Angst voor arbeidshandicap Jong Advendo blijft absolute topper PZC Klassiekers door weer en wind achter hervorming Zeeuwse vismijnen zeeland maandag 8 juni 1998 bezoektijden ziekenhuizen lezers schrijven geslaagd agenda Werkgevers hebben weinig gedeeltelijk afgekeurde mensen in dienst Minister wil VJJclFt BRONVERMELDING De redactie van de Provinciale Zeeuwse Courant maakt naast de eigen nieuwsgaring gebruik van de volgende bronnen: Geassocieerde Pers Diensten (GPD), Algemeen Nederlands Persbureau (ANP), Associated Press (AP), Knight Ridder Finan cial (KRF), Deutsche Presse Ar- gentur (DPA), Agence France Press (AFP), Reuters (RTR), Belga en European Press-photo Agen cy (EPA). Zeeland Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, 4382 EE Vlissingen tel. (0118) 425000 dag. 15.00-20.00 uur afd. Psychiatrie dag. 19.00-20.00 uur, woe, zaenzo 14.00-16.30 uur afd. IC/CCU dag. 15.00-16.00 en 19.00-20.00 uur Kinderafd. ouders gehele dag, overig bezoek 14.00-19.00 uur Oosterschelde ziekenhuizen Oosterscheldeziekenhuis 's Gravenpolderseweg 114, 4462 RA Goes tel. (0113) 234000 dag. 13.00-13.45 en 18.30- 19.45 uur Kinderafdeling (afd. A) dag. 14.00-15.00 en 18.30-20.00 uur Hartbewaking (afd. H) dag. 11.00- 11.30,14.00-14.30 en 19.00- 19.30 uur Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis Koning Gustaafweg 2, 4301 NPZierikzee tel. (0111)430000 dag. 15.00-16.00 en 18.30- 19.45 uur Emergis Oostmolenweg 101,4481 PM Kloetinge tel. (0113) 267000 woe, zat en zo 14.00-21.00 maa, din, don en vrij 18.30- 21.00 uur Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen Locatie De Honte Wielingenlaan 2, 4535 PATerneuzen tel. (0115) 688000 dag. 14.00-14.45 en 19.00- 20.00 uur; afd. Psychiatrie dag. 18.00-20.00 uur; woe, weekeinde, feestdagen 14.00-16.30 uur en 18.00-20.00 uur; afd. IC/CCU dag. 14.00-14.30 uur en 19.00-19.45 uur. Locatie Antonius Pastoor van Genklaan 6,4501 AJ Oostburg tel. (0117) 459000 dag. 14.00-15.00 en 18.30- 19.30 uur; Kinderafd. ouders 8.00-20.00 uur, overig bezoek dag. 14.00-19.00 uur; afd. IC/CCU dag. 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur. Goeree-Overflakkee Ziekenhuis Dirksland Stationsweg 22,3247 BW Dirksland tel. (0187) 607300 dag. 16.00-17.00 en 17.45- 19.30 uur, zo idem tot 20.00 uur Bergen op Zoom Ziekenhuis Lievensberg, Boerhaaveplein 1 4624 VT Bergen op Zoom tel. (0164) 278000 dag. 14.30-15.15 en 18.30- 20.00 uur za en zo 14.30-16.00 en 18.30- 20.00 uur Psychiatrisch Ziekenhuis Vrederust Hoofdlaah 8,4661 AA Halsteren tel. (0164) 289100 woensdag, zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur Brugge 1 Academisch Ziekenhuis Sint Jan Ruddershoveiaan tel.(0032)50 452111 dag. 14.00-20.00 uur (m.u.v. IC en hartbewaking) Academisch Ziekenhuis Sint Lucas Sint Lucaslaan29 tel. (0032) 50 369111 dag. 14.00-20.00 uur (m.u.v. IC en hartbewaking) 1 Gent Universitair Ziekenhuis Gent De Pintelaan 185 tel. (0032)9 2402111 dag. 14.30-20.00 uur Rotterdam Academisch Ziekenhuis Dijkzigt Dr. Molewaterplein 40 3015 GJ Rotterdam Centraal telefoonnummer (010) 4639222 (voor inlichtingen bezoektijden van alle afdelingen) Sophia Kinderziekenhuis Dr. Molewaterplein 60 3015 GJ Rotterdam tel.(010)4636363 Bezoektijden ouders: 07.00- 12.00 uur Bezoektijden iedereen: 14.00- 20.00 uur Afdeling Verloskunde dag. 11.00-12.00 en 18.00- 20.00 uur Voor partner/echtgenoot: 09.00- 12.00 en 15.00-21.00 uur Dr. Daniël den Hoed Kliniek Groene Hilledijk 301 3075 EA Rotterdam tel.