Smash heeft naam hoog te houden Van Aller beste zeiler in Breskens Zeeuwse Honk stevent af op rentree in eerste klasse Veertiende plaats Maarten Lafeber Tennistoernooi Axel groeit in populariteit Dubbelslag Bauwens tennistoernooi Hulst Dingemanse klopt Briquet in barrage Gezelligheid voert boventoon bij jubilerende tennisclub uit Sint Jansteen uitslagen door Sven Remijnsen SINT JANSTEEN - Tennisclub Smash uit Sint Jansteen, die dit jaar een halve eeuw bestaat, kreeg het afgelopen seizoen het j mooiste cadeau aangeboden dat I een jubilerende sportvereniging zich kan wensen. Verantwoor- delijk voor die verrassing waren de spelers van Smash, die hun vereniging niet alleen verblijd den met het door het eerste team I behaalde kampioenschap in de j hoofdklasse van de districts- competitie, maar ook met de ti tel in de tweede klasse, die door het tweede team werd veroverd. Smash-voorzitter Paul Plas- schaert voelt zich vanzelfspre kend de koning te rijk met de twee titels die op de erelijst zijn bijgeschreven. De stabiele situ atie waarin de club zich be vindt, is hem echter evenveel waard als de sportieve succes sen die door de leden worden be haald. „Wij hebben niet de am bitie om een grotere club te worden. We hechten er meer waarde aan om de gezellige club te blijven die we al vijftig jaar zijn." Wat gezelligheid betreft heeft Tennisclub Smash een naam hoog te houden. De vereniging, die op 9 maart 1948 werd opge richt als RKTC Smash, dankt die reputatie met name aan het katholieke karakter van de club. De feestavonden zorgden in de beginjaren voor zo veel op schudding binnen de vereni ging, dat kapelaan Luyckx, die door de Rooms-Katholieke Sportbond was aangesteld als geestelijk adviseur, zelfs een al geheel dansverbod bepleitte. En hoewel de leden het er niet mee eens waren, kreeg de kapelaan (zijn zin. Muziek maken mocht, jmaar dansen was niet langer toegestaan. Perspectief De tijden van de kapelaan zijn echter voorgoed vervlogen, want Smash is al lang geen rooms-katholieke vereniging meer. Plasschaert plaatst de te loorgang van de roomse in vloedssfeer in een historisch perspectief: „Vroeger was elke vereniging in onze omgeving van rooms-katholieke signa tuur, maar katholieke clubs zijn uit de tijd. Het karakter van on ze vereniging is in al die jaren echter weinig veranderd. De ge zelligheid waartegen de kape laan de leden destijds probeerde te beschermen, voert nog steeds de boventoon. We hebben altijd wel wat te vieren." Anderhalve week geleden vier de cle vereniging haar vijftigja rig bestaan met een receptie en een clinic voor de zestig j eugdle- den. Dat Smash met 240 spelen de leden een grote vereniging is, dankt de Oost-Zeeuws-Vlaam se club aan het actieve wer vingsbeleid dat wordt gevoerd. Nieuwe inwoners van Sint Jan steen worden aangeschreven met het verzoek eens een kijkje te komen nemen op het tennis park. „Zo proberen we het le dental op peil te houden", zegt Plasschaert. „Zulke dingen gaan nu eenmaal niet vanzelf." Inzet In de tweeënhalf jaar dat hij voorzitter is van TC Smash, heeft Plasschaert gemerkt dat niets vanzelf gaat binnen een club. De 42-jarige inwoner van Sint Jansteen roemt dan ook de inzet van de leden, die