Krajicek Trieste aftocht Richard Antoine Thoen: gevoelig voor sfeer PZC Jalabert en Cipollini in Tour-vorm sport s22 Verstappen terug in Formule 1 Botsing Frentzen en Schumacher Koernikova meldt zich af Vierde Fransman voor Arsenal Volleybalsters kloppen Tsjechië Sterk optreden Mario de Ritter uitslagen Hugo Eekhout eerste winnaar tennistoernooi Verrassingen bij NK zwemmen Nederlandse troef met pillen en fysio naar Wimbledon zaterdag 20 juni 1998 van onze sportredactie VARESE/EL VENDRELL - Laurent .Talabert en Mario Ci- pollini zijn in vorm voor de Ronde van Frankrijk, die over veertien dagen in Dublin be gint met een proloog. „JaJa" boekte gisteren in de Ronde van Zwitserland na de pro loogzege zijn tweede dagprijs door in Varese na een rit over 208 kilometer Beat Zberg (Ra bobank) in de sprint te klop pen. In het algemeen klassement staat de Fransman met zeven tien tellen achterstand op Da- vide Rebellin tweede. Jeroen Blijlevens lijkt nog ver verwijderd van de benodigde (sprint)vonn voor de Tour. Voor de tweede achtereenvolgende dag leed de kleine Brabander in een rechtstreeks duel met ri vaal Cipollini een nederlaag in de Ronde van Catalonië. De Engelsman Chris Boardman bleef leider. Erik Dekker zag in de Tour du Suisse opnieuw een poging de dagzegc te behalen mislukken. Hij maakte lange tijd deel uit van een kopgroep je van drie met de Zwitser Vetsch en Chiappucci. Het drietal ver wierf een maximale voor sprong van vier minuten. Vlak voor de laatste beklimming werd het trio teruggepakt. Dekker probeerde het solo, maar was niet opgewassen te gen het op drift geraakte pelo ton. Vooral de Telekomrenners schroefden het tempo hoog op ten faveure van hun sprinter Erik Zabel. Zelfs Tourwinnaar Jan Ullrich sleurde als een be zetene aan de kop van de hoofdmacht. Vergeefs. Want Zabel en reservesprinter Lom- bardi kwamen la-acht en adem te kort. Riis was de enige van de Telekombrigade die kon mee sprinten. De Deen eindigde als vierde, Zabel als 85e op ander halve minuut. ANP MAGNY-COURS - Jos Verstappen maakt volgende week bij de Grote Prijs van Frankrijk zijn rentree in de Formule 1. De 26-jarige Limburger zal de laatste negen races van het sei zoen uitkomen voor Stewarthet team waarvoor hij de afgelo pen drie dagen als testrij der actief wasVerstappendie bij de stal van ex-wereldkampioen Jackie Stewart tweede rijder wordt naast Ruben Barrichello, vervangt Jan Magnussen. De Deen moest als gevolg van tegenvallende resultaten het veld ruimen. GPD MAGNY COURS - Heinz Harald Frentzen heeft gisteren een hersenschudding opgelopen. De Williams-coureur botste tij dens testtrainingen op het circuit van Magny Cours, waarvol- gende weeek de GP van Frankrijk wordt gehouden op de Fer- rari van landgenoot Michael Schumacher, die ongedeerd bleef. Frentzen werd bewusteloos naar het ziekenhuis van» Nevers vervoerd. Vrijdagavond mocht hij al naar huis. ANP scl EASTBOURNE - Anna Koernikova heeft zich afgemeld voor de halve finale van het tennistoernooi in Eastbourne. De 17- jarige Russin zei de organisatie