(010)4391911 dag. 16.00-20.00 uur City Online/Internet Postbus 18 4380 AA Vlissingen. http://www.city.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl NIET VOOR INGEZONDEN BRIEVEN. BEELDRECHT De publicatierechten van werken van beeldende kunstenaars aan gesloten bij een CISAC-organisa- tie zijn geregeld met Beeldrecht te Amstelveen. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Weinig Zeeuw se werkgevers in het midden- en kleinbedrijf hebben mensen in dienst die gedeeltelijk arbeids ongeschikt zijn. Voor een deel heeft dat te maken met vooroor delen. Bedrijven zijn bang voor ziekteverzuim en vrezen dat de zogeheten 'arbeidsgehandicap ten' niet flexibel genoeg zijn. Dat concludeert de FNV Regio Brabant/Zeeland in een vorig jaar zomer gehouden onder zoek. Werkgevers werd ge vraagd of zij op de hoogte van zijn van allerlei financiële rege lingen die het in dienst nemen van arbeidsgehandicapten moeten bevorderen. De FNV interviewde 104 bedrij ven. Maar vijftien procent van hen had een gedeeltelijk ar beidsongeschikte werknemer in dienst. De ervaringen met die mensen zijn overwegend posi tief. Werkgevers noemen hun personeel sterk gemotiveerd, flexibel inzetbaar en zijn tevre den over de financiële voorde len. Slechts één bedrijf zei nega tieve ervaringen te hebben. De FNV vindt dat de vooroordelen, die bestaan over arbeidsgehan dicapten, doorbroken moeten worden. Dat kan bijvoorbeeld door werkgevers die positieve ervaringen hebben in contact te brengen met bedrijven die geen gedeeltelijk arbeidsongeschik te werknemers in dienst hebben. Subsidie Relatief grote onbekendheid is er bij het midden- en kleinbe drijf over subsidiemaatregelen. Werkgevers die een arbeidsge handicapte een baan geven, kunnen maximaal vier jaar lang een subsidie krijgen in de loon kosten van 25 procent van het brutoloon. Bovendien zijn er di verse scholingsmogelijkheden en kunnen arbeidsgehandicap ten drie maanden op proef on beloond werken. Bij ziekte wordt het ziekengeld voor hon derd procent door de uitvoe ringsinstanties, zoals het GAK, betaald. Werkgevers die arbeidsgehan dicapten is dienst hebben, zijn over het algemeen op de hoogte van diverse subsidiemaatrege len. Dat percentage varieert van 21 tot iets boven 61. Bij bedrij ven zonder gedeeltelijk arbeids ongeschikten is die kennis min der. Het bekendste instrument is de loonkostensubsidie. De FNV trekt daaruit de conclusie dat een tekort aan informatie niet echt een belemmerende factor kan zijn om arbeidsgehandi capten in dienst te nemen. De bond pleit voor heldere infor matie. Daarbij is het van het grootste belang om duidelijk te maken dat'bedrijven geen enkel financieel risico lopen. De bond stelt dat uitvoeringsin stanties zich opener moeten op stellen. Twintig procent van de bedrijven zonder arbeidsge handicapten in dienst weet niet waar ze moeten zijn. Daardoor is de kans op reïntegratie van mensen aanzienlijk beperkt. Wellicht is een apart aanspreek punt een goede optie. Onwetend Veel Zeeuwse werkgevers (66 procent) zeggen in het onder zoek bereid te zijn arbeidsge handicapten in dienst te nemen. Uit dat percentage blijkt vol gens de FNV dat er geen sprake is van onwil, maar