De Jong en Thomas uit kernploeg Ullrich nadert Tour-vorm Arbiter Hemmer blijft jaar geschorst Bondscoach Van der Lende heeft na jaar alleen De Loor en Groenewold over Ontsnapping geeft Krajicek voldoening op gras Rosmalen Schaatsribbels misschien in Tour de France Bronzen plaats judoka Schipper Van Tatenhove zevende op NK Krajicek begint tegen Steven Bulls biedt Pippen 80 miljoen Poule-indeling Amstel Cup uitslagen agenda Verstappen in beeld bij Stewart-renstal Nederlagen voor zusjes Cobussen door Rudy Boogert MIDDELBURG - De schorsing van een jaar voor voetbal scheidsrechter Marcel Hem- mer uit Middelburg is in hoger beroep gehandhaafd gebleven. Henuner kreeg de straf naar aanleiding van het uitdelen van een kopstoot aan de keeper van voetbalvereniging Duive- land in het competitieduel met Apollo. Het ludieke incident speelde zich begin maart af in 's-Gra- venpolder. De KNVB legde de Middelburgse arbiter direct een voorlopige schorsing op, zodat hij geen enkele activiteit mocht uitvoeren onder de vleu gels van de KNVB. De officiële uitspraak van de voetbalbond kwam een maand later: één jaar schorsing. Hemmer ging meteen in hoger beroep, maar de beroepscom missie heeft zijn schorsing in middels gewoon gehandhaafd. Hemmer: „De KNVB ligt ge woon te slapen. Normaal ge sproken worden schorsingen in hoger beroep fors verminderd. Maar niet bij mij. De bond heeft niet eens een mondeling onderzoek ingesteld naar de zaak." De schorsing betekent dat Hemmer geen wedstrijden meer mag fluiten, niet meer bij zijn ploeg Middelburg 2 mag spelen en niet meer zijn functie als consul van de velden van Jong Ambon mag vervullen. En dat doet pijn. „Op zijn Hol lands gezegd voel ik me ge naaid door de KNVB. Ze staan altijd achter de scheidsrechter, maar niet in mijn geval. Ik overweeg zelfs te stoppen met fluiten. Ze hebben me de lust ontnomen om mijn hobby uit te oefenen. Dat knaagt aan me. Gelukkig krijg ik van alle kan ten positieve reacties en dat houdt me op de been. Alleen de KNVB werkt niet mee en daar gaat het om." Hemmers laatste poging om in het reine te komen met de KNVB gaat in een een-tweetje met de COVS. „Als het voet balseizoen begint ga ik met de hulp van de scheidsrechtersor- ganisatie een verzoek tot gratie indienen. Als dat afgewezen wordt, is het televisieprogram ma 'Breekijzer' van Pieter Storms mijn laatste hoop." van onze sportredactie DEN HAAG - Van de vijf vrou wen met wie kernploegcoach Sijt je van der Lende een jaar ge leden fris aan een nieuw schaatsseizoen begon, zijn al leen nog Barbara de Loor en Re- nate Groenewold over. Niet zo zeer het aangekondigde vertrek van Annemarie Thomas, maar vooral dat van Tonny de Jong wekt enige verbazing. Want het was De Jong die jarenlang haar mond vol had over de 'Sijtje- spirit'. Van der Lende was, als trainster van het Friese gewest, de schaatsmoeder van De Jong. Maar de bijna 24-jarige Heeren- veense acht het nu tijd de na velstreng door te knippen. Ze verwacht komend jaar onder de hoede van de Amerikaanse sprintcoach Peter Mueller har der te gaan schaatsen. Annama- rie Thomas neemt nog twee we ken de tijd om haar keuze voor de toekomst te maken. Voor Carla Zijlstra was eerder al door het sectiebestuur besloten. Voor de