Van groen laken in zwart gat? Burenruzie bol van spanning Sampras niet in Amerikaanse Daviscupploeg Atleet Theo Rabout wint in Terneuzen Schipper topfavoriet op toernooi Kapelle Afscheid Bart de Willigen Herkansing Telussa Zege Blij levens agenda BUSREIZEN W.K.VOETBAL uitslagen door Rudy Boogert OOST-SOUBURG - Geen mo ment twijfelde Bart de Willigen (66) de afgelopen weken aan zijn besluit om de voorzittershamer van het biljartdistrict Walche ren/De Bevelanden af te staan. Vijftien jaar lang, dag in dag uit, cijferde De Willigen zich weg in dienst van de sport op het groe ne laken en alles daaromheen. Maar één week voor zijn aftre den bekroop hem een angstig gevoel van twijfel. „In welk zwart gat zal ik vallen als ik geen voorzitter meer ben?" Onzekerheid kenmerkt het ant woord dat De Willigen zelf geeft op de gewetensvraag. ,.Ik ben een echte sportliefhebber De komende tijd kan ik mijn hart ophalen aan het wereldkampi oenschap voetbal, Wimbledon en de Tour de France. Tussen door naar mijn volkstuintje en dan weer voor het kij kkast j e zit ten." Maar na deze sportieve zo mer moet De Willigen op zoek naar nieuwe bezigheden. De gewezen districtsvoorzitter kan weer over zijn eigen tijd be schikken. Zijn gehele regeerpe riode van vijftien jaar, waarmee hij de langst zittende preses in de districtsgeschiedenis is, stonden in het teken van biljart spelen. organiseren, prijzen uit reiken en vergaderen. Véél vergaderen. In zijn lange ambts termijn heeft De Willigen maar twee vergaderingen gemist. „De eerste keer was de bondsverga dering van vorig jaar in Wage- ningen. Toen heb ik me versla pen, omdat ik de wekker verkeerd had ingesteld. De tweede keer was de gewestelijke vergadering van vorige maand. Het zou de laatste vergadering zijn voor mijn afscheid, maar ik kon onmogelijk tijd vrijmaken. Daarover had ik flink de pest in." Slechts eenmaal heeft De Willi gen zich bezonnen op zijn rol als voorzitter. „Eén van mijn eerste vergaderingen liep volledig uit de hand. Ik werd door een dis trictsarbiter die een slokje te veel op had, persoonlijk bele digd ten overstaan van een zaal vol publiek. De zaak is zelfs naar de Nederlandse strafka mer gegaan, maar de man kwam eraf met een berisping. Dat heeft me wel aan het denken ge zet over mijn positie, maar ik ben gewoon doorgegaan." Solide huis Als een volleerd architect heeft De Willigen het district geres taureerd van een krakkemikkig hutje tot een solide huis. De Wil ligen: „Bij mijn aantreden in 1981 was er een kastekort van 2,50 gulden. Van een begroting had het toenmalige bestuur nog nooit gehoord. Met een contri butieverhoging hebben we de zaak weer op de rails gezet." In het begin van het 'Tijdperk- De Willigen' soleerden de drie Zeeuwse districten (Schouwen, Zeeuws-Vlaanderen en Walche ren/De Bevelanden) door de bil jartwereld. De Willigen heeft de drie afzonderlijke gebieden met elkaar verbonden. „In het ge west Zuid-Nederland zat Zee land een beetje in een vergeten hoekje. We hebben hier drie kleine districten en