Zeeland blijft toch trekken PZC geslaagd 10 Buys Ballot College, Goes Vbo administratie Anja Adams, 's-Gravenpolder; Carina Anthonise, 's- Gravenpolder; Simon ter Beek, Goes; Tamara Flore, Goes; Sindy den Haan, Yerseke; Rens Hillebrand, Goes; Raimon Paauwe, Kloetinge; Menno Pieper, Ril- land-Bath; Melanie Proost, Yerseke; Joyce Tieleman, Kapelle; Daniëlle Vermeule, Kloetinge; Alexander de Visser, Wilhelminadorp; Tanja Wisse, Yerseke. Vbo mode en kleding Esther van Beek, Kapelle, Ingrid Beije, Goes; Domi- niek Bouterse, Yerseke; Rebecca Capello, Goes; Geertje Colijn, Goes; Mirjam Francke, Grijpskerke; Norman Hardonk, Goes; Jan-Thijs Harmsen, 's-Heer Arendskerke; Yen Yin Ho, Kortgene; Marina van Iwaarden, Yerseke; Albertina Jansen, Goes; Annelies Krijger. Borssele; Jacolien Krijger, Borssele; Bonny - van der Linden, 's-Gravenpolder; Johnny Liplijn, Goes; Linda Mieras. Goes; Moniek Mieras, Goes; Kel ly Openeer. Hansweert; Nicoline Poleij, Yerseke; Jea- nine Poortvliet, Goes; Yvonne Slabbekoorn, Yerseke; Miranda Smit, Lewedorp; Debby Steijaert, Kortgene; Marja Viergever, Bruinisse; Renate Voorham, Hein kenszand; Marie-Jeanne de Vos, Arnemuiden; Nicole van't Westeinde, Kloetinge; Femke Wijnschenk, Ril- land-Bath; Kyscha Wille, Wemeldinge; Kelly Wille- boer, Kruiningen. Vbo theoretische richting Suzan Bosschaart, Wilhelminadorp; Herre Deurloo, Zierikzee; Sandra Eeman, Goes; Ellen Franse, Kloe tinge; Wim Hendrikse, Goes; Miranda Hoogesteger, Wemeldinge; Marco de Jonge, Wilhelminadorp; Joyce Kik, Heinkenszand; Cora Korshuize, Goes; Loes Moonen, 's-Heerenhoek; Jessica Raas, Heinkens zand; Diane Rijn, Goes; Margo Toorenaar, Kapelle; Kelly Vogel, Kapelle; John de Vries, Hansweert; Mu riel van der Weele, Kapelle; Renata Weezepoel, Hein kenszand; Monique van der Wekken, Kerkwerve. Vbo verkoop Ivanka Aantjes, Waarde; Nathalie de Bel, Krabbendij- ke; Jeroen Deurloo, Kortgene; Elise van der Endt, Wissenkerke;Talitha de Jonge. Nisse; Yvarde Jonge, Schore; Christel Scheele, Kapelle; Jan Pieter van der Slikke. 's-Heer Arendskerke; Nelleke van Stee, Yerse ke; Carolien van't Veer. Heinkenszand; Shanta van der Weele. Goes; Astrid van Zweden, Rilland-Bath. Vbo verzorging Miriam Adriaanse, Zierikzee; Nicole van Anrooij, Goes; Jacomijn van As, Heinkenszand; Mariëlle Baaijens. 's-Heer Arendskerke; Kris Booij, Kruinin gen, Natasja van Boven, Hansweert; Veroniek van der Broek, Goes; Anne de Bruine, Rilland-Bath; Nata sja Cornelisse, Yerseke; Irene Cramer, Middelburg; Hanna van Dijke, Middelburg; Viona Geelhoed, Hein kenszand; Maya van Gilst, Veere; Wouter van Gilst, Colijnsplaat; Anneke Hage, Kapelle; Angela Harinck, Goes; Marleen Hoogerheide, Colijnsplaat; Marjan van der Jagt, Yerseke; Joscica Jansen, Kruiningen; Manon Jansens, Oudelande; Marcia Jeremiasse, Yerseke; Janine de Jong, Kapelle; Daisy Maas, Geersdijk; Lilian Maat, Ellewoutsdijk; Sandra Mar- cusse, Wissenkerke; Linda Meijer, Yerseke; Mirjam Moeleker, Biezelinge; Miranda Moreauw, Heinkens zand; Anouk Murre, Kwadendammë; Sandra van der Pijl, Goes; Debbie Priester, Nieuwdorp; Amandi Quaak, Zierikzee; Sanne de Regt, Goes; Sabine Reijn- hout, Hansweert; Elvira van Schaik, Goes; Vanessa Sonke. Yerseke; Karien Staat, Nieuw en Sint Joos- land; Chantal den Toonder, Goes; Samantha Traas, Lewedorp; Eva Tramper, Goes; Peggy van der Vel den, Goes; Yvonne Vink, 's-Gravenpolder; Fleur van Vliet. Kamperland; Jessica Vooijs, Goes; Cora Wal- hout, Nisse; Debra Zwemer, Kamperland; Nicole Zwemer, Kamperland. Mavo Haik Ahekian, Hansweert; Marcel Allewijn, Kapelle; Rob van den Berge. Kruiningen; Joris Bolle, Zierik zee; Stephanie Bom, Yerseke; Bas Braamse, Goes; Jaap de Bruijne, Zierikzee; Saskia Buteijn, Nieuw dorp; Martine van der Cingel, Renesse; Martijn Dek ker, Lewedorp; Vincent van Deutekom, Goes; Leonie van der Doe, Krabbendijke; Saskia Eggebeen, Wol- phaartsdijk; Jelle Ennenga, Zierikzee; Gert-Jan Fr- aanje. Goes; Lianne Geuze, Goes; Martijn ten