Kluivert fleurt op bij Oranje De Boer en Bergkamp genezen verklaard Twee blessuregevallen in selectie van België Helft Nederlanders ziet Oranje finale bereiken Heerenveen praat met broers De Nooijer De Las Cuevas nieuwe leider in Dauphiné Stan Collymore trekt boetekleed aan na mishandelen vriendin Jan Poortvliet blijft trainer van Overpelt Aanvaller wil tijdens WK vertrek bij Milan afdwingen Paul Haarhuis verrast Korda Moreau betrapt op doping Blatter: geen stemmen gekocht Oparaku vervangt Shakpoke Grote vraag naar oranje gips Ravanelli mist WK Heins bondscoach springruiters van onze sportredactie VINKEVEEN - Het was mis schien wel het enige smetje op een verder geruisloos verlopen laatste dag van het Nederlands elftal in eigen land. Terwijl bondsarts Frits Kessel tegen iedereen die het maar horen wilde trots vertelde dat de 'kneusjes' Dennis Bergkamp en Frank de Boer genezen wa ren verklaard, fronste laatst genoemde op datzelfde ino- ment het voorhoofd. „Zegt hij dat ik tegen de Belgen gewoon kan spelen? Nou, dan weet hij meer dan ik. Die enkel doet nog best wel pijn." Hoe het ook zijhet toch al hoge verwachtingspatroon rondom Oranje kan nog verder opge schroefd worden. Zo er nog twijfels waren over de fysieke gesteldheid van Bergkamp en Frank de Boer, dan zijn die gis teren in elk geval door Kessel in Vinkeveen weggenomen. In hotel Résidence, waar de selec tie van Guus Hiddink zich had verzameld voor het vertrek vanmorgen naar Frankrijk, niets dan positieve geluiden uit de ziekenboeg. Bergkamp heeft gisteren in Zeist met glans een laatste individuele training ondergaan en zal van af vandaag weer volledig met de groep meetrainen. Ook over Frank de Boer was er louter po sitief nieuws. Volgens Kessel staat niets een optreden van hem in het duel met de Belgen in de weg. „Met een intensieve behandeling van zijn enkel is hij zaterdag speelklaar." Net als de speler in kwestie is Hiddink iets voorzichtiger in die prognose. „Vrijdag na de training zal pas duidelijk zijn of Frank tegen de Belgen inzet baar is." Ook met het opstellen van Bergkamp wil de bonds coach geen enkel risico nemen. De aanvaller mag dan genezen zijn verklaard van een ham- stringblessure, wedstrijdfit is hij nog niet. Bergkamp trainde weliswaar gisterochtend an derhalf uur op het sportcen trum in Zeist, maar tijdens de groepstrainingen zal moeten blijken of hij inderdaad geen terugslag krijgt. Hiddink: „Dan zien we hoe Dennis op een zwaardere training rea geert. GPD door Anton Lippold AMSTERDAM - Patrick Klui vert fleurt helemaal op bij het Nederlands elftal. Tijdens de voorbereiding straalt hij spel vreugde uit en maakt een uiterst gedreven indruk. „Dat komt ook doordat ik weer helemaal fit ben. Ik ben er klaar voor, ik sta echt op scherp. Ik speel nu met jongens die elkaar goed aanvul len en die als team goed kunnen spelen. Bij Milan ontbrak dat allemaal en dan kun je onmoge lijk goede prestaties leveren." De 21-jarige spits baalt van AC Milan en wil tijdens het WK een transfer naar een andere club afdwingen. „Bij Milan is geen visie, geen voetbalidee; kortom, he-le-maal niets, terwijl bij Oranje het tegenovergestelde het geval is." Het afgelopen seizoen bij Milan vindt hij geen verloren jaar. En hij vindt evenmin dat hij de voorbije zomer een verkeerde keuze heeft gemaakt. „Je kunt transfervrij vertrekken en je krijgt aanbiedingen van één van de mooiste clubs van de wereld, wat doe je dan?" Niettemin werd het een jaar vol teleurstel lingen. Als Kluivert over Milan praat, maakt hij een ontgoo chelde indruk. in de Arena. Kluivert komt het beste tot