Adelaars naar de volgende ronde Spanje aan rand van afgrond Washington hoopt op nederlaag tegen Iran Nigeria blijft tegen Bulgarije steken op magere overwinning: 1-0 Twee duels schorsing voor Zinedine Zidane United aast op Kluivert Del Piero niet onder indruk Feest na kwalificatie Frankrijk Engelse supporter moet cel in Duitse fans land uitgezet Ongeregeldheden in Kenia WK-cijfers Z)e door Gert van Dijk PARIJS - De adelaars blijven klapwieken boven het WK en verorberen prooi na prooi in en Frankrijk. Maar Nigeria zette zich gisteravond wel met lange tanden aan de Bulgaarse dis. ,r The Super Eagles, superieur in rd het Pare des Princes maar am- an per doeltreffend, bleven tegen p een verzameling oude en ver moeide mannen uit Bulgarije steken op een magere 1-0 zege. c_ Door dat resultaat ontsteeg de deploeg niettemin groep D van het j>-_ WK. Met twee overwinningen d_ op zak bereikten de Afrikanen re_ net als Brazilië en Frankrijk de volgende ronde. De voorbereiding op het WK verliep dramatisch voor Nige ria. Het hoofd van bondscoach Bora Milutinovic lag al op het hakblok. Maar eenmaal in Frankrijk kwam de ploeg razendsnel in het juiste ritme. Na de fortuin lijke 3-2 zege op Spanje was al les opeens weer pais en vree in het Nigeriaanse kamp. Het toch al ongebreidelde zelfvertrou wen veranderde als vanouds in hoogmoed. „Het wordt de hoogste tijd dat een Afrikaans land de wereldti tel verovert", orakelde Daniel Amokachi voor het duel met Bulgarije. Steun De ploeg van Hristo Bonev had het op alle fronten zwaar te ver duren in het snikhete Pare des Princes. Nigeria was al niet een tegen stander om vrolijk van te wor den, van het neutrale Franse pu bliek konden de Bulgaren ook geen enkele steun venvachten. Ruim vier jaar geleden annu leerde Bulgarije in hetzelfde van onze sportredactie PARIJS - De tuchtcommissie van de FIFA heeft vrijdag de Franse sterspeler Zinedine Zidane voor twee duels ge schorst naar aanleiding van zijn rode kaart in de WK- wedstrijd tegen Saudi-Ara- bië (4-0) op donderdag. Zida ne ging in die wedstrijd op te genstander Amin staan. De middenvelder van Juven- tus mist door de maatregel het laatste groepsduel met Denemarken en de wedstrijd in de tweede ronde. Bij de tegenstander moest verdediger Al-Khilaiwi van de Mexicaanse scheidsrech ter Carter inrukken, nadat hij de doorgebroken Lizara- zu had neergehaald. De Ara bier werd voor één duel uit gesloten. De FIFA sprak ook schorsin gen uit tegen de drie spelers die van het veld werden ge zonden bij Zuid-Af rika - De nemarken (1-1). Zuid-Afri kaan Zwaarste straf Phiri kreeg rood van de Co lombiaan Rendon voor een vuistslag aan de Deen Hel- veg. Phiri kreeg de zwaarste straf van dit WK, liefst drie wed strijden schorsing. De Deen Molnar moet twee duels toe kijken. Molnar had rood ge kregen na een forse overtre ding op Phiri. De FIFA schorste een andere Deen, Wieghorst, voor één wedstrijd, na een tackle van achteren op Ajacied McCar thy. AFP van onze sportredactie k WASHINGTON - Het is voor de ;r politieke belangen van de Ver- I" enigde Staten het beste als het nationale voetbalelftal morgen (zondag) de wedstrijd voor het WK tegen Iran verliest. Welis waar betekent verlies dat