Pantani is ontketend in de Giro Voetbalkamp Van Vossen trekt minder deelnemers Opmerkelijk overstap Saman sport Ziille uit roze trui Bestuur Dynamica afgetreden Derde plaats Sander Schipper Cees de Goffau zevende Amateurclubs in de KNVB-beker Trainer Die Haghe op non-actief Wildcards Wessëls en Kempes Ontslag trio Utrecht afgewezen Koers Breskens van kalender Wielerwedstrijd trimmers in Goes uitslagen Miura valt af in WK-selectie Slabbekoorn naast podium door foutje Vijf ongeslagen teams in finale wijkenkorfbal woensdag 3 juni 1998 van onze sportredactie SELVA Dl VAL GARDENA - Marco Pantani heeft tijdens de zeventiende etappe in de Giro d'Italia van Asiago naar Selva di Val Gardena een waar slag veld aangericht. De Italiaanse coureur reed zo hard weg van het peloton, dat liefst 38 renners buiten de tijdslimiet arriveer den en uit de koers werden ge haald. Alex Ziille was één van de voor naamste slachtoffers van het ge weld van de Italiaan in de Ko- ninginne-etappe. De Zwitser kwam ruimschoots op tijd bin nen. maar zijn achterstand was zo groot, dat hij zijn voorsprong VLISSINGEN - Het vol tallige bestuur van de Walcherse atletiek en duursportvereniging Dy namica is afgetreden op een buitengewone leden vergadering. De clubleiding trok haar conclusies nadat de leden de begroting met bijbeho rende contributieverho ging van één gulden per maand hadden verwor pen. Op de vergadering van 9 april was deze be groting ook al verworpen. „Een contributieverho ging is noodzakelijk om te voorkomen dat de finan ciële reserve van de ver eniging terugloopt'", legde voorzitter Arnold de Rijk uit. „Zonder verhoging ontstaat een gat van zeker vijfduizend gulden in de begroting." in het algemeen klassement ge heel verspeelde. Hij arriveerde als negende in Selva di Val Gar dena op meer dan vier minuten van de winnaar. Ziille duikelde van de eerste naar de vierde plaats in het algemeen klasse ment en moet het ergste vrezen voor de komende dagen. Zijn achterstand op Pantani in het algemeen klassement bedraagt ruim een minuut. Zaterdag wacht weliswaar een tij drit, zijn specialiteit, maar daarvoor wordt nog een aantal zware bergetappes verreden. Moordend tempo Pantani, liefkozend het Olifant je genoemd, reed op de voorlaat ste berg met zijn medevluchter en landgenoot Giuseppe Gueri- ni weg van Pavel Tonkov, waar na beide Italianen in een moor dend tempo samen naar de finish reden. Pantani gunde Guerini de dagzege, zelf nam hij de roze leiderstrui over van de Zwitser Alex Ziille. Tonkov, die meer dan twee minuten ver speelde, neemt de tweede plaats in achter Pantani. „Ik- voelde me niet eens zo sterk", zei Pantani. „Maar toen Tonkov demarreerde, moest ik wel mee. Dat was op goed geluk. Vervolgens kon ik met Guerini makkelijk van hem wegrijden." Pantani zei het niet met zoveel woorden, maar zijn taktiek voor de komende dagen in het hoog gebergte is duidelijk: aanvallen, aanvallen en aanvallen. Zülle wilde de handdoek nog niet in de ring werpen: „Ik had een in zinking, maar ik kom wel te rug." Een van de uitvallers was de Ne derlander Tristan Hoffman, hij kwam na 217 kilometer aan met een achterstand van 35,34 mi nuten. „Misschien besluit de jury dat we toch mogen starten, omdat er zo veel buiten de tijds limiet zijn aangekomen", zuchtte Hofmann. De Italiaan Marco Pantani veroverde de roze leiderstrui in de Ronde van Italië. In zijn kielzog landgenoot Guerini, die de etappe van dins dag won. foto Alenardo