Animo vergooit promotiekansen Tempobeul Bouwens wint Meerminnenloop Onverwachte titel tennissers Sluiskil Peter de Booy op nieuwe motor naar zege in RES-trofee Van Baaien verrassend sterk Terneuzense tennissers kansloos tegen koploper Halfweg 2:1-5 Gijsel nieuwe spits Sluiskil Derde plaats Hondsmerk Vierde plaats beach volleyballers Handbalsters verslaan Tsjechië Beste jaarprestatie Beckford Rugbyteam naar derde ronde Krekboy F. wint Gouden Zweep Sterk optreden Van Wijck op werpnummers uitslagen Tweede zege op rij golfer Lee Westwood Derde plaats basketballers door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Voor de tennis sers van Animo eindigde het sei zoen in de eerste klasse met een domper. De Terneuzense man- nenploeg had tot gisteren uit zicht op promotie naar de nieuw te vormen hoofdklasse, maar verspeelde die kansen in de al lerlaatste competitiewedstrijd. Animo ging in een rechtstreeks confrontatie met koploper Halfweg 2 genadeloos onderuit (1-5) en moest de tweede plaats prijsgeven. Met gemengde gevoelens zoch ten de Terneuzenaars na afloop de douche op. Waar aan de ene kant was gehoopt op een plaats bij de absolute top van het man- nentennis, heerste anderzijds gezond realisme. Animo be schikte dit seizoen op papier misschien wel over de sterkste formatie van de eerste klasse, maar moest in werkelijkheid te vaak een beroep doen op inval lers om een team te vormen. De SLUISKIL - Dave Gijsel keert terug op de Zeeuws-Vlaamse voetbalvelden. De Belgische aanvaller, die eerder uitkwam voor Hoek, speelt volgend sei zoen voor Sluiskil. Gijsel is een van de veertien nieuwkomers bij de zondagclub, die dit jaar door de tuchtcommissie van de KNVB werd teruggezet naar de vijfde klasse. Ook de twee Belgische spelers Mare Goossens en Bart de Zitter, die de aanleiding vormden voor de verplichte degradatie van Sluiskil omdat ze niet speelge rechtigd zouden zijn, maken het komende seizoen deel uit van de selectie van de Zeeuws-Vlaam- se vereniging. Sluiskil-voorzitter Arno duPuy verwacht dat de voetbalbond pas over drie weken overgaat tot mondelinge behandeling van het beroepschrift dat de club heeft ingediend. „De bond denkt de tussenliggende tijd no dig te hebben voor nader onder zoek", zegt DuPuy. „Nademon- delinge behandeling wordt het oordeel in deze zaak geveld." talentvolle Fransman Jacques Gley kwam bijvoorbeeld geen enkele keer voor de Zeeuws- Vlamingen uit, omdat hij sterk bezette jeugdtoernooien afreist. Roland Garros Zo werd Gley in het junioren- toernooi van Roland Garros vo rige week in de kwartfinale van het dubbelspel een halt toege roepen. De Belgische prof Tim Blondeel was slechts sporadisch te bewonderen in het tenue van Animo en de Zuid-Afrikaanse belofte Dan McGregor speelde weliswaar vier competitiewed strijden, maar moest uitgere kend tegen de koploper verstek laten gaan. De Belg Dominique Coene, op wie trainer/speler Fi- lip Versluys een beroep had ge daan om tegen Halfweg 2 te spe len, raakte vorige week zodanig geblesseerd dat hij drie maan den rust moet nemen. Animo moest tegen de koploper roeien met de riemen die de ploeg had. Invaller Michel Ver- berkmoes deed het niet eens on verdienstelijk, maar ontbeerde competitieritme. Maar ook Boas Bierings, Jeroen Verstrae- ten en Filip Versluys schoten tekort tegen een superieure te genstander, die met een 3-1- voorsprong uit de enkelspelen kwam. Fiüp Versluys was de enige Temeuzenaar, die zijn