Wielerkoers staat goed op de rails Deelneemsters Ster van Zeeland Festiviteiten bij VV Axel Stormvogels viert jubileum usacaa Routebeschrij ving Organisator Frans Voet lovend over totstandkoming derde editie Ster van Zeeland agenda uitslagen Derde Top 12 moet het stellen zonder toppers door Wim de Vos KLOOSTERZANDE - De op luchting vorig jaar augustus was groot bij het bestuur van de stichting Wielerpromo- tion Zeeuwsch-Vlaanderen uit Kloosterzande. Op dat moment wees de KNWU de organisatie rechten van de Ster van Zee land, een etappe wedstrijd voor vrouwen, toe aan deze stichting nadat de samenwerking met het wielercomité Koudekerke stuk was gelopen. Ook deze organisatie deed ech ter een gooi naar de rechten van deze wedstrijd, maar die gingen aan haar neus voorbij. „Geluk kig mochten wij doorgaan van de KNWU met deze wedstrijd waarvoor wij in feite destijds toch de basis hebben gelegd", aldus organisator Frans Voet. De derde editie van de Ster van Zeeland start vandaag in Kwa- dendamme om via Westdorpe uiteindelij k zondag in Klooster zande te finishen. Het is alweer enkele jaren gele den dat de organisatoren in Kloosterzande het roer rigoreus omgooiden. In het Zeeuws- Vlaamse dorp reden jarenlang de professionals met Pinksteren een criterium maar dat was op een bepaald moment financieel niet meer op te brengen. Na een paar - tegenvallende - amateur- koersen werd uiteindelijk de overstap naar de vrouwen ge maakt. Daarbij werd overigens wel de weg van de geleidelijk heid bewandeld. Niet meteen groots maar begonnen met een criterium, later uitgebreid naar een ééndaagse om uiteindelijk uit te groeien naar een meer- Succesformule „Toen we de beroepsrenners niet meer op konden brengen, hebben we inderdaad een paar jaar gezocht naar een andere succesformule. Amateurs had den in de regio al voldoende wedstrijden en bovendien ook een paar grote. Daarvoor was de melk voor nieuwe organisaties al afgeroomd, vandaar dat we uiteindelijk terecht zijn geko men bij de vrouwen en zijn we nu waar we feitelijk altijd al naar toe wilden", vertelt Frans Voet die vorig j aar zo snel moge lijk wil vergeten en er nu van overtuigd is dat de wedstrijd op de goede rails staat. „Al in een vroeg stadium zijn we een paar organisaties gaan zoe ken die met ons samen wilden werken met de nadruk toch wel op samenwerken want wij als stichting zijn de organisatie. Wij zijn ook verantwoordelijk voor het hele gebeuren, dat houdt ook in op financieel ge bied. Wij zijn blij met de organi saties in Kwadendamme en Westdorpe; zij hebben het goed voor elkaar. Ze hebben voor een paar prachtige parkoersen ge zorgd en zijn bovendien erg en thousiast. Ze kijken bijvoor- le etappe Kwadendamme-Kwadendamme: start A de Koningstraat-Siguitsedijk-Fransjesweg-OudePolderdijk-Nieu- weweg-Striepseweg-Kerkepolderweg-Bakendorseweg-Oude Dierikpol- derweg-Landingsweg-Zeedijk-NieuweHoondertsedijk-Oosterzwakedijk- Heerjansdijk-Populierendijk-Hooidijk-Essedijkje-Zaaidijk-Pietersweg- Groeweg-Kloetingseweg-Noordhoekweg-Sinoutskerksezandweg-Gerber- nesseweg-Drieweg-Rondepolderdijk-Zwaaksedijk-Oud