Buslijn Gent-Ter neuzen bepleit VERDEGEM PZC Terneuzen betaalt mee aan herstel Willibrordustoren Terneuzenaar krijgt maximale werkstraf voor drugs en wapen Waterlandkerkje viert Meerminnefeest Doorrij der ongeluk komt weg met boete N O E N S zeeland 16 Gemeenten leggen zich niet neer hij afwijzing ZWN van directe verbinding ZONDAG GESLOTEN ft Cjebl. Ptaddet b.u. Hyster en Komatsu Vorkheftrucks Kaeser Mobiele compressoren BENT U OOK ZO'N EEN OP DE VIJF? Tempo-Team nu ook in Hulst! tempo-team uitzendbureau Projektbouw Zeeland b.v. zaterdag 6 juni 1998 door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het uitblijven van een directe busverbinding tussen Gent en Terneuzen zit de meeste gemeentebesturen in Zeeuws-Vlaanderen niet lek ker. De openbaar-vervoersmaat schappij ZWN voelt er voorals nog niets voor - in tegenstelling tot beloften in het recente verle den - om samen met de Vlaamse partner De Lijn een directe ver binding tussen de twee haven steden te creëren. Tussen de twee plaatsen reizen kan nu wel, maar dan moet in Zelzate wor den overgestapt en dient er lang op aansluiting te worden ge wacht. Een studie van ZWN heeft uit gewezen dat een rechtstreekse lijn de busmaatschappij te veel geld gaat kosten en te weinig oplevert. ..Om het in de woorden van de ZWN te zeggen: het aan tal potentiële klanten is niet hoog genoeg. De vraag is echter of we met deze reactie als ge meenten genoegen kunnen ne men", zegt secretaris G. Christi- aanse van het Intergemeentelijk Samenwerkingsorgaan Zeeuws-Vlaanderen (ISOZ). Brief Het openbaar lichaam be spreekt op donderdag 11 juni de kwestie van de busverbinding naar aanleiding van een brief van mevrouw H. Hendriks-Tak uit Axel, die al jaren ijvert voor betere openbaar-vervoersver- bindingen in de regio. Christi- aanse sluit niet uit dat op termijn de ZWN toch haar rou teschema zal moeten herzien, zeker na ingebruikname van de Westerscheldetunnel. Busstation „Dë gemeente Terneuzen gaat er nog altijd vanuit dat na aan leg van de tunnel bij het buurt schap Wulpenbek een nieuw re gionaal busstation wordt gebouwd en dat er verder spra ke zal zijn van een reroutering van de ZWN-lijnen", aldus de secretaris. De gemeenten zullen de ZWN toch ook nog eens willen wijzen op het succes van de lijnTerneu- zen-Breda, die sinds er een stop plaats in Antwerpen bijkwam en de frequentie werd opge voerd, tot nu toe beduidend meer reizigers heeft getrokken. „Het kan dus goed zijn dat ook Gent-Terneuzen als het een maal een directe lijn wordt, suc cesvol blijkt", aldus Christiaan- se. Het ISOZ buigt zich ook nog over de mogelijke tarieven voor het fiets/voetveer Breskens- Vhssingen. De gemeente Oost burg wil op korte termijn duide lijkheid van de provincie over de tariefstelling en de frequen tie van het veer. Mede naar aan leiding van een onderzoek van de fietsersbond ENFB wordt ge vreesd dat de tarieven per over tocht zullen uitkomen op een bedrag tussen de 2,50 en 7,50 gulden. Dergelijke bedragen worden als te hoog ervaren. De vergadering van het ISOZ wordt gehouden in het gemeen tehuis van Terneuzen en begint op donderdag 11 juni om 15.00 uur. door Aector Dooms TERNEUZEN - DeTerneuzense politierechter mr. R.A Fibbe heeft vrijdag een 39-jarige man uit de Scheldestad veroordeeld tot de maximale werkstraf van 240 uur. De verdachte werd 19 november '96 in België aange houden. Op dezelfde dag deed de politie huiszoeking in Ter neuzen. In zijn woning werd zes gram heroïne. 