Steffi Graf als vanouds op dreef Brabantse wielrenners heersen in Zuiddorpe Boardman verstevigt positie in Catalonië Simpele wurggreep Seda Noorlander Bakker geen partij voor Van Veldhoven Koole en Kuzee in vorm in Frankrijk Wimbledon beroofd van glamourgirls Pierce en Koernikova uitslagen van onze sportredactie LONDEN - In de zomer van 1983 kwam Steffi Graf voor de eerste keer naar Wimbledon. De Berlijn Muur stond er nog en verdeelde haar land. Ze was am per 14 jaar, net negen maanden prof en droeg een soort Harpo Mars permanentje. In tranen verliet ze de kwalifi caties. Ze bezwoer nooit meer op gras en op Wimbledon te spe len. Natuurlijk keerde ze terug. Twaalf keer, en ze won zeven keer de finale. Haar dertiende deelname leek na de knieopera tie twee weken vóór Wimbledon 1997 verder weg dan ooit. Giste ren stond 'Our Steffi' er weer. Op het centre court. Like old times'. Ze werd verwelkomd door 13.120 fans en de hertog van Kent in de Royal Box. Het war me applaus joeg kippenvel over het lijf van Graf. Ze raakte er zelfs even nerveus van. Maar toen de adrenaline begon te stromen, vlogen de winners als vanouds van haar racket. De linkshandige Spaanse Gala Le on Garcia, 49e van de wereld, werd in 64 minuten verslagen. 6-4 6-1. Arnaud Boetsch uit ploeg gezet KARLSRUHE - De Duitse ten nisclub TC Riippurr uit Karls ruhe heeft het contract met de Fransman Arnaud Boetsch op gezegd. Het bestuur verbreekt de samenwerking met de 29-ja- rige speler wegens diens lid maatschap van de Scientology Kerk. Volgens voorzitter Angenleuf is de maatregel onder „grote druk" van de buitenwereld ge nomen. Een aantal belangrijke sponsors zou hebben gedreigd zich terug te trekken indien de tennisclub ook in het nieuwe seizoen een beroep op Boetsch zou doen. De Fransman legt zich niet neer bij zijn gedwongen vertrek.. Hij spreekt van religieuze discrimi natie. De Fransman was sinds novem ber vorig jaar in dienst van Rüppurr. Mede dankzij zijn in breng promoveerde de club naai de hoogste afdeling in Duits land. AFP Graf was de tweede die de groe ne kathedraal van Wimbledon betrad. Uiteraard was Pete Sampras als titelverdediger de eerste. De Amerikaan was in 78 minuten klaar met de Slowaak Hrbaty, 6-3 6-3 6-2. Nog minder tijd verdeed Andre Agassi op Court One met de Spanjaard Calatrava, 6-2 6-4 6-3. De overwinningen van Sampras en Agassi konden het vertrek van Anna Koernikova en Mary Pierce niet compenseren. Wim bledon 1998 werd op de eerste dag beroofd van de twee meest in het oog lopende glamourgirls. Mary Pierce, bijgenaamd The Body, liet zich in twee sets ver rassen door Elena Tatarkova, 87e van de wereld, uit de Oekra- ine, 6-7 3-6. Baltimore Orioles Pierce had voor Wimbledon wel gras gezien. Op de honkbalvel- den van de Major Leagues in de Verenigde Staten, waar ze de wedstrijden van haar levens partner Roberto Alomar van de Baltimore Orioles bijwoonde. Getennist op gras had ze niet. Met als consequentie dat ze op Wimbledon de eerste bescherm de speelster (elfde) werd die werd uitgeschakeld. Haar verlies stond in de scha duw van het vertrek van Anna Koernikova. De 17-jarige Baby Doll uit Moskou meldde zich gistermiddag met een gekneus de rechter duim af en verscheen alleen op de personferentie. Daar snorden tientallen televi siecamera's en doken fotografen over elkaar heen op zoek naar het meest sexy prentje. „Ik mag drie