als je iets wilde bereiken, moest je de krachten bundelen. Ik was een voorvechter van een samenwer king en daarvoor heb ik veel contacten gelegd." Jeugdbiljart Een zorgenkindje binnen de Zeeuwse districten bleef het jeugdbiljarten. Ook onder het 'regime' van De Willigen. „Als je een stel jongens op een voetbal veld zet, vermaken ze zich de hele middag. Maar in een bil jartzaal moeten ze stil en rustig zijn en dat is niet echt aantrek kelijk. Als bestuur kunnen we daaraan niet veel méér doen dan Bart de Willigen: „Het is hoog tijd dat er een frisse wind gaat waaien." de clubs financieel stimuleren een jeugdtak op te zetten. Maar veel clubs willen geen jeugdige spelers, want je moet ze 's mid dags lesgeven en met ze kunnen omgaan." 't Raedthuys Pas op zijn 40e besloot De Willi gen in clubverband te gaan spe len bij 'Het Sloe' in zijn woon plaats Oost-Souburg. Niet veel later richtte hij, uit onvrede met zijn eerste vereniging, zelf een biljartclub op: 't Raedthuys. Hij nam het voorzitterschap op zich eri hoopt over twee jaar het zil verenjubileum te vieren. De mooiste herinnering van De Willigen doet zijn belegen oog jes glinsteren. Zonder probleem diept hij uit zijn geheugen het hoogtepunt uit zijn biljartloop baan op „Ter ere van het vijf ja- rig bestaan van 't Raedthuys kregen we de organisatie van het Nederlands kampioenschap kader 47/2. In een volgepakte zaal speelden toppers als Jos Bongers, Jan Aarnouts en de kampioen Hans Vultink bij ons. Geweldig! Naar aanleiding daarvan werd ik benaderd door het districtbestuur om voorzit ter te worden." „Bij het tienjarig bestaan van de vereniging wilden we het NK driebanden, maar we kregen weer kader 47/2. Dat was fout. De sponsors kwamen niet meer en we kregen het financiële plaatje niet rond. Daardoor is de vereniging gedeeltelijk uit el kaar gevallen." Met pijn in het hart staat De foto Ruben Oreel Willigen zijn voorzitterspost af. Zijn gevoel zei: stoppen. „Het is hoog tijd dat er een frisse wind door het district gaat waaien. Vice-voorzitter Toon Klaasse uit Kats is De Willigen inmid dels opgevolgd. Tijdens de dis trictsvergadering van afgelo pen dinsdag werd Klaasse gekozen als nieuwe voorzitter. Hoogtepunt van de-avond was echter het toekennen van de Zil ver Speld aan De Willigen als blijk van waardering voor be wezen diensten. van onze sportredactie NEW YORK - Pete Sampras zal niet uitkomen voor de Amerikaanse Daviscupploeg in de wedstrijd tegen België van 17 tot en met 19 juli in In dianapolis. De nummer één van de wereld wil na Wimble don op vakantie. Bondscoach Tom Gullikson heeft na het bedankje van Sampras gekozen voor dezelf de spelers die in de eerste ron de Rusland met 3-2 versloe gen. Die vier waren André Agassi en Jim Courier in de en kelspelen en Todd Martin en Richey Reneberg in het dub bel. Het duel vindt plaats op hardcourt. België bereikte de laatste acht door de overwin ning in Brussel met 3-2 op Ne derland. Sampras komt overigens deze dagen nauwelijks in actie bij het toernooi op het gras