ieder op hun eigen wijze een bijdrage le veren aan het voortbestaan van de vereniging. „Onze leden zijn zeer actief. Op momenten dat het nodig is, zijn ze bereid de handen uit de mouwen te steken om de club draaiende te hou den." Als de voortekenen niet bedrie gen, is er de komende tijd werk aan de winkel voor de leden van Smash. Het bestuur van de club is in gesprek met de gemeente over een mogelijke wijziging van het bestemmingsplan. Uit breiding" van het uit drie banen bestaande tennispark is nog niet direct aan de orde, maar de entree is in ieder geval voor ver betering vatbaar. „De entree is belabberd", vindt Plasschaert. „We delen de hoofdingang van het tennispark met voetbalvereniging Steen, maar vanwege de afstand ne men onze leden vaak een andere ingang. Die ingang, die overeen pad door het land loopt, is niet ideaal wanneer het 's avonds donker is, of wanneer het veel geregend heeft. Dat is niet goed voor de uitstraling van de club, maar evenmin voor het gevoel van onze leden. En bij onze club moeten de leden het naar hun zin hebben," door Michel Verberkmoes HULST - Alexander Bauwens drukte zijn stempel op het Rabo Reynaert tennistoernooi in Hulst. Zowel in de B2-categorie als in de Cl-categorie wist hij de titel binnen te halen. Willem- Jan van Doeselaar maakte zijn favorietenrol in de C2-categorie volledig waar door in de finale Koen van de Berg opzij te zetten. Alexander Bauwens lijkt dit seizoen de te kloppen man te worden. Bauwens won zowel de B2- als de CV-f inale zonder al te veel moeite. In de halve finale in de Cl-klasse kroop Bauwens echter door het oog van de naald tegen de getalenteerde Pascal van Poecke. Pas in de tie-break van de derde set stelde Bauwens de winst veilig. Finale In de finale speelde Bauwens te gen Laurens de Kort uit Hulst. De Kort had in de halve finale een fraaie overwinning behaald op de als tweede geplaatste Ronny van Kessel. In deze wed strijd moest De Kort zich laten behandelen aan zijn enkel. Te gen beter weten in speelde hij de Cl-finale, maar moest na drie James noodgedwongen opge Paul Plasschaert, de voorzitter van Smash. ven. De eerste titel voor Bau wens. In de B2-categorie won Bau wens in de halve finale verras send van Timothy Poppe. Bau wens zegevierde met tweemaal 6-3, vooral door de fouten van zijn tegenstander. Ronny van Kessel behaalde een knappe overwinning op de als tweede ingeschatte Onno van Quekel- berghe: 7-6 en 6-1. In de finale tegen Bauwens was Van Kessel echter niet op dreef en behaalde Bauwens daardoor een erg een voudig zijn tweede titel: 6-1, 6- 1. Favorietenrol In de C2-categorie maakte Wil lem-Jan van Doeselaar zijn fa vorietenrol volledig waar. Van Doeselaar won van de onge plaatste Koen van de Berg: 6-1. 