cadeau liNS! Geef vader zondag eens make-i La grande finale Een hoge pet op van Oranje? Na zondag is vader nooit meer wat kwijt Gullit, een verrassend vaderdagcadeau IW Lekker karten met het hele gezin Een pittige hal hij de huis Wat krijgen we C^RRERAS DOMINGO PAVAROTTI 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 19 JUNI 1998 Advertentie GOE IEUWS Verschijnt wekelijks in een oplage van 4.633.417 van Den Helder tot Maastricht. dag oranje gezichtsverf cadeau te doen. Wat ook origineel is, is een zelfge maakt opbergbord waar vader al z'n persoonlijke eigendommen in kwijt kan. Zijn dassen, z'n post zegels, z'n autopapieren... Meer over verrassende zelfmaak-cadealis leest u op deze Goed Nieuws pagina. Maar wat u ook van plan bent te gaan doen komende zondag, leg vader wel een beetje in de wat ten. Hij verdient het. Het is de aanloop naar de grote wedstrijd, de finale in Parijs. Van beide ploegen zijn vanochtend massaal supporters ingevlogen. En nu, met nog maar een paar uur tot de aftrap, maken ze de tijd vol in de binnenstad. Spannende uren zijn het, uren van verwachting en hoop. De enige zekerheid die ze hebben, is dat vanavond één aanhang teleurge steld en de ander dolgelukkig de thuisreis zal aanvaarden. Uit sommige winkels komt afwisselend Nederlandstalige en Braziliaanse muziek en her en der kan in guldens en in reals worden afgerekend. Dit is mar keting van de straat, maar o zo doeltreffend. Steeds sterker wordt het ge luid van een grote trommel in de nauwe winkelstraat. Een half naakte supporter zorgt voor een opzwepend ritme en een schare meelopers haakt uit volle borst in met een onvervalst strijdlied. Winkelend publiek kijkt toe met een mengeling van verba zing en fascinatie, maar de trom melaar ontgaat het volledig. Als in trance en met lichaamstaal die trots verraadt, loopt hij voort met zijn tijdelijke volgelingen. Op het plein voor een groot hotel ontstaat een zee van in de lucht rondslingerende oranje das sen. Honderden Nederlandse supporters zingen een pas ge trouwd stel toe. Het kersverse echtpaar straalt en wacht een paar minuten met instappen in de klaarstaande bruidsauto. Voor hen is dit de mooiste dag van hun leven, net zoals voor de invaller die later op de dag voor Oranje het winnende doel punt maakt. Hij wordt op slag onsterfe lijk, het Nederlands elftal einde lijk wereldkampioen. Tijdens het WK-voetbal barst er ook altijd een beetje gekte los. Een WK-hoed van oranje papier past daar goed bij. Zo maak je er een: knip uit een rond stuk papier een kartelvormige rand. (zie voorbeeld 1) en vouw de kar tels omhoog. Je hebt nu de bovenkant van de hoed al in je handen. Vorm vervolgens uit een rechthoekig stuk papier (waar je van tevoren een leuke tekst op heb.t gezet) een mooie ronde koker (voorbeeld 2). Plak de bovenkant van de hoed nu in de koker. Hierna be gin je aan het laatste onderdeel: de rand. Knip uit een rond stuk papier een ster (zie voorbeeld 3). Let erop dat de diameter tussen de punten van de ster net zo groot is als de diameter van de koker. Vouw de kartels omhoog en plak ze voorzichtig aan de binnenkant van de koker. Je WK-hoed is nu klaar. Wil je hem nog gekker maken, plak er dan wat oranje pluche of wollen draadjes op. Ook kun je er iets ludieks op schrijven. Wat dacht je bijvoorbeeld van 'bondscoach'? ALS JE ECHT NIKS WILT MISSEN, NEEM JE DE KANT-EN-KLARE BLOKJES VAN MAASLANDER Er zijn nu ook kant-en-klare blokjes Maaslanden Los verpakt in een hersluitbaar bakje en onderling verschillend van grootte. Da's handig, zeker nu met het WK voetbal. Zo hoeft u geen minuut te missen. Speciaal voor dat WK vindt u de eerste paar weken speciale WK prikkertjes In leder bakjel Als je vader zondag wilt ver rassen met een origineel cadeau, moetje de komende dagen een paar lege melkpakken bewaren. Met deze pakken kun je namelijk een leuk opbergbord voor vader maken. Voor bijvoorbeeld z'n sokken, z'n autosleutels of z'n das. Zo ga je te werk: op een groot stuk karton of een plank plakje vaders favoriete behang papier of je schildert er zelf een leuk motief op. Datzelfde doe je ook met de schoongepoelde melkpakken waar je vervolgens de bovenkanten vanaf knipt. Plak de pakken dan op de plank of op de plaat en klaar is je opbergbord. Mooi kadopapier eromheen en de verrassing tot zondag op een goede plek bewaren. Boekentip Gullit is na Cruijff de be kendste