van Queen's in Londen. De Ameri kaan en zijn kornuiten bivak keren al drie dagen in het spe lershome. Door aanhoudende regen komen ze bijna niet aan spelen toe. De toernooi-orga- nisatie krijgt hoofdpijn van de programmering. De verzekering betaalt elke dag dat er minder dan twee uur wordt gespeeld acht ton uit. Maandag werd er niet ge speeld, dinsdag wel, woensdag 28 minuten. Dus trok de verze kering de portemonnaie weer open. Alle toeschouwers kre gen hun geld tex'ug. De schade liep inmiddels op naar 1,6 mil joen gulden. En de weerbe richten vooi'spellen weinig goeds. RTR doorSjaakSinke TERNEUZEN - De junior-atle ten waren goed vertegenwoor digd op de tweede wedstrijd van het avondbaancircuit in Ter- neuzen. De loopnummers bij de senioren waren eveneens goed bezet. Theo Rabout (Dynamica) het een veld van tien lopei-s achter zich op de 1500, in een tijd van 4 minuten en 9.6 seconden. Frans Roelofs (AV'56) en Stefan Krij- nen (Wielingen) volgden op ge paste afstand. Eric Goossen (Scheldespoxf) domineerde de 5000 metex-. Hij finishte na 15 minuten en 33.5 seconden en hield Sjaak Luteyn (Wielingen) driekwax-t minuut achter zich. Bianca Seghers (RKHAV) won de werp tweekamp met speer wei-pen en kogelstoten van haar zus Daniëlla. Altuna Halivovic (RKHAV) het ook in Terneuzen zien van alle mai'kten thuis te zijn. Maar liefst vier ovex-winningen scoox- de het D-meisje uit Hulst. Op de kogel scoox-de ze 8 meter en 23 centimeter; de speer belandde na 18 meter en 37 centimeter in het natte gras. Het hoogsprin- gen won Halivovic met 1 meter en 30 centimeter en de sprint raffelde ze af in 8.9 seconden. Wouter Saman (RKHAV) won bij de D-jongens het hoogsprin gen met 1 meter en 40 centime ter èn de 80 meter in 11.4 secon den. Baxf van Kralingen nam de ander twee nummers voor zijn rekening op kogel (9.29 meter) en speer-werpen (22.53 meter). Erik de Waard (Wielingen) was de sterkste C-junior op de 100 meter (12.8), 150 meter (19.4) en verspringen (4.74). Simon van Kralingen (Delta Sport) won met een meter voor sprong op Ruud Westei-weele (Dynamica) het kogelstoten. Westex-weele nam op de speer spox-tieve wraak door met 33 meter en 22 centimeter te wón nen. Op de sprinttweekamp was Dorien Dek (AV'56) het sterkste C-meisjes, met overwinningen op de 80 meter (10.8) en 150 me ter (20.3). Vera Wisse (Dynami ca) stak met kop en schouders boven de C-werpsters uit met 10 meter en 1 centimeter op kogel stoten en 21 meter en 17 centi meter op de speer. Wouter Verdurmen (RKHAV) liep zijn C-collega's op een hal ve minuut achterstand op de 1500 meter Rutger Veerman (Wielingen) liep zich warm voor het NK, dat komend weekend in Vught gehouden wordt. Hij won de 1500 meter bij de A-jongens, waax-bij hij Joost de Klerk (AV'56) versloeg in een tijd van 4 j minuten en 17.4 seconden. De volgende wedstrijd voor het baancircuit is bij AV'56 op 17 ju ni in Goes. VLISSINGEN - Vijfen twintig voetbaltrainers hebben onlangs van de j - KNVB te horen gekregen dat zij de cursus Trainer- Coach I met goed