Karakter heeft-ie altijd al gehad Patrick Tolhoek oogst waardering met sterke comeback in mountainbiken Tweede poging voor Eekhout en Den Dunnen spelen beslissingspartij j Twee koplopers bij zomerschaak agenda Surfspektakel op Veerse Meer Brommerraces Wemeldinge niet populair bij Zeeuwse crossers Grote opkomst atletiekmeeting in Zierikzee Zeilpropaganda in Breskens uitslagen Wielerkoers Aardenburg in ere hersteld lL Marcel van der Hurk over mountainbiker Patrick Tolhoek: „Patrick is één van de weinigen die met pure wilskrachtis teruggekomen op wereldniveau. Echt ongelooflijk." foto Dirk-Jan Gjeltema door Gerard Borgman VLISSINGEN - De ambitie brandt als in z'n beste dagen. Patrick Tolhoek. gewezen prof wielrenner. lijkt de zwarte pe riode in z'n loopbaan voorbij. Vorig jaar vonden doktoren ein delijk een remedie tegen z'n pro testerende linkerbeen. Nu be stijgt hij. met de frisheid van een beginnende amateur, de hogere echelons van het nationale mountainbiken. De sportman koestert zelfs weer roze dromen. Sydney 2000 lonkt. Wordt het onmogelijke mogelijk? Hoe op zienbarend is de revival van Pa trick Tolhoek (32)? Een rond gang langs enkele betrokkenen. Goof Schep is sportarts in het Sint Jozef-Ziekenhuis in Veld hoven en doet onderzoek naar vaatproblemen bij wielrenners. Schep zegt: „Bij sporters denkt men er vaak niet aan dat er vaat- problemen zijn. De diagnose is bij velen nog onbekend. Mo menteel heb ik wielrenners, schaatsers, triatleten en roeiers onder behandeling. Vaatproble men bij wielrenners hebben afwijkende kenmerken van de gewone aderverkalking. Een beroepswielrenner gaat jaar lijks zo'n acht miljoen keer met zijn benen op en neer. Daarbij buigen ze telkens de slagaders in de lies. Als die slagader onge lukkig loopt, kan-ie knikken. Als er dan bij hoge inspanning tien liter bloed doorheen moet, kan dat problemen veroorza ken." „Zoals bij Patrick. Hij klaagde over pijn in z'n linkerbeen. Bij hem knikte het bloedvat op een ongunstige manier af bij het buigen. Vorig jaar is zijn bloed vat iets ingekort. Het knikt niet meer, maar heeft nu weer het normale verloop." „Het verbaast me niet dat Pa trick nu weer goed op dreef is. Toen het plaatje eenmaal helder was, volgde een operatie, en daarna was de rem eraf. Hij heeft na zijn profperiode een aantal jaren stilgelegen, maar hij heeft de achterstand ingelo pen en ik verwacht dat-ie nog verder groeit. Hij is nog jong en ambitieus genoeg om wat van zijn sportieve loopbaan te ma ken. Van de bloedvaten zal hij geen last meer krijgen. Ook niet, wanneer hij zich eventueel in tensief gaat voorbereiden op de Olympische Spelen van 2000." Jan Raas was van 1989 tot 1991 ploegleider van Patrick Tol hoek, in Tolhoeks periode als profwielrenner. Raas zegt: „Ik vind het verbazingwekkend hoe Patrick zich ontwikkeld heeft. Hij heeft enkele jaren bij ons ge reden, presteerde destijds ook goed in de Tour. Met zijn blessu re was het in een keer over en uit. Patrick werd toen afgekeurd." „Het mountainbiken volg ik niet erg, moet ik bekennen. Al leen de uitslagen lees ik in de krant. Wij hebben bij de Rabo bank geen mountainbikers, dus volg ik het minder. Ik vind het wel spectaculair. Het is snel, leuk om naar te kijken. Ik verge- lijk het met baanwedstrijden, of veldritten." „Het euvel van