Aannemer uit kritiek Royale korting op kleding en cadeaus SUMMER SALES PZC Dealer hoort weer celstraf eisen Geen staking bij kinderopvang verwacht GEMEENTE HULST ROYALE zeeland 12 HBM-Amstelland oneens met selectie theaterbouwer Oostburg stelt eindelijk bestemmingsplan vast voor Landelijk Gebied Skeelertocht x"/ gemeente OOSTBURG Wij gaan verbouwen en u kunt daarvan profiteren WIJ PASSEN BIJ ELKAAR BEZORGERS/STERS BON KOM WERKEN BIJ DE PZC SONORA, Noordstraat 92, Terneuzen KOSTER-DEY, Weststraat, Axel, tel. 0115-561930 vrijdag 19 juni 1998 door Marcel Modde TERNEUZEN - De bouwcom binatie HBM-Amstelland Vast goed zet dikke vraagtekens bij de wijze waarop de selectie van de kandidaat-bouwer voor het nieuwe theater in Terneuzen tot stand is gekomen. In een brief aan het gemeentebestuur vraagt de ontwikkelingsmaat schappij opheldering over de precieze reden waarom ze is ge passeerd. ten gunste van het Bunnikse concern BAM-Brede- ro. De onderneming beroept zich daarbij op de regels die gel den bij de Europese aanbeste ding van het nieuwbouwproject in de Zeeuws-Vlaamse haven stad. Ontwikkelingsmanager ing. P. Joosten laat blijken zich misleid te voelen door de gemeente Ter- neuzen. Aan de hand van de se- leetiecriteria is naar mening van Amstelland onterecht de in druk gewekt dat de gemeente reeds eigenaar was van het ter rein aan de Westkolkstraat waar het nieuwe theater is ge pland. Pas achteraf bleek het te gendeel, stelt Joosten. Kort voordat de gemeente haar keuze uit de vier bouwkandida- ten maakte, werd bekend dat BAM-Bredero de percelen had gekocht van Westkolk BV. De concurrent van Amstelland zou daarmee een belangrijke troef in handen hebben gekregen. Amstelland voelt zich tevens benadeeld omdat BAM het the ater niet op de plek van het voormalige hotel Rotterdam heeft geprojecteerd, maar op het tegenoverliggende parkeerter rein. Ook daarmee is volgens Joosten. voorbijgegaan aan de gestelde selectiecriteria. Cultuurprogramma Daarnaast voldoet het aanbod van de geselecteerde partij vol gens de afgewezen kandidaat niet aan de eis dat er een breed cultuurprogramma moet ko men om de exploitatie van het nieuwe theater te garanderen. BAM opteert binnen dat kader voor samenwerking met het Antwerpse productiebedrijf Musichal. Deze Vlaamse equi valent van Joop van de Ende richt zich voornamelijk op grote musicalproducties. Aanvullen de culturele activiteiten zijn binnen de selectieprocedure niet aangereikt en ook dat is, in relatie tot de andere kandida ten, niet volgens de regels, luidt het verwijt. Verantwoordelijk wethouder K. van der Hoofd (ruimtelijke or dening) kent de brief van Am stelland. De verwijten zijn vol gens hem onterecht, zo zei hij donderdag in een reactie. ,,Aan de hand van de Europese inschrijving zijn door de ge meente een aantal critexda gege ven waaraan moest worden vol daan. Ook is daarbij het totale plangebied (het Arsenaal) dui delijk aangegeven. Iedere be langstellende marktpartij kon daar inprincipe de zelfde ideeën op loslaten. Amstelland gaat nu in op een aantal inhoudelijke zaken die als gerucht door de stad gonzen, maar die nog hele maal niet vaststaan. Zo ver zijn we nog helemaal niet. Ik ga ver der niet in op hun argumentatie. Je kunt wel alles in een brief zet ten! De gemeente is nadrukke lijk niet afgeweken van de ge stelde criteria. Die waren voor iedereen exact gelijk. Het zou juridisch gezien ook heel slecht zijn de eisen tussentijds in een bepaalde richting aan te pas sen." Het college zal Amstelland op korte termijn 'netjes en op gepaste wijze' een antwoord sturen, aldus Van der Hoofd. Oud-wethouder J. van Rooijen, die in zijn nieuwe hoedanigheid