Van Leeuwen breekt missie af Ovezandse helden rijden slechts één rondje op solex Doorgeefschaaktitel Tiggelman/De Wolf Actiecomité steunt plannen afgetreden bestuur Dynamica Duits jacht pikt kanovaarder uit zee op na problemen met marifoon Groffen haakt af in titelstrijd Goede resultaten judokajeugd Willy de Nooyer vierde in triatlon Van den Hoogenband wint Derde plaats roeiers Nehalennia Sterk optreden rolstoeltennissers Van Ast tweede in Etten-Leur Concours Bruinisse afgelast uitslagen door Rudy Boogert MIDDELBURG - Kanovaarder John van Leeuwen uit Middel burg is er niet in geslaagd zijn heroïsche solotocht van West- kapelle naar Engeland te vol tooien. Middenin de donkere za terdagnacht, op de drukke scheepvaartroute van de Noordzee, bleek de marifoon van Van Leeuwen in de hoge de iningen onvoldoende bereik te hebben. De Walcherse kajakker moest zijn monsterrace staken. Wat hierna volgde benaderde het niveau van een ware klucht. Na zeventig kilometer van zijn odyssee kreeg Van Leeuwen 'ru zie' met zijn marifoon. „Dat die rotradio het niet deed, was pure overmacht. Niemand reageerde op mijn geroep over de radio. Het risico is onverantwoord hoog als ik de grote contai nerschepen niet kan bereiken. MIDDELBURG - René Tiggel- man heeft alleen de leiding ge nomen in het Open Middelburgs Schaakkampioenschap. In de vierde ronde versloeg hij mede- -koploper Hans Groffen en kwam hij op vier punten uit vier partijen. In het duel tussen de koplopers bracht Hans Groffen met zwart de Franse opening op het bord, een opening waar beide spelers goed in thuis zijn. Er ontwikkel de zich een interessant gevecht, waarin Tiggelman aan het lang ste eind trok. De eerste-bord- speler van Middelburg pakte hierdoor alleen de leiding met vier uit vier. Johan de Wolf volgt op een half punt achterstand op de tweede plaats. Hij won met de witte stukken van Adriaan van Haaf- ten. Op de gedeelde derde plaats staan met drie punten Hans Groffen, Wim Stange, Sven Stange, Hendrik-Jan Meijer en Fred Dieperink. Opvallend was dat van de veer tien gespeelde partijen slechts drie maal de zwartspeler zijn partij winnend afsloot. Elf keer won wit en geen enkele keer viel er een remise te noteren. In de deining konden ze het lampje op mijn kano ook niet zien. Voor hetzelfde geld word ik dan overvaren", aldus Van Leeuwen. De twijfel spookte door zijn hoofd: doorgaan of stoppen? Uiteindelijk besloot de Middelburgse avonturier zijn tocht af te breken. ,,Ik wilde mijn leven niet op het spel zetten en heb toen een vuurpijl afge schoten om de aandacht te trek ken. Een Duits jacht met drie mannen pikte me uiteindelijk op." Buiten medeweten van Van Het Souburgse duo Roeland Alders (links) en PimUijtdewilligen ging na de achtste ronde aan kop, maar het tweetal moest later ter rein prijsgeven. foto Lex de Meester van onze sportredactie OOST-SOUBURG - Het duo René Tiggel man en Cees de Wolf heeft zaterdag beslag gelegd op de Zeeuwse doorgeefschaakti- tel. Het