te genstander kon aftroeven: 6-4, 7-5. „Met het niveau waarop we vandaag hebben gespeeld, heb ben we niks te zoeken in de hoofdklasse", stelde Versluys gelaten vast. Dat kwam deels voort uit een schrijnend tekort aan trainings- arbeid. De toonaangevende Zeeuws-Vlaamse hoofdmacht kwam soms niet alleen spelers tekort, maar werkte geen enkele keer gezamenlijk een training af. Versluys: „Op dit niveau zou er eigenlijk hard getraind moe ten worden, maar dat is nauwe lijks gebeurd, 's Zaterdags was eigenlijk alleen Jeroen Ver- straeten er. Ik merk het ook aan mezelf. Ik geef zes dagen les en moet op de zevende dag winnen. Daar zou ik fysiek meer voor moeten trainen." Animo-Halfweg 2 1-5. Verberk- moes-Schot 5-7 4-6, Verstraeten- Saldanger 1-6 2-6, Versluys-Meijn- derts 6-4 7-5, Bierings-Kogenbach 7-6 6-7 4-6, Bierings/Versluys- Meijnderts/Saldanger 4-6 0-6, Ver- berkmoes-Verstraeten-Kogen- bach/Schot 2-6 3-6. door Peter van Kouteren SLUISKIL - De tennissers van Sluiskil zetten gisteren in de derde klasse van de landelijke competitie onverwacht de kroon op een sterk seizoen. De Sluiskilse mannenploeg won zelf met 6-0 van Waalrackets uit Vuren en profiteerde van het puntverlies van koploper Rhoon tegen Oostburg. Sluiskil verzekerde zich van de titel en komt volgend seizoen in de tweede klasse uit. Met het kampioenschap zette Sluiskil een twee jaar geleden ingezette opmars voort. Toen was het team het sterkst van de vierde klasse. Nadat de ploeg uit het kanaaldorp zich vorig seizoen ternauwernood had gehandhaafd in de derde klas se, draaide een door de komst van Dethlef Pieters versterkt Sluiskil dit seizoen lang mee in het spoor van de toonaange vende ploegen. Pieters en Bemd van Quekelberghe won nen allebei al hun enkelspelen. „Eigenlijk hebben we twee weken geleden in onze voor laatste wedstrijd goede zaken gedaan", keek Onno van Que kelberghe gisteren voldaan te rug. „Toen wonnen we zelf met 5-1 van Rhoon, dat koploper was. Menheere, de nummer drie van de ranglijst, verspeel de diezelfde dag ook punten." Sluiskil nestelde zich door die resultaten op de tweede plaats, die recht geeft op promotie. Met twee punten voorsprong op nummer drie Menheere en twee punten achterstand op leider Rhoon begon Sluiskil aan de confrontatie met Waal rackets. Hoewel behoud van de tweede plaats voorop stond, werd na de enkelspelen con tact opgenomen met Oostburg, waar Rhoon te gast was. „We moesten om op de tweede plaats te eindigen en te promo veren zelf met 5-1 winnen, om niet van andere ploegen afhan kelijk te zijn", keek Bernd van Quekelberghe terug. Grote opgave Dat leek een grote opgave, om dat broer Onno geblesseerd aan de laatste competitiewed strijd begon en zondagochtend nog door fysiotherapeut Han Matthijse werd behandeld. Nadat Bernd van Quekel berghe zijn eigen partij met 6-4 en 6-2 had gewonnen, zetten ook Dethlef Pieters (6-3, 6-3), Rini Kort (6-2. 6-1) en Onno van Quekelberghe (6-2, 6-4) viij moeiteloos hun enkelspel in winst om. Omdat Dethlef Pieters en Ed ward Bleijenberg met twee keer 6-1 het eerste dubbelspel naar zich toetrokken, wist Sluiskil zich al verzekerd van promotie. Rini Kort en Onno van Quekelberghe vergrootten d.e feestvreugde, door het boei- Het team van Sluiskil dat verrassend kampioen werd in de derde klasse. foto Charles Strijd ende tweede dubbelspel in drie sets in winst om te zetten: 6-3, 3-6,7-5. Sluiskil-Waalrackets 6-0. B. van Quekelberghe-Van Maanen 