de VS zijn uitgeschakeld, maar de po litieke winst compenseert deze nederlaag ruimschoots. Deze opvatting heerst bij ana listen en waarnemers op het ge bied van de buitenlandse poli tiek in Washington. „Voor het Amerikaanse team is het sneu te worden uitgeschakeld. Maar daar zullen niet veel Amerika nen wakker van liggen. Want voetbal en dit WK zijn in de VS niet erg populair. In Iran ligt dat anders. Een overwinning op de aartsvijand kan een enorme na tionale stimulans betekenen en een bijdrage leveren voor een klimaat dat een verbetering van de betrekkingen vergemakke lijkt", zegt een van hen, die, net als andere deskundigen, ano niem wil blijven. Op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken kijken ze volgens hem wat beteuterd tegen dit dilemma aan. Niet dat ze grote voetbalenthousiaste lingen zijn, maar ze kunnen toch niet zomaar het verhes van hun eigen land bepleiten. In de ban Iran is totaal in de ban van de voetbalwedstrijd tegen de Ver enigde Staten van zondag. „Ik kan mij n gevoelens over de wed- strijd niet verborgen houden. Ik bid dat Iran wint", zegt Iraj Ghadimi, eigenaar van een elektrische apparatenwinkel in de belangrijkste bazaar van Te heran. ,Het maakt niet uit als ze verliezen tegen Duitsland, maar deze wedstrijd gaat om de na tionale trots van het land." Sinds de revolutie die van Iran een theocratie maakte, werden de VS door Iraanse leiders steeds aangeduid als de Grote Satan. De vorig jaar aangetre den president Mohammed Kha tami sloeg echter een andere toon aan. Zijn oproep om op het gebied van cultuur en sport de banden met de VS aan te halen werd door veel Iraniërs met ap plaus begroet. Isoleren Amerikaanse regeringsfunctio narissen spraken deze week hun steun uit voor een mogelijke normalisering van de betrek kingen met Iran. De Amerika nen, die het land verdenken van Pare des Princes de reis van Frankrijk naar het WK in de Verenigde Staten. Ene Emile Kostadinov scoorde toen in blessuretijd de winnende tref fer. Kostadinov maakte uitgere kend gisteravond na een lange periode vol blessureleed zijn rentree in het Bulgaarse elftal. Zelden in zijn carrière zal hij op zo veel sneipende fluitconcer ten zijn onthaald. Hetzelfde gold voor zijn kompaan in de aanval, Hristo Stoitchkov. Ook hij had in het Pare des Princes wel een paar oordopjes kunnen gebruiken. Nigeria had in de eerste helft nauwelijks iets te duchten van de afgeblufte Bulgaren. Maar de ploeg van Bora Milutinovic had veel te veel kansen nodig om de score open te breken. Pas na een goed half uur toon den de Afrikanen eindelijk geen mededogen meer met de tegen stander. Na prachtig voorbereidend werk van Jay-Jay Okocha en Viktor Ikpeba (voorgrond) kan zijn geluk niet op nadat hij Nigeria op voorsprong heeft gebracht tegen Bulgarije. Finidi George (rechts) en Uche Okafor delen in de feestvreugde. foto Remy de la Mauviniere/AP Daniel Amokachi nam Victor Ikpeba de openingstreffer voor zijn rekening. Vernederen In de tweede helft probeerde Ni geria de Oost-Europeanen op alle mogelijke manieren te ver nederen. Een tikje door de be nen hier, en een stilistisch hakje daar. Het moest allemaal zo mooi mogelijk. Maar in al hun ijver om ook het