Ontslag pastoor onontkoombaar i PZC Eindelijk een volwaardig dorpshuis t 0118-633601 zeeland 10 Schouteten wordt definitief vervangen door nieuwe priester Dronkenman loopt over auto Blikschade door dronken rijden Dief betrapt bij transportbedrijf Auto in sloot in Cadzand Brokkenmaker zonder rijbewijs Gratis figuur-analyse! WATERSCHAP S HULSTER AMBACHT 1 WATERSCHAP HULSTER AMBACHT Tempo-Team nu ook in Hulst! tempo-team uitzendbureau maandag 8 juni 1998 door Marcel Modde OOSTBURG - De kans dat pas toor R. Schouteten zijn functie in West-Zeeuws-Vlaanderen kan behouden, is definitief ver keken. Volgens bisschop M. Muskens van Breda is de ver trouwensrelatie met het pasto- resteam en de Inter Parochiële Vereniging (IPV) te ernstig ge schaad. Herstel van de samen werking "in deze bestuurlijke en collegiale setting is onmoge lijk', concludeert de bisschop mede op basis van het gesprek dat hij heeft gevoerd met de Oostburgse pastoor. Muskens liet zaterdag een pers communiqué uitgaan over zijn besluit in de kwestie. Het stre ven is op korte termijn een nieu we priester aan te stellen voor de parochies in West-Zeeuws- Vlaanderen als vervanger voor Schouteten. De nieuwkomer zal zowel de priesterlijke bediening als de pastorale eindverant- woordelijkheid op zich nemen. Die taken dient hij uit te voeren in samenwerking met het pasto resteam het het IPV-bestuur. Wanneer de benoeming van de nieuwe priester rond is, wordt Schouteten binnen het bisdom 'een ander goed aanbod' ge daan, laat Muskens weten. Tot die tijd blijft hij in de streek ac tief, al beperkt hij zijn werk tot zijn 'eigen' gebied in Groede, Schoondijke en Oostburg. Constructief De bisschop verklaart onder de indruk te zijn van de 'construc tieve wijze' waarop de pastoor aan de uitvoering van het be sluit wil meewerken. De mon seigneur kondigt, aan op korte termijn overleg te willen met het TERN EU ZEN Expositie - In het verzorgings centrum De Blide wordt woens dagvan 10 tot 16 uur de jaarlijk se zomermarkt gehouden. Aan de hand van maquettes wordt een de geschiedenis van Temeu- zen geschetst. Ook is er een foto tentoonstelling opgesteld en zijn er kramen met schilder technieken, handwerken, kunst van natuurprodukten en plan ten. Daarnaast zijn er spelen en een optreden van een kinder volksdansgroep IPV-bestuur en het pastores team over zijn beslissing en de verdere voortgang van het pas toraat in West-Zeeuws-Vlaan- deren. Schouteten zei desge vraagd in een toelichting op het besluit volledig achter de in houd van het communiqué te staan. „Waar het werkelijk om gaat, is het pastoraat Zeeuws- Vlaanderen en hoe onze kerk daar verder moet. Of ik dat moet doen of een ander, is niet belang- rij kHet gaat er om dat er een vi tale kerk is." De pastoor legde zondag tijdens de kerkdienst een verklaring af over zijn gesprek met de bis schop en het daags eerder pu bliekelijk gemaakte gevolg van die voorlopig laatste ontmoe ting. Een handtekeningenactie van een inderhaast opgericht steuncomité voor Schouteten, heeft het besluit van de bisschop niet meer kunnen beïnvloeden. Pijnlijk Het IPV-bestuur laat in een schriftelijke reactie weten de beslissing pijnlijk ('met name voor pastoor Schouteten en de vele parochianen die de afgelo pen weken via een handteke ning of op andere wijze him ad hesie aan deze priester hebben betuigd') maar onontkoom baar' te vinden, Twee weken ge leden werd bekend dat het IPV- bestuur en het pastoresteam hun vertrouwen in Schouteten hadden opgezegd. De pastoor zou zich sinds zomer vorig jaar steeds vaker distantiëren van het vastgestelde beleids- en werkplan in de regio. „Openlijkbetwiste hij de-mede door hem - eerder uitgezette koers in het teamoverleg, be- stuurs- en ledenvergaderingen van de IPV. De capaciteit om zijn opvattingen in een open en collegiale sfeer te bespreken en te zoeken naar consensus in sa menspraak met deken, pastores en IPV-bestuur en daarbij zono dig eigen opvattingen te moeten prijsgeven, bleek bij pastoor Schouteten te