Samba slechts op tribune Oranje gaat via de vleugels PZC Perskaarten Baas ticketbureau kan op dertien juli de deuren sluiten sport 26 over. Prominenten bij Oranje KNVB stuurt FIFA tweede brief Nieuw kaartentekort dreigt WK-cijfers Brazilië freewheelt naar tweede ronde met 3-0 winst op Marokko woensdag 17 juni 1998 Craig Burley houdt Schotse droom levend BORDEAUX - Craig Bur- ley heeft de droom van de Bravehearts uit Schot land intact gehouden. De 26-jarige middenvelder van Celtic tikte gister avond in Bordeaux de Schotten naar de 1-1 te gen Noorwegen. Door het gelijke spel behield Schotland de kans op een plaats in de tweede ronde. Dat zou een primeur bete kenen voor de Schotten op hun achtste WK. In de ze ven voorgaande edities kwamen ze eerder thuis dan de ansichtkaarten. Na de nederlaag tegen Brazilië (1-2) was één punt tegen Noorwegen noodzakelijk om uitscha keling te voorkomen. Na de openingstreffer van Harvard Flo, dertig se conden na de rust, zag het er donker uit voor de Schotten. De ploeg speel de vol temperament, met wilskracht en passie, maar een afmaker ont brak. Totdat Burley in de 66e minuut een lange pass van invaller Weir op waarde schatte en de ge lijkmaker koel over doel man Grodas tikte. .Burley ging na de achter stand aanvallender spe len", gaf bondscoach Brown aan. ,,Dat verraste de Noren. Ze liepen ach teruit en daar profiteer den wij van." Schotland verdiende meer dan het ene punt. Noorwegen hanteerde het afbraaksysteem van 4-5- 1Bondscoach Olsen was- met de remise tevreden. „We hebben nog steeds een kans." Schotland - Noorwegen 1-1 (0-0). 46. Harvard Flo 0-1, 66. Burley 1-1. Scheidsrechter: Vagner (Hon). Toeschouwers: 35.200. Gele kaart: Durie, Jackson (Sch), Rekdal, Berg (Noo). Schotland: Leighton; Boyd, Calderwood (60. Weir), Hendry en Burley; Dailly, Collins, Lambert en Jackson (62. Mc Namara); Durie en Gallacher. Noorwegen: Grodas; Bjome- bye, Berg (82. Halle), Johnsen en Eggen; Harvard Flo (61. Jakobsen), Solbakken, Riseth (72. Ostenstad), Rekdal en Strand; Tor Andre Flo. ANP door Cees van Zweeden Als journalist, zo wil het ada gium, kom je nog eens ergens. Een gewone sterveling moet bij het WK voetbal duizend gulden neertellen voor Ne- derland-België, terwijl de verslaggever neerzijgt in zijn kuipstoel vlakbij de hoogmo gende politici op de eretribu ne. Het adagium klopt, maar al leen als je een Franse journa list bent. Zelf heb ik Neder- land-België aan- schouwd onder barre omstandig heden. De beroepshal ve door onder een kapot ge waaide paraplu, waar de striemende regen geen enke le clementie mee had. Na de pauze verruilde ik het plein met het reuzenscherm voor een kroeg met televisie, waarvan het beeld voortdu rend wegviel. Dat kon de be zwete oranjemeute er niet van weerhouden zich voor dat scherm te verdringen, met hun zioeetparels mijn bierglas bijvullend. Alsof de hitte nog niet klam genoeg was, kwam halver wege de tweede helft een tele visieploeg van de NOS bin nen met enkele lampen als extra warmtebron. Die avond heb ik geen Franse journalisten gezien - zij zaten gerieflijk in het stadion. De organisatoren van dit toer nooi hebben namelijk niet al leen de meeste tickets aan Fransen gegeven, ze hebben ook de meeste perskaarten aan Franse journalisten ge geven. De dagbladgroep (GPD) waarbij deze krant is aange sloten, heeft voor de WK vijf perskaarten gekregen. Dat is niet veel voor een totaal van bijna twee miljoen lezers. Het is echter nog mindervoor wie weet dat l'Équipe, een