Hacken, Goes; Dave Herwig, Kruiningen; Mariska Hoogstrate, Lewedorp; Jasper Hoosemans, Lewedorp; Meivin Houterman, Colijnsplaat; Veerle Huiskes, Krabben dijke; Ivo Jansens, Goes; Monica Jobsen, Goes; Ron nie Kalisingh, Goes; Martine Karreman, Heinkens zand; Sophie van Katwijk, 's-Heer Arendskerke: Sharon King, Schore; Roosmarijn Kok, Krabbendijke; Peterde Koning, Goes; Willemijn Krabbe, Noordgou- we; Annemieke Kranendonk, Renesse; René Kruij- zen, 's-Gravenpolder; Carrie van Leeuwen, Kapelle; Moniek de Looff, Goes; Evelien Markusse, 's-Graven polder; Caroline Mieras, Yerseke; Martijn de Munck, Goes, Marina Nicolai, Kloetinge; Marloes Nieuwen- huize, Wemeldinge; Joost Nijssen, Kapelle; Nicole Oosterlee, Krabbendijke; Guido de Pooter, Kruinin gen; Michel Rijnhout, Yerseke; Marcel Rombaut, Goes; Corné van Rooijen, Goes; Roeland De Ryck, Wemeldinge; Melinda Scherpenisse, Goes; Jaap de Schipper, Goes; Esther Scholten, Goes; Sanne Schouwenburg, Nieuwdorp; Nicole de Smit, Nieuw dorp; Suzan van Spijk, Kapelle; Rick Stoop, Kapelle; Tim Straijer, Burgh-Haamstede; Paulien Suijker- buijk. Goes; Jan Treur, Oud-Sabbinge; Albert de Tro- ije. Kapelle; Marloes Trompert, Goes; Lonneke Ver- hage, Kapelle; Edwin van Vlierden, Kapelle; Miranda de Vos, Wemeldinge; Deli Wagter, Goes; Edwin van Wel, Goes; Suzanne van Wouwe, Brouwershaven; PeterZweedijk, Krabbendijke. Havo Judi Allemekinders, Kapelle; Inga Augustin, Goes; Cynthia Baaijens, Kapelle; Angela Banwarie, Goes; Misha Bax, Goes; Joris Beije, Heinkenszand; Maarten van den Berg, Goes; Mirjam Berk, Yerseke; Sandra Bijkerk, Kloetinge; Jesse de Blois, Yerseke; Harko Bu- ringh, Yerseke; Gerben Cabboort, Biezelinge; Wiets- ke Dorst, Goes; Arjan Geelhoed, Colijnsplaat; Rianke Geldof, Geersdijk; Janneke Hengsdijk, Goes; Anne- miek van den Hoek, Kerkwerve; Danny op 't Hof, Goes; Remco Hogendorf, Kapelle; Lianne Hout, Yers eke; Bart Huiskes, Krabbendijke; Jan-Peter Hut, Hein kenszand; Guus Janse, Nisse; Johan Jobsen, Goes; Lotte de Kam, Kamperland; Franlcoise Kleppe, Goes; Caroline van Koeveringe, Kruiningen; Niels Kole, Wemeldinge; Sophie Krabbe, Noordgouwe; Krista Krijger, Wolphaartsdijk; Wouter Lagendijk, 's-Gra- venpolder; Katinka de Lange, Kapelle; Jaap Leussink, Goes; Marja van Liere, Nieuwdorp; Mariska Linden- berg, Krabbendijke; Vivian Louwerse, Wemeldinge; Renée Lubbers, Zierikzee; Petra Luteijn, Wolphaarts dijk; Mirjam van der Maas, Kruiningen; Peter Meulen- berg, Wissenkerke; Lilian Mijnsbergen, Kapelle; Jasper Nauss, Goes; Corstiaan Noordijk, Yerseke; Annemiek van Noort, Goes; Reinoud van Oosten, Burgh-Haamstede; Lindsey Ossewaarde, Renesse; Nico de Regt, Kapelle; Rene Reijngoudt, Yerseke; Ma- rije van de Sande, Oosterland; Michael Sandee, Yers eke; Jolien Sanderse, Kloetinge; Nadine van Schaik, 's-Gravenpolder; Daniélle de Schipper, Goes; Christa Scholten. Heinkenszand; José Snoodijk, Goes; Wi- nanda Sonke, Yerseke; Martin Sturm, 's-Gravenpol der; Christa Traas, Krabbendijke; Ronald de Troije, Kapelle; Natalie Vane, Kloetinge; Amanda Veerhoek, Wemeldinge; Marianne van de Velde, Goes; Marian Verhage, 's-Gravenpolder; Stephan Verhulst, Kapel le; Ronnie van der Vliet, Wemeldinge; Hylkje van der Vlugt, Wolphaartsdijk; Marjolein Voogdt, Goes; Jas pervan der Westen, Heinkenszand; Sandra de Wit,'s- Heer Hendrikskinderen; Hans Wondergem, Kapelle; Pim Zweedijk, Heinkenszand. Atheneum Erik de Boevere, Goes; Niels Boone, Zierikzee; Kyran Cessford, Burgh-Haamstede; Rianne van Damme, Goes; Madeleine Dekker, 's-Heer Arendskerke; Mar- janka van Deutekom, Goes; Janine Dousma, Kapelle; Dennis de Dreu, 's-Gravenpolder; Marije Dronkers, Goes, Jan Willem Eckhardt, Wemeldinge; Géke Flach, Renesse; Frank Geuze, Wemeldinge; Anita van donderdag 18 juni 1998 Diploma op zak. Op naar de Grote Stad. De uittocht kan weer begin nen. Opnieuw verlaat een nieuwe lich ting vwo'ers huis en haard, om over de universiteitssteden uit te zwermen. Veel havo-geslaagden sluiten zich