Groningse is geen plaats meer in de kernploeg. Sfeer De verschuivingen komen niet onverwacht. De sfeer in de vrou wenkernploeg werd in de voor bije winter door de uitblijvende successen en de uiteenlopende karakters danig op de proef ge steld. Voor de vier allroundsters Thomas, De Jong, De Loor en Zijlstra bleef de teller tijdens de Winterspelen op nul staan, ter wijl sprintster Marianne Tim mer de harten van de natie stal door in Nagano twee maal goud te winnen, Het ontging de kernploegvrou wen - De Jong en Thomas in het bijzonder - niet dat de voorma lige allroundster Timmer in het sprintteam van Mueller een enorme vooruitgang had ge boekt. Thomas en De Jong spra ken afgelopen zondag, in het bijzijn van topsportcoördinator Ab Krook, met Peter Mueller over de overstap naar de sprint- ploeg. Keuze gemaakt De Jong heeft haar keuze al ge maakt en zal tussen de sprinters een individueel programma vol gen. Voor De Jong is Mueller na Krook, Van der Wulp en Van dei- Lende de vierde coach in vier jaar. „Er is nog geen definitieve beslissing genomen, maar het is aannemelijk dat Tonny en An- namarie naar de ploeg van Peter Mueller zullen gaan", aldus Krook. „Ze hebben him interes se geuit en Peter ziet het ook zit ten." Annamarie Thomas (26) heeft eerder de wens kenbaar ge maakt zich te willen specialise ren op de sprintafstanden. Tho mas is er nog niet helemaal uit voor welke ploeg en coach ze zal kiezen, maar dat ze de kern ploeg allround de rug toekeert is wel zeker. „Ik heb meerdere op ties", zegt Thomas. Trouw Van der Lende blijft gewoon aan. ondanks het feit dat haar ploeg is geslonken tot een twee tal. Krook en Van der Lende wil len, in relatie tot de vrouwen kernploeg, nog niet op de zaken vooruitlopen. Barbara de Loor blijft, niet gehinderd door het rumoer, haar coach trouw. Ze heeft als een van de weinigen de van onze sportredactie ROSMALEN - Ook de twee de dag van Rosmalen viel bij na geheel ten offer aan regen en onweersbuien. Maar het slot maakte veel goed. Titel houder Richard Krajicek en debutant John van Lottum plaatsten zich voor de twee de ronde van Nederlands eni ge •grastoernooi, waar het gisteren beter klunen was dan tennissen. Toen eindelijk de hoosbuien plaats hadden gemaakt voor een waterig zonnetje leek een nieuwe beproeving voor toernooidirecteur Marcel Hunze aanstaande. De blik sem leek ingeslagen in Kraji- ceks hoofd. Overdreven voorzichtig beende de lange Hagenaar over het centre- court .Bang voor een blessure die hem volgende week zou kunnen weghouden van Wimbledon. Dat spelen op gras een tricky bezigheid is, weet Krajicek als geen ander. „Je moet niet bang zijn om uit te glijden. Juist als je voorzichtig bent, loop je de grootste risico's", had hij zichzelf voorgehou den. Maar evenals in Halle tegen Magnus Larsson bleef dinsdag die wetenschap in zijn hoofd zitten en niet in zijn benen. Tiebreak Routinier Richard From- berg, als één van de weinige Australiërs beter op hard court dan op gras, serveerde er lustig op los. Zonder dat hem door zijn tegenstander iets in de weg werd gelegd. Krajicek sloeg in de eerste set pas toe in de tiebreak (7-0) en verloor zowaar de tweede na eerst een achterstand van 2-4 te hebben goedgemaakt (4- 6). De derde