een verstuikte duim te heb ben. Koernikova schakelde donderdag Steffi Graf uit. Koer nikova hoopt op tijd hersteld te zijn voor Wimbledon, dat maandag begint. Het talent bereikte vorig jaar de halve finale van de open Engelse kampioenschappen. De blessure lijkt niet al te ernstig. Door de blessure van de Russische bereikte Arantxa Sanchez Vicario de finale. De Spaanse, als derde ge plaatst, won in de kwartfinale met 4-6 6-4 6-4 van Serena Wil liams. Haar tegenstandster in de eindstrijd is de als eerste ge plaatste Jana Novotna. De Tsjechische won in de halve finale eenvoudig van de Witrussin Natasha Zvereva: 6-2 6-1. De fi nale is daarmee een herhaling van vorig jaar, toen de wed strijd tussen beide tennissters niet gespeeld kon worden we gens langdurige regenval. RTR/ANP LONDEN - David Grodin wordt vanaf komend seizoen de; vierde Franse speler bij de Engelse voetbalclub Arsenal. De1 18-jarige verdediger van Saint-Etienne komt voor ongeveer'. 1,5 miljoen gulden naar de Engelse kampioen, waar hij zijn landgenoten Petit, Vieira, Anelka (spelers) en Wenger (trai ner) treft. Bij Arsenal spelen ook de Nederlanders Dennis! Bergkamp en Marc Overmars. AFP SNEEK - De volleybalvrouwen hebben hun tweede overwin ning in de kwalificatiereeks voor het EK in 1999 behaald. De ploeg van Pierre Mathieu versloeg gisteren in Sneek Tsjechië; met 3-0 (15-13 15-9 15-11). Ondanks de tweede zege op rij, Nederland won vorige week met 3-0 van Letland, is de balans! na vijf wedstrijden nog altijd negatief. In de komende drie weken speelt Nederland een cruciale serie met drie uit-duels met Tsjechië, Letland en Polen. ANP ALKMAAR - Mario de Ritter heeft gisteren een prima indruk achtergelaten bij het NK achtervolging voor j unioren. De ren ner uit Hoek bereikte op de baan in Alkmaar dëkwartfinales. De Ritter zette in de kwalificaties een tijd van 3.52,83 minu ten neer en werd hiermee vierde. In de kwartfinales reed hij nog sneller, maar zijn tijd van 3.46 minuten was net niet goed genoeg om door te dringen tot de halve eindstrijd. De Ritter vertegenwoordigde in Alkmaar het district Zeeland. Paardensport Hoofddorp. NK springruiters. 1.40 me ter, met barrage: 1. Leopold van As- ten/Thirty Something 0-32,312. Houtac- kers/Nagano 0-33,90, 3. Lansïnk/Nissan ZandorZ 0-34,47.1.50 meter: 1. Van der Vleuten/Vink DiejasperT 70,52,2. Romp- /Burg's Pretty Woman 71,31, 3. Van der Schans/lmpac Golden Bridge 74,76. Schaken Frankfurt. Internationaal rapidtoernooi. Eindstand tweede groep (14 ronden): 1. Timman (Ned), Beljavsky (Oek) 10 pun ten (Timman wint na barrage met 1 1/2- 1/2), 3. Beim (Isr) 8 1/2, 4. Adorjan (Hon) 71/2, 5. Hübner (Dui) 6 1/2, 6. Kortsjnoi (Zwi) 6, 7. Joesoepov (Dui) 4 1/2, 8. Por- tisch (Hon) 3. Sportprijsvragen Lucky Ten, 19 juni: 3-6-9-11-12-13-20-22- 27-39-48-53-54-57-63-65-67-73-78-79. (onder voorbehoud). Tennis Rosmalen. Mannen, 1 miljoen gulden. Tweede ronde: Krajicek (Ned/4) - Dose- del (Tsj) 7-6 6-7 6-3, Van Scheppingen (Ned) - Wessels (Ned) 7-6 7-6, Damm (Tsj) - Van Lottum (Ned) 6-4 6-4, Schalken (Ned) - Raoux (Fra/8) 6-2 7-5, Siemerink (Ned/7) - Dewulf (Bel) 6-2 6-1, Campbell (VSt) - Haarhuis (Ned) 2-6 6-3 7-6, Rafter (Aus/1- Medvedev (Oek) 7-6 4-6 7-6, Ku- cera (Slw/3) - Carlsen (Den) 6-2 6-2. Kwartfinales: Van Scheppingen - Kraji cek walk over. Rafter - Schalken 6-1 6-4, Siemerink-Campbell2-66-16-3, Damm- Kucera 6-7 6-1 6-4. Halve finales: Rafter - Van Scheppingen, Siemerink - Damm. Dubbelspel, kwartfinales: Suk/Vacek (Tsj/4) - Schalken/Van Lottum (Ned) 7-6 6-3, Eagle/Florent (Aus) - Johnson/Mont ana (VSt/2) 7-6 6-4. Vrouwen, 330.000 gulden. Kwartfinales: Oremans (Ned) - Boogert (Ned) 6-3 2-6 6-4, Halard-Decu- gis (Fra) - Appelmans (Bel/4) 6-7 7-6 6-3, Testud (Fra/2) - Leon Garcia (Spa/8) 7-6 6- 4, Po (VSt) - Rubin (VSt) 6-2 6-3. Halve fi nales: Oremans - Po 6-1 6-7 7-6, Halard- Decugis - Testud 6-3 6-3. Finale: Ore- BURGH-HAAMSTEDE - Hugo Eekhout is de eerste winnaar van het Sterretjestoernooi in 1998. Op het jeugdtoernooi in Burgh-Haamstede won hij gis teren het beslissingsduel bij de jongens tot en met twaalf jaar. De extra wedstrijd in de poule voor twaalfjarigen, tegen Je roen den Dunnen, was noodza kelijk omdat beide tennissers in gelijk waren geëindigd. In een hele spannende en leuke wed strijd trok Eekhout van De Hae- ne uit Schuddebeurs aan het langste eind tegen zijn tegen stander van TC Westerschou- wen: 3-2. Op de zesde dag van het Sterre tjestoernooi viel geen enkel ge lijkspel te noteren. Overwinnin gen van 4-0 waren eerder regel dan uitzondering. Maandag zijn de halve finales, dinsdag de fi nales. mans - Halard-Decugis. Dubbelspel, hal ve finales: Cristea/Melicharova (Roe) - Halard/Rubin (Fra/VSt) w.o. Nottingham. Mannen, 630.000 gulden. Tweede ronde: Bjórkman (Zwe/2) - Pri- nosil (Dui) 7-6 6-3, Byron Black (Zim/7) - Canas (Arg) 7-5 6-4, Pozzi (Ita) - Burillo (Spa) 6-47-5, Sargsian (Arm) - Reneberg (VSt) 6-4 6-2, Steven (NZe) - Woodforde (Aus) 4-6 6-1 6-4, Golmard (Fra) - Wayne Black (Zim) 6-1 6-3. Kwartfinales: Bjórk man - Prinosil 7-6 6-3, Golmard - Draper (Aus) 6-4 6-3, Black - Pozzi 7-5 6-2, Sargsi an - Steven 7-6 6-2. Eastbourne. Vrouwen, 900.000 gulden. Kwartfinales: Novotna (Tsj/1) - Spirlea (Roe/5) 6-47-5, Sanchez Vicario (Spa/3) Serena Williams (VSt) 4-6 6-4 6-4. Halve finales: Sanchez Vicario - Koernikova (Rus/6) walk-over wegens duimblessure Koernikova, Novotna - Zvereva (Rus) 6-2 6-1Finale: Sanchez - Novotna. Burgh-Haamstede. Sterretjestoernooi. Meisjesenkel tot en met 10 jaar: Linsey Schrier-Anouk Dalebout 3-1. Meisjes dubbel t/m 10: Steehouwer/Cobussen- Dalebout/Kooman 4-0, Dalebout/Koo- man-Van Mastrigt/Schrier 3-2. Meisjes enkel t/m 14: Hanneke van de Meide- Martine Kooman 4-0, Roos Romeijn - An- negreet van de Zande 4-0. Meisjesdub bel t/m 14: Van de Meide/Padmos-Ro- meijn/Cobussen 4-0. Jongensenkel t/m 10: Job Jan Simmelink -Koen van de Ber ge 3-1. Jongensdubbel t/m 10: Olree/Willemse-De Jonge/Van Schelven 4-0, Meertens/De Waaj-Van de Berge- /Luijcx 4-0. Jongensenkel t/m 12: Hugo Eekhout (dh)- Jeroen den Dunnen Jongensdubbel t/m 12: