Parkeerplaatsen bij postkantoor ZIT ALS PZC Voormalige portiersloge gaat tegen de vlakte Vlissinger met losse handjes krijgt boete van 500 gulden Vlissinger krijgt 100 uur werkstraf wegens oplichting Wijkbeheer groep Arnemuiden wii een jongerenproject RECLAME 93 zeeland 20 Vlissingen wil overlast voor fietsers aanpakken Slagerij Brouwer i SLAGERIJ BLANKENBURGH i woensdag 17 juni 1998 door Edith Ramakers VLISSINGEN - Tegenover het postkantoor aan de Aagje De kenstraat in Vlissingen komen twaalf nieuwe parkeerplaatsen. Bezoekers van vooral het post kantoor kunnen vanaf begin juli voor korte boodschappen him auto 'legaal', maar voor maxi maal dertig minuten parkeren. Weinig mensen namen de moei te om hun auto - als ze moesten pinnen - in de overdekte par keerplaats of bij de Hellingbaan weg te zetten. „Dat mocht niet, maar gebeurde wel. Er werd ook wel verbali- seerd, maar het kwaad was gro ter dan het toezicht. Daardoor ontstond een onveilige situatie voor vooral fietsers. We komen de kortparkeerders tegemoet", verklaart H. van Housselt van civiele techniek van de gemeen te Vlissingen. Het betaald parkeren wordt uit gebreid met tien gewone par keerplaatsen en twee invaliden- plaatsen. De gemeente noemt de verandering een verbetering. Maar ze erkent dat ze beter bij de inrichting van het nieuwe kernwinkelgebied in de begin jaren negentig de verkeerssitu atie had kunnen aanpassen. Het gaat er nu bij de Aagje Deken straat vaak rommelig aan toe. „Maar de gemeente hoorde te laat dat er een hoofdkantoor van de PTT in het winkelgebied VLISSINGEN Bazar - De bazar-commissie van de federatieve wijkgemeen- te Lammerenburg houdt op za terdag 27 juni van 10.00 tot 16.00 uur een bazar plus rom melmarkt in en om kerkgebouw De Schaapskooi in Vlissingen. Er worden spullen verkocht en er zijn attracties. Themadienst MIDDELBURG - Evangeliege meente De Wijngaard houdt op zondag 21 juni een jongeren- dienst. De dienst wordt gehou den in het gebouw van de ge meente aan de Generaal Eisen- howerlaan in Middelburg. Het thema van de dienst is 'Gezocht: God'. De dienst is.helemaal ge organiseerd door jongeren-en begint om 9.30 uur. moest komen. Anders hadden we meer ruimte gehad om in te spelen op de verkeersdrukte", vult ambtenaar Slager aan. De parkeerplaatsen komen aan de kant van de dierenwinkel, te genover het postkantoor- Het is volgens ambtenaren technisch gezien onmogelijk om nu aan de kant van het postkantoor par keerplaatsen te creëren. Maar wordt de situatie er nu veiliger op? Vanuit de Badhuisstraat kun je de parkeerplaats inrijden - tegen het verkeer in - en er komt geen doorgetrokken streep. „Het is natuurlijk veili ger om vanuit de richting van de Scheldestraat de parkeerplaat sen in te rijden. Dat zal ook wel gebeuren, als de mensen aan de nieuwe situatie gewend zijn", voorspelt Slager. Controle Het verboden parkeren moet door de verandering tot het ver leden behoren. „Mensen zullen, net als nu, nog wel proberen om voor de deur eventjes met de alarmlichten aan hun auto weg te zetten. Maar er is nu een goe de mogelijkheid om dichtbij te parkeren. Ook door de parkeer wachters zal er strenger gecon troleerd worden." Vrachtwagens mogen laden en lossen in de Aagje Dekenstraat. „Die zien we liever ook niet aan die zijde stilstaan. Als het even kan zouden ze aan de achterzij de de bevoorrading moeten re gelen. Maar dat blijkt niet altijd mogelijk te zijn", merkt Slager op. Bezoekers van het postkantoor in Vlissingen krijgen legale parkeerplaatsen aan de overzijde. door Aector Dooms MIDDELBURG - De 19-jarige Vlissin ger die dinsdag op de zitting van de Mid delburgse politierechter verscheen, streek de politierechter bij herhaling te gen de haren in met zijn veelvuldige in terrupties. De aanklacht, dat hij vorig jaar 27 september een (nep)inbraak in zijn woning in scène had gezet, gaf hij toe. Daarvan deed hij valse aangifte bij de politie en ook de VSB bank waar hij een verzekering had afgesloten stelde hij in kennis. Op die manier probeerde hij het verzekeringsgeld (25.000 gulden) voor de 'gestolen' spullen op te strijken. Zo wilde hij een schuld van 10.000 gul den wegwerken. Verder bekende hij op een aankoopbon van een juwelier het cij fer 1 voor het bedrag te hebben geplaatst. „Een anonieme brief heeft het verziekt voor mij, want de valse aangifte was wa terdicht", reageerde hij. De verdachte werd na de anonieme tip op 17 november opgepakt, maar over de wijze waarop dit gebeurde was hij niet te spreken. „De po litie heeft me