Vreelandsedijk- Vreelandsedijk-A de Koningstraat. Deze omloop heeft een lengte van acht entwintig kilometer en moet drie maal worden afgelegd. Start 18.30 uur. 2e etappe Westdorpe-Westdorpe: start Kapittelstraat-Middenweg-Eversdam-Sint Janstraat-Buitenpol- derweg-Blijpolderweg-Waterhuisstraat (kasseistrook)-Hazelarenstraat- Nieuwe Molen-Matthijsstraat-Tweede Verkorting-Liniedijk-Bosdreef- Beoostenblijsestraat-Oudeweg (Axel)-Rijksweg Axel-Temeuzen-Buth- straat - Doomdijk - Schapenbout - Sasweg - Provinciale Weg - Sasdijk - Ge meenschappelijke Weg-Zeedijk-Kapittelstraat. Deze omloop heeft een lengte van 32,1 kilometer en moet drie maal worden afgelegd Start 14.30 uur. 3e etappe Walsoorden-Kloosterzande (individuele tijdrit): Walsoordensestraat-Havenstraat-Zeedijk-Kruispolderhaven-Lange Nieuwstraat-President Rooseveltstraat-voetgangerstunnel-Hulsterweg. De afstand hiervan bedraagt 12,3 kilometer, start eerste deelneemster 10.00 uur 4e etappe Kloosterzande-Kloosterzande: Hulsterweg-viaduct Den Eeck-Parallelweg-President Rooseveltstraat- Kruisdorpsedijk-Zeedijk-Havenstraat-Walsoordensestraat-Zeedijk-Kal- verdijk-Zeedijk-Paviljoen De Perk-Perkstraat-Noordstraat-Drogendijk- Stuivei'straat-Groenendijk-Poplsplein-Hengstdijksestraat-Hengstdijkse Kerkstraat-Sint Josephstraat-Hulsterweg. Deze omloop heeft een lengte van 24 kilometer en moet vier maal worden afgelegd. Start 15.00 uur. beeld al vooruit naar volgend jaar. Een goed teken", meent Voet die over de samenwerking met de beide Zeeuwse organisa ties beter te spreken is dan die met de KNWU. Vorig jaar was de Ster van Zee land de enig overgebleven meerdaagse wedstrijd voor vrouwen in Nederland. „De contacten met coördinator Leo van der Wal waren toen goed. In samenspraak met hem hebben we ook onze datum zorgvuldig uitgekozen maar nu blijkt dat op 6 juni een wereldbeker wedstrijd in Amerika wordt, ge houden en dat in Duitsland het nationale kampioenschap tijdrijden wordt verreden. Dat scheelt ons toch enkele ster ke deelneemsters", stelt Voet. Bovendien blijken er dit jaar naast de Ster van Zeeland nog twee andere meerdaagse wed strijd te zijn. 'Koudekerke' or ganiseert eind augustus de Ster van Walcheren en voorts is de Ronde van Nederland er plotse ling gekomen. Sinds bekend is dat deze laatste Ronde er komt, ligt de prioriteit van de KNWU plotseling bij die wedstrijd en zijn wij behoorlijk gedaald. Het vrouwenwielrennen staat in Nederland nog niet echt op een hoog niveau. Op dat gebied is er nog veel werk te doen voor de KNWU. Laat ze dat eerst maar eens opknappen", reageert Voet bits op het uitblijven van con tacten gedurende de laatste maanden tussen de KNWU en de organisatie in Kloosterzan de. „Ik zeg hier wel meteen bij dat de contacten met de KNWU-jury en het district wel goed zijn hoor, laat daarover geen misverstanden bestaan." Komend weekeinde dus de der de uitgave van de Ster van Zee land. Zo'n 100 vrouwen komen dan in actie op de Zeeuwse we gen om in vier etappes (drie rit