weken geen racket vast houden. Dit betekent een enor me teleurstelling." „Mijn seizoen was afgestemd op Wimbledon. Ik kan op gras goed uit de voeten, het is heel ge schikt voor mijn spel. "De woor den kwamen eruit alsof ze die van een tekstrol aflas. Haar blessure liep ze vijf dagen gele den op in EastbourneIn de ze vende game van de derde set in de kwartfinale tegen Steffi Graf kwam ze ten val. Dat was de twaalfde nederlaag van Graf op gras sinds haar overstap naar de profs in okto ber 1982. Tegen Leon Garcia be haalde ze haar 86e overwinning. Het was een van de mooiste, zo niet de mooiste, uit haar impo sante loopbaan. Omdat Wim bledon haar in de donkerste da gen van haar carrière op de been hield. Apart plekje „Wimbledon heeft een apart plekje in mijn hart", vertelde ze met trillende stem. „Tijdens mijn revalidatie dacht ik in de moeilijkste minuten altijd aan Wimbledon. Nog één keer vrij uit spelen op Wimbledon." Daarvoor onderging ze alle mo derne therapieën. Toch waren de donkere dagen talrijk. Heel talrijk. Zeven, acht weken gele den dacht Graf nog aan stop pen. „Omdat ik overvallen werd door de ene na de andere blessure. Het was twee weken trainen, twee weken msten. Mijnspieren konden na die lange gedwongen rustperiode de belasting niet aan. Elke dag had ik wel een an der pijntje." Op die dagen haal de ze Wimbledon voor de geest. De sfeer op Wimbledon, de tra dities. de fans die smulden van de aarbeien met Devonshire cream, van de Pimm's champag ne. In 1983 verliet ze Wimbledon als verliezend qualifier in tranen. Maandag droppelden de tranen weer over haar wangen. Ze was vijftien jaar ouder, winnares van 21 Grand Slams, multi-mil- jonaire, maar als een kind van 14 zo blij dat ze weer terug was op haar Wimbledon. ANP Mary Pierce, ell'de geplaatst op Wimbledon, slaat de handen voor haar gezicht. De Francaise werd al in de eerste ronde uitgeschakeld door Elena Tatarkova. foto Alastair Grant/AP van onze sportredactie GERONA/MORSCHACH - Chris Board man heeft zijn leidende positie in de 78e Ronde van Catalonië verstevigd. De Brit won gisteren de tijdrit met start en finish in Gerona. In de Ronde van Zwitserland behaalde de Oekraïner Vladimir Doema de dagzege. De leiderstrui bleef om de schouders van de Italiaan Stefano Gar- zelli. Boardman gaf gisteren een staaltje tij dri j - den ten beste Donderdag had de Brit al een voorproefje van zijn kunnen gegeven, toen was de rit tegen de klok slechts 78 ki lometer lang, nu moest ruim tien kilome ter extra worden gereden. Boardman vol tooide de 18 kilometer in grootse stijl én in 21 minuten en 3 8 seconden, een gemiddel de van net geen 50 km/u: 49,923. Zijn di recte belagers waren dezelfde als bij het begin. De Spanjaard Olano werd tweede op 0.17, de Italiaan Marco Velo derde op 0.25. In het algemeen klassement staat het tweetal op respectievelijk 27 en 38 secon den van Boardman. Mario Cipollini verscheen niet aan het vertrek. De Italiaan, die in vier opeenvol gende massasprints Jeroen Blijlevens voor bleef, achtte zijn werkzaamheden voltooid. De Nederlander hoeft zich wei nig illusies te maken, de Catalaanse ronde trekt vandaag richting de Pyreneeën. Met de hegemonie van de sprinters lijkt het ge daan. met de leiderstrui van Boardman dan waarschijnlijk ook. Zwitserland In de Ronde van Zwitserland hebben de renners al menige berg gezien. Gisteren was het