ontbreken." In de reactie wordt onderstreept dat de opbouw van een 'vitale kerk voor latere generaties' door het interne conflict sterkt werd bemoeilijkt. „Dat zijn za ken die zich aan het oog van vele parochianen onttrekken, maar waarin voor het IPV-bestuur de breuk pijnlijk zichtbaar werd." Na anderhalf jaar beschikt Zuidzande over een onderkomen voor peuters, schoolkinderen, volksdansers, de dorpsraad en ouderen. foto Charles Strijd TERNEUZEN - De politie heeft in de nacht van vrijdag op za terdag tot twee keer toe een 25-jarige man uit Westdorpe aan gehouden. De man had in dronken toestand in de Terneuzense Nieuwediepstraat over een auto gelopen. Nadat hij op het po litiebureau zijn verhaal had gedaan mocht de beschonken stapper met een proces-verbaal op zak z'n weg weer vervol-[ gen. Hij zou zich thuis laten brengen, zo had hij plechtig be-l loofd. Een paar uur later trof de politie hem op de Haarman- weg liggend naast een motor. Naar later bleek had de Westdorpenaar in de binnenstad toch zijn motor gepakt voot de rit naar huis. Op de Haarmanweg slipte hij en viel. De man kwam er af met enkele schaafwonden. Een blaastest wees uit dat hij bijna drie keer de wettelijk toegestane hoeveelheid al cohol had genuttigd. Dit keer kreeg de man (naast een tweede proces-verbaal) een rijverbod van vijf uur opgelegd. Eveens in Temeuzen hield de politie in de vroege zondagoch tend een 32-jarige inwoner van die plaats aan wegens open bare dronkenschap. De man was kort daarvoor uit een café aan deNieuwstraat verwijderd en werd ter ontnuchtering en kele uren ingesloten op het politiebureau. WESTDORPE - Een 55-jarige inwoonster van Westdorpe heeft zaterdag bij het wegrijden met haar auto schade aange richt aan een geparkeerde auto op de Graafjansdijk, waarna ze te voet haar weg wilde vervolgen. De inmiddels ingescha kelde politie hield haar staande, omdat het vermoeden be stond dat er alcohol in het spel was. Een blaastest mislukte waarna de vrouw mee moest voor een bloedtest. In afwach ting van de uitslag, werd ze met een proces-verbaal op zak naar huis gestuurd. door Pascalle Cappetti ZUIDZANDE - De verbouwing van het multifunctioneel cen trum in Zuidzande is voltooid. Vanaf maandag kunnen peu ters, schoolkinderen, volksdan sers, dorpsraad en ouderen ge bruik maken van de verbouwde gymzaal. Anderhalf jaar nadat de Neder lands Hervormde Kerk en de bijbehorende consistorie wer den verkocht aan een particu lier die er een antiek- en curiosazaak en woonhuis in vestigde, zijn de verenigingen weer onder dak. Alleen voor de Koninklijke muziekvereniging Veronica is de prijs hoog. Zij kunnen er hun winterconcerten niet meer houden. Met de oplevering van het cen trum beschikt Zuidzande over een volwaardig dorpshuis. De dorpsraad hoeft niet meer bij de leden thuis te vergaderen, de leerlingen van de openbare Eu- ropaschool hoeven voor hun gymlessen niet meer met de bus naar Groede of Nieuwvliet, de peuters van peuterspeelzaal Pippeloentje beschikken voor het eerst over een zelfstandige ruimte en de volksdansers en bejaardengymnasten kunnen hun ledematen weer vrijelijk bewegen. Ook de muzikanten van Veronica zijn voor hun repe tities niet langer afhankelijk van de beschikbaarheid van een ruimte in één van de plaatselijke horecaondernemingen. Problemen De gemeente Oostburg trok vo rig jaar bijna drieënhalve ton uit voor de verbouw van de ge meentelijke gymzaal. Een nieuw multifunctioneel cen trum was nodig, omdat een par ticulier behalve voor de kerk, ook belangstelling had getoond voor de consistorie. Deze deed al jaren dienst als dorpshuis en peuterspeelzaal. De eenvoudig ste oplossing leek een verbou wing van de gymzaal .Maar toen bleek dat daarmee de muziek vereniging Veronica in de pro blemen zou komen, was de keu ze niet meer zo simpel. Veronica verzette zich fel tegen de ingrijpende aanpassing van de gymzaal. De jaarlijkse con certen zouden er niet meer kun nen plaatsvinden, want daar voor werd de ruimte te klein. Ook vreesde zij