dat bedrijven niet weten hoe dat zou moeten gebeuren. Er is vaak sprake van een instelling van 'Iaat. maar ko men'. Bedrijven zijn vaak onwe tend, hebben geen tijd of geen zin om zich te verdiepen in het scala van subsidiemaatregelen. De oldtimers maakten een tussenstop op het Stadhuisplein in Terneuzen. foto Charles Strijd door Marcel Modde TERNEUZEN - Er zat een aantal exem plaren tussen dat ongetwijfeld al heel wat te verduren heeft gehad. Dan is zelfs het noodweer dat afgelopen zaterdag Zee land teisterde wel te overkomen. En of je dan als een vis in een badkuip zit in je hon derd jaar oude cabriootje zonder kap, soit! Zolang de auto zich er goed bij voelt, maken vele bewonderende ogen de dag van het baasje. Een stoet van een kleine honderd hoogbe jaarde en iets minder oude auto's (een klein aantal deelnemers was door het slechte weer afgehaakt) deed zaterdag in de eerste etappe van de klassieke toerrally Amsterdam-Parijs-Amsterdam pleister plaats Terneuzen aan. Het initiatief tot de ongebruikelijke tussenstop was genomen door het jubilerende autobedrijf André Dees en het Centrum Management Ter- neuzen. De veelal glimmende bolides, sommigen zelfs nog met koper beslagen en (getuige de opschriften) vorig jaar nog onderweg van Parijs naar Peking, vormden een schril contrast met de moderne gebouwen op het Stadhuisplein. In de loop van de middag vertrokken de deelnemers voor het laatste gedeelte van de eerste etappe naar Gent. De rally werd een eeuw geleden voor het eerst gereden. Twintig merken uit de stoet waren toen eveneens van de partij. Drum- en showfanfare uit Sneek wint opnieuw Jeugdfestival in Vlissingen door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Het verschil in punten wordt elk jaar kleiner, maar Drum- en Showfanfare Deze rubriek is uitsluitend be stemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Open brieven, oproepen, gedich ten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdra gen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie be houdt zich het recht voor inzen dingen te bekorten. Over gewei gerde brieven wordt niet gecor respondeerd. Kroatië Nazi's vluchtten via Rode Kruis (PZC, 2-6). Vladimir Dedijer, oud-medewerker van Tito en lid Russell-tribunaal, acht het Va- ticaan en de katholieke kerk mede schuldig aan het aantal moorden, onder andere ge pleegd in het vernietigings kamp Jasenovac op Serven, Joden, zigeuners en andersden kende Kroaten. Het moorden vond plaats tijdens het fascis tisch Ustasja-bewind van Ante Pavelic die vanwege een 'groot Kroatië' dapper meedeed met de bezittende Duitse macht. Re ligieuzen hebben hele dorpen mee uitgemoord en of anderen tot moorden aangezet. De getal len lopen uiteen: Dedijer en an deren spreken van 700.000, Tudjman, de huidige president van Kroatië, heeft het over 60.000 en Wiesenthal spreekt van 500.000. De toenmalige bis- schop van Zagreb die met het fascistisch bewind meeheulde wist; hiervan en heeft zich in een zeer laat stadium pas tegen dit moorden verzet. In oktober wil de paus op de honderdste ge boortedagvan Stepinac hem za lig verklaren. Kerkelijk is Stepinac een voorbeeld. Het ontgaat mij wat dit voorbeeld kan zijn geweest, wellicht zijn latere anti-communisme? Per soonlijk acht ik het zaligverkla- ren van de collaborateur een be lediging tegen die