parkoers redelijk vlak, de Oekraï ner Vladimir Doema profiteerde door de zevende etappe te winnen. De neo-prof maakte deel uit van een kopgroep van vier man, die al na 13 van de 162 kilometer was ontstaan. Aan de finish in Morschach was het gezelschap verbrokkeld, de Zwitser Huser hield de achterstand tot twee se conden beperkt en werd tweede. Voor Garzelli waren beide renners geen bedreiging. Doema staat 27e, op 24.11 van de klassementsleider. Huser is 32e. De fa vorieten voor de eindzege kwamen maan dag op ruim acht minuten binnen. Garzel li, die het afgelopen weekeinde in zware bergetappes zijn landgenoot Rebellin had afgelost, pakte nog eens vier seconden op een derde Italiaan, Piepoli. Het verschil tussen beide renners bedraagt nu 1 mi nuut en 23 seconden. ANP van onze sportredactie LONDEN - Seda Noorlander houdt er twee boa constric tors, Anita en Sjannie, op na als huisdieren. Ze kan er urenlang gefascineerd naar turen. Op Wimbledon keek ze gisteren nog geen uur naar Olga Loegina. Ze nam de Oe- kraïnse binnen no time in een wurggreep, 6-3 6-1. Voor de 24-jarige speelster uit Den Haag betekende de Overwinning een doorbraak. In haar zesde prof jaar speel de ze op haar eerste Grand Slam. Acht keer, verdeeld over de vier Grand Slams, mislukten haar pogingen zich te kwalificeren. Voor Wimbledon 1998 ontving ze een startbewijs op basis van haar 104e plaats op de we reldranglijst. „Dit was wel een mooie dag", lachte ze met blozende wan gen. „Zondag was ik bloed nerveus. In mijn slaap droomde ik van de overwin ning. Maar die ging nog gemakkelijker. Toen ik een maal de baan opstapte, ver dwenen de zenuwen. Gras is niet verkeerd voor mijn spel." Voor Kristie Boogert ook niet. De 24-jarige uit Zuid- Beijerland versloeg de Ja panse Miho Saeki met 3-6 6- 2 6-1. „In de eerste set raakte ik geïrriteerd. Ik sloeg vier aces en vier keer ging de net- machine ai", zei Boogert. Concentratie Vanaf de tweede set bezat ze de concentratie om Saeki, 58e van de wereld, te cleklas- seren. In de tweede ronde is de als achtste geplaatste Martinez, Wimbledon-kam- pioene in 1994, haar tegen stander. Paul Haarhuis haalde op zijn negende Wimbledon de tweede ronde niet. De 32-ja- rige Brabander verloor in Viêr sets van Jeff Tarango, 1- 6 6-3 6-3 6-0.„Die 6-1 was geflattéerd", gaf Haarhuis toe die 23.000 gulden ving voor zijn verlies, „hij gaf twee keer op breekpunt een dubbele fout." Dat deed Haarhuis zelf in de tweede en derde set. Hij sloeg er in de hele partij zelfs tien. „Ik begon te schipperen met mijn opslag", bekende hij. „Gooide de bal te laag op door de zon en nog meer dan die dingetjes." Hij was wel zo reeël toe te geven dat Taran go verdiend won. „Vooral op mijn tweede opslag retour neerde hij goed. Ik sloeg nau welijks een fatsoenlijke re turn. Mijn forehand werkte helemaal niet." Terrarium Bij Noorlander werkte alles. Ze stond voor de eerste keer in het hoofdtoernooi van Wimbledon en sloeg direct toe. Genadeloos zoals Anita en Sjannie. De bijna twee meter lange slangen leven in een glazen terrarium van vijf bij vier. „Ik raakte al jong ge fascineerd door die beesten." Door Tennis ook. Door toe^- doen van haar vader Eddie de Vries, commando van be roep. Die drilde haar zo dat ze op een gegeven moment haar vader de laan uitstuur de en de naam van haar moe der aannam. Maar de fysieke trainingsschema's van haar vader