wasdom in een relaxte sfeer, waar ruimte is voor gein tjes. „Mijn gevoel is te vergelij ken met dat bij Ajax in 1995, toen we de Europa Cup I ver overden. Als je je goed voelt en plezier hebt in de dingen, dan gaat alles beduidend makkelij ker. Bij Milan raakte ik al snel het plezier kwijt en dan gaat al les stroef." Volgens Kluivert is het Neder lands elftal verder en beter dan twee jaar geleden, toen Oranje tijdens het EK in Engeland in de kwartfinale werd uitgescha keld. „Nu klopt alles, niets is aan het toeval overgelaten", meent hij. „Werkelijk alles is ge regeld, waardoor de spelers maar aan één ding moeten den ken: voetbal. De sfeer is nu goed, omdat we goede resultaten heb ben geboekt tegen Paraguay en Nigeria. Twee keer 5-1, dat staat. En er zit nog steeds een stijgende lijn in ons spel." België Voorgetrokken Volgens Patrick Kluivert is het Nederlands elftal verder en beter dan twee jaar geleden, toen Oranje tijdens het EK in Engeland in de kwartfinale werd uitgeschakeld. „Nu klopt alles, niets is aan het toeval overgelaten" foto Marcel Antonisse/ANP „Bij Milan kwam ik geen mo- 11 ment los, omdat ze daar maar ewat aam-ommelen. Het pro bleem is dat de Italianen wor- I den voorgetrokken en de bui tenlandse spelers na elke mislukte actie worden uitgeflo ten. Daar is niets tegen opge wassen. Geduld heeft niemand; de supporters niet, de journalis ten niet en de club zelf ook niet „Aan trainer Capello lag het niet, zijn ontslag begrijp ik dan ook niet. Er zit gewoon iets fout in de hele structuur van de club. Ze zitten niet op één lijn. Nu hebben ze Bierhoff en Boksic gehaald. Denken ze dat het met hen opeens veel beter zal gaan? Ik hoop het voor die jongens, maar ik denk niet dat beter zal worden. Bij Milan ben j e als spe ler een koe die af en toe even naar buiten mag om te grazen en dan snel weer naar binnen moet." „De nieuwe trainer, Zac- cheroni, wil mij graag behou den. Tja... Mijn standpunt is duidelijk: ik wel best met hem praten, maar het heeft eigenlijk geen zin. Ik wil weg." Maar de afkoopspom die de club eist, 35 miljoen gulden, hangt als een molensteen om zijn nek. Kluivert en zijn zaakwaarne mer Sigi Lens hebben boven dien sterk het gevoel dat de clubleiding van Milan hen aan het lijntje houdt. Kluivert: „Ze zijn bang dat ik naar een andere Italiaanse club ga en daar wel goed presteer, net als Edgar Da vids cüe bij Juventus elke week uitblinker is." Belangstelling is er genoeg. Een greep uit de clubs di e hem willen inlij venArsenal Manchester United, Real Ma drid, Atletico Madx-id, Paris Saint-Gennain, Panna en La- zio Roma. Lens: „Die laatste twee clubs hebben als enige een bod uitgebracht op Patrick. De situatie is onduidelijk, omdat niet helder is wat Milan nu wil. Het wooi'd is nu aan Milan." Geintjes Patrick Kluivert voelde zich goed, na de laatste training van Oranje op Nederlandse bodem, Zaterdag is België in het Stade de France in Saint-Denis de eer ste opponent van het team van Guus Hiddink. „We hebben drie keer tegen ze gespeeld en drie keer gewonnen, dat zal hen echt niet lekker zitten", lispelt Klui vert. „Ik denk dat ze heel sluw zullen spelen en afwachten op een kans. Het zal van ons moe ten komen in die wedstrijd, de Belgen gaan op de counter spe len. Het zal zwaar worden, maar onder het mom 'de eerste klap is een daalder waard', zullen we moeten winnen. En met goed voetbal. Maar het is zeker dat het huidige België absoluut niet te vergelijken is met het België waarvan wij in de kwalificatie zo makkelij k wisten te winnen. ANP j van onze sportredactie MONTHIEUX - Hiddink heeft I zijn