tweetal bleef de Souburgse titel verdedigers Rogier van Gemert en Ronald Steijn drie punten voor. De gebroeders Marcel en Collin Boelhouwer werden der de. Het clubgebouw van de Schaakklub Sou burg was traditiegetrouw weer de lokatie voor het Zeeuws kampioenschap door- geefschaak, een tak van schaken waarbij men in tweetallen opereert en waarbij van het bord geslagen stukken weer door de medespeler op zijn eigen bord kunnen worden ingezet. Er werd een halve compe titie afgewerkt met een tempo van tien minuten per part ij. Het Souburgse duo Al- ders-Uijtdewilligen was na acht ronden de verrassende koploper met vijftien pun ten. In de negende ging het team echter in de fout tegen Van Gemert-Steijn, waar door drie teams de eerste plaats overna men: Van Gemert-Steijn, Tiggelman-De Wolf en Boelhouwer-Boelhouwer. Na de tiende ronde haakten de gebroeders Boelhouwer af aan kop door een neder laag tegen Tiggelman-De Wolf. Het duo Van Gemert-Steijn bleef gedeeld aan de leiding dankzij een overwinning op het Vlissingse duo Bliek-Meulblok. Ook in de elfde ronde bleven de beide leidende teams winnen. De twaalfde ronde bracht echter puntver lies voor Van Gemert-Steijn. Tegen de Boelhouwer-combinatie konden zij niet verder komen dan 1-1. Doordat Tiggel man-De Wolf het team Uijtdewilligen- Alders wel oprolde, konden zij met één punt voorsprong beginnen aan de onder linge confrontatie in de laatste ronde. De titelverdedigers Van Gemert en Steijn begonnen hierin voortvarend, maar moesten toch hun meerdere erkennen in het Middelburgse duo. Voor René Tiggel man en Cees de Wolf was dit de eerste titel samen, nadat beiden in voorafgaande ja ren met respectievelijk Rudi de Smit en Johan de Wolf succesvol geweest waren. De eerste plaats bij de jeugd gingmet 17,5 punten naar de Middelburgers Sven Stan ge en Willem-Jan Pannekoek. Tweede werd het Goese duo Van der Braak-Oude- rnan en derde de Souburgers Pleyte-Na- gelhout. Leeuwen had de Duitse boot 'Time Song' bij het zien van de vuurpijlen de Nederlandse kustwacht gewaarschuwd. Toen de Zeeuwse kano-pionier al lang en breed zat te koffieleu- ten met zijn reisgenoten, kwam de kustwacht in razende vaart langszij. Van Leeuwen: „De kustwacht wilde dat ik overstapte in hun reddingboot. Ze zeiden: 'we zijn natuurlijk niet voor niks dertig mijl naar buiten gevaren.' Ik voelde me een beetje opgelaten en ben, zonder mijn kano, over gestapt. Vervolgens trokken ze me als een stuk slachtvee naar binnen. Alsof ik een hulpeloos slachtoffer was." Volgens Van Leeuwen had de kustwacht zijn vuurpijlen ver keerd geïnterpreteerd. „Ik heb die pijlen afgeschoten om aan dacht te trekken en niet om hulp te krijgen. Ze moeten de zaken natuurlijk niet gaan verdraai en." Hese stem Ondanks zijn mislukte solomis sie was de Zeeuwse kajakker louter positief over zijn tocht. „Ik had het zo naar mijn zin. Ik heb me echt de pleuris gezon gen. Ik kreeg er zelfs een hese stem van. Na drie uur varen