ten in lijn en een individuele tijdrit) de strijd om de eind overwinning aan te binden. De stichting wielerpromotion Zeeuwsch-Vlaanderen en de wielercomités uit Kwadendam me en Westdorpe zijn klaar voor wat voor hen ongetwijfeld een uitdaging is. Het complete wielercomité van de Ster van Zeeland. Staand, rechts: Frans Voet. foto Peter Nicolai Opstalan A 1. Nicole Vermast 2. Lontien Zijlaard-van Moorsel 3. Elsbeth Vink 4. Anouska van der Zee 5. Hester-Marieke Kroes Opstalan B 7. Sissy van Alebeek 8. Edith Klep 9. Bianca Netzer (Nze) 10. Noortje de Groot The Greenery A 13. Chantal Beltman 14. Ghita Beltman 15. Marion Borst 16. Janneke Vos 17. Marion van Zuilen The Greenery B 19. Mariëlle van Scheppingen 20. Henriëtte Vos 21. MartineBras 22. Karin Leine Victoria Kerpen (D) 25. Ruth Eschweiler 26. Peggy Kraatz 27. Lisa Robinson (Aus) 28. Susanne Gall 29. Cornelia Theisen 30. Kristy Scrymgear (Aus) Ahoy A 31Wendy Kramp 32. Daniëlle Jansen 33. Andrea Bosman 34. Saskia de Vries 35. Silvia Embrink 36. Joyce van de Nulfet Ahoy B 37. Patricia Hermes 38. Judith van der Helm 39. Daphne van de Brand 40. Heidi van de Vijver (B) 41. Isabelle Nguyen van Tau (F) 42. Jolanda van de Oetelaar Basketbalfinales in sportcentrum Westerschouwen BURGH-HAAMSTEDE - Voor het eerst in sport- en recreatie centrum Westerschouwen in Burgh-Haamstede worden van- avond (vrijdag) de Zeeuwse be kerfinales basketbal afgewerkt. Bij de mannen gaat de strijd tus sen het Goese Volharding en de junioren van BC Vlissingen. De ze finale begint om 21.00 uur. De eindstrijd bij de jongens gaat tussen MEVO'80 (Schouwen- Duiveland) en Marathon (Vlis singen). Voor die partij wordt om 19.00 uur afgefloten. De vrouwen en meisjes kenden te weinig inschrijvingen om een bekercompetitie te houden. WV Assen 43. Melanie Mansveld 44. Frida de Groot' 45. Linda van Oosten 46. Elke Zijlstra 47. Alama Luttje 48. Nathalie Haverdings Westland Wil Vooruit 49. Daphne Hoeve 50. Karin Kastelijn 51Marleen Zeeuwen 52. Veronique Belleter (B) 53. Debby van Dorsselaer Hartol A 55. Anja Lenaers (B) 56. Baukje Doedee 57. Jenita Huizebosch 58. Christine Mos Hartol B 61. Astrid van Tol 62.SasldaElemans 63. Petra van Leeuwen 64. Irma van der Salm 65. Viola Paulitx (D) Tëmpo Soest 67. Ingrid Kelderhuis 68. Angela van Smoorenburg I 69. JoukjeBos 70. Fonny Wekema 71. Natasja Lieftink 72. Katja Böhme (D) Groenewoud 73. Inge Velthuis 74. Reza Ravenstijn 75. Corine Dorland 76. Annemiek van Loon Nederland 79. Natasja Berkhout 80. Arenda Grimberg 81._Sonja van Kuik 82. Mirella van Melis 83. Daniëlle Moonen 84. Afke Sijm Juniorenselectie Nederland 85. Evelien Basten 86. Marlon Beekman 87. Sharon van Essen 88. Sabine Gruters 89. Riona van der Horst 90. Kristy Miggels WV Zeeuws-Vlaanderen 97. Karin de Krijger Delta 103. Dianne Tichem 104. Anouska van Vlaanderen 105. Nathalie van der Nat WV Amsterdam 106. ARoels 107. K. de Vries 108. C. Adema Individuelen 115. Susanne van der Meijden (D) 116. MaritPalland (B) 117. MaritKamp 118. Jeanet Harder 120. Natasja van Loon 121. Angela