eindigde opnieuw in een tiebreak. Dankzij een mini-break voor 4-2 kreeg hij bij 6-4 twee matchpoints. Op eigen service verknoeide hij het eerste met een uiterst on handig geplaatste volley. Fromberg aan service: een goeie eerste klap. Een half hoge bal terug, die de Austra liër onderin het net volleerde (7-5). Die gelukkige ontknoping bleek een wereld van verschil te betekenen voor Krajicek. Nog een paar potjes te gaan in Rosmalen is het goede ge voel terug. Zo vlak voor Wimbledon is dat louter winst. Zelfs Brad Steven, zijn tegenstander in de eerste ronde van de Londense hoofdstad, boezemt hem geen angst in, al was de Nieuwzeelander in Kraji- ceks gloriejaar 1996 de enige die hem een set afpakte. „Hij maakt weinig fouten, maar ook geen geweldige winners. Hij zal me veel laten werken, maar ik hoef niet bang te zijn, dat ik van de baan wordt ge blazen." Inmiddels was John van Lot tum doende de voor veel geld op het laatste moment bin nengehaalde Nicolas Kiefer vakkundig te slopen. Tot zijn eigen verbazing min of meer. Zijn voorbereiding op het grasseizoen had naar eigen zeggen op niets geleken. Een tripje naar Surbiton viel in het water en op Queens ver overde hij op de Fransman Clement precies een game. Extra training Toen hij zich vrijdag meldde voor de kwalificatie, was dat vooral bedoeld om weer wat extra training te krijgen. Niet om te winnen. Die ge dachte kwam pas bij hem op, toen bleek dat hij als aller laatste nog net direct voor het hoofdtoernooi in aan merking kwam. Michiel Schapers, die hem een wild card had geweigerd, keek toe hoe Van Lottum met superieur gemak de moeilij ke omstandigheden en een gerenommeerde tegenstan der (Kiefer bereikte vorig jaar op Wimbledon de kwart finales) de baas bleef. Zijn concentratie was zo groot dat hij pas op het laatste moment besefte voor de wedstrijd te serveren. De 68 punten die hij ermee verdiende, zullen Van Lot tum ongetwijfeld een push geven voor de wereldrang lijst. Zijn doel is de top-vijf- tig, Maar om debetrekkelijk heid daarvan aan te geven, blikte hij even terug. „Een jaar geleden dacht ik er heel anders over. Precies op deze dag werd ik uit Jong Oranje gezet." ANP nieuwe overeenkomst met de KNSB vorige week van een handtekening voorzien. „Ik heb mijn vertrouwen in Sijtje niet verloren", zegt De Loor. „In de loop der jaren zijn we op elkaar ingespeeld ge raakt. Ik denk dat de andere schaatsers de oplossing niet al tijd bij andere coaches moeten zoeken, maar ook eens bij zich zelf te rade moeten gaan." GPD Sijtje van der Lende (i ploeg. van onze sportredactie BIEL - Jan Ullrich komt in Tour-vorm. De Duitser reed gisteren tijdens de proloog van de Ronde van Zwitserland naar de derde plaats. Het verschil met de Franse winnaar Laurent Jalabert na 5,6 ki lometer was vier tellenDe F ranse renner Philippe Gaumont eindigde als tweede op twee seconden. Erik Dekker, aan het begin van het seizoen ook sukkelend, finishte als vierde. De renner uit de Rabobank-ploeg had, net als Ullrich, een achter stand van vier seconden. Michele Bartoli meldde zich enkele uren voor de start af. De Italiaanse winnaar van de wereldbe- kerklassieker Luik-Bastenaken-Luik kampt met een bronchitis. De verwachting is dat de leider in de strijd