6-3. Alain Joos behaalde in de Dl- categorie een gemakkelijke overwinning in de finale. Tegen stander Jos Saman ging al vroeg in de wedstrijd door zijn voet, waardoor Joos de wedstrijd op zijn gemak kon uitspelen. Veronique Verhaegen won de ti tel bij de vrouwen in de Dl-ca- tegorie. In de finale won Ver haegen met tweemaal 6-3 van Bianca d'Hooghe. door Lucien Roelandt BRESKENS - In een nek-aan-nekrace toonde Roy van Aller zich tijdens de Shorthanded Races in Breskens de beste zeiler in de BIMS-klasse voor kleine bo ten. De voorzitter van de organiserende Watersportvereniging Breskens eindigde in het overall klassement van deze twee daagse op gelijke hoogte met de Belg Piet Roelants. Dankzij zijn overwinning in de laatste race sleepte Van Aller de hoofd prijs in de wacht. De overwinning bij de grote boten werd een prooi voor de Ter- neuzenaar Arie van Weelden. In de wedstrijd die op de Westerschelde rond de zandplaten werd gevaren, werd de tweekoppige bemanning vooral op za terdag onaangenaam verrast door het weer. De realiteit strookte totaal niet met de voorspellingen van het KNMI. Ook Roy van Aller had daardoor de groot ste moeite om het keerpunt bij Hoofdplaat te bereiken. Hij moest genoegen nemen met de derde stek in het voorlopig klasse ment. Een tactisch gevaren race op zon dag bracht de preses langs zijn Belgische rivaal. Ook de winnaar van de eerste dag, Hein van Bruck uit Geldrop, bleek niet in staat te ontketende Van Aller van de zege af te houden. Hij moest genoegen nemen met de derde plaats in het algemeen klas sement. In tegenstelling tot Roy van Aller bleek voor de ervaren zeilrot Hans Zuiderbaan de op de eerste dag opgelopen averij niet meer te 'repareren'. De huisarts uit Ter- neuzen won weliswaar op zondag de tweede race, maar dat bleek onvoldoende om zijn plaatsgenoot van de eindzege af te houden. Zuiderbaan nam met zijn schip de Twee Gezusters op zaterdag iets te veel risico en liep vast op de zandplaat voor Hoofdplaat. Op zaterdag finishte Piet van den Heuvel uit Breskens met zijn Kaaiman nog als eerste. Zondag verging het Van den Heu vel heel wat minder. Een zevende plaats wierp de schipper van de Kaaiman terug naar de derde stek in het overall-klasse ment. IWinnaar Alex Bauwens (rechts) schudt de hand van zijn tegenstan der in de finale van de B2-categorie, Ronny van Kessel. foto Char les Strijd Een spelmoment uit het duel tussen Het Zeeuwse Honk en Gent Knight. foto Charles Strijd door Aector Dooms TERNEUZEN - Het Zeeuwse Honk heeft za terdag in Terneuzen zijn koppositie in de twee de klasse van de Belgische honkbalcompetitie versterkt. De Terneuzense honkballers maak ten korte metten met Gent Knights: 15-3. Volgens Zeeuwse Honk-coach Ferley Anasta- tia vormde het uitstekende slagwerk ook nu weer de basis voor het succes. Het duel had een smeuïg tintje, omdat drie jonge Gentse spelers met Het Zeeuwse Honk uitkwamen tegen hun vorige vereniging. Anastatia haalde dit seizoen Louis Valdez, Manuel Torres en Henry Valdez terug naar Het Zeeuwse Honk, waar voor ze al eerder hadden gespeeld. „Ik ben blij dat ik ze benaderd heb, want ze doen het voor treffelijk", verzekert de Terneuzense coach. Anastatia vervult een belangrijke rol binnen het Terneuzense team. Hij speelt zelf mee en is daarnaast als trainer verantwoordelijk voor de resultaten.,Dat gaat wel ten koste van mijn ei gen spel. De concentratie is minder, omdat ik als coach te veel op mijn medespelers let. Maar zolang we bovenaan staan, maakt het eigenlijk niets uit", constateert hij. Voorsprong Op het sportpark Oude Vaart speelde Het Zeeuwse Honk zaterdag de eerste wedstrijd van de tweede competitiehelft. Vanaf het begin nam de