Laatste poging behoud pastoor ÖSXXJ PZC zeeland zaterdag 20 juni 1998 z 16 Passantensteiger Sas van Gent bezet door drie illegale schepen L Gehandicapte strijdt voor aangepaste woonwagen in Sas Kleurrijk allegaartje op dikke banden Geen medewerking aan alternatieve opvang verslaafden Actiecomité voor Schouteten dringt bij bisschop aan op ontslag kerkbestuur ZeeilWS-Vlaanderen Dag dromen bij Verbrugge. -r door Sheila van Doorsselaer OOSTBURG - Het Actiecomité 'Behoud pastoor Schouteten' uit Oost burg heeft wederom een brandbrief gestuurd naar bis schop Muskens van Breda. Het comité benadrukt nogmaals dat ze het aftreden eist van de kerk bestuursleden G. Buijsse, Th. Boogaard en J. Cuelenaere van de parochie Oostburg. Het co mité eist het ontslag omdat ze van mening is dat de Oostburgse parochianen geen vertrouwen meer hebben in het kerkbestuur. Voorzitter J. Bogaert van het ac tiecomité zegt dat het kerkbe- stuur de actie om Schouteten terug te krijgen, heeft gedwars boomd. „Terwijl alle parochia nen hun handtekening gezet hadden onder een petitie om de pastoor terug te krijgen, deden juist zij dat niet. Ze willen ge woon niet dat Schouteten te rugkomt en daarom willen wij hen ook niet meer", zegt ..Met die mensen valt gewoon niet te werken. We snappen ook helemaal niet wat zij tegen Schouteten hebben. Het is zo'n goede man die zoveel gedaan heeft voor de parochie. Door al die onrust gaan de mensen nu de gekste dingen over hem denken bijvoorbeeld dat hij in de kas gegraaid zou hebben of aan kin deren heeft gezeten en dat is helemaal niet waai-. Het kerkbe stuur had de pastoor juist moe ten steunen." Het comité hoopt dat Muskens het ontslag van Schouteten toch nog zal terugdraaien. De pas toor is twee weken geleden offi cieel ontheven uit zijn functie in Oostburg. Hij mag de mis nog opdragen tot er een vervanger is gevonden. „Bisschop Muskens is op bezoek naar Rome geweest en daar was ook een vriend van Schouteten. Wij hopen nu dat die twee een goed gesprek heb ben gehad en dat Muskens als nog besluit het ontslag terug te draaien", zegt Bogaert. „Maar eigenlijk is het onbegon nen werk want als de bisschop eenmaal iets besluit, dan is dat meestal definitief." door Sheila van Doorsselaer SAS VAN GENT - De gemeente Sas van Gent is niet bereid extra geld uit te trekken om de hoog bejaarde en gehandicapte woonwagenbewoonster A Lim- berger-Lafertin een nieuwe, aangepaste woonwagen te ver schaffen. De 74-jarige vrouw was het niet eens met deze be slissing en stapte naar de rech ter. Limberger ging niet ak koord met het aanbod haar in een aangepaste huurwoning on der te brengen of te laten ver huizen naar een nieuw te bou wen woonwagencentrum in Westdorpe. Daar zou zij wel te recht kunnen in een aangepaste wagen. De discussie raakte in een impasse en de twee partijen zagen elkaar gisteren voor de Middelburgse rechtbank. De vrouw woont al jaren in een wagen aan de Tweekwartsweg in Sas van Gent, maar door haar leeftijd, handicap - ze is aan een rolstoel gebonden - en de staat van haar wagen werd dit lang zaam maar zeker onmogelijk. Zij diende daarom een aanvraag voor een nieuwe, aangepaste woonwagen in bij de gemeente. Die oordeelde dat het vaste be drag van 45.000 gulden uit de pot Wet voorzieningen gehandi capten (WVG) bij lange na niet genoeg is om voor de vrouw een aangepaste wagen te kopen. Een alternatief werd wel gebo den. Limberger kon terecht in een volledig aangepast huis, maar dat aanbod schoot in het verkeerde keelgat. „Je gaat een mensje dat haar hele leven lang in een woonwagen heeft ge woond, voor die tijd dat ze nog heeft toch niet in een huis stop pen, ver weg van haar familie? Dan kun je haar net zo goed di rect naar het kerkhof brengen", zegt L. Brusselaers, maatschap pelijk werker. Ook het alternatief werd door Limberger en haar familie afge stemd. „Er werd mevrouw