om de wereldbeker drie weken geen koer sen kan rijden. Bartoli zal de Tour in dat geval overslaan. Eerder had hij volgens zijn ploegleider aangegeven een start te overwegen. Tourploegen De organisatie van de Ronde van Frankrijk heeft 21 ploegen aangewezen voor de 85e editie, die 11 juli in Dublin van start gaat. Zestien ecjuijDes, waarbij de Nederlandse formaties TVM-Farm Frites en Rabobank, waren in f ebruari al op grond van de plaats op de UCI-ranglijst zeker van een de start. De Tour-directie wees dinsdag de laatste vijf teams aan. ASICS-CGA Riso Scotti (beide Italië), Vitalicio Seguros (Spanje) en het in Frankrijk geregistreer de Cofidis kregen een wi ld card. Cofidis en ASICS op grond van hun hoge klasseringen inmiddels op de wereldranglijst. ASICS liet daarnaast weten dat kopman Michele Bartoli, winnaar van de we ;s) heeft na een seizoen alleen nog Barbara de Loor (links) en Renate Groenewold over als pupillen van de kern foto Catrinus van der Veen/GPD BIEL - Tijdens de Olympische Winterspelen van Nagano zat Erik Dekker thuis voor de buis en keek met verbazing naar de flitspakken van de Nederlandse schaatsers, 'Belg' Bart Veld kamp en 'Oostenrijker' Marnix ten Kortenaar. Die ribbels, dacht de coureur toen, zouden misschien ook in de wielersport van waarde kunnen zijn. Het uiteindelijke resultaat van een en ander: Rabobank-renner Erik Dekker, die lange tijd kampte met een hamstringbles sure, reed gisteren de proloog van de Ronde van Zwitserland met vier soortgelijke strips op de onderbenen geplakt. Hij werd er knap vierde mee. Achter winnaar Laurent Jalabert, Phi lippe Gaumont en een opval lend frisse Jan Ullrich. Tour De (schaats)strips doen wellicht straks ook hun intrede in de Tour de France. Tijd om ze daar vóór nog uitvoerig te testen is er overigens niet meer. Bij de Ne derlandse profploeg gaat men uit van de ervaringen die Adrie van Diemen, de trainingsbege leider van de junioren en ama teurs, de afgelopen tijd heeft op gedaan. De inspanningsfysioloog trok met de amateurs van de Rabo- bank-formatie naar de wind tunnel in de Flevopolder en testte de strips bovendien in de tijdrit van Olympia's Ronde. De resultaten daarvan zijn geheim. „Maar", zegt Van Diemen, „ga er maar vanuit dat ze dermate bemoedigend waren, dat het nuttig is om ermee door te gaan". Enthousiast De grootste vrees van Erik Dek ker was gisteren of de strips, die vijf uur voor de proloog op de onderbenen werden geplakt, niet los zouden raken. Of ze niet zouden gaan 'trekken' ook. Na afloop was Dekker enthousiast. ,Ik voelde ze niet eens meer zit ten. Je merkt er niets van, dat is belangrijk, want als zoiets gaat irriteren schiet je er dus niets mee op". „Die schaatsers hebben een en ander uitvoerig aan de Techni sche Universiteit van Delft la ten testen en dan mag je toch aannemen dat het geen flauwe kul is. Hoeveel het in tijd scheelt kun je tijdens zo'n korte tijdrit moeilijk zeggen, maar het kan net een paar plaatsen uitma ken". GPD Laurent Jalabert heeft reden tot lachen, na zijn zege in de proloog van de Ronde van Zwitserland. foto Michele Limina/ANP Deelnemersveld Ronde van Frankrijk compleet reldbekerrace Luik-Bastenaken-Luik en drager van de rose leiderstrui in de Giro d'Italia, over