problemen met Bergkamp en Frank de Boer; zijn Belgische - collega Leekens met verdediger Vidovic en middenvelder Van Kerckhoven. Hij twijfelt over de beschikbaarheid van de twee in t de wedstrijd tegen Nederland op zaterdag in Saint Denis. Gordan Vidovic liep gisteren tij dens de training een liesblessui-e op. De verdediger van Excelsior Moeskroen moest tien minuten voor het einde van de sessie af haken. Van Kerckhoven (Schal- ke 04) heeft al langer last van een dijbeenblessure. „Donder dag hoop ik meer duidelijkheid te krijgen", aldus de trainer. Aan Mare Wilmots is het idylli sche ondei'komen van de Belgi sche ploeg in Monthieux niet besteed. Hij beklaagde zich over de ligging van het hotel. „Wie van golfen en hengelen houdt, kan zich hier uitleven", mop perde hij. „Je ziet hier geen le vende ziel, het dichtstbijzijnde café is 25 kilometer verderop." Wilmots was uit zijn humeur, omdat hij bij de training licht geblesseerd raakte aan een hiel. „Als ik mijn schoenen heb aan gedaan, verrek ik de eei'ste twintig minuten van de pijn. Daarna gaat het wel weer", zei hij. Volgens coach Geoi'ges Leekens kan de speler van Schalke'04 zatei'dag in St. De- nis gewoon meespelen tegen Nederland. „Mare zou nog met een gebroken been meedoen", aldus Leekens gekscherend. ANP van onze sportredactie dp- HILVERSUM - Bijna de helft )in (49 procent) van de Nederlan- tagiders is ervan overtuigd dat ,dh| Oranje doordringt tot de finale >vd:van het WK Voetbal. Ook een De groot aantal landgenoten denkt jis. dat het Nederlands elftal uit- iez eindelijk de wereldtitel binnen haalt. Een steekproef van de NOS wijst uit dat 37 procent Oranje het WK zegevierend ziet afsluiten. De enquête is gehouden door de afdeling Kijk- en Luisteronder zoek onder 500 Nederlanders boven de 13 jaar. Zij zijn telefo nische gepeild over de kansen van het Nederlands elftal vlak voordat afgelopen vrijdag Ni geria met 5-1 werd afgedi-oogd. De Nederlanders schatten de kansen van de equipe van bondscoach Hiddink op de eindzege in Parijs iets hoger in dan vier jaar geleden in de Ver enigde Staten. Toen rekende 35 procent dat met de ploeg de we reldbeker op Schiphol zou lan den. Nederland sneuvelde toen evenwel in de kwartfinale. Somberheid troef dit jaar bij slechts drie procent van de be volking. Zij denken dat ons land blijft steken in de eerste ronde. Bij 68 pi'ocent heerst het opti misme dat in ieder geval delaat ste vier binnen bereik zijn. Titelhouder Bx-azilië is bij 20 pi'ocent favoriet voor de eindze ge. Meer dan de helft van de on dervraagden voorspelt Brazilië en Duitsland als halve finalis ten. Voor Franki'ijk en Italië ligt dat op 25 tot 30 pi'ocent. ANP Gérard de Nooijer in actie tegen NAC. foto Dirk-Jan Gjeltema Dennis de Nooijer foto Alv door Eldridge Pentury VLISSINGEN - Dennis en Gérard de Nooijer onderhandelen met SC Heeren veen over een eventuele overgang. De Souburgse voetbaltweeling van Sparta heeft met het bestuur van de Friese eredi visieclub om de tafel gezeten, maar tot een overeenkomst is het vooralsnog niet geko men. Dennis de Nooijer: „Wij hebben onze wensen kenbaar gemaakt. Het woord is nu aan Heerenveen." De broertjes De Nooijer (29) hebben nog een doorlopend contract van twee jaar bij Sparta, maar in hun conti'acten zijn trans- fei'sommen opgenomen voor een tussen tijds vertrek. In de huidige periode moet Dennis de Nooijer 3,4 miljoen kosten en mag Gérard de Nooijer voor 1,5 miljoen gulden weg. Tijdens het voetbalseizoen liggen die be dragen aanmerkelijk hoger. Heerenveen klopte voiige week bij het tweetal aan, nadat Ruud van Nistelrooy voor