100 jaar midden in de samenleving. "Kermis moet 1 e bundelen." met uren Jeer je "De jeugd heeft toekomst, overal." «HMMI Hier op Ypenburg zijn veel innovatieve bedrijven gevestigd die werken met hightech kunststoffen. Het heet niet voor niets Composite Valley. Ik hoefde dus niet lang na te denken of ik mijn spuitgietbedrijf hier wel wilde vestigen. Er zitten hier partijen die voor ons interessant zijn, en andersom Samen werken we aan grote projecten. En bovendien hebb we intensief contact met de TU Deïft en de TH Rijswijk. Als je je inzet voor je vereniging, kan het zomaar gebeuren dat je tot voorzitter wordt verkozen. Reuze leuk, maar besturen is nou niet iets wat ik öp school lief geleerd. En een zaal met tweehonderd vróuwen toespreken, ook al ken ik ze bijna allemaal persoonlijk, maakt i knap nerveus. Maar, ik heb het onder de knie. gekregen. Natuurlijk zijn we in China om zaken te doen. Maar dat neemt niet weg dat we ook een zekere verantwoordelijkheid voelen voor de mensen in 't land waar we zaken doen. In het geval van het Hope School Project zijn dat de kinde ren van de boeren uit de arme provincie An hui. En doordat die kinderen nu voor het eerst een opleiding krijgen, zal uiteindelijk de hele streek daarvan profiteren. Rabobank A/leer weten? b 32 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 11 JUNI 1998 J.at. Gofers (41) directeur Pro maiding 0.J wi®ra^Jerkt :Mt stejpr, Daaróm f'iiï6«TtRai^®^Danya«ge.o.de&titing Tec%w(ogi5CtfcenfrLi NpenlS&o, 'n dit Jojsale initiatief staan kennisoverdracht én samenwerking centraal, Do Rabobank advi seert de deelnemende bedrijven in bijvoor- beeld het opstellen vaneen businessplan of bef regelen van de financiering. Zo hebben we al aan duidenden startende bedrijven, tegen gunstige voorwaarden,een stimuleringslening verstrekt. Maar ook op andere gsbietien brengt de Rabobank onder nemers bij elkaar. Zoals door het congres 'De winkel van de tijd'op 15 juni, waar vrou- wéiijke ondernemers Prajén over nieuwe mógelijkheden voor efficiënter tijdgebruik. Nederland in Beweging. Ter gelegenheid van ons jubileum is het boek 'Lage landen, hoge sprongen' verschenen. Dit rijk geïllustreerde boek laat zien hoe het dagelijks leven van de Nederlander in de afgelopen honderd jaar is veranderd. Klanten van de Rabobank betalen in de boekhandel geen f 49>95 maar f 34,95 voor dit boek. De kortingsbon kunt u afhalen bij de Rabobank in uw buurt, Op.de fiets. Dat wij het beroepswielrennen een Warm hart toedragen, wist u ongetwijfeld al. Maar wij steunen ook de amateursport en de recreatiefietser. Ook stimuleren wij de fiets voor het woon-werk- verkeer.Om dat te onderstrepenfgaan morgen veel van ónze medewerkers op de fiets naar hun werk. Eigentijdse Nederlandse kunst. De Rabobank wil het werk van eigentijdse Nederlandse kunstenaars toegankelijk maken voor een groter publiek; Daarom wordt tot en met 30 augustus het werk van René Daniels geëxposeerd in het Van Abbe Museiim te Eindhoven Schilderijen van Ad Dekkers en z'n tijdgenoten zijn te zien in het Stedelijk Museum in Amsterdam, van 20 juni tot 30 augustus. En Micha Klein 2aI tussen 20 september en 29 november zijn vlrtual- -V' f/ reaiitykunst exposeren in het Groninger Museum. Vandaag vieren we de oprichting van een grote coöperatieve bank, precies honderd jaar geleden. Mensen die beseften dat ze samèn sterker stonden, vormden kredietcoöperaties die zouden uitgroeien tot de Rabobank. Onze coöperatieve doelstellingen breiden wé dit jaar verder uit. Wij willen dat meer klanten actief meepraten over beleid en activiteiten. Op zowel het zakelijke als het maatschappelijke vlak. Daarom kan iedere klant ook lid worden van de Rabobank. Ons eeuwfeest vieren we onder het motto: Toekomst door Samenspel. Via honderden lokale, nationale en internationale projecten en activiteiten versterken we de band met leden en klanten. Onze medewerkers brengen kennis in en leggen contacten tussen mensen met verschillende achtergronden en ambities. Zo dragen we bij aan een duurzamere samen leving, en leren we zelf steeds beter wat er leeft. i r 5? -W V taa JE'-'-- -0ya'Csïéfi' te Pit* O C A J-: V A 3 A A A V' V J De afgelopen 100 jaar hebben we nationaal en zeker ook internationaal in de agrarische sector een grote expertise opgebouwd. Waarmee we onze klanten adviseren en ondersteunen. Want bij food en agribusiness draait bet om kennis over markten/ klanten en producten. En door ons grote internationale netwerk kunnen we die overal toegankelijk maken. Kennisoverdracht spéélt ook een rol in het Hope School Project. Nog voordat de Rabobank officieel werd toegelaten tot China, waren Rabobank-medewerkers hier al bij betrokken. Het einddoel is dat de boeren in dit berggebied op eigen benen kunnen staan, met een eigen bedrijf. En tegelijkertijd helpen we de boeren bij het oprichten van landbouwcoöperaties, zodat de situatie in Anhui blijvend verbetert. Midden in de samenleving Naast de activiteiten op deze pagina, organiseren wij nog veel meer ter gelegenheid van ons honderdjarig bestaan. Wilt u meer weten over ons jubileumprogramma? Belt u dan ons informatienummer: (030) 216 30 12, kijk op internet: www.rabobank.nl/100 jaar, of loop even binnen bij uw Rabobank.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 32