waren erin gehamerd. De kleine Noorlander heeft de conditie van Oremans en Boogert samen. Die heeft ze ook nodig met haar dubbelhandig geslagen fore- en backhand. Ze werd langs de baan gecoached doör de 28-jarige Mexicaan Rogelio Guerrero, een speler die rond de 400e plaats op de wereldranglijst bivakkeert en die.ze voor een weekje in huurde. Hij kent Anita en Sjannie niet. Seda wel. Licht uit Sjeng Schalken deed het licht uit op Wimbledon. Zijn partij tegen Jan-Michael Gambill werd na de derde set gestaakt wegens invallende duisternis. De Amerikaan stond op dat moment met 7-6 6-4 6-7 voor. In de tiebreak van de eerste set leidde Schalken, die op zijn vierde Wimbledon nog altijd op zijn eerste overwin ning wacht, met 5-3. Hij ver^ loor alsnog, met 8-6. In de tiebreak van de derde set stond Schalken met 4-1 voor raakte met 5-4 achter en werd door Gambill gered, 7- 5. De partij wordt vandaag uitgespeeld. ANP door Michel Verberkmoes AXEL - Peter van Veldhoven plaatste zich eenvoudig voor de tweede ronde in het Rabo-ten- nistoemooi in Axel. In de Cl- categorie won hij met 6-3 en 6-1 van Jean-Paul de Bakker uit Axel. Alain Joos drong op het C2- schema door tot de tweede ron de. Joos was in zijn openings partij Marcel Groffen met twee maal 6-2 de baas. Voor Joos wacht nu de zware wedstrijd te- Zevende plaats voor De Poorter LUNEVILLE - Tineke de Poor ter uit Terneuzen is in de tweede race meetellend voor het Bel gisch rallycross-kampioen schap op de zevende plaats ge ëindigd. De Zeeuws-Vlaamse rijdster miste in een vierwiel-aangedre- ven Fiat Coupe op enkele secon den een klassering in de A-fina le van de Supercars. Belg Jos Sterkens won in een Ford Mon- deo. gen favoriet Willem-Jan van Doeselaar. Van Doeselaar schreef afgelopen weekend het C2-toernooi van Hulst op zijn naam, waar Joos de sterkste was in de Dl-categorie. Benv Yse- baert plaatste zich als eerste voor de kwartfinale. Tegen Mare Matthijs kwam Ysebaert moeizaam op gang (1-6), maar in het verdere verloop van het duel stelde hij orde op zaken: 6- 1,6-4. Theo van Esbroek en Fons Ver- straeten, beiden geplaatst in de D 1-categorie, wonnen hun ope ningspartij. Van Esbroek was in twee sets te sterk voor Kees Fr- aanje, terwijl Vèrstraeten met ruime cijfers de baas bleef over Manuel van Mieghem. Robert de Meijer verraste de als 7e/8e ingeschatte Marcel Groffen: 6- 2, 6-0. Silvie Dees, als eerste geplaatst bij de vrouwen in de Dl-catego rie, maakte geen fout in haar eerste optreden. Tegen Marijke Broeckaert ondervond ze alleen in de tweede set enige tegen stand: 6-2 en 7-5. De als tweede geplaatste Tilly Dierick won met 6-4 en 6-0 van Connie Weesepoel. van onze sportredactie VLISSINGEN - Floris-Jan Koole is als derde geëindigd in het triatlon-kampioenschap van Champagne in Frankrijk. De Middelburger realiseerde op de olympische afstand een tijd van 2.00,35 uur. De winst ging naar Dmitri Smirnov uit Let land. Hij kwam tot een tijd van 1.58,52. Groen dicht bij laatste acht ORANJESTAD - Erwin Groen maakt een goede kans de halve finale van de Eagle Bowling Aruba te bereiken. De Goesenaar staat na drie van de vier series van het toernooi in Oranjestad op de derde plaats, met 3632 punten. Vóór hem staan de Belg Chris van Damme (3655 punten) en Ton Plummen uit Heerlen (3632). In de halve finale is plaats voor acht bow lers. De halve finales en de fina le