Huurders zijn vochtigheid zat 1 PZC Eén adres Buitendienst Middelburg Gemeenten dreigen met uittreden uit recreatieschap Bouw asielcentrum Cadzand begint later zeeland 14 Bestuur in Goes moet veel opener Meanderhof wil na zes jaar natte muren eindelijk oplossing Provincie moet goed nadenken over verlaten V eerse-Meerschap -è JOSG& I CGCIGL 4 Start donderdag 25 juni 1998 GOES - GroenLinks in Goes vindt dat het ge meentebestuur steeds meer achter gesloten deu ren opereert. In een brief aan het college van burge meester en wethouders maakt GroenLinks be zwaar tegen deze werk wijze. Directe aanleiding voor de brief is een zoge naamd werkoverleg over de Goese binnenstad dat gisteravond werd gehou den. Volgens GroenLinks was het de bedoeling dat dit overleg achter geslo ten deuren platshad. „Ook bij telefonische na vraag bleek ons dat dit overleg nadrukkelijk geen openbaar karakter heeft", staat in de brief. De voorzitter van het overleg, wethouder C. R. M. M. Linssen (CDA), ontkent dat. Vol gens hem heeft Groen Links het niet begrepen. Weliswaar zijn pers en pu bliek niet uitgenodigd voor de bijeenkomst maar ze mogen er wel bij zijn, vertelt hij. Linssen: „GroenLinks ziet beren die er niet zijn. Het heeft allemaal te ma ken met een commissie vergadering die is afge last. Anders hadden we het in die vergadering in het openbaar besproken. Ik wil gewoon eens met de leden van de commissie van gedachten wisselen over de Goese binnenstad. Zonder dat er voorstellen op tafel liggen. In een on gedwongen sfeer, als het ware met de benen op ta fel. Omdat de commissie vergadering niet door ging heb ik de commissie leden gevraagd of ze toch een uurtje wilden komen. Of zo'n werkbespreking nu echt een offieiële ver gadering is, weet ik niet. Ik vind het heel vervelend dat GroenLinks dat zo ziet." In het schrijven aan het college van B en W signa leert GroenLinks dat er een tendens bestaat die er toe leidt dat er steeds meer besloten bijeenkomsten zijn. door Edith Ramakers MIDDELBURG - Na ruim zes jaar tussen vochtige muren ge woond te hebben, is de maat vol. De families Dreesens en Baart van de Middelburgse wijk Meanderhof voelen zich niet se rieus genomen door de eigenaar van de woningen, Woongoed Middelburg. Want waarom heeft Woongoed geen afdoende maatregelen genomen, nadat het bureau Bravenboer en Scheers op constructiefouten in de muren stuitte, vragen zij zich af. „Er zijn lapmiddelen ge bruikt, zoals voorzetwandjes die tegen de binnenmuur zijn geplaatst. Het vocht komt er weer doorheen", reageert Rob Dreesens. Dreesens maakt zich vooral zor- gen om zijn dochters van één en vijf jaar. „Ik zit zelf in de ge zondheidszorg en weet wat vocht kan doen. Maar er zijn meer materialen in de huizen gebruikt, zoals asbest, die niet deugen. In deze hele buurt wo nen opvallend veel kinderen met adefnhalingsproblemen. Mijn dochters slapen slecht. El ke nacht worden ze wel een paar keer wakker. Het is natuurlijk moeilijk om hard te maken dat de vochtigheid de oorzaak is van de gezondheisproblemen, maar het is zeker opvallend en zeker heel eng." Maar ook Dreesens voelt zich soms al een oude man. „Ik ben 35 jaar en heb chronische voor hoofdsholteontsteking en hoofdpijnen." Zijn vrouw Patricia vult aan dat er ongeveer zes jaar geleden overgevoeligheid aan haar slijmvliezen werd ontdekt. „Het is een sooit hooikoorts. In het begin hoefde ik mijn medicijnen alleen maar in de zomer in te ne men. Maar sinds twee jaar zo mer en winter." Condensvorming Bravenboer en Scheers ontdek te in 1995 dat een aantal hoek woningen in Meanderhof en Buitenhove een constructiefout hebben, waardoor condensvor ming in het huis ontstaat. De binnen- en buitenmuur zijn praktisch tegen elkaar ge bouwd. Tegen de binnenmuren ontstaat schimmel en het hout werk wordt aangetast. Het bu reau verrichtte het onderzoek in opdracht van Woongoed Mid delburg. „Dat moest Woongoed regelen omdat wij met drie gezinnen een rechtszaak tegen Woongoed hadden aange spannen, die we gewönnen heb ben." Lapmiddelen Maar terugkijkend heeft de winst weinig soelaas geboden. „Er zijn lapmiddelen gebruikt bij het opknappen. Alle onge veer vijftig woningen zouden nieuwe buitenmuren moeten krijgen. Dat