Nigeria Oranjes zwaarste testcase maanden GRATIS Giovanni van Bronckhorst wacht op miljoenenbod Testosteron in urine De Bruin Pantani onweerstaanbaar KNVB en Peper praten pas na WK sport 29 Reiziger en Kluivert gespaard Maradona mag naar het WK Baggio naar Internationale Utah verslaat Bulls na verlenging Stelea toont fans achterwerk Spaanse bond passeert Gil y Gil Optreden tegen olympisch kampioen bepalend voor basiselftal tegen Belgen Personalabonnement 'Professional' abonnement -ffSvr.—bi li .aaBl GRATIS Malcorps en Van Lieren hervatten de strijd om koppositie in Bruinisse Abdellaoui terug naar Willem II vrijdag 5 juni 1998 HOENDERLOO - Mi chael Reiziger en Patrick Kluivert verlieten giste ren uit voorzorg halver wege de training. Reiziger heeft last van een opspelende lies en gelet op de andere blessuregeval len Jonk en Bergkamp, wilde de medische staf geen risico nemen. Patrick Kluivert haakte af omdat hij in deze fase niet al te zwaar mag wor den belast. De spits liep in de slotfase van het seizoen ook een hamstringblessu re op en volgt sinds hij bij Oranje zit een aangepast programma. GPD De verrichtingen van Pierre van Hooijdonk (midden) tijdens de training in Hoenderloo worden gevolgd door, van links naar rechts: Gio vanni van Bronckhorst, Boudewijn Zenden, JerrelHasselbaink, Phillip Cocu en Wim Jonk. foto Marcel Antonisse/ANP Opstelling Nederland: Van der Sar; Reiziger, Stam, Frank de Boer, Nu- man; Seedorf, Winter, Cocu, Over- mars; Ronald de Boer, Kluivert. door Marcel van der Kraan HOENDERLOO - Het aantal Oranje-in ternationals dat een Nederlandse werk gever heeft, wordt met de dag kleiner. Ronald de Boer hoopt één van de komen de dagen zijn handtekening te zetten on der een vet contract bij Arsenal en vol gens Sigi Lens, de zaakwaarnemer van Giovanni van Bronckhorst, is een bui tenlands avontuur van de enige Feye- noorder bij Oranje ook nabij. Zeventien miljoen gulden bedraagt vol gens Lens het transferbedrag dat een Eu ropese topclub over heeft voor Van Bronckhorst. Bij Feyenoord had tot gis teravond echter nog geen telefoon gerin keld en was nog geen papiertje met een dergelijk bod voor de linkermiddenvel der van de fax gerold. Maar wat niet is kan nog komen. Er is concrete belangstelling van Coventry Ci ty, Newcastle United en Aston Villa. Lens heeft voor de derde keer in twee maanden een gesprek aangevraagd met de Feye- noord-leiding. Maandag, drie dagen voor het vertrek van het Nederlands elf tal naar Parijs, zitten beide partij en rond de tafel. „Het is niet zo dat ik op voorhand een nieuwe aanbieding van Feyenoord heb geweigerd," zegt Van Bronckhorst (23). „We zijn om de tafel gaan zitten, hebben er over gesproken, maar we zijn er niet uitgekomen. De aanbieding van Feye noord was niet goed genoeg." Maar je kon toch een behoorlijke salaris verhoging krijgen? Van Bronckhorst: „Zo'n abnonnaal bod was het niet. Ik heb het contract nog thuis liggen. Het was voor mij geen op zienbarende verbetering. Als je een con tract openbreekt van een speler moet er een flinke salarisverhoging zijn. Daar van was in mijn geval geen sprake." Denk je dat Feyenoord nog meer kan doen om je te behouden? Van Bronckhorst: „Ik denk het niet. Rob Baan liet in ons gesprek merken dat Fey enoord het financieel moeilijk heeft. Daarbij kreeg ik ook weer niet de indruk dat men mij inderdaad zo graag wil hou den. Het kwam er in elk geval niet uit. Al lees ik in de pers weer andere dingen." Heeft jouiv beslissing om in zee te gaan met buitenlandse clubs te maken met de kwaliteiti)dn het huidige Feyenoord? Van Bronckhorst:Ik bemoei me niet met het beleid van Feyenoord. De club heeft met Rob Baan een man in huis die bezig is om een beter elftal neer te zetten. Hij heeft een beslissende stem in de aanko pen die er worden gedaan. Als ik dan zie wat hij tot op heden heeft gedaan, denk ik dat dat niet verkeerd is geweest. Kon terman en Tininho zijn