worden vandaag gespeeld. Jochem Kuzee uit Tholen kwam eveneens uitstekend voor de dag. Hij werd achtste en eerste junior, in een tijd van 2.02,50. Mi quel van Tongeren uit Oost- Souburg legde beslag op de zes tiende plek (2.04,58). Adri Ge- rards (Zierikzee) werd met een 97e plaats (2.24,58) de tweede veteraan. Niels Koole moest met een 140e plaats genoegen ne men De Middelburger reali seerde een tijd van 2.30,16. Vrouwen Bij de vrouwen was Chantal de Maat uit Middelburg de beste Zeeuw. Ze eindigde in een tijd van 2.33,11 als zevende. Terèse van Lare (Sluis) werd met een achtste plaats (2.34,36) de beste veterane. Terèse Schuit (Oost- Souburg) en Willy de Nooijer (Serooskereke) werden respec tievelijk tiende (2.35,53) en der tiende (2.50.09). Voor het trio Maat, Schuit en De Nooijer was er nog een extra prijs weggelegd. Als vertegen woordigers van Dynamica be haalden zij een eerste plaats in het ploegenklassement. Het peloton raast door de straten van Zuiddorpe. foto Charles Strijd door Jan Roovers ZUIDDORPE - De 28e Boek weitronde van Zuiddorpe is gisteravond beslist in een massasprint. Met de overwin ning van Ruud Zijlmans uit Roosendaal (na Oud-Gastel en Standdaarbuiten zijn der de seizoenszege), de tweede podiumplaats van Theo Ak kermans uit Woensdrecht en de vijfde stek voor de winnaar van de vorige uitgave, Wil- fried Bastiaanse uit Hooger- heide, voerden de Brabantse renners de boventoon. Om daarover vooral geen twijfel te laten bestaan stak Marlijn Simons uit Wouw de leiders- prijs op zak. Brabant heerst in het Zeeuwse. De Boekweitronde telde een deelnemersveld van 51 ren ners. terwijl het programma boekje melding maakte van nog geen veertig amateurs. De 'redding' voor Zuiddorpe kwam echter van over de grens. Uit Gent met name, waar seizoens-wielermake- laar Staf Boone de organisatie op de valreep toezegde met een lading Engels sprekende renners naar Zuiddorpe af te zullen reizen. Pluimage Uit de bus kwamen er vijftien van divers pluimage: Ameri kanen, 'Aussies', Nieuw-Zee- landers, Canadezen en een Let. Elke zomer tasten ze in de criteriums af of er meer in zit dan een verblijf bij de ama teurs. De troep die in de Boek weitronde van start ging kan dat wel vergeten. In de ope ningsfase van de wedstrijd over 90 kilometer en op een snellopend parkoers dienden ze zich aan als 'premiejagers'. Toen er echt gekoerst werd. werden de meesten naar de achtergrond gereden. De eerste serieuze uitvalspo- ging kwam van Simons, Dahl- berg, Havermans, Van Hees, Rommers en - de verbazend goede - Australiër Pasque. Het zestal mocht rondenlang de illusie koesteren dat het voor de bloemen reed, pakte in het voorbijgaan de nodige premies, maar zag de voor sprong nooit verder oplopen dan een halve minuut. De po ging liep ten einde toen een Middelkamp-treintje met Blok, Duinhouwer en Franse er genoeg van kreeg en in hun spoor Van Passel en De Jaeger bereid vond om een einde te maken aan de ontsnapping. Massaspurt Meteen daarna leek een een ander sextet meer inhoud èn kans van slagen te hebben, maar inmiddels te dicht bij de finish werd de poging van Ak kermans, Franse, De Kok, Mol, Schaut en Van Immerseel vrijwel meteen neergeslagen. Niemand mocht meer weg, het peloton maakte zich op voor de massaspurt. Winnaar Ruud Zijlmans: „In de laatste bocht zat ik in het wiel van Dahl- berg. Een ideale situatie. Be ter kon gewoon