is de enige reme die." Even hebben ze aan verhuizen gedacht, naar een tussenwoning bijvoorbeeld. „Maar niemand kan me garanderen dat die wo ningen geen vochtproblemen hebben. Wij houden van deze buurt. Het zou een asociale wijk zijn, maar dat is niet meer het geval. Een aantal ouders heeft jaren geleden met elkaar de schouders eronder gezet om de ze wijk leefbaai-der te maken. Dat is gelukt. Er is geen rotzooi meer op sti-aat. Integendeel zelfs, er is een groot saamhorig heidsgevoel ontstaan. Waar tref je nog aan dat vier buren met el kaar op vakantie gaan. Wij doen dat hier. Dan wil je toch ook dat het huis leefbaar is." Ventilatie De bewoners vinden dat ze bij Wooxxgoed Middelbui'g van het kastje naar de muur zijn ge stuurd. „Het lag altijd aan ons. Of we douchten te lang, of we moesten beter ventileren of we moesten de was buiten ophan gen. Vorige week maandag heb ben we eindelijk, na zes jaar, een gesprek met directeur Ondex- dijk gehad. Hij komt volgende week zelf een kijkje nemen." Directeur J. Onderdijk betreurt de slechte communicatie met de bewoners van Meanderhof. Hij verzekert na te trekken waarom de klachten hem nooit bereikt hebben. „Dat mag niet. Deze mensen hebben al veel te lang problemen. Daar moet iets aan gedaan worden. Ik ga volgende week bij hen op bezoek en ook neem ik het rapport van Bra venboer en Scheers door. Als blijkt dat we nalatig zijn ge weest, zullen we de verantwoor delijkheid niet ontlopen." De hum-huizen van Woongoed Middelburg in de wijk Meanderhof worden door constructiefouten al ja ren aangetast door vocht. foto Ruben Oreel door Ben Jansen MIDDELBURG - De staten van Zeeland moeten wellicht terug komen op hun voornemen op termijn uit het recreatieschap Veerse Meer te treden. Volgens PvdA-statenlidD. Eve- leens valt zo te voorkomen dat het meer op den duur zijn socia le functie verliest en alleen toe gankelijk wordt voor kapitaal krachtigen. Hij toonde zich woensdag in de statencommissie economie be zorgd over de aanhoudende fi nanciële problemen van het re creatieschap en de mogelijke beëindiging van de deelname eraan door Goes en Noord-Be veland. Vanuit de ovei-weging dat deel- door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De gemeen ten Goes en Noord-Beveland overwegen uit het recreatie schap Veerse Meer te stappen. Aanleiding is de tegenvaller van een half miljoen over '97. Wethouder mr. S. J. Heijning van Goes zei woensdag tijdens een vergadering van het schap 'buitengewoon droevig ge stemd' te zijn over een extra bij drage van zijn gemeente van 122.000 gulden. Hij deelde mee de regeling 'op termijn te willen verlaten'. Ook L. Wisse van Noord-Beve land betoogde dat het inmiddels goedkoper wordt voor de ge meente het beheer in eigen hand te nemen. Gedeputeerde J. G. van Zwieten maande de twee le den tot realiteitszin. „Je kunt het Veerse Meer niet in vier stukken knippen. De eenheid van het gebied als toeristische infrastructuur gaat dan veiio- ren." Erger De gemeenteraad van Goes heeft al eerder gedreigd om het uit recreatieschap te stappen. Vorig jaar november ging het om het onvermogen van het schap om de financiële proble men op te lossen. Het 'Veei'se Meer' zag zich toen geconfron teerd met grote tegenvallers bij het innen van parkeex- en lig geld. Heijning: „De situatie op dit moment is nog erger, dan we voorspeld hadden. We hebben destijds ingestemd uit solidari- teitsovex-wegingen. De gemeen te Goes is door haar deelname in het schap mede-verantwoorde lijk voor de tekorten en dat maakt het juist extra moeilijk om door te gaan. Gemeenten be sturen toch op erxige afstand van het schap. Ik zou kunnen zeg gen: ik stem nu niet in met het extra tekort, maar dat gaat me ook te ver." De Noord-Bevelandse verte genwoordiger Wisse betoogde dat de gemeentex-aad het extra tekort moeilijk zal kunnen ver- teren. Hij wilde aanvankelijk tegen de jaarrekening stemmen, maar werd overgehaald door Van Zwieten die Wisse uitdaag de dan maar met een oplossing te komen. Wisse: „Mijn gevoel zegt me dat we wel móeten beta len." Volgens Van Zwieten zal het uit- tx-eden van de twee gemeenten zo'n vaart niet lopen. In een con cept-beleidsnota recreatie is een duidelijke relatie