Weeda/Louwer- se-Broere/Van 't Hof 4-0. Jongensdubbel t/m 14: Van Schelven/Stols-Stenge/Den Dunnen 4-0. Jongensenkel t/m 16: Hai Stols -Matthijs van Roemburg 4-0. Wielrennen El Vendrell. Ronde van Catalonië. Twee de etappe. Port Aventura - El Vendrell: 1 Cipollini (Ita) 172,7 km in 4.14.31,2. Blijle vens (Ned), 3. Traversoni (Ita), 4. Fagnini (Ita), 5. Edo (Spa), 6. Fontanelli (Ita), 7. Kirsipuu (Est), 8. Hincapie (VSt), 9. Tsjmij (Bel), 10. Steels. Algemeen klassement: 1. Boardman (GBr) 6,20,50, 2. Velo (Ita) 0.05,3. Olano (Spa) 0.10,4. Peschel (Dui), 5. Dominguez(Spa) 0.13,6. Ekimov(Rus) 0.14, 7. Mauri (Spa) 0.15, 8. Baranovski (Pol) 0.20, 9. Casero (Spa) 0.21, 10. Po- denzana 0.23. Trento. Vrouwen, Ronde van Trentino. Vierde etappe, Trento - Bolzano: 1Lupe- rini (Ita) 109 km in 2.31.08,2. Bandini (Ita), 3. Somarriba (Spa), 26. Vermast 12.35, 29. Beltman, 30. Klep. Algemeen klasse ment: 1. Bandini 7.53.04,2. Luperini 0.06, 3. Somarriba 0.36,28. Vermast 13.29,32, Beltman 13.41,35. Klep 13.43. Ronde van Zwitserland. Derde etappe. Oberwald - Varese: 1. Jalabert (Fra) 208 km in 4.59.42,2. Beat Zberg (Zwi), 3. Gar- zelli (Ita), 4. Riis (Den), 5. Doema (Oek), 6. Rebellin (Ita), 7. Francesco Casegrande (Ita), 8. Lombardi (Ita), 9. Vetsch (Zwi), 10. Puttini (Zwi), 14. Van Heeswijk. Alge meen klassement: 1. Rebellin (Ita), 2. Ja labert 0.17.3. Zberg 0.26,4. Garzelli 0.35, 5. Belli (Ita) 0.44, 6. Garcia (Spa), 7. Lut- tenberger (Oos) 0.45, 8. Casegrande 0.46,9. Noë (Ita), 10. Tonkov (Rus) 0.52. Zwemmen Eindhoven. NK, eerste dag. Mannen. 50 vrij: 1. Veens (PSV) 22,84. 400 vrij: 1. Wennekes (DWK) 3.59,72. 200 rug: 1. Zwering (PSV) 2.05,22. 100 school: 1. Wouda (PSV) 1.02,50 (NR, oud 1.02,56 Ron Dekker '89 Bonn). 50 vlinder: 1. Van den Hoogenband 24,37 (NR, oud 24,80 Keizer in serie). 200 wissel: 1. Wouda 2.02,08. 4x100 vrij: 1. PSV (Veens, Zwe ring. Wouda, Van den Hoogenband! 3.28,33. Vrouwen. 50 vrij: 1. De Bruijn (PSV) 25,80. 400 vrij: 1. Vlieghuis (PSV] 4.18,32.200 rug: 1. Shaul (DWK) 2.23,00. 100 school: 1. Kikkert (DSZ-Hoogwerf) 1.11,99. 50 vlinder: 1. De Bruijn 27,26 (in serie 27,15 ER, oud 27,48 Mesjerjakova- /Rus '97). 200 wissel: 1. Starink (DWK! 2.21,29. 4x100 vrij: 1. PSV (Henneken, Vlieghuis, Postma, De Bruijn) 3.53,07. door Paul van den Bosch ROSMALEN - Pijnstillers en een eigen fysiotherapeut moe ten Richard Krajicek door Wim bledon slepen. Maar het lijkt onvermijdelijk - het is zelfs 99,9 procent zeker, zo schatte de ten nisser zelf - dat hij later dit jaar wordt geopereerd aan zijn lin kerknie. Door de pijn in dat ge wricht moest Krajicek gister middag opgeven in het toernooi van Rosmalen, de laatste war- ming-up voor Wimbledon. Rond het middaguur won hij zijn partij in de tweede ronde te gen de Tsjech Slava Dosedel in drie sets (7-6 6-7 6-3). Maar zijn linkerknie was daarna zo stijf en pijnlijk dat hij zich terugtrok voor de kwartfinale, later op de dag, tegen Dennis van Schep pingen. Het talent uit Wilnis vond zich daardoor zonder te spelen terug in de halve eind strijd, met