publiek te ver maken, vergaten de Nigerianen wel om Bulgarije de genadeklap te geven. De misplaatste hoogmoed werd de Afrikanen ook nog bijna fa taal. Verdedigen was al hele maal geen interessante bezig heid meer voor Nigeria. Stoitchkov dook zomaar vrij voor doelman Peter Rufai op, maar de irritante vedette pres teerde het onmogelijke en schoof de bal van dichtbij naast het doel. En Emile Kostadinov raakte nog een keertje snoei hard de onderkant van de lat. Aan de andere kant misten ook La wal, speler van Roda JC, en Finidi George twee opgelegde kansen. Trots Coach Milutinovic rekende zijn ploeg het gebrek aan daad kracht niet aan. „Ik ben blij voor Nigeria dat we de volgende ronde hebben be reikt. En ik ben erg trots op mijn spelers. Al dat gezeur. De men sen willen spektakel in het sta dion zien. Daar hebben we van avond wel voor gezorgd, dacht ik zo. Natuurlijk weet ik ook wel dat we vaker hadden moeten scoren. Maar dat bewaren we dan maar voor de volgende wedstrijden. We hebben nog meer mooie dingen op het WK in gedachten." Nigeria - Bulgarije 1-0 (1-0). 27. Ik peba 1-0. ScheidsrechterYanten (Chl). Aantal toeschouwers: 49.300. Gele kaart: Okechukwu, Adepoju, Oko cha, Ikpeba (Nig), Kisishev. Iliev (Bul). Nigeria: Rufai; West, Okechukwu, Babayaro, Fiiiidi (85. Babangida), Oliseh, Adepoju, Okocha en Lawal; Ikpeba (75. Yekini) en Amokachi (67. Kanu). Bulgarije: ZdravlcovIvanov, Kisis hev, Petkov, Gintsjev, Hristov (46. Borimirmov), Jankov (85. Batjsev) en Balakov; Iliev, Kostadinov (68. Penev) en Stoitsjkov. Zuid-Europeanen komen tegen Paraguay weer niet tot winst: 0-0 steun aan internationale terro risten, hebben tot dusver steeds geprobeerd Iran te isoleren. De Amerikaanse president Bill Clinton zei dat de wedstrijd van zondag kan bijdragen aan een toenadering tussen de twee lan den. „Voor het eerst na 20 jaar vij andschap staan vertegenwoor digers van de twee landen in een gezonde strijd tegenover el kaar", zegt Bijan Shariati, een 26-jarige universiteitstudent in Teheran. Koffiehuizen en restaurants in Teheran en andere steden heb ben speciaal voor het WK televi sies geinstalleerd om klanten te lokken. De veiligheidsmaatre gelen zijn opgevoerd om uitzin nige menigten in de hand te houden. Ziekenhuizen houden rekening met een piek in het aantal hartaanvallen. De plaatsing van Iran in novem ber ging gepaard met meerdere hartaanvallen in Teheran. Ook het aantal fans dat zich na een onbesuisde vreugdesprong aan breuken, kneuzingen en snij- wonden moest laten behande len was aanzienlijk. Spandoeken De politie in Lyon heeft bepaald dat supporters van Iran en de Verenigde Staten tijdens de on derlinge WK-wedstrijd zondag geen spandoeken mogen mee dragen. De politie is bang voor politieke leuzen, die bij de sup porters agressie zouden kunnen losmaken. Vlaggen met de nationale kleu ren zijn wel toegestaan. De poli tie in Lyon verwacht overigens geen vechtpartijen rond het duel. De Engelse voetbalbond FA tekende protest aan tegen de plaatsing van hekken in het sta dion van Toulouse, voor de wed strijd Engeland-Roemenië op maandag. „De Engelse fans hebben nare herinneringen aan hekken", doelde een FA-woordvoerder op de tragedie in Hillsborough