Franse sportkrant met 380.000 lezers, er 53 heeft ontvangen. Zo veel voetbal verslaggevers heeft de krant niet eens. Journalisten die gewoonlijk over bloedworst- draaien en figuurzagen schrijven, moesten plotse ling tot voetbalexpert wor den omgeschoold om de be schikbare plaatsen op de perstribunes te vullen. Men zou kunnen redeneren dat l'Equipe als sportkrant meer voet ken van Le Monde, een pro- dukt dat vooral nuttig is voor mensen met slaapstoornis sen. Le Monde heeft 380.000 abonnees/kopers en twintig perskaarten. De Nederland se Telegraaf, die altijd al meer sport in haar kolommen deed, heeft op 900.000 abon nees/kopers maar zes pers kaarten. Voor de correspondent van de Telegraaf geldt wat voor alle correspondenten in Pa rijs geldt. Zijn krant heeft zo weinig perskaarten dat al leen de voetbalverslaggevers er een hebben gekregen. Cor respondenten berichten over de WK, maar komen de stadi ons niet binnen. Omdat ik ook wel eens ergens wil komen, liep ik deze week bij het organisatiecomité binnen met een kritische vraag over de verdeling van perskaarten. De geparfu meerde mademoiselle keek me hooghartig aan, en sprak: „Franse kranten hebben- meer perskaarten gekregen, omdat deze WK in Frankrijk zijn. Dat is toch logisch". Ze zei nog net niet: Omdat dit de Franse WK zijn". GPD LA TURBIE - Oranjes training werd gisteravond opgeluisterd met de aanwezigheid van tal van prominenten: de minister van sportzaken van Monaco, de schaatssterren Wennemars en Timmer, plus een stuk of twintig trainers uit het vaderlandse profvoetbal. Ook Arsene Wen- ger was er. De coach van Arsenal kwam zijn spelers Overmars en Bergkamp begroeten. Uit vei ligheidsoverwegingen mogen niet meer dan 300 personen op het complex van AS Monaco aanwezig zijn. Wordt het te gek, dan overweegt de KNVB het zaakje af te sluiten. ANP Opperste concentratie bij Winston Bogarde tijdens de training van Oranje. foto Patrick Hertzog/ANP Hiddink wil achter gesloten deuren nog wat dingetjes uitproberen door Ype Minkema LA TURBIE - Na gedane rust is het ook weer goed arbeiden. De voetballers van Oranje waren een dagje vrij geweest. Om te winkelen, de vrouwen - uiter aard in de buurt - op te zoeken, aan het zwembad te liggen, te e- mailen of te golfen. Als het maar niets met voetbal van doen had. Die vrijheid had ook een prijs. Een flinke training onder de brandende zon. Er werd ge zweet en nog harder gevloekt. De spelers moesten zich pas gis termiddag om 15.00 terugmel den in het Vista Palace in Ro- quebrune Cap Martin. Er was één uitzondering. Dennis Berg kamp leverde - geheel vrijwillig - een deel van zijn vrije tijd in. Hij werd gisterochtend al on derhanden genomen door bondscoach Guus Hiddink. „Geen conditioneel zware trai ning", vond de coach, „maar be doeld om hem specifiek op een hoger plan te brengen. Afwer king, kort en scherp werk." Niveau Hiddink kan de week tussen België en Zuid-Koi'ea - komen de zaterdag - heel goed gebrui ken. Hiddink: „Zeker gezien de schorsing van Kluivert is het zaak om Bergkamp op een nog hoger niveau te brengen." De spits van Arsenal maakte tegen België zijn rentree na een lang durige spierblessure. Oranje komt zaterdag in Mar seille volgens Hiddink weer te gen een groot blok aan verdedi gers te spelen. „Ze", en de coach doelt dit keer op Zuid-Korea, „zullen zich wel weer aanpas sen." Dat hadden de rapporten van scout Jan Rab en de beelden van Zuid-Korea - Mexico al uit gewezen. Hiddink ziet twee mooie taken voor zijn