Serven die willen proberen om uit de slag velden van gewelddadige dom migheid een glimp van duurza me vrede willen ontdekken. De katholieke kerk zou hieraange- stalte kunen geven maar kenne lijk is de leiding blind door meer te hechten aan de verschillen dan aan de overeenkomsten. Ton Besselink Brandstraat 1, Aardenburg Jong Advendo uit Sneek blijft de absolute topper onder de Ne derlandse jeugdkorpsen. Voor de derde, achtereenvolgende maal gingen de Friezen zater dag tijdens het Nationaal Jeugdfestival Vlissingen met de hoogste eer strijken. Hun show blonk uit in tempo wisselingen, een gevarieerd mu zikaal programma en een visu eel sterke vlaggenshow. Wat moeilijkheidsgraad en uitvoe ring betreft was hun optreden nagenoeg perfect, aldus de jury. Het Nationaal Jeugdfestival be leefde zaterdag zijn vierde edi tie. De vorige afleveringen von den plaats op het sportpark aan de Irislaan, waar de organisatie entree moest heffen om uit de kosten te komen. Dankzij een aantal grote sponsors hoefde de stichting dit jaar geen toegang te vragen. Om het festival wat dichter bij het publiek te bren gen, werd gekozen voor een locatie vlakbij het Vlissingse winkelcentrum. Op het Stad huisplein bonden de jeugdkorp sen de strijd met elkaar aan. ..Het Stadhuisplein was een goede plek", aldus voorzitter Frans Wieland van de stichting Nationaal Jeugdfestival.Som mige korpsen moesten even wennen aan de afmetingen van het plein, dat een stuk kleiner is dan een voetbalveld. Volgende keer doen we het weer in het centrum. Dat is ten eerste veel gezelliger en ten tweede kunnen we deelnemers in het Van Does burgcentrum een perfecte kleedruimte aanbieden." Voordelen De verhuizing van de Irislaan naar het Stadhuisplein bood nog meer voordelen. Omdat de traditionele taptoe, waar de top van de Nederlandse muziek korpsen aantreedt, ook op het Stadhuisplein wordt gehouden, moest de organisatie bij vorige editie de geluidsinstallaties op het sportpark haastig af te bre ken om ze op het plein weer op te bouwen. „Je had", zegt Wiel and, „dan geen moment voor je zelf. Je bleef heen en weer rij den. Die slag hoef je nu niet meer te maken, waardoor er voor ons ook tijd overblijft om eventjes rustig te eten." Het gratis toegankelijke festi val zorgde ervoor dat meer toe schouwers een kijkje kwamen nemen. De grotere belangstel ling heeft ook te maken met de keur aan korpsen die optrad. Het Nationaal Jeugdfestival is inmiddels een begrip in muziek- minnend Nederland. Jeugd korpsen staan te dringen om mee te doen. Wieland: „Dat be tekent dat je kunt selecteren op kwaliteit." Tijdens de eerste editie deden nog twintig korp sen mee. Dat was iets te veel van het goede. Nu werden zestien bands uitgenodigd. De selectie vond plaats op basis van aange toonde kwaliteit. Er werd onder meer gekeken naar de resulta ten die de korpsen neerzetten in bondsconcoufsen. De vele dui zenden toeschouwers - zater dagavond tijdens de taptoe za ten en stonden er maar liefst 3500 mensen langs het showter rein - kregen een afwisselende show voorgeschoteld met kwa litatief hoogstaande muziek en dansprogramma's van de majo rettes. De enorme hoosbui die rond half vier losbrak boven Vlissingen, zorgde ervoor dat het festival tijdelijk onderbro ken moest worden. Jeugdshow- band Irene uit Ede werd daar van de dupe, maar die