aan bij de grote trek. Voor het eerst, ver van thuis, op eigen benen staan. Nieuwsgierig, en vol goede moed gaan ze de uitdaging aan. Zeeland blijft achter. Met de troost dat menig schoolverlater het idee koes tert er ooit gepokt en gemazeld weer naar terug te keren. Neem Hylke Kloosterziel (18) uit Nieuwerkerk. op de scholenge meenschap Professor Zeeman in Zierik zee haalde hij vorig jaar niet zonder moeite het havo-diploma. Met zijn ge dachten vertoefde hij destijds al in de Verenigde Staten waar hij een opleiding wilde volgen om verkeersvliegtuigen te besturen. Hij verheugde zich op het 'machtig gevoel met één hand een ge vaarte van een paar honderd ton de lucht in te tillen', over de continenten te vliegen, en verschillende culturen te ontmoeten. Nu, nog geen jaar later, is hij al zover dat hij als tweede piloot op vrachtvliegtuigen het Amerikaanse luchtruim doorklieft. Maar als zijn droom straks verwezenlijkt is, en hij met grote regelmaat drommen passagiers naar de andere kant van de aardbol vliegt, dan zou hij toch het liefst weer te rug in Zeeland wonen. „Lekker in de vertrouwde omgeving waar je bent op gegroeid. Dicht bij het strand. Met veel minder criminaliteit dan in de steden. En toch gezellig druk wanneer 's zomers de toeristen komen." Eilandmie Ook Anne Groenendijk (17) uit Burgh- Haamstede wilde vorig jaar, toenzehaar havo-diploma op zak had, wat verder de wereld in „Anders word je al gauw zo'n eilandmie", vertelde ze. Om te beginnen wilde ze naar Engeland om daar een korte cursus te volgen. „Maar", voegde ze er aan toe, „ik denk dat ik uiteindelijk wel terug zou willen. Want hier is het het mooist. Zo lekker rustig. Bij mij thuis ruik je de zee. Dat is toch prachtig." Het liep wat anders dan vernacht. Want toen puntje bij paaltje kwam, vond ze het wat al te gedurfd om zo jong van huis te gaan. Op het laatste moment besloot ze terug in Zierikzee naar school te gaan om ook nog het atheneum-diploma te halen. Maar na het eerste atheneumjaar heeft ze het daar nu wel gezien. Anne gaat nu daadwerkelijk het eiland af. Ze begin aan een studie aan de pedagogi sche academie in Dordrecht. „Nee, niet in Vlissingen." Dat vindt ze wat te dicht bij huis. „Ik wil nu op eigen benen staan." De Grote Stad. „Hartstikke leuk", juichte Heieen Brand (20) uit Kapelle nadat ze vorig jaar op het Buijs Ballot College in Goes haar vwo-diploma haal de. „Maar niet m'n hele leven", voegde ze eraan toe. Heieen begon in Rotterdam aan een sociaal-pedagogische oplei ding. In het begin waren er nog wel wat twijfels. „Oké, in Zeeland zijn de men sen wel een beetje stug. Met sommige dingen loopt het hier toch wat achter. Maar om nou te zeggen dat Rotterdam het ideaal is... Ja, je hebt er veel meer mogelijkheden, betere films, meer keus als je een cd koopt. Toch is m'n hartje een beetje aan Zeeland vei'knocht geraakt." Bijna een jaar woont Heieen nu in Rot terdam op kamers. En ze heeft het er uit stekend naar de zin. Elk weekend is ze terug bij haar ouders in Zeeland. „Maar ik vind het altijd weer heerlijk om naar Rotterdam te vertrekken." Met de oplei ding daar gaat het het gaat het 'hartstik ke goed'. Eind augustus gaat ze voor twee maanden naar Ethiopië om daar een stageproject te doen." Ontwikkeling Anne Prince (19) uit Zonnemaire vond het eigenlijk best erg om uit Zeeland te vertrekken. „Ik zeil zo graag. Ik zal Zee- Geslaagd! Omhelzing in het Goese Lyceum. foto Dirk-Jan Gjeltema land zeker missen", zei ze vorigjaartoen ze met het vwo-diploma op zak naar Wa- geningen vertrok om er plantenteelt we tenschappen te studeren. Ze zag er voor al tegenop om 'de mensen die ik hier altijd gekend heb' uit het oog te verlie zen. Aan de andere kant: „Het is een goeie ervaring ook eens ergens anders te gaan kijken. Dat hoort bij je ontwikke ling. Zeeland is uiteindelijk toch maar een kleine provincie." In Wageningen kreeg ze uiteindelijk ook een vrienden kring om zich heen. En wat dat zeilen betreft, daarvoor