4 Slagen of zakken, dat is weer de vraag Hapjes en drankjes KOOPMANS BAKT, U VERSIERT. hcbL Raak niet gestresst van je herexamen! LCTIE MET DE MEESTE SMAAK. Geslaagd. It's party time! BEREGOEIE ACTIE 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 5 JUNI 199; Advertentie GOE IEUWS Verschijnt wekelijks in een oplage van 4.533.411 van Den Helder tot Maastricht. De meeste mensen hebben er weieens last van: nervositeit voorafgaand aan een belangrijk examen. Natuurlijk is dat zenuwachtige gevoel niet zo vreemd, want van een examen hangt vaak veel af. De toelating tot een nieuwe opleiding bijvoorbeeld of het felbegeerde rijbewijs. U had het waarschijnlijk al begrepen: de Goed Nieuws-pagina staat geheel in het teken van examen doen. Met een aantal tips hoe u handig om kunt gaan met (her)examenvrees en een aantal culinaire sug gesties voor als het allemaal achter de rug is. Staat u zelf niet voor het blok, dan hebben uw studerende kinderen er wellicht iets aan. Met een beetje geluk helpt u er misschien zelfs een her examen mee voorkomen... Geslaagd? Dan is het nu tijd voor genieten! Bijvoor beeld door een lekkere maaltijd te maken met Aardap pel Anders van Calvé. Met de nieuwste smaakvariant Prei-Room, bereid met echte room, maak je een heer lijke aardappel ovenschotel. Serveer er bijvoorbeeld een salade en een tartaartje bij. Bovendien kun je met Aardappel Anders iedere keer 'op herkansing'. Maak met een kleine toevoeging steeds wat anders met Aard appel Anders. Leg bijvoorbeeld eens wat schijfjes tomaat op de C«llvé aardappelschijfjes, saus erover, in de oven en smullen maar! iKsffl iüf ÈMj Op geen enkel examenfeest misstaat een goede wijn met een lekker stuk kaas erbij. Maar welke wijnen en kazen gaan nu goed samen? De redactie maakte alvast een lijstje: Belegen Goudse. Deze vier maanden oude kaas gaat heel goed samen met een Chianti reserva, een wijn die tussen de vier en acht jaar na de oogst gedronken wordt. Belegen Boerengoudse. Deze boerenkaas wordt gekenmerkt door een vollere en rijkere smaak dan Goudse kaas uit de fabriek. Ze combineert prima>-met bij voorbeeld een rode Bordeaux uit de Medoc. Oude en overjarige Goudse. Opvallend aan deze kaas is een pittige, zilte smaak die goed sa mengaat met een Rioja reserva. Oude Edammer. Deze klassieke kaas is echt een hartige kaas die ook een hartige wijn nodig heeft zoals Fronsac (rode Bordeaux). Voor Leidse kaas geldt dat hoe ouder deze is, hoe sterker de kormjnsmaak wordt. Hierbij past bijvoorbeeld de kruidige Ge- vvürtztraminer uit de Elzas. Tot slot de Hollandse gaten kaas. Deze heeft een wat zoetige smaak, een aroma dat heel goed aansluit bij bijvoorbeeld een rode Bourgogne. Bron: Het Nederlands Zuivel- ■bureau, Rijswijk. Nieuw. Kant-en-klare pannenkoeken uit het diepvriesvak. diepvriesvak van uw supermarkt. Dit heeft u nodig voor één vlinderpannenkoek: 1 Koopmam diepvriespannenkoek 1 a 2 bananen enkele aardbeien 1 kiwi chocoladevlokken of-hagel eventueel slag)oom bij het serveren Je maakt het met Koopmans Niets te verliezen Twee keer wras ik al opgegaan voor m'n rijexamen. Zonder succes. Dus ik vond 't hoog tijd worden dat ik het felbegeerde roze papiertje in mijn bezit kreeg. Na de eerste keer I dacht ik nog:"ach, wie slaagt er nou in één keer." Toen ik voor de tweede keer zakte, was ik wél boos. Vooral op mezelf. De derde keer had ik mezelf wel honderd keer toegesproken. "Claire, wat kan er nou mis gaan?" Toch begonnen de zenu wen weer te gieren toen ik de autosleutel van de examinator kreeg. Van de spanning draaide ik de deur op slot. Dat begon al goed. Na de eerste bocht zat ik achter drie fietsers die naast elkaar bléven rijden. Ik twijfelde. Er voorbij? Of er achter blijven? Eindelijk sloegen ze rechtsaf. Ik vatte moed en wilde eens