Schorsen bouw tunnel afgewezen PZC GLASBAK Kastuinders sluiten weg Rilland af ÓÓK IN DE plusweken plusweken zeeland 16 Gratis ruitersporttas 50c Bolle BENT U OOK ZO'N EEN OP DE VIJF? Tempo-Team nu ook in Hulst! tempo-team uitzendbureau 50c Bolle Gratis hondenlduif Raad van State ziet opnieuw geen reden om werk stil te laten leggen chauffeur AEGON VrijetijdsPlan Bepaal zelf hoe lang u blijft werken! Vrouw gewond bij botsing in Geersdijk Als epilepsie in je leven komt... 222.111 zaterdag 6 juni 1998 per minuut) gratis artikelen! bij besteding van 25,- aan ruitersportartikelen, handig om poetsspullen e.d. mee te nemen naar de manege. DIER&TUIN Grevelingenplein 15 Zierikzee telefoon om 453777 ja/nee Liefst 3 miljoen Nederlanders, één op de vijf!, verkeren van tijd tot tijd in geestelijke nood. Steun ons werk. Vraag de informatie. Het NFGV heeft gratis themafolders over diverse aandoeningen beschikbaar. Giro 18181 NATIONAAL FONDS GEESTELIJKE VOLKSGEZONDHEID Postbus 5103, 3502JC Utrecht. Telefoon (030) 297 11 97 gratis artikelen! Tempo-Team Uitzendbureau heeft vanaf maandag 8 juni een nieuwe vesti ging in Hulst. En dat is goed nieuws voor iedereen die uitzendkrachten of werk zoekt. Alle afdelingen van Tem po-Team werken onder één dak. Daar door kunnen we vraag en aanbod goed op elkaar afstemmen. Wij zijn geopend op maandag t/m donderdag tussen 8.30 en 17.15 uur en op vrijdag tot 18.00 uur. De eerste 50 bezoekers die zich inschrijven, ontvangen een leuk T-shirt. U bent van harte welkom op onder staande vestiging! Neem voor inschrij ving wel een geldig legitimatiebewijs, uw sofi- en bank-/gironummer mee. Hulst Korte Nieuwstraat 7-9, (0114) 37 21 60 Flessen doet u er al in. Maai waaiom de glazen poties met' Wanl glas is glas en dat kan allemaal de glasbak in. Bedankt namens glasbak, reinigingsdienst en natuur. bij besteding van 25,- aan hondenvoer... een gratis kluif voor schonere tanden en een betere spijsvertering DIER&TUIN Grevelingenplein 15 Zierikzee telefoon om 453777 door Mieke van der Jagt RILLAND - In Rilland zijn ze niet blij, ze ker niet de mensen die graag in het schone Oosterscheldewater een baantje trekken. Al sinds onheugelijke tijden gaat Rilland zwemmen bij 'Nieuwenhuuze', zoals het in de volksmond heet, een zanderig op- wasje aan de zeewering in het Verdronken Land van Zuid-Beveland. Tot hun grote verbazing en ongenoegen vonden de Ril- landers de toegangsweg tot de Zeedijk, de Dwarsweg, onlangs afgesloten. Reclame ren bij het Waterschap de Zeeuwse Eilan den hielp niet, het Waterschap beheert de zeewering en de weg onderlangs, maar heeft er verder niets over te vertellen. De vorige eigenaar van de Eerste Bathpol- der, de belegger AMEV. heeft nooit een vinger uitgestoken naar de zwemmers die gebruik maakten van de wegen en de zee wering. Nu de grond in de polder is ver kocht ten behoeve van de ontwikkeling van glastuinbouw, zijn de glastuinbou wers officieel eigenaar geworden van de dijk en de weg langs de dijk. Hoewel de weg onderdeel uitmaakt van een toeris tisch recreatieve route, staat de eigenaar formeel in zijn recht. Zwemmers en fiet sers moeten recreatief medegebruik over eenkomen met de eigenaar. Een probleem is alleen dat niet duidelijk is wie de Dwarsweg heeft afgesloten en al helemaal niet waarom. De Rillanders zijn van plan de gemeente te vragen om te bemiddelen in de kwestie. De gemeente Reimerswaal was vrijdag niet voor commentaar bereikbaar. De nieuwe eigenaren hebben de doorgang geblokkeerd. foto Dirk-Jan Gjeltema Wandel Nieuwerkerk is een dynamisch bedrijf met activiteiten in grond-, weg en waterbouw, transport, recycling en sloopwerken. Voor ons transportbedrijf zoe ken wij per dirëct een voor kipper- en containervervoer Het profiel van de kandidaat die ons voor ogen staat is als volgt: - zelfstandigheid - flexibiliteit - teamgeest - rijbewijs B. C en E - ehauffeursdiploma Indien u denkt aan het geschetste profiel te voldoen dan kunt u binnen 10 dagen uw schriftelijke sollicitatie richten aan: Wandel Nieuwerkerk - Postbus 42 - 4306 ZG Nieuwerkerk, t.a.v. mevr. J.H.W. Wandel WANDEL NIEUWERKERK de Weel 7 - 4306 NV Nieuwerkerk tel. 0111-647080 - fax 647019 Alles wijst erop dat de VUT niet meer bestaat tegen de tijd dat u er gebruik van wilt maken. Wij advise ren u daarom het AEGON VrijetijdsPlan, een voor treffelijke privé VUT-regeling. Dankzij dit plan is het mogelijk vanaf uw 55ste minder hard te gaan wer ken, of zelfs helemaal te stop pen. Omdat de fiscus meebe taalt, kost u dat 'netto' per maand betrekkelijk weinig. Meer weten? Stuur de cou pon vandaag nog naar ons op. Dan ontvangt u direct gra tis en vrijblijvend informatie! Nutsspaarbank