is ze nog bijna ieder weekend in Zeeland. Anne is de laatste tijd wat anders tegen de wereld gaan aankijken. Tot voor kort was ze in poli tiek niet zo geïnteresseerd, maar „nu ik met m'n studie in de landbouw terecht ben gekomen, ben ik er toch over na gaan denken. Dat moet ook wel. Land bouw is voor een heel groot deel politiek, en wordt ten onrechte behoorlijk afge kraakt." Voiïg jaar had Elcke Boogaarts (17) uit Vlissingen nog het idee dat ze het liefst in een heel warm land, en anders in een grote stad met een strand, zoals Den Haag, zou willen leven. „Er zijn in Vlis singen gewoon te weinig uitgaansmoge lijkheden. Je treft in de cafés maar één soort mensen aan. Ik wil een keuze heb ben uit meerdere sferen", dagdroomde ze toen ze het mavo-diploma haalde. Af gelopen schooljaar studeerde ze Sport en Beweging aan het ROC in Goes, en dat bracht met zich mee dat ze Vlissin gen meer dan ooit is gaan waarderen. „Ik ben altijd weer blij wanneer ik in Vlissingen terug ben. Veel gezelliger dan in Goes." En die hang dan om weg te trekken vanwege het gebrek aan uit gangsmogelijkheden? „Nee", lacht Elc ke, „zo extreem als toen, denkt ik er nu niet meer over." Dicht bij huis Het maakte Onno de Vries (19) uit Brou wershaven niet veel uit waar hij kwam te wonen. „Als het maar niet in een te grote stad is. Te oncomfortabel, en de mensen leven er te veel langs elkaar heen." Dus vertrok hij als havo-gediplo meerde naar Breda om daar aan de heao economie, management en recht te stu deren. Hij zat er wel een beetje mee, met het afscheid van vrienden waar hij zes jaar mee optrok. „Dat je elkaar een beet je uit het oog gaat verliezen. Daar zit ik best vaak over na te denken", wilde hij wel kwijt. De studie in Breda was dan ook van korte duur. Al na enkele maan den was hij terug. „Het viel me erg tegen inBreda." Binnenkort pakt hij de draad weer op. Dan gaat hij dichterbij huis, op de hogeschool in Vlissingen, commerci ële economie studeren. Overigens zat Onne de afgelopen maan den niet stil. Als lid van Greenpeace en het CD JA de jongerenbeweging van de christen-democratie, bleef hij op tal van maatschappelijke terreinen actief. In de Stadsraad van Brouwei'shaven verte genwoordigt hij inmiddels de jeugd. Tussen de bedrijven door denkt hij nog vaak aan zijn jaren op het Professor Zee man College in Zierikzee. „Als ik de middelbare school, met dezelfde men sen van toen, nog eens zou kunnen door lopen, dan zou ik dat meteen doen." Henk Postma Grootveld, Zierikzee; Jelle Homburg, Goes; Marco de Jong, Hansweert; Jantine Joosse, 's-Heer Hendriks kinderen; Gerard Kamperman, Goes; ArthurKarelse, Goes; Piet van Klinken, Goes; Bastiaan de Koeïjer, Wolphaartsdijk; Syanni Kristaiijn, Kerkwerve; Maar ten van Malland, Renesse; Petra Meerman, Goes; Ro nald van Ouwerkerk, Kortgene; Herma Overbeeke, Waarde; Margaretha Slabbekoorn, Biezelinge; Me- rijn Straijer, Burgh-Haamstede; Marit Vercouteren, Yerseke; Frank Verwijs, Goes; Heieen Vreugdenhil, Kruiningen; Wouter de Vries, Zierikzee; Petra van Westen, Borssele. Gymnasium Hanneke Jol, Wissenkerke; Nienke Kroeger, Goes; Annemarie Oele, Goes. Calvijn College, Goes Dingena Bal, Nieuwerkerk; Hanneke Blaak, Kapelle; Marina Blaasse, Borssele; Evert Bogaard, Ooster land; Corien Boone, Hoedekenskerke; Jozias Boone,'s-Heer Hendrikskinderen; Arjan de Bruine, Oosterland; Christa Burger, Borssele; Hadassa Caan, Kapelle; Mariette Corbijn, Goes; Jenneke Dekker, Ka pelle; Jan Willem van Dijk, Goes; Jeanine van Dijk, Kapelle; Arianne Dorst, Nieuwerkerk; William Duy- zer, Wolphaartsdijk; Anita Eggebeen, Wolphaarts dijk; Anne-Mieke Fierloos, Goes; Pieter Flikweert, 's- Gravenpolder; Marieke Fluit, Wolphaartsdijk; Jo- landa Geluk, 's Heer-Hendrikskinderen; Elsbeth Goudswaard, Goes; Bastiaan Hamelink, Zierikzee; André Hamoen, Geersdijk; Maarten Hamoen, Geers dijk; Lindert van der Hart, Kruiningen; Janine Hazel- horst, Kloetinge; Anne Hoekman, Goes; Carine Hoekman, 's-Gravenpolder; Johnny Hoekman, 's- Gravenpolder; Annemarie Hoogstrate, Goes; Lies- beth Hubregtse, 's-Gravenpolder; Marnix van der Hulle, Oosterland; Jacquelien Jansen, Yerseke; Erik de Jonge, 's-Gravenpolder; Willem de Jonge, Kerk werve; Dick Kempe, Goes; Hanna Kesselaar, 's-Gra- venpolder; René Klijn, 's-Gravenpolder; Dineke van Koeveringe, Goes; Siebe Koopman, Goes; Arjen Kop- pejan, Nieuwdorp; Neleke de Korne, 's-Gravenpol der; Guido Koster, Goes; Heieen de Koster. 