Nieuwsbrief bindt ondernemers TiOTEL spaof tixk't PAmplubak fiemparaïieset ietsaPAms A StflftRente r* PZC Ad Stouten BV Ambitie sluit opleiding af met Het Meisje □TjAi plusweken 't Groene Kikkertje zeeland 12 Initiatief Zierikzees Ondernemers Collectief Fa. De Vrieze en Zn. ft Gratis zuurstofschelp Bolle BETER WONEN Vijver en vissencentrum vrijdag 19 juni 1998 door Ali Pankow ZIERIKZEE - De ondernemers in Zierikzee moeten elkaar be ter leren kennen. Bovendien moeten ze beter op de hoogte worden gesteld van hetgeen het bestuur van het Zierikzeese On dernemers Collectief (ZOC) doet. Dat zijn de belangrijkste motie ven voor het ZOC-bestuur om een nieuwsbrief uit te geven. Het eerste exemplaar is net uit. Het is de bedoeling dat vier nieuwsbrieven per jaar worden uitgebracht. De ZOC hoopt dat de nieuws brief er ook aan bijdraagt, dat niet-leden overtuigd raken van Repetitiescène uit 'Het Meisje', een voorstelling door jongeren van amateurtheaterschool De Ambitie. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow ZIERIKZEE - De jongeren van amateurtheaterschool De Am bitie afdeling Zierikzee sluiten him tweejarige opleiding af met drie voorstellingen van 'Het Meisje', een licht absurdistisch getint verhaal over een 17-jarig meisje, dat probeert haar leven in eigen hand te nemen. De voorstellingen zijn te zien op vrijdag 3, zaterdag 4 en zondag 5 juli in het MFC in Zierikzee. De regie is in handen van dra madocente Paula van Gent. De opleiding van De Ambitie ging twee jaar geleden met vijf tien deelnemers van start. Acht van hen hopen binnenkort hun eindcertificaat in ontvangst te nemen. De cui'sus bestaat uit verschillende onderdelen: im provisatie. rolopbouw, tekstto neel, fysiektoneel en de afstu- deer-voorstelling. Paula van Gent bleek bereid de artistieke leiding voor die slotproductie op zich te nemen. Zij geeft ook les aan Jeugdtheaterschool Het Hofplein in Rotterdam en is ar tistiek leider van theaterstich ting Tribune. Aanvankelijk wilde zij met de jongeren in Zierikzee het to neelstuk 'The Wave' instuderen. De bezetting bleek echter te krap en vervolgens liet Van Gent de keus vallen op 'Het Meisje', een voorstelling op basis van teksten van Roel Adams. „Het is een pittig verhaal met verras sende wendingen, dat overigens prima aansluit bij de belevings wereld van jongeren", aldus de regisseuse. Zij heeft gekozen voor een sobere vormgeving en maakt gebruik van vervreem dingseffecten. Zo verkleden de spelers zich op de speelvloer en stellen ze zichzelf voor in de rol, die ze gaan vertolken. Het stuk is opgebouwd uit tal van korte fragmenten en het verhaal bestrijkt een tijdsbe stek van slechts één dag. Een dag, waarin het meisje overi gens wel heel veel beleeft: de ontwikkeling van kind naar volwassenheid. Zij doet ook de ervaring op, dat gezinsgeluk aan de buitenkant vaak mooier lijkt dan het in werkelijkheid is. De gebeurtenissen zijn soms bi zar, volgens Van Gent, maar aan het einde blijft in elk geval nog de droom over van hoe mooi het leven zou kunnen zijn. Geen hapklare brok, meent de regis seuse, maar wel een productie, waar de spelers veel in kwijt kunnen van de leerstof, die ze bij De Ambitie hebben meegekre gen. De spelers zijn: Sanne Bentvel zen, Astrid Bracke, Linda Koe- lemeij. Rik van der Maas, Jaap Romijn, Karolien Roon, Alex Hobé en Cristine Jonker. De voorstellingen op wij dag 3 en zaterdag 