kreeg ik een geweldige hoosbui over me heen. Geluldrig ben ik gek op regen. Ik zag de bui al van verre komen aandrijven. Toen de grote druppels vielen en de bliksem door de lucht flitste, ge noot ik. Helemaal toen na een halfuur de hemel openbrak en de zee spiegelglad werd. Net een zomerse dag op het Veerse Meer." De tocht verliep boven ver wachting goed. „Wat ik volgens mijn schema in twaalf uur moest doen, voer ik in negen uur en een kwartier. Je zou verwach ten dat ik halverwege de tocht ook halverwege mijn krachten zou zitten. Maar niks van dat al les. Ik was er zelf verbaasd over, dat ik nog zo bij de pinken was en zo fit." Over vier weken hoopt Van Leeuwen een tweede poging te wagen om solo de Noordzee over te steken. „Maar één ding is ze ker. Volgende keer zetten we een antenne op de boot, zodat het bereik van mijn radio voldoen de is." door Maarten Wijffels VLISSINGEN - Voor Arnold de Rijk wordt de kater steeds gro ter. Anderhalve week nadat hij als voorzitter van atletiekver eniging Dynamica het aftreden van het voltallige bestuur be kendmaakte, blijkt een groot deel van de leden toch akkoord te willen gaan met de contribu tieverhoging die het bestuur voor ogen had. „Wat ik heb be grepen, is dat een actiecomité is opgericht dat alles in het werk wil stellen om de begroting er alsnog door te krijgen", zegt De Rijk. Het was een hard gelag voor het bestuur van het één jaar oude Dynamica uit Vlissingen. Op de buitengewone ledenvergade ring van 28 mei verwierp een meerderheid van de leden het voorstel om de contributie met één gulden per maand te verho gen. De Rijk: „Tijdens die bij eenkomst stemde een meerder heid van dertien leden tegen. Voor de tweede keer, want zo'n ETTEN-LEUR - Tijdens judo wedstrijden in Etten-Leur heb ben de Zeeuwse judoka's goed gepresteerd. Mitchel Dingemanse, Evelien Piasmans, Mariska Schouten (allen JR van Schaik), Patrick de Jonge, Raymond de Kraker, Chantal Gaakeer, Johan de Clerck, Marleen Willeboordse en Mare v.d. Kooy (allen SS Geelhoed) werden kampioen in hun gewichts-en leeftijdsklas se. Tweede plaatsen waren er voor Ramon v.d. Grift, Kelly de Bruin (JR van Schaik), Carla Rammelaere, Sanne v.d. Wenc- kel (JVBreskens-Eede), Wannes v. Deursen, Franciska de Haze, Davey Schilleman, Jorgen van Nispen, Sarah Willeboordse (SS Geelhoed). Verdienstelijke derde plaatsen waren er voor Dennis Lucas, Michael Kalter, Boy de Bunder. Jelle Bongertman, Aafke Bon- gertman, Wilma Schuit, Ri chard Antvelink, Maarten v.d. Hoek (JR van Schaik), Fedde van Gils (JV Breskens-Eede), Sam van het Westende, Crum v.d. Linden, Seya Fransen, Mi- chiel den Engelsman en Fatih Yusal (SS Geelhoed). anderhalve maand eerder was ons eerste voorstel - een contri butieverhoging variërend per leeftijdscategorie tot een maxi mum van drie gulden per maand - ook al afgewezen. Daaruit hebben wij als bestuur onze conclusies getrokken." Nadat De Rijk en zijn drie me debestuurders hun opstappen wereldkundig