ook nog gevraagd of ze misschien wilde verhuizen naar het nieuw te bouwen centrum in Westdor pe. Dan komt ze dus weer ver van haar familie te zitten en de bouw van dat kamp laat mis schien nog een jaar op zich wachten; zo lang heeft Limber ger niet. Ze zit er nu al schanda lig slecht bij", zegt Brusselaers. Gevoelig De gemeente, bij monde van J. Princen van afdeling welzijn, vindt dat ze al het mogelijke ge daan heeft om Limberger uit de brand te helpen. „Wij zijn ge bonden aan het geld dat be schikbaar is gesteld uit de pot WVG en daar komen we nu niet ver mee. Het is een gevoelige zaak, die we dan ook zo voor zichtig mogelijk hebben aange pakt; helaas moet het nu op deze manier worden aangepakt", zegt Princen. Brusselaers is van mening dat de gemeente het be nodigde geld wél heeft. „De woonwagenbewoners huren de wagen van de gemeente, ze be talen er dus zelf voor. Het enige wat de gemeente dus echt nodig heeft, is het geld om de woonwa gen aan te passen en dat kost echt nog geen 45.000 gulden; ze houden dus nog over." Uitspraak over zes weken. De dikkebandenwedstrijd in Terneuzen bood de jeugd onder de veertien jaar de kans mee te doen aan een 'echte wielerwedstrijd'. foto Charles Strijd door René van Stee TERNEUZEN - Sprinters, berggeiten, een coureur met zij- wieltjes en een wielrenster met heuse fietstassen. Ze waren gis teravond allemaal deelnemer aan de eerste dikkebandenwed strijd Rondje Zuidpolder in Ter- neuzen. In de nabijheid van het gelijknamige winkelcentrum was een parkoers uitgezet waar iedereen tot en met 14 jaar kon meedoen aan een 'echte wieler wedstrijd'. De staat van de fiets of de erva ring van de deelnemers speel den hierbij geen rol. Vandaar ook de grote verscheidenheid aan stalen rossen. Daarnaast werden de deelnemers voorzien van een rugnummer en een val helm om het echte sfeertje zo goed mogelijk te benaderen. De deelnemers konden per leef- tijdscategorie hun krachten me ten. Gezien het grote aantal deelnemers - ruim 135 - en de massale publieke belangstel ling bleek dat de wielersport nog steeds leeft Nederland. Speaker Pierre Eysackers hoop te dan ook dat Terneuzen met deze sfeervolle wedstrijd weer voorgoed op de wielerkaart was gezet. door Sheila van Doorsselaer SAS VAN GENT - De Sasse 'havenmeester' J. van Boven is verbolgen over het tweeslach tige beleid dat de gemeente Sas van Gent voert over de passantensteiger. Aan de stei ger liggen sinds twee weken drie boten dag en nacht aange meerd en dat is verboden. De steiger is nadrukkelijk be doeld voor passerende boten, die voor maximaal drie dagen mogen aanmeren. Na deze pe riode moeten zij het anker weer lichten. Bij de aanleg van de passan tensteiger kreeg de gemeente Sas van Gent 180.000 gulden van Euregio Scheldemond. Er is toen duidelijk afgesproken wat het doel was van de stei ger. „Ik heb in de winter wel tientallen booteigenaren nee moeten verkopen die hun boot de hele winter aan de passan tensteiger wilden aanmeren. Dan haddden ze geen last van het zoute water. Maar dat mocht dus niet. Nu liggen er dus drie boten al twee weken vast", zegt Van Boven. Tussenoplossing Wethouder P. Bertram spreekt tegen da t er sprake is van vaste ligplaatsen. „Het is inderdaad zo dat er nu drie schepen voor anker liggen, maar hier is slechts sprake van een tussen oplossing. Er waren een paar boten die niet onder het brug getjedoor konden en toen heb ben we ze maar toestemming gegeven om bij de passanten steiger aan te meren tot we een Dat Sas al twee weken drie schepen gedoogt die wachten op een andere ligplaats, is in strijd met ge maakte euregio-afspraken. foto Charles Strijd andere ligplaats voor ze heb ben gevonden. Daar komt nog bij dat het wel wat voordelen heeft dat die schepen daar lig gen. Het is namelijk niet zo druk als we gehoopt hadden bij de passantensteiger en als schippers de situatie