Patrick is nu verholpen, begrijp ik. Het is weliswaar mountainbiken, maar Patrick is weer terug op een hoog niveau. En ook op de weg doet-ie het niet onaardig. Dat vind ik verbazingwekkend, gezien het feit dat hij er een aan tal jaren tussenuit is geweest. Van de andere kant verbaast het me weer minder dat hij het nu goed doet. Want karakter, dat heeft Patrick altijd al gehad." Bas van Dooren is teamgenoot van Patrick Tolhoek in de mountainbike-ploeg Be One. Zondag zijn ze met Bart Brentjes de grote favorieten tij dens het NK mountainbike in Bergschenhoek. Van Dooren (24) zegt: „Patrick en ik hebben de laatste wedstrijden in Neder land gedomineerd. Daaruit kun je opmaken dat we met onze ploeg goed bezig zijn. Patrick heeft als wegrenner meer erva ring dan ik. Hij is handiger in het tactisch rijden en in het rij den op de weg. Ik heb iets meer ervaring als mountainbiker, en ben daardoor iets behendiger." „We kunnen goed met elkaar opschieten. Het mountainbiken is vaak zo zwaar dat iedereen tijdens de wedstrijd op zichzelf is aangewezen. Maar ik kan veel van Patrickleren. Op zijn advies rijd ik nu wat vaker op de weg, voor mijn conditie. Het is niet zo dat ik hem als mijn mentor zie. Ik kom ook regelmatig met idee- en. Bovendien is Patrick nog veel te jong voor de mentorrol. Doordat hij een tijdje heeft stil gelegen, is hij nu nog ontzettend fris. Ik kan van hem leren, maar Patrick wil zelf ook nog preste ren." „Na mijnmeao-opleiding ben ik full-prof geworden, Sydney is ook voor mij het grote doel. Twee of drie renners uit Neder land mogen daar naar toe. Dat wordt bepaald volgens het lan- denklassement. Patrick en ik, samen naar hetzelfde doel. Dat zou perfect zijn." Bart Brentjes werd in 1996 in Atlanta tot olympisch kampi oen mountainbike gekroond. Zondag maakt hij in wedstrijd verband z'n rentree, na het au to-ongeval van twee maanden geleden. Brentjes zegt: „Patrick en Bas rijden dit seizoen met de wereldtop mee. Vind ik schitte rend. Ik stond in Nederland al tijd alleen aan de top. Dan was ik nationaal oppermachtig, maar was ik internationaal nog ver van de top verwijderd. Nu kunnen we ons in Nederland aan elkaar optrekken. Gaan we samen in niveau omhoog." „Ik ken Patrick al vrij lang. Ik denk niet dat zijn naamsbe kendheid een grote impuls is voor het mountainbiken. daar voor zijn z'n optredens in de Tour al te lang geleden. Wielren nen en mountainbiken zijn ver schillende takken van sport. Beide op topniveau beleven, dat kan niet. Meestal wordt moun tainbiken gezien als een ideale vorm van aftrainen. Patrick is één van de weinige wegrenners, die ook in het mountainbiken goed presteert. Ik denk dat het veel over zijn liefde voor de sport zegt, en over de manier waarop hij met sport bezig is." Marcel van der Hurk is teamma nager van de mountainbike- ploeg Be One. Hij zegt: „Nog voor Patricks operatie hebben we een langdurig gesprek met hem gehad. Hij zei dat hij graag binnen het team wilde fungeren. Was het niet als renner, dan als begeleider. Hij is goed in de om gang met mensen. Hij weet ze op de juiste manier te benaderen, hij kan relativeren. Bovendien weet Patrick hoe topsport in el kaar zit. We hebben hem als se- mi-prof een contract aangebo den tot 2000. Ik denk dat het voor beide partijen een juiste keuze is