de Australiër Patrick Rafter vandaag als opponent. In december 1996 werd Kraji cek met succes geopereerd aan zijn rechterknie, maar sinds dien baarde vooral de andere knie hem zorgen. Met pillen heeft hij zich door een groot ge deelte van vorig jaar heengesla gen. Somber staarde Krajicek gis termiddag voor zich uit. De zon was eindelijk gaan schijnen in Rosmalen, maar in het hoofd van de titelverdediger regende het. Hoe zal de knie zich de ko mende weken op het gras van Wimbledon houden, in een toer nooi waarin om drie gewonnen sets wordt gespeeld? Waar bo vendien de Nieuw-Zeelander Brett Steven, een liefhebber van gras, zijn eerste tegenstander is. Behalve een behoorlijke hoe veelheid pijnstillers neemt Kra- jicek het liefst ook zijn fysiothe rapeut Jan Naaktgeboren mee. Deze in sportkringen bekende fysio werkt in de Rotterdamse praktijk van haptonoom Ted Troost, met wie de tennisser in het verleden zaken deed. Kraji cek: „Naaktgeboren heeft daar natuurlijk meer te doen dan al leen mij te behandelen. Ik hoop dat hij in staat zal zijn om mij zo veel mogelijk te helpen op Wim bledon. Misschien kan hij tel kens overvliegen met een privé- vliegtuigje. Tijdens het toernooi heb ik natuurlijk dagen rust, dan zou ik intensief behandeld kunnen worden." Maar zoals hij zich nu voelt, weet Krajicek dat een nieuwe operatie nauwelijks valt te ver mijden. Hij heeft de laatste an derhalf jaar voortdurend uitge roepen dat hij alleen in het uiterste geval op de snijtafel plaatsneemt. Dat moment lijkt nu aangebroken. „Het is nu alleen zaak," sprak hij berustend, „om een strate gisch goed moment te kiezen. Zo'n operatie komt natuurlijk nooit goed uit. Het beste is vaak aan het einde van het seizoen, maar misschien laat ik me wel opereren na Wimbledon of na de US Open, eind augustus. Ik denk niet dat het kwaad kan om door te spelen met deze knie. Ik zal er niet invalide door worden en met behulp van pillen en goe de behandeling kan ik de pijn onderdrukken. Maar ik zal toch een keer geopereerd moeten worden. Ik sta er ook niet nega tief tegenover. Ik wil dit oplos sen, want door de pijn raak ik ook geïrriteerd op de baan." Nederlanders In het mannentoernooi zijn ook nog twee Nederlanders in de strijd. Dennis van Scheppingen, die na de winst op Peter Wessels (7-6 7-6) en het uitvallen van de geblesseerde Richard Krajicek tot de halve finales doordrong, speelt vandaag tegen de Austra liër Patrick Rafter. De als eerste geplaatste serve-volleyer scha kelde Sjeng Schalken in de kwartfinales uit (6-1, 6-4). De andere halve finale gaat tus sen de Tsjech Martin Damm en Jan Siemerink. Siemerink won gisteren ook twee duels: eerst van de Belg Filip Dewulf en in de kwartfinale van de Ameri kaan Steve Campbell: 2-6. 