Plan vaste brugtijd valt verkeerd PZC PZC Neuslllter tegen ongewenste luchtjes Verbod jaagt Vlaamse karters van de baan Gewonde bij botsing vrachtwagens Veel interesse voor woningen in plan Molenwater Maximum werkstraf voor serie diefstallen zeeland 19 Watersportverenigingen bang voor verlies klanten in jachthavens Circus Malford naar Vlissingen Voedselallergie :m Winkeldief Tuinfeest in Ter Reede zuider fel buren Vragen maatschappelijk werk Vakbond bij Arduin-chauffeurs Boete voor wapenbezit Winkeldief trekt mes Dief op gestolen fiets gepakt woensdag 17 juni 1998 loor Ab van der Sluis MIDDELBURG - Vaste ope- ïingstijden voor de Schroe- en stationsbrug zijn slecht voor Middelburg. Dat stellen de wa- ersportverenigingcn Arnemui- len en De Arne. Veel vaste ligplaatshouders hebben juist jekozen voor de Zeeuwse ïoofdstad, omdat zij zo makke- ijk toegang hebben tot Antwer- >en, de Belgische kust, Enge- aud en de Nederlandse kust. B •n W van Middelburg drongen )ij de provincie onlangs aan op iet invoeren van vaste ope- ïingstijden voor de twee brug gen. Dat zou de bereikbaarheid van de stad en het bedrijfsleven ten goede komen. Het college schreef het provin- iiebestuur (beheerder van het Kanaal door Walcheren) eind imei een brief, waarin de ge- meente aandacht vroeg voor de -erkeersoverlast die wordt ver oorzaakt door de veelvuldige openingstijden. Vorige zomer kwam het regelmatig voor dat er files ontstonden op de A58. B en W zijn bang dat de verkeers overlast blijft, ook na de aanleg van de Dammenroute. Het col lege denkt dat minder automo bilisten zich zullen ergeren als er vaste openingstijden zijn voor half acht 's ochtends en na half zeven 's avonds. Opvaren den van plezierjachten kunnen, zo schrijvenB en W in hun brief, de tussentijd gebruiken om de stad te bezoeken. Passanten De twee watersportverenigin gen zien helemaal niets in vaste tijden. Het overdag afsluiten van de belangrijkste toegang tot de jachthaven van Middelburg heeft volgens hen grote invloed op het aantal bezoekende jach ten aan de stad. De verenigingen schatten dat zeventig tot tachtig procent van het aantal passan ten in de twee jachthavens van af Vlissingen komt. Slechts een zeer beperkt deel van de bezoe kende jachten komt vanaf het Veerse Meer naar Middelburg. Daarnaast gaan veel van de 270 vaste jachten via het Kanaal naar het zuidelijke watersport- gebieden. Arnemuiden en De Arne zijn bang dat als er vaste openings tijden komen Middelburg zijn VLISSINGEN - Het Neder landse Circus Malford komt naar Vlissingen. Van vrijdag 26 tot en met maandag 29 juni staat het circus op het parkeerterrein aan de Gildeweg in Vlissingen. Tijdens de twee uur durende voorstelling kunnen bezoekers genieten van dierendressuren, acrobatische kunsten en de jongste clown van Europa: de zevenjarige Banane. De voor stelling is te zien op 26 juni om 19.30 uur; 27 juni om 15.00 en 19.00 uur; op 28 juni om 15.00 uur en op 29 juni om 16.15 uur. Kaarten zijn te koop aan de cir cuskassa tussen 10.00 en 12.00 uur en eenhalf uur voor de voor stelling. MIDDELBURG - De Neder landse Voedselallergie Stich ting (NVAS) houdt op 8 juli een informatieavond in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Op deze avond zullen een aller- goloog, een diëtiste en een jeugdarts praten over voedsel- overgevoeligheid. Tevens zijn er fabrikanten en winkeliers aan wezig met informatie over hun producten. De bijeenkomst be- lie] gint om 20.00 uur. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 4461 KN GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: M.J. Schrier(chef) M. J. van Barneveld A.M. van der Jagt M.A. de Jongh E. Soesman te Vlissingen: N.J.C. Kluytmans E.L. Ramakers M.P.T. Sep A.A. van der Sluis R. Thannhauser(sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.city.