gebleken. „Het is in het team zo gegroeid, dat hij een bepaalde taak op zich heeft genomen. Als een be geleider iets zegt, komt het op de renners over als een regeltje, als een móeten. Maar als Patrick het zegt, komt het veel beter over. Dan wordt het dus makke lijker geaccepteerd." „We hebben er nog nooit con creet over gesproken, maar het ligt wel in de lijn der verwach tingen dat hij bij ons na zijn actieve loopbaaniets in de bege leiding gaat doen. Hij heeft er varing. is beminnelijk. En heeft ook mindere tijden als sporter meegemaakt. Ook die kennis kan-ie overbrengen. Patrick is één van de weinigen die met pu re wilskracht is teruggekomen op wereldniveau. Echt onge looflijk. Want vergis je niet hoor, hij zit bij wereldbekerwedstrij den bij de eerste tien. Dat is ont zettend knap." door Peter Godrie ELLEMEET - LR en PC Weste lijk Schouwen onderneemt een tweede poging een councours hippique te organiseren op het buitenterrein van Stal Ellemeet, net buiten het gelijk namige dorpje op Schouwen- Duiveland. Vorig jaar werd de outdoor-wedstrijd wegens te weinig inschrijvingen op het laatste moment afgeblazen. Anno 1998 zijn de voortuitzich ten goed. Er zijn ongeveer 165 starters en het weer dreigt goed en behoorlijk warm te worden. „Ik hoop op een toernooi dat goed loopt", blikt André de Jong, eigenaar van Stal Elle meet op het evenement vooruit. Als het aan hem ligt, wordt de door Westelijk Schouwen geor ganiseerde wedstrijd een blij vertje op de Zeeuwse kalender. De Jong ziet graag groei. „Maar stapsgewijs", benadrukt hij. De Schouwse afvaardiging in Ellemeet bestaat uit zes leden van Westelijk Schouwen en ne gen combinaties van De Schouwse Ruiters. Esther Bo- - german uit Bruinisse doet meef- als lid van Sasruiters uit Dirks-j* land. y Voor Sigorney Dekker (Weste-| lijk Schouwen) wordt de out-ip door-wedstrijd in Ellemeet haar"' eerste optreden. De Zierikzeese amazone heeft bij de lessen van haar vereniging zoveel opgesto ken dat ze mee wil doen aan wedstrijden. Dekker start op een wedstrij dpony van de clubj{ Naast de deelname van de twee Schouwse verenigingen doen er vijftien andere clubs mee, die r, bijna allemaal uit Zeeland ko- L men. De meeste inschrijvingen L zijn er voor de dressuuronder-za delen. De springcategorieën zijn beduidend minder verte-ig genwoordigd. J.a )i< van onze sportredactie BURGH-HAAMSTEDE - De jeugd tennissers Hugo Eekhout en Jeroen den Dunnen spelen vandaag op het Sterretjestoer- nooi in Burgh-Haamstede een beslissingswedstrijd om de eer ste plaats bij de jongens tot en met twaalf jaar. Een extra partij is noodzakelijk omdat beide spelers in de poule gelijk zijn geëindigd. Ze verza melden in de drie partijen tien punten. Het duo strijdt vandaag in één set om de hoofdprijs. Afgebroken Eekhout werkte zijn derde pou le wedstrijd op de vijfde dag van het Sterretjestoemooi in twee bedrijven. Vanwege de regen werd zijn partij 's middags na de eerste periode tegen Daniël van de Graaf afgebroken, 's Avonds bij de hervatting had Eekhout geen problemen het tweede be drijf eveneens te pakken. De partij tussen Jan Job Simmelink (LTC de Bru-tèn) en Koen van de Berge (TC Westerschouwen) is wegens de regenval verscho ven. De Bruenaar heeft de eerste set gewonnen. Steven de Waal en Mats Willemse, ook afkom stig uit