Tovati/AP door Peter Godrie BURGH-HAAMSTEDE - Het jaarlijkse voetbalkamp van Peter van Vossen in Burgh- Haamstede heeft te kampen met gebrek aan belangstelling bij de jeugd. Waar de voor gaande vier edities moeiteloos vol liepen, is de vijfde uitvoe ring (zaterdag 6 en zondag 7 juni) nog lang niet vol. Slechts zestig van de honderd beschik bare plaatsen zijn bezet. De reden voor de mindere inte resse in Van Vossen's Zeeuwse Voetbaldagen, de officiële be naming van het kamp, ligt aan Van Vossen zelf. De Zierikzee- se voetballer heeft de laatste maanden niet gespeeld in het eerste elftal van Glasgow Ran gers, zijn huidige club. „Bij de jeugd van tegenwoordig valt dat meteen op", weet Henny Merle, één van de organisato ren van het voetb al weekei nde. „We hadden er zelf ook reke ning mee gehouden." Het voordeel van minder inschrij vingen is dat iedere j eugdvoet- baller meer persoonlijke aan dacht krijgt. Een tweede tegenvaller voor de organisatie is het wegvallen van Vitesse-speler John van den Brom. Hij herstelt mo menteel van een knie-operatie en wilde op Sport- 'en Recrea tiecentrum Westerschouwen, het terrein van het kamp, geen risico's lopen. Ook de vijfde uitgave van het evenement verloopt volgens een vast programma. Voetbal lers uit Zeeland van tien tot en met zestien jaar worden twee dagen onderhouden door prof voetballers en worden de fijne kneepjes van het vak geleerd. Bovendien zijn enkele prijzen aan het voetbalkamp verbon den. De meest talentvolle speler mag meedoen aan de Feye- noord Talentendag. De beste keeper van de tweedaagse gaat naar de Zeeuwse voorrondes van de Frans Hoek Promotie- dagen. HEERLEN - Op het internationale Ben Mesters judotoernooi!;., in Heerlen is Sander Schipper op de derde plaats geëindigd. lul de klasse tot 81 -kilogram verloor de Goesenaar die uitkomt), voor SI de Korte-Hoogvliet in de eerste ronde van de Belgll Andy Hilven. In de daarop volgende herkansingen wonf Schipper op overtuigende wijze vijf partijen op rij. De Enrt gelsman Danny Moore moest in de strijd om het brons zijn meerdere erkennen in Schipper, die door een half punt voor |i een schouderworp en een half punt voor een houdgreep de partij vroegtijdig beëindigde. HEERDE - Cees de Goffau uit Rilland is in Heerde op de zeal vende plaats gefinisht in een skeelerwedstrijd over drie k war- u tier en twee ronden. Pascal van de Broeke (Goes) moest zijn[| inspanningen in het begin van de wedstrijd - waarin hij het zeventig man sterke peloton uit elkaar trok - bekopen en ge# noegen nemen met de elfde plaats. Jaap van Tatenhoven (Ax- el) finishte in het tweede deel van het peloton als achttiende. Freddy van Drommelen (Borssele) reed de wedstrijd uit in de achterhoede van het peloton. De wedstrijd werd gewonnen s door Elwin van de Belt uit Hattemerbroek. ZEIST - De 23 amateurclubs die zich in de KNVB-beker mo-f gen meten met de profs zijn bekend. De loting voor de poule-1 indeling vindt op donderdag 11 juni plaats. De 23 zijn: ARC. if (Alphen aan den Rijn), Barendrecht, IJsselmeervogels (Spa-'| kenburg), Hollandia (Hoorn), Gemert, De Treffers (Groes-p beek), Stormvogels (IJmuiden), Tonegido (Voorburg), SC|. Feyenoord (Rotterdam), Nijenrodes (Breukelen), Schijndel.ri Panningen, AGOW (Apeldoorn), Drachten, Appingedam, ACV (Assen), Urk, Halsteren, WSC (Waalwijk), Katwijk, FCf Lisse, SHO (Oud-Beijerland) enUDI'19 (Uden). ANP DEN HAAG - Plet bestuur van korfbalclub Die Haghe heefl trainer Freek Keizer