6-4 6- 2Pieters-De Paauw 6-3 6-3, Korl- Dresens 6-2 6-1, O. van Quekel- berghe-Niemantsverdriet 6-2 6-4, Pieters/Bleij enberg-Paauw/Van Duinkerken 6-1 6-1, Kort/O. van Quekelberghe-Van Maanen/Nie- mantsverdriet 6-3 3-6 7-5. door Wim de Vos AXEL - Peter de Booy was za terdag oppermachtig in de vier de wedstrijd van de strijd om de RES-trofee bij de 250cc vrije- tijdrijders. De Zeeuws-Vlaamse motorcrosser beschikt sinds en kele weken over een nieuwe mo tor en daarmee blijkt hij te sterk te zijn voor de concurrentie. Eerder schreef De Booy met zijn nieuwe machine de derde wed strijd op zijn naam en zaterdag was hij tijdens de reeksen twee maal te sterk voor de rest van het deelnemersveld. De belangstelling voor deze wedstrijd was matig. In totaal kwamen er zaterdag slechts ze ventig crossers aan het starthek. Belangrijkste oorzaak daarvan was ongetwijfeld de enorme on weersbui die zaterdagmorgen Zeeuws-Vlaanderen en een groot deel van België trof. De or ganisatoren hadden overigens in dubio gestaan om de wed strijd af te gelasten, maar uit eindelijk werd besloten om toch van start te gaan. Ingekort DORDRECHT - Kevin Hondsmerk (Schelde) zorgde voor de enige Zeeuwse medaille bij de NK voor de Speedojaar- gangsjeugd in Dordrecht. Hondsmerk won brons op de 200 wisselslag en hij plaatste zich op bijna alle afstanden in de top acht. Een recordaantal Zeeu wen kwam in de jaarlijkse nationale finales aan de start. Zij zwommen bijna allemaal één of meerdere persoonlijke records. Kaj Scholt was de Zeeuwse re cordhouder wat het aan tal starts betreft. Hij was slechts op één afstand, de 100 meter rugslag, favoriet voor een podium plaats. Maar in de beslis sende race maakte hij een slecht keerpunt en dat werd meedogenloos afge straft. De Vlissinger moest genoegen nemen met de viex-de plaats. Zijn clubgenoot Michiel Soolsma zwom opvallend goed. Vooral zijn zevende plaats op de 100 vlinder was een verrassing. Ook Christel van de Guchte (vlinder), Marinka Bil (rug) en Carmen de Ridder (400 vrij) zwommen zich bij de eerste acht. De Zeeuwse records stonden te scherp en werden niet gebroken. Door het geringe aantal deelne mers werd het wedstrijdpro gramma behoorlijk ingekort, waardoor de enorme onweers bui die iri de late namiddag los barstte weinig of geen gevolgen had voor het verloop van de wedstrijden. „We hebben alleen de tweede manche van de licen tiehouders met twee ronden in moeten korten en gelet op het geringe aantal deelnemers was dat geen ramp vond De Feij ter. In verband met het aantal deel- nemers wei'd zaterdag besloten om ook in de 250cc twee reeksen te laten veirijden in plaats plaatsingsreeksen met finales. Voor Peter de Booy maakte het niets uit. Hij was tweemaal de sterkste en eindigde dus als eer ste in het dagklassement met Ronny Doppegieter op een ver rassende tweede plaats, terwijl ook Coen van Hoeve op het ere podium terecht kwam. Koe wachtenaar Peter Verplanke leek lange tijd ook op weg naar een veri'assende plaats binnen de top rijf, maar hij kwam uit eindelijk slechts enkele centi meters te kort. Bij de licentiehouders was er ook sprake van een matige be langstelling. André van Espen greep de dagzege, maar had daarvoor wel een sterke tweede manche nodig. In de eerste reeks kende Van Espen een goede start, reed lange tijd aan de lei ding maar kwam drie ronden voor het einde stil te staan, waardoor hij werd gepasseerd door Arno Ruttinger. De tijd was te