Bruinisse, speelden bij, de jongens tot en met tien jaar, tegen elkaar. De Waal zegevier- de afgetekend met 4-0. Jtr ZIERIKZEE - De zomercompe titie van schaakvereniging Zie- rikzee kent na de tweede speel ronde twee koplopers. J. Verduyn den Boer en A van Wijngaarden hebben de leiding 'C genomen, maar moesten tijdens de jongste competitie-avond wel een nederlaag incasseren. H. Bremer en R Kramer volgen op de derde en vierde plaats met een punt achterstand. Net als op de eerste speelavond bleven remises uit. Het geeft het karakter van de zomercompeti tie weer. Winst of verlies blijft namelijk zonder gevolgen, dus spelen op een half punt heeft weinig zin. vrijdag- Schaken Open Middelburgs kampioenschap. Zesde ronde in het Ontmoetingscentrum Dauwendaele. Vrijlandstraat in Middel burg. Aanvang 20.00 uur. Softbal zaterdag— Atletiek Ir. Knaap pupillencompetitie. Oostburg Aanvang: 11.00 uur. Locatie: sportpark van Baljuw Veltersweg. Finale CD-com- petïtie. Atletiekbaan Sprint Breda. "h Cricket ZAMI-competitie: CCCZ - VCC. Sport park Het Schenge, aanvang: 13.00 uur. Honkbal Belgische competitie. Mannen tweede klasse: Zeeuwse Honk-Gent Knights (15.30). 10.30, aanvang wedstrijden 12.30 uur. RES Trofee. Axel, 5e wedstrijd RES Tro fee, vrïjetijdrijders(80cc, 125cc,250ccen 500cc) en licentiehouders. Eerste start om 14.00 uur. Inschrijven vanaf 12.30 uur in de kantine van de mc Axel op het Smitsschorrecïrcuït. Paardensport Concours hippique LR en PC Westelijk Schouwen. Stoeterij Ellemeet aan de Krijn Karelsweg 3a te Ellemeet. 9.00 uur: dressuur paarden en pony's klasse B, L, M en Z; 11.00 uur: springen pony's klasse B. L, M en Z; 11.45 uur: springen paarden klasse B; 13,00 uur: springen paarden klasse L, aansluitend klasse M en Z; 13.00 uur: tweede dressuurproef paarden en pony's klasse B, L, M en Z.^ Surfen 18e Ronde van het Veerse Meer. WSV Zuid-West 7. 30 km Marathon voor sur fers van 35 jaar en ouder. Maximale zeil- maat is 9m2, maximale planklengte is 3.90m. B-serie distriktswedstrijd. (Zuid- West Nederland). Formule 42 met maxi maal zeilmaat van 7.5 m2.^^ Motorsport Wegraces. Wemeldinge. Klassen: 50cc wegrace, Expiklasse, Formuleklasse, Sportklasse, Scooterklasse, Automaten 1, Classics. Als afsluiting strijden vier snelste coureurs uit elke klasse om de Zeelandcup. Aanvang training: 09.30, aanvang eerste wedstrijd 13.00 uur. Prijsuitreiking 18.00 uur. Inhaalwedstrijd MSV De Uitlaat. Vlissin- gen. Klassen: mini's, 60/80cc, 125cc juni oren en senioren, 250cc junioren, vetera nen en superklasse. Aanvang training MIDDELBURG -Voor de 18e achtereenvolgende keer organi seert windsurfvereniging Zuid- West 7 dit weekend de Ronde van het Veerse Meer, het groot ste surfevenement van Zeeland. Vorig jaar waren vooral de Mas- tersmarathon op zaterdag en de 30 km op zondag in trek. Veel deelnemers uit België en Duits land gaven hierbij acte de pre sence. Vooral de gezelligheid trekt de deelnemende surfers. Niet opmerkelijk, omdat 80% van de deelnemers ouder is dan 35 jaar en surfen als een vrije tijdsbesteding beschouwt. Dat is precies de bedoeling vol gens interim voorzitter van Zuid-West 7, Ko de Visser. „Het recreatieve element in combi natie met de uitdaging van een lange marathon geeft voldoe ning aan een brede groep sur fers. Door ze de keus te geven om naar eigen kunnen een prestatie neer te zetten, heb je alleen maar winnaars aan het eind van de dag." Zeilen Shorthanded Races. Watersportvereni ging Breskens. 