in 1989. Toen kwamen 96 suppor ters om toen ze tegen hekken werden gedrukt. De Fransen willen in Toulouse omheining in het stadion aanbrengen om knokpartijen tussen Engelsen en Roemenen te voorkomen. „Hekken zijn niet de oplossing" meende de zegsman van de FA. „Rellen doen zich het meest bui ten de stadionmuren voor. Trou wens, wij zijn niet de enige die tegen hekken zijn. De nieuwe FIFA-president Sepp Blatter heeft zich er ook negatief over uitgelaten." RTR/ANP van onze sportredactie SAINT ETIENNE - Spanje was één van de favorieten voor de wereldtitel. Dat vonden niet in de laatste plaats de Spanjaarden zelf. Na twee duels valt de balans voor de ver meende kampioenskandidaat allerminst gunstig uit. Na het spectaculaire verlies te gen Nigeria speelde Spanje gisteravond in Saint-Etienne 0-0 tegen Paraguay. De tus senstand in groep D wijst uit dat de Zuid- Europeanen met één puntje samen met de Bulgaren onderaan staan. Nog niet alles is verloren. Spanje gaat met de Bulgaren en de Paraguayanen in het der de en laatste groepsduel uitvechten wie naast het al geplaatste Nigeria naar de tweede ronde mag. Paraguay heeft maar twee punten en ontmoet nog de sterke Nige rianen. De kans is groot dat de Bulgaren en de Spanj aarden tegen elkaar uitvechten wie verder mag. Het prestige van de Spanjaarden is wel da nig geschonden. Real Madrid veroverde af gelopen seizoen de Champions League, Barcelona deed ook van zich spreken. Span je was vol trots over de eigen voetbalpresta ties. Tegen Paraguay kreeg het vertrouwen een nieuwe deuk. De Zuid-Amerikanen wensten zich niet te laten afslachten. Deceptie Spanje begonmet goede moed. Na de decep tie tegen Nigeria (3-2 verlies) gooide trainer Javier Clemente zijn selectie drastisch om. Ferrer, Nadal, Campo, Alfonso en Kiko wer den vervangen voor Abelardo, Aguilera, Amor, Pizzi en Etxebarria. De man die het meest faalde mocht blijven. Clemente hield zijn doelman Zubizarreta, die na een blun der Nigeria langszij liet komen, de hand bo ven het hoofd. „Zubi", die na het WK de rechterhand wordt van zijn coach, beschaamde het ver trouwen dit keer niet. De doelman hield de aanvallers van Paraguay, dat sterk begon, in toom. De Zuid-Amerikaan Benitez pro beerde het met een vrije trap, Aranda met een rush en Arce met een schotZubizarreta hield zijn doel echter schoon. Het Spaanse elftal gaf zijn optreden geen goed vervolg. Ze waren te berekenend en te angstig, speel den niet met volle overgave. Het leek of de Spanj aarden zich al neerlegden bij weer een teleurstelling. Zubizarreta's kleurrijke collega Chilavert bracht redding bij de weinige kansen die Spanje kreeg. De Paraguavaan stompte spectaculair een kopbal van Pizzi uit de kruising. Ook was hij attent bij een gevaarlijke inzet van Raul. Het Spaanse spel had te weinig diepgang om meer te forceren. Ook Luis Enrique faal de voorin. Hierro kreeg in de laatste minuut nog de kans met een vrije trap. Illustratief voor de deceptie knalde hij in de muur. Een voordeel voor de Spanjaarden is dat de voetbalwereld hen vanaf nu wellicht onderschat. ANP van onze sportredactie MANCHESTER - Patrick Klui- vert speelt komend seizoen mo gelijk in de Engelse Premier League. Manchester