met onmiddellijke ingang op non-actief gesteld. De spelersgroep van de Haagse club gaf maandag aan geen vertrouwen meer in de coach te hebben. Keizer leidde Die Haghe naar de (verloren) zaalkorfbalfinale in Ahoy'. De trainer zou aan het eind van het seizoen plaatsmaken voor Hans Leeuwenhoek. Tot die tijd neemt Nick van Dam, oud-j speler van het eerste, de taken als trainer-coach waar. ANP fe ROSMALEN - Bondscoach Michiel Schapers heeft twee vanl; de drie wildcards voor het tennistoernooi van Rosmalen ver-1/ geven aan Peter Wessels en Edwin Kempes. Aan het grastoer-Jl nooi, dat op het Autotron plaatsvindt van 15 tot en met 21 ju-f ni, doen ook hun landgenoten Krajicek, Siemerink, Haarhuisfi en Schalken mee. De derde wildcard voor het toernooi is nogp niet toegewezen. ANP UTRECHT - FC Utrecht mag Elroy Asmus, John van Loen en:-' René Stam niet ontslaan. De arbeidsvoorziening heeft dit be- paald. De club vond dat het trio overbodig was geworden,! Volgens arbeidsvoorziening kon de club niet overtuigend j£ aantonen waarom de drie moeten verdwijnen. Volgens tech|l nisch directeur Hans van Breukelen gaat FC Utrecht zich nu 1 beraden op verdere stappen. „Er zijn diverse mogelijkheden We onderzoeken of we het besluit kunnen aanvechten. Want |j het is nogal raar dat arbeidsvoorziening deze kwestie betei f denkt te kunnen beoordelen dan onze trainersstaf.ANP BRESKENS - Het amateurwie- Iercriterium van Breskens, dat op vrijdagavond 3 juli zou wor den gehouden, gaat niet door. Financiële problemen en een ge brek aan medewerkers hebben de wedstrijd de das omgedaan. Dit jaar zou het criterium van Breskens voor de drieëntwin tigste maal worden gehouden. De organisatie van de slotetap pe van het OZ Wielerweekend nam echter een flinke hap uit het budget. „We hadden met de organisatie van het Wielerweekend een con tract afgesloten voor drie jaar. Dat kostte ons ieder jaar toch een paar duizend gulden", aldus secretaris Buize. Volgens Buize wil het overigens niet zeggen dat de wedstrijd de finitief van de kalender is ver dwenen. Volgend jaar doet het comité een nieuwe poging het criterium te organiseren. „We willen er alles aan doen om volgend jaar toch weer een cri- terium te houden. GOES - Voor de derde achter eenvolgende maal vindt vrijdag 5 juni een wielerkoers plaats voor trimmers en licentiehou ders van de KNWU. Evenals vo rig jaar is de start/finish gelegen aan de Oostwal in Goes en loopt het parcours via de Anjelieren straat, Beatrixlaan, Valckeslot- laan, Bosdijklaan en Oude Sin gel terug naar de Oostwal. Om 19.00 klinkt het startschot voor de B-trimmers en de vete ranen van de KNWU. Er wordt 45 kilometer lang gestreden om de grote prijs 'Drukkerij Capel- lo'. Kanshebbers voor de eind zege zijn Evert Eckhart, Wim Hoondert, Sjaak Rommers en Wim Wielhouwer. Twee minu ten later vertrekken de C-trim- mers met als klasbakken uit de omgeving Jacco Kloosterman, Marco Wagenaar, Hans Uitzet ter en Hans van Riet voor him koers over 35 kilometer. De hoofdmoot wordt gevormd door A-trimmers en cyclospor- tieven van de KNWU die gaan strijden om de grote prijs 'Wes telijke Accountantskantoren'. Nationaal kampioen Anjo van Loon is van de partij, evenals zijn ploegmaten Toon Vermeu len en de sterke Rudy van Vlim- meren. De Capello-ploeg met o.a. Dennis Raadtgever, Leo Beyer, Gerben Suyk en Edwin Franse zal zeker veel tegen stand leveren. Outsiders zijn Marcel Gunst en ex-amateur Toine Goense. De wedstrijd over 