nu zo be kijken, denken ze misschien wel: hé, gezellig er liggen boot jes!" Bertram wil niet het risico lo pen dat de euregiosubsidie moet worden terugbetaald omdat de steiger niet voor het eigenlijke doel wordt ge bruikt. „Hetis absoluut niet de bedoeling dat die boten daar blijven liggen, we zijn druk zoekende naar een oplossing", zegt Bertram. Hij spreekt met klem tegen dat de steiger bezet wordt gehouden door 'vriend jes' van een Sasse ambtenaar die vervolgens ook geen huur betalen. „Hier kan, mag en moet helemaal geen sprake van zijn. Als het allemaal waar zou zijn, en dat is niet zo, dan waren zijn we toch wel heel verkeerd bezig. We willen de hele zaak gewoon zo snel mo gelijk opgelost hebben." door Marcel Modde TERNEUZEN - Burgemeester en wethouders van Terneuzen zijn niet van plan mee te werken aan de opening van een alterna tief opvangcentrum voor drugs verslaafden en mensen in psy chische danwel financiële nood. In een concept-brief aan initia- tiefnemener P. Ummenthum stelt het college dat er binnen de gemeente reeds voldoende voor zieningen zijn voor de opvang van deze doelgroep. Ummenthum, pensionhouder in Hulst, heeft onlangs de stich ting Het Witte Kruis opgericht- Zijn doel is onder die noemer 24-uurszorg te gaan verlenen aan maatschappelijk ontheem den. Hij wil daarmee, zoals eer der gemeld, een alternatief bie den voor de volgens hem sterk tekortschietende dag- en nacht- opvang van het Zeeuws Consul- tatieburau voor Alcohol en Drugs en de Agogische Zorg centra Zeeland. B en W wijzen het verzoek om fi nanciële ondersteuning van het Witte Kruis evenwel af, met de mededeling dat het niet in het beleid van de gemeente past 'op dit moment nieuwe initiatieven te subsidiëren'. Tevens wordt gewezen op het ontbreken van voldoende professionele bege leiding in de planopzet van Um menthum. Het college neemt uitdrukkelijk afstand van de aantijgingen richting het personeel van de dag- en nachtopvang die Um menthum vergezeld deed gaan van zijn subsidieverzoek. Vol gens de pensionhouder wordt in het opvangcentrum drugshan del en gebruik oogluikend toe gestaan en zou ook een aantal medewerkers zelf verslaafd zijn. „Wij vinden het van weinig fatsoen getuigen om mensen op een dergelijk manier te veroor delen en in diskrediet te bren gen", reageren B en W. De inhoud van de brief moet volgende week donderdag nog worden goedgekeurd door de gemeenteraad. Wethouder Hamelinck schoot de eerste deelnemers op weg. Bij de kleinsten bleken de felste starters ook de beste finishers te zijn. De oudere leeftijdcatego- rieën moesten hun race al iets beter indelen om onderweg de man met de hamer niet tegen te komen. Sommige reeksen kenden dan ook een spannend verloop. Na afloop kreeg iedere deelnemer een herinneringsmedaille en een t-shirt. De nummers één tot en met drie per leeftijdscatego rie kregen een beker. Ook in en rondom winkelcen trum Zuidpolder heerste een ge zellige drukte. Hiervoor zorg den de midzomernachtmarkt met veel marktkramen en een sfeervolle aankleding. Ook de aanwezigheid van een hete luchtballon droeg bij aan de feestelijke sfeer. door Barend Pelgrim HEIKANT - Zeeuws-Vlaande- ren tekent dit jaar voor de helft van de totale Nederlandse vlas productie. Hoewel de prijzen op het moment niet zo hoog zijn, ziet kenner René Martinet uit Heikant voor de vlasbedrijven in het Zeeuws-Vlaamse de toe komst met vertrouwen tege- Feest met pannenkoeken LAMSWAARDE - Zaterdag 27 en zondag 28 juni is het feest bij de pannenkoekenboerderij Pe trus en Paulus aan de Jac de Walstraat. Ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van de boerderij zijn er twee dagen ac tiviteiten. Trekpleister is het op treden van de Zeeuwse formatie Bief op zondag. Zaterdag begint om acht uur een landelijke en agrarische rommelmarkt. Verder is er een demonstratie schapendrijven door wereldkampioen Serge van der Zweep. Zij die de omge ving willen verkennen kunnen meerijden met een Belgisch vierspan. De affiche vermeldt onder meer nog een springkas teel voor de kinderen en een ex positie van oude tractoren, schapen scheren en koeien mel ken. 