thuisclub een voorsprong. Ferley Anastatia en Juli van Lamoen waren de pit chers, terwijl Louis Valdez als catcher fungeer de. In de vijfde inning was het duel bij een 12-3- voorsprong zo goed als gespeeld. De Gentse te genstander kon het slaggeweld van Het Zeeuwse Honk niet tegenhouden, terwijl aan de andere kant de Zeeuws-Vlamingen de sla gen van Gent Knight pareerden met veel vang- ballen. Er werden weinig veldfouten gemaakt. Het Zeeuwse Honk besloot met een indruk wekkende 15-3-scox-e het duel in zeven innin gen. Manuel Torres produceerde twee home runs tegen zijn oude club. Het Zeeuwse Honk, dat vorig jaar kansloos uit de eerste klasse degradeerde, lijkt op weg het verloren gegane terrein te heroveren. Volgens Anastatia zijn de voorwaarden nu veel beter om zich op eerste klasse-niveau te handhaven. „De problemen zijn achter de rug. Ik denk dat we met deze groep meer kans van slagen heb ben. Alleen de selectie is nog niet compleet, omdat we spelers uit Brabant en Rotterdam hebben. Zij zijn dit jaar nog niet in actie geko men." Anastatia spreekt zijn vertrouwen in het team uit, maar hij realiseert zich ook dat momenteel de selectie aan de krappe kant is. Door blessu res 'of andere oorzaken zouden de prestaties in het geding kunnen komen, maar voorlopig is daarvan nog geen sprake. Het ZeeuwseHonkis de trotse leider van de tweede klasse en stevent zonder tegenslag recht op de titel af. In de softbalcompetitie ging Het Zeeuwse Honk in Stabroek met 21-1 onderuit tegen Chi- caboo's. De Belgen waren heer en meester en hadden vooral veel vangballen. John van Houdt derde achter Belgisch geweld doorWim de Vos AXEL - Motorcrosser Johnny van Houdt uit Terneuzen had er zó lang op gehoopt. Al jaren is hij actief in de wedstrijden om de RES-trofee op het Smits- schorrecircuit in Axel, maar nimmer slaagde hij erin om een plaats in de top vijf te behalen. Zaterdag verraste de Terneuze- naar alles en iedereen door na twee goede manches in de 125cc-categorie op het erepodi um te belanden. Van Houdt werd derde achter twee sterke Belgen. In de aanloop naar de wedstrijd was de motor van. Johnny van Houdt mede geprepareerd door mecanicien Jaap de Zeeuw en dat bleek zijn vruchten af te werpen. In de eerste reeks zette Van Houdt een goede wedstrijd neer. Hij bleef goed in.het spoor van de Belgen Claude Verraes en de jeugdige Sven Ottevaere en hij eindigde in de reeks als der de. In de tweede serie moest Van Houdt op de tanden bijten om zijn goede klassering vast te houden, maar met zijn vijfde plaats behaalde hij net genoeg punten om de kroon op het werk te zetten. „Ik wist dat ik bij de eerste vijf zou eindigen. Maar dat ik derde zou worden, daar mee had ik geen rekening gehouden", aldus een dolgeluk kige Van Houdt. Van Espen Voor André van Espen verliep de wedstrijd minder succesvol. De Axelse licentiehouder stelde in de eerste reeks nadrukkelijk zijn kandidatuur voor een top- klassering. Hij rekende, met de concurrentie af en werd als eer ste afgevlagd. Zijn succes kreeg echter geen gevolg in de tweede manche toen Van Espen onder uit ging en gedesillusioneerd het circuit verliet. De zege ging naar Henk Thijs die in de eerste man che als tweede bëeindigde