van Dalqn 122. Ellen de Roover _vrijdag_ Basketbal Mannen bekerfinale: Volhardïng-BC Vlissingen JJ (Westerschouwen, 21.00 uur): jongens bekerfinale: Mevo'80-Ma- rathon (Westerschouwen, 19.00 uur). Schaken Open kampioenschap van Middelburg. Vierde van zeven speelronden, ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middel burg. aanvang 20.00 uur. Zeeuws kampioenschap Doorgeef- schaak. Plaats: clubgebouw SK Sou burg, De Deckerestraat 1 tSouburg. Aan vang: 11.00 uur. "h Softbal Mannen: Zeeuwse Honk-Pitaland Pio neers (19.30). Trimiopen 10 Engelse mijl. Middelburg. Aanvang 19.00 uur voor 16.2 kilometer, 8 kilome ter of 4 kilometer. Inschrijven op de hoek Prooyenseweg/Nadorstweg. Voetbal Axel, afscheidswedstrijd voor trainer Ri- nus Zegers. v.v Axel tegen Zeeuws- Vlaamse selectie, bestaande uit Geertjan de Smet, Hubert van den Hemel (Hoek), Angelo Verbraeken, Carlo Blommaert. Dennis en Harm Rietjens (HVV'24), Ritchie Bosma (Philippine), Jacky Scheele (Terneuzense Boys), Tonny Gommers, Jacco Koekkoek (AZVV), Gui- do Gelderland (Vogelwaarde). Aanvang: 19.15 uur. Ster van Zeeland. Vrouwen. 18.30 uur 1e etappe Kwadendamme-Kwadendamme (afstand 84 kilometer). .zaterdag— Cricket ZAMI-competitie: Olympia - CCCZ, Gou da, aanvang. 13.00 uur. Korfbal Wijkenkorfbaltoernooi. Sportpark Den Hogen Blok. Finaleronden (19.00 uur). Motorsport RES Trofee. Axel, 14.00 uur start eerste categorie. Wedstrijd komt in de plaats van de eerder op 4 april afgelaste wed strijd. Inschrijven: vanaf 12.30 uur in kan tine op Smitsschorrecircuit. Paardensport Concours hippique LR en PC Schouwen en Duiveland. Terrein Manege Aquadel- ta aan de Groenweg 1 te Bruinisse. 9.00 uur: dressuur paarden en pony's klasse B, L, Ml en M2;9.00 uur: springen pony's klasse B gevolgd door de klassen LenM; 10.00 uur: Rabo Topcompetitïe Zuid- West gressuur paarden klasse Z1 en Z2; 10.00 uur: springen paarden klasse B klassiek, met aansluitend B progressief; 13.00 uur. springen paarden klasse L klassiek, met aansluitend L progressief; 14.30 uur. dressuur pony's klasse Z1 en Z2, cat DE; 15.00 uur: dressuur paarden klasseZI en Z2; 15.00 uur: springen paar den klasse M en Z klassiek, met aanslui tend M en Z progressief. Schaken Zeeuws kampioenschap doorgeef- schaak. Aanvang 10.30 uur in het Club gebouw van Schaakklub Souburg, De- deckerestraat in Oost-Souburg. Tafeltennis Top 12 toernooi. Clubgebouw van tafel tennisvereniging Arnemuiden. Aan vang: 10.00 uur, Finales: 17,00 uur. W v- ry&izt.-.. Atletiek Tweede Ir. Knaap pupillencompetitie. Zierikzee Aanvang 11.30 uur op het sportpark Bannink. Open Zeeuwse kampioenschappen C/D junioren. Vlissingen Aanvang 11.00 uur op Sportpark Baskensburg. _zondag_ Atletiek Tweede competitiewedstrijd B-junio ren. Goes. Aanvang 11.00 uur op sport park Het Schenge. Honkbal Zottegem Bebops-Zeeuwse Honk (15.30); Zottegem Bebops 2-Zeeuwse Honk2 (12.30). Paardensport Dressuur RV Renesse. Manege Grol aan de Stoofweg 10 te Renesse. 