1,6 gram cocaïne, een automatisch vuurwapen, twee pistolen en munitie aange troffen. De verdachte vertelde dat hij - van een kennis de wapens had gekregen met het verzoek ze te verstoppen. De Terneuzenaar, die verslaafd is aan harddrugs en gokken, kwam de man regel matig in het casino tegen. „Ik kreeg duizend gulden voor het verbergen van de wapens. Dat bedrag heb ik dezelfde dag nog vergokt", vertelde hij. Officier van justitie mr. C. J. Oldenbur- ger eiste zes maanden cel, omdat vooral wapenbezit zwaar wordt aangerekend in Nederland. Ook de 36-jarige vrouw, met wie de verdachte lange tijd heeft sa mengewoond, werd gisteren de zelfde strafbare feiten ten laste gelegd. Kwaad Zij zei niets van de wapens te hebben geweten. „Ik ben nog kwaad op hem", zei ze. Gezien de langdurige relatie vond de officier het vreemd dat ze niets van de wapens afwist. Ze wer den op verschillende plaatsen in het huis gevonden. Zij eiste te gen haar 240 uur dienstverle ning. De politierechter kon het bewijs niet hard maken en sprak daarom de vrouw vrij. Een clown vermaakt de kleintjes na de traditionele toast op de opening van het Meerminnefeest in Waterlandkerkje. foto Charles Strijd door Wilma Valk WATERLANDKERKJE - Groot feest voor de schooljeugd van Waterlandkerkje bij de opening van het Meerminnefeest. In optocht trokken de kinderen naar de feesttent waar een clown de kleintjes ver maakte, maar pas nadat het Meerminne feest officieel geopend was met het opgraven van een fles jenever door het feestcomité. Van oudsher wordt de kermis - en nu het Meerminnefeest - in het dorp geopend door het opgraven van een fles drank die dan van hand tot hand gaat. Om 21.00 uur was er feest voor de oudere jeugd met Ve ronica's Drive-in show. Al tijdens de ope ning arriveerden de eerste verkopers voor de altijd druk bezochte rommelmarkt op zaterdagmorgen. Klapper van het drie daagse feest van Waterlandkerkje is het grote Meerminneb al op zaterdagavond met veel bekende artiesten waaronder Guus Meeuwis. Tot aan het slotbal zondagavond kan men nog voor diverse activiteiten zoals trek ker-trek, mini-playbackshow en een Meerminneloop in Waterlandkerkje te recht. door Marcel Modde TERNEUZEN - Na jaren van onzekerheid lijkt de Willibror dustoren gered van de onder gang. Burgemeester en wethou ders zijn alsnog bereid tot een structurele financiële bijdrage in het behoud van het monu mentale gebouw in het hart van de Terneuzense binnenstad. Binnen dat kader past ook de plaatsing van het stadscarillon in de toren. Maart vorig jaar leek er een op lossing te zijn gevonden voor de exploitatie van het bouwwerk. De beheersstichting kwam tot een overeenkomst met de schuldeisers en het samengaan met de Stichting Stadscarillon Terneuzen werd formeel be klonken. De nieuwe club had grootse plannen teneinde het behoud van de toren te kunnen garanderen. Dat was echter te optimistisch, zo blijkt uit een notitie van het college aan de culturele commissie. De stich ting is er tussentijds niet in ge slaagd een eigen budget op te zetten. Het uitblijven van finan ciële middelen zal naar inschat ting van B en W leiden tot het verval en de sloop van de toren, waarbij de sloopkosten onge- twij fel d weer op het b ord van de gemeente terecht zullen komen. Eerder is een dergelijk ingrijpen becijferd op zeker 1,6 ton. Om dat te voorkomen, is het college bereid jaarlijks drieduizend gulden subsidie uit te trekken voor de instandhouding van di toren. Daarnaast zien B en W di mogelijkheid ieder jaar zesdui zend gulden in een special» voorziening te storten ten be hoeve van het. onderhoud. „Ze ker voor de periode van de eer ste twintig jaar is zo'n oplossini goedkoper dan slopen." Het eigendom van het carillo: wordt geschonken aan de stich ting. Het college wil daar bc' vendien nog eens tien mille bij geven, zodat de aansturing v: het klokkenspel kan wordet uitgerust met een computerge stuurd klavier. Het huidigd bandspeelwerk is nagenoeg ver sleten. Carillon De gemeente kocht het carillor in 1980 nadat het overslagbi drijf Aug. de Meijer, daartoe mi een donatie van vijftienduizei gulden de aanzet had gegevr De installatie kreeg een plek het voormalige parkeerterreï naast het stadhuis, waar het paar jaar geleden moest wijkt voor de bouw van het nieuw stadskantoor. Nadien gingen dj klokken