gelegd tussen Goes en het Veerse Meer, zo had de gedeputeerde verno men van burgemeester drs. D. J. Lj0 van der Zaag bij de opening van een watersportgebouw in Wol- phaartsdijk. „Dat was fijn om te horen." Imago Het uiteenvallen van het recrea- tieschap is volgens Van Zwieten ook een slechte zaak voor het imago en de identiteit van het, Veex-se Meer. Of de individuele gemeenten (naast Goes er Noord-Beveland ook Middel burg en Veere) goedkoper uit zijn, betwijfelde directeur W, Bezemer. Het schap heeft nu één wexkschip dat alle steigers con-' troleert bij de eilanden in het re creatiegebied. Als de gemeenten ervoor kiezen zelf hun grondge bied te behex-en, zou dat enorme investeringskosten met zich meebrengen. „Iedex-e gemeente zal dan een eigen schip moeten hebben. Je kunt je voorstellen wat dat kost." Risico's Het recreatieschap ging verder akkoord met de gewijzigde be- gx'oting van 1998. Die is volgens Van Zwieten uiteimate conser vatief opgesteld om te voorko men dat de gemeenten én de provincie aan het eind van het SJ] jaar opnieuw geconfronteerd wordenmet tegenvallers. Er zit ten evenwel nog twee risico's aan het huishoudboekje. Op dit moment wordt bij de provincie gewerkt aan een meerjarig on derhoudsplan voor het Veex'se Meer In het fonds zit nu slechts een bedrag van vijftigduizend gulden. „Het onderhoudsplan kan leiden tot hogere, jaaxiijkse lasten." De tweede risicofactor zijn de parkeergelden. Bij slecht weer wordt weinig gebruik gemaakt van de parkeerfaciliteiten bij de Veersedam. Van Zwieten: „Stel, 't regent het hele seizoen, dan red je 't ook niet. Deze begroting bevat geen luchtbalonnen met optimisme." name aan een recreatieschap niet als een kerntaak voor de provincie valt te beschouwen, is de betrokkenheid bij het Veerse Meer in de beleidsvoornemens van 1995 aan de orde gesteld. De provincie stelt zich op het standpunt dat de recreatiefunc tie van het meer op de wat lan gere termijn door de gemeenten en het bedrijfsleven dient te worden bestierd. Betrokken Gedeputeerde J. G. van Zwieten (WD, recreatie) kon zich de be zorgdheid van Eveleens voor stellen. Hij zei het noodzakelijk te vin den dat de px-ovincie in elk geval betrokken blijft bij het recx-ea- tieschap tot er sprake is van een financieel gezonde situatie. Op de nieuwe locatie aan de Waldannneweg in Arnestein zijn zowel het Groenbeheer en de Stadreiniging van Middelburg als Eigendoms- beheer gehuisvest. foto Ruben Oreel door Ab van derSluis MIDDELBURG - De medewerkers van de buitendienst van Dienst Stadsbeheer van de gemeente Middelburg verhuizen maan dag 6 juli naar de nieuwe, centrale huisves ting aan de Waldammeweg in Arnestein. Vanaf die datum zijn de medewerkers van Groenbeheer, Stadsreiniging en Eigen- domsbeheer daar te bereiken. Ook alle voer tuigen zullen centraal gehuisvest zijn op de nieuwe locatie. De verschillende onderkomens, magazij nen, werkplaatsen zijn dan allemaal onder één dak. De oude onderkomens van de Stadsreiniging aan de Oude Veerseweg, Ei- gendomsbeheer in de Stadsschuur en Groenbeheer aan de Langevielesingel en Torenweg zijn vanaf 6 juli gesloten. Centrale huisvesting van de buitendienst was nodig, omdat de afdeling verspreid over Middelburg zaten. De stadsreiniging vol deed niet meer aan de Arbo-wet. In de nieu we gebouwen komen de divei'se afdelingen bij elkaar. De timmerwerkplaats, magazijn, stadsreiniging en een kantoor vormen sa men een groot bouwblok die met lichtdoor- latende gangen met elkaar zijn verbonden. Verder is er een aparte stalling waaxin 55 voertuigen kunnen staan. Rondom de ge bouwen is er plek voor bouwmateriaal, grond, zoutopslag, een milieustraat voor de buitendienst en paxkeerplaatsen. Bezoekadres Het bezoekadres voor Groenbeheer; Stads- x-einiging, Civiele Techniek en Bouwkundig Beheer blijft aan de Vlissingsestraat 21. De telefoonnummers voor xnfoiTnatie over af valinzameling, veegdienst, ongedierte, gladheidsbestrijding of het maken van een afspraak voor het ophalen van grofvuil blij ven ongewijzigd. Ook de dooikiesnummers die in het telefoonboek staan en in de gids Thuis in Middelbui'g blijven hetzelfde. door Sheila van Doorsselaer CADZAND - Het voornemen om in augustus te beginnen