6-1, 6-3. Op luttele kilometers van haar woonplaats Berlicum komt Mi riam Oremans tot de beste pres taties. Voor het tweede achter eenvolgende jaar heeft ze de finale bereikt in Rosmalen. Daarin speelt ze vanmiddag te gen de eveneens ongeplaatste Francaise Julie Halard-Decu gis, die in de halve finale haar landgenote Sandrine Testud klopte (6-3 6-3). Vorig jaar moest Oremans in de eindstrijd in Brabant het hoofd buigen voor de Roemeense Ruxandra Dragomir. Op de grasbanen van Rosmalen was het gisteren een komen en gaan van spelers. Door de over vloedige regenbuien van de eerste vier dagen moesten de spelers nu twee ronden in een et maal afwerken. Zo elimineerde Oremans vóór haar zenuwslo pende halve finale tegen de Amerikaanse Kimberley Po (6- 1,6-7,7-6) eerst nog landgenote Kristie Boogert: 6-3, 2-6, 6-4. GPD Richard Krajicek vertelt de pers de reden van zijn vertrek uit het grastoemooi van Rosmalen. foto ANP van onze sportredactie EINDHOVEN - De eerste dag van de Nederlandse kampioen schappen zwemmen hebben ge leid tot een aantal verrassende records. Inge de Bruijn zwom een Europees record op de 50 meter vlinderslag (27,15) en Marcel Wouda verbeterde de stokoude toptijd van Ron Dek ker op de 100 meter schoolslag met 0,06 seconden tot 1.02,50. Pieter van den Hoogenband tenslotte, net geslaagd voor het VWO, mag zich na gisteren avond weer de snelste Neder lander noemen op de 50 meter vlinderslag bij de mannen: 24,37. De PSV'ers vonden het een verplichting aan het eigen publiek in Eindhoven, in hun ei gen zwembad de Tongelreep. Erop voorbereid waren ze niet. De Bruijn, terug bij Paul Bergen in de Verenigde Staten, was even overgekomen voor de na tionale titelstrijd en begreep na haar serie niet goed waarom ie dereen lachte. „Wist ik veel dat het ook een Europees record was", zei ze na de finale. „Ik heb nooit aan een record gedacht. De afgelopen maanden heb ik heel hard getraind. Niet hier voor. Dit was om even bij te ko men van het zware werk, even thuiszijn, even de verplichtin gen jegens de club en de spon sors nakomen. En danzo'n tijd." Speciaals Van den Hoogenband was vol komen verrast. „Heb ik al die eindexamenfeestjes tenminste met voor niets afgezegd. Ik moest hier dus wel iets speciaals doen, ook al was dat onvoorbe reid. Ik werd gelukkig goed op genaaid: door Mark Veens, die me op de 50 vrij net versloeg en door Joris Keizer, die m'n Ne derlandse record op de 50 vlin der had afgepikt. Ik laat me in eigen huis natuurlijk niet twee keer dollen." Wouda was „absoluut ver baasd" maar niet met stomheid geslagen. Hij riep in enkele se conden nog even de inspannin gen die hij zich de afgelopen twee jaar getroostte in de herin nering. Nu snakt hij naar rust en vakantie. „Het lijf wil hard, daarom ging dat schoolslagre cord eraan, maar de kop staat er eigenlijk niet naar. Ik heb nu even geen plezier in zwemmen." De Belgische zwemtrainer Stef- aan Obreno wordt de nieuwe Nederlandse bondscoach. Hij volgt René Dekker op, de eerste fulltimer van de KNZB. Dekker wilde zijn contract niet en keert terug als gymnastiekleraar op enkele scholen in Deventer. ANP Spitsspeler na Belgisch avontuur terug van weggeweest door Peter van Kouteren AXEL - Antoine Thoen debu teerde op 16-jarige leeftijd in de hoofdmacht van Terneuzen en speelde vervolgens voor AZVV, Hoek, Assenede en Zei- zate. Vooral