even laten zien wat ik waard was. Maar op dat moment dook uit een venijnige uitrit een auto op van rechts. Wild stampte ik op het rempedaal, maar die was al ingetrapt. Door de examinator. Donderwolken schoten door m'n hoofd. Met alle zelfbeheer- j sing van de wereld wist ik een keurig "oef, net op tijd" uit te brengen. En reed gewoon door. Vanaf dat moment had ik niets te verliezen, dacht ik. Een ingreep, ik ben toch gezakt. Het uur heb ik keurig uitge reden en na afloop smeet ik het portier dicht. En wachtte tot de examinator mij ging mededelen dat ik gezakt was. De verbazing was natuurlijk groot toen hij me feliciteerde. Die auto had ik niet kunnen zien aankomen. Verder ging het prima, vond hij. Iedereen die examen moet doen, adviseer ik dan ook: doe gewoon alsofje niets te verliezen Mocht het met je examen onverhoopt niet helemaal gelukt zijn, dan moetje waarschijnlijk hard blokken voor het her examen. De Goed Nieuws- redactie heeft een aantal prak tische tips voor je om in ieder geval zo ontspannen mogelijk aan deze laatste beslissende vuurproef te beginnen. Maak je niet druk als je merkt datje nerveus bent. Een beetje pijn in je maag wil nog niet zeggen dat je straks niets meer zult kunnen. Kop op en probeer met stress om te gaan als een normaal en nuttig verschijn sel. Bedenk dat een beetje stress je ook alert houdt! Laat je ook niet opjutten door anderen. Uit onderzoek is gebleken dat het praten met lotgenoten alleen zinvol is als die niet voor dezelfde spanning staan. Is dat wel het geval, dan word je er echt met beter van. Eerder nerveuzer. Let erop dat je niet te laat maar ook weer niet te vroeg komt. Wanneer je namelijk te vroeg bent, heb je te veel rijd om jezelf nerveus te maken. Maar van haasten kun je ook be hoorlijk gestresst raken. Op tijd van huis gaan dus en mocht je onverhoopt toch te laat komen, bedenk dan onderweg een plan hoe je de overblijvende examen- rijd het best kunt indelen. Maak het jezelf de avond voor het examen niet te moeilijk en pro beer wat te ontspannen door bij voorbeeld te sporten. Sport is namelijk een prima manier om stoom af te blazen. Maak geen plannen om te gaan lijnen in examentijd'. Je lichaam heeft dan relatief weinig energie en die heb je juist hard nodig voor een goéd eind resultaat. Weinig energie bete kent een aanslag op je helderheid en concentratievermogen. Je kunt natuurlijk een pilletje nemen om de allerergste exa menvrees weg te nemen. Maar ga er wel gedoseerd mee om, want ieder medicijn heeft ook zijn bijwerkingen die je prestaties niet ten goede komen. Succes! Een 'Down jaartj< nUnd ie Ier' Waar kun je de ene dag skiën j en de volgende dag duiken naar de meest exotische vissen? Precies. In Australië, het continent van de 1001 mogelijkheden. Heb je er weieens over gedacht om er na je studie een jaartje naar toe te gaan? Voor reizigers met een rugzak en een klein budget is Australië namelijk een ideaal land. Er zijn honderden jeugdher- bergen waar je tegen een kleine vergoeding kunt overnachten. En in de zomer is er volop werk bij de vele, over het hele land verspreide, fruitboerderijen. Ga je een jaartje naar Austra lië, vergeet dan niet een visum i aan te vragen bij de Australische ambassade. Ze vertellen je daar ook welke vaccinaties je nodig hebt en bovendien is er veel in formatie beschikbaar om van je verblijf een succes te maken. Een tussentijdse rijtoets: grotere kans van slagen Iedere dag doen duizenden kandidaten in heel Nederland rij examen. Om hun éxamenkoorts enigszins te temperen, heeft organisator CBR een zogenaamd tussentijdse toets samengesteld die verloopt als een echt examen. Alle examenonderdelen wor den onder de loep genomen en getoetst aan de hand van de officiële exameneisen. De eigen rij-instructeur rijdt mee en