koii. voor Van Espen om alsnog op de eerste plaats terug te komen. De tweede reeks wei-d door Van Espen volledig naar zijn hand gezet waardoor hij alsnog aan de overwinning kwam. De overige overwinningen gin gen zaterdag naar Kees van Rumpt (500cc), Sven Ottevaei-e (125cc) en Stijn Huys (80cc). De vijfde wedstrijd om de RES-tro fee wordt komende zaterdag ge houden. Een drukte van belang tijdens de Meerminnenloop in Waterlandkerkje. door Sven Remijnsen WATERLANDKERKJE - Tegen Marnix Bou wens was zaterdag geen kruid gewassen in de Meerminnenloop van Waterlandkerkje. De 37- jarige atleet uit het Belgische Sint-Laureins schreef de trimloop over tien kilometer met overmacht op zijn naam. De wedstrijd werd meteen na de start beslist, toen een kopgroep van vier de rest van het veld achter zich liet. Naast Bouwens maakten de Oostburgers Bert de Ruysscher en Marco van der Meulen deel uit van het leidende viertal, evenals Joost de Koek uit Kloosterzande. Van der Meulen was na vier kilometer de eerste die bezweek onder het tempo dat door Bouwens werd aangegeven. Een kilometer latermoesten ook De Ruysscher en De Koek de Belg laten gaan. Bouwens finishte in een tijd van 35 minuten en 46 seconden. De Ruysscher werd tweede met een achtei-stand van 55 seconden. Van der Meulen legde beslag op de derde plaats. Bou wens, die uitkomt voor De Kreeklopers, is in vooi-bereiding voor de Guldensporen-mara thon, die op 7 juli in Brugge wordt gehouden. De Jaeger Op de vijl' kilometer ging de overwinning naar de Luc de Jaeger uit Watervliet, die het par- koers door de polders rond Watexdandkerkje aflegde in een tijd van 18 minuten en 22 secon den. Tweede werd Temeuzenaar Angelo van Goethem, die een achtex-stand had van 37 se conden. Walter Boender uit Sluis kwam als derde over de finish. De Meerminnenloop wei-d gelopen onder bi zarre weersomstandigheden. Toen de eerste diie atleten op de tien kilometer binnen waren gekomen, brak een noodweer los met regen- en onweersbuien. van onze sportredactie NIJMEGEN - Coby van Baaien is de belangrijkste exponent van een nieuwe lichting dres- suurtalent. De amazone uit Bra- kel verraste bij de nationale ti telstrijd in Nijmegen met haar derde plaats. Achter negenvou dig kampioene Anky van Grunsven en een andere routi nier, Ellen Bontje. Van Baaien stelde haar kandi datuur voor de Wereldruiter- spelen, begin oktober in Rome. Bondscoach Jürgen Koschel nam haar op in de voorlopige se lectie, die hij na de wedstrijden in Arnhem en Rotterdam van acht tot vier zal reduceren,Het jaar is nog lang", zei de keuze heer. „Als ik geluk heb en mijn paard gezond blijft, heb ik een reële kans om mee naar Rome te gaan", pareerde de nieuwko mer. Dat Van Baaien nog bij lange na niet aan wereldtopper Van Grunsven en evenmin aan Bontje kon tippen, bleek ook op park Brakkenstein. Van Gruns ven koos voor de afsluitende kür toch voor Bonffre, daar waar ze eigenlijk haar tweede paard Partout een kans had beloofd. Haar gevoel besliste anders, op het ultieme moment. Bonfire had zowel de Grand Prix (vrij dag) als de Grand Piïx Special (zaterdag) gewonnen. Dus moet Partout. met twee tweede plaatsen de beoogde op volger. nog even geduld hebben. ANP NIJMEGEN - De Goese beachvolleyballers Quinten van de Vrie en Rinie Boutens zijn zaterdag vierde geworden op hel Masters-toernooi in Nijmegen. Tirnko Louwerse uit Dishoek legde met zijn partner Ferry van Hal beslag op de vijfde plaats. Aan de