9.00 uur: po ny's klasse B; 10.03 uur: paarden klasse B; 11.27 uur: pony's klasse L; 11.41 uur: paarden klasse L; 14.145 uur: pony's klasse M; 14.22 uur: paarden klasse M; 16.45 uur: paarden klasse Z1; 17.06 uur: pony's klasse Z1; 17.20 uur; paarden klasse Z2. Tennis Landelijke competitie. Afdeling man- nenteams. Eerste klasse-poule 502: Dash '35 2-Frisselstein 1, Oranje Nassau 1-de Pettelaer 1, Animo 1-Halfweg 2, 't Halve Maantje 1-Hoek van Holland 1. Afdeling mixedteams. Tweede klasse poule 9: Bosheim 2-Dash '35 1, Unicum 2-Shot 1, Zoetermeer 2-Amstelpark 5, NIB\Zarqa Hoorn 3-Souburg 1. Derde klasse-poule 21: CC 1-de Schelde 1. Be Quick-M 2-United Service 1, Oud Beijerland 2-Dash '35 2, Tilburg 1-de Lob- belaer2. Vierde klasse-poule 43: Holy 2-Z '67 2. MLTC 1-Laatjes Kaai 1, Binnenmaas 1- Dash '35 5, Halfweg 5-Buytenwegh 2. Poule 48: Oud Beijerland 3-BTC Ivy 1, Z/W Hoek 1-Markendaal 2, Prinsenbeek 1-Roosendaal 1, SBOZ2-MLTC2. Poule 49: Dash '35 4-DDH 1, Breda 1-La- coste 1, de Zoom 1-MLTC 3, Haagse Bee mden 1-Halsteren 1. Voetbal Toernooi voetbalclub Borssele. Toer nooi met wedstrijden van leden en oud leden, ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan. Het toernooi begint om 11.00 uur. Om 19.00 uur volgt een receptie in Dorpshuis Vijverzicht. Extra Nieuwsblad Trofee. Sportpark Den Hogen Blok (11.00 uur), Zierikzee. "h Wielrennen Ster van Zeeland. Vrouwen, 14.30 uur 2e etappe Westdorpe-Westdorpe (afstand 96,3 kilometer). door Aector Doorns AXEL - De voetbalvereniging Axel houdt van daag en morgen (zaterdag) een aantal activitei ten. Het voetbalfeesl staat vrijdag in het teken van het afscheid van trainer Rinus Zegers. De oe- fenmeester uit Zaamslag begint volgend seizoen bij RCS aan een nieuwe uitdaging. Het eerste team van Axel speelt om 19.15 uur een wedstrijd tegen een Zeeuws-Vlaamse selectie. In deze selectie zijn spelers opgenomen, die in het verleden bij verschillende clubs onder leiding van Zegers hebben gevoetbald. Zo maken Geertjan de Smet, Hubert van den He mel (beiden Hoek), Ritchie Bosma (Philippine), Carlo Blommaert. Angelo Verbraeken, Dennis en Harm Rietjens (allen HW'24). Tonny Gommers, Jacco Koekkoek (beiden AZVV), Jacky Scheele Basketbal Wielrennen 19e ronde van Ovezande. 13.00 uur B- trimmers en veteranen. 13.02 uurC-trim- mers, recreanten en plaatselijke trim mers. 14.15 uur dikke banden (8/9 jaar, 10-12 jaar, 13/14 jaar). 15.15 uur A-trim mers, cyclosportievelingen. 16.45 uur Solexrace met tussen de twee manches door een demonstratie met mini-moto ren. Inschrijving in Bar R2. Ster van Zeeland. Vrouwen, 10.00 uur in dividuele tijdrit Walsoorden-Klooster zande (afstand 12,3 kilometer). 