maakten, stak een storm van protest de kop op onder de leden. „Vrijwel meteen kreeg ik van allerlei kanten te horen dat een meerderheid van de leden wel achter de plannen stond", zegt De Rijk. Ondertussen heeft een aantal le den zich verenigd in een actie comité, dat via een handteke ningenactie gaat proberen het licht voor het begrotingsvoor stel alsnog op groen te krijgen. De Rijk noemt het een 'pure noodzaak voor de toekomst van de vereniging', dat de contribu tieverhoging doorgang vindt. „Zonder verhoging ontstaat een gat in de begroting van zo'n 5000 gulden. Dat vinden wij niet verantwoord voor een vereni ging die twee accommodaties moet beheren." Net zo duidelijk is De Rijk over de kansen dat het bestuur bij een succesvolle ledenactie terug zal keren. „Twee willen er wel terugkomen, twee niet. Zelf zal ik in elk geval niet terugkeren. Dat doe ik uit principe niet. NIEUWKOOP - Willy de Nooy er uit Serooskerke heeft in Nieuwkoop de vierde plaats be haald op de halve triatlon. Met een eindtijd van 5 uur 15 minu ten en 46 seconden moest zij Marijke Zeekant, Cora Vlot en Adda van Zwieten voor laten gaan. Op de 2.5 kilometer zwemmen noteerde De Nooyer een tijd van 51 minuten. Bij de 84 kilometer fietsen reed ze een gemiddelde van boven de 33 kilometer per uur. De eindtijd van De Nooyer in haar tweede halve triatlon was beduidend beter dan vorige maand in Kruiningen. Peter Rotte (Middelburg) kwam in te genstelling tot de wedstrijd in Kruiningen (lek gereden) nu wel aan de finish in een tijd van 6 uur, 3 minuten en 30 seconden. De solexrijders razen door de straten van Ovezande. foto's DirkJan Gjeltema door Jasper van der Bliek OVEZANDE - Het blijkt mogelijk. Eerst even een brandje bedwingen in Baarland, om vervolgens als een speer naar Ovezan de te gaan. Daar aangekomen één ronde rijden op een fiets met brommerplaatje, om prompt als een regelrechte pechvogel met een lekke band uit te vallen. Het was gisteren het lot van hel brandweerkorps van Ovezande tijdens de jaarlijkse solex race. Een bont gezelschap verscheen gisteren in Zuid-Beveland aan de start. Zo'n 25 so lexrijders trapten na het startsein als be zetenen in een poging zo snel mogelijk hun motortjes aan te zwengelen. Eenmaal op gang gekomen snorden op het parcours van 2300 meter onder meer krokodillen, struisvogels en clowns hun rondjes. Ge noeg voer dus om het publiek, dat vanwe ge het mooie weer in groten getale was toegestroomd, een leuke middag te bie den. Van strijd was geen moment sprake in de twee manches. Zeeuws kampioen Jan van Overloop heerste oppermachtig vanaf het startschot tot het passeren van de eind streep. Diep voorover gebogen, met de blik op oneindig, zette hij al zijn concur renten te kijk. Foutloos en zonder één zweetdruppel. De tweede plaatsen van Jacco Buysrogge uit Goes in de eerste manche en Ovezandenaar Adrie Koole in de tweede waren alleen interessant voor De Ovezandse brandweerlieden waren gisteren ondanks hun