geslagen", zei hij herhaal delijk. De verdachte werd vijf strafbare feiten ten laste gelegd. Hij ontkende eind '96 een handtekening van een man te hebben vervalst bij een overschrijving van 400 gulden van het slachtoffer naar zijn reke ning. „Ik was daartoe gemachtigd", was zijn verweer. Politierechter mr. J. T. Beg- heyn vond hem hiervoor, evenals voor de andere feiten, strafbaar. „De handteke ning heeft u vervalst. U mag niet de handtekening van een ander onder zijn overschrijvingsformulier zetten." Officier van justitie mi-. C. Fetter eiste 100 uur dienstverlening en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf. „Het blijkt op deze zitting dat u zich moeilijk kunt beheersen." De officier vond daar om toezicht van de reclassering van be lang. Raadsman mr. P. van Kampen ging ver volgens in op de persoonlijke omstandig heden van zijn cliënt. „Hij is als zeven foto Ruben Oreel tienjarige jongen door zijn vader op straat gezet. Zijn vader is officier bij het marinekorps. Mijn cliënt is allergisch voor macht", wilde hij kwijt. De ver dachte liet herhaaldelijk blijken op basis van gelijkheid („de Koningin en het Openbaar Ministerie zijn niets meer dan ik") behandeld te willen worden. Daar had de politierechter geen moeite mee, mits de verdachte anderen de kans gaf om uit te spreken. Dat lukte sporadisch. De politierechter vonniste conform de eis. Een 19-jarige vriendin van de ver dachte, tegen wie 60 uur werkstraf was geëist, werd van oplichting vrijgespro ken. door Ab van der Sluis ARNEMUIDEN - De Wijkbe- heergroep Arnemuiden, een groep bewoners die met het ge meentebestuur meedenkt over het wel en wee van Arnemuiden, wil een driejarig jeugd- en jon gerenproject. In die tijd moet onderzocht worden of de jeugd in het dorp wel een eigen honk wil en hoe de bevolking denkt over een onderkomen. Sport verenigingen, instellingen en kerken moeten hun activiteiten op elkaar afstemmen. In Arnemuiden wordt al jaren gesproken over een jeugdhonk. De voormalige gemeenteraad heeft daarvoor ook geld uitge trokken. Niet iedereen in Arne muiden is daarover te spreken. Een aantal bewoners heeft grote moeite met een honk. Plannen voor een onderkomen in de voormalige Polderburch wer den afgeblazen, omdat de buurt bang was voor problemen. Ook de wijkbeheergroep vraagt zich af of het wel zinvol is een onderkomen te bouwen, als er onvoldoende steun voor is. Vol gens de groep moeten initiatie ven voor jeugd- en jongeren werk uit Arnemuiden zelf komen. Het is volgens hen niet direct noodzakelijk om meteen een honk neer te zetten om van- daaruit activiteiten te organise ren. Volgens de wijkbeheer groep is het beter om eerst te kijken of er wel behoefte is bij Arnemuidse jongeren om acti viteiten op te zetten. Kinderen De wijkbeheergroep wil verder aandacht voor activiteiten voor kinderen en tieners. Een aantal bewoners heeft daarvoor aan geklopt bij de wijkbemiddelaar. Zij willen zelfstandig activitei ten aanbieden, eventueel onder begeleiding van een beroeps kracht. De wijkbeheergroep heeft het college van B en W daarom voorgesteld een beperkt aantal uren aan te bieden vanuit dorpshuis De Arne. Vrijwilli gers zorgen voor het uitvoeren van de activiteiten. Het sociaal- cultureel werk Middelburg zal hen steunen en een onderzoek uitvoeren naar de wensen en be hoeftes. Beide projecten moeten drie jaar duren. De groep heeft verder bekeken of het mogelijk is een sporthal in Arnemuiden te bouwen. De hui dige sportvoorziening voldoet- niet meer. De meeste sportver-; enigingen wijken uit naar ac commodaties buiten Arnemui den en zelfs buiten de gemeente Middelburg. De wijkbeheergroep pleit na drukkelijk niet voor een 'Arne muidse sporthal', maar voor een Middelburgse voorziening. Er is ongeveer 25.000 gulden nodig voor een haalbaarheidsonder-' zoek. De wijktafel Arnemuiden ver-j gadert woensdag 24 juni vanafj 20 in dorpshuis De Arne onderj meer over jeugd- en jongeren werk. N-Beveland wil niet dienen als overloopgebied regio Rijnmond WISSENKERKE - Burgemees ter en wethouders van de ge meente Noord-Beveland sturen een brief aan het Inspraakpunt Verkeer en Waterstaat van hel; project Mainportontwikkeling Rotterdam. Daarin zal afstand worden genomen van een brief van de stichting Platform Noord-Beveland Onderne mend. Dat platform had op de moge-i lijkheid van Noord-Beveland! gewezen als overloopgebied! voor recreatie- en natuuront-J wikkeling voor de regio Rijn-' mond. Tegen die suggestie nam! maandagavond al de commissie! ruimtelijke ordenening, econo