goede aanko pen." Trekt Engeland je in het bijzonder? Van Bronckhorst: „Niet meer dan andere landen. Er is een aantal opties." GPD BUENOS AIRES - Diego Maradona heeft toestemming ge kregen het WK in Frankrijk te bezoeken. De vooi'malige ster van het Argentijnse elftal mag wegens een rechtszaak Argen tinië niet verlaten. Op verzoek van zijn advocaten heeft de rechter nu voor vijftien dagen een uitzonderinggemaakt. Vier journalisten hebben een proces tegen Maradona aangespan nen nadat ze in februari 1994 door de voetballer werden be schoten terwijl zij met een groep collega's stonden te wachten voor zijn huis. De advocaten van de slachtoffers, die lichtge wond raakten, hebben een gevangenisstraf van vier jaar te gen de voetballer geëist. De verwachting is dat rechter Pietra- fesa binnen twintig dagen uitspraak doet in de zaak. RTR MILAAN - Roberto Baggio speelt het komende seizoen voor Inter Milaan. De 31-jarige middenvelder tekent na het WK voetbal in Frankrijk een driejarig contract bij de club van Axon Winter. Het afgelopen seizoen was Baggio actief voor Bologna. Daarvoor kwam hij uit voor de andere Milanese club, AC Milan. Daaxwoor speelde hij bij Juventus en Fioren- tina. De 48-voudig intexmational heeft het komend WK overi gens nog iets goed te maken. Bij de vorige editie, in 1994 in Amerika, miste hij in de finale in de beslissende strafschop- penreeks, waardoor Brazilië wereldkampioen werd. DPA SALT LAKE CITY - In de eerste wedstrijd van de strijd om de NBA-titel heeft Utah Jazz in Salt Lake City het sterrenteam van de Chicago Bulls nipt verslagen. Na de ï-eguliere speeltijd was de stand 79-79, waarna de Jazz in de verlenging won met 88-85. John Stockton was met Karl Malone de uitblinker bij Utah. Stockton maakte 24 punten, waaiwan twee uit vrije worpen in de slotseconden bij de stand 86-85, en Malone was goed voor 21 treffers. Bij de Bulls was Michael Jordan met 33 punten weer de gx'ote man. ANP BOEKAREST - De Roemeense doelman Bogdan Stelea heeft woensdag tijdens de oefeninterland met Paraguay (3-2) als reactie op spx-eekkoren van toeschouwers zijn middelvinger opgestoken en zijn achtex-wex'k ontbloot. De fans in Roemenië hadden het nationale elftal voor en tijdens het duel herhaal delijk beschimpt. Bondscoach Anghel Iordanescu vond het gedrag van zijn sluitpost ongepast en kondigde aan dat de 30- jaiige keeper van Salamanca in het openbaar zijn excuses zal aanbieden. Helemaal onbegrijpelijk vond de oefenmeesterde reactie van Stelea niet. „De spelers verdienen meer respect van het publiek." Ook de kritische pers kreeg er van langs: „Wat ik nu allemaal in de kranten lees is schandalig". DPA MADRID - De Spaanse voetbalbond (RFEF) heeft Jesus Gil y Gil niet persoonlijk uitgenodigd voor hel bijwonen van de wedstrijden van het nationale elftal bij het WK. De federatie passeerde de voorzitter van Atletico Madrid wegens zijn bele digende uitspraken. Ook zijn collega Augusto Cesar Lendoiro van Depoxtivo kreeg geen uitnodiging. De andei*e achttien voorzitters van de clubs uit de hoogste Spaanse divisie heb ben kaarten ontvangen voor de wedstrijden. Depoxlivo en At letico mogen van de RFEF wel andere vertegenwoox-digers van de club naar het WK sturen. Gil y Gil, die onder andere in opspraak kwam door op de vuist te gaan met een collega voorzitter, reageerde kalm op de actie van de bond. Hij liet eerder al weten dat Spanje van hem alle duels met 5-0 mocht verliezen. „Het is niet belangrijk. Ik heb wel wat beters te doen dan wedstrijden bekij ken met deze mensen"aldus Gil y Gil. RTR Hoor Marcel van der Kraan HOENDERLOO - In een bom volle Arena, tot op de laatste plaats uitverkocht, wacht het Vederlands elftal vanavond le- *en Nigeria de laatste testcase voor het wereldkampioen schap. Als het aan bondscoach Guus Hiddink ligt wordt het aok een echte krachtproef, die zal bepalen of het Oranje van vanavond ook tegen de Belgen van start