gevolg hebben afgelegd. Soubur- J ger Paul Telussa, trainer van zondag-derdeklasser Terneuzen, volgde de cur- sus ook, maar zijn naam j ontbrak op het lijstje van 1 geslaagden. Hij en tien andere cursis ten (onder wie Steve Was- iman en Hennie Meijer) hebben het benodigde puntenaantal, voor wat het px-aktijkexamen be treft, nog niet gehaald en moeten in september op herhaling. Het theoreti sche gedeelte heeft Telus sa inmiddels met een vol doende afgerond. In de- cembex-, wanneer de di ploma-uitreiking plaats heeft, hoopt Telussa hét papiertje dat een trainer reehtgeeft zich assistent- coach betaald voetbal te noemen, in ontvangst te nemen. OREBRO - Jeroen Blijlevens heeft gisteren de zesde ovenvin- i ning in het wielerseizoen be- haald. De sprinter uit de TVM- ploeg was in Orebrö de snelste in de massaspurt van de eerste etappe van de Ronde van Zwe- j den, van Uppsala naar Örebrö over 190 kilometer. De leiderstrui was voor de Itali-I aan Stx-azzer die in de ochtend uren in Uppsala de px-oloog over 2000 meter wpn. Daax-in was Seivais Knaven de beste Neder lander op de vijfde plaats. ANP de Kraker-B. Sinke 6-2,3-6,6-3, D. van| Hoof-F. Westdorp 6-0,6-0, J. van de Guchte-N. Marijnissen 6-1,6-1, S. van' i Buren-R. de Wit 6-4,7-5, D. Verschuur- J e-T. Nelis 6-3,7-6, D. Stevense-M. Snij-} der 6-3,6-0, M. van Klinkenberg-R. de Kraker7-5,6-4, D. van Hoof-M. Katsman 6-1,4-6,6-2, J. van de Guchte-F. Ton; w.o. J. van de Guchte. H.E.-D1: K.'j Schog-P. de Man 6-4,6-0, J. Dagevo', s-A. Kooman 6-1,6-4 H.E.-D1-35+: L 2 van Belzen-R. Nooy 6-0,6-0, A. Schoe- maker-A. Kooman 6-2,6-3, K. Moele-I c ker-J. Braam 6-4,4-6,7-6, K. Burger-H.l van Es 6-4,6-1, P. de Man-D. van Straal-l en 6„3,6-3, J. van de Meij-F. Montauban 3-6,7-6,w.o. J. van de Meij, J. van de 1 Vrede-F. Keijsers 5-7,6-0,6-0, S. Op 't Hof-K. Buys 6-2,6-3, L. van Belzen-A, Schoemaker 7-5,6-3, J. van de Vrede-S. Op 't Hof 6-4,1-6,6-3. H.E.-D2: F. Jan- 1 sen-D. Verboom 6—1,6—1, R. Meijer-W, C Ars 7-6,6-2, P. Verhagen-H. de Nooijer 7-5,7-5, K. de Bruijn-J. Teurlings j 6-4,6-0. D.E.-B: S. Bauer-A. van Straaten 6-2,6-3, M. Roose-L. Clement 1 6-2,6-2, C. Blankenburgh-H. Snijder 1 w.o. C. Blankenburgh, J. van de Dries-T. van Wely 6-2,6-1. D.E.-C: N. Gerritse- n-A. Verschuure 6-3,7-5, M. Atoon-D, de Bourgraaff6-0,6-2, S. van Aartsen-J. C Verschuure 6-2,6-2, K. Dijkstra-N. Ger- t ritsen 6-1,6-0. D.E.-D1: J. Burgs-A. van j Gorsel 6-1,6-2, A. Minnaard-G. Burger 6-4,4-6,6-4. D.E.-D2: E. Kole-R. van s Eenennaam 6-1,6-4, M. Hendriksen-N. Ruijter 4-6,7-6,7-5, M. Booij-C. Dage vos 2-6,6-4,7-5. j VoetbalJ L'Etrat (Fra). Oefenwedstrijd. Argentinië] j - Regionaal elftal 6-0. Doelpunten: Bati- stuta 3, Veron 2, Lopez. Ronde van Zweden. Eerste etappe Upp- I sala-Orebrö: 1. Blijlevens (Ned) 190 km in 4.40.44, 2. Strazzer (Ita), 3. Rossato (Ita), 4. Pollack (Dui), 5. Schumann (Dui), 6. Petacchi (Ita), 7. Braikia (Den), 8. Eklundh (Zwe), 9. Daelman (Bel), 10. Hushovd 1 (Noo), 24. Nijmeijer, 28. Knaven, 29. De Jongh,42. Bouma Dauphiné