in totaal negen Masters-toernooien nemen acht duo's deel. Op 2 augustus vindt het Masters-toernooi van Vlissingen plaats. ALMERE - De Nederlandse vrouwenhandbalploeg heeft gis teren in Almere de eerste van drie vriendschappelijke inter-! lands tegen Tsjechië gewonnen met 21-15 (14-8). Vandaag is in Amsterdam het tweede duel tegen nummer dertien van de wereld, morgen in Den Bosch het derde en laatste. Oranje liet tegen Tsjechië, dat met veel invalsters speelde in de opbouw naar een nieuw teamslechts één helft het beste handbal zien. Met gevarieerd spel en optimale concentratie in de verdedi ging zette Nederland Tsjechië, uitgeschakeld voor het EK, onder druk. Met name Nicole Vaassen, op de bank begonnen, blonk uit. Bij 6-5 drukte zij de Nederlandse kracht uit in vier treffers. In de tweede helft was het spelbeeld aanzienlijk min der fraai. Nederland vond de ruime marge voldoende en scha kelde terug in tempo. Coach Bert Brouwer benutte de laatste speeltijd voor experimenten. ANP BAD LANGENSALZA- De Jamaïcaan James Beckford heeft zaterdag bij atletiekwedstrijden in het Duitse Bad Lan- gensalza bij het verspringen een beste jaarprestatie geleverd. Hij sprong 8 meter en 60 centimeter. De 23-jarige Beckford, die bij de Olympische Spelen in Atlanta '96 zilver won, zette verder een fraaie reeks neer met sprongen van 8,44, 8,41 en 8,52. De Amerikaanse atleet Angelo Taylor heeft bij studenten kampioenschappen in Buffalo, Verenigde Staten de beste sei- zoentijd op de 400 meter horden gelopen. De 19-jarige Taylor won de race in 48,14. AFP/RTR AMSTERDAM - Het Nederlands rugbyteam heeft zich defi nitief geplaatst voor de derde ronde van het toernooi om de wereldtitel. Theoretisch kon Oekraïne de Nederlandse rugbyers nog voorbijgaan. Het land moest dan wel met grote cijfers in de laatste poule wedstrijd thuis van Roemenië zou winnen. Zover kwam het echter niet, want de Roemenen zege vierden overtuigend met 39-17. Roemenië eindigde door het resultaat ongeslagen als eerste in poule B met tien puntenge volgd door Nederland met acht punten. De loting voor de der de ronde, die in het najaar plaatsheeft, zal binnenkort plaats vinden. ANP DUINDIGT - De draverij om de Gouden Zweep is gisteren ge wonnen door de outsider Krekboy F. met Frans van der Blonk. De 5-jarige hengst versloeg op Duindigt in een nek-aan-nek- finish de als favoriet vertrokken Hinde Buitenzorg. Koos van Camstra finishte als derde. Vice-premier Hans Dijkstal over handigde de door het Koninklijk Huis beschikbaar gestelde ereprijs, een uit de vorige eeuw stammende gouden zweep, aan de winnende pikeur Van der Blonk. De draf- en renbaan van Duindigt ondergaat binnenkoid een ingrijpende renovatie. Duindigt gaat een samenwerkingsver band aan met de met veel succes draaiende koersbanen in Wolvega en Alkmaar. Zij steken gezamenlijk negen miljoen gulden in het opknappen en winterklaar maken van Duin digt, waar nu nog alleen zomers koersen worden gereden. ANP door Sjaak Sinke GOES - Antoinette van Wijck bezorgde AV'56 zondagmiddag in Goes veel punten in de com petitiewedstrijd voor B-junio ren. Met de eerste plaats bij het discuswerpen en de tweede plaats bij het kogelstoten was ze uitstekend op dreef. Van Wijck is de laatst overgebleven werp ster uit de stal van werptrainer Bert de Jong. Eerder vertrokken Erwin Simpelaar en Maritza op 't Hof naar AV'34 in Apeldoorn. Overigens trainen beiden nog steeds onder de bezielende lei ding