weegt alsnog in de Tour te starten. „Dat laatste zou mooi zijn", zei de Franse Tour-directeur Jean- Marie Leblanc, „maar speelde geen rol in ons be sluit." Riso Scotti kreeg de voorkeur boven Cantina Tol- lo. Een moeilijke beslissing. „De prestaties van die beide ploegen waren nagenoeg hetzelfde", zei Leblanc, die met zijn met selectiecommissie de komst van de Italianen Minali en Baldato beter achtte dan het eventuele aantreden van de gere nommeerde tijdrijder Sergei Gontsjar. De organisatoren besloten voorts het Franse Big Mat-Auber 93 toe te laten als 21e ploeg om het aantal Franse renners op peil te brengen. In de laatste twee edities van de Franse ronde lag het aantal coureurs uit het organiserende land steeds boven de veertig. Tour-directeur Jean-Marie Le blanc wilde dat aantal dit jaar ook weer aan de start hebben. „Inde laatste Giro reden 101 Italianen, vorig jaar in de Vuelta 44 Spanjaarden. Dan is het niet vreemd dat wij als Franse organisator ook mini maal veertig landgenoten aan de start willen hebben", verklaarde hij de jokerrol voor het kleinschalige Big Mat-Auber. Frankrijk en Italië leveren door de keuze voor Big Mat zes formaties. De deelnemerslijst ziet er als volgt uit (elke ploeg telt negen renners, in totaal dus 189): Frankrijk: Festina, La Francaise des Jeux, Gan, Casino, Co fidis en Big Mat-Aubert'93; Italië: Mapei, Saeco, Mercatone Uno, Polti. ASICS-CGA en Riso Scot ti; Spanje: ONCE, Banesto. Kelme en Vitalicio Se guros; Nederland: TVM en Rabobank; Duitsland: Telekom: België: Lotto; Verenigde Staten: US Postal. DPA/ANP VENRAY - Tijdens het internationaal judotoernooi van judo club Venray is Sander Schipper uit Goes derde geworden. Sander Schipper kwam uit (gewichtsklasse tot 81 kilogram) in een poule van 40 deelnemers uit verschillende landen. Na achtereenvolgens van een Engelsman, een Duitser en de Ne derlander Peter van Straten te hebben gewonnen, verloor de Goesenaar in de vierde ronde van Lars Huizinga (clubgenoot bij SI de Korte-Hoogvliet) met een binnendijworp. De strijd om de derde plaats won de Goese judoka van de Duitser Christiaan Koch met een sankaku (driehoekstechniek). GRAMSBERGEN - Jaap van Tatenhove uit Axel is zevende' geworden bij het nationale kampioenschap skeeleren in Gramsbergen. Nederlands kampioen werd Elwin van de Belt: uit Hattemerbroek. Halverwege de koers zorgde een massale valpartij voor tekening in de koers. Kees de Goffan (Rilland), Pascal van de Broeke (Goes) en Van Tatenhove bevonden zich in de dertien man sterke kopgroep. Diverse uitlooppogingen van de Zeeuwse deelnemers waren niet succesvol en in de fi nale konden ze niet meedingen naar de podiumplaatsen. De Goffan eindigde als tiende, Van de Broeke al dertiende. Fred dy van Drongelen uit Borssele viel met kramp uit. LONDEN - Richard Krajicek begint het tennistoernooi van Wimbledon volgende week tegen de Nieuw-Zeelander Brett Steven. De Hagenaar, die het Grandslamevenement in 1996 won, is als negende geplaatst. Paul Haarhuis heeft de Ameri kaan Jeff Tarango als eerste opponent. Jan Siemerink start te gen de Tsjech Slava Dosedel, John van Lottum ontmoet de Fransman Guillaume Raoux en Sjeng Schalken staat als ou-i verture van het grastoernooi tegenover de