spelers. „De counter er uit halen, zodat we permanent druk kunnen houden", is de eerste. De andere: „We moeten dat grote verdedi- gingsblok in het centrum zien te omzeilen." Voor het vertrek naar Aix en Provence, boven Marseille, wil Hiddink een trai ning achter gesloten deuren. „Om wat dingetjes uit te probe ren", zei de coach en hij keek naar omhoog, naar de rots die hoog boven La Turbie, het trai ningscomplex van AS Monaco. Zou het mogelijk zijn? Zouden pers en andere ongewenste toe kijkers daar - in dat onherberg zame stukje Monaco - kunnen postvatten? „Nou ja", zei Hid dink blijmoedig,,het is ook niet het grootste geheim van de we reld..." Een deel van het plan is inmid dels al geen geheim meer. In de spits, achter Dennis Bergkamp, speelt vrijwel zeker Ronald de Boer. Maar dan? Hiddink had het over het volgepropte cen trum. Wat te doen? „Het pleit dat je de zijkanten veel zult moeten doen." Er zal dus, zei de coach, vooral diep gespeeld moeten worden. En dat pleit weer niet voor Clarence See- dorf, die zichzelf al mokkend een echte rechtsbuiten had ge noemd. Blij was hij in ieder ge val niet met zijn rol tegen België. Zou Hiddink toch de variant met Zenden en Overmars in het hoofd hebben? Maar Seedorf passeren, is dat menselijk ge zien verstandig? Hij hééft in middels al Bogarde, Davids en Reiziger naast zich op de bank. Kan het 'sterke collectief' van Oranje dat aan? GPD LA TURBIE - Mogelijk schrijft de KNVB nog een tweede brief aan de FIFA over het incident rond Patrick Kluivert. Daarin zou dan komen te staan waarom de Nederlandse aanvaller zich zo geprovoceerd voelde door Lorenzo Staelens. Met de letterlijke door de verdediger uitge sproken tekst richting de Nederlander. Klui vert duwde de Belg, die theatraal omviel, en kreeg de rode kaart. Hij werd voor twee duels geschorst. „Het was heel grof, privé, wat Stae lens zei", aldus Hiddink. Daarom de brief. De directeur zelf (Arie van Eijden) heeft hem ge schreven. „Ik heb niet de illusie dat de straf er minder door wordt", zei Hiddink. De bonds coach rekent wel op een reactie van de FIFA. „Dat lijkt me normaal. Afhankelijk daarvan besluiten wij of we nog iets doen." ANP doorCarel Goselinq DEN HAAG - „Op 13 juli is het over en sluiten. Dan ben ik fail liet." Ton Albers, eigenaar van het Amsterdamse ticketbureau Tickets and Events, is heel dui delijk. „Alles wat ik samen met mijn vrouw in zes jaar heb opge bouwd is naar de kloten. Vijf miljoen gulden weg." Over de oorzaak van zijn ellende is Albers duidelijk: het WK- voetbal in Frankrijk. „Ik heb 1800 kaarten besteld en betaald voor Nederland - België. Bij Gulliver Sport Travel. Een bu reau dat officieel door de FIFA is aangewezen als instantie die de kaarten moest verkopen. Ik heb geen kaartje gekregen. Gulliver heeft ook niets gehad." Corrupt Op de vraag hoe hij in de ellende is geraakt brandt Albers los: „De FIFA is gewoon zo corrupt. Die WK-kaarten zijn aan ie mand anders gegeven. Mensen die er geen recht op hadden. Waarom? Om de heer Blatter ge kozen te krijgen als voorzitter. De opvolger van Havelange. Albers heeft kaartjes voor WK- duels in huis met het opschrift FIFA 1 en FIFA 2„Wat is dat? Ik weet het niet. Maar ik heb ook tickets die afkomstig zij n van de voetbalbond op Cyprus. Kaart jes voor wedstrijden van Japan bijvoorbeeld. Wat moeten ze op Cyprus nu met die tickets?" „Ik ben ook agent voor Nippon Airways. We hebben vorige week 8000 Japanners in Tokio moeten laten staan omdat ze geen tickets