kan gaan. ffiddink wil, zo is duidelijk, niet meedoen aan de goochelact waarmee zijn collega-bonds- :oaches in de poule van Neder land in de aanloop naar Fx-ank- rijk bezig zijn. De trainers van Zuid-Korea, Mexico en in min dere mate die van de Belgen hebben tot op heden alle moge lijke formaties in het veld ge stuurd. De scouts van het Ne derlands elftal, met Ronald Spelbos als hoofdrapporteur, werden er de afgelopen weken tureluurs van. „De informatie die ik krijg," zegt Hiddink, „is dat ze niet met zand in de ogen strooien, maar met hele kax-renvrachten zand gooien. De Mexicanen komen alleen maar met de tweede keus aan de bak. De Belgen doen het wat beter, hebben ook resulta ten neergezet die zelfvex*trou- wen geven." Aan geheimzinnige operaties doet Oranjes keuzeheer dus niet mee. Hiddink wil zijn spelers duidelijkheid verschaffen over de speelstijl van Oranje en over de bezetting van alle posities. Zijn volgelingen weten na de oe fen wedstrijden tegen Ka meroen en Paraguay, gevolgd door tactische trainingen in de bossen van Hoenderloo, inmid dels waar ze aan toe zijn. „Tegen Nigeria start ik met de basiself," verklapt Hiddink. „Dat hoeft niet per se hetzelfde team te zijn dat volgende week tegen België speelt, maar er is voor iedereen langzamerhand wel duidelijk wat mijn plannen zijn." Een elftal zonder Winston Bog'arde, zonder Edgar Davids, zonder de 'kneusjes' Dennis Bergkamp en Wim Jonk ook. De laatste is zo goed als hersteld van zijn liesblessux'e, maar maakt hooguit zijn rentree op de reservebank. I-Ioewel ook Kameroen en Para guay acte de presence geven op het megafestijn in Frankrijk, is Nigeria door de KNVB bewust als laatste hindernis voor het vertx-ek naar Parijs uitgezocht. „In de opbouw," vindt Hiddink, die zich op het trainingsveld bij- na per uur bezig houdt met de uitkomsten van conditierap porten en hersteltrainingeü bij zijn spelers, „is Nigeria natuur lijk de zwaarste tegenstander. Zo willen we het ook." „Nigeria is zelf één van de kans hebbers voor de titel, we praten over twee klassen beter dan de vorige tegenstanders. Oranje moet dus ook twee stappen ho ger gaan. Voor mij heel intei'es- sant om te zien hoe dat uitpakt." Ronald Spelbos heeft de techni sche staf van het Nederlands elftal al uitvoerig gescout. Zijn informatie - evenals die van vi deo-analist Tollentino, die in de Ax-ena zijn camera's laat mee draaien - ligt opgeslagen bij de documentatiedienst van het Oranje-bolwerk. Hiddink: „Het is zo'n sterk team. Heeft niet voor niets olympisch goud gewonnen en is bijna geheel in tact gebleven. Nog leuker is dat er jongens in zitten die op clubniveau met on ze jongens spelen en er een pres- tigestrijd van zullen maken. Dat kan bij Nedexdand ook geen kwaad." GPD van onze sportredactie 12: ^BARCELONA - Twee mede van het IOC-dopingla- Moratorium in Barcelona heb- Pf.'ben verklaard dat in de urine 'van zwemster Michelle de |b..Bruin-Smith lichaamsvreemde ;le sporen van testosteroxx zijn ge- asïvonden. De anabool is ontdekt ^bij een derde onderzoek. 4- Bij het eerste onderzoek en de how contraexpertise werd in de sta llen een dodelijke concentratie alcohol aangetroffen. Dat wees er op dat er gesjoemeld was met het urinemonster. Op verzoek van Piins Alexandre de Merode, de voorzitter van de medische commissie van het IOC, werd een derde test uitgevoerd. Die wees volgens onafhankelij ke verklaringen van twee on derzoekers op het gebruik van kunstmatig aangemaakt testos teron. De Bruin kan niet ge schorst woi'den omdat de ge hanteerde analysemethode nog niet officieel is goedgekeurd. Het IOC heeft de bevindingen doorgesluist naar de doping- commissie van de internationa le z wemfederatie. Die commissie had de zaak al in handen na de uitslag van de eer ste twee onderzoeken. De Bruin, die in Atlanta 1996 drie gouden medailles behaalde, heeft op haar beurt advocaat Lennon opdx-acht gegeven de kwestie aanhangig