10.00 uur briefing in het clublokaal aan de Jachthaven te Bres kens; 11.00 uur: start jachthavenmon ding Breskens. 24-uurs van het Veerse Meer. Start: om 11.00 uur bij Arneplaat/Surfhotel, Arne- muiden. Wedstrijd open voor kajéitjach- ten en plezierjachten. zondag— Atletiek Competitiewedstrijd. Zierikzee. aan vang 12.00 uur op sportpark De Bannink te Zierikzee. Paardensport Dressuurwedstrijd RV Sé-Ros. Terrein Manege de Eendracht aan de Rijkebuurt weg 8 te Vrouwenpolder. 9.00 uur: po ny's klasse B; 9.15 uur: pony's klasse L; 10.15 uur: paarden klasse L; 11.15 uur: paarden klasse B; 13.30 uur: paarden klasse Ml; 15.30 uur; pony's klasse M2; 15.30 uur paarden en pony's klasse M2; 16.45 uur: paarden Z1; 17.00 uur: paar den en pony's Z2.^ Surfen 18e Ronde van het Veerse Meer. 60 km marathon. Maximale zeilmaat is 9m2, maximale planklengte is 3.90m. 30 km marathon. Maximale zeilmaat is 7.5m2, maximale planklengte is 3.90m. Lokatie is Surfcentrum De Schotsman te Kam perland. Inschrijven op beide dagen tus sen 9.00 en 10.00 uur. Skippersmeeting 10.30 en eerste start om 11.OC^uur. 45e Ronde van Aardenburg. 15.00 uui nieuwelingen (afstand 50 km), 13.30 uui dikkebandenwedstrijd voor de jeugd. Zeilen Shorthanded Races. Watersportvereni ging Breskens, 10.00 uur: briefing in het clublokaal aan de Jachthaven te Bres kens; 11.00 uur: start jachthavenmon ding Breskens. Zwemmen Langebaanwedstrijd. Opening Water seizoen 1998 in Spaarnwoude. Leden van de zwemclubs Koewacht, de Schel de en de Stormvogel verschijnen aan de start De wedstrijd begint om 11.30 uur. Deelnemers aan de brommerwegrace van 1995 gaan stijlvol door de bocht, foto Willem Mieras door Maarten Wijffels WEMELDINGE - Organisa tor Ton van Kruiningen draait er niet omheen. Enerzijds is hij opgetogen over het grote aantal inschrijvingen voor de vierde editie van de Wemel- dingse brommerraces. Ander zijds moet hij echter met lede ogen constateren dat de Zeeuwse inbreng in de ver schillende categorieën mor gen minimaal zal zijn. Gingen vorig jaar nog zes Zeeuwen van start in de 50cc- wegraces, dit jaar rekent de Stichting ProMotor Zeeland op niet meer dan twee deelne mers uit de regio. „Waar schijnlijk starten alleen René Kesselaar m de Formuleklas se en Johan Fred riks in de au tomaten 1", verduidelijkt Van Kruiningen. Hoewel hij er meteen aan toe voegt dat drie andere crossers noodgedwongen verstek laten gaan wegens blessures en ma- teriaalpech, erkent Van Krui ningen dat zich op dit moment weining talent aandient in Zeeland. „Ik ervaar dat als een behoorlijke teleurstelling. Als ProMotor Zeeland doen we er alles aan om de motor sport in de regio te promoten. We bezoeken motorbeurzen, raceshows, motormarkten, je kunt het zo gek niet bedenk en. En toch is de respons voor dit evenement vanuit Zeeland minimaal." Scooterklasse De wegraces slaan echter wel aan bij coureurs uit andere de len van het land, zo heeft Van Kruiningen gemerkt. „Het aantal inschrijvingen is ten opzichte van vorig jaar met ruim dertig gestegen. In totaal strijden morgen zo'n 170 mo torcoureurs, verdeeld over zes categorieën, om de ereplaat