pech toch de grote helden. Iedereen had de hoop op hun ver schijnen al opgegeven, toen ze luid claxonnerend en gewapend met een brandslang ineens het parcours op den derden. Er was nog wat water over na het blussen van een brand in Baarland, want de brandweermannen trakteerden het publiek op een gratis douche. Voor de brandweer restte de poedelprijs. Krokodillenpak Jan van Overloop, met de blik op onein dig, gaat op de finish af. Hij werd de grote winnaar van de solexrace in Ovezande. de statistieken. De achterstand op de on genaakbare Kapellenaar bedroeg twee keer bijna een volle ronde. De originaliteitsprijs ging, samen met een flinke stapel premies, naar Dig Zweedijk uit Heinkenszand. In zijn krokodillenpak stal hij op voorhand de hartjes van de vele kinderen, die de passerende brommers massaal toejuichten. Ook Adrie Rijk, die uitgedost als struisvogel aan de race deel nam, kon rekenen op een prijs. Tussen de twee manches door werden wedstrijden voor mini-motoren verreden. De deelnemende waaghalzen suisden hierbij met enorme snelheid over de keien van de Ovezandse Hoofdstraat. Al met al zorgde deze demonstratie voor een opper beste stemming onder de vele toeschou wers. Voorafgaand aan de solexrace werd een wielerwedstrijd voor A-trimmers ge houden. In deze wedstrijd over zestig ki lometer versloeg de Belg Patrick Bolsens in de sprint Jack Maurer uit Bergen op Zoom. Beste Zeeuw was Goesenaar Rob Kole op de zesde plaats. BARCELONA - Pieter van den Hoogenband heeft bij interna tionale zwemwedstrijden in Barcelona opnieuw Alexander Popov verslagen. Hij klopte de Russische Europees, wereld en olympisch kampioen op de 100 meter vrije slag in een tijd van 50,72. Popov tikte een fractie later aan in 50,73. Mark Veens, houder van het nationaal record op de 50 meter vrij, eindigde als derde in 50,84. Vorige week bij wedstrijden in Monaco eindigde Van den Hoogenband ook al voor Popov. „Het geeft me vertrouwen voor de toekomst dat ik weer heb gewonnen", glunderde Van den Hoogenband. Op de 200 meter school was Benno Kuipers succesvol. In een tijd van 2.17,62 finishte hij voorde Austra liërs Regan Harrisson (2.18,67) en Phill Rogers (2.18,88). ANP AMSTERDAM - De roeiers van Nehalennia zij n vrijdag derde geworden bij een landelijke scholierenwedstrijd in Amster dam. Op de Bosbaan werd de Middelburgse scholengemeen schap vertegenwoordigd door vier leden van de Middelburgse roeiclub Honte. Het team bestond uit Marnix van Suylekom en Ruben Goethals uit Middelburg, Diederick Cardon uit Vee- re en Ko Vos uit Oost-Souburg. Aan de wedstrijd namen ruim tweehonderd leerlingen deel. VLISSINGEN - Yolanda van Rooy uit Goes en Angela Maas uit. Koudekerke hebben tijdens de Brabant Open Rolstoelten niskampioenschappen goed gepresteerd. Van Rooy bereikte de halve finale in de A-categorie. Zij boekte onder meer winst op de Engelse Christine Smith, maar moest in de halve eindstrijd met 5-7 en 4-6 haar meerde re erkennen in