hadden. Er lopen nu Japanners in Frankrijk rond met miljoenen op zak. Op zoek naar tickets. Ze betalen elke prijs. En er zijn alleen maar zwarthandelaren uit Afrika die kaartjes blijken te hebben. Ik bedoel maar." „Afgelopen zaterdag werd Ne derland - België gespeeld in het stadion van Saint Denis. Daar kunnen 80.000 mensen in. De organisatie heeft van alle be schikbare WK-tickets 55 pro cent verkocht aan de Fransen zelf. Voor Saint Denis waren dat dus 44.000 tickets." „In de dagen voor het duel wa ren er zo'n 200 zwart handela ren in Parijs actief met kaartje^ voor Nederland - België. Maaï er was geen enkel kaartje op de markt dat op naam stond van een Fransman. Dat kan dus niet; Het Franse publiek is dus 00I5 genept." Doofpot „Met vragen kom je nergens doorheen. En ik ken de FIFA. Zcl gauw het WK voorbij is gaat al-! les in de doofpot. Dus moet je nui achterhalen hoe die kaartverde- lingis geweest." Albers heeft daarvoor een plan netje dat echter alleen kan wer ken als het Nederlandse publiek meewerkt. „Iedereen die naar Nederland - Zuid Korea gaat vraag ik de rechterzijde van het kaartje af te scheuren. Daarop, staat namelijk de aanduiding' waaraan je kunt zien waar het! kaartje vandaan komt. Ik vraag de mensen dat strookje naar mij' te sturen. Een antwoordnum mer zal ik nog bekend maken." j De eigenaar van Tickets and Events rekent voor: „In Marseil-j le kunnen 60.000 mensen in het stadion. De KNVB heeft 633B kaartjes gekregen. Maar er gaap veel meer Nederlanders heenj De Koreanen hebben maar 100J tickets afgenomen. Er zijn toe-] gangsbewijzen genoeg." In de fout „Stel dat er zo'n 25.000 Neder landers heen gaan en de helft stuurt dat strookje naar mij.' Dan heb ik 12.000 strookjes. Als daar allemaal tickets afkomstig uit Guinee Bissau of Kameroen' bij zitten weet je genoeg. De> FIFA en het organisatiecomité; CFO zijn gewoon in de fout ge-j gaan." Albers wil er in één klap een ein] de aan maken. „Het advocaten-I kantoor Nauta Dutilh staat hter, ons. Je moet dit groot aanpak ken want je praat over een we reldorganisatie. Alleen als ik keihard juridisch kan bewijzen dat er is gerommeld met de tic kets kan ik mij tegenover mijn klanten beroepen op overmacht en schadeclaims voorkomen. Dit is wereldomvattend. En danj kost die advocaat maar 600 gul-j den per uur. Failliet gaan met vijf of zes miljoen maakt ook niet meer uit." GPD van onze sportredactie DEN HAAG - Er dreigen problemen rond de kaartverdeling voor het duel Nederland - Mexico, donderdag in Saint Etienne. De KNVB heeft maar 2436 toegangsbewijzen gekregen. De vraag is echter vele malen groter. Insiders menen dat wel 20.000 Oranje-fans het duel willen bijwo nen. Toeroperators hebben duizenden kaartjes extra besteld en be taald. Tot nu toe hebben zij echter vrijwel geen enkel toegangsbe wijs ontvangen. Nog eens 2 0 procent van de plaatsen is door de FIFA; zelf onder sponsoren verdeeld. Zoals bekend eindigde de kaartver-i deling voor het WK-duel Nederland - België in een grote chaos. Tot; 10.000 bestelde en betaalde kaartjes werden niet geleverd. GPD Groep A: Brazilië - Schotland Marokko - Noorwegen Noorwegen - Schotland Brazilië - Marokko 3-0 Stand: Brazilië 2 2 0 0 6 5-1 Noorwegen 2 0 2 0 2 3-3 Schotland 2 0 111 2-3 Marokko 2 0 111 2-5 Programma, 23 juni: Brazilië - Noorwe gen (Marseille), Schotland - Marokko (St Etienne). Groep B: Chili - Italië 2-2 Kameroen - Oostenrijk 1-1 Stand: Chili 10 10 1 2-2 Italië 10 10 1 2-2 Oostenrijk 10 10 1 1-1 Kameroen 10 10 1 1-1 Programma, 17 juni: Chili - Oostenrijk (St Etienne), Italië- Kameroen (Montpellier); 23 juni: Italië - Oostenrijk (St Denis), Chili - Kameroen (Nantes). Groep C: Saudi-Arabië - Denemarken 0-1 Frankrijk - Zuid Afrika 3-0 Stand Frankrijk 1 1 0 0 3 3-0 Denemarken 1 1 0 0 3 1-0 Saudi-Arabië 1 0 0 1 0 0-1 Zuid Afrika 1 0 0 1 0 0-3 Programma, 18 juni: Zuid Afrika - Dene marken (Toulouse), Frankrijk - Saudi Ara- bië (St Denis). 