15.00 uur 4e etappe Kloosterzande-Kloosterzande (afstand 96 kilometer). (Terneuzense Boys) en Guido Gelderland (Vogel waarde) deel uit van Zeeuws-Vlaanderen. In de pauze en na afloop zijn er optredens van Axeler- ando. Het voetbalfestijn begint om 18.30 met een sponsorbeurs. Na afloop van de wedstrijd vindt er in een grote tent voor de kantine een discoshow plaats. Zaterdag is er een uitgebreid programma. Vanaf 14.00 uur is er in het Axelse Bos voor elk wat wils met onder meer een Vlaamse kermis, sponsor- beurs en een voetbaltoernooi zes tegen zes. Er kunnen strafschoppen worden genomen op de profkeepers Erik de Koeijer (ex-Moeskroen) en Danny d'Hondt (Lokeren). Er worden rollenwed- strijden gehouden. Ook aan de allerkleinste jeugd (een kleurwedstrijd) is gedacht. Verder is er een mini-playbackshow. Het voetbalfeest wordt om 20.00 uur afgesloten met een Bonte avond. door Alex Krappen WESTKAPELLE - Korfbalclub Stormvogels is van ver geko men. In 1963 kwam het zelfs zo ver dat de Westkapelse club met opheffing bedreigd werd, omdat er nog maar elf spelers beschik baar waren. Zij staken de kop pen bij elkaar, en besloten er nog één keer voor te gaan. Niet ten onrechte, want morgen bestaat Stormvogels vijftig jaar. Secretaris Joost van Rooijen was erbij tijdens die vergade ring. Hij vond dat als men be sloot door te gaan. dat dat ook goed moest gebeuren. Dus geen partijtje vrij spelen meer tijdens de training, maar planmatig trainen onder een trainer met verstand van zaken: Jan Melief- ste werd gehaald van Swift. Niet meer wachten tot de men sen naar de club toe kwamen, maar zelf de boer op: Er kwam een ledenwerfactie op de lagere scholen, en het ledental nam snel met dertig toe. Stormvogels was gered, en er kon gebouwd worden aan de toekomst. Stormvogels bestond toen offi cieel 15 jaar. Weliswaar was in 1943 een poging gewaagd om een korfbalclub op te lichten, maar door een verbod van de Duitse bezetters kwam die club niet van de grond. In 1948 lukte het wel, toen hoofdonderwijzer Van de Sande en gemeentese cretaris Dieleman hun schou ders eronder zetten. Stormvo gels ging met twee teams de competitie van de Zeeuwse korfbalbond in, in de laagst mo gelijke klasse. Door de amateu ristische benadering was er in de eerste 15 jaar nauwelijks progressie, zodat het ledental gestaag terugliep naar het his torische dieptepunt van elf. Jeugdkampioen Na het dieptepunt groeide de club weer, tot bijna tweehon derd leden in 1988. Ook de pres taties namen toe: eind jaren zestig kwam er een talentvolle lichting jeugdspelers bij de club, die in 1971 en 1974 Zeeuws jeugdkampioen werd. Begin ja ren tachtig beleefde de Westka pelse club een hoogtepunt: Zo wel op het veld als in de zaal werd promotie naar de tweede klasse afgedwongen. Lang duurde het tweedeklasserschap niet, de club degradeerde me teen. Nu komt de ploeg uit in de derde landelijke klasse, waar het bij na elke competitie tegen degra datie vecht. Van Rooijen heeft daar wel een verklaring voor. „Er is voldoende kwaliteit bij Stormvogels, maar de spelers zijn een beetje gemakzuchtig. Ze la ten vaak in het begin van de competitie niet zien wat ze kun nen, en daardoor komen ze in de problemen. Maar als je van de topteams in je klasse kunt win nen, wat wij gedaan hebben te gen TOP en ONDO, dan zou je hoger moeten staan in de stand. Als de spelers er een hele compe- Salt Lake City- NBA Finals. Eerste wed strijd: Utah Jazz - Chicago Bulls 88-85 na verlenging (45-40 79-79). Toeschouwers: 