van De Jong. Bij het discuswerpen legde Van Wijk meteen in de eerste worp de winnende afstand van 34 me ter en 96 centimeter vast, bijna acht meter verder dan de concu- rentie. Max*jolien Monsieurs (Attila) vei-hinderde bij het ko gelstoten met 12 meter en 45 centimeter een tweede overwin ning voor Van Wijck die slechts veertig centimeter te kort kwam. Rachida Moerman boekte de enige overwinning voor het Zeeuws-Vlaamse combinatie team van RKHAV/De Wielingen op de 400 meter in een tijd van één minuut en 0.4 seconden. Rafke Risseeuw (Wielingen) was goed op dreef voor het com binatieteam. Op de 100 meter horden liep Risseeuw naar de tweede plaats in 16.6 seconden. Met de speer greep Risseeuw ook de tweede plaats met 28 me ter en 18 centimeter. De meisje van AV'56 eindigden in de eind stand op de zesde plaats met 5348 punten en RKHAV/De Wielingen op de achtste plaats met 4730 punten. Jongens De jongens van AV'56 vonden zich zelf terug in de eindstand op de zevende plaats met 5427 punten. RKHAV/De Wielingen werd laatste met een punten- aantal van 4311. Jasper Ruinard (RKHAV) liet zien een behoor lijk afround atleet te worden met tweede plaatsen op de 400 meter in 56.2 seconden en op de kogel met 11 meter en 96 centi meter. Zijn Hulster clubgenoot Sebastiaan Vonck kwam op de 1500 meter slechts twee secon den tekort voor de tweede plaats. Tussen de buien door konden de wedstrijden in Goes zonder problemen worden afge werkt. Op zaterdag werden de pupillen wedstrijden in Zierik- zee en de C/D kampioenschap pen in Vlissingen door het nood weer afgelast. Atletiek Goes. Competitie B-junioren. Jongens, 100 meter: 7/8 A. Schuller (AV'56) en E. de Munck (Wielingen) 12.9.400 meter: 2. J. Ruinard (RKHAV) 56.2, 7. E. Goossen (RKHAV) 1.00.0, 11. P. Zweedijk (AV'56) 1.04.8. 800 meter: 4. D. Wisse (AV'56) 2.18.5,5. E. Goossens (Wielingen) 2.19.1, 8. E. de Munck (Wielingen) 2.12.9. 1500 meter: 3. S. Vonck (RKHAV) 4.28.8, 9. A. Schuller (AV'56) 5.11.6. 110 meter hor den: 6. S. 't Hart (AV'56) 18.4.4 x 100 me ter: 6. AV'56 49.1, 7. RKHAV/Wielingen 49.1. Hoogspringen: 5. S. 't Hart (AV'56) I.65, 8. R. Hellebrekers (RKHAV) 1.50. Verspringen: 6. D. Wisse (AV'56) 4.90. Polshoog: 2. R. Sonke (AV'56) 2.70. Ko gel: 2. J. Ruinard (RKHAV) 11.96, 10. E. van Oosten (AV'56) 8.53. Discus: 10. P. Zweedijk (AV'56) 20.96. Speer: 4. R. Son ke (AV'56) 37.07,11. R. Hellebrekers (RK HAV) 28.35. Eindstand: 1. Thor 7819, 2. Sprint 7619, 3. 3. Attila 7026, 7. AV'56 5427.9. RKHAV/Wielingen 4311 Meisjes, 100 meter: 9. S. de Block (RKH AV) 15.0, 10. J. Lernhout (RKHAV) 15.1, IIJ. van Empel (AV'56) 15.4.400 meter: I. R. Moerman (Wielingen) 1.00.4,10. J. van Empel (AV'56) 1.18.4. 800 meter: 5. S. de Block (RKHAV) 2.35.3, 6. J. Lern hout (RKHAV) 2.40.4, 10. S. de Klerk (AV'56) 2.54. 100 meter horden: 2. R. Moerman (Wielingen) 16.6, 11. S. de Klerk (AV'56) 21.2.4 x 100 meter: 7/8 RK HAV/Wielingen en AV'56 55.6. Hoog: 2. E. van de Pol (AV'56) 1.50. Ver: 1. E. van de Pol (AV'56) 5.11. Kogel: 2. A. van Wijck (AV'56) 12.05,4. R. Risseeuw (Wielingen) II.67. Discus: 1. A. van Wijck (AV'56) 34.96,10. A. de Munck (Wielingen) 16.86. Speer: 2. R. Risseeuw (Wielingen) 28.18, 11. A. de Munck (Wielingen) 19.70,17. A. Leendertse (AV'56) 12.19. Eindstand: 1. At illa 6943,2. Thor 6913,3. Sprint 6677,6. AV'56 5348,8. RKHAV/Wielingen 4730. centiehouders. Reeksen: Ruttinger en Van Espen. Eindstand: 1. A. van Espen (Axel). 