niet alle lokale be langen tegelijk kan dienen, zal de band met de achter ban verwateren. Er is een nieuwe banier in de Zeeuwse politiek, waaron der zich ongetwijfeld een aantal stemmers zal scharen. Gezien het nu gepresenteerde programma zullen zij kiezen voor een beetje vervangende waarde, geen toe gevoegde. Stoffels heeft zijn extra Zeeuwse eiland toch gekregen. Vrouwen nemen een kijkje bij de opening van de Sultan Ahmed-moskee in Zaandam, de grootste van West-Europa. foto Martin Mooij/GPD City OnLine internet Postbus 18 4380 AA Vlissingen http://www.city.nl e-mail: pzcredcity1@pzc nl Bezorgklachten: 0800 - 0231231 of maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden: zaterdags tot 14.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: Tel. (0118) 484000 Fax(0118)470100 Abonnementsprijzen: per kwartaal 95,00, franco per post 125.50: per maand 34.75, per jaar 366,50, franco per post 485.00; bij automatische afschrijving per termijn 1,50 korting: losse nummers maandag t/m vrijdag 1,75, zaterdag 2,50 p.st., (alle bedragen inclusief 6 pet. btw); Postrek nr 3754316 t.n.v. PZC ab rek. Vlissingen Advertentietarieven: 184 cent per mm; minimumprijs per advertentie 27,60, ingezonden mededelingen 2,5 x tarief; speciale posities: tarief op aanvraag; voor brieven bureau van dit blad 7,- meer (excl. 17,5 pet btw); volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag; (alle advertentieprijzen exclusief 17,5 pet. btw) Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V. Vlissingen Uitgever: W. F de Pagter Hoofdredactie: A. L. Oosthoek A. L. Kroon (adjunct) Centrale redactie Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Redactiefax: (0118)470102 's avonds op zondag t/m vrijdag: vanaf 19.00 uur in het weekeinde, verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Fax. (0118)472404 Goes: Voorstad 22 4461 KN Goes Tel. (0113) 273000 Fax (0113)273010 Terneuzen: Axelsestraat 16 4537 AK Terneuzen Tel. (0115) 694457 Fax. (0115)620951 Axel: Nassaustraat 15 4571 BK Axel Tel. (0115) 568000 Fax. (0115) 561415 Hulst: 's Gravenhofplein 4 4561 AJ Hulst Tel (0114)373839 Fax. (0114)373840 Zierikzee: Oude Haven 41 4301 JK Zierikzee Tel. (0111)454647 Fax. (0111)454659 Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur Zierikzee en Hulst: 8.30-17.00 uur Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV Wegener Arcade NV

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 2