Betty Klave. Bij deelname in de open categorie verloor Angela Maas in de eerste ronde van Ingrid van Keu len. In de dubbel was zij wel succesvol en bereikte zij met haar partner Judith Sanders de halve finale. ETTEN-LEUR - Jacky van Ast is gisteren tweede geworden in de Ronde van Etten-Leur. De 15-jarige renner uit Rilland werd in de wedstrijd van de nieuwelingen in de sprint geklopt door zijn vluchtgenoot Thijs Slezak uit Rijsbergen. Slezak en Van Ast waren op tien kilometer van de finish weg gesprongen en wisten uit de greep van het peloton te blijven. In de wedstrijd voor eliterenners, die werd gewonnen door Peter Heeren uit Sprundel, behaalde Michel Rommers uit Ril land de vijfde plaats. BRUINISSE - De barre weersomstandigheden speelden dit weekeinde ook de paardensporters parten. Op een moment dat zaterdag de overgrote meerderheid van de ruiters in Brui nisse op Manege Aquadelta aanwezig was, zag het bestuur van de Schouwse Ruiters zich alsnog genoodzaakt de wed strijd af te gelasten. Dit wegens de slechte toestand van de te- reinen. Voorzitter Theo Ketting van de Schouwse Ruitere zegt: „Het was een zeer moeilijke beslissing. Zeker, omdat het overgrote deel van de ruiters al was gearriveerd en een deel al van huis was vertrokken. Op het moment dat we besloten om het con cours niet door te laten gaan was iedereen het met ons eens. Daarna brak de zon door en kwam de kritiek dat de beslissing om af te gelasten te vroeg was genomen. Maar je moet op een gegeven moment de knoop doorhakken. En gezien de vele re gen die later nog viel, bleken we toch de juiste beslissing geno men te hebben, hoe zuur dat ook was voor de vele deelne mers." Er is nog geen nieuwe datum voor het concours vastgesteld. Paardensport Dressuurwedstrijd RV Renesse. Paarden proef Z-46:1. Debby Rijn/El Don (Weelr.) 184; 2. Monique Veldman/Verssedam's Dectbelle (N-Bev.) 175; 3. Vivian Lin- deman/Crandice 174. Z-41:1. Vivian Lin- deman/Crandice 181; 2. Debby Rijn/El Don 158. Z-31: 1. Astrid van de Ende/Kadino('t Groene Dak) 182; 2. Adrie Hamelink/Kyretina (Hulst) 181; 3. Petra Bode/Vaska (Renesse) 170. Z-36:1. Adrie HamelinkKyretina 185; 2. Astrid van de Ende/Kadino 184; 3. Petra Bode/Vaska 177. M-30: 1. Marianne Beye/Herodios (Renesse) 163;2. Yvonne de Graaf/lnven- tor/(Prinsenmolen) 160;3. HannékeKeu- nig/Goldwin (Renesse) 139. M-25: 1. Yvonne de Graaf/lnventor 163; 2. Mari anne Beyeerodios 158; 3. Hanneke Keu- nig/Goldwin 147. M-24: 1. Anieta Klip/Karthago (Rozenburg) 167; 2. Vivian Wiemans/Abeels Irana (Sé-Ros) 160; 3. Liesbeth van Oosten/Transparent's Luni- ta (Renesse) 157. M-19: 1. Anieta Klip/Karthago 166; 2. Liesbeth van Oos ten/Transparent's Lumta 162; 3. Dagmar de Ruiter/Lion's Heart (Renesse) 160. L- 18: 1. Daphe Schonberger/Jupiter (Re nesse) 158; 2. Monique van der Ban/Lex (Overmaase R.) 155; 3. (gelijk) Kirsten Bovenkamp/Erin (Sé-Ros) en Annemiek' Schouten/Gentry (Braanjenhoek) 152. L- 13: 1. Monique van der Ban/Lex 158; 2, Annemiek Schouten/Gentry 154; 3. Dan- phe Schonberger/Jupiter 150. B-12: 1 Luc Smetsers/L. Dicoy (Oranjer.) 