's-Gra venpolder; Ria de Koster, 's-Gravenpolder; Jan Krijger, Borssele; Marien Labeur, Nieuwerkerk; Gine- ke Lamme, Terneuzen; Lea van Liere, Borssele; Arine van der Linden, 's-Gravenpolder; Nicorine Luijendi|k, Zierikzee; John van der Maas, Nieuwerkerk; Wilma Maas. Wolphaartsdijk; Jeroen van der Meide. Brou wershaven; Annet Moerdijk, Borssele; Esther Moer dijk, Nieuwdorp; Lydia Moerdijk, Goes; Mariët Moer dijk, Borssele; Femke Niemantsverdriet, Kapelle; Jacob van Oostenbrugge, Bruinisse; Adriaan Over beeke. Kapelle; Elly Polak, Kapelle; Jacco Ringelberg, Zierikzee; Coby Sijp, Kapelle; Esther Slingerland, Bruinisse; Hendrika Toes, 's-Gravenpolder; Klazina Varkevisser, Goes; Linda Veerhoek, Nisse; Rineke van de Velde, Noordgouwe; Ellen Vos, 's-Gravenpol der; Gertrude Walhout, Goes; Jacolien Walhout, Borssele; Rianne Weekhout, Goes; Lennarl van der Wekken, Kerkwerve; Dennis van der Wielen, Nieu werkerk; Leandra Zandee, 's-Gravenpolder; Martijn Zandee, Goes; Havo Bram Aarnoudse, Tholen; Rianne Aarnoutse, 's-Gra venpolder; Anneke Allemekinders, 's-Gravenpolder; Tanja van As, Noordgouwe; Jeroen Baaijens, Mid delburg; Leenart van Beek, Kapelle; Martien Beeke, Kruiningen; Wendy Beeke, Kapelle; Wim van Belzen, Arnemuiden; Aart-Jan Bil, Kerkwerve; Linda Bliek, Krabbendijke; Lian Bogert, Tholen, Marielle Boone, Rilland; Marien Boone, Hoedekenskerke; Cees van den Bos, Bruinisse; Joan van Burg. Spui; Leonie Goudzwaard, Burgh-Haamstede; Marjorie Saman, Burgh-Haamstede, Jacob Capelle, Oosterland; Mar- greet Cornelisse, Tholen; Marjanne Deij, Goes; Ca therine Dekanic, 's Heer-Arendskerke; Petra Dekker, Oostkapelle; Adriaan van Dijke, Oud Vossemeer; Martijn van Dijken, Nieuwerkerk; Carlien Dinge- manse, Meliskerke; Maarten Don, Goes; Ilse van Oriel, 's Heer-Arendskerke; Eline van Duivendijk, Aagtekerke; Arianne van den Ende, Middelburg; An nemarie Heijboer, Nieuw- en St.-Joosland; Corine v.d. Bosse, Nieuw- en St.-Joosland; Pieter Geluk, Tholen; Dignie van Gorsel, Heinkenszand; Hanneke Goudappel, Middelburg; Marieke Goudswaard, Goes; Elsa van de Graaf, Arnemuiden; Joannie van de Graaf, Arnemuiden; Mattie Gunter, St.Annaland; Dirk-Jan Hoekman, Kruiningen; Peter van Hoorn, Ka pelle; Woudi van Houte, Goes; Miranda ten Hove, Nieuwerkerk; Annelies Jacobse, Oost-Souburg; Jaap Jansen, Kapelle; Ada de Jonge, Tholen; Arjo de Jonge, Hoek; Jos de Jonge, 's-Gravenpolder; Sarina Joosse, Meliskerke; Wim Kater. Nieuwerkerk; Ellen Koopman, St. Maartensdijk; Jannie Koopman, Goes; Marieke Koopman, St. Maartensdijk; Gerdien Kop- pert. Oosterland; Willine de Korte, Aagtekerke; Lydia de Koster, 's-Gravenpolder; Rieneke Kruijsse, Mid delburg; Suzan Lindhout, St. Annaland; Heidi Louis- se. Middelburg; Marline van Luijk, Oost-Souburg; Andreas Luiten, St. Laurens; Martin Lukasse, 's-Gra- venpolder; Karianne van der Maas, Nieuwerkerk; Eli se Maljaars, Middelburg; Marlies Maljaars, Kapelle; Piet Maljaars, Goes; Peter Meerman, Arnemuiden; Els Meijer, Middelburg; Henkjan Meijering, Goes; Lieneke Melse, Meliskerke; Susanne Mesu, Seroos- kerke(W); Joanne Minderhoud, Aagtekerke; Marleen Mol, Bruinisse; Mariët Mulder, Westkapelle, Corina Nagelkerke, Waarde; Bas Nieuwenhuijse, Schore; Leonard Nieuwenhuijse, Kapelle; Marjoke Nieuwen huijse, Oostdijk; Henriëtte Nieuwenhuize, Yerseke; Frans Nieuwenhuyzen, Kapelle; Joppa Nijsse, Kapel le; Niek Overbeeke, Goes; Joyce Paauwe, 's-Graven polder; Jerina Pladdet, Hoek; Bernd Rademaker, Rilland; Geja Riemens, Oud