Amerikaan Jean Michael Gambill. Bij de vrouwen zijn ontbreekt Brenda Schultz-McCarthy omdat ze revalideert van een rugblessure. Kristie Boogert begint tegen de Japanse Miho Saeki, Miriam Oremans opent tegen de Duitse Elena Wagner en Seda Noor- lander begint tegen Olga Loegina uit Oekraïne. ANP CHICAGO - De Chicago Bulls wil de kern van de ploeg die zes NBA-titels in de laatste acht jaar behaalde, intact houden. De leiding heeft Scottie Pippen een aanbieding gedaan van tach tig miljoen gulden voor twee jaar. De aanbieding wordt op 1 juli van kracht, de dag dat de huidige verbintenis van Pippen met de Bulls afloopt. Met de aanbieding wil de Bulls voorko men dat Michael Jordan een punt achter zijn fabuleuze carri ère zet. Voorwaarde van Jordan nog een of twee jaar door te gaan is dat Pippen en coach Jackson bijtekenen. Pippen is vanaf 1 juli transfervrij. Jackson staat in de belangstelling van de Seattle Supersonics. AFP ZEIST - De KNVB heeft de poule-indeling voor de eerste ron de van de strijd om de Amstel Cup bekend gemaakt. De loting is als volgt: poule 1: RKC, FC Den Bosch, WSC, Katwijk. Pou le 2: Fortuna S, Helmond Sport, UDI'19, Halsteren. Poule 3: NEC, GA Eagles, De Treffers, IJsselmeervogels. Poule 4: FC Twente, Heracles, AGOW, Vitesse 2. Poule 5: FC Utrecht, Tel star, Excelsior, Ajax 2. Poule 6: De Graafschap, FC Zwolle, ACV, Drachten. Poule 7: NAC, TOP Oss, Dordrecht'90, Tone- gido, SHO. Poule 8: Sparta, ADO Den Haag, Barendrecht, ARC. Poule 9: Roda JC, Eindhoven, RBC, Schijndel. Poule 10: MVV, VW, Panningen, Gemert. Poule 11: FC Groningen, Em- men, Appingedam, Urk. Poule 12: Volendam, Cambuur, Nij- enrodes, Hollandia. Poule 13: AZ, Veendam, Haarlem, FC Lisse, Stormvogels. ANP Sportprijsvragen Lucky 10 van dinsdag 16 juni: 3-9-10-13- 15-18-22-29-33-42-44-46-51-54-59-60- 62-67-72-77. (onder voorbehoud). Tennis Burgh-Haamstede. Sterretjestoernooi. Meisjesenkel tot en met 10 jaar: Jacky Steehouwer-Linsey Schrier 4-0, Marijke Mastrigt-Yvon Cobussen 3-1. Jongens- dubbel tot met 10 jaar: Meertens/De Waal-Olree/Willemse 4-0. Jongensenkel tot en met 12 jaar: Hugo Eekhout-Lars Stols 4-0. Meisjesenkel tot en met 14 jaar: Hanneke van de Meide-lnge Cobus sen 4-0, Sabine Padmos-Roos Romeyn 4-0. Meisjesdubbel tot en met 14 jaar: Padmos/Van de Meide-De Ruiter/De Broekert 4-0. Jongensenkel tot en met 16 jaar: Oscar Fonteine-Eric van Achte ren 2-2, Barry Groenendijk-Wilco den Dunnen 4-0, Hans Stols-Mark Meertens 2-2, Marcel Steine-Arjen van Schelven 4- 0. Rosmalen. Mannen, 1 miljoen gulden, vrouwen 330.000 gulden. Mannen. Eer ste ronde: Krajicek (Ned/4) - Fromberg (Aus) 7-6 4-6 7-6, Van Lottum (Ned) - Kie fer (Dui/5) 7-5 6-4, Damm (Tsj) - Spadea (VSt) 6-47-5. Vrouwen. Eerste ronde: Ap pelmans (Bel/4) - Torrens-Valero (Spa) 6- 26-1, Snyder (VSt) - Kleinova (Tsj) 6-0 4-6 6-1, Gersi (Tsj) - Hrdlickova (Tsj) 6-1 6-4. Eastbourne. Vrouwen. 900.000 gulden. Eerste ronde: Serena Williams (VSt) - Sa- wamatsu (Jap) 6-47-5, Sugiyama (Jap/8) - Grzybowska (Pol) 6-4 6-4, Tanasugarn (Tha)-Miller (VSt) 6-4 6-4, Zvereva(WRu) - Vento (Ven) 7-5 6-3, Koernikova (Rus/6) - Fusai (Fra) 2-6 6-1 6-3, Smith (GBr) - Ba- suki (Ino) 6-4 3-3 opgave Basuki, De Swardt (ZAf) - Raymond (VSt) 6-07-6, De- chy (Fra) - Li Fang (Chn) 6-4 6-4. Nottingham. Mannen. 