een slordige veeitien miljoen gulden van de hand was gedaan aan PSV. De aan valler tekende bij de Eindhovense club voor de duur van vijf jaar en werd daar mee de duui'ste aankoop in de geschiede nis van PSV. Bedrag staat vast Dennis en Géraixl de Nooijer zijn in Hee- ï-enveen geweest om te onderhandelen. Voorzitter Riemer van der Velde beweerde gisteren zelfs dat er al een akkooi'd was bei'eikt. Dennis de Nooijer spreekt dat te gen: „Het bedrag dat Heex-enveen voor ons moet neertellen, staat vast. Maar we zijn het nog niet eens over een aantal andere zaken. We zitten nog niet helemaal op een lijn. Verder wil ik er niet al teveel op in gaan." Dennis de Nooijer was als veel scorende spits de afgelopen twee jaar in beeld bij vele clubs uit binnen- en buitenland, waaronder Ajax en Celtic. Feyenoord wil de zelfs Dennis èn Gérard de Nooijer heb ben. De ondei'handelingen liepen telkens op niets uit. Het Belgische Anderlecht, waar Arie Haan de scepter zwaait, dong in het voorbije seizoen naar de diensten van Dennis. maar wederom bleef een transfer uit. Met de interesse van SC Heei'enveen is de aanval op Dennis de Nooijer, en in iets mindere mate op Géi'ard, weer geopend. Maar hoe gx'aag willen de geboren Sou- burgers eigenlijk naar Fi'iesland? Dennis de Nooijer: „Dat we met de club hebben gepraat, zegt genoeg, lijkt me. De club speelt elk jaar Europees voetbal en haalt elk jaar de eerste vijf." Wanneer Heerenveen ja of nee zegt tegen de De Nooijers, is niet pi'ecies bekend. Maar Dermis de Nooijer verwacht dat de club pas na het weekeinde kenbaar maakt of men met het Zeeuwse duo in zee wil. HALLE - Paul Haarhuis heeft gisteren op het spekgladde gras in Halle de laatste acht bereikt. De 32-jarige Brabander verras te de als eerste geplaatste Tsjech Petr Korda, 7-6 6-4. Richard Krajicek ging Haarhuis vooraf. Hij drong door tot de kwartfina les over de rug van Tommv Haas, 3-6 6-4 6-1. De 20-jarige Duitsei; 41e van de wereld, was kansloos vanaf het moment dat de opslag van Kx-a- jicek, derde geplaatst, ging lo pen. Dat gebeurde pas diep in de tweede set. De Hagenaar sloeg 25 aces. Lairsson is zijn tegen stander in de kwaxd eindstiïjd. Haarhuis kon de overwinning goed gebniiken. Als 87e van de wei'eld dreigt hij uit de top-hon- derd te verdwijnen. In Halle be reikte hij vorig jaar de halve eindstrijd. In de kwaxt finale staat hij tegenover de Italiaan Pozzi. In Bii-mingham maakte Steffi Graf na 109 dagen een moeizame rentree. De 28-jarige Duitse versloeg op het door weekte gras van Birmingham haar Australische boezem vriendin en qualifier Rennae Stubbs in drie sets en 111 minu ten, 5-7 6-2 6-4. ANP/DPA van onze sportredactie MONT VENTOUX - De Ba- nesto-wielerploeg heeft giste ren uitgehaald in de Dauphiné Liberé. Kopman Jose Maria Ji menez nam in de beklimming van de Mont Ventoux twee ploeggenoten in zijn achterwiel mee en deklasseerde het hele pe loton. Jimenez won de etappe, Armand de las Cuevas pakte de gele trui en Miguel Angel Pena voltooide de hattrick. Achter de Banesto"s was Patrick Jonker de beste. Hij kwam als viei'de op 2.06 over de streep op de 1912 meter hoge Ventoux. In de laatste kilometei-s nam hij licht afstand van de achtervol gers. Jonker had 18 seconden voorsprong op een groepje van zes renners, van wie Michael Boogerd zevende werd op 2.29. In het algemeen klassement staat Jonker vijfde op 1.56 en Boogerd achtste op 2.33. De Spaanse kampioen Jimenez had al snode plannen voor het vertrek. „Ik was iets van plan", vertelde hij na zijn overwin ning. „Maar toen ik op de Mont Ventoux zag dat Virenque en Ja- labei"t