niet. Toen hij stilviel werd ik als het ware gelanceerd." Wat heet. op de streep won Ruud Zijlmans met een paar lengten. Tweede plaats Schrijvershof na pijnlijke slotfase SPAARNWOUDE - De start van het openwater-zwemsei- zoen verliep in het recreatiege bied Spaarnwoude onder de rook van de Hoogovens in IJmuiden niet zonder slag of stoot. Carlien Schrijvershof eindigde op het hoofdnummer 2000 meter schoolslag als twee de achter de gehaaide winnares Sabine Kolken uit Hoorn. De wedstrijd werd gemaakt door de Zeeuwen. Maartje van Keulen ging er na de start in hoog tempo vandoor met in haar kielzog Carlien Schrijvershof en Sabine Kolken uit Hoorn. De vrouwen van Koewacht misten de aansluiting toen Joyce Ale- ven plotseling een gat liet val len, waardoor het leidende tx*io los kwam van de achtervolgers. Keerpunt Na het keerpunt op 1000 meter nam Carlien Schrijvershof de leiding over van Van Keulen en behield deze tot een 25-tal me ters voor de finish. Het eind- schot van Kolken was Schrij vershof te machtig en zij moest genoegen nemen met de tweede Tennis Ziedend van woede tikte de Vlissingse zwemster aan. Zij was op weg naar de finish door Kolken vastgehouden en met de nagels bewerkt zonder dat de scheidsrechter dat had opge merkt. De Vlissingse was daar door zo uit haar ritme dat ze zich verloren gaf. Schrale troost Schrijvershof werd wel gehul digd als de winnares bij de 17- jarigen, maar dat was slechts een schrale troost. Maartje van Keulen eindigde op de derde plaats. Linda Vink van Koe wacht, die in de slotfase veel van haar opgelopen achterstand wist in de lopen, eindigde als vierde en Ankie Buijs won zeven seconden later de sprint om de vijfde plaats, waarmee zij het Zeeuwse succes compleet maakte. Op de vrije slag kwamen de Zeeuwen Tom Pieterse en Rob Vermeulen nog tekort voor de topklasseringen, maar ze fi nishten solide in de midden moot. Saskia Herrebout van de Stormvogel won de 1000 meter bij de junioren en Charles Potin werd op hetzelfde onderdeel bij de jongens op de tweede plaats. De 500 meter bij de adspiranten werd zelfs een dubbele zege voor Koewacht met Carmen de Ridder als winnares voor Petra Vink. Bij de jongens werd Niek de Ridder derde. Wimbledon. 25 miljoen gulden. Mannen, eerste ronde: Tarango (VSt) - Haarhuis (Ned) 1-6 6-3 6-3 6-0, Sampras (VSt/1) - Hrbaty (Slw) 6-3 6-3 6-2, Korda (Tsj/3) - Javier Sanchez (Spa) 6-3 6-4 6-3, Philip- poussis (Aus) - Kafelnikov (Rus/7) 6-7 7-6 6-4 6-2, Gimelstob (VSt) - Corretja (Spa/10) 7-6 6-2 6-3, Agassi (VSt/13) - Ca latrava (Spa) 6-2 6-4 6-3, Dewulf (Bel) - Campbell (VSt) 6-32-66-16-0, Vasek (Tsj) - Gross (Dui) 7-6 6-3 6-1, Gustafsson (Zwe) - Petchey (GBr) 6-21 -6 6-3 6-2, Haas (Dui) - Delgado (Par) 6-7 6-3 6-3 6-3, Scott Draper (Aus) - Schüttler (Dui) 6-3 7-5 3-6 6-3, Golmard (Fra) - Sapsford (GBr) 7-6 6- 2 6-3, Woodforde (Aus) - Knippschild (Dui) 4-6 6-3 7-6 6-1, Escudé (Fra) - Whea- ton (VSt) 6-1 7-6 6-4, Nainkin (ZAf) - Keto- la (Fin) 6-17-66-4, Tillström (Zwe) - Radu- lescu (Dui) 6-4 6-7 7-5 6-3, Bracciali (Ita) - Lee (GBr) 4-6 6-7 7-66-2 6-2, Chang (VSt) - Viloca (Spa) 6-4 6-3 3-6 3-6 6-2, Ulihrach (Tsj) - Arnold (Arg) 2-6 7-6 6-3 6-3, Lareau (Can) - Reneberg (VSt) 6-4 6-3 6-3, O'Brien (VSt)-Carlsen (Den) 4-6 4-66-4 6- 3 6-4, Byron Black (Zim) - Fromberg (Aus) 7-5 3-6 3-6 7-6 6-2, Enqvist (Zwe) - Nestor (Can) 6-7 6-7 6-4 6-0 6-0, Stoltenberg (Aus) - Kuerten (Bra) 4-6 6-3 6-1 4-6 10-8, Mantilla (Spa) - Van Garsse (Bel) 6-2 6-2 1-6 4-6 6-3, Gambill (VSt) - Schalken (Ned) 7-6 6-4 6-7 afgebroken wegens duisternis. Henman (GBr/12) - Novak (Tsj) 7-6 7-5 5-7 4-6 6-2, Nydahl (Zwe) - Gumy (Arg) 7-5 6-2 7-6, MacPhie (VSt) - Alami (mar) 4-6 6-3 6-4 3-6 7-5. Vrouwen, eerste ronde: Boogert (Ned) - Saeki (Jap) 3-6 6-2 6-1, Noorlander (Ned) - Loegina (Oek) 6-3 6-1, Davenport (VSt12) - Labat (Arg) 6-2 6-2, Graf (Dui/4) - Leon Garcia (Spa) 6-4 6-1, Seles (VSt/6) - Sanchez Lo renzo (Spa) 6-3 6-4, Martinez (Spa/8) - Fa rina (Ita) 6-1 6-0, Coetzer (ZAf/9) - Guse (Aus) 6-2 6-2, Tatarkova (Oek) - Pierce (Fra/117-6 6-3, Van Roost (Bel/15) - Kru- ger (ZAf) 6-1 6-3, Dechaume-Balleret (Fra) - Barabansjikova (WRu) 6-4 6-7 11 -9, Tanasugarn (Tha) - Hrdlickova (Tsj) 6-07- 5, Smith (GBr) - Sidot (Fra) 6-3 4-6 6-2, Miller (VSt) - Dechy (Fra) 7-6 6-2, Plischke (Oos) - Sugiyama (Jap) 6-4 6-7 6-3, Sny der (VSt) - Nemeckova (Tsj) 6-3 6-0, Diaz Oliva (Arg) - Suarez (Arg) 6-3 6-2, Miyagi (Jap) - Pul li n (GBr) 6-3 1-6 6-2, Zvereva (WRu) - McQuillan (Aus) 7-5 6-4, Sawa- matsu (Jap) - Paulus (Oos) 2-6 6-3 6-2, Neiland (Let) - Pitkowski (Fra) 6-1 5-7 6-3, Nagyova (Slw) - Frazier (VSt) 6-7 6-2 6-4, Vento (Ven) - Cacic (VSt) 7-6 6-4, Rubin (VSt) - Nielsen (VSt) 4-6 6-0 6-2, Perfetti (Ita) - Chladkova (Tsj) 6-0 6-1, Carlsson (Zwe) - Gersi (Tsj) 6-1 6-1, Grande (Ita) - Fang Li (Chn) 6-1 6-4, Fusai (Fra) - Stude- nikova (Slw) 6-3 6-2, Morariu (VSt) - Ma- ruska (Oos) 4-6 6-1 6-2, Latimer (GBr) - Kandarr(Dui) 6-4 6-1, Cross (GBr) - Ward (GBr) 6-3 6-4, Rittner (Dui) - Cocheteux (Fra) 7-6 6-0, Serena Williams (VSt) - Go- larsa (Ita) 6-4 6-3, Hy-Boulais (Can) - Ba- bel (Dui) 4-6 6-2 6-3, Likhovtsjeva (Rus) - Yoshida (Jap) 7-6 6-2, Majoli (Kro) - Hab- sudova (Slw) 6-2 6-3, Lee (Tai) - Woodrof- fe (GBr) 6-4 6-1, Spirlea (Roe/10) - Luniani (Ita) 7-5 6-3, Lucïc (Kro) - Smashnova (Isr) 6-4 6-7 6-3. Axel. Rabo toernooi. DE Dl. Ie ronde: S. Dees-M. Broeckaert 6-2 7-5, T. Dierick-C. Weesepoel 6-4 6-0. DE D2, 1e ronde: K. Pijpelink-E. Brandt 6-2 6-3. 2e ronde: A. Meeuwse-N. Vonk 6-1 6-1, H. van Espen- K. Dankaart 6-3 7-5, A. de Jonge-P. Gau- we 6-0 6-0, E. Fieret-S. Wouterse 6-2 6-4. HE Cl, 1e ronde: P. van Veldhoven-J.P. de Bakker 6-3 6-1, E. Houg-R. Martens wo. HE C2,1e ronde: A. Joos-M. Groffen 6-26-2.2eronde: B. Ysebaert-M. Matthijs 1-6 6-1 6-4. HE Dl, Ie ronde: F. Broeders- P. de Baets 6-1 6-3, A. Thoen-M. van Overdulve 6-4 6-4, R. de Meijer-M. Grof fen 6-2 6-0, T. van Esbroek-K. Fraanje 6-2 6-4, D. de Pauw-M. Sponselee 6-4 6-4, F. Verstraeten-M. van Mieghem 6-1 6-2, B. Hoek-P. van Graefschepe w.o. HE D2, Ie ronde: J. Donze-F. van Gremberghe 6-3 6-2, P. de Roeck-K. Brandt 6-1 6-2. HE E, Ie ronde: R. van Hijfte-H. Dekker 6-0 7-5, H. d'Hont-J. Neve 6-1 6-2, D. van Goe- them-M. Willems 6-4 6-7 6-4. DD D2, Ie ronde: Houmes/De Poorter-Gauwe/Wil- lems 6-0 6-0. 2e ronde: Beterams/Van Houdt-Houmes/De Poorter 6-1 6-0. HD C2, Ie ronde: Van den Akker/Van Tiel- Beuzenberg/Sinke7-66-3. HDD1, Ie ron de: Van Mieghem/De Zeeuw-Ambrosini- /Ambrosini 6-4 6-3. 