Zierikzee Havenpark 16 4301 CD Zierikzee Telefoon: 0111-41 40 51 FStuur mij gratis informatie over het AEGON VrijetijdsPlan! I Verstuur deze coupon in een envelop zonder postzegel naar. Antwoordnummer 43,4300 VB Zierikzee. I door Wout Bareman DEN HAAG - Voor de tweede maal in iets meer dan een jaar tijd heeft de Raad van State vrijdag beslist dat de bouw van de Westerscheldetunnel ge woon kan worden voortgezet. Staatsraad D. Dolman wees net als vorig jaar april een verzoek om schorsing van het bestem mingsplan Borsele lot behande ling van de bodemprocedure - in september - af. In het bestem mingsplan wordt de aanleg van de tunnel en de toeleidende we gen geregeld. De Stichting Leefbaar Zeeland, de dorpsraden van Driewegen en Ellewoutsdijk en de werk groep 'Ellewoutsdijk zegt nee tegen de WOV', vingen in het voorjaar van 1997 bot bij de Ra^d van State omdat die vast stelde dat er geen 'onverwijlde spoed' was om het werk stil te leggen. Er wordt immers pas in 1999 met boren begonnen. De bezwaarmakers meenden dat nu, een jaar later, die haast wel geboden was. Aan de Temeu- GEERSDIJK - Bij een aanrij ding even buiten Geersdijk op de provinciale weg is vrijdag middag een 31-jarige bestuur ster van een personenauto ge wond geraakt. De inwoonster van de gemeente Noord-Beveland reed in de richting Kortgene en raakte even buiten Geersdijk in een flauwe bocht naar rechts op de verkeerde weghelft. Daar reed een 33-jarige inwoner van Belt- Schutsloot in een vrachtauto combinatie. De personenauto raakte de rechtervoorkant van de truck en gleed de dijk af en kwam in de bosjes tot stilstand. De vrouw moest door de brand weer uit het wrak worden be vrijd. Ze werd met hoofd- en buikletsel naar het Oosterschel- deziekenhuis in Goes vervoerd. De auto en de truck moesten worden weggesleept. zense kant van de tunnel vorde ren de werkzaamheden - het graven van de bouwput, het bouwen van een betonfabriek en dergelijke - immers gestaag. Bij de behandeling van het schorsingsverzoek, een week geleden, stelden de bezwaarma kers ook vast dat de procedures voor de milieu-effectrapporta ge (MER) niet naar behoren wa ren uitgevoerd. De provincie, de gemeente Borsele en de NV Wes terscheldetunnel wezen erop dat op Zuid-Beveland pas eind dit j aar sprake is van onomkeer bare werkzaamheden, als wordt begonnen met de aanleg van de toeleidende weg. De bouw van de inrit start op z'n vroegst vol gend voorjaar. Deskundigen van de NV Westerscheldetunnel berekenden dat, in geval van een schorsing en dus het stilleg gen van de bouw, wekelijks een miljoen gulden verlies zou wor den geleden. Zover komt het dus niet, al is de uitkomst van de bodemproce dure nog een onzekere factor. Wordt in september alsnog be sloten de bouw stil te leggen, dan zou dat volgens Verkeer en Waterstaat de aandeelhouders van de NV - Rijk en provincie - opzadelen met een schadepost van 239 miljoen gulden. De kans dat de uitspraak komend najaar negatief uitvalt is echter klein. De milieuadviseur van de Raad van State acht de bezwaren van de stichting Leefbaar Zeeland tegen het bestemmingsplan on gegrond. Die adviezen worden meestal opgevolgd. Teleurgesteld Woordvoerster J. Traas van Leefbaar Zeeland reageerde vrijdagmiddag teleurgesteld op de afwijzing van het schorsings verzoek. „Dit is een enorme dreun. Het geeft een gevoel van machteloosheid, want we von den dat we hele goede argumen ten hadden om het bestem mingsplan te schorsen. De bouwers zijn met een giganti sche haast begonnen en daar mee zijn de mensen die bezwaar maakten eigenlijk voor een vol dongen feit geplaatst. De be zwaren van burgers en boeren wegen kennelijk niet op tegen dit soort miljoeneninvesterin gen. Maar welke motieven moet je als burger dan nog aandragen om dit soort praktijken een halt toe te roepen?!" Vertrouwen Woordvoerders van de provin cie, de gemeente Borsele en de NV Westerscheldetunnel keken niet echt op van de uitspraak. Ing. J. Huijsman van Borsele: „Het bewijst dat wij de proce dures juist hebben toegepast. We blijven overigens nauwlet tend controleren of de bouwers zich aan de gemaakte afspraken houden." Adjunct-directeur J. Heijboer van de NV Wester scheldetunnel: „Zelden is er zo veel gesproken, geschreven, hebben zoveel overwegingen de revue gepasseerd en zijn er zo veel procedures gevolgd als in deze zaak. Onze positieve ver wachtingen zijn uitgekomen. De bodemprocedure zien we óók met veel vertrouwen tege moet." Epilepsie is meer dan alleen I i maar medicijnen slikken. Epilepsle-lnfolijn: Het begrip van anderen is 0900-821.24.11 van groot belang. Word donateur. vraag de informatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 64