Vossemeer; Hanna Rie- mens, Meliskerke; Marijn Riemens, Meliskerke; Eline Rijstenbil, Scherpenisse; Anita Rottier, Yerseke; Jan- Willem Rottier, Meliskerke; Sarinke Rottier, Vlissin gen; Erika Ruissen, 's-Gravenpolder; Elze Ruit, Oost kapelle; Lenny Sanderse, Vlissingen; Harry Schot, Aagtekerke; Martine Schrier, Kapelle; Ella Simons, Tholen; Nathalie Simons, Hoek; Nico Simonse, Waarde; Annemarie Slabbekoorn, Kapelle; Letty Steenpoorte, Kruiningen; Dianne Steketee, Oostdijk; Eunice van Stuijvenberg, 's Heer-Arendskerke; Els Sturm, Veere; Martin Tïjssen, Scherpenisse; Jos Toes, 's-Gravenpolder; Cora van Velzen, Krabbendij ke; Dorinda Verhage, Biggekerke; Marleen Verkam man, Tholen; Neelke de Visser, Brouwershaven; Mark Vonk, Middelburg; Jan-Kees de Voogd, Grijps kerke; Martine de Vos, Kapelle; Anja Walhout, Terneuzen; Jozien Walhout, Borssele; Lonneke Wal hout. Arnemuiden; Janneke Westmaas, Arnemui den; Nico van Wijk, Vlissingen; Abraham Wisse, Oostkapelle; Leonie Zandee, Goes; Wietze Zwemer, Serooskerke(W); Petra Zwerus, Borssele; Vwo Claudia Bassie, Vlissingen; Johanneke Bezemer, Yerseke; Matthan Caan, Kapelle; Dolf van Dijk, Kapel le; Willemien van Dijk, Meliskerke; Robby Faas, Zaamslag; Pim Geelhoed, Goes; Laurian Goedege- buure, St. Annaland; Jan van de Graaf, Arnemuiden; Leen de (Braaf, Stavenisse; Rik van Groningen, Kapel le; Marnix Heijboer, St. Annaland; Elizabeth Heringa, Kapelle; Annemarie Hoekman, 's-Gravenpolder; Persijn Honkoop, Wilhelminadorp; Esther Hoogstra te, Yerseke; Carola Houtekamer, Krabbendijke; Steef Houweling, Heinkenszand; Gertrude Hubregtse, 's- Gravenpolder; Martijn van Iwaarden, Yerseke; Gijs- bert Jacobse, Vlissingen; Nico Joosse, Middelburg; Ruben de Keijzer, Vlissingen; Joeri van der Kloet, Ar nemuiden; Joske van Koeveringe, Kapelle; Dirk de Korne, 's-Gravenpolder; Martin Kristelijn, Brouwer shaven; Anton Kruit, Vlissingen; Johannes Luiten, St. Laurens; Jorina Lukasse, Wolphaartsdijk; Anja van der Maas, Oostkapelle; Simon Maljaars, Aagtekerke; Rianne de Nooijer, Arnemuiden; Wim de Oude, Yers eke; Cornelis Poppe, Kortgene; Erik Roeland, St. An naland; Anna Sanderse, Vlissingen; Marianne Schoe, Gapinge; Marco Spaans, Goes; Wilma Uijl, Poortvliet; Gerdien van Velzen, 's H.H.Kinderen; Pie ter Verhage, Kloetinge; Annemarie Vogel, Kapelle; Jacobus de Voogd, 's-Gravenpolder; Jetty de Waal, 's-Gravenpolder; CorWassink, Grijpskerke; Peter van der Welle, Wolphaartsdijk; Jacob-Jan Weststrate, Kapelle; Petra Weststrate, Krabbendijke; Cathy Wis se, Yerseke; Jolanda Zandee, Krabbendijke. Calvijn College, Middelburg Mirjam Bimmel, Oostkapelle; Lenneke Bolle, Middel burg; Anneke Boogaard, Middelburg; Carla Bosscha, O) c -C O c 4-» (U (0 4-J w c 0 cn 'c 0 0 JE o co 0 O Examen HAVO en VHBO Vragenboekje Middelburg; Marianne de Bruijn, Middelburg; Gerrit Cazant, Ritthem; Inge Dekker, Middelburg; Daniël Dingemanse, Vlissingen; Esther Dingemanse, Melis kerke; David van Duivendijk, Aagtekerke; Dirrie Egas, Middelburg; Marian Faasse, Westkapelle; Karianne Hegi, Middelburg; Maria den Hollander, Meliskerke; Hedy Hoogesteger, Middelburg; Gerarda Hus, Mid delburg; Martha Janse, Domburg; Nelleke Janse, Ar nemuiden; Dries Jobse, Aagtekerke; Gerben Kapaan, Vlissingen; Willy Karelse, Koudekerke; Timon de Keijzer, Vlissingen; Tamara Kesteloo, Koudekerke; Tjarco van der Kloet, Arnemuiden; Marcel de Kraker, Nieuw- en St. Joosland; Wilma de Kraker, Middel burg; Ferdinand de Landmeter, Aagtekerke; Eline van Leeuwen, Middelburg; Lennert Lievense, Vlissingen; Miranda van der Maas, Sint Laurens; Jan-Willem Maljaars, Aagtekerke; Klaas Marijs, Arnemuiden; Martina Marijs, Arnemuiden; Miriam Marinissen, Middelburg; Janneke van Moolenbroek, Middel burg; Lenneke de Munck, Middelburg; Joke Janse, Nieuw- en St. Joosland; Andries Nieuwenhuize, Vlis singen; Jacoline Nieuwenhuyzen, Middelburg; Mar- jon de Nooyer, Middelburg; Lydia Overtveld, Aagte kerke; Annemieke Pleijte, Arnemuiden; Trudi