sen. Vooral de scooterklasse is behoorlijk in trek. Tijdens de eerste editie deden in deze klasse vier coureurs mee, in middels is dat aantal opgelo pen tot vijftig." Ook wat betreft het toeschou wersaantal verwacht Van Kruiningen opnieuw een stij ging. „We zijn in 1995 begon nen met een kleine tweedui zend man. Dit jaar gaan we uit van zo'n drieduizend toe schouwers. Die komen overi gens niet alleen uit Zeeland. We trekken elke editie ook veel belangstellenden uit Bra bant. Dit is namelijk de enige wedstrijd in de cyclus om het NK-5 Occ, die in de regio Zuid- West-Nederland plaatsvindt. Dat spreekt een hoop mensen aan." Belangstellenden hebben evenals voorgaande jaren weer gratis toegang tot het evenement. Van Kruiningen: „We zijn er trots op dat we nog steeds geen toegangsgelden hoeven te heffen om de begro ting sluitend te krijgen. Met de hulp van een aantal trouwe sponsors kunnen we de eind jes prima aan elkaar knopen. Het enige waar toeschouwers in Wemeldinge voor moeten betalen, is de aanschaf van een programmaboekje." ZIERIKZEE - Op sportpark De Bannink in Zie rikzee wordt een atletiekcompetitie afgewerkt met een veertigtal teams. Dat betekent een druk bezette baanwedstrijd. waarvan er in Zeeland niet veel meer zijn. In de eerste klasse moet AV'56 uit Goes het opne men tegen ondermeer Hercules (Barendrecht), Prins Hendrik (Vught), Spado (Bergen op Zoom) en Thor (Roosendaal). Dynamica is de enige Zeeuwse vertegenwoordiger in de tweede klasse bij de vrouwen. De mannen van het organiserende Delta Sport nemen het op tegen Dynamica, RKH- AV en een tiental teams van buiten Zeeland. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur met de es tafettes. Het laatste onderdeel, de 1500 meter staat om 17.00 uur op het chronologisch over zicht. door Lucien Roelandt BRESKENS - De watersport vereniging Breskens houdt dit weekend voor de elfde keer de Shorthanded Races. Een wed strijd voor IMS-, CRC- en CHS- gemeten en ongemeten schepen. Een race waarbij de bemanning van de zeiljachten uit slechts twee personen, de schipper in begrepen, mag bestaan. „Deze wedstrijden zijnmeer be doeld als propaganda voor de zeilsport", zegt Jack Jacobsen, secretaris en manusje-van-alles van de Breskens Watersportver eniging. „Er wordt niet echt op het scherp van de snede geva ren. Dat wil overigens niet zeg gen dat er niet voor de winst wordt gestreden. Maar we ma ken het niet zo moeilijk als in onze grote wedstrijden." Het is om die reden dat ook de ongemeten schepen, die naar gelang de weersomstandighe den voor de rede van Vlissingen of via een 'Rondje Platen' op de Westerschelde zullen varen, kunnen deelnemen. Jacobsen: „Het gaat vooral om die mensen over de streep te trekken, die nog niet aan de wedstrijdsport toe zijn. Dan moet je ze niet me teen op kosten jagen door een meetbrief verplicht te stellen. Nee, hun handicap wordt bere kent volgens een vergelijkbaar jacht met een meetbrief. We na deren de vierhonderd leden, dus we hebben genoeg vergelij kingsmateriaal." Bekend maken De wedstrijden hebben volgens Jacobsen als doel de mensen met hun boot bekend te maken. „Het klinkt raar, maar het is wel zo. Als je een beetje rondtoert met je boot, vinden de meeste mensen het wel goed. De mens is nu een maal van nature lui. Deze wed strijd is voor