in revisie en werden zs opgeslagen. Vorig jaar werd he:' plan goedgekeurd het carilloa een nieuw plaatsje te geven in ds Willibrordustoren. De toekomst van toren en klok kenspel wordt woensdag 10 jun besproken in de culturele com- missie. De openbare vergade ring in het stadskantoor begini om 19.30 uur. door Aector Dooms TERNEUZEN - Alle bewijs was tegen hem, maar desondanks weigerde een 67-jarige man uit Walsoorden de schuld op zich te nemen van een botsing met een bromfietser. Voor het veroorza ken van het ongeluk op 21 okto ber '96 in de gemeente Hontenisse legde vrijdag de Ter neuzense politierechter mr.R. A Fibbe de verdachte een boete van duizend gulden op. Het be wust doorrijden kon niet bewe zen worden. Ook officier van justitie mi". C.J Oldenburger vond dat de scha de aan auto en brommer met el kaar correspondeerden. Ze eisti zes maanden rij-ontzegging twee weken voorwaardelijk gevangenisstraf en vijfhonderc gulden boete. Ze vond het tries dat de verdachte na het ongelui geen contact meer had gezoch met het slachtoffer. De brom fietser moest na het ongeval me: letsel naar het ziekenhuis. Volgens de man was de schadi het gevolg van kleine aanrijdin- kjes. Tijdens de zomerperiode in de maanden juni tot en met september zijn wij op Wij zijn geopend op: maandag en zaterdag van 9 tot 17 uur en dinsdag t/m vrijdag van 9 tot 18 uur woensdag koopavond tot 21 uur meubelcentrum Oostburg Tel. 0117-453453 VERKOOP - VERHUUR - SERVICE Paulinaweg 6-8-10 tel. 0115 - 481351 4521 RE Biervliet fax 0115 - 482054 ja/nee Liefst 3 miljoen Nederlanders, één op de vijf!, verkeren van üjd tot tijd in geestelijke nood. Steun ons werk. Vraag de informatie. Het NFGV heeft gratis themafolders over diverse aandoeningen beschikbaar. Giro 18181 NATIONAAL FONDS GEESTELIJKE VOLKSGEZONDHEID Postbus 5103. 3502JC Utrecht. Telefoon (030) 297 11 97 Vakmanschap in leder of stof. effen, gestreept of geruit, oftewel: honderden mogelijkheden voor elk interieur. Kom eens kijken in onze showroom, de nieuwste trends en ouderwetse kwaliteitonderêéndak. Meekrapweg 26, 4571RX Axel T: (0115)562238 F: (0115)563033 Tempo-Team Uitzendbureau heeft vanaf maandag 8 juni een nieuwe vesti ging in Hulst. En dat is goed nieuws voor iedereen die uitzendkrachten of werk zoekt. Alle afdelingen van Tem po-Team werken onder één dak. Daar door kunnen we vraag en aanbod goed op elkaar afstemmen. Wij zijn geopend op maandag t/m donderdag tussen 8.30 en 17.15 uur en op vrijdag tot 18.00 uur. De eerste 50 bezoekers die zich inschrijven, ontvangen een leuk T-shirt. U bent van harte welkom op onder staande vestiging! Neem voor inschrij ving wel een geldig legitimatiebewijs, uw sofi- en bank-/gironummer mee. Hulst, Korte Nieuwstraat 7-9, (01 14) 37 21 60 Projektbouw Zeeland b.v. is een zelfstandige projektontwikkelingsmaat- schappij met een uitstekende marktpositie in zuid-west Nederland. Zij is hoofdzakelijk actief op de koopwoningenmarkt. Het hoofdkantoor is ge vestigd te Terneuzen. Men weet zich gesteund door een verkoopkantoor te Goes. Zusterorganisaties Bouwbedrijf Imotec b.v. en Architektenburo Kreatuur b.v. dragen zorg voor respectievelijk de realisatie en het ont werp. Op het hoofdkantoor te Terneuzen is de navolgende functie vakant. RECEPTIONISTE/ADMINISTRATIEF MEDEWERKSTER Werkzaamheden: ontvangst cliënten en bediening telefoon; verzorgen correspondentie en vervullen administratieve werkzaamheden. Functie-eisen: representatieve en accuraat werkende medewerkster met ervaring in soortgelijke functie; opleiding op MEAO-niveau of gelijkwaardig met belangstelling voor woningbouw en makelaardij; goede contactuele eigenschappen en tekstverwerkingsvaardigheden. Geïnteresseerden verzoeken wij hun sollicitatie met C.V. te richten aan de directie van: Ftooseveltlaan 8 4536 GZ Terneuzen tel. kantoor 0115-618360

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 70