19.911. Topscorers Utah: Stockton 24, Malone 21. Chicago: Jordan 33, Pippen 21. Rebounds Utah: Malone: 14. Chica go: Rodman 10. Utah Jazz - Chicago Bulls 88-85. jesO. Het jubileumcomité van korfbalclub Stormvogels. Van links naar rechts: Joost van Rooijen, Bram Roelse, Ellen van Sighem, Sjaak Koole, Jos van Vaardegem, Arnold van Sluys en Hans Minderhoud. foto Ruben Oreel litie voor gaan, moeten ze bo venin mee kunnen draaien." Met de junioren gaat het niet zo goed, maar bij de aspiranten en pupillen lopen aardige teams rond. Van Rooijen heeft echter nog wel een wens: „Omdat er bij de jongens veel concurrentie is van de Noormannen, de voet balclub, hebben wij bij de ver eniging een meisjesoverschot. Het zou goed zijn als er in die verhouding wat meer even wicht komt." Kader Ook de hoeveelheid kader baart Van Rooijen lichte zorgen. „Het wordt steeds moeilijker om mensen voor kaderactiviteiten te interesseren. Iedereen heeft het druk. Omdat ik niet meer werk, schuift men veel op mijn bordje." Op het jubileumfeest hoopt Van Rooijen enkele oud leden te strikken voor kader functies. „Er is genoeg te doen." Door de jaren heen heeft Storm vogels veel trainers van buiten af gehad, meestal van Animo of Zuidwesters. Zo hebben onder andere Adri van den Berge en André Filius aan het roer ge staan bij de club. „Maar", zegt van Rooijen, „ook Stormvogels heeft zelf wel wat trainers opge leid. Bijvoor-beeld Kees Touten- hoofd. die nu TOGO traint. Ook Daan Hengst en Huib Pouwelse komen bij ons vandaan." Ook volgend jaar komt er een trainer van Animo: Jaap-Jan Ritsema neemt dan de selectie onder zijn hoede. Sportprijsvragen Lucky Ten, 4 juni: 3-4-6-8-20-25-27-29- 33-37-41-42-47-52-53-56-64-66-74-75. (onder voorbehoud) Tennis Parijs. Roland Garros. Vrouwen, halve finales: Seles (VSt/6) - Hingis (Zwi/1) 6-3 6-2, Sanchez-Vicario (Spa/4) - Davenport (VSt/2) 6-3 7-6. Mannen dubbel, halve finales: Haarhui- s/Eltingh (Ned/1- Björkman/Rafter (Aus) 6-2 6-2, Knowles/Nestor (Bah/Can) - Bhupati/Paes (lna/3) 6-1 7-6. Gemengd dubbel, kwartfinale: Venus Williams/Gimelstob (VSt) - Vis/De Jager (Ned/ZAf/16) 6-4 6-3. Halve finales: Sere na Williams/Lobo (VSt/Arg) - McQuillan- /MacPherson (Aus/10) 6-1 6-0, Venus Williams/Gimelstob - Kunce/Montana (Aus/VSt/12) 6-2 6-3. Voetbal Seoul. Oefenvoetbal. Zuid-Korea - China 1-1 (1-0). 16. Lee 1-0, 51. Ma 1-1. Marokko-Chili 1-1 (0-0). Wielrennen Valladolid. Trofeo Castilla-Leon. Vierde etappe, eerste deel, Zamora - Valladolid: 1. Wesemann (Dui) 99,3 km in 2.17.27,2. Freire (Spa), 3. Barbosa (Por), 4. Mengin (Fra), 5. Hoj (Den), 6. Hammond (Gbr). Tweede deel, individuele tijdrit: 1. Pe- schel (Dui) 16 km in 19,49,2. Ullrich (Dui) 0.04, 3. Mauri (Spa) 0.12, 4. Garmendia (Spa) 0.18, 5. Pena (Col) 0.21, 6. Kloden (Dui) 0.30. Eindklassement: 1. Garmen dia 15.40.58, 2. Casero (Spa) 1.05, 3. Ull rich 1.06, 4. Mauri 1.12, 5. Escartin (Spa) 1.21,6. Canada (Spa) 1.55. Giro d'ltalia. Negentiende etappe, Cava- lese - Montecampione: 1. Pantani (Ita) 243 km in 7.42.52,2. Tonkov (Rus) 0.57,3 Guerini (Ita) 3.16,4. Secchiari (Ita) 4.04,5 Clavero (Spa), 6. De Paoli (Ita) 4.16,7. Cs menzind (Zwi) 5.43,8. Miceli (Ita) 5.44,5 Gonzales (Col) 5.46,10. Bettini (Ita) 5.4! 