165; 2. Astrid Edman/Nicara Odini (Schelde- stad) 163; 3. Bertie Steur/Esprit (Renes se) 161. B-7: 1. Luc Smetsers/L, Dicoy 172; 2. Bertie Steur/Esprit 168; 3. Mary Korsman/Marco (Westelijk Schouwen) 164, Pony's Z51: 1. Aimee de Rooy/Lizet (Weelr.) 173; 2. Natasja Smeding/lwan (Renesse) 171. Z-53:1Aimee de Rooy/Li zet 186; 2. Natasja Smeding/lwan 175 M- 24: 1 Anneke de Ruiler/Milton (Renesse) 145 M-19: 1. Anneke de Ruiter/Milton 151. L-18:1. Catharine van Goethem/Mo- rion (Huzaartjes) 157;2. Thomas Hart/Hil- lary (Renesse) 153. L-13: 1. Thomas Hart/Hilary 157 B-12:1.JanineCommee- /Leonardo (Paardebloem) 165; 2. Dianne van de Hummel/Spaneland's Paola (Scheldestad) 160; 3. Amanda Smeding- /Golden Dream (Renesse) 157. B-7:1. Ja- nine Commee/Leonardo 171; 2. Dianne van de Hummel/Spaneland's Paola 161; 3. Amanda Smeding/Golden Dream 160. Schaken Open Middelburgs kampioenschap. Vierde ronde: R. Tiggelman-H. Groffen 1-0, J. de Wolf-A. van Haaften 1-0, W. Stange-D. Wolters 1-0, F. Dieperiak-M. Westerweele 1-0, S. Stange-A. Jonk heer 1-0, J. de Jager-A. Quakkelaar 1-0, H. Westerweele-H.J. Meijer 0-1, S. de Nooijer-P, Koster 0-1, F. Rikumahu-J. van Belzen 1-0, W.J. Pannekoek-T. de Boer 1-0, S. Sanders-M. de Boer 1-0, S. Steijn-J. de Jonge 1-0, J. Bostelaar-J. Moekotte0-1, A. Eldahir-P. Kreuger 1-0. Bye 1 punt: M. Simmers. Bye 0,5 punt: H. Porte, R. Porte. Stand aan kop: 1R. Tiggelman4 punten, 2. J. de Wolf 3,5,3. H. Groffen, S. Stange, W. Stange, H.J. Meijer, F. Dieperink 3, 8. P. Koster, F. Rikumahu, W.J. Pannekoek 2,5. Zeeuws Kampioenschap doorgeef- schaak: 1. R. Tiggelman-C. de Wolf 24 punten. 2. R. van Gemert-R. Steijn 21,3. M Boelhouwer-C. Boelhouwer 20, 4. P. Uijldewilligen-R. Alders 18,5,5. S. Stan- ge-W.J. Pannekoek 17,5,6. W. Bliek-W. Meulblok 16, 7. A. Vermue-P. van Dijke 16, 8. P. Kalisvaart-W. Sinke 11,9. A. de Waal-L. Nieuwenhuijse 10,5, 10. C. Ce- vaal-H. Westerweele 10, 11. D. v.d. Braak-R. Oudeman 8,5, 12 A. Jonk- heer-J. van Klooster 7, 13. T. Pleyte-A. Nagelhout 2. Tennis Parijs. Roland Garros, 20,8 miljoen gul den. Mannen, finale; Moya (Spa 12)-Corretja (Spa 14) 6-3 7-5 6-3. Vrou wen, finale: Sanchez-Vicario (Spa 4)-Seles (VSt 6) 7-6 0-6 6-2. Mannen dubbel, finale: Haarhuis Eltingh (Ned 1 (-Knowles/ Nestor (Bah Can) 6-3 3-6 6- 3. Vrouwen dubbel, finale: Hingis No- votna (Zwi Tsj 1 )-Davenport Zvereva (VSt/WRu/2) 6-1 7-6. Prostejov (Tsj) Mannen, 250.000 gul den. Dubbelspel, finale: Wessels/ Kem- pes (Ned)-Cibulek/ Krupa (Tsj) 6-4 7-5. Kapelle Open. Damesenkel D2: M. Hen- driksen-N.Ruyter 4-6 7-6 7-5 Herenenkel Cl: B de Nijs-M. Vos w.o. I. Spinnewijn- S.Roose 6-2 6-0, A.Nonnekes-M. Huis- soon 6-3 6-0. C2: P. Kalsman-M. Pluij- mers 6-0 6-1, M. Snijder-E. Ganseman w.o, R. de Kraker-B. Sinke 6-2 3-6 6-3, J. van de Guchte-N. Marijnissen 6-1 6-1. Dl 35+: L. van 8elzen-R. Nooij 6-0 