mocht in de herhaling. Nadat de jury in beraad was ge gaan, kwam Advendo met 85,85 punten als eerste uit de bus. Tweede werd Irene met 79,75 punten. Dat korps bracht een heel afwisselend optreden met herkenbare muziek, maar was in de afwerking iets minder per fect dan Advendo. Showband De Jonge Trompetter uit Kam pen kwam met 78,9 punten op een derde plek. door Harmen van der Werf VLISSINGEN - Minister J. van Aartsen van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij wil dat er meer vaart wordt gezet achter de herstructurering van de Zeeuwse vismijnen. Hij deed za terdag in Vlissingen, tijdens de jaarvergadering van de Zeeuw se vissersvereniging Zevibel, een oproep om 'zeer binnenkort' met een breed gedragen toe komstplan te komen. Van Aartsen keek, toen hij zijn woorden uitsprak, even naar commissaris van de koningin drs. W. T. van Gelder. Die was voorzitter van de stuurgroep die eerder dit jaar de minister advi seerde over de toekomst van de visafslagen in Nederland. Vol gens de stuurgroep is een her structurering van de vismijnen nodig als de Nederlandse visse rijsector in Europa een woordje wil blijven meespreken en het voortouw wil nemen. „Terwijl elders in het land initi atieven worden genomen tot sa menwerking", schetste Van Aarsten de actuele situatie, „is het een beetje stil op het thuis front van de stuurgroep-voor zitter. Maar wellicht zit er nog iets moois onder de kurk." Gevoelig De toekomst van de vismijnen in Zeeland ligt gevoelig. Het be stuur van de vissersvereniging Zevibel heeft het nog niet aan gedurfd een standpunt in te ne men. Scheidend Zevibel-voor- zitter J. D. de Voogd sprak van 'een heikele zaak'. Hij legde het vraagstuk op het bordje van de landelijke Federatie van Visse rijverenigingen en de Neder landse Vissersbond. „Het is on vermijdelijk", zei De Voogd, „dat zij als landelijke belangen behartigers vanuit de aanvoer- sector een standpunt bepalen richting politiek." Dat er een herstructurering no dig is, staat voor De Voogd vast. „Het gaat om de toekomst van de Nederlandse visserij in de snel veranderende internatio nale markt- en andere verhou dingen." Vlissingen Veel haast lijken de eigenaren van de Zeeuwse vismijnen, de gemeenten Noord-Beveland, Vlissingen en Oostburg, even wel niet te hebben. Vlissingen wil de vismijn priva tiseren. „Maar dan ook volle dig", aldus wethouder T R. K. Meijers. „Aan een overheidsbe drijf, een overheids-BV, heb je niks. En pas als die privatise ring achter de rug is, kun je over samenwerking praten. Anders wil niemand toch zo'n bedrijf hebben." De gemeente Noord-Beveland (met de vismijn Colijnsplaat) en de gemeente Oostburg (met de vismijn Breskens) laten elk een studie verrichten naar de moge lijkheden van privatisering. Burgemeester M. L. Everaers van Noord-Beveland wil even als Meijers geen overheidsbe drijf maar volledige privatise ring. Uitgangspunt is dat Colijnsplaat in elk geval als aanlandingsplaats van vis en garnalen blijft bestaan. Commissaris van de koningin Van Gelder voelde zich aange sproken door de kritische op merkingen van Van Aartsen. „Ik weet dat in Noord-Holland een gedeputeerde het initiatief heeft genomen tot besprekingen tussen de visafslagen van IJmuiden, Den Helder en Wie- ringen. Hier is dat helaas niet gebeurd. Maar primair blijft het toch de