met de bouw van het asielzoekers centrum (azc) in Cadzand is van de baan. De gemeente Oostburg vindt dat het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers (COA) haar huiswerk niet goed gedaan heeft en daarom wil de gemeen te nog geen bestuursovereen komst met het COA sluiten. De bouwvertraging bedraagt zeker enkele maanden. Punten van discussie zijn het onderwijs van de naar schatting 50 kinderen die zich onder de 350 asielzoekers bevinden en de aanleg van riolering op het ter rein van Schoonhof. Geen oordeel Omdat de gemeente en het COA hierover nog geen concrete af spraken hebben kunnen maken, kan de verantwoordelijke com missie van Welzijn zich hier nog geen ooi'deel over vormen. Wel is al afgespi'oken dat de kinderen van Schoonhof les zullen krij gen in een dependance van de Openbare Basisschool Bx-eskens die op het tereein van Schoon hof zelf wordt gebouwd. Vier le raren van de OBS zullen er gaan lesgeven. L. Flikweert (CDA) maakte zich woensdagavond wel zorgen over het feit dat de kinderen op deze manier niet goed zouden kunnen integreren. „Nu komen ze helemaal niet in contact met Nederlandse kinderen", aldus Flikweert. Er wordt nog beke ken of het eventueel mogelijk is de jongste kinderen al Neder landse les te geven voor ze naai de eerste klas gaan, zodat hun - achtex-stand klein blijft. De gemeenteraad neemt moge- lijkin september wel een besluit over de bestuursovereenkomst tussen de gemeente en het COA Op dinsdag 30 juni 1998 openen wij voor de laatste dag onze deur. Na deze dag stopt 'HIJID VERZORGINGSINSTITUUT JOSE CECEEL' met de werkzaamhe den na 11 jaar. Wij willen op deze manier alle klanten, van nu en vanuit het verleden, be danken voor het in ons gestelde vertrouwen en de vriendschap die we daar voor hebben teruggekregen. Bedankt en tot weerziens gsinstituut huidverzorgings- 'JOSE CECIEL' Lange Noordstraat 26 4331 CD Middelburg tel.: 0118-635245 lei )o! I it Medewerker grond- Boekhoudkundig verwerving m/v medewerker m/v Voor een meerjarig project in de Groene Ruimte Zeeland. Taken: - Ondersteunen van het projectteam grondverwer ving bij de uitvoering van projecten als medewer ker grondverwerving. Inzet in nauwe samenwer king met inrichtingsprojecten en agrarisch natuurbeheer. - Ondersteunen van de projectmanager bij plan vorming en planning en controle van projecten voornamelijk gericht op grondverwerving. Na een inwerkperiode zelfstandig opstellen van (deel)projectplannen grondverwerving en aan deze plannen uitvoering geven. Vereiste vaardigheden, kennis en ervaring: -Vaardigheid in schriftelijk en mondeling rappor- - Communicatief, creatief en oplossingsgericht persoon. - Zelfstandig kunnen werken en affiniteit met pro jectmatig werken. - Flexibel inzetbaar persoon. - Relevante HEAO of HBO opleiding. - Affiniteit met grondverwerving. Belangstellenden worden verzocht hun CV vóór 3 juli (o.v.v. vacature) te richten aan: Start Goes, t.a.v. mevrouw L. Roetenberg, Postbus 351, 4460 AT Goes, tel. 0113 - 23 02 57. Voor een relatie in Middelburg. Taken: bijhouden van mutaties crediteuren- en debiteurenadministratie, relatiebeheer crediteuren, overige administratieve werkzaamheden m.b.t. boekhouding. Vereist: MEAO-J3A of MBA, kennis van Excel en Word, kennis van geautomatiseerde gegevens verwerking is een pré. Overig: ook schoolverlaters kunnen reageren op deze vacature. Het betreft een tijdelijke functie voor een langere periode. Voor meer informatie: Start Middelburg, Yvette van Doorn, tel. 0118 - 62 47 00. Receptionist m/v Voor een camping in Arnemuiden. Taken: in- en uitchecken van recreanten, informatie verstrekken, bijhouden van admini stratie, reserveringen boeken, telefoon aannemen, afrekenen. Vereist: MTRO/HAVO/VWO niveau (scholieren/studenten) met kennis van de Duitse taal, kunnen omgaan met computers en EHBO diploma is een pré. Overig: het betreft een tijdelijke functie voor de maanden juli en augustus. Voor meer informatie: Start Middelburg, Cindy den Deurwaarder, tel. 0118 62 47 00. ffSfl Start Goes, Kolveniexshof 33, tel. 0113 - 23 02 57; Start Middelburg, St. Sebastiaanstraal 12, tel. 0118 - 62 47 00. Werkt zeker

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 14