Libéré. Derde etappe Vals- des-Bains-Mont Ventoux: 1. Jimenez f (Spa) 164 km in 4.26.28,2. De las Cuevas 1 (Fra), 3. Pena (Spa) 0.31, 4. Jonker (Ned) j 2.06, 5. Van de Wouwer (Bel) 2.24, 6. Ba- ranowski (Pol) 2.27, 7. Boogerd (Nedl 2.29,8.Voigt (Dui) 2.34,9. Teterjoek (Kaz) 2.36,10. Salmon (Fra) 2.44,12. Virenque I (Fra) 3.03, 16. Jalabert (Fra) 3.49, 28 Moerenhout 6.59, 65. Boven 12.32, 86. c Vierhouten 15.54, 90. Lotz 17.57. Opga-j 2 ve: Bolts (Dui). Alg. klassem.: 1. De las 1 Cuevas 14.52.45,2. Jimenez 0.18,3. Pens! j 0.34, 5. Jonker 1.56, 8. Boogerd z.t., 9 Van de Wouwer 2.42, 10. Salmon 2.50,. 11. Virenque 3.06, 15. Jalabert 3.38, 35. Moerenhout 8.01, 85. Boven 18.02, 87.) Lotz 18.11,91. Vierhouten 21.10. j —donderdag M tennis Zeeuws veteranen districtskampioen schappen. Locatie:-banen van tennisver eniging De Boskreek in Breskens. Cees Kole Open. Locatie: Tenniscentrumj I in Kapelle. I 1 nederlands elftal) 2f490,-" 4^ Freeline Concordia reizen TEL:040-25498 01 Nederland-Duitsland: eerste officiële interland op Zeeuwse bodem door Rudy Boogert GOES - Het Nederlands elftal speelt ko mende zaterdag de beladen interland te gen Duitsland. Op het veld van SSV'65 in Goes komen voor Oranje twee Zeeuwen binnen de lijnen. Langs de lijn staat assis- tent-bondscoach Toon Beverdam uit Goes. Gaat het hier over voetbal? Ja, over G-voetbal. Ter voorbex'eiding op het wereldkampi oenschap G-voetbal eind juli in Enge land. belegt Oranje een trainingskamp op de Goese velden. Volgens assistent- bondscoach Beverdam wordt het duel met de Mannschaft de eerste officiële inter land op Zeeuwse bodem. Beverdam heeft zelf gelobbyd om de 'bu renruzie' naar Goes te krijgen. „In de voorbex'eiding op het wereldkampioen schap in Engeland beleggen we een aantal trainingsweekenden. Bij mijn club SSV kom ik eigenlijk heel weinig meer. Het woi'dt hoog tijd, dat Zeeland te zien krijgt waarom ik telkens op pad ben met de G-voetballei's." Want Beverdam \Teet kilometers sinds hij bij het Nederlands elftal zit. „Ze mogen ook wel eens naar "Zeeland komen. Zelf rijd ik het hele jaar ki'iskras door Neder land. Vooral met het WK voor de deur moet er flink worden gescout en moeten trainingen worden gegeven." De eisen waaraan een G-voetballer moet voldoen zijn internationaal vastgelegd. Maar om de sterkste spelers op te kunnen stellen, selecteren de keuzeheren van Oranje tot op het x-andje van wat mogelijk is. Bevex'dam: „We hebben MLK-scholen aangeschreven, want daar zouden talent volle spelers rondlopen. Een aantal van hen speelt zelfs in de landelijke jeugd- competities. Zij zijn kwalitatief beter dan de spelers die alleen in G-competities uit komen." Drie niveaus De G-competitie bestaat uit drie niveaus (A B en C). Beverdam: „Voor B- en C-ni- veau geldt: lang leve de lol. Of je nou wint of vex'liest, het is toch wel leuk, Wanneer ze bij de rust met 5-0 achterstaan en in de tweede helft tweemaal tegenscoren, zeg gen ze vrolijk dat ze de tweede helft ge wonnen hebben. Dat is pas beleving. Op A-niveau mag