als projectadviseur HBM-Am stelland bij de gemeente Ter- neuzen introduceerde, zei giste ren niet op de hoogte te zijn van de brief van zijn zakenrelatie. „Mijn betrokkenheid bij de the aterplannen hebben zich uitge strekt tot op dat niveau, en niet verder." Joosten was onbereik baar voor een nadere toelich ting op de kwestie. van onze regioredactie DEN HAAG - Een 28-jarige man die in '95 cocaïne en heroï ne zou hebben gedeald vanuit een pand aan de Bovenstraat in Terneuzen heeft gisteren in ho ger beroep bij het Haagse ge rechtshof anderhalf jaar gevan genisstraf horen eisen. De man wordt er ook van verdacht dat hij in hetzelfde drugspand ie mand op gewelddadige wijze zou hebben afgeperst. De man ontkende gedeeltelijk en voor wat hij wel heeft bekend wil hij hooguit een alternatieve straf. Daarom was hij in beroep gegaan tegen een eerder vonnis van de rechtbank in Middelburg die hem tot dezelfde straf had veroordeeld. De 28-jarige man zei dat hij in '95 Franse drugstoeristen van- naar het drugspand in de Bo venstraat leidde. Maar andere hasjdealers die daar werden op gepakt wezen de Bredanaar als de harddrugsdealer aan. Min stens drie getuigen legden bij de politie verklaringen af over de manier waarop de verdachte een dief te grazen had genomen in hetzelfde pand in dezelfde periode. op bescherming van ons buiten gebied", aldus Bolijn. In het be stemmingplan was sprake van het wegbestemmen van acht tien percelen, maar dat werd na kritiek van alle partijen terug- gedraait. Niemand raakt nu on gewild een bouwblok kwijt. Veranderingen Het oude bestemmingsplan was alweer 15 jaar oud en nodig toe aan actualisering. Als dit niet zou gebeuren, zou er niet kun nen worden meegegaan met de ingrijpende veranderingen zo als schaalvergroting en ruilver kaveling. Belanghebbenden konden via het indienen van zienswijzen hun visie op het be stemmingsplan geven. Na een hoorzitting werd de ge wijzigde versie van het bestem mingsplan vastgesteld. „We bieden boeren nu weer toe komstperspectief, ze weten wat kan en wat niet kan. Voor som migen valt dat tegen maar het collectief belang gaat nu een maal vóór het individueel be lang", zei Bolijn. Het bestem mingsplan Landelijk Gebied gaat nu naar Gedeputeerde Sta ten, die vermoedelijk in oktober het definitieve besluit nemen over het plan. Na goedkeuring door GS zal het bestemmings plan weer voor j aren de leidraad zijn voor het planologisch be leid van de gemeente Oostburg. door Sheila van Doorsselaer OOSTBURG - Een ware olifan tendracht. Daarmee werd het ontwerpen en bijschaven van bestemmingsplan Landelijk Gebied van de gemeente Oost burg vergeleken, maar nu is het toch eindelijk zover. Na nog en kele kanttekeningen, geplaatst door de WD-fractie, keurde de gemeenteraad van Oost burg het bestemmingsplan donderdag avond goed. Het nieuwe be stemmingsplan zal vooral voor varkensboeren een klap in het gezicht zijn, want intensieve veehouderijen zullen in de meeste gevallen niet mogen worden uitgebreid. Behalve complimentjes kreeg wethouder C. Bolijn ook kritiek te verduren. WD-fractievoor- zitter J. Provoost nam het op voor de fruittelers in de gemeen te en beschuldigde Bolijn ervan een verregaande beperking van het vrije ondernemerschap voor ogen te hebben. „Het is toch bu reaucratie van de bovenste plank als fruittelers bij de ge meente moeten komen vragen of ze een paar bomen erbij mogen planten? We mogen nog blij zijn dat we hier fruitteelt hebben", opperde Provoost. Bolijn op haar beurt is juist van mening dat de gemeente zeer soepel omgaat met de regels. „Wij zijn immers alleen maar uit door Marcel Modde TERNEUZEN - Het personeel van de zeven Zeeuwse