verantwoordelijkheid van de sector zelf Om niet al te hard van stapel te lopen, trok wethouder Meijers nog een vergelijking met The Greenery, de bundeling van groente- en fruitveilingen. „Daar lopen ze nu al weg." Van Gelder vond dat flauw. „Je moet The Greenery pas over tien jaar beoordelen. In de bloemenwe reld zijn ze al vijfentwintig jaar geleden met dit proces begon nen, met als resultaat dat Ne derland als bloemenland een wereldpositie heeft." Brochure voor beter beleid gehandicapten GOES - Stichting Het Klaver blad Zeeland, waaronder de Zeeuwse Stichting voor Gehan dicaptenbeleid valt, heeft een brochure uitgebracht voor ge meentelijk gehandicaptenbe leid. De handreiking is bedoeld voor politici, beleidsmakers en lokale werkgroepen. Volgens de stichting telt Zee land ruim 42.000 mensen die een bepaalde handicap hebben. Om net als ieder ander te kunnen le ven en gelijke kansen te hebben, kunnen gehandicapten niet zonder bepaalde voorzieningen en regelingen. Daarnaast hebben de Verenigde Naties een aantal standaardre- gels vastgesteld om gehandi capten gelijke kansen te bieden. De handreiking van Klaverblad is gebaseerd op die standaard- regels van de VN. Het boekwerk is voor gemeen ten een aansporing om in alle beleidsvelden rekening te hou den met gehandicapten.Het Klaverblad is ook benieuwd welke Zeeuwse gemeente als eerste de standaardregels zal onderschrijven. Aan het ROC Zeeland, vestiging Delta College in Middelburg, zijn voor het Mid delbaar Toeristisch Onderwijs (MTRO) de volgende leerlingen geslaagd: Esther Abrahamsz, Wendy Adels, San dra Bontenbal, Janneke Boogaarts. Christian Bovenhorst, Ingeborg Bracke, Leonie Castelijns, Sheila Cornelisse, Jo- zina Dingemanse, Xandra Dubbeldam, Leendert Flipse, Anne-Lies du Fossé, Joyce Fremouw, Daphne Fusy, Ellen Gil lissen, Rianne van de Grift,Brigitta van der Heijde, Machteld Heijnen, Cindy Hoebeke, Ellen Holtkamp, Marjolein de Houck, Mirella Houmes, Monique Joos- se, Joyce Krijger, Jerina Maas. Michel Meulmeester, Natalie Nateghi, Maaike van Oevelen, Jolien Oosterling, Bianca Oreel, Lisette Padmos, Tamara Parinus- sa, Araceli Pastor Berwald, Nathalie Pleunis, Kim Poppe, Kira van Prooijen, Dominique Remmelenkamp, Liselore Sonius. Sabine Stahl, Bart van Ste- veninck, Kitty Willemse en Diana Ze- gers. Voor de astrologieopleiding in West- Souburg zijn geslaagd: Maartjede Boer, Truus Willemsen, Bren- da Bosker, Jacqueline Nagtegaal, Suus Vos, Sanne Wisse, Ineke v.d. Linden, 01- ga Offenberg, Ann Morgan, Henk Klei- nendorst, Cees Elenbaas en Ineke Bos. EVENEMENTEN HEINKENSZAND - Informatiecentrum Zeeuwse Schaapskudde, 11.00-16-00 uur: Bezichtiging; RITTHEM - Fort Rammekens, 13.00-17.00 uur: Bezichtiging Fort; FILMS Optreden van Jong Holland uit Zwijndrecht. foto Lex de Meester BERGEN OP ZOOM Roxy, 19.30 uur: Ti tanic; 20.00 uur: Deep Impact; Cinemactueel, 20.00 uur: The Rainma ker; Deep Impact; Amistad; GOES - Grand, 19.30 uur: Titanic; HULST - De Koning van Engeland, 20.00 uur: Red Corner; Deep Impact; Jackie Brown; Titanic; US Marshals; Mercury Rising; MIDDELBURG Cinema, 20.30 uur: De Poolse bruid; VLISSINGEN - Alhambra, 19.00 uur: Tita nic; 20.00 uur: US Marshals; Jackie Brown; The Edge; TENTOONSTELLINGEN BROUWERSHAVEN - Stadhuis vm, 9.00- 12.00 en 13.15-17.00 uur: Werken Abeer El Khateb (t/m 11/6); GROEDE - Gallery d'Ouwe Smisse, 13.30-17.00 uur: Stefan Tessely, schilde rijen; Horst Gobbels, keramiek en Sia Braakman, keramiek (t/m juni); De Natte Pij, 10.00-17.00 uur: Angele rij ken, poppen (t/m juli); HEINKENSZAND - Gemeentehuis, 8.30- 12.30 en 17.00-20.00 uur: Corry Chamu- leau, pastelkrijt en gemengde technie ken (t/m 16/7); KAPELLE - Gemeentehuis, 8.30-12.00 en 13.00-16.00 uur: Kees Bruijnes, portret schilderijen in olieverf (t/m 12/6); KRUININGEN - Gemeentehuis, 8.30- 12.00 en 13.00-16.00 uur: Mia de Graaff- Aarts, schilderijen (t/m 30/6); MIDDELBURG Bibliotheek. 17.30-21.00 uur: De Zierikzeesche Nieuwsbode, 1844-1998 (t/m 20/6); Entourage schilde rijen en schetsen van Marian Binkhuysen (t/m 27/6); Zeeuws Museum, 11.00-17.00 uur: 'Ne- halenma 350 jaar' een mysterieuzegodin uit de Romeinse tijd (t/m 27/9); Roosevelt Study Center, 11-12.30 en 13.30-16.30 uur: De Beat Generation, fo towerk van Chris Felver (t/m 28/8); De Vleeshal, 11.00-17.00 uur: Werk van Nedko Solakov (t/m 28/6); Depot, 14.00-17.00 uur: Anne van Buul en Marre Streutker, tekeningen, grafiek en collages (t/m 13/7); OOSTBURG - Den Hoekzak, 10.00-12.00 en 14.00-18.00 uur: Werk cursisten Kunstzinnige Vorming (t/m 19/6); Gemeentehuis, 9.00-12.00 en 14.00- 16.00 uur: Piet Rijken, schilderijen (t/m 16/7); OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Mu seum, 12.00-17.00 uur: Wandelstokken (t/m 13/9); Zand nader bekeken (t'm 27/9); Peter van Nes. aquarellen (t/m 30/6);'Een beeld van een tuin 1998' (t/m 30/9); Toeristisch Centrum Oranjezon. 10.00- 16.00 uur: Mieke van Tilburg, aquarellen schelpen en andere zeedieren (t/m 1/9); OUDDORP Bezoekerscentrum De Gre- velingen 10.00-17.00 uur: Elly van der Horstkeramiek en Joop Kempers, teke ningen en schilderijen (Vm 21/6); SINT LAURENS Galerie De Osseberg, 14.00-17.00 uur: Marja de Lange, schilde rijen, Gerda Rutters, beelden (t/m 27/6); SLUIS - Raadskelder, 14.00-17.00 uur: Kees van der Vossen, schilderijen en let Snoey, keramiek (t/m 28/6); TERNEUZEN - Bibliotheek, 12.00-20.30 uur: Beeldend werk van kinderen (t/m 24/6); Stadhuis, 8.00-17.00 uur: Nieuwe aan winsten van de Stichting Kunstuitleen Zeeland (t/m 26/6); Keramische Sculptu ren van Gerrit Altena (t/m 20/6); THOLEN - Galerie 't Huis Tijdverdrijf, 10.00-16.00 uur: Ludmila Kalmaeva, schilderijen, tekeningen en aquarellen; VEERE - Grote Kerk, 10.00-17.00 uur: Werken diverse kunstenaars (t/m 12/6); Schotse Huizen, 12.00-17.00 uur: Ellen Meuwese gemende technieken kera miek (t/m 18/7); 'Kralen en Kraaltjes' toe gepast in Zeeuwse drachten (t/m 1/10); YERSEKE - Museum, 10.00-16.00 uur: 'Wat een kreeft beleeft' (t/m aug.); ZIERIKZEE Galerie Galerij, 8.30-16.30 uur: Fototentoonstelling Zonnemaire Buitengewoon/Gewoon binnen (t/m 3/7); HULPCENTRA Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 112. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zee land. tel. 0118412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 0118 615551 (dag en nacht bereik baar). Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118 469869 (dag en nacht bereikbaar). Kindertelefoon Zeeland, tel. 0800 0432 (gratis), dag van 14.00-20.00 uur Bureau Vertrouwensarts Kindermishan deling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel. 0118 638384.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 11