4 juli beginnen om 20.30 uur en op zondag 5 juli wordt vanaf 15.00 uur een mati neevoorstelling gegeven. Kaar ten kunnen telefonisch gereser veerd worden bij de Stichting Scoop in Middelburg, telefoon: 0118-682500. INSTALLATIEBEDRIJF Plannen gemaakt voor verbouwing/renovatie van uw woning? Uw adres voor: Elektrotechnische installaties ivo«,toijini,«i"inm 0 Lc^ie en centrale verwarming Gas en waterleiding Sanitair Lood-, zink- en dakbedekking Reparatie inrichting Vraag gerust een offerte van boven genoemde werkzaamheden. Wij zijn u graag van dienst. Lange Blokweg 19A, 4301 NW Zierikzee, telefoon; 0111-412427, fax: 417881 Uw ruitersportspeciaalzaak \\T Tgf en hoefsmederij Hogezoom 152 - Renesse - Telefoon Oil 1-461691 rmmmmmti m vele mm vmmmmus UW SERVICE BOUWMARKT I. GmNGENSmr 13 zierikzee 01ii 454000 keuze uit vele vaderdagudeaus MEENEEMMEUBELEN grevelingeu5traat13 zierikzee 0111 454004 eu veleaudere praktische vaderdagcadeaus s/tEVELimsrmio zierikzee om KEUZE UIT VELE VADERDAGUDEAUS MEENEEMMEUBELEN greveiihgehstraat13 zierikzee 0111 454004 Deurloo ZIERIKZEE het nut van het lidmaatschap van het ondernemerscollectief. De redactie benadrukt het be lang van solidariteit onder de ondernemers. In de nieuwsbrief staan enkele vaste rubrieken. Eén daarvan is 'De Stelling', een rubriek met meningen van ondernemers over een actueel onderwerp. De stelling in deze eerste nieuws brief luidt: 'Geen kermis op het Havenplein'. De twee onderne mers die daarover aan het woord worden gelaten, blijken het daar roerend mee eens. W. van Meeteren, ondernemer en bewoner aan het Havenplein omschrijft de kermis als 'mas saal geweld met giga attracties, muziek en versterkers'. Zaken, die volgens hem niks meer te maken hebben met het volks vermaak, zoals de kermis dat in het verleden bood. Horeca-ondernemer E. van der Velde vraagt zich af of een eve nement met zoveel bombasti sche apparaten nog wel thuis hoort op zo'n klein plein. Wethouder van kermiszaken C. Veerhoek heeft het over de aan trekkingskracht van een kermis in het centrum en over de 'spin off naar het bedrijfsleven'. De revenuen voor zowel de kermis exploitanten als voor de ge meente zijn op deze locatie gro ter dan elders. „Er moeten dan ook zwaarwegende factoren zijn om de kermis van het Ha venplein af te halen", aldus Veerhoek. Geluidsmetingen De kermis in Zierikzee wordt dit jaar gehouden van zaterdag 1 tot en met donderdag 5 augus tus. Er zullen dit keer geluids metingen worden verricht. Hieruit zouden, volgens de wet houder, maatregelen kunnen voortvloeien voor een volgend jaar. Burgemeester J. J. P. M. Assel- bergs laat zich in een voorwoord positief uit over de eerste uitga ve van de ZOC-nieuwsbrief. In de rubriek 'Ondernemers stel len zich voor' wordt aandacht besteed aan cle BB bakkerij van de familie Droppers en presen teren René 'en Miranda van der Klooster van Intertoys zich. In de mededelingen van het be stuur geeft het ZOC aan zich te beraden over de 'ontmanteling van de toeristendagen'. Het ZOC en het bestuur van Zie rikzee Aktief, het samenwer kingsverband tussen onderne mers en VW, willen niet terug naar de eet- en drinkfestijnen van weleer. Enig opportunisme achten ze echter wel op zijn plaats. Dat houdt in dat er toch, weer wat meer kraampjes ko men tijdens de toeristendagen. Dat verhoogt de sfeer en levert cle oi'ganisatie meer geld op. Voorstelling Job in kerk