24 juni: Frankrijk - Dene marken (Lyon), Zuid-Afrika - Saudi Arabié (Bordeaux). Groep D: Paraquay - Bulgarije 0-0 Spanje - Nigeria 2-3 Stand Nigeria 1 1 0 0 3 3-2 Paraguay 10 10 1 0-0 Bulgarije 10 10 1 0-0 Spanje 1 0 0 1 0 2-3 Programma, 19 juni: Nigeria - Bulgarije (Parijs), Spanje - Paraguay (St Etienne). 24 juni: Spanje - Bulgarije (Lens), Nigeria -Paraguay (Toulouse). Groep E: Zuid-Korea - Mexico 1-3 Nederland - België 0-0 Stand: Mexico 1 1 0 0 3 3-1 België 10 10 1 0-0 NEDERLAND 10 10 1 0-0 Zuid-Korea 10 0 10 1-3 Programma, 20 juni: Nederland - Zuid- Korea (Marseille), België - Mexico (Bor deaux). 25 juni: Belgie - Zuid-Korea (Pa rijs), Nederland - Mexico (St Etienne). Groep F: Joegoslavië - Iran 1-0 Duitsland - Verenigde Staten 2-0 Stand: Duitsland 1 1 0 0 3 2-0 Joegoslavië 1 1 0 0 3 1-0 Iran 1 0 0 1 0 0-1 Verenigde St. 1 0 0 1 0 0-2 Programma, 21 juni: Duitsland - Joego-i slavië (Lens), Verenigde Staten - Iran: (Lyon). 25 juni: Duitsland - Iran (Montpel lier), Joegoslavië - Verenigde Staten! (Nantes). Groep G: Engeland - Tunesië 2-0 Roemenië - Colombia 1-0 Engeland 1 1 0 0 3 2-0 Roemenië 1 1 0 0 3 1-0 Colombia 1 0 0 1 0 0-1 Tunesië 1 0 0 1 0 0-2 Programma, 22 juni: Colombia - Tunesië (Montpellier), Roemenië - Engeland (Toulouse). 26 juni: Roemenië - Tunesië) (St. Denis), Colombia - Engeland (Lens). Groep H: Argentinië - Japan Jamaica - Kroatië Stand: Kroatië 110 0 3 Argentinië 110 0 3 Japan 10 0 10 Jamaica 10 0 10 Programma, 20 juni: Japan - Kroatië (Nantes). 21 juni: Argentinië-Jamaica (Parijs). 26 juni: Kroatië - Argentinië (Bor deaux), Japan - Jamaica (Lyon). Topscorers 1. Salas (Chi), Hernandez (Mex) 2, 3. Mihajlovic (Joe), Batistuta (Arg), La- wal, Oliseh, Adepoju (Nig), Hierro, Raul (Spa), Roberto Baggio, Vieri (Ita), Henry, Dugarry (Fra), Ronaldo, Bebeto, Rivaldo, Sampaio (Bra), Burley. Collins (Sch),| Hadda, Hadji (Mar), Harvard Flo, Eggen) (Noo), Polster (Oos), Njanka (Kam),Rie- per (Den), Pelaez (Mex), Seok-ju Haj (ZKo), Earle (Jam), Prosinecki, Stanic,) Suker (Kro), Shearer, Scholes (Eng), lliel (Roe), Klinsmann, Möller(Dui) 1. Eigen doel: Boyd (Sch), Chippo (Mar), Is- sa (ZAf). Gele kaart Twee gele kaarten: Jackson (Sch), Sampaio (Bra), Chiba (Mar). Eén kaart: Rekdal, Berg (Noo), Stojkovic, Petrovic (Joe), Ihara, Nakanishi, Hirano (Jap), Staelens, Deflandre (Bel), Amor, Campo, Nadal (Spa), Okechukwu (Nig), Rieper, Wieghorst, Nielsen (Den), De- schamps, Zidane, Petit (Fra), Di Livio, Cannavaro(lta), Parraguez, Acuna, Rojas (Chl), Stoitsjkov, Ivanov (Bul), Aldair, Baiano (Bra), Al-Muwallid (SAr), Hadda (Mar), Durie (Sch), Ipoua (Kam), Pfeffer (Oos), Ming Sung Lee (ZKo), Ordiales, Garcia Aspe (Mex), Staelens, Deflandre: (Bel), Soldo, Simic (Kro), Burton (Jam),l Campbell (Eng), Clayton, Younes, Ghod- bane (Tun), Petrescu (Roe), Filipescu, Munteanu (Roe), Santa (Col), Jeremies, Hamann, Heinrich (Dui), Hejduk, Pope (VSt). Rode kaart KLUIVERT, Nankov (Bul, 2x geel), Seok- Ju Ha (ZKo). NB. rode kaart ten minste één wedstrijd schorsing; twee gele kaarten betekent! schorsing