Ponse, Vlissingen; Jonathan de Putter, Biervliet; Naomi de Putter, Biervliet; Annemieke de Ridder, Arnemuiden; Bramco de Ridder, Arnemuiden; Jos de Ridder, Oost kapelle; Lennard de Rijke, Vrouwenpolder; Remco de Rijke, Aagtekerke; Jorina van Sabben, Serooskerke; Hanna Schoe, Gapinge; Marleen Sinke, Aagtekerke; Coralien de Visser, Serooskerke; Hanna de Visser, Oostkapelle; Tanja de Visser, Aagtekerke; Michel de Voogd, Meliskerke; Lydia Walhout, Oostkapelle; Maaike Wondergem, Arnemuiden. Calvijn College, Krabbendijke Vbo Bouwtechniek Gerson Baas, Kapelle; Berny van Beek, Kruiningen; Rien van den Berge, Kruiningen; Herman Bevelan der, St. Maartensdijk; Evert Bliek, Krabbendijke; Adri aan Bogert, Tholen; Johan Boone, Oostdijk; Jos Boone, Borssele; Bernick van den Bosse, Lewedorp; Arnold den Broeder, Yerseke; Pieter Dekker, Krab bendijke; Albart Jan van Duijn, Tholen; Jankees van Duuren, Kruiningen; Peter Geldof, Vlissingen; Chris Uzelenberg, Oosterland; Huib Kosten, Oostdijk; Je roen Koster, Yerseke; Jaco Lokerse, Krabbendijke; Arjan de Looff, Yerseke; Arjan Minnaard, 's-Graven polder; Pieter Nieuwenhuijse, Schore; Eduward de Rijke, St. Maartensdijk; Jacco Slingerland, Ooster land; William van de Velde, Kruiningen; Wouter Ver- helst, Terneuzen; Joop Versprille. Krabbendijke; Arjan Walhout, Borssele; Maarten van de Wege, Ter neuzen; Herman Weststrate, Krabbendijke; Niek Wis se, Terneuzen; René Wondergem, Arnemuiden; Lau van Zweden, Krabbendijke. Vbo Elektrotechniek Martijn van den Berg, Tholen; Frans van den Berge, Kruiningen; Johannis Capelle, Oosterland; Jos van Dijk, 's-Gravenpolder; Martijn Hofman, Meliskerke; Jan Kaan, Krabbendijke; Mart-Jan Krijger, Yerseke; André van Weenen, Oud Vossemeer; Mare Poort vliet, Kapelle; Jan Vermerris, Yerseke. Vbo Metaaltechniek Mario de Bat, Oostdijk; Arjan van den Berge, Kruinin gen; Artjan van den Berge, Kruiningen; Martijn Brou wer, 's-Gravenpolder; Gertjan Buijs, St. Philipsland; Huibert Cornelisse, Tholen; Teunis Dekker, Terneu zen; Geerard van Dijke, Oostburg; Leon Dommisse, Krabbendijke; Jos van Driel, Oosterland; Peter Flik weert, Nieuwerkerk; Cornelis Gunter, St. Annaland; Gabriël Gunter, St. Annaland; Henri den Hartog, 's- Gravenpolder; Henk van Heukelom, Nieuwerkerk; Christiaan Hoekman, 's-Gravenpolder; Peter Hoek man. 's-Gravenpolder; Pieter Hoogesteger, Yerseke; Pieter Jansen, Kruiningen; Iman van Koeveringe. Waarde; Leon Kosten, Kruiningen; Theodoor van 't Leven, Krabbendijke; Arco de Looff, Meliskerke; Frits van der Maas, Oostkapelle; Peter Meeuwsen, Krab bendijke; Rien Murre,'s-Gravenpolder; Arnoud Nieu wenhuize, Yerseke; Florus Noordhoek, Kruiningen; Leen Potappel, Stavenisse; Marcus Riemens, Melis kerke; Jan Schipper, 's-Gravenpolder; André Slabbe koorn, Goes; Kees Slabbekoorn, Yerseke; IJsbrand Stout, Wolphaartsdijk; Jan-Willem de Valk, Nieuwer kerk; Peter Verhage, Meliskerke; Huibert van Westen, St. Philipsland; Jan Weststrate, Krabbendijke. Vbo Verkooppraktijk Leonie de Bat, Krabbendijke; Leo Borgo, Krabbendij ke; José Duine, Hoedekenskerke; Bianca Goud, Krui ningen; Anneke van Hartingsveldt, 's-Gravenpolder; Rienk Hoogerland, Krabbendijke; Jaantje Jacobse, Arnemuiden; Corina Kosten, Kruiningen; Jan-Kees de Koster, 's-Gravenpolder; Janneke Maas, Yerseke; Jessica Maljaars, Middelburg; Andres Oosdijk, Ka pelle; Quintijn Pieper, Oostdijk; Rien Poortvliet, 's-Gravenpolder; Karin Sinke, Yerseke; Mirjam van Utrecht, Kruiningen; Frans Vaders, Krabbendijke; Christine Vogelaar, Yerseke; Carla Weststrate, Krab bendijke; Jaap Zandee, 's-Gravenpolder. Vbo Verzorging Hanna Aarnoudse, Terneuzen; Marinette Aarnoutse, 's-Gravenpolder; Neline Aarnoutse, 's-Gravenpol der; Martin de Bat, 's-Gravenpolder; Nelleke Beek man, Middelburg; Marije van Belzen, Middelburg; Marleen Boeder. Kruiningen; Kees van de Breevaart, Meliskerke; Corine Bustraan, Kamperland; Jolien Bu- tijn, Kruiningen; Arianda Dekker, St. Philipsland; Ca rine Dekker, Oostkapelle; Corina