Burgh BURGH-HAAMSTEDE - In de hervormde kerk in Burgh wordt woensdag 1 juli een uitvoering gegeven van de theatervoorstel ling Job, een man uit het land van Utz. Deze px-oductie wordt verteld, gespeeld en gezongen door Kees van der Zwaard. Hij vertolkt in zijn versie van het oudtesta mentische verhaal de x'ollen van Job, de vi'ouw van Job, de aan klager en een vriend. Van der Zwaard was van 1990 tot 1997 voorganger in de her vormde gemeenten Deil en En- spijk. Tegenwoordig werkt hij als schx'ijver, theoloog en thea- tex-maker. Ook treedt hij op met zijn kleinkunstprogramma Het kyrie van een stekelvax-ken. Wim Boor componeerde de mu ziek. De x-egie is in handen van Natalie Holwerda. Paul Vin- koert zox-gt voor de techniek. De voorstelling begint om 20.30 uur. hypothekGn vanaf informeer naar de speciale hypotheektarieven voor Poortambacht 10 nutsspaarbank S zierikzee havenpark 16 zierikzee 0111 414051 eiiMiim Autodemontagebedrijf Verkoop van grote sortering gebruikte en nieuwe onderdelen. Inkoop van sloop- en schade-auto's Bij inname van uw sloopauto, afgifte van originele RDW vrijwaringsbewijs. LidvanStiba A.R.N. Ringweg 1a - Oosterland Telefoon 0111-482130 ADVERTEREN DOET VERKOPEN gratis artikelen! bij aankoop van een goudvis kom een gratis zuurstofschelp voor helder water en een beter en langer vissenleven. DIER&TUIN Grevelingenplein 15 Zierikzee telefoon 0111 453777 Verenigingsraadsvergadering op maandag 22 juni 1998 in de vergaderzaal kantoor Calandweg 51 te Zierikzee, aanvang 19.00 uur AGENDA prijsuitreiking "kwizzels" opening vergadering notulen van de vergadering d.d. 24-11 -1997 en register van besluiten post/mededelingen ter info notulen ledenvergadering d.d. 01 -12-1997 jaarverslag 1997 jaarverslag klachtencommissie 1997 benoeming begrotingscommissie rondvraag sluiting Leden van Beter Wonen hebben als toehoorder toegang tot de ver gaderingen van de verenigingsraad. Het spreekrecht is voorbehou den aan de door de leden in de ledenvergadering gekozen afge vaardigden. WONINGBOUWVERENIGING ZIERIKZEE Nu mooier.en groter dan ooit!! Alleen bij ons verkrijgbaar het oersterke gelamineerd P.E. folie met 30 jaar garantie 400 soorten irijverplanten 40 soorten vijvervissen zelfbouwbiologische filters Nieuw: rechtstreeks uit Amerika, voor u geïmpor teerd SUPER RUBBERFOLIE tot 12 m breed, 20,- p.m.2 Uitzonderlijk sterker dan de huidige rubberfolie, 20 jaar garantie De nieuwste generatie vijiferpompen met de helft minder stroomverbruik 2x zoveel water Nieuw bij ons: Natuurtuin met waterval en beekloop 1000 m groot Natuurzwembad met strand. Bacteriënplanten hou den het water schoon. Geen pompen filters meer nodig! Oermeeras. Natuurgebied van 3000 mz uniek in Ned. 34 m lange vlonderbrug over het wa ter. Nu al volop padden, kikkers, salamanders en stekelbaarsjes. Welleweg 35 Dreischor (nabij Zierikzee) 0111-401459 Vrij entree. Tot ziens in onze natuur, KMHK|£|£ ff 1 «0 ir L COKö'fi ksic ÉN 1 RU M uit de wind, in de zon op ons heerlijke tuinterras: een kop capuccino of een frisse cocktail. uit de pan en van de grill: de heerlijkste gerechten in ons restaurant 4 Beaufort. uit de kunst: genieten van beeldende kunst, zo'n 150 werken. uitje bol; sfeervolle live-muziek op zaterdagavond van Mare Borsboom in ons Café 16 Kwadraat. Duinwekken 5 Renesse Reserveren: 0111 462040

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 40