slechte benen hadden, ben ik doorgegaan." Virenque kwam binnen op 3.03, Jalabert op 3.49 De laatste zei de Dauphiné direct adieu. „Ik start donderdag niet in de tijdrit", liet hij weten. „Ik neem een paar dagen rust voor de Ronde van Zwitserland." Jala bert had zich in de slotklim over 16 kilometer moeten forceren om in het groepje Virenque te blijven. „Dit is de Tour de Fran ce nog niet", gaf hij aan. „Ik ben nog in de voorbereiding." PARIJS - De Fi-anse wielrenner Christophe Moreau is betrapt op doping. In de urine van de renner van de Festina-ploeg zijn sporen van mestei'olone aangeti'offen. Volgens teambaas Bru no Roussel komt zijn deelname aan de Ronde van Fx-ankrijk niet in gevaar. Volgens Roussel is Moreau slachtoffer gewor- den van eenpex-soon die zich rond de ploeg ophoudt. „Het gaat om iemand die niet tot de medische staf behooit. Christophe is duidelijk misbruikt. Zijn eerlijkheid staat voor mij buiten kijf." AFP PARIJS - Joseph Blatter heeft geen stemmen x-echtstx-eeks ge kocht bij de verkiezingen van de nieuwe voox-zitter van de FIFA, hij heeft armlastige bonden vooruitbetalingen in het vooi-uitzicht gesteld. Het zou gaan om bedragen van 100.000 gulden per bond. Woensdag werd een brief van Blatter aan de FIFA-leden openbaar waai'in hij in financiële nood verkeren de bonden een voorschot van 50.000 dollar toezegde bij zijn uitverkiezing. De brief is gedateerd 22 mei. ï-uim voor de Stemming op 8 juni, en geschreven op zijn verkiezingspapier met „JSB for President" als briefhoofd. Het schrijven is mede ondetekend door Michel Platini. de chef van het WK-organi- satiecomité en beoogd technisch directeur van de FIFA onder Blatter. SID RESSONS-SUR-MATZ - De Nigei'iaanse bondscoach Box-a Milutinovic heeft Mobi Oparaku opgeroepen als vervanger van Jero Shakpoke. De verdediger heeft in de oefenwedstrijd tegen Nederland een sleutelbeen gebroken. Oparaku maakte al deel uit van de vooi-lopige selectie. Hij speelt bij de Belgi sche tweede divisieclub Kapellen. RTR AMSTERDAM - Bij het Academisch Medisch Centrum (AMC) in Amsterdam is met het WK-voetbal in aantocht een ware run op oranje gips ontstaan. In de gipskamers vragen patiënten voortdurend naar de kleur. Volgens het AMC kiest meer dan de helft van de patiënten met een breuk nu voor oranje, dat in de rest van het jaar niet erg in trek is. Bij grote breuken wordt zelfs vaak om de nationale driekleur ge vraagd. De voorraad van oranje gips bij het AMC strekt tot aan de finale. ANP SENLIS - Fabrizio Ravanelli kan niet meedoen aan de we reldtitelstrijd in Frankrijk. De Italiaan is getroffen door bronchitis. De aanvaller van Olympique Marseille kwam dinsdag koortsig aan in het trainingskamp in Gouvieux. Ra vanelli moet volgens de teamarts vijf tot zes dagen complete rust houden. Enrico Chiesa van Parma is aangewezen als zijn vervanger. Italië speelt vanavond de eerste WK-wedstrijd in Bordeaux tegen Chili. RTR SCHIPHOL - Johan Heins is benoemd tot de nieuwe bonds coach van de springruitex-s. Dat is gisteren tijdens een pers- pi'esentatie op Schiphol bekendgemaakt. Heins volgt Hans Horn op, die te kennen heeft gegeven zijn functie na de we reldtitelstrijd in Rome (30 september tot 11 oktober) neer te leggen. Het bestuur van de stichting Nederlandse Hippische Sportbond (NHS) was al enige tijd in onderhandeling met Heins. De laatste details voor zijn dienstverband wei'den deze week ingevuld. Hij is benoemd tot en met de Olympische Spe len van Sydney 2000. ANP van onze sportredactie LONDEN - De Engelse aanval ler Stan Collymore heeft spijt betuigd nadat hij zijn vriendin