6-0, J. van de Vrede-F. Keijsers 5-7 6-0 6-0. S. Op 't Hof-K. Buys 6-2 6-3. D2: D.Verboom-J. Vernooijs 6-2 6-3, E. Oppatja-G. Fabri 6-1 6-0, P. Verhagen-H. de Nooijer 7-5 7-5, K. de Bruijn-J. Teurlings 6-46-0, S. Castel-J. van de Heuvel 6-2 6-3 Damesdubbel D2: M. Booij S. Geerts-J. de Jonge Lage- maat 7-6 6-2. Herendubbel D1 35+: P. Feijtel M. van Tuijl-K. Burger J. Dage vos 6-2 6-0. Damesenkel Dl: J. Burgs-A, van Gorsel 6-1 6-2, A. Minnaard-G. Burger 4-6 6-4 6- 4. Damesenkel D2: E. Kole-R. van Eenen- naam 6-1 6-4, M. Booij-C. Dagevos 2-6 6- 4 7-5. Herenenkel B: J. Verschuure-J. Klinkenberg 6-3 6-0. C2: R. de Wit-R. Gij zel 6-2 4-6 6-2, T. Nelis-M. de Rooy 6-1 6- 4. D1: K. Schog-P. de Man 6-4 6-0, A. Mei- resonne-R. Meijer 6-2 6-3. D1 35+: A. Schoemaker-A. Kooman 6-2 6-3, K. Moeliker-J. Braam 6-4 4-6 7-6, P. de Man- D. van Straalen 6-3 6-3. Damesdubbel C2: M. Bekenes-Schog Tilburg-M. Braam/I. Maat7-57-5. Dl: J.deBoevere/ Sorgdrag-G. Almekinder Raaije 7-5 6-0. Herendubbel D1: H Bloembergen Bloembergen-J. van Duivendijk/Ooster 6-3 6-3. D2: R.AIewijnse Teurlinkgs- F.Dagelinkcx P. Vrins 6-7 6-1 6-4. Ge mengd dubbel C: P. Kole/ C. Lagendijk-A. Minnaard M. Pan 6-4 6-3. Dl: G an dijk/ D. Kuipers-W. van Garsel R. Bondt 6-4 6- 3. L. Gijzel J. van de Meij-B. Snoep de Priëlle 6-2 6-3, K. Schetters van Tuijl-I. van Gulik/ Van Blonk 6-4 6-2, M. Schoo- nen Sanders-A. de Dreu/F. Keijsers 6-1 6-3. D2: A. Yip/G. Mild-M. Brandwijk/Fa- bri 6-0 6-4. Triatlon Zofingen (Zwi). WK duathlon. 38.5 km lo pen, 150 km fietsen, 30 km lopen. Man nen: 1. Bernhard (Zwi) 6.22.04,2. Rovera (Fra) 6.24.18,3. Frossard (Zwi) 6.29.15,4. Pschebizin (Dui) 6.30.11,5. Aldebert(Fra) 6.31.37, 6. Van der Marei (Ned) 6.34.31. Vrouwen: 1. Bowden (Can) 7.21.51. Vrouwen 45:1Terèse van Lare (Sluis). Voetbal Oefenwedstrijden. Baiersbronn (Dui). Zuid-Afrika - IJsland 1-1 (1-0). 37. McCar thy 1-0,74. Thordarson 1-1. Tunis. Tunesië - Wales 4-0 (2-0). 19. Imed Ben Younes 1-0, 28. Badra 2-0,69. Jabal- lah 3-0,83. Badra 4-0 (strafschop). Zagreb. Kroatië - Australië 7-0 (3-0). 14. Suker 1-0 (strafschop), 37. Suker 2-0, 40. Prosinecki 3-0,47. Boban 4-0,63. Sukerö- 0 (strafschop), 72. Kozniku 6-0,84. Boban 7-0. Ploiesti (Bul). Roemenië - Moldavië 5-1 (2-0). 32. Popescu 1-0 (strafschop), 34. Petrescu 2-0,49. Dumitrescu 3-0,72. Mol- dovan 4-0, 84. Niculescu 5-0, 88. Taba- nov 5-1. Brussel. België - Paraguay 1-0 (0-0). 56. Scifo 1 -0. Scheidsrechter: Clark (Sch). Bazel. Zwitserland - Joegoslavië 1-1 (0- 1). 6. BrnovicO-1,82. Muller 1-1. Aix-les-Bains (Fra). Gueugnon - Japan 0- 1 (0-1). 9. Nakayama 0-1. Senlis (Fra): Italië -Oise(Fra)7-0(4-0). 16. R. Baggio 1-0. 19. Di Matteo 2-0, 28. R. Baggio 3-0,32. Di Matteo 4-0,57. Inzaghi 5-0,67. Inzaghi 6-0.76. Inzaghi 7-0. Zondagamateurvoetbal. Algemeen kampioenschap van Nederland: Ge- mert-Hollandia 0-0. Hollandia 3 1114 2-1 Gemert 3 1114 3-3 {Treffers 2 1 0 1 3_ 2-3

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 17