in de Belgische competitie kende hij een paar goede jaren. Hij schoot in de voorbije twee seizoenen 47 keer raak voor Zelzate. Thoen is één van de nieuwkomers bij Terneuzen en wil een belang rijke bijdrage hebben in de verwezenlijking van de ambi ties van de derdeklasser. Zijn terugkeer op de Zeeuws- Vlaamse voetbalvelden zal, als het aan de fysiek sterke aan valler ligt, niet onopgemerkt voorbijgaan. Antoine Thoen scoorde in een voor aanvallers doorgaans moeilijke competi tie aan de lopende band en is erop uit om zijn daar gevestig de faam te bevestigen. Met de nieuwkomers Mike But en de broers Leo en Jos Kayser vindt een hernieuwde kennismaking plaats, omdat het viertal ooit gezamenlijk bij Hoek speelde. „Terneuzen heeft spelers aan getrokken, die voor balans in het elftal kunnen zorgen", vindt Thoen. „Het mag niet meer zo zij n dat we twee weken goed spelen en de derde week minder. We moeten één sterke reeks neerzetten, hoewel het enorm wennen zal zijn met zo veel nieuwe spelers. Ik weet dat er een bepaalde druk ligt, omdat iedere speler die nieuw is iets extra's zal moeten bren gen. Er zijn natuurlijk een hoop critici, die het maar niks vinden dat de jeugd weg is ge gaan, omdat wij zijn gekomen. Maar ik vind het een uitdaging. Je hebt weer iets om voor te gaan. Als Terneuzen niks in ons had gezien, dan waren ze wel met eigen jeugd verder ge gaan." Hij vervolgt: „Iedereen wil vol gend seizoen natuurlijk van Terneuzen winnen, maar we zijn één keer bij elkaar geweest en hebben een doelstelhng uit gesproken. We moeten over een jaar gewoon in de tweede klas se spelen. Niet per se door een kampioenschap, maar mijn seizoen zou niet geslaagd zijn als we niet promoveren. Ik hoop alleen wel dat er snel een team staat, want daar moet ik het van hebben. Ik ben geen speler die een actie maakt en drie spelers uitkapt." Antoine Thoen is een aanvaller Antoine Thoen: „Iedereen wil volgend seizoen van Terneuzen winnen, maar we zijn één keer bij elkaar geweest en hebben een doelstel ling uitgesproken. We moeten over een jaar gewoon in de tweede klasse spelen." foto Peter Nicolai die het van aanvoer van de flanken moet hebben en zeer doelgericht is. „Ik heb me in mijn jaren bij Hoek als voet baller het best ontwikkeld", stelt hij vast. „Bij AZVV had ik aan de lopende band gescoord. Ik kreeg veel op mijn donder van Adriaan Nieuwenhuijse, die toen zelf nog meespeelde, maar hij hield me steeds voor dat ik me pas zorgen moest ma ken als hij niks meer tegen me zei. Daar heb ik geleerd dat je de dingen die je liggen moet uitbuiten. Ik kan de bal kaat sen, ben sterk aan de bal en re delijk goed in de lucht. Remco van Keeken liep om me heen en moest acties maken. Het is jammer dat een beenbreuk en tal van andere blessures me lang aan de kant hielden." Niettemin kijkt hij terug op een mooie periode bij de hoofdklasser. „We hadden een spelersgroep die heel fanatiek was en die goed met elkaar om ging. De vrouwen konden het prima met elkaar vinden en op verjaardagen spraken we met veel passie over niks anders