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl aantrekkingskracht als tijdelij ke aanlegplaats of thuishaven verliest. „Men komt of niet meer of men zoekt alternatieve routes via de Oosterschelde of het Ka naal door Zuid-Beveland", schrijvèn de besturen aan het college. De watersportvereni gingen denken dat Middelburg door andere openingstijden in komsten verliest aan toeristen belasting. Ook de middenstan ders zullen van het afnemend aantal jachten de dupe worden. De verenigingen hebben zich ook verbaasd over de opstelling van het college. In de plannen van het Utrechtse stedenbouw kundig bureau BVR, dat door het gemeentebestuur is inge schakeld om een toekomstvisie te maken, is steevast sprake van een forse uitbreiding van jacht havenfaciliteiten met daaraan gekoppeld een toename van de pleziervaart. Beperkingen in de toegang van de jachthavens, komt dan vreemd over. „Deze beperkingen", aldus de brief, „staan ook haaks op ont wikkelingen elders in Neder land. Daar worden allerlei be perkingen voor de pleziervaart weggenomen door tegen hoge investeringen beweegbare bruggen aan te leggen om ste den toegankelijk te maken. Ook worden de bedieningstijden van bruggen en sluizen elders in het land juist verruimd om meer passanten te kunnen ontvan gen." Arnemuiden en De Arne denken dat Middelburg de verkeerspro blemen op een andere manier moet oplossen. Zij vinden dat niet al het toeristisch verkeer lichting kust van Walcheren dwars door Middelburg hoeft te rijden. Ze pleiten verder voor het instellen van een groene golf', zodat de verkeerslichten beter op elkaar zijn afgestemd. De watersportverenigingen schrijven in hun brief dat zij graag willen meedenken over een betere oplossing voor de verkeersproblematiek. VLISSINGEN - Een 38-jarige vrachtwagenchauffeur uit Beu- ningen is dinsdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding met twee andere vrachtwagens op de Veerhavenweg in Vlissingen. De man is met mogelijk rugletsel overgebracht naar Ziekenhuis Walcheren, waar hij een nacht ter observatie is opgenomen. Bij het naderen van het verkeerslicht in de richting van de A58 verminderden de eerste en tweede vrachtauto hun snelheid en brachtenhun auto tot stilstand. De bestuurder van de derde vrachtauto zag dit te laat en botste tegen de tweede vrachtauto. Deze werd vervolgens tegen de eerste geduwd. Van de achterste is de voorkant ingedeukt, waardoor de bestuur der bekneld raakte. Nadat de brandweer de man had bevrijd, werd hij meteen ambu lance weggebracht. De bestuurders van de eerste en tweede vrachtwagen konden hun weg vervolgen. De derde wagen moes t worden weggesleept, foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Een 46-jarige Vlissinger is dinsdagmiddag aangehouden voor diefstal. De man had uit een winkel aan de Aagje Dekenstraat in Vlissin gen spullen gestolen ter waarde van 45 gulden. Na verhoor is de man met een dagvaarding heen gezonden. Uit een kantoortje dat grenst aan een winkel in de Kasteel straat in Vlissingen is tussen maandagmiddag en dinsdag ochtend een mobiele telefoon met lader gestolen. De waarde van de goederen bedraagt 900 gulden. VLISSINGEN - Zorgcentrum Ter Reede houdt vanaf vandaag drie dagen lang een tuinfeest met de bewoners in de binnen tuin. Vandaag, woensdag, en donder dag 18 en vrijdag 19 juni staat er een grote versierde tent in de tuin, die niet alleen voor de be woners van Ter Reede is be doeld, maar ook voor de bewo ners van de aanleunwoningen, de zorgcentra De Zoute Viever en Scheldehof en voor andere ouderen die gebruik maken van de dienstverlening van de stich ting Huisvesting en Verzorging voor Ouderen Vlissingen (HVOV). Vanmiddag staan er optredens op het programma van Vertelliz en Wieteke van Dort. Donder dagmiddag zijn optredens van de vrijwillige medewerkers van Ter Reede en de artiest van de dag, Frank Los. Vanaf 15 uur vrijdag wordt een familiefeest georganiseerd. Bewoners van Ter Reede kunnen met familie- /kennissen meedoen aan de bin go en barbecue en luisteren naar de groep PlusFour. doorWout Bareman Zo. En voor wie er niets voor voelt om met zo'n beschermend maskertje te voorkomen dat hij tijdens werkzaam heden stof en andere kwalijke produc ten binnen krijgt, is er nu de vinding van Louis Van den Bergh uit Eke in Oost-Vlaanderen. Hij heeft de neus- capsule bedacht, een dingetje dat in de neusgaten wordt geplaatst en er zorg voor draagt dat vervuilende stoffen niet kunnen doordringen in het menselijk lichaam. Het is een plastic dingetje dat de lucht filtert. Cafébaas Van Den Bergh deed het idee op tijdens een verblijf in Thailand, waar hij de ene na de andere verkoud heid opliep. Filosoferend kwam hij tot de conclusie dat de kwaliteit van de lucht die we inademen de laatste paar honderd jaar sterk achteruit is gegaan, maar dat onze neus zich daaraan niet heeft aangepast. Dus brengt de neusfil- ter nu uitkomst voor mensen die in hout-, bouw en carrosseriebedrijven werken, maar is het ook een vondst voor stadsbewoners die worden gehinderd door uitlaatgassen. Zelf stelde Louis Van Den Bergh vast dat een weekje Gent ook voldoende was om de filters in het apparaatje te vervangen. Momen teel testen hij en zijn companen nog verschillende andere filters uit. Ook passieve rokers en hooikoortslijders kunnen er baat bij hebben. Van Den Bergh gebruikt het dingetje te pas en te onpas. Vertoeft hij op het plat teland en wordt hij geconfronteerd met vers bemeste akkers, dan stopt hij sim pelweg zijn nosecap in de neus, spuit er een vleugje parfum in en wandelt flui tend verder. En zonder filter is het klei ne plastic hulpmiddel ook te gebruiken. Immers, het verwijdt de neusgaten en stimuleert de ademhaling. Snurkers, maar ook sportmensen kunnen daar hun voordeel mee doen. Professoren van het universitair zie kenhuis in Gent zijn volgens Het Nieuwsblad na een aantal tests 'voor zichtig enthousiast'. Professor Van Cauwenberghe bijvoorbeeld wil de neuscapsules binnenkort eens grondig testen. En Van Den Bergh wil nog kwijt dat het een fabeltje is dat de mens niet alleen door de neus maar ook door de mond ademt. Alleen bij zware arbeid en bij het praten is dat het geval. doorWout Bareman De Belgische Indoor Kartingfedera- tie (BIK) is in rep en roer. Een ijve rige ambtenaar van de dienst Ruimte lijke ordening vaardigde onlangs een verbod uit op karten - het rijden in van die mini-race-autootjes op een circuit dat wordt omzoomd door strobalen en autobanden - op indoor-circuits die ge vestigd zijn op industrieterreinen. Want, ooi-deelde de ambtenaar, karting is een vorm van recreatie en zo'ii activi teit hoort niet thuis op een industrieter rein. Het probleem is echter dat men ook in recreatiegebieden niet echt zit te wachten op het gereutel en geronk van die uit de kluiten gewassen, gemotori seerde skelters. Van de 26 indoor-circuits in Vlaanderen zijn er 23 gevestigd op industrieterrei nen. Die werden dus met sluiting be dreigd. Voor een aantal circuits is vertrek al definitief omdat de rechter een klacht van een concurrent, die wel in een recreatiegebied is gevestigd, ge grond verklaarde. En daarmee was de chaos dus compleet. Minister Eddy Baldewijns, de Vlaamse minister van Ruimtelijke Ordening, ziet echter lichtpuntjes. De exploitan ten van de circuits zouden via vrijstel ling van de geldende verordeningen hun accommodatie kunnen blijven uit baten, denkt