United on derzoekt sinds gisteren de mo gelijkheden om de spits van AC Milan nog tijdens het WK over te nemen van de Italiaanse top club. Manchester United werd door Kluiverts zaakwaarnemer Sigi Lens en door uitspraken van de speler zelf op de hoogte ge bracht van de mogelijkheid om hem in te lijven. De transfersom van tien miljoen pond (33 miljoen gulden) hoeft voor de Britse topclub geen hin dernis te zijn. Eerder betaalde men dat ook voor PSV'er Jaap Stam. De Engelse vice-kampioen wil de gisteravond niets zeggen SENLIS - De Italiaanse steraanvaller Alessandro Del Piero is absoluut nog niet onder de indruk van het spel van de WK-ti- telkandidaten Frankrijk en Brazilië. Na de forse-Franse zege tegen Saudi-Arabië (4-0) zei Del Pie ro „nog geen uitblinkende ploeg gezien te hebben". „Terwijl ze lange tijd met elf tegen tien man speelden, hadden ze het nog behoorlijk moeilijk." De 23-jarige aanvaller van Juven- tus vond ook het spel van regerend kampioen Brazilië nog niet op niveau. „Tegen Schotland (2-1) hebben ze moeten knok ken, en ook tegen Marokko (3-0) hebben ze bepaalde periodes niet goed gespeeld." Del Piero. die zelf door een dijbeenblessure pas in Italiës tweede wedstrijd (3-0 tegen Kameroen) twintig minuten speelde, had ook kritiek op zijn eigen ploeg. „Wij hebben ook nog niet briljant gevoetbald. Als we kampioen willen worden, zullen we vanaf nu net zo moeten spelen als tegen Kameroen, alleen dan zonder de fouten die we in dat duel maakten." SID PARIJS - Het bereiken van de tweede ronde van het WK voet bal was voor vele supporters van het Franse elftal aanleiding de nacht van donderdag op vrijdag feestend door te brengen. Dansend en zingend trok de menigte door de Parijse straten, op de Place de la Bastille kwam het verkeer tot stilstand. Pre sident Jacques Chirac stuurde een gelukstelegram naar aan voerder Didier Deschamps. Chirac zal op 24 juni de laatste groepswedstrijden Lyon tegen Denemarken, bijwonen. De Saudische bondscoach Carlos Alberto Parreira werd na de ruime nederlaag hevig bekriti seerd. Volgens de nationale televisie zou de Braziliaanse „angst haas" de ploeg hebben verraden. Dat Carlos Alberto vier jaar geleden Brazilië naar de wereldtitel leidde, is geschiedenis. .Het gaat er nu om wat hij voor ons Saudi-Arabië doetzei de tv-verslaggever van dienst. „Hij had niet het lef een extra aanvaller te selecteren." DPA MONTPELLIER - Een rechtbank in Montpellier heeft giste ren een Engelse hooligan veroordeeld tot twee maanden on voorwaardelijke gevangenisstraf voor zijn aandeel in de voetbalrellen, afgelopen weekeinde in Marseille. De veroordeelde, de 33-jarige Carlton Maddock, is in het da gelijks leven steenhouwer in Manchester. De Brit mag na zijn celstraf ook nog eens een jaar Frankrijk niet meer in. AFP PARIJS - De politie in Frankrijk heeft gisteren twee Duitse hooligans de grens met Duitsland overgezet. Het tweetal mag daarbij drie jaar Frankrijk niet meer in. De Duitsers kregen deze straf voor hun aandeel in de rellen rondom het WK-duel tussen Duitsland en de Verenigde Sta ten, op maandag. DPA NAIROBI - Keniaanse studenten hebben vernielingen aange richt toen de televisie tijdens de WK-interland Italië - Ka