2e ronde: Vanasche- /De Pauw-Rompa/Michels 6-2 7-5. HD D2, Ie ronde: Tissink/Bakker-Vaerewijck- /Van Nieulande 6-2 6-3, De Gijsel/Bete- rams-Ringoot/Millenaar w.o. 2e ronde: Mulder/De Roeck-Saman/Hofman 6-1 6- 3, De Gijsel/Beterams-Van Houdt/Bete- rams 6-2 6-4. GD D1, Ie ronde: Van Mos- selvelde/Stam-De Dobbelaere/De Visser 7-6 6-4. GD D2, 1e ronde: Willaert/De Maagt-Willems/Willems 6-2 6-1, Van Beest/Bisschop-Van Esbroek/Beterams 6-2 6-2, Sanderse/Van Doeselaar-Hame link/Hamelink 7-6 7-5, Beterams/Wouter- se-Vink/Vlassenrood 4-6 6-3 6-3. Wielrennen Ronde van Zwitserland. Zevende etap pe, Haag - Morschach: 1. Doema (Oek) 162,3 km in 3.54.37,2. Huser (Zwi) 0.02,3. Agnolutto (Zwi) 0.11,4. Ferrari (Ita) 0.29, 5. Baldinger (Dui) 1.26,6. Hotz (Zwi) 1.30, 7. Lelli (Ita) 1.40, 8. Patuelli (Ita) 1.56, 9. Bassons (Fra) 2.19,10. Tosatto (Ita) 4.34, 20. Garzelli (Ita) 8.42, 24. Piepoli (Ita), 29. Beat Zberg (Zwi) 8.53, 30. Ullrich (Dui) 9.03,92. Van Heeswijk 11.16,101Dekker 11.59, 109. Den Bakker 12.34. Klasse ment: 1. Garzelli 28.00.14,2. Piepoli 1.23, 3. Beat Zberg 1.30,4. Belli (Ita) 1.37,5. Ca- sagrande (Ita) 1.39, 6. Rebellin (Ita) 2.53, 7. Riis(Den)3.19„ 13. Ullrich 5.20,78. Van Heeswijk 1.00.06,87. Den Bakker 1.05.49, 101. Dekker 1.13.48. Ronde van Catalonië. Vijfde etappe, Ge rona - Gerona (individuele tijdrit): 1. Boardman (GBr) 18 km in 21.38,2. Olano (Spa) 0.17,3. Velo (Ita) 0.25,55. Voskamp 2.03, 93. Blijlevens 3.02, 107. Hoffman 3.19. Klassement: 1. Boardman 15.55.29, 2. Olano 0.27, 3. Velo 0.38, 63. Voskamp 3.21, 77. Blijlevens 3.52, 103. Hoffman 4.56. Zuiddorpe. Boekweitronde. 1. R. Zijl mans, Roosendaal, 2. Th. Akkermans, Woensdrecht, 3. N. Dahlberg, Nw.Zee- land, 4. D. Mesu, Middelburg, 5. W. Basti aanse, Hoogerheide, 6. P, Mol, Kapelle, 7. J. Noordermeer, Rockanje, 8. F. Fran se, Kwadendamme, 9. J. van Schaik, Oost-Souburg, 10. K. Proost, Wuustwe- zel, 11. J. van de Klooster, Lewedorp, 12. Th. van Gurp, Breda, 13. H. van Hees, Hoogerheide, 14. P. van Passel, Sluiskil, 15. M. van Vlimmeren, Hoeven, 16. J. Watts, Austalië, 17. K. van de Velde, Bel- sele, 18. S. de Leenheer, Zele, 19. W. Ge- ijs, Kwadendamme, 20. K. Jackson, Nw. Zeeland. Zwemmen Spaarnwoude. Langebaan-wedstrijden. Vrouwen: 2000 meter schoolslag all ii (19 deelneemsters): 1. Sabine Kolken (Hoorn), 4. Linda Vink (ZCK), 4. Ankie Buijs (ZCK). 2000 meter vrije slag al' (38): 1Edith van Dijk (ZV Hoorn) 23. Kim Verheijden (SCH). 1000 meter vrije slag 15 jaar en jonger (27): 1. Saskia Herre bout (STV), 6. Linda Vink (ZCK) 7. Marie ke Smeding (STV), 8. Daisy de Ridder (ZCK), 24. Nicole van Putte (ZCK). 1000 meter vrije slag 13 jaar en jonger (18): 6.Anneloek Schrijvershof (STV), 10. Sa bine van Waes (ZCK), 18. Erico Broekman (ZCK). 500 meter vrije slag 11 jaar en jon ger (25): 1. Carmen de Ridder (ZCK), 2, Petra Vink (ZCK), 11. Stefanie Rombout (ZCK), 25. Anke van Putte (ZCK). Mannen: 2000 meter schoolslag all in (34): 1Mar- tijn van de Maagdenburg (VZC), 4. Ruud Hamelink, 10. Ruud Pieters, 14. Steven van den Berghe, 30. Bart Broekman, 32. Martijn Teuchies (allen ZCK). 2000 meter vrije slag all in (69): 1Remco Folkertsma (De Otters), 20. Tom Pieterse (ZCK), 29. Rob Vermeulen (STV). 1000 meter vrije slag 15 jaar en jonger (20): 2. Charles Po- tin (STV), 5.Tonnie Koekkoek (ZCK). 9. Jarbas in den Bosch (ZCK), 13. Mark Schuuring (STV). 1000 meter vrije slag 13 jaar en jonger (17): 9. Flavio in den Bosch (ZCK), 12. Viktor Kozlov (STV). 500 meter vrije slag 11 jaar en jonger (28): 3. Niek de Ridder (ZCK), 26. Gino van Dam me (ZCK).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 42