je echter prestaties ver wachten; dat is serieuzer." In Zeeland zij n momenteel vier verenigin gen met een gehandicaptentak. Zierikzee, Walcheren en Dauwendaele spelen op B- niveau en SSV speelt op het hoogste A-ni veau. Twee spelers van dat team, Marco van de Visse en Jos Capello. maken deel uit van Oi'anje dat zaterdag de strijd aan bindt met de Duitsers. Beverdam: „Net als bij het 'echte' Oranje staan de wedstrijden tegen Duitsland bol van spanning. Zeker komende zaterdag, want dan moeten de laatste twee spelers afvallen voor de WK-selectie. Vorig week end hebben we de selectie al uitgedund van 24 naar 18 spelers. We moesten toen een jongen die er vanaf 1992 bij zat, naar huis sturen. Een sociaal en fantastisch mens. Hij stond eigenlijk altijd wissel, maar als hij moest spelen, stond hij er. Het is lastig om zo'n jongen te vertellen, dat hij niet mee mag naar het WK. Beverdam kwam in 1991 voor het eerst in aanraking met het G-voetbal. Op uitnodi ging van de KNVB zette hij zijn eerste voorzichtige stapjes in de voor hem onbe kende wereld. Via scholen en gezinsver vangende huizen verzamelde hij van lie verlee spelers en ging op een veldje een beetje met ze ballen. In al die tijd heeft Beverdam een steeds completer beeld gekregen van de G-voet- ballers en hun grillen. „Alle speler zitten nogal verschillend in elkaar Je weet nooit wat hun volgende actie is. Het kenmer kende voor de G-voetballer is hun' labili teit. Het eerste doelpunt in een wedstrijd is bijvoorbeeld meer dan goud waard. De ploeg die voorkomt krijgt een dosis zelf- vertrouwen, terwijl de andere ploeg een gi-ote deuk oploopt. Vaak zie je dat de ploeg die het eerst scoort, over de tegen stander heen loopt. van onze sportredactie KAPELLE - De tennisvereni ging Kapelle houdt vanaf deze week op de vijf banen aan de Vroonlandse weg voor de derde keer een open toernooi. Vergele ken met de vorige editie is het aantal deelnemers toegenomen. „We hebben 280 inschrijvingen ontvangen, 50 meer dan vorig jaar", zegt wedstrijdleider Hans Ganseman. In de B-categoi'ie bij de mannen doet Hai'old Schipper een gooi naar de hoofdprijs. Eifk Dijk man Dulkes, verliezend finalist in 1997, staat als tweede geno teerd. Bekerhouder Virgil Greeve en Michel Gorsse bezet ten de overige 'beschermde' po sities. Laatstgenoemde kwam reeds met succes in actie en dat betekende de uitschakeling van Jacco Filius. In de Cl-klasse had de als vier de ingelote Mathijs Hulster een sterk begin tegen Sven Vermeu len, texwijl een afdeling lager koploper Sander van Buren met gering verschil afrekende met René de Wit. Joost van de Guch te nam voorts via een walk-over de x'ol van de als tweede inge schatte Ferry Ton over en Dxmi- tri van Hoof zorgde hier voor een verrassing ten koste van Martijn Katsman. Favoriet Bij de 35 plussers (Dl-niveau) stelde favoriet Lieven van Bel- zen zijn supporters via twee ze ges niet teleur. Simon Op 't Hof daarentegen, de andere favo riet, redde het niet. Jan van de Vrede speelde hem in een drie- Kasparov en