instellin gen voor kinderopvang beraadt zich nog op deelname aan de ac tiedag op 29 juni voor Zuid-Ne derland. De kans dat wordt be sloten tot een algehele staking teneinde te kunnen deelnemen aan de door de bonden aange kondigde demonstratieve bij eenkomst in Den Bosch, is even wel klein, verwacht voorzitter Ineke Herrebout van de over koepelende bestuursorganisa tie in de provincie. Herrebout, zelf directeur bij de Stichting Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen, rekent er op dat de protesten tegen het uitblijven van een nieuwe CAO zich zullen beperken tot ludieke acties. „We weten dat er op de verschillende locaties iets staat te gebeuren, maar we hebben begrepen dat het zeker geen al gehele staking zal zijn. Mis schien dat er op sommige plek ken met minder groepen wordt gewerkt, maar de kinderop- TERNEUZEN - Bij het ROC Weslerscheldecollege aan de Zeldenrustlaan in Terneuzen gaat dinsdag 23 juni om 19.30 uur een skeelertocht van start. De deelnemers leggen de eerste helft van de ongeveer 45 kilo meter lange route in een recrea tief tempo af. Daarna kunnen de snelste rij ders in hun eigen tempo verder skeeleren. Er wordt gereden over geasfalteerde wegen. De begeleiding gebeurt door fiet sers en volgauto's. Voor de min der geoefende deelnemers wordt een traject van zo'n 25 ki lometer uitgezet. Bij de start en aankomstplaats is douche- en kleedgelegenheid aanwezig. vangcentra gaan zeker niet dicht." De acties zullen zich naar ver wachting beperken tot de stich tingen in Middelburg, Vlissin- gen. Zeeuws-Vlaanderen en op de Bevelanden. De Stichting Kinderopvang Walcheren (het platteland) beraadt zich nog op aansluiting bij het ingehouden protest. De instellingen op Schouwen-Duiveland en Tho- len hebben al laten weten niets bijzonders van plan te zijn, al dus Herrebout. Uiterlijk dins dag is duidelijk wat er precies staat te gebeuren in de Zeeuwse centra. De ouders die gebruik maken van de kinderopvang, zijn in middels via een nieuwsbrief op de hoogte gesteld van mogelijke acties in verband met het CAO- conflict. Het uitblijven van een nieuw akkoord tussen werkge vers en wei'knemers wordt veroorzaakt door een menings verschil over een reële loonsver hoging, de vastgelegde groeps grootte (de werknemers willen dat onderdeel uit de CAO) en de opleidingseisen van de leid sters. Het gemeentebestuur van Oostburg zoekt een Groepsleerkracht Volledige betrekking voor de openbare basisschool "Prinses Irene" te Schoondijke. Datum indiensttreding: 7 september 1998. Functie-eisen: Van de aan te stellen groepsleerkracht wordt vewacht, dat deze: in het bezit is van de volledige bevoegdheid voor het basisonderwijs; de doelstellingen en uitgangspunten van het openbaar onderwijs onderschrijft; een flexibele instelling heeft; zich in goede samenwerking met de overige teamleden voor de school wil inzetten. Inlichtingen en sollicitatieadres: Inlichtingen over deze functie kunnen worden inge wonnen bij de directeur van de school, de heer W. Bruynooge 0117-401576 (school) of 0117-401295 (privé). Sollicitaties kunnen uiterlijk 1 juli worden gezonden aan: Burgemeester en wethouders van Oostburg, Postbus 27. 