en de tweede op zijn naam schreef. Bij de 250cc vrijetijdrijders was Peter de Booij andermaal de sterkste. De Zeeuws-Vlaamse crosser kreeg met name in de fi nale af te rekenen met een sterk acterende Coen van Hoeve. Van Hoeve reed lange tijd aan de lei ding, maar De Booij zat hem op de hielen om hem tenslotte te passeren. Alhoewel De Booij nog eenmaal i n de fout ging (Van Hoeve nam de leiding even over) slaagde de crosser uit Zaamslag er niet in om zijn opponent te kloppen. Voor de derde achter eenvolgende maal stond De Booij op de hoogste trede van het podium bij de RES-trofee. van onze sportredactie AXEL - Het TV Axel Raboten- nïstoemooi is dit weekeinde van start gegaan. Met ruim 300 in schrijvingen beschikt de orga nisatie over meer deelnemers dan vorig jaar (250). In totaal worden er deze week 200 wed strijden gespeeld. Doordeweeks beginnen de wedstrijden om 17.45 uur en de laatste partijen staan om 21.30 uur gepland. Wedstrijdleider Wilfried Roe- landt hoopt dat dit jaar de weer goden beter gestemd zijn dan vorig jaar. „Toen vielen er twee avonden en een hele zaterdag in het water vanwege de regen. Dankzij de hulp van de omliggende verenigingen De Eikenhof uit Koewacht en Ani mo uit Terneuzen konden we het toernooi toch afwerken." Behalve Roelandt bestaat de wedstrijdleiding uit Lau Schreurs, Pim van Alem, Door Fackeldey, Jaap Oppeneer, Ma- rinus van der Ploeg en Silvie Dees. Bondsgedelegeerde is Piet Adriaansens. In de hoogste categorie is Ronny van Kessel de te kloppen man. Vorig jaar wist Van Kessel het toernooi op zijn naam te schrij ven door zijn maatje Gert-Jan Louweret te kloppen. Louweret is dit jaar als 3e/4e ingeschat. Alexander Bauwens kreeg plaatsingsnummer 2 achter zijn naam. Reggie Bun wordt gezien als één van de outsiders. Vanaf vandaag wordt tot en met zondag op de tennisbanen van Drive uit Sas van Gent het Open Zeeuws-Vlaams jeugdtoernooi afgewerkt. Dit toernooi is het tweede van een reeks jeugdtoer- nooien in Zeeuws-Vlaanderen. Twee weken geleden werd ge start in Yzendijke. De organisa tie kreeg 98 inschrijvingen. De wedstrijdleiding is in handen van Manon D utree. De plaatsingen in de diverse ca tegorieën zijn als volgt: JE 10 jaar: 1. Jeroen Alliët 2. Pieter Voorbrood. JE 12 jaar: 1. Kirsten Dey 2. Marlijn Miedema. JE 1-1 jaar: 1 Dennis de Bel 2. Davv deKesel. JE 16 jaar: 1. Jeroen Frijhoff 2. Karei- Jan Lensen. ME 10 jaar: 1. Heieen Maenhout 2. Stephanie Hermans. ME 12 jaar: 1Nathalie de Schepper 2. Stefanie Pauwels. ME 14 jaar: poule van drie. ME 16 jaar: 1Wendy de Kesel.2. Stefanie d'Haens. De dubbels worden afgewerkt via pou lesysteem. foto Charles Strijd door Lucien Roelandt ELLEMEET - Sanja Dinge manse nam zaterdag, tijdens het concours van LR en PC Weste lijk Schouwen, met een over winning afscheid van haar vier voeter Inter D. De amazone uit Kapelle schreef op het terrein van Stoeterij Ellemeet in het za del van de vosruin de klasse Z op haar naam. Iedere rijder is op zoek naar het paard dat bij hem of haar past. Sanja Dingemanse vond een jaar geleden in Inter D haar paard, maar toch werd hij ver kocht. Ondanks de overwinning reed Sanja Dingemanse niet haar beste rit. In het basispar koers haalde Inter een balk naar de grasmat. Daardoor moest ze een barrage rijden met Ellen Briquet uit Vogelwaarde die met Queen eveneens tegen een balk aanliep. Ook in de barrage tikte Sanja Dingemange een balk uit de steunders. Een fout Motorcross Axel. Vijfde wedstrijd REST rofee. Licen tiehouders. Reeksen: Van Espen en Thijs. Eindstand: 1. H. Thijs, 2. P. Rottier, 3. D. van Hoepen, 4. H. van de Bos, 5. O. Larocke. Vrijetijdrijders. 