Topalov gelijk LEON - In de Noord-Spaanse plaats León is gisteren de twee kamp Kasparov- Topalov begonnen. Uniek aan deze krachtmeting is dat beide grootmeesters tijdens de partij gebruik mogen maken van een computerprogramma. In het „advanced chess" zouden de schakers een ongekend hoog niveau moeten bereiken, maar dat bleek woensdag tijdens de eerste twee partijen niét. Het leek er een beetje op dat zowel de nummer één van de wereld als de Bulgaar zich te veel liet leiden door het oordeel van de computer en te weinig ver trouwde op zijn eigen inzicht. De stand na de eerste twee par tijen is 1-1. De match gaatover zes paxiijen. ANP setter uit het toernooi. De overi ge tennissers met sterkte-aan duiding Dl achter hun naam zagen de als tweede getaxeerde Ad Kooman verliezen van Jo- han Dagevos. Frank Jansen en Ron Meijer tenslotte, de vermoedelijke fi nalisten in de D2-groep, beant woordden tot dusver beiden aan de verwachtingen. Vrouwen Bij de vi'ouwen voei*t Marjan Ganseman het B-schema aan, texwijl Danneke Bakker als haar tegenstander in de beslis sende paxiij wordt getipt. Jean- tien van de Dries zou in de halve finale voor genoemde vertegen woordiger van SBOZ wel eens een moeilijk te nemen hindernis kunnen zijn. Haar goede vorm toonde ze inmiddels door Tinta van Wely kansloos te laten. Kim Dijkstra is in de C-catego- riealsdete kloppen speelster tot de laatste vier gevorderd. Aan verrassingen ontbrak het niet. Adrie Minnaai'd bij de D I-speelsters en Monique Booy in de D2-categorie, waren er verantwoordelijk voor Yvonne Wisse kansrijk in Vught op NK-atletiek VUGHT - Komend weekeinde wordt in Vught gestreden om de Nederlandse titels atletiek voor A- en B-junioren. Voor Zeeland liggen er zeker medaillekansen. B-junior Yvonne Wisse (Dyna mica) begint vrijdagavond op de 300 meter horden, waarop ze vorig jaar al uitstekende tijden liet notei'en. Zaterdag treedt Wisse aan op het verspringen en zondag start ze op de 100 meter hoi'denwaarop ze onlangs nog een Zeeuws record liep. AV'56 stuurt drie junioren naar het NK, waarvan Joost de Klerk de 5000 meter voor A-junioren loopt. Esther van de Pol, B-ju- nioi', is actief op het versprin gen, hoogspringen en hinkstap- spi'ingen. Antoinette van Wijck moet dicht bij de B-juniorentop kunnen eindigen op kogelstoten en discuswexpen. Maiitza op 't Hof van AV'34 (ex-AV'56) gaat voor een medaille bij de A-junioren op kogelstoten en discuswerpen. De Wielingen stuurt vier junioren naar Vught, waar Rutger Veerman de 1500 meter jongens A en Stephan Krijnen de 800 meter loopt. Ra- chida Moerman geeft vrijdag avond Yvonne Wisse paxixj. Atletiek Terneuzen. Avondwedstrijd. Senioren vrouwen, spring-meerkamp: 1Hermien Roggeband (Delta Sport), 4.64 meter. Se nioren mannen 1500 meter: 1. Theo Rabout (Dynamica). 4.09,6; 2. Frans Roe lofs (AV'56), 4.12,7. Senioren mannen 5000 meter: 1. Erik Goossen (Schelde- sport), 15.33,5. Senioren vrouwen 1500 meter: 2. Mientje de Jonge (AV'56), 5.50,4; 3. Greetje Smit (Delta Sport), 5.51 Jongens B verspringen: 1. B. Cornelisse (Dynamica) 5.05. 