630.000 gulden. Eerste ronde: Pozzi (ita) - Rios (Chl/1) 3-6 6-46-0, Prinosil (Dui)- Arazi (Mar/8) 6-3 6- 4, Pioline (Fra/4) - Nydahl (Zwe) 6-4 6-4, Woodforde (Aus) - Clement (Fra) 6-1 4-6 6-1, Golmard (Fra) - Larsson (Zwe) 6-2 7- 6, Draper (Aus) - Gimelstob (VSt) 6-3 4-6 7-6, Björkman (Zwe/2) - Gollner (Dui) 6-4 6-4, Wayne Black (Zim) - Woodbridge (Aus/5) 7-6 7-6, Golmard (Fra) - Larsson (Zwe) 6-2 7-6, Canas (Arg) - Lee (GBr) 6-1 6-4, Steven (NZe) - Derlgado (Par) 7-66-3, Reneberg (VSt) - Cowan (GBr) 6-4 6-3, Nestor (Ca n) - Basti (Zwi7-5 6-3, Stafford (ZAf) -Tieleman (Ita) 4-6 6-47-5, Sargsian j (Arm) - Mantilla (Spa/4) 6-3 6-7 7-6, Byron Black (Zim) - Lapentti (Ecu) 6-0 6-2. Wielrennen Biel. Ronde van Zwitserland. Proloog: 1. Laurent Jalabert (Fra) 5,6 km in 6.35, 2. Gaumont (Fra) 0.02, 3. Ullrich (Dui) 0.04, 4. Dekker (Ned), 5. Boscardin (Zwi) 0.05, 6. Dufaux (Zwi), 7. Millar (GBr) 0.07, 8. Meier (Zwi), 9. Beat Zberg (Zwi) 0.09,10. Nardello (Ita), 44. Van Heeswijk 0.21, 50. Den Bakker 0.22,53. Van Bon. woensdag— Atletiek Zeeuws Avond Baancircuit. Goes. Aan-! vang 18.45 uur: 600 meter, 800 meter, 3000 meter, kogel, discus, hoog en ver. Bij de mannen en de junioren A/B kan de Zeeuwse titel worden behaald op de 800 meter en op discuswerpen. De vrouwen en de junioren A/B strijden om de Zeeuw se titel op de 800 meter, discus en ver. Sportpark Het Schenge te Goes. Trimlopen Krekenloop. Westkapelle. Aanvang 19.30 uur: 2.7 kilometer en 5.4 kilometer. Inschrijven aan de Ridderkerklaan te Westkapelle. van onze sportredactie MAGNY COURS - Jos Verstap pen is in beeld bij de Stewart- renstal voor de formule I race op 28 juni om de Grote Prijs van Frankrijk. De 26-jarige Lim burger zal dit weekeinde op het circuit van Magny Cours een test afleggen in een wagen van Stewart. Verstappen reed het vorige sei zoen bij Tyrrell. Daar werd zijn contract voor dit seizoen niet verlengd. Bij Stewart is de lei ding ontevreden over de presta ties van de Deen Jan Magnus- sen, cüe dit seizoen zeven keer aan de start kwam. Verstappen komt in aanmerking als zijn mo gelijke opvolger. „Het worden drie belangrijke dagen", keek de coureur vooruit op het testwerk op Magny Cours. „Ik krijg een nieuwe kans, moet me goed voorberei den. Ik hoop dat ze me nemen." Magnussen is niet uitgenodigd voor de sessie. De Deen, in totaal goed voor 25 GP's, veroverde ruim een week geleden wel zijn eerste WK- punt door in de race op het cir cuit van Montreal als zesde te eindigen. RTR/ANP BURGH-HAAMSTEDE - De tenniszusjes Yvon en Inge Co bussen uit Scharendijke zijn op de derde dag van het Sterretjes- toernooi in Burgh-Haamstede niet tot winst gekomen. In de jongste leeftijdscategorie, tot en met tien j aar, verloor Yvon Cobussen met 3-1 van Marijke Mastrigt van het organiserende TC Westerschouwen. Haar ou dere zus Inge Cobussen moest met 4-0 haar meerdere erken nen in Hanneke van de Meide van TV Brouwershaven. Hét be trof een wedstrijd bij de meisjes tot en met veertien jaar. In het jongensenkelspel tot en met zestien jaar boekte thuis- speler Marcel Steine een over winning op Ai-jan van Schelven uit Schuddebeurs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 42