voetballer die Nederland heeft voortgebracht. Dit is zijn verhaal. Het verhaal van een man die geen blad voor de mond neemt en stevige uitspraken niet schuwt. Het verhaal van een Nederlands-Surinaamse voetbal ler die een nationaal idool werd in Italië en later succesvol coach in Engeland. Wat lag meer voor de hand dan dat biograaf Bert Hiddema zich na Cruijff richtte op die andere voetballer, die na een Jordaanse jeugd wereldster werd? Hiddema praatte met klas- en buurtgenoten, met familieleden en collega's en hoorde vele nieuwe nog niet eerder gepubli ceerde verhalen. Nooit eerder verscheen er zo'n compleet por tret van Ruud Gullit. Een boek vol onthullende details over het leven van deze wereldster. Ik BERT HIDDEMA - 'Gullitdoor Bert Hiddema, een bio grafie van 269 bladzijden, f 29,90, Uitgeverij Luitingh Sijthoff. Wilhelmus van Nassotiwe ben ik van Duitsen bloed den vaderland getrouwe blijf'ik tot in den doed. Een Prinse van Oranje ben ik, vrij onverveerd, den Koning van Hispanje heb ik altijd geëerd. SUL. Mijn schild ende betrouwen zijt Gij, o God mijn Heer, op U zo wil ik bouwen, verlaat mij nimmer meer. Dat ik doch vroom mag blijven, uw dienaar t'aller stond, de tirannie verdrijven die mij mijn hert doorwondt. U zult zien, hoe verder Nederland komt, hoe beter u het gaat kennen. "Deze wagen heeft weliswaar geen vienvielaandrijvitig, maar als u ooit vast komt te zitten, hoeft u alleen maar de lont aan te steken. Zondag is het niet al leen een speciale dag voor vader, ook het wereld kampioenschap voetbal is nadrukkelijk aanwezig. Sommige straten in Nederland zijn helemaal in oranjesfeer gebracht en de echte fans zitten vol spanning voor de buis, compleet met oranje kle ding en wie weet ook nog wel geschminkt. Als vader dol is op voetbal, is het een leuk idee om hem voor vader- Knapperig Italiaans ciabatta bróód met een echte Italiaanse vulling. Lekker als lunch of tussendoor Uit de Italiaanse oven van Iglo. Stukjes eerste kwaliteit visfilet met een lekker knapperig korstje. Bochten die razendsnel op u afkomen, ongegeneerd versnel len op de rechte stukken, met karten maakt u het allemaal mee. In Nederland wordt de kartsport steeds populairder en dat is niet zo verwonderlijk, om dat karten (vanaf 16 jaar of vanaf 1.50 m.) gewoon heel leuk is om te doen. Ook met het hele gezin. Wel is het enigszins prijzig (reken op ongeveer 25 gulden voor 10 minuten), maar daar krijgt u dan wel iets voor terug. Karten is een spectaculaire happening waar thuis nog lang over gesproken zal worden. Mis schien een idee voor vaderdag? Meer informatie over toe gangstijden en tarieven krijgt u bij de diverse kartcentra die Nederland rijk is. Een lekkere bal gehakt, goed gekruid met veel knof look en olijven. Daar scoor je mee als alle aandacht gericht is op die andere bal: de voetbal van het WK in Frankrijk. En als er iemand niet van olijven houdt, dan kunnen ze worden vervangen door augurk. Knoflook gehaktballen met olijven Snack voor 4 personen of hoofdgerecht voor 2 personen ±35 minuten bereidingstijd, ±10 minuten afkoelen paneermeel, de (koffie) room en het ui-olijven- mengsel goed door elkaar. Vorm van liet gehakt vier ballen. Verhit 2 eetlepels' olie met de boter en bak hierin de gehaktballen rondom mooi bruin en gaar (ca. 15 minuten). Lekker met (kant-en- klare) knoflooksaus. Geef er als het een hoofdmaaltijd is, frietjes en een salade bij. José van l grote ifi 2 teentjes knoflook 50 g groene olijven zonder pit slaolie *.300 g kalfsgehakt l '/2 eetlepel Gyraskmiden 2 eetlepels 'paneermeel 'f 2 eetlepels (koffie} Hak de ui, de knoflook en de olijven fijn. Verhit 2 eetlepels slaolie en bak hierin de ui op een matig vuur in 3 minuten glazig. Voeg de knoflook en de olijven toe en bak ze 1 minuut mee. Laten afkoelen. Meng het ge hakt met de Gyroskruiden, het We hebben er even op gebroed, maar hier is-ie dan: de enige echte Mora Kipburger. Gemaakt van heerlijk mals kippenvlees, met een knap perig korstje. Lekker op een broodje of bij de worme maaltijd. De Mora Kipburger is snel te bereiden in de koekepan, friteuse, *s"3* De cd-opname van het allereerste gezamelijke concert van DE DRIE TENOREN. Deze cd is de meest verkochte klassieke CD aller tijden Het originele DRIE TENOREN CONCERT is nu tijdelijk, tijdens het WK in Frankrijk, extra voordelig!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 8