verlies aan in komsten wanneer de opbrengst van de loterij en de verkoop van drankj es aan de bar zou wegval len. De gemeenteraad was in eerste instantie gevoelig voor de argu menten van de harmonie. CDA, WD, D66 en PvdA drongen dan ook aan op nader onderzoek. De WD wilde sloop van de gym zaal en complete nieuwbouw, de PvdA stelde voor alleen de peu ters, die tijdelijk waren onder gebracht in het daarvoor zeer ongeschikte voormalige ge meentehuis, aan een nieuw on derdak te helpen. D66 opteerde voor enkele bouwkundige aan passingen van het plan. Na veel getouwtrek haalde het oor spronkelijke voorstel van het toenmalige college het met een nipte meerderheid toch. Jammer Secretaris W. Robijn van Vero nica en voorzitter T. de Blok- van Herpen van de dorpsraad vinden het nog altijd jammer dat niet met alle belangen in het dorp rekening kon worden ge houden. Beiden denken dat dat best mogelijk was geweest. Hoofdleidster L. Lohman van de peuterspeelzaal is blij dat 'haar' kinderen nu eindelijk in het gebouw terecht kunnen. De aanvang van de verbouwing liet door alle commotie al langer op zich wachten, en door de fi nanciële problemen met de aan nemer Wake ging er nog eens extra tijd overheen voordat de renovatie door het Bressiaanse aannemersbedrijf Brugge kon worden afgerond. Lohman verwacht dat het de komende week druk wordt met verhui zen. Vanaf donderdag zijn de peuters welkom in het nieuwe gebouw. Willen ze ook buiten spelen, dan moeten ze echter nog even naar de speelplaats van de basisschool. Het nieuwe speelterrein is namelijk nog niet klaar. Voor de gemeente zit de klus er na maandag ook nog niet op. Het beheer wordt voorals nog niet geprivatiseerd, omdat de dorpsraad er niets voor voel de deze taak op zich te nemen. Een andere beheerder is nog niet gevonden. TERNEUZEN- De politie van Temeuzen heeft een 38-jarige z' man uit die stad aangehouden. Hij werd op heterdaad betrapt: bij de inbraak in een vrachtwagen, op het terrein van eer:: transportbedrijf. De verdachte is voor nader onderzoek inge- sloten op het politiebureau. In het Aardenburgse congrescen trum De Elderschans werden twee vrouwen uit Zuid-Holland de dupe van diefstal van hun handtas. Ze hadden de tas onbe heerd achtergelaten toen ze elders in het gebouw gingen eten] Vermist worden onder meer twee portemonees met 4000 Begi- sche francs, vierhonderd gulden en enkele bankpasjes. CADZAND - Vijf mensen zijn zaterdag licht gewond geraakt, nadat de auto waarin zij zaten bij Cadzand in een sloot was gereden. Het ongeluk gebeurde omstreeks kwart voor zes h de ochtend bij dichte mist. Waarschijnlijk door een te hoge snelheid zag de 25-jarige bestuurder uit Cadzand de T-krui- sing met de Zwarte Polderweg te laat. Alle inzittenden zijn met lichte verwondingen per ambulance overgebracht naa het ziekenhuis in Temeuzen. Na een onderzoek mochten ze het hospitaal weer verlaten. De politie nam de chauffeur not een ademtest af. Daaruit bleek dat hij net iets meer had ge dronken dan wettelijk is toegestaan. In verband met de erns van het ongeval kreeg hij een dagvaarding voor de rechtban] mee naar huis. TERNEUZEN - Een 23-jarige man uit Kortrijk heeft zater dag in de Terneuzense Tholenstraat een ongeluk veroorzaak De man reed tegen drie geparkeerde auto's. De bestuurde verliet vervolgens lopend de plaats van het ongeval. Kor daarop meldde hij zich even uit eigen beweging op het politie bureau. Daar bleek dat de Belg niet over een rijbewijs be schikte. Hij kreeg een boete van 390 gulden. Nu mijn man, onze vader en opa er niet meer is, resteert alleen de herinnering, maar die is zo geweldig dat hij daarin voor ons blijft lei'en. Met grote verslagenheid, maar met een dankbare herinnering voor alles wat hij voor ons is geweest, geven wij u kennis dat plotseling uit ons midden is weggenomen mijn lieve man, onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader GIJSBERTUS KRAMER echtgenoot van Rosalia Pieters op de leeftijd van 77 jaar. Hoek: R. Kramer-Pieters Hoek: Ria en Rinus Marian en Benny, Gijs, Rozemarijn Mario en Miranda Sonja en Hans Temeuzen: Denis en Nel Ester en Michel Guido Hoek: Peter en Ankie Bass en Astrid Max Lotte Temeuzen: Rudi en Jasmin ka Thomas Jeffrey 7 juni 1998. Langestraat 19 4542 AE Hoek De samenkomst wordt gehouden op donderdag 11 juni om 14.00 uur in de kerk van de Samen op Weg gemeente, Langestraat 6 te Hoek. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de al gemene begraafplaats te Hoek. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het kerkcentrum. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te'beschouwen. Lieve OPA Altijd stond je voor ons klaar, niets was je teveel, het geeft ons een goed gevoel dat je bent gestorven zoals je hebt geleefd. Bedankt lieve opa. Marian en Benny, Gijs, Rozemarijn Mario en Miranda Sonja en Hans Ester en Michel Guido Bass en Astrid Max Lotte Thomas Jeffrey Hoek; 7 juni 1998. Vader en Vriend. Alles wat je voor ons hebt gedaan is onvergetelijk. Je kennis heeft veel voor ons betekend en die zullen we nooit vergeten. Familie P. Kramer Molendijk 2. 4542 BJ Hoek. Wegens sterfgeval zijn wij DONDERDAG 11 JUNI GESLOTEN. Moeder zijn is alles geven. zorgen, lijden, liefde, leven. Moeder zijn is alles derven alles.... en tevreden sterven. Diepbedroefd maar vooral dankbaar voor alle liefde en zorg waarmee zij ons omringde is, toch nog vrij onverwacht, van ons heengegaan onze lieve en zorg zame moeder, schoonmoeder en oma (opoe) JENNY JOHANNA CLARA RADEMAKER weduwe van Eduard Wollrabe in de leeftijd van 78 jaar. Middelburg: Benno en Nel Wild Rotterdam: t Donald en Stella Rademaker- Bervoets Schoondijke: Jane en Joop Poortvliet- Rademaker Temeuzen: Paul en Jo Wollrabe-v. Espen Waterlandkerkje: Rob en Nancy Wollrabe- Westerman klein- en achterkleinkinderen Correspondentieadres: Van der Slikkestraat 23. 4507 AC Schoondijke De plechtige uitvaartdienst, waarbij u wordt uitge nodigd. zal plaatsvinden op woensdag 10 juni a.s. om 11.00 uur in de parochiekerk van de H. Petrus te Schoondijke, waarna de begrafenis zal volgen op de r.-k. begraafplaats aldaar. Samenkomst voor de familie om 10.45 uur aan de kerk. Condoleren na de teraardebestelling in zaal Wijffels te Schoondijke. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Lieve OMA, OPOE Rechtvaardigheid was je grootste goed. Je bood geen weerstand door te strijden. Je hebt geduldig afgewacht, totdat je offer was vol bracht. Temeuzen: Rob, Thea en Robin Wollrabe-Reijerse Hoek: Paul en Danielle Wollrabe-Korts Temeuzen: Jane en Mike Wollrabe Lieve OMA, OPOE Bedankt voor alle liefde die je ons hebt gegeven, en dat je altijd voor ons klaarstond. Je zal altijd bij ons blijven. Dirk en Ellen de Ruiter-Poortvlïet Kim Amy Op 6 juni 1998 is uit onze familiekring weggeno men onze liefhebbende zus, schoonzus en tante ELISABETH ALOYSIA MANGNUS weduwe van Herman Vercraeije De plechtige Uitvaartdienst, gevolgd door de be grafenis zal plaatsvinden op woensdag 10 juni in de parochiekerk te Ens. Familie Mangnus Familie Vercraeije Correspondentieadres: Oud-Emmeloorderweg 56. 8507 RA Ens. Bedroefd, maar met een dankbare herinnering aan alles wat hij voor ons heeft betekend, geven wij kennis dat. voorzien van het Sacrament der Zie ken, na een liefdevolle verzorging in verpleeghuis "De Stelle" van ons is heengegaan, mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader en opa CAMIEL PETRUS DE SMIT echtgenoot van Anna Tanghe Geboren te Hoofdplaat op 5 juni 1917 en overleden te Oostburg op 6 juni 1998. IJzendijke: A. de Smit-Tanghe Kruiningen: Emmy de Smit Robin, Jolanda en Isis Arno en Wendy Temeuzen: Charles en Joke de Smit Björn en Marieke Kirsty IJzendijke: Benny en Marlies de Smit Cindy Dennis 6 juni 1998 Blindewijk 1, 4515 AA IJzendijke. De plechtige uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatsvinden op dinsdag 9 juni a.s. om 10.00 uur in de Parochiekerk van O.L. Vrouw ten Hemelopneming te IJzendijke, waarna aansluitend de crematie zal plaatsvinden in het cre matorium. Bellamystraat 28 c te Temeuzen. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de aula van het crematorium. Gelegenheid tot afscheidnemen heden, maandag 8 juni om 19.30 uur in het mortuarium van het ver zorgingstehuis Emmaus, Handboogstraat 6 te IJ zendijke. Samenkomst voor de familie op dinsdag 9 juni voor aanvang van de dienst in de kerk. Mocht u door omstandigheden geen rouwbrief heb ben ontvangen, wilt u dan deze aankondiging als zodanig beschouwen. Het beste in het leven van een goed mens zijn diens kleine onbekende vergeten daden van vriendelijkheid en liefde. (Wordsworth) Heden is rustig en kalm van ons heengegaan mijn lieve man, vader en opa PIETER ARIE BREUR echtgenoot van Jantje Henderika Mulder op de leeftijd van 86 jaar. Temeuzen: J. H. Breur-Mulder Temeuzen: Joke Breur Marco en Michelle Robert en Wendy Peter Temeuzen, 6 juni 1998 Schoolweg 29c 4551 CA De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op don derdag 11 juni om 11.00 uur in crematorium 'Ter- neuzen', Bellamystraat 28c te Temeuzen. Gelegenheid tot condoleren na de plechtigheid in de hal van het crematorium. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Vanaf dinsdag 9 juni opruiming modestoffen 25 tot 50% korting en veet mooie stoffen f 9,95per meter. Dameshoeden 10% korting Stoffenfioedje Zaamstag Loop vrijblijvend binnen Janny Muller Veerstraat 5 - 4543 BG Zaamslag Tel. 0115-431783 Al 12 jaar zeer goede resultaten door de complete Thermo-Fysische-Methode (T.F.M.) en speciaal opgeleid personeel, kunnen wij u garanderen: plaatselijk afslanken bij figuurproblemen een gladdere en strakkere huid de bestrijding van een sinaasappelhuid geen gebruik van wikkels, spuiten of pillen een goede conditie, mede door.het gebruik van de ozoncabines BEL NU en maak een afspraak voor een gratis figuuranalyse Figuurcorrectie- en Afslankinstituut Lammerensteeg 9, 4331MB Middelburg Openingstijden: ma do 10.00 - 20.00 uur di, wo, vr 10.00 -16.00 uur De voorzitters van de commissies maken bekend dat openbare vergaderingen zullen worden gehouden van: 1. De commissie Middelen op donderdag 11 juni 1998 om 9.00 uur 2. De commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken op donderdag 11 juni 1998 om 14.00 uur. 3. De commissie Wegen en Waterkeringen op vrijdag 12 juni 1998 om 13.30 uur. De vergaderingen worden gehouden in het waterschaps kantoor, Hogeweg 6 te Hulst. De agenda's en de te behandelen stukken liggen tijdens kantooruren (van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur) op het waterschapskantoor ter inzage. Hulst, 8 juni 1998 BEKENDMAKING AFSLUITING EMMAWEG Het dagelijks bestuur van het waterschap Hulster Am bacht maakt het volgende bekend: Vanaf heden zal de Gasunie ten behoeve van de aanleg van een gastransportleiding werkzaamheden uitvoeren bij de Emmaweg in de gemeente Hulst. Om die reden is be sloten de Emmaweg tussen de Vercauterenweg en de Zeedijk van de Prosperpolder af te sluiten vanaf heden tot en met 12 juni a.s. of zoveel korter als nodig of langer als noodzakelijk. De afsluiting zal plaatsvinden door middel van bebording. Hulst. 8 juni 1998 HET DAGELIJKS BESTÜUR K. J. A. Baron Collot d'Escury, dijkgraaf F.C.M. de Vries, waarnemend secretaris Tempo-Team Uitzendbureau opent vandaag, maandag 8 juni, een nieuwe vestiging in Hulst. En dat is goed nieuws voor iedereen die uitzend krachten of werk zoekt. Alle afdelingen van Tempo-Team werken onder één dak. Daardoor kunnen we vraag en aanbod goed op elkaar afstemmen. Wij zijn geopend op maandag t/m donder dag tussen 8.30 en 17.15 uur en op vrijdag tot 18.00 uur. De eerste 50 bezoekers die zich inschrijven, ontvan gen een T-shirt. U bent van harte welkom op onderstaande vestiging! Neem voor inschrijving wel een geldig legitimatiebewijs (geen rijbewijs), uw sofi- en bank-/gironummer mee. Graag tot ziens! Hulst, Korte Nieuwstraat 7-9, (01 14) 37 21 60 iedereen leest de krant altijd en overat

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 32