2. A. Ruttinger (Goes), 3. P. Cruson (Breskens), 4. A. Vandamme (Koewacht), 5. R. Bimmel (Domburg). Vrijetijdrijders 500cc. Reeksen: Van Rumpt. Eindstand: 1K. van Rumpt (Dirksland), 2. A. Geldof (Oostkapelle), 3. H. Schouteden (B), 4. F Willemsen (Hoofdplaat), 5. N. Neyt (BI. 250cc. 1. P. de Booy, 2. R. Doppegieter (Hoofdplaat), 3. C. van Hoeve (Zaamslag), 4. R. Walhout (Terneuzen), 5. J. Schelleman (Axel). 125cc. Reeksen Ottevaere. Eindstand. 1. S. Ottevaere (B), 2. D. Losveld (B), 3. R. Vrijelinck (B), 4. B de Metsenaere (B), 5. D. Hellewig (B). 80cc. Reeksen: Huys. Eindstand: 1. S Huys (B), 2. K. Kimpe (B), 3. R. van derVen (Vlisgingen), 4. N. Mertens (B), 5.K. Roe- landts(B). Trimlopen Motorcross Axel. Vierde wedstrijd RES Trofee. Li- Waterlandkerkje. 10 kilometer. Mannen: 1. Marnix Bouwens (Sint-Laureinsl 35.46, 2. Bert de Ruysscher (Oostburgl 36.41, 3. Marco van der Meulen (Oost burg) 37.04, 4. Joost de Koek (Klooster zande) 37.35, 5, George de Block (Terneuzen) 41.23, 6. Wilmar Krijnen (Oostburg) 41.45, 7. Bram de Hullu (Nieuwvliet) 43.07, 8. Steven van de Vei- re (Oostburg) 44.25, 9. Marc van Waes (IJzendïjke) 44.27, 10. Adri Versluys (Oostburg) 45.41. Vrouwen: 1. Cecile Mullaert (Biervliet) 53.21. 5 kilometer. Mannen: 1. Luc de Jaeger (Watervliet) 18.22, 2. Angelo van Goe them (Terneuzen) 18.59, 3. Walter Boen der (Sluis) 19.44,4. Lennart Nicolai (Bres kens) 20.09, 5. Peter Nicolai (Breskensi 21.25. Vrouwen: 1. Frederique Versluis (Zuidzande) 20.00. 3 kilometer. Mannen: 1. Gert-Jan Laurel (Oostburg) 11.49. 1500 meter. Jongens: 1. Joeri Ivens (Sluiskil) 6.12, 2. Robert Lauret (Oost burg) 6.15,3. Bert de Jaeger (Watervlietl 6.59. Meisjes: 1. Nena Maenhout (Zuid zande) 6.42,2. Els de Jaeger (Watervlietl 7.03. van onze sportredactie WARE - Eens temeer heeft Lee Westwood laten zien dat hij het grootste talent van de Europese golftour is. De 25-jarige Engelse speler voegde na zijn zege in het Open EK ook het Engels Open aan zijn erelijst toe. Westwood ontdeed zich zondag in de laatste ronde met veel moeite van de Australiër Greg Chalmers en won na een ronde in 68 slagen met een totaal van 271, zeventien onder par. Chal mers deelde de tweede plaats met de Zweed Robert Karlsson. De Schot Colin Montgomerie fi nishte op drie slagen van West wood als vierde. Voor Lee Westwood was het vierde overwinning op de Euro pese Tour maar pas de eerste in eigen land. Eind juli is hij een van de grootste steiren in het TNT Dutch Open. Rolf Muntz herstelde zich op de laatste dag van het met 2,1 mil joen gulden gedoteerde toernooi enigszins van zijn matige optre den op zaterdag. De Brabander liet een 71 noteren. Met 288 sla gen (level par) eindigde Muntz op de gedeelde 57e plaats. Hij maakte in de laatste ronde vier birdies, een bogey en een double bogey. „Er was niet eens zoveel verschil met die 76", zei Muntz na afloop. „Zaterdag miste ik een paar greens en dan ben je op deze baan bijna kansloos." SZOMBATHELY - De nationale basketbalploeg is op het vier- landentoernooi in het Hongaar se Szombathely als derde geëin digd. De ploeg van coach Van Kersschaever won nel als Hon garije en Jong Kroatië twee duels maar bezat het minste doelsaldo. Na de afstraffing tegen Honga rije (54-89) herstelde Oranje zich tegen Slowakije (99-63) Topscorer werd Ralph Melis mei 17 punten. In de slotwedstrijd werd Jong Kroatië gistermor gen verslagen (76-65).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 34