meroen dienst weigerde. Eerder vonden in Bangladesh al enkele dagen ongeregeldheden plaats nadat de stroomvoor ziening was uitgevallen. In Nairobi moest de plaatselijke uni versiteit het woensdagavond zonder stroom stellen. Driehonderd studenten trokken de stad in. Zij vielen automo bilisten aan, sloegen met ijzeren staven een groot aantal rui ten in en plunderden winkels. Sinds maart hadden de studenten al twee keer op geweldda dige wijze hun onvrede geuit, toen zonder enige spoidieve aanleiding. RTR GroepA: Brazilië - Schotland Marokko - Noorwegen Noorwegen - Schotland Brazilië - Marokko 3-0 Luchtduel tijdens Spanje-Paraguay. Carlos Gamarra (links) contra Spanjaard Luis Enri que. foto Denis Doyle/AP Spanje - Paraguay 0-0. Scheidsrechter: McLeod (ZAf). Aantal toeschouwers: 28.000. Gele kaart: Kiko, Sergi (Spa), Ayala, Arce (Par). Spanje: Zubizarreta; Aguilera, Sergi, Alkorta en Abelardo (56. Celades); Hierro, Amor, Luis Enri que en Etxeberria; Pizzi (53. Morientesen Raul (66. Kiko). Paraguay: Chilavert; Gamarra, Sarabia, Acuna (74. Yegros) en Ayala; Benitez, Enciso, Arce en Caniza; Rojas (84. Ramirez) en Campos (46. Pare des). over de onderhandelingen met Kluivert, maar voorzitter Mar tin Edwards bevestigde wel dat de club op het WK zaken wil doen met een grote naam, die momenteel in Frankrijk op de velden is te bewonderen. Ed wards: „Je moet snel zijn, an ders is een ander je voor." Uni ted wil de zaak binnen veertien dagen afronden. GPD Stand: Brazilië 2 2 0 0 6 5-1 Noorwegen 2 0 2 0 2 3-3 Schotland 2 0 111 2-3 Marokko 2 0 111 2-5 Programma, 23 juni: Brazilië - Noorwe gen (Marseille), Schotland - Marokko (St Etienne). Groep B: Chili - Italië 2-2 Kameroen - Oostenrijk 1-1 Chili - Oostenrijk 1-1 Italië - Kameroen 3-0 Stand: Italië 2 1 1 0 4 5-2 Chili 2 0 2 0 2 3-3 Oostenrijk 2 0 2 0 2 2-2 Kameroen 2 0 111 1-4 Programma, 23 juni: Italië - Oostenrijk (St Denis), Chili - Kameroen (Nantes). Groep C: Saudi-Arabië - Denemarken 0-1 Frankrijk - Zuid Afrika 3-0 Zuid-Afrika - Denemarken 1-1 Frankrijk - Saudi-Arabië 4-0 Stand Frankrijk 2 2 0 0 6 7-0 Denemarken 2 1 1 0 4 2-1 Zuid-Afrika 2 0 111 1-4 Saudi-Arabië 2 0 0 2 0 0-5 Programma. 24 juni: Frankrijk - Dene marken (Lyon), Zuid-Afrika - Saudi Arabié (Bordeaux). Groep D: Paraquay - Bulgarije 0-0 Spanje - Nigeria 2-3 Nigeria - Bulgarije 1-0 Spanje - Paraguay 0-0 Stand Nigeria 2 2 0 0 6 4-2 Paraguay 2 0 2 0 2 0-0 Bulgarije 2 0 111 0-1 Spanje 2 0 111 2-3 Programma, 24 juni: Spanje - Bulgarije (Lens), Nigeria -Paraguay (Toulouse), Groep E: Zuid-Korea - Mexico 1-3 Nederland - België 0-0 Stand: Mexico 1 1 0 0 3 3-1 België 10 10 1 0-0 Nederland 10 10 1 0-0 Zuid-Korea 10 0 10 1-3 Programma, 20 juni: Nederland - Zuid- Korea (Marseille). België - Mexico (Bor deaux). 