mie en recreatie stelling. De commissieleden vonden dat de stichting zich met dingen be moeide die niet tot haar compe-! tentie horen. B en W hebben die conclusie dinsdagmorgen nog eens onder- streept. Vandaar dat het college' een brief naar het Inspraakpunt en naar het platform zal sturen; waarin dat wordt gemeld em waarin B en W afstand nemeni van de brief van het platform.; Volgens burgemeester M. L. Everaers was het goed geweestj als het platf oxm contact had op-i genomen met alle participan ten, alvorens de brief aan het| Inspraakpunt Mainportont wikkeling te sturen. Na de sloop van de voormalige portiersloge aan de Vlissingse van Hogendorpweg komt er een groen voorziening. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers VLISSINGEN - Het portiersgebouw van het voormalige internaat Onze Vloot van het Mari tiem Instituut De Ruyter wordt gesloopt. Van sep tember 1966 tot 1994 woonden er studenten in de woningen aan de Van Hogendorpweg in Vlissin gen. Vanuit de portiersloges werd een slagboom bediend, waarmee het wijkje werd afgesloten. In het portiersgebouwtje werd de administratie van het internaat verzorgd. De studenten - die de bijnaam de Blikken kregen vanwege het blikken embleem op hun pet - moesten zich aan strenge re gels houden. Er heerste discipline, ter voorberei ding op een leven op zee. Op het binnenpleintje traden ze elke ochtend gezamenlijk aan. Na de verkoop van het complete complex in 1994, trokken er vooral gezinnen in de opgeknapte hui zen. Voor de portiersloge werd geen goede be stemming gevonden. Op de plaats van het gebouwtje komt een groen voorziening met een grasveldje en bloeiende Ja panse sierkersen. Er wordt een ligusterhaag ge vormd met bomen en wintergroene bloeiende heesters. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een vervelen de opmerking van een 16-jarige jongen viel verkeerd bij een 31- jarige man uit Vlissingen. Dit leidde 8 oktober vorig jaar in Middelburg tot een incident, waarbij de jongen door de Vlis singer werd mishandeld. „Een overtrokken reactie", meende dinsdag officier van justitie mr. C. Fetter op de zitting van de Middelburgse politierechter. Nog geen twee maanden latei- moest zijn vriendin het ontgel den. Ook zij liep klappen en schoppen op van de verdachte, die overigens nog nooit in aan raking was gekomen met justi tie. Fetter hield daar rekening mee in haar eis: een boete van 750 gulden en een voorwaarde lijke gevangenisstraf van twee weken. Politierechter mr. J.T. Beghevn wees de Vlissinger op het leef tijdsverschil met het jonge slachtoffer. „Hij zal best verve lende dingen hebben gezegd, maar u had die jongen moeten negeren. Nee, u bent op uw scoo ter teruggereden en u heeft hem daarop aangesproken, beetge pakt en geslagen." Hij achtte in beide gevallen de mishandeling bewezen en ver oordeelde de man tot een boete van 500 gulden en voorwaarde lijk tot 250 guldenboete en twee weken gevangenisstraf. Goede wijn behoeft geen krans! Dat geldt ook voor ons Zeeuws vlees. lammeren uit Zanddijk rund uit Arnemuiden en varkens uit Ritthem speciaal voor u met stro gebrand en elke dag messcherpe aanbiedingen. Heerlijke worst en fijne vleeswaren uit eigen keuken. 1/2 varken diepvriesklaar 5,- p/kilo. Dam 79, Middelburg, 0118-612289 Motor te koop!!! Plaats een kleintje Bel 0118-484321 perste kwaliteit Vers van het mes*^ Altijd extra voordeel Korte Noordstraat 49-51, Middelburg, tel. 612914 Extra voordelig deze week 1 kilo dikke riblappen13.20 1 kilo verse worst8.50 50D gram shoarmavlees7,50 500 gram babipangang7,40 4 HALEN 13 BETALEN 100 gram rosbief2,60 100 gram salami2,30 150 gram gebraden gehakt1,69 150 gram schouderham2,90 Bestellingen vanaf 20 kilo worden zonder prijsverhoging verpakt zoals u het wilt en thuisbezorgd. Neem plaats in de nieuwe Saab 9-3 en u merkt dat hij anders zit dan z'n voor ganger, de succesvolle Saab 900. U hebt alle instrumenten nog beter onder hand bereik. Maar er is nog meer nieuws dat deze Saab zo aantrekkelijk maakt. Zoals de vernieuwde kooiconstructie, de zij-airbags en de stoel met actieve hoofdsteun die de kans op whiplash vermindert. Dus wie durft bij ons met de nieuwe Saab 9-3 geen proefrit te maken? Saab 4 DE JAGER PERSONENWAGENS B.V., RINGBAAN WEST 24, 4461 BN GOES, TELEFOON 0113 - 231110. AUTO SERVICE TERNEUZEN, MR. F.J. HAARMANWEG 56, 4538 AS TERNEUZEN, TELEFOON 0115 - 618888 AUTOBEDRIJF MELSE, INDUSTRIEWEG 31. 4382 NA VLISSINGEN. TELEFOON 0118- 415220

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 20