79.Zülle 30.04. Algemeen klassement Pantani 83.48.46, 2. Tonkov 1.28,3. Gue rini 5.11, 4. Camenzind 11.32, 5. Mice 14.23,6. Clavero 16.15,7. Bettini 19.10,5 Faresin (Ita) 14.17,9. De Paoli (Ita) 26.0' 10. Gontchar(Oek) 26.28,14. Zülle 32.24 Ronde van Oostenrijk. Vijfde etappe, St. Johann - Villach: 1. Lui tenberger (Oos) 170 km in 4.00.34,2. Be=: Zberg (Zwi), 3. Markus Zberg (Zwi), Gugganig (Oos) 0.25, 5. Tosatto (Ita). Al gemeen klassement: 1. Bonca (Slvi 22.19.51, 2. Huser (Zwi) 0.17, 3. Donat (Ita) 0.40, 4. Mühelbacher (Oos) 0.50,5. Tosatto (Ita) 0.59. Zwemmen Monaco. Internationale wedstrijden. Mannen. 50 m vrij: 1. Popov (Rus) 22,44 2. Veens (Ned) 22,52 (Ned. record). 100 m vlinder: 1. Huegill (Aus) 53.49,2, Hickman (GBr) 54,10, 3. Koelikov (Rusl 54,16,4. Aartsen 54,43,10. Keizer 54,77 100 m school: 1. Kornejev (Rus) 1.02,79, 2. Malek (Tsj) 1.03,17, 3. Rogers (Ausi 1.03.18, 6. Wouda 1.03,61, 7. Kuiper 1.03,64. 200 m vrij: 1Th rope (Aus) 1.49,56,2. Var den Hoogenband (Ned) 1.50,47.3. Dunr (Aus) 1.51,51. 200 m rug: 1. Bridgewater (VSt) 2.00,37 2. Krazelburg (VSt) 2.00,77, 3. Young Fi (Chn) 2.02,76. 400 m wissel: 1Halika (Isr) 4.22,70,2. Ja cobson (Zwe) 4.30,90, 3. Wigg (GBr 4.33,01. Vrouwen. 100 m rug: 1. Koivisto (Fin) 1.02,93,7 Rooney (Aus) 1.03,94,3. Yan Chen (Chr 1.04,22. 100 m vrij: 1. Thomson (VSt) 56,13,7 Johncke (Zwe) 56,17, 3. Ryam (Aus 56,62. 200 m vlinder: 1Jacobsen (Den) 2.12,20 2. Bennet (VSt) 2.13,68, 3. Skol (Der 2.15.19. 200 m school: 1. Riley (Aus) 2.28,03,2 Kovacs (Hon) 2.30,14, 3. Hilderth (Aus 2.30,63. 200 m wissel: 1. Linpert (Can) 2.16,71,2 Rolph (GBr) 2.17,88, 3. Moravcova (SM 2.18,72. 400 m vrij: 1. Bennet 4.14,57, 2. Whitnei (VSt) 4.15,91, 3. Malar (Can) 4.16,26, Geurts 4.18,64, 7. Vlieghuis 4.21,77. van onze sportredactie VLISSINGEN - Tafeltennis vereniging Arnemuiden houdt morgen (zaterdag) voor de derde maal het Sporthuis Maartense top 12- toernooi. De twaalf hoogst geklasseerde Zeeuwse man nen en vrouwen zullen in Matchpoint '82, het clubge bouw van Arnemuiden, gaan uitmaken wie zich de opvol gers van Kalun Yu en Naomi Schelfhout mogen gaan noe men. Bij de mannen zal een groot aantal hooggeplaatste spe lers verstek laten gaan. Kal un Yu, Daan Sliepen, Marijn Veijgen, Riny Kasse en Je roen Louws strijden in Den Helder op het nationale be kertoernooi om een Europa cup-plaats. Ook Wim Weg man en Jan-Henk Bomhof schreven zich niet in, zodat maar liefst zeven reserves opgetrommeld moesten wor den. Daarom gaan in Arnemuiden bij de mannen Dennis van Boven ('t Zand) en Wim 't Hooft (SAR '72) als favorie ten van start. Bij de vrouwen voeren titelverdedigster Naomi Schelfhout (SAR '72) en Mariska Goormachtig (Arnemuiden) de plaatsings lijst aan. Het toernooi begint om 10.00 uur. De finales staan gepland omstreeks 17.00 uur. Rabobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 54