's Avonds is er vanaf acht uur muziek in de feesttent, uit gevoerd door zeven boerenka- pellen. Zondag verzorgen de fanfare Sint Jan uit Sint Jansteen en Oefening Baart Kunst uit Hoofdplaat om 10.30 uur een koffieconcert;. Dit programma is een onderdeel van het Glim- lachfestival waarbij muziek verenigingen zich elders pre senteren. Edwin Rutten (alias Ome Willem) praat het geheel aan elkaar, 's Middags zijn er ou de ambachten te zien, een coun- trymarkt en een ludieke zes kamp. Op een paardenmarkt staan diverse rassen opgesteld. De muziek komt van de P&P Jazzband. Blof betreedt vanaf 20.00 uur het podium. moet. „De bedrijven zijn go< geoutilleerd en dat is heel 1 langrijk. Er staan moderne ma-^ chines voor oogst en bewerking en wat ook telt: het zijn jonge mensen die er mee bezig zijn." Bovendien komen uit de vlasin-! dustrie positieve geluiden over nieuwe toepassingen van de ve zels. Martinet heeft de voorbeel den met eigen ogen kunnen zien „Ik heb in Duitsland gezien hi er van vlas autobumpers dashborden gemaakt worde: Maar ik heb in de ruim 65 j; dat ik bij de vlasteelt betrokk ben al zo veel meegemaakt, dal je niet zo snel meer gelooft dat iets nieuws komt. Mensen wil len graag dat er originele a; wendingen gevonden word< die de vlasindustrie een nit élan gaan geven. Vervolgens ha- lenze de pers er bij en voor jeht weet wordt er van een mug eenj,n' olifant gemaakt. En als ze danroe echt niet meer weten wat zeg-!5'3 gen, dan roepen ze maar dat vla#0 hét alternatief is voor wanneex^ de wereldolievoorraad op is. Onderzoek Martinet denkt dat de sector meer gebaat is bij een wereld-10! wijde structuurvisie. „Er zou een fundamenteel onderzoek gehouden moeten worden voor de toekomst. Over de hele we reld wordt namelijk gekeken naar mogelijke toepassingen. Alle voordelen die wereldwijd^ bekend zijn over vlas moeten eens gebundeld worden." Wandeling rond Sluis SLUIS - Het Nederlands-Bel gisch Wandelcomité verzorgt voor zaterdag 27 juni de Wan deltocht rond Sluis. Deelnemers kunnen kiezen uit 5, 10, 20 en 30 kilometer. De wandelaars beginnen bij sport hal De Vliete in Sluis, tussen 8.00 en 15.00 uur; voor de af standen twintig en dertig kilo meter vanaf 11.00 uur. Delopers moeten voor 18.00 uur temg zijn. ZELDENRUST-STEELANTCOLLEGE TERNEUZEN Het bestuur van het Zeldenrust-Steelantcollege roept gegadigden op voor de functie van DOCENT WISKUNDE EN/OF NATUURKUNDE (MA/) 26u (1e of 2e gr.) DOCENT MUZIEK (MA/) DOCENT NEDERLANDS (MA/) DOCENT FRANS (MA/) ASSISTENT SYSTEEMBEHEERDER (MA/) (salarisschaal 3-4) ingaande de nieuwe cursus, 7 september a.s. (bij voorkeur 1e gr.) 2u (2e gr.) 10u (2e gr.) 10u (2e gr.) 36 uur per week Het Zeldenrust-Steelantcollege is een samenwerkingsschool van rooms-katholie- ken en protestanten. Van sollicitanten wordt verwacht dat zij overeenkomstig de identiteit van de school willen functioneren. Sollicitaties richten aan het bestuur van het ZSC Postbus 146 4530 AC Terneuzen. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de rector drs. E. v.d. Rijst (tel. privé 0115- 612925) dan wel tot de conrector personeelszaken, dhr. C. Vermeulen (tel. privé 0117-301506). Het telefoonnummer van de school is 0115-694029. Wat is er nu mooier dan dromen? Misschien wel de verwezenlijking ervan. Die moge lijkheid is er, want de Z3 roadster van BMW staat bij orts in de showroom. Kom eens langs en laat een droom in vervulling gaan. De Z3 roadster is er ai vanaf f69.950,-. Verbrugge bv Industrieweg 37, Terneuzen. Telefoon: (0115) 6812 00. BMW maakt rijden geweldig

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 66