te maken bij het ar- bitragetilbunaal voor de spoil in Lausanne. De 28-jarige Ierse ontkent geknoeid te liebben met de .urinestalen en wil dat haar naam gezuiverd wordt. RTR Advertentie t.W.V. ƒ139,80 (exd. belkosten) of t.W.V. 282,- (excl- belkosten) t.w.v. ƒ105,75 De aanbieding is geldig zolang de voorraad strekt en conform de PHONES 4u Algemene Leveringsvoorwaarden voor Cellulaire Telefoondiensten. Prijs en drukfouten voorbehouden. PHONES 4behoudt zich het recht voor zonder voorvermelding prijzen te wijzigen. Alle vermelde prijzen zijn inclusief btw 04-06-1998. ACCESSOIRE: autolader of telefoonmatje of draagtas Bezoek snel onze winkel o.a. te GOUDA Kleiweg 61, DELFT Paradijspoort 36-38, 3EN HAAG Spuistraat 38, AMERSFOORT Langestraat 55, UTRECHT Steenweg 52, UTRECHT-OVEBVECHT Roelantdreef 11, APELDOORN Hoofdstraat 87b, DEVENTER K. Bisschopstraat 6, HILVERSUM Kerkstraat 43a, ALMERE Zoetelaarpassage, HENGELO Nieuwstraat 14 of bel 0800-0064. Ontlading bij Marco Pantani nadat hij zijn tweede dagzege in de Giro heeft veiliggesteld. foto Alessandro Trovati/AP van onze sportredactie MONTECAMPIONE - On weerstaanbare aanvalsdrang heeft Marco Pantani weer iets dichter in de buurt van zijn eerste winst in een grote ronde gebracht. In de laatste grote bergrit in de Giro d'Italia slaagde de kleine Italiaan van Mercatone Uno erin het gat met zijn enige concurrent Pa vel Tonkov met nog eens 5 7 se conden te vergroten tot bijna anderhalve minuut. Het was de tweede dagzege van de klassementsleider. Echt gerust stelde de overwin- ning hem niet. Wel dat Alex Zulle na gisteren geen concur- x*ent meer is. De Zwitser, kampend met ademhalings problemen, moest op de voor laatste klim afhaken en raak te uiteindelijk meer dan een half uur achterop. In het alge meen klassement duikelde de sterke tijdrijder van de vierde naar de veertiende plaats. Breekpunt voor Pantani wordt morgen (zaterdag) de individuele tijdrit. In 34 kilo meter moet de Italiaanse berggeit pi'oberen een voor sprong van 1 minuut en 28 seconden te verdedigen ten opzichte van Pavel Tonkov. Giro-winnaar in 1996. Eerder in Triest verloor hij in de race tegen het uurwerk zo'n drie tellen per kilometer op de hui dige nummer twee in het klas sement. „Ik geef me zelf 50 procent kans de x-onde te win nen", was zijn vooruitblik op het beslissende tx-effen. Pantani probeerde Tonkov in de laatste bergrit te kraken. Een dag eerder was hij daar niet in geslaagd en won Tonk ov de etappe. „Toen ik hem woensdag niet kon kwijtra ken, heb ik het in de slotfase wat rustiger aangedaan. Ik wilde in de laatste bergrit geen terugslag krijgen", zei Pantani over die mislukte po ging. Donderdag had zijn aanvalsdrang wel succes. Op Montecampione werd het een gepassioneerd gevecht tussen cle twee beste klimmers van de Giro. Pantani probeer de keer op keer de Rus te los sen. Tonkov hield vol, zo'n ze ventien kilometer lang. Pas 2300 meter onder de top capi tuleerde de Mapei-renner. Het verschil na de laatste krachtinspanixing van Panta ni liep gestaag op. Vijf secon den op twee kilometer van de sti'eep, Onder de rode vlag van de laatste kilometer was de marge 42 tellen, aan de streep 57. „Ik heb Marco nog nooit zo zien klimmen", sprak zijn ploegleider Giuseppe Martin- ell i. „Ik heb de Giro nog rxiet ge wonnen", zei de 28-jaiïge klassementsleider. „Ik hoop dat die andex'halve minuut za- terdag in de tijdrit voldoende is." Extra ki'acht zal hij moe ten halen uit de roze trui, die na de negentiende rit weer wat strakker om zijn schou ders zit. In Txiest verloor hij eerder iets meer dan twee mi nuten op Tonkov. Toen over 40 kilometer. „Toen had ik de lei derstrui nog niet aan", zei hij gisteren. Luttenberger Peter Luttenberger won de vijfde etappe van de Ronde van Oostenrijk. In een rit over 170 kilometer van St. Johann naar Villach klopte de Rabo- renner ploeggenoot Beat en Markus Zberg in de sprint. De Sloveen