Dekker, Middelburg; Nelleke Dieleman, Oost-Souburg; Rianda Dooge, Oosterland; Heieen Dorst, Nieuwerkerk; José van Ec- keveld, St. Philipsland; Gertjan Eggebeen, 's-Graven- polder; Marleen Fieret,Schoondijke;Anne-Marie van Fraassen, Waarde; Carlijne de Frel, Tholen; Linda Geense, Yerseke; Cora Goedbloed, Veere; Marieke Goedegebuure, St. Maartensdijk; Annelies de Gof- fau, Yerseke; Liesbeth van Gorsel, Oud-Vossemeer; Anne-Marie Goud, Waarde; Rien Houmes, Goes; Ma riëlle van Iwaarden, Waarde; Mariëlle de Jonge, Ter neuzen; Martine Joziasse, Middelburg; Marina van Keulen, Meliskerke; Henny van Klinken, Nieuwer kerk; Hanneke Knoop, Kruiningen; Sjanie Knop, Oos terland; Naomi Koutstaal, Yerseke; Sandra Kriek- aard, Krabbendijke; Annemieke Kriekaart, Kloetinge; Jan Kruijthoff, Rilland; Arianne de Landmeter, Bors sele; Henrieke de Landmeter, Borssele; Suzanna Louws, Middelburg; Tabitha Louws, Oostkapelle; Mathilde Luteijn, Krabbendijke; Isabella Marijs, Ar nemuiden; Hetty Meeuwsen, Waarde; Connie Meul- meester, Arnemuiden; Johanna Oreel, Arnemuiden; Truida van de Pol, Kruiningen; Heieen Potappel, Sta venisse; Jacobine Reijngoudt, St. Philipsland; Jean- net Reijngoudt, St. Philipsland; Mariëlle Riedijk, Yers eke; Lenny de Rijke, Middelburg; Corina Rijstenbil, Scherpenisse; Gretha Roos, Arnemuiden; Joost Schipper, Goes; Karin Schriek, Krabbendijke; Sabina Servaas, Oosterland; Maaike Sinke, Kruiningen; Mar janne Steenpoorte, Oosterland; Jolanda de Visser, Oostkapelle; Marian de Visser, Westkapelle; Maartje de Voogd, Grijpskerke; Marry van Vossen, St. Philips land; José Walhout, Goes; Marian van der Werf, Oos terland; Matilda Weststrate, Kruiningen; Suzanne van Wieringen, Krabbendijke; Corrie Wisse, Terneu zen; Dineke Witsel, Krabbendijke; Annë van de Zan- de, Krabbendijke; Joanneke Zandee, Krabbendijke; Adriaan Zweemer, Kruiningen. Mavo Willy van den Berge, Yerseke; Roland van Braak, Ter neuzen; Francois Butijn, Yerseke; Alice Delzenne, Yerseke; Florus Duerink, Zaamslag; Margreet van Genderen, Zaamslag; Jannien de Goffau, Oostdijk; Jeanine Heystek, Yerseke; Aart Hollemans, Krabben dijke; Arjan Jansen, Kruiningen; Tamara Ketting, Yerseke; Marriët Koster, Yerseke; Cees Kriekaard, Oostdijk; Kevin van Leerzem, Oostdijk; Janique de Leeuw, Yerseke; Marina Lobbezoo, Waarde; Fran- cien van der Maas, Krabbendijke; Sandra Meijaard, Yerseke; Richard Mieras, Kruiningen; Bastianne Mo lenaar, Zaamslag; Johanneke Neels, Oostdijk; Joan neke Nieuwenhuijse, Yerseke; Linda Oostdijk, Krabbendijke; Elien Otte, Kruiningen; Jacco van Paasschen, Krabbendijke; Marlies Polderman. Oost dijk; Wilmy Schouwenaar, Krabbendijke; Marjolein Sinke, Krabbendijke; Linda Snoep, Yerseke; Lydia Steketee, Yerseke; Joost Stout, Waarde; Joost Vis ser, Waarde; Carin Wisse, Yerseke; Gert-Jan Wisse, Oostdijk. illustratie Erjan van den Bosse Calvijn College, Tholen Mavo Martine van der Aa, St. Maartensdijk; Armand Baaij ens, Scherpenisse; Marjolein van Belzen, Tholen; Maurits Boer, Tholen; Judith op den Brouw, St. Maar tensdijk; Kees van Dieren, Poortvliet; André de Graaf, Poortvliet; Cees de Groen, Tholen; Dianne de Groen, Tholen; Leonie van Harberden, St. Philipsland; Die- ger Harmsen, Scherpenisse; Johannes den Hartog, St. Maartensdijk; Jaco Heijboer, Tholen; Colinda van Houdt, St. Annaland; Laurens Huizer, Dinteloord; Abram Jansen, Poortvliet; Ankie Kersbergen, Oud- Vossemeer; Martien Klippel, Stavenisse; Carina Kloet, St. Maartensdijk; Trudy Kloet, St. Maartens dijk; Arjan Kooistra, Tholen; Arno van der M^le, Poortvliet; Johanna Mol, Tholen; Judith Pansier, Halsteren; Daniël Penning, St. Annaland; Mariska Polderman, St. Annaland; Nanja Polderman, St. An naland; Niels Priem, Tholen; Martha Prins, St. Anna land; Lenie Quist,Tholen; Rien Schakel, Tholen; Dirk- Jan Schipper, Scherpenisse; Suzan Smit, Tholen; Machiel van der Wiel, Tholen; Marlien van Zielst, Tholen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 10