Ulrika Jonsson had mishan deld. Jonsson is een bekende tv- persoonlijkheid en was vorige maand co-presentatrice van het Eurovisie Songfestival. Collymoi-e (27) en Jonsson (30) waren maandagavond in een Parijse bar waar een feestje aan de gang was voor het Schotse elftal en voetbalfans. Jonsson wilde voor de televisie een re- portage maken over de stem ming in het Schotse kamp. De televisieverslaggever Martin Geissler zei dat Collymore weg wilde toen iemand een glas bier over hem heen had gegooid. Jonsson wilde blijven, waarop een wooi'denwisseling ontstond die in een fikse ruzie ontaardde. Collymore sleepte Jonsson „van de bar naar een achterkamer; duwde haar op de grond en schopte haar tegen het hoofd en gezicht. Hetbarpersoneelpakte Collymore beet en smeet hem eruit", zo beschreef Geissler de mishandeling. Jonsson keerde na het incident terug naar haar huis in Cookham Dean bij Lon den. Via haar agent liet zij weten niet over de mishandeling te willen praten. De politie van Parijs zei dat er geen aanklacht is ingediend. Collymore maakte openlijk zijn excuus. In een verklaring die werd voorgelezen door zijn zaakwaarnemer Paul Stretford zei de aanvaller van Aston Villa dat zijn daden op geen enkele manier zijn goed te praten. Hu- meurigheid, jaloezie en te veel alcohol hadden er volgens Col lymore toe geleid dat hij zijn ge liefde had geslagen. Collymore behoort niet tot de selectie van het Engelse elftal op het WK. Het elftal wordt ach tervolgd door schandalen. On langs zorgde Teddy Sheringham voor opschudding met een drinkgelag in Portugal, terwijl Paul Gascoigne aan de kant werd gezet nadat hij samen met de zanger Rod Stewart te diep in het glaasje had gekeken. AP door Eldridge Pentury EINDHOVEN - Jan Poortvliet staat vrijwel zeker ook volgend seizoen aan het roer bij 9e Belgi sche vierdeklasser Overpelt. De naam van de oud-Arnemuide- naar werd de afgelopen weken regelmatig genoemd als nieuwe trainer van FC Antwerp, maar Poortvliet sluit een overgang uit. Jan Poortvliet: „In de media is mijn naam inderdaad regelma tig genoemd. Ik ben ook wel eens aangesproken door iemand van het bestuur van Antwerp, maar dat was informeel. Con creet contact is er nooit ge weest." Over een eventuele 'wissel' had de oud-international best wil len praten, maar inmiddels heeft hij zijn ja-woord gegeven aan Overpelt, de club waar hij het afgelopen half jaar (na zijn ontslag bij eex-stedivisionist RBC) heeft gewerkt. Poortvliet: „Bij Overpelt heb ik het prima naar mijn zin. Wat ik als trainer belangrijk vind, is dat ik bij een club iets neer kan zetten. Daar mee ben ik bij Overpelt bezig." Bovendien heeft Poortvliet met het oog op volgend seizoen een groot aantal nieuwe spelers naar Overpelt laten komen. „Daarom kan ik het bijna niet maken om alsnog weg te gaan. In principe is Antwerp voor mij een gesloten boek. Mocht de club nog komen, dan moeten ex- rare dingen gebeuren, wil ik weggaan." Poortvliet reist een dezer dagen af naar Fx-ankrijk, waar hij za terdag de eerste WK-wedstrijd van Nederland (tegen België) zal bijwonen. Kaartjes heeft de Eindhovenaar kunnen bemach tigen, omdat hij ooit deel uit- maakte van Ox-anje. „Voor de tweede wedstrijd tegen Zuid- Korea heb ik ook al kaartjes. En mocht Nederland de halve fina le halen, dan kan ik daarvoor als oud-international ook een tic ket krijgen Voor de overige duels moet ik zelf iets zien te re gelen." Poortvliet is benieuwd, heeft grote verwachtingen van Oranje. „Het zal niet makkelijk worden. Maar ik schat Neder land erg hoog in."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 25