hij. Op industrieterreinen worden wel meer uitzonderingen ge maakt, getuige de feesthallen en win kelcomplexen die hier en daar in die 'zones' worden aangetroffen. Dus... Het stelde een afvaardiging van de overkoepelende organisatie enigszins gerust. Er is inmiddels een werkgroep opgericht die de zaak verder gaat uit zoeken. De exploitanten waren zich tot voor kort van geen kwaad bewust, om dat ze bij de gemeenten waar ze aan klopten probleemloos een vergunning kregen. De oplossing die nu door Balde wijns is aangedragen - het aanvragen van een ontheffing of vrijstelling - lijkt een goede, maar blijft een wankele ba sis. De gemachtigde ambtenaar van Ruimtelijke Ordening moet wel eerst een gunstig advies verlenen. Hij moet vaststellen of 'de buren' geen hinder ondervinden van de verkeersstroom die de circuits aantrekken en mogelijke ge luidsoverlast. En de ambtenaar die over dat alles moet oordelen, is toeval lig wel dezelfde die de kat de bel aan bond. DEN HAAG - CDA-Kamerleden S. Buijs en K. Eisses-Tim- merman vragen minister Borst van Volksgezondheid, Welzijn en Sport of dV wachttijden bij het maatschappelijk werk in de Oosterschelderegio gevolgen hebben voor de problemen van de cliënt. Zij zijn benieuwd of Borst bereid is de capaciteits problemen in het maatschappelijk werk op te lossen. Het algemeen maatschappelijk werk in de Oosterscheldere gio schreef vorige week een brief aan de kabinetsinforma teurs met de vraag om extra geld voor het maatschappelijk werk in het land. In het eigen gebied geldt al een gemiddelde wachttijd van twee maanden. Cliënten zijn dan voor snelle hulp aangewezen op particuliere hulpverleners. Mensen met een krappe beurs kunnen zich dat echter niet per mitteren, aldus het AMW in de Oosterschelderegio. BERGEN OP ZOOM - De vakbond AbvaKabo gaat zich be moeien met het beloningsconflict tussen de chauffeurs van Arduin Tax en de directie van de Stichting Arduin in Middel burg. Vakbondsbestuurster J. Houwertjes het dinsdag weten dat zij de kwestie heeft laten uitzoeken door een juridisch ad viseur van de bond. Meer wilde zij er niet over kwijt. Zij wil eerst overleggen met de betrokken chauffeurs en vervolgens met de directeur van Stichting Arduin, P. van den Beemt. Het conflict bij Arduin Tax draait om de inschaling van de chauffeurs in de taxi-cao, terwijl zij vóór 1 januari onder de betere cao voor de zorgsec tor vielen. De chauffeurs stellen dat zij ander werk doen dan gewone taxichauffeurs. Zij rijden cliënten van Stichting Arduin, een instelling voor geestehjk gehandicapten, wat extra vaardig heden vraagt. Zij hoeven in tegenstelling tot gewone taxi chauffeurs ook niet op fooigeld te rekenen, in aanvulling op hun cao-loon. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft dins dag een 21-jarige man uit de Zeeuwse hoofdstad voor wapen bezit conform de eis veroordeeld tot een boete van 300 gulden. De Middelburger kon er maar weinig waardering voor op brengen dat zijn moeder het alarmpistool 18 juni vorig jaar naar de politie had gebracht. ,Het wapen is niet van mijmaar ik wil niet zeggen van wie het is. Die jongen heeft het pistool per ongeluk bij mij achtergela ten", zei de verdachte, die nog niet zolang geleden een straf heeft uitgezeten voor afpersing met geweld. MIDDELBURG - Een 15-jarige jongen uit Kattendijke is dinsdagmiddag op de Lammerensteeg in Middelburg gear resteerd. De jongen had kort daarvoor een verkoper bedreigd met een mes toen de winkelier hem na een achtervolging staande hield voor diefstal. De jongen gooide het mes weg toen hij werd vastgepakt. De Kattendijker had uit een winkel aan de Langeviele een trainingsjas ter waarde van 120 gulden weggenomen zonder te betalen. VLISSINGEN - Een 29-jarige man