van één wedstrijd. van onze sportredactie tegen het hard spelende Marok ko was het moment daar. Nantes ontplofte nadat de spits bij een diepe bal van Bebeto versnelde en de Marokkaanse derde doel paal Benzekri met een kogel passeerde. Het complete team aaide liefkozend de gladgescho ren kop. Daarvoor was een treffer van Leonardo al twijfel achtig afgekeurd wegens bui tenspel. Samba Het publiek in Nantes begon aan een samba, maar de muziek op het veld viel vervolgens snel uit. Brazilië beging dezelfde fout als tegen Schotland, bouw de traag de aanvallen op en stuitte steeds vaker op een uit gestoken Marokkaans li chaamsdeel. Pas op slag van rust demonstreerden de Brazili anen weer hun effectiviteit. Ca- fu zette op rechts door, Rivaldo tikte binnen. Ronaldo (rechts) legt de bal panklaar voor de voeten van de niet zichtbare Bebeto, die Brazilië lachend op 3-0 zal zetten. foto Armando Francia/AP Marokko, zo fris en swingend aan het toernooi begonnen met een gelijkspel tegen Noorwe gen, gaf de strijd direct op. Door toedoen van opnieuw Ronaldo, direct na de rust. De spits van Inter onderschepte de bal, gooi de er een schaar uit en toonde zich van zijn beste, niet zelf zuchtige kant om Bebeto de der de treffer te laten intikken. Brazilië zette nog even aan, cre- eerde kansen met name via de door Roberto Carlos en Cafu goed bezette flanken, maar ging nochalant om met de aangebo den chaos in de Marokkaanse defensie. Om vervolgens het duel plichtmatig uit te spelen. Bedenkelijk peil Coach Zagallo, fel bekritiseerd in eigen land, besloot in te grij pen toen het peil naar een be denkelijk peil zakte. Sampaio, na zijn tweede gele kaart geschorst voor het onbelangrij ke duel tegen Noorwegen, en Bebeto konden gaan. Doriva en lastpak Edmundo waren de ver vangers. Giovanni, die zijn ba sisplaats aan Leonardo was kwijtgeraakt, moest blijven zit ten. Het verse bloed hielp de Brazilianen niet aan de hoogste score van het toernooi. Ronaldo stond in het tweede deel van de tweede helft vaak alleen tussen bikkelharde ver dedigers. Voor de ogen van zijn in doorschijnende blouse ver schenen vriendin Suzana Wer ner had hij alle aandacht naar zich toegetrokken. Brazilië - Marokko 3-0 (2-0). 9. Ro naldo 1-0, 45. Rivaldo 2-0, 50. Bebe to 3-0. Scheidsrechter: Levnikov (Rus). Toeschouwers: 38.500. Gele kaart: Sampaio, Baiano (Bra), Had da, Chiba (Mar). Brazilië: Taffarel; Cafu, Aldair, Bai ano en Roberto Carlos; Sampaio (67. Doriva), Dunga, Leonardo en Rival do (87. Denilson); Bebeto (71. Ed mundo) en Ronaldo. Marokko: Bezekri; Saber (76. Abra- mi), Rossi, Naybet en El Hadrioui; Chippo, Hadji, El Khalej en Chiba (76. AmzineHadda (88. El Khatta- bi) en Bassir. ANP NANTES - Op halve kracht, maar met de eerste WK-treffer van het meest begaafde troetel dier Ronaldo heeft Brazilië zich als eerste geplaatst voor de tweede ronde van de wereldti telstrijd in Frankrijk. Tegen Marokko kwam de tweede zege tot stand. Flitsend voetbal, laat staan de samba, was voor de drie treffers niet noodzakelijk. Met 17 jaar stond hij op het WK in de Verenigde Staten. Zonder ook maar één duel te spelen. Brazilië veroverde aan de hand van Romario en Bebeto de titel. Frankrijk was het doel voor de jonge Ronaldo. Daar duurde het bijna honderd minuten voor hij zijn kwaliteitskenmerk - onder alle omstandigheden scoren - onder de aandacht bracht. Na negentig tegenvallende mi nuten tegen Schotland en negen FRANCE 98

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 26