4500 AA Oostburg. WET MILIEUBEHEER meldingen vergunningplichtige inrichtingen Burgemeester en Wethouders van Hulst; maken gelet op artikel 6.1 van het Inrichtingen- en ver- gunningenbesluit milieubeheer bekend dat er meldingen zijn ingekomen betreffende veranderingen van vergun ningplichtige inrichtingen ingevolge de Wet Milieubeheer. Van deze veranderingen kan redelijker wijs worden aangenomen dat geen dan wel uitsluitend gunstige gevolgen ontstaan voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu die de inrichting ver oorzaakt. Een melding werd ingediend voor de inrichting: - F. de Cock te Clinge voor de inrichting Blomweg 1 te Clinge en betreft het wijzigen van de paardenhoude- rij/stoeterij door het maken van een loopstal/voeder- en beschuttingsplaals en verplaatsen van de schuur; - Fa. J. Strooband Zn. te Heikant voor de inrichting Julianastraat 82 te Heikant en betreft het uitbreiden van een loonwerkbedrijf door het bijbouwen van een loods voor de opslag van landbouwmachines; - Fa. J. de Vetter Zn. te Heikant voor de inrichting Vylainlaan 30 te Heikant en betreft het uibreiden van de manege, paardenfokkerij, K.l.-station en akker bouwbedrijf door het bijbouwen van een berging; - J. Hoogstad te Groede voor de inrichting Gentse Poort 1 te Hulst en betreft het wijzigen van de indeling van de viswinkel; -»G. van Eerdenburgh te Hulst voor de inrichting Zoutestraat 111 te Hulst en betreft een actualiserings- melding van de bestaande melkrundveehouderij; De overgelegde bescheiden alsmede eerder verleende vergunningen kunnen vanaf heden worden ingezien in het stadskantoor, Bureau Milieu, Grote Markt 21 te Hulst, elke werkdag van 09.00 tot 12 00 uur en van 13.00 tot 15.00 uur (donderdag tot 17.00 uur).Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting worden verkregen. Zo mogelijk kunnen tegen betaling afschriften van de van belangzijnde stukken worden verkregen. WET MILIEUBEHEER MELDINGEN AMvB-INRICHTINGEN Burgemeester en wethouders van Hulst; maken gelet op artikel 8.41 van de Wet milieubeheer bekend dat meldingen zijn ingekomen voor niet vergun ningplichtige inrichtingen. Een inrichting die onder het daartoe strekkende uitvoeringsbesluit Wet Milieubeheer valt dient te voldoen aan de voorschriften die in het desbetreffende besluit zijn opgenomen. Een melding werd ingediend door: - N V. Delta Nutsbedrijven te Middelburg op grond van de AMvB Gasdrukregelstalion voor de inrichting Woestijnestraat ongen te Clinge en betreft het oprich ten van een gasdrukregel- en meetstation; - C. en R. Kips te Graauw op grond van de AMvB Akkerbouw openteelt voor de inrichting Dwarsstraat 13 te Graauw en betreft het veranderen van hef akker bouwbedrijf door het wijzigen van de sleuf-silo in een opslag voor vaste mest; - C. en D. Hasselaar-v. Immerseel te Lamswaarde op grond van de AMvB Horeca voor de inrichting Havenstraat 50 te Graauw en betreft het uitbreiden van het horecabedrijf door het bijplaatsen van een fri tuur; - J. Kant te Hulst op grond van de AMvB Opslag pro paan voor de inrichting Hogeweg 23 te Hulst en betreft het oprichten van een opslag voor propaan; - J. Kant te Hulst op grond van de AMvB Akkerbouw openteelt voor de inrichting Hogeweg 23 te Hulst en betreft het uitbreiden en het wijzigen van het akker bouwbedrijf door het plaatsen van een bovengrondse tank, het bijbouwen van een loods en het wijzigen van de indeling van de loods en de werkplaats; - mw. M. van de Branden - Worters te Hulst op grond van de AMvB Detailhandel voor de inrichting Steenstraat 9 te Hulst en betreft het oprichten van een detailhandel; - Autoschade de Witte Ie Hulst op grond van de AMvB Herstelinrichtingen voor de inrichting Antarticaweg 1 te Hulst en betreft het oprichten van een herstelinrich ting voor motorvoertuigen, - E. Vercauteren te Nieuw Namen op grond van de AMvB Akkerbouw openteelt voor de inrichting Hulsterloostraat 2 te Nieuw Namen en betreft een actualiseringsmelding van het bestaande akkerbouw bedrijf; - J. Bernard te Sintjansteen op grond van de AMvB Horeca voor de inrichting Hoofdstraat 20 te Sint Jansteen en betreft een actualiseringsmelding van het bestaande horecabedrijf; De overgelegde bescheiden kunnen vanaf heden wor den ingezien in het Stadskantoor, Bureau Milieu, Grote Markt 21 te Hulst, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 15.00 (donderdag tot 17.00 uur). Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting worden verkregen. DE CHEMOKAR RIJDT WEER! De eerstvolgende inzamelroute ziet er als volgt uit: vrijdag 19 juni: Tragel, Zandberg, Graauw en Paal maandag 22 juni: Nieuw Hulst, Moerschans, de Linie en West III dinsdag 23 juni: Binnenstad, Absdale en Heikant woensdag 24 juni: Clinge en Nieuw-Namen donderdag 25 juni: St. Jansteen en Kapellebrug vrijdag 26 juni: Dullaert en Hooghuis Inzameling in buitengebied, gedurende genoemde data, alleen op afroep. K.C.A. persoonlijk aanbieden, niet aan de openbare weg gereedzetten VAN WIE WORDT K.C.A. INGENOMEN? Particuliere huishoudens, pensions, café-restaurants, snackbars, winkelbedrijven, kantoren en gemeen- schaps- en activiteitencenfra. HOE DIENEN NIET GENOEMDE BEDRIJVEN TE HANDELEN? Door afgifte aan landelijke vergunninghouders en regionaal actieve bedrijven w.o. -van Gansewinkel B.V. tel. nr. 01 18-638040 - Verstraeten Verbrugge b.v, tel nr 01 15-614050 WET GELUIDHINDER Burgemeester en wethouders van Hulst; maken bekend dat er een bouwaanvraag is ingediend voor het bouwen van een winkel en 15 appartementen op het perceel Stationsweg 6 te Hulst, gelegen in bestemmingsplan Havenfort Het geluidsniveau veroorzaakt door het verkeer rijdend over de Stationsweg bedraagt ter plaatse van de op kaart aangegeven voorgevelrooilijn meer dan de wette lijke voorkeurswaarde van 50 dB(A) Overeenkomstig het bepaalde in artikel 83, lid 3 onder a van de Wet Geluidhinder, juncto het "Besluit grens waarde binnen zones langs wegen", zijn wij voorne mens om aan Gedeputeerde Staten van Zeeland te ver zoeken een verklaring hogere grenswaarde te verlenen tot een waarde van maximaal 65 dB(A). Het ontwerp van het verzoek met de van toepassing zijnde gegevens en berekeningen ligt met ingang van 22 juni 1998 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage op het Stadskantoor aan de Grote Markt 21 te Hulst. Opmerkingen over het ontwerpverzoek kunnen door een ieder die zich uiterlijk op 30 juni 1998 schriftelijk bij het college aanmeldt; tijdens de hoorzitting van woensdag 1 juli 1998 om 14.00 uur, kenbaar worden gemaakt. Hulst, 20 juni 1997 De burgemeester van Hulst, mr.dr. A.A.L.G.M. Kessen de secretaris, H. Edink R O- Y A ROYALE KORTING Noordstraat 23, Terneuzen. Tel. 0115-648091 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT de uitgeverij provinciale zeeuwse courant b.v. is o.m. uitgeefster van het regionale dagblad pzc en een aantal huis-aan-huis-bladen en verspreider van diverse ochtend- en middagbladen. zeer regelmatig hebben wij plaatsingsmogelijkheden voor leeftijd vanaf 15 jaar voor diverse wijken in Zeeuws-Vlaanderen. Indien u geïnteresseerd bent in een bezorgwijk, verzoeken wij u onderstaande bon volledig ingevuld aan ons terug te zenden. U kunt onderstaande bon ongefrankeerd opsturen aan: pzc. antwoordnummer 123,4380 vb vlissingen. Ja, ik heb interesse voor een bezorgwijk van de ochtend verspreiding dagelijks middagverspreiding dagelijks huis-aan-huisbladen folderverspreiding 3x per week Naam Adres Postcode Woonplaats Tel. Datum verzending Leeftijd: Bon opsturen aan: pzc antwoordnummer 123 4380 vb vlissingen (o.v.v. bezorging) "'keyboards l5%-50% "'piano's "'gitaren 15%-50% "'versterkers "'slagwerken 15%-50% "'blaasinstrumenten "'veel aanbiedingen in CD's Tel. 0115-612680. internet: www.intermare.nl/sonora/

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 50