500cc. Reeksen: Peters. Eindstand: 1 E. Peters, 2. K. van Rumpt, 3. A. Schoutens, 4. S. Willems. 5. H. Schouteden. 250cc: 1P. de Booij, 2. C. van Hoeve, 3. R. Walhout, 4. J. Schelle- man, 5. R. Doppegieter. 125cc. Reeksen: Verraes. Eindstand: 1. C. Verraes, 2. S. Ottevaere, 3. J. van Houdt, 4. D, Losveld, 5, T. Vernaeve. 80cc. Reeksen: Huys. Eindstand: 1. S. Huys, 2. K. Kimpe, 3. N. Mertens, 4. K. Roelandts, 5. J. van Rijssel- berghe. Klassement. Licentiehouders: 1. A. van Espen 414, 2. D. Schelleman 318, 3. A. van Damme290, 4. H. van de Bos 285, 5. P. Rottier244. Vrijetijdrijders, 500cc: 1K. van Rumpt 453, 2. H. Schouteden 417,3. A. Geldof 356, 4. F. Willemsen 350, 5. R. Theijs305.250cc: 1. P. de Booij 481, 2. J. Schelleman 445, 3. C. vam Hoeve 424. 4. D. Delcampe400. 5. R. Dekker 370.125cc: I. S. Ottevaere 427, 2. D. Losveld 427,3. R. Vrijelinck411.4. D. Hielewig 385, 5. S. Vrijelïnck355. 80cc: 1. K. Kimpe 465, 2. K. Roelandts 413, 3. J. van Rijsselberghe 378,4. R. Teirlinck 372,5. R. Wilhelm 361 Tennis Hulst. Rabo Reynaerttoernooi. DE D2, halve finale: S. Verscheure-E. Fieret 6-1 6-1, M. Bogaert-C. Bun 6-3 5-7 7-6. Finale: S. Verscheure-M. Bogaert6-2 6-4. DE Dl, halve finale: V. Verhaegen-L. Roman 6-1 6-2, B. d'Hooghe-L. Lensen 6-3 6-1. Fina le: V. Verhaegen-B. d'Hooghe 6-3 6-3. HE D2, halve finale: G. van de Broecke-H. die zonder gevolgen bleef, want Briquet besloot na 2 fouten haar paard niet verder te belasten. Jeroen Burm toonde zich in de klasse L de sterkste. De ruiter uit Hulst maakte in de barrage met Reynaertshof Amadeus voor de tweede keer geen fout. Een tweede plaats met Kar- touch, achter Gerard de Ruiter met Lorenzo, en een overwin ning in de klasse M2waren voor Sibvlle Burm voldoende voor promotie naar de klasse Z. De amazone uit Hulst is hiermee aan een opmerkelijk serie bezig. Amper twee jaar geleden startc zij Kartouch in de klasse B om zich nu al bij de top te voegen. In de klasse L zag Annemaric Lippens haar verre reis vanuit Biervliet met Madonna beloond met een overwinning in de eer ste proef. De zege in de tweede proef was voor de in de eerste manche als derde geeindigende Miranda Weijermans met Jolika uit Grijpskerke. Monsieurs 7-5 7-5, B. Verscheure-P. van Remoortere 6-1 6-0. Finale: B.Verscheu- re-G. van de Broecke 6-4 4-6 7-6 HE Dl, halve finale: A. Joos-D. de Block 6-3 6-4, J. Saman-F. Broeders 6-0 6-1. Finale: A. Joos-J. Saman 6-0 6-1. HE D35. halve fi nale: J. Smet-E. Nachtegael 3-6 7-5 7-5. H. Stuer-R. de la Ruelle 6-3 6-0. Finale: H Stuer-J. Smet 6-36-3. HED50, halve fina le: D. Nanna-G. Burggrave 6-1 6-3, J. de Bruin-H. van Quekelberghe 5-7 6-2 6-4. Finale: D Nanna-J. de Bruin 6-2 7-5. HE C2, halve finale: W.J. van Doeselaar-B. Ysebaert 2-1 opg, K. van de Berg-K. Al- berda 3-6 6-4 6-1. Finale: W.J. van Doe- selaar-K. van de Berg 6-1 6-3. HE Cl, hal ve finale: A. Bauwens-P. van Poecke 6-3 0-6 7-6, L. de Kort-R. van Kessel 6-2 7-6. Finale: A. Bauwens-L. de Kort3-0 opg. HE B2, halve finale: A. Bauwens-T. Poppe 6- 36-3, R. van Kessel-O. van Quekelberghe 7-6 6-1Finale: A. Bauwens-R. van Kessel 6-1 6-1. DD D2, finale: Van Hoye/De Let- ter-Schouten/Volleman 6-3 3-6 6-1. DD D1, finale: d'Hooghe/Verhaegen-Lam- mensA/laeminck 6-4 6-4. DD C2. finale: Adriaansens/Geus-Verhaegen/Verhae- gen 6-2 6-3. DD Cl, finale: Hollesielle/Vis- ser-Fraanje/Geus 6-3 6-1. HD D2, finale: Van de Berg/Vlassenrood-Pijpelink/Ver- vaet 3-6 7-6 6-0. HD Dl, finale: Bou- wens/Scheffers-Hensen/Pieters 6-2 6-3. HD C2, finale: Cappendijk/De Schepper- Van de Berg/Bogaart 7-5 6-4. HD C1, fina le: Van Cauteren/Hiel-Bolssens/De Witte 7-6 opg. HD BI, finale: Van Quekelberghe/Van Remortel-Marteijn- /Leenhouwers 6-3 6-3. GD D2, finale: Ver- scheure/Verscheure-Van Waardenburg- IvVernimmen 6-1 6-3. GD D1, finale: MartensA/an Regenmortel-Van Tigge- len/Hermes w.o. GD C2, finale: De Bokx- /Saman-d'Hooghe/d'Hooghe 6-4 6-4. GD Clfinale: Van Broeck/Van Poucke-Geus- /De Witte 7-6 3-6 6-4. van onze sportredactie MADEIRA - Na een slotronde in 72 slagen is golfer Maarten La feber in het Madeira Open met een totaal van 287 op de gedeel de veertiende plaats geëindigd. Dit was veruit het beste resul taat van de Brabahder op de Eu ropese Tour. Mats Lanner uit Zweden greep met 277 slagen de eerste plaats in deze met een miljoen gulden gedoteerde wedstrijd van de PGA European Tour. Hij speel de de laatste ronde in 73 slagen en passeerde de Nieuw-Zeelan- der Richard Scahill, die in 78 slagen rondging en uiteindelijk een slag meer dan de winnaar liet noteren. „Ik ben dik tevreden met een plaats bij de beste vijftien", zei Lafeber na afloop. „Maar toch vlieg ik naar huis met het idee dat er deze week meer in had ge zeten." Lafeber begon zijn vierde en laatste ronde op de par-72 baan van Golfclub Santo da Serra met een bogev, maar daarna kwam hij sterk terug met vier birdies op rij. Met nog vier holes te spelen was Lafeber nog drie onder par voor het toernooi, maar net als in de tweede en der de ronde bedierven twee late bo geys zijn score. Op zowel vijf tien als zeventien miste hij de green en kon geen zogenaamde „up-and-down" voor par ma ken, De laatste ronde ging vanwege mist drie uur te laat van start. Toen de spelers eenmaal de baa n in waren gegaan, stak een felle zeebries op. Die maakte goede scores bijna onmogelijk. Lafe- bers 72 was het op een na beste resultaat van de dag Hij ver diende met zijn veertiende plaats ruim twintigduizend gul den. Op de jaarranglijst komt hij echter nog niet bij de beste 150 voor. Voor 37-jarige Mats Lanner was het de derde zege in zijn carrière op de Europese Tour, die al in 1985 begon. Lanner was de eer ste Zweed die een wedstrijd van het circuit won. Dat was de Ep son Grand Prix, in 1987. Vier jaar geleden won Lanner het Madeira Island Open eveneens, maar daarna boekte hij nauwe lijks goede resultaten. Lanner had zijn deelname aan het toer nooi slechts te danken aan het feit dat hij oud-winnaar was. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 33