Valter Bonca behield de leiding in het algemeen klassement. Karsten Kroon won opnieuw een etappe in de Vuelta Ciclis- taNavarra. De renner behaal de in derde etappe zijn tweede zege en voor de Raboploeg de derde overwinning op rij in de Spaanse etappekoers. Wopke Veenstra bracht de eerste etappe op zijn naam. In de rit van 139 kilometer van Estella naar Tafalla won Kroon de sprint van een groep van cix-ca veertig rerxners. ANP/SID door Lucien Roelandt BRUINISSE - Voor de dressuur ruiters uit de klasse Z1 en Z2 staat morgen (zaterdag) In Brui nisse, tijdens het Concours Hip- pique van de LR en PC De Schouwse Ruiters, de tweede wedstrijd van het buitenseizoen van de Rabobank Topcompeti- tie Zuid-West op het program ma. Een strijd die zich in de loop van het indoorseizoen heeft toe gespitst tussen het jeugdtalent Laurens vaxx Lieren en routinier Suzan Malcorps. Naar het laat aanzien, zal hier in de nog x-esterende drie wedstrij den weinig verandering komen. Het verschil in het algemeen klassement tussen dit duo be draagt slechts één puntje in het voordeel van Van Lieren. Voor de overige 22 combinaties is, ge zien de enorme achterstand, slechts nog een bijrol wegge legd. Alleen bij ernstige blessu res. ziekten of tussentijdse ver koop van de paarden van het leidende duo, is er voor hen nog weinig hoop op de hoofdpx*ijs van duizend gulden. Desondanks komt er op Manege Aquadelta in Bxuinisseeen aan trekkelijk deelnemersveld in de ring. Niet zo verwonderlijk ge zien de aantrekkelijke dagpx-ij- zen. Een deelnemersveld dat bovendien de spanning voor de beide koplopers aardig kan op- voex'en. De punten van het dag klassement zijn immers mede bepalend voor het algemeen klassement. Met Mascha Bus- traan, Vicky Honig, Thamar Zwijstra, Monique Vex-sehuure, Jan Vader en Jan van der Bijl kunnen Laurens van Lieren en Suzan Malcorps zich immers geen foutjes verooxioven. TILBURG - Yassine Abdellaoui keext definitief terug naar Wil lem II. De Tilburgers bereikten gistei-en met zijn Spaanse werk gever Rayo Vallecano overeen stemming over de afkoopsom van het nog twee jaar doorlo pende contract. De transfersom is niet bekend gemaakt. Abdel laoui tekende een contract voor vijf seizoenen. ANP van onze sportredactie ROTTERDAM - De KNVB en de Rotterdamse burgemeester Pe per praten pas na de WK in Frankrijk over de door de voet balbond opgelegde boycot van het Feijenoord-stadion. Eerder is door 'agendaproblemen' niet mogelijk. De KNVB deed De Kuip in de ban nadat Peper de bekerfinale tussen PSV en Ajax op 17 mei naar de middag verplaatste uit vrees voor rellen tussen PSV-, Ajax- en Feyenooi'd-suppor- ters. Dat er daadwerkelijk rel len uitbraken en de burgemees ter dus achteraf gelijk kreeg, is volgens een woordvoerder van de KNVB „een argument dat geen rol speelt". De bond is vooral ontstemd over de „communicatie" van de bur gemeester. Oorspronkelijk stond de wedstrijd voor acht uur 's avonds op het programma. In overleg met de politie ver- platste Peper het duel al naar zes uur maar toen bleek wie de finalisten waren, vervroegde de burgemeester de wedstrijd nog eens. De KNVB besloot daarop dat er de komende twee jaar geen interlands en bekerfinales in De Kuip plaats zullen heb ben. Door de verplaatsing van de wedstrijd kon ondermeer de rechtstreekse televisie-uitzen ding niet doorgaan. Maar vol gens een woordvoerder van de. KNVB donderdag heeft de boy cot niets „met commercie en tv- rechten te maken". Er zijn wel informele contacten geweest tussen de bond en bur gemeester Peper, die vorige week tegen de gemeenteraad zei pas met de voetbalbond te wil len praten als de boycot van ta fel is. Er was ook al een afspraak tussen de bond en de burge meester, maar die is door de KNVB afgezegd. Overigens ver keerde Peper naar verluidt in de veronderstelling dat vóór die afspraak de boycot zou zijn in getrokken. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 29