100 meter: 1. M. van Kralingen (Delta Sport) 12.2, 2/3. T. Schouwenaar (Dynamica) en J. Ruinard (RKHAV) 12.4.200 meter: 1.T. Schouwe naar (Dynamica) 25.1.1500 meter: 1. Ro bert Planting (Dynamica), 4.41,4. Jon gens C 100 meter: 2/3. S. van Kralingen (Delta Sport) en R. Westerweele (Dyna mica) 13.3.150 meter: 2. S, van Kralingen (Delta Sport) 20.13. R. Westerweele (Dy namica) 20.4. Verspringen: 2. E. Goudr zwaard (Scheldesport) 4.65,3. J. van Bel- zen (Dynamica) 4.56. Kogelstoten: 1, S. van Kralingen 12.51, 2. R. Westerweele (Dynamica) 11.52. Speerwerpen: 1. R. Westerweele (Dynamica) 33.22,2. S. van Kralingen (Delta Sport) 31.89,3. E. Goud zwaard (Scheldesport) 28.76. Jongens D,kogelstoten: 1. B. van Kralingen (Delta Sport) 9.29, Speerwerpen: 1. J.P. Niepce (Scheldesport) 22.46.Meisjes C: Kogel stoten: 1. V. Wisse (Dynamica) 10.01, 3. P. Wiskerke (Dynamica) 8.50. Speerwer pen: 1. V. Wisse (Dynamica) 21.17, 2. N. Porck (Dynamica) 20.62. 3. P. Wiskerke (Dynamica) 20.02. Hoogspringen: 1/4. M. Wakker (Scheldesport), T. Hellebrekers (RKHAV), P. Wiskerke (Dynamica), N. Porck (Dynamica) 1.20. 80 meter; 1. D. Dek (AV'56) 10.8, 2. N. Porck (Dynamica) 11.0.150 meter: 1D. Dek (AV'56) 20.3,2. N. Porck (Dynamica) 20.8.Meisjes C: 1000 meter: 1. Manon Bakker (Schelde sport), 3.38,8. Schaken Leon (Spa). Tweekamp over zes partijen. 1e partij: Topalov (Bul) - Kasparov (Rus) 1-0 (43 zetten), 2e partij: Kasparov - Topalov 1-0 (36 zetten). Sportprijsvragen Lucky 10,10 juni. 7-11-12-14-17-19-23-26-28-34-39-46-51 - 52-58-59-60-67-70-74. (onder voorbehoud). Belgische midlot- to. 5-24-28-31-35-39. Reservegetal: 15. Joker: 4999459. Duitse midlotto. Trek king A: 8-15-17-18-27-28. Reservegetal: 41. Trekking B: 15-24-32-36-40-46. Reser vegetal: 34. Supergetal: 9/0. Spel 77: 2210485. Super 6: 219971. (onder voor behoud) Tennis Halle. Mannen. Tweede ronde: Krajicek (Ned/3) - Haas (Dui) 3-6 6-4 6-1, Haarhuis (Ned) - Korda (Tsj/1) 7-6 6-4, Pozzi (Ita) - Fromberg (Aus) 6-1 7-6, Larsson (Zwe) - Campbell (VSt) 6-0 6-3. Birmingham. Vrouwen. Eerste ronde: Snyder (VSt) - Callens (Bel) 6-2 6-2, Klei nova (Tsj) - Torrens (Spa) 6-3 6-0, Bara- bansjikova (WRu) - Pratt (Aus) 7-61 -6 6-3. Tweede ronde: Boogert (Ned) - Oremans (Ned) 7-5 6-2, Graf (Dui/1- Stubbs (Aus) 5-7 6-2 6-4, Dechy (Fra) - Asagoe (Jap) 6-4 7-5. Tennis Kapelle. Derde Open toernooi. H.E.-B: D. van 't Westeinde-M. Verwei 6-2,6-1, J. Verschuure-J. van Klinkenberg 6-3,6-0, M. Gorsse-J. Filius 6-3,6-1, F. Clau- sing-M. Felius 6-3,6-4. H.E.-C1: G. Vroegop-M Gideonse 2-6,6-3,7-6, M.Hulster-S. Vermeulen 6-3,6-0, I. Spinnewijn-S. Roose 6-2,6-0, A. Non- nekes-M. Huissoon 6-3,6-0. H.E.-C2: R. de Wit-R. Gijzel 6-2,4-6,6-2, B. IJse- baert-M. Vos 6-4,6-3, P. Katsman-M. Pluijmers 6-0,6-1, D. Breure-R. Goeije 7-5,6-4, T. Nelis-M. de Rooy 6-1,6-4, R. Toon Beverdam: „Net als bij het 'echte' Oranje staan de wedstrijden tegen Duitsland bol van spanning." foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 24