velen een uitda ging, die vraagt om actie. Zeker nu zich slechts twee beman ningsleden aan boord mogen bevinden. Dat is werken gebla zen en je komt er achter wat met zo'n boot allemaal kan. En vooral wat er niet kan. Hoewel Jacobsen zelf tot de er varen zeezeilers van de Bres- kense Watersportvereniging be hoort, is hij dit weekend op de Westerschelde toch van de par tij. „Daar acht ik mij beslist niet te groot voor. Dat speelt gewoon niet bij ons in de club. Dat maakt de uitdaging voor de be ginners ook zo groot. Want wat is er nu mooier dan eindigen voor ervaren zeilrotten zoals bijvoorbeeld Hans Zuiderbaan of Frans Maas." Honkbal Barcelona. Europa Cup landskampioe nen, voorronde: Pioniers (Ned) - San Ma rino 9-3, Brno (Tsj) - Sölvesborgs (Zwe) 10-9 (10 innings), Nettuno (Ita) - Bras- schaat(Bel) 15-4. Zagreb. Europa Cup bekerwinnaars, voorronde. Milano (Ita) - Pamplona (Spa) 12-2, Neptunus (Ned) - Montpellier (Fra) 14-4 (7 inn.), Karlovac (Kro) - Bologna (Ita) 10-14. Schaken Zierikzee. Tweede ronde, zomerschaak- competitie: 1. J. Verduyn den Boer 5 punten, 2. A. van Wijngaarden 5, 3. H. Bremer 4,4. P. Kramer 4,5. A. Brakel 3,6. J. de Jonge 3,7. P. van de Berg 3,8. C. Pol derman 3,9. N. Kordes3,10. J. Hoogstra- te 3, 11. T. Brouwer 3,12. A. de Jonge 3, 13. H. Baris 2,14. M. de Boer 2, 15. E. de Vrieze2,16. E. de Jonge 2,17. P. van Welt 2, 18. J. Pannekoek 2, 19. D. Doeswijk 2, 20. P. Romijn 2, 21. A. Kouters 1, 22. H. Nelisse 1, 23. J. Verkerk 1, 24. K. Strayer 125 J. Foppes 1 26. J. Bom 0 6,5. Frankfurt. Rapid-toernooi. Eerste groep. Eindstand: 1. Kraryinik (Rus) 4 punten, 2. Anand (ina) 3,5,3. Kasparov (Rus) 2,5,4. Ivantsjoek (Oek) 2. Finale: Kramnik- Anand. Derde plaats: Kasparov- Ivantsjoek. Tweede groep. Stand na tien ronden: 1. Timman (Ned), Beljavsky (Oek) 71/2,3. Adorjan (Hon) 61/2,4. Beim (Isr) 6, 5. Kortsjnoi (Zwi) 4, 6. Joesoepov (Dui), Hübner (Dui) 3 1/2, 8. Portisch (Hon) 1 1/2. Sportprijsvragen Lotto 25. 16-25-30-31-34-45. Reservege tal: 36. Cijferspel: 241049. (onder voorbehoud) Lucky Ten van donderdag 18 juni: 3-4-6- 8-14-15-23-24-32-35-42-55-56-60-69-70- 71-74-75-79. (onder voorbehoud). Tennis Burgh-Haamstede. Sterretjestoemooi. Meisjesenkel toten met 10 jaar: Mariska van Keulen-Anouk Dalebout 2-2. Meis jesdubbel tm 10 j: Steehouwer/Cobus- sen-Schrier/Van Mastrigt4-0. Meisjesen kel tm 14 j: Sabine Padmos-Annegreet van de Zande 4-0. Jongensenkel tm 10 j: Koen van de Berge-Job Jan Simmelink 0- 2 (uitgesteld), Michel van Schelven-Na- than Olree 2-2, Mats Willemse-Steven de Waal 0-4, Robin Meertens-Ton Roth 4-0. Jongensenkel tm 12 j: Hugo Eekhout-Da- niel van de Graaf 4-0. Jongensdubbel tm 14 j: Den Dunnen/Van Eijck-Van Ach- teren/Steine 0-4. Jongensenkel tm 16 j: Wilco den Dunnen-Frans van Eijck 2-2, Dave Deege-Matthijs van Roemburg 4-0. Eastbourne. Vrouwen, kwartfinales: Koernikova (Rus/6) - Graf (Dui/2) 6-7 6-3 6-4, Zvereva (WRu) - Serna (Spa) 7-6 6-2, Serena Williams (VSt) - Sanchez-Vicario (Spa/3) 6-4 4-6 regen, Novotna (Tsj/1) - Spirlea (Roe/5) verschoven naar van daag. Rosmalen. Dubbelspel, mannen eerste ronde: Raoux/Siemerink (Fra/Ned) - El- tingh/Haarhuïs (Ned/1) w.o., Noote- boom/Wessels (Ned) - Kilderry/Nyborg (Aus/Zwe) 4-6'6-3 6-2, Schalken/Van Lot- tum (Ned) - Coupe/Roditi (VSt/Mex) 6-3 6-2, Suk/Vacek (Tsj/4) - Orsanic/Ruah (Arg/Ven) 7-5 6-4, Johnson/Montana (VSt/2) - Braasch/Knippschild (Dui) 6-3 6- 4. Vrouwen, eerste ronde: Appelmans/Oremans (Bel/Ned/1) - Sny- der/Yoshida (VSt/Jap) 6-3 6-4, Halard/Rubin (Fra/VSt) - Schneider/War- tusch (Dui) 6-4 6-2, Dechaume/Maures- mo (Fra) - Graham/Po (VSt/2) 6-1 6-3. Nottingham. Mannen, 630.000 gulden. Tweede ronde: Bjórkman (Zwe/2) - Staf ford (ZAf) 6-2 6-3, Prinosil (Dui) - Nestor (Can) 7-6 3-6 7-6, overigen partijen verre gend. Willem II: Valk en Heering 4, Ceesay 2, Szekér, Arts, Loeffen, Promes en Schen- ning 1. Wielrennen Ronde van Catalonië. Eerste etappe, eer ste deel, VilaSeca-La Pineda: 1. Cipollini ilta) 79,2 km in 1.57.47, 2. Blijlevens (Ned), 3. Traversoni (Ita), 4. Hincapie (VSt), 5. Fontanelli (Ita), 6. Moncassin (Fra), 7. Planckaert (Bel), 8. Edo (Spa), 9. Kirsipuu (Est), 10. Anguita (Spa), 17. Vos kamp, 61. Hoffman. Tweede deel, tijdrit Port Aventura - Vila Seca: 1. Boardman (GBr) 7,8 km in 8.32, 2. Velo (Ita) 0.05, 3. Olano (Spa) 0.10,4. Peschel (Dui), 5. Do- minguez (Spa) 0.13,6. Ekimov (Rus) 0.14, 7. Mauri (Spa) 0.15, 8. Baranowski (Pol), 0.20,9. Casero (Spa) 0.21,10. Podenzana (Ita) 0.23,53. Hoffman 0.44,68. Blijlevens; 0.50, 76. Voskamp 0.54. Klassement: 1, Boardman 2.06.19,2. Velo 0.05,3. Olano 0.10, 53. Hoffman 0.44, 68. Blijlevens' 0.50,76. Voskamp 0.54. Ronde van Zwitserland. Derde etappe, Aigle - Ulrichen: 1. Markus Zberg (Zwi) 159,1 km in 3.33.09,2. Aebersold (Zwi),3. Nardello (Ita). 4. Fondriest (Ita), 5. Beat Zberg (Zwi), 6. Vetsch (Zwi), 7. Garzelli (Ita), 8. Casagrande (Ita), 9. Sciandri (GBr), 10. Mazzoleni (Ita), 13. Ullrich (Dui), 87. Den Bakker 3.49,88. Van Hees- wijk, 121. Groenendaal 8.00, 122. Erik Dekker, 123. Van Bon. Klassement: 1Re- bellin (Ita) 8.22.52, 2. Laurent Jalabert (Fra) 0.27, 3. Beat Zberg 0.32, 4. Garzelli 0.39, 5. Belli (Ita) 0.44, 6. Garcia Casas (Spa),7Luttenberger (Zwi) 0.45,8. Casa grande 0.46, 9. Noé (Ita), 10. Tonkov (Rus) 0.52, 80. Van Heeswijk 10.33, 98. Den Bakker 14.46, 108. Groenendaal 15.51, 120. Dekker 18.30, 123. Van Bon 18.57. Voetbal Rossum. Oefenwedstrijd. VV Rossum - Willem II 4-15 (2-6). Doelpuntenmakers AARDENBURG - Hij vond het maar niks, geen wielerkoers in Aardenburg. Albert Galle had het in 1996 aangezien. Dat jaar werd er na een paar teleurstel lende ervaringen geen wedstrijd gehouden. Vorig jaar krabbelde het wieier-, comité VIOS weer op en werd er voorzichtig weer begonnen met een Rabo-dikke bandënwed- strijd. Voor dit jaar heeft Galle er weer een categorie bijge voegd. Zondag strijden in Aar denburg ook de nieuwelingen. Galle: „We organiseren voor de jeugd, dat is toch de toekomst. Op die manier hopen we ons steentje bij te dragen aan het te-, rugdringen van de neergaande spiraal in de wielrennerij."Bij de nieuwelingen.zal er zondag, uiteraard veel aandacht uit gaan naar de plaatselijke Die- derik Veerman. Naast Veerman komen ook de streekrenners Jo ris den Dekker (de Zeeuwse kampioen in deze categorie), Martin Totté en Kees Dobbelaar aan het vertrek. De nieuwelingen starten om 15.00 uur voor een race over 50 kilometer; de dikke banden wedstrijden beginnen om 13.30 uur. De inschrijving is in Gast hof De Jonge Leeuw aan de Kaai in Aardenburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 44