25 juni: België - Zurd-Korea (Pa rijs), Nederland - Mexico (St Etienne). Stoitsjkov gooit shirt naar Platini PARIJS - Een woedende Hristo Stoitsjkov baarde opzien in Pa rijs. De Bulgaarse spits gooide in de rust van het duel met Nige ria (0-1) zijn shirt met kracht naar WK-baas Michel Platini. De Bulgaar was naar het deel van de tribune geroepen waar Platini met ex-FIFA-voorzitter Havelange zat. Een reden voor zijn actie rich ting de Fransman gaf de driftige voetballer niet. Mogelijk zit de uitschakeling van Bulgarije bij het WK in 1994 door Italië hem nog dwars. Stoitsjkov houdt de destijds lei dende Franse arbiter Quiniou verantwoordelijk voor die ne derlaag. RTR Groep F: Joegoslavië - Iran 1-0 Duitsland - Verenigde Staten 2-0 Stand: Duitsland 1 1 0 0 3 2-0 Joegoslavië 1 1 0 0 3 1-0 Iran 1 0 0 1 0 0-1 Verenigde St. 1 0 0 1 0 0-2 Programma, 21 juni: Duitsland - Joego slavië (Lens), Verenigde Staten - Iran (Lyon). 25 juni: Duitsland - Iran (Montpel lier), Joegoslavië - Verenigde Staten (Nantes). GroepG: Engeland - Tunesië 2-0 Roemenië - Colombia 1-0 Stand: Engeland 1 1 0 0 3 2-0 Roemenië 1 1 0 0 3 1-0 Colombia 1 0 0 1 0 0-1 Tunesië 1 0 0 1 0 0-2 Programma, 22 juni: Colombia - Tunesië (Montpellier), Roemenië - Engeland (Toulouse). 26 juni: Roemenië - Tunesië (St. Denis), Colombia - Engeland (Lens). Groep H: Argentinië - Japan 1-0 Jamaica - Kroatië 1-3 Stand: Kroatië 1 1 0 0 3 3-1 Argentinië 1 1 0 0 3 1-0 Japan 1 0 0 1 0 0-1 Jamaica 10 0 10 1-3 Programma, 20 juni: Japan - Kroatië (Nantes). 21 juni: Argentinië-Jamaica (Parijs). 26 juni: Kroatië - Argentinië (Bor deaux), Japan - Jamaica (Lyon). TOPSCORERS 1Henry (Fra), Salas (Chl), Vieri (Ita) 3, 4. Hernandez (Mex) 2, 5. Mihajlovic (Joe), Batistuta (Arg), La- wal, Oliseh, Adepoju, Ikpeba (Nig), Hier ro, Raul (Spa), Roberto Baggio, Di Biagio (Ita), Lizarazu, Trezeguet, Dugarry (Fra), Ronaldo, Bebeto, Rivaldo, Sampaio (Bra), Burley, Collins (Sch), Hadda, Hadji (Mar), Harvard Flo, Eggen (Noo), Polster, Vastic(Oos), Njanka (Kam), Nielsen, Rie- per (Den), Pelaez (Mex), Seok-ju Ha (ZKo), Earle (Jam), Prosinecki, Stanic, Suker (Kro), Shearer, Scholes (Eng), llie (Roe), Klinsmann, Móller (Dui), McCar thy (ZAf) 1. Eigen doel: Boyd (Sch), Chippo (Mar), Is- sa (ZAf). RODE KAART Kluivert (Ned), Nankov (Bul, 2x geel), Se- ok-Ju Ha (ZKo), Kalla (Kam), Molnar, Wieghorst (Den), Phiri (ZAf), Al-Khilaiwi (Sar), Zidane (Fra). GELE KAART Twee gele kaarten: Jackson (Sch), Sampaio (Bra), Chiba (Mar), Okechukwu (Nig). Eén kaart: Rekdal, Berg (Noo), Stojkovic, Petrovic (Joe), Ihara, Nakanishi, Hirano (Jap), Staelens, Deflandre <8el), Amor, Campo, Nadal, Sergi, Kiko (Spa). Ayala, Arce (Par) Adepoju, Okocha, Ikpeba (Nig), Rieper, Wieghorst, Nielsen, Sch- jönberg, Högh, Schmeichel (Den), Nyathi, Issa, Phiri, Radebe (ZAf), Lizara zu, Blanc, Deschamps, Zidane, Petit (Fra), Di Livio, Cannavaro, Costacurta, Di Biagio (Ita), Parraguez, Acuna, Villaroel, Salas, Estay, Zamorano, Rojas (Chl), Stoitsjkov, Ivanov, Kisishev, Iliev (Bul), Aldair, Baiano (Bra), Al-Jaber, Al-Jahni, Al-Muwallid (SAr), Hadda (Mar), Durie (Sch), Ipoua, Njanka, Song, Wome, Angi- beaud (Kam), Pfeffer, Schottel (Oos), Ming Sung Lee (ZKo), Ordiales, Garcia Aspe (Mex), Soldo, Simic (Kro), Burton (Jam). Campbell (Eng), Clayton, Younes, Ghodbane (Tun), Petrescu, Filipescu, Munteanu (Roe), Santa (Col), Jeremies, Hamann, Heinrich (Dui), Hejduk, Pope (VSt). UITGESPROKEN SCHORSINGEN Drie wedstrijden: Phiri. Twee wedstrijden: Kluivert, Kalla, Zida ne. Molnar. Eén wedstrijd Nankov, Seok-Ju-Ha, Jackson, Sampaio, Chiba. Al-Khilaiwi. Wieghorst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 23