de toets duurt even lang als een echt examen. Na afloop krijgt u een advies over de examenonder delen waaraan u nog extra aan dacht moet besteden. Met deze toets kunt u een vrijstelling krij gen voor de bijzondere verrich tingen. Wilt u meer weten, neem dan contact op met uw rijschool of bel met het CBR in uw regio. PROEF NU DE GRATIS ORIGINAL CRUNCHY GRANENREEP. Pak nu een pak Original Crunchy Naturel of Original Crunchy Tropical Fruit met een gratis Original Crunchy Granenreep*. Zodat u zelf kunt proeven hoe smakelijk Jordans leideerste kraker is, Want zoals u gewend bent van Jor dans graanproducten is de Original Crunchy Granenreep heerlijk vers en krokant van smaak. Bereid uit de beste natuurlijke ingrediënten. Natuurlijk zonder conserveringsmiddelen of kunst matige toevoegingen. -zoiangdc voormd^u PUUR NATUUR. PUUR LEKKER. "Net toen Marcel dacht dat hij zou zakken voor het tentamen aardrijkskunde, deed hij een verrassende ontdekking. Koopmans neemt u het bakken uit handen. Met deze kant-en- klare Pannenkoeken heeft u dus alle tijd om eens iets speciaals te maken. Een vlinderpannenkoek bijvoorbeeld. Gemaakt voor de lente. De vlinderpannenkoek 1,5 minuut verwarmen in de magne tron en klaar! En met de kant-en- klare Pannenkoeken van Koop mans kunt u natuurlijk nog veel meer lekkere creaties bedenken. Daarom is het altijd handig om zo'n pak in huis te hebben. Koopmans kant-en-klare Pannen koeken en Poffertjes vindt u in het Tussen tien en twaalf kan je gebeld worden. Twee zenuwslopende uren. de hoopt dat ze vroeg bellen. Eindelijk, om half elf gaat de telefoon. Óma. Of je al wat gehoord hebt. Maar dan, TB om precies half twaalf komt het verlossende nieuws: geslaagd. Dag school, dag leraren, ik ga wat anders doen. Te gek gaaf. Je bent geslaagd, je tas bengelt aan de vlaggenmast en het diploma is binnen: it's party time. Kratten pils voor de onlesbare dorst en Mexicaanse nachos-todos voor de lekkere trek. Want die kun je makkelijk in grote hoeveelheden maken. Je eet ze direct van de schaal, met je vingers. Houd voor het morsen wel een servetje bij de hand! Mexicaanse nachos-todos Snack voor ca. 12 personen 400g gehakt 2 eetlepels tacokruiden 3 avocado's 4 eetlepels citroensap 3 vleestomaten 6 lente uitjes 300g tacochips 1 potje 325 g hot salsa-dip (Casa Fiesta) 450 g geraspte belegen kaas Vs I zure room Verwarm de grill voor op de hoogste stand. Doe het gehakt en j de tacokruiden in een hete, droge anti- «n Bak het gehakt op een hoog vuur al roerende tot het rul en gaar is (10 minuten). Schil de avocado's, verwijder de pit, snijd het vruchtvlees in stukjes en be sprenkel ze met het citroen sap. Snijd de tomaten in stukjes en de lente-uitjes in smalle ringen. Leg de tacochips tegen elkaar aan op 1 of meer grote platte schalen (of glazen bakplaat). «Verdeel het gehakt, de stukjes to maat, de uiringetjes, de stukjes avocado, de hot salsa-dip en de kaas over de tacochips. Laat de kaas onder de hete grill snel smelten. Schep hier en daar een lepeltje zure room over de tacochips. Direct serveren. José van Mil VAN JOHMA GREENWORLD Johma Greenworld t.a.v. Bercnbos Aciie Antwoordnr. 7 7570 VD Losser WIN EEN HEERLIJK DAGJE OUWEHANDS DIERENPARK VOOR 4 PERSONEN BK jp; Ook de troostprijzen zijn om te zoenen: lieve Forever Friends knuffelberen, Meedoen is heel eenvoudig. Plak 2 speciale Kant-en-klare Johma Greenworld teings zm bekers 2 streepjescodes van johma erknjgbaar in acht smaken: Greenworld verpakkingen op een briefkaart Kruiden, Yoghurt, en omschrijf in max. 25 woorden waarom u Thousand Islands, Knof look, Pesto, Room-dille, Mosterd en Caesar Johma Greenworld Dressings berelekker vindt. Inzenden vóór 14 juni en wie weet behoon u tot de gelukkigen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 10