dan voetbal. Ik kom er nog graag, maar ik heb het idee dat ik het niveau niet meer aan kan. Ik zou er eerlijk gezegd ook niet meer willen voetbal len. Ik zie te veel spelers na de wedstrijd gelijk naar huis gaan. Je bent in de eerste plaats voetballer, maar ik ben ook heel gevoelig voor sfeer. Dat wil niet zeggen dat je je een stuk in je kraag drinkt, maar de mensen in de kantine willen hun verhaal tegen je kwijt. Ik heb na de wedstrijd het gevoel dat de week erop zit. Dat gold ook voor doelman Ronald Gort. Ik weet nog wel dat hij na een wedstrijd met Hoek in De Raaijberg op de tafels stond. Maar hij moest eraf, omdat we verloren hadden. Dat vond ik flauwekul." Gekkenhuis Blessureleed hield hem lange tijd aan de kant, waarna Thoen zijn geluk in België beproefde. Eén seizoen Assenede werd ge volgd door twee jaar Zelzate. Kurt Migom. met wie hij bij Hoek had samengespeeld, werd zijn trainer. Antoine Thoen: „Ik scoorde als spits van Assenede het enige doel punt tegen Zelzate (1-0), dat aan het eind van het seizoen degradeerde. Dat heb ik als speler van Zelzate natuurlijk nog wel een paar keer moeten aanhoren." „In mijn eerste seizoen werden we kampioen met Zelzate. Dat moest eigenlijk ook wel. De club had extra sponsors aan getrokken om de spelersgroep uit te breiden. In principe had ik er best willen blijven, maar ik rijd niet naar België als we niet voor de eerste plek kunnen spelen. Ze hadden het ook steeds over een nieuw com plex, maar ik heb het gevoel dat het volgend seizoen in Zel zate op zijn gat ligt. Elk jaar gaan er zeven spelers weg en komen er acht nieuwe. Het is wat dat betreft veel meer dan hier een gekkenhuis. Ik heb er een heel leuk tijd gehad. Het klikte gewoon, de vrouwen on derling ook. In het jaar dat we kampioen werden, stond er in belangrijke wedstrijden ne genhonderd man langs de lijn. Het voetballen leefde er enorm. Iedereen liep er in de groen-witte clubkleuren." „Ik kijk heel veel naar voetbal op televisie en let dan vooral op de spitsen. Keepers letten ook altijd op hoe een andere keeper het doet. Dat komt waar schijnlijk omdat het allebei sleutelposities in een elftal zijn. Voor andere hobby's heb ik eigenlijk nauwelijks tijd. Ik studeer nog, zit in de onderne mingsraad en ga een paar keer in de week fitnessen. Daarmee houdt hij zijn li chaam sterk. „Dat fysieke heb ik altijd wel gehad. Ik ben ruim drie jaar beroepsmilitair ge weest en ik heb nog bij de mari niers gezeten. Ik weeg 78 kilo gram, niet echt zwaar. Maar als voetballer mag ik er graag in- kleunen. Ik ben alleen blij dat er straks weer Nederlandse scheidsrechters fluiten. In de Belgische competitie mogen verdedigers werkelijk alles: schoppen en slaan. Ik heb het gezien dat aanvallers met een hersenschudding van het veld gingen of een stuk van een tand verloren. Daarvan mocht je als aanvaller op een fatsoenlijke manier nog niks zeggen ook. Je mocht zelfs niet eens glimla chen. Ik weet zeker dat in dat opzicht in Nederland beter wordt gefloten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 62