uit Middelburg is maan dag op de Schuitvaartgracht in Vlissingen aangehouden. De man was in het bezit van een fiets die hij twee weken eerder bij het station in Middelburg had gestolen. Tevens werden in zijn rugzak sportartikelen aangetroffen waaronder een trainings pak en sportschoenen die hij maandag uit twee winkels op de Lange Delft in Middelburg had gestolen. De Middelburger is na het opmaken van een proces-verbaal heengezonden. het gebied. Want de plek ligt te gen het oude stadscentrum. „Daarnaast heeft het een goede uitstraling met het park op de achtergrond en alles is op loop afstand", zegt Vermeulen. Een aantal buurtbewoners had be zwaarschriften tegen het plan ingediend omdat hun uitzicht op het park door de woningen ontnomen wordt. De bezwaar schriften zijn inmiddels door de gemeenteraad ongegrond ver klaard. Volgende maand begint Ballast Nedam met de verkoop van de 48 appartementen en 14 eenge zinswoningen in Molenwater. Die verkoop zal tot het einde van dit jaar duren. Tegen die tijd verwacht Vermeulen de bouw vergunning te krijgen en een begin te maken met de bouw. Momenteel ligt het plan ter be handeling bij de provincie. De woningen zullen naar verwach ting in april 2000 gereed zijn. door Miriam van der Schot MIDDELBURG - Er is veel inte resse voor de woningen van het plan Molenwater in Middel burg. Voor de 62 woningen van de eerste fase hebben veertig mensen zich ingeschreven. Vol gens projectontwikkelaar C. Vermeulen van Ballast Nedam is dat een groot aantal. Het afgelopen jaar hadden in eerste instantie zeventig men sen zich ingeschreven voor de woningen. Nadat Ballast Ne dam onder hen een brochure verspreidde met meer informa tie, bleven veertig geïnteres seerden over. Dat is meer dan Vermeulen had vernacht. Meestal gaat hij er vanuit dat vijftig procent van de inschrij vers afhaken. Dat er zoveel mensen geïnteres seerd zijn in een woning in Mo lenwater komt volgens de ont wikkelaar door de ligging van door Aector Dooms MIDDELBURG - Voor tien au to- en twee woningdiefstallcn is gisteren een 19-jarige Middel burger in zijn woonplaats con form de eis veroordeeld tot de maximale werkstraf van 240 uur. Politierechter mr. J. T. Beg- heyn meende dat hij door de opeenstapeling van vermogens delicten, die in de gemeente Middelburg zijn gepleegd, aan de bovengrens zat. Kenmerkend voor het optreden van de verdachte was dat er geen braak aan te pas is geko men. „De auto's waren niet af gesloten en ook liep hij zo een woning binnen. Hoe dan ook het is voor de mensen een in breuk op hun privacy", stride officier van justitie mr. C. Fetter vast. Brandblusser De autodiefstallen zijn in mei vorig jaar gepleegd, teiwijl het stelen van goederen uit wonin gen begin dit jaar heeft plaats gevonden. De buit liep uiteen van een attachékoffer met cas settebandjes tot een brandblus ser. Uit de woningen zijn flessen limonade, een afstandsbedie ning van een garage, dure horlo ges, een giropasje en een identi teitsbewijs gestolen. De verdachte staat erom bekend slecht zijn afspraken na te ko men. Daarom kon volgens de politierechter een werkstraf zinvol zijn. MIDDELBURG Excursie - De Koninklijke Ne derlandse Historische Vereni ging afdeling Walcheren houdt op zaterdag 20 juni een dagex cursie naar het natuurgebied Quakjeswater. De reis naar het gebied duurt ongeveer een uur. Liefhebbers kunnen zich om 10.00 uur ver zamelen op het parkeerterrein bij het ns-station in Middel burg. WESTKAPELLE Kreekloop - De WV houdt van daag, woensdag, in Westkapelle de Kreekloop. Deelnemers kun nen zich vanaf 18.30 uur in schrijven bij het Groene-Kruis- gebouw in Westkapelle, de start van de loop om de kreek is om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 19