60 kilometer begint om 20.15 uur. Korfbal Zierikzee. Wijkentoernooi. Poulewed strijden. Groep 1: White Power Rangers- Deurzakkers 1-2, White Power Rangers- Flierefluiters 2-2, White Power Rangers- The Well 2-4, White Power Rangers-Mis- sers 0-1, Deurzakkers-Flierefluiters 2-1, Deurzakkers-The Well 3-3, Deurzakkers- Missers 2-2, Flierefluiters-The Well 0-2, Flierefluiters-Missers 2-0, The Well-Mis- sers 1-2. Groep 2: De Banjaard-Buurtjes 2-0, De Banjaard-Marktzicht 3-3, De Ban- jaard-Wat over was 2-2, De Banjaard- Schouwenduin 1-0, Buurtjes-Marktzicht 1-5, Buurtjes-Wat over was 2-1, Buurtjes- Schouwenduin 1-2, Marktzicht-Wat over was 5-0, Marktzicht-Schouwenduin 1-1, Wat over was-Schouwenduin 3-0. Groep 3: De Tegenpartij-Gigantjes 0-1, De Te- genpartij-Da's een goeie 1-3, De Tegen- partij-Noordwelle 0-1, De tegenpartij-ZF Duckies 3-0, Gigantjes-Da's een goeie 0- 6, Gigantjes-Noordwelle 1-3, Gigantjes- ZF Duckies 2-2, Da's een goeie-Noord- welle 1-1, Da's een goeie-ZF Duckies 3-0, Noordwelle-ZF Duckies 3-1 Sportprijsvragen Lucky ten, dinsdag 2 juni. 2-3-4-6-13- 21-23-24-25-27-39-40-42-46-47-59- 61-66-76-80 (onder voorbehoud). Lotto 22. Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 1 winnaar, bruto f 100.000,00, derde prijs: 28 winnaars, elkf 1000,00, vierde prijs: 178 winnaars, elkf 250,00, vijfde prijs: 2529 winnaars, elk f 25,00, zesde prijs: 4153 winnaars, elk f 10,00, zevende prijs: 41.776 winnaars, elk f5,00. Cijferspel. Zes cijfers goed: geen win naar, vijf cijfers goed: 1 winnaar, bruto f 10.000,00, vier cijfers goed: 29 winnaars, elk f 1000,00, drie cijfers goed: 294 win naars, elk f 100,00, twee cijfers goed: 2767 winnaars, elkf 10,00. Tennis Parijs. Roland Garros, vrouwen, kwartfi nales: Hingis (Zwi/1) - Venus Williams (VSt/8) 6-3 6-4, Davenport (VSt/2) - Majoli (Kro/10) 6-1 5-7 6-3, Seles (VSt/6) - Novot- na (Tsj/3) 4-6 6-3 6-3, Sanchez (Spa/4) - Schnyder (Zwi) 6-2 6-7 6-0. Halve finales: Hingis - Seles, Davenport - Sanchez. Mannen, kwartfinales: Moya (Spa/12) - Rios (Chl/3) 6-1 2-6 6-2 6-4, Mantilla (Spa/15) - Muster (Oos) 6-4 6-2 4-6 6-3. Dubbelspel, kwartfinales: Björkman/Rafter (Zwe/Aus/6) - Kuerten- /Meligeni (Bra) 7-6 diskwalificatie Kuer ten voor gooien van racket naar scheids rechter. Björkman/Rafter in halve finales tegen EItingh/Haarhuis (Ned/1 Voetbal Nacompetitie, poule A: Emmen - RKC 3- 3, Eindhoven - ADO Den Haag 2-2. RKC 6 4 2 0 14 15- 5 Eindhoven 6 1 3 2 6 8-11 ADO Den H. 6 0 5 1 5 5-8 Emmen 6 0 4 2 4 11-15 RKC blijft in eredivisie Poule B: Den Bosch - Groningen 1-4, FC Zwolle - Cambuur 1-2. Eindstand: Cambuur 6 4 2 0 14 15-8 FC Zwolle 6 2 2 2 8 8-9 Groningen 6 1 2 3 5 9-12 Den Bosch 6 1 2 3 5 7-10 Cambuur gepromoveerd, Groningen ge degradeerd Oefenduels. Wenen. Oostenrijk - Liecht enstein 6-0 (2-0). 5. Polster 1-0, 27. Küh- bauer 2-0, Stöger 3-0, 75. Stöger 4-0, 90. Haas 5-0,90. Polster 6-0. Baiersbronn. VfB Stuttgart (amateurs) - Zuïd-Afrika 0-5 (0-2). Bartlettdrie keer en Sikhosana twee keer. Göthenborg. Zweden - Italië 1-0 (0-0). 90. Andersson 1-0, Wielrennen Giro d'Italia. Zeventiende etappe Asiago - Selva di Val Gardena: 1. Guerini (Ita) 217 km in 6.16.58, 2. Pantani (Ita) z.t, 3. Gon zales (Col) 2.04, 4. Tonkov (Rus) 2.04, 5. Camenzind (Zwi) 2.18,6. Miceli (Ita) 3.03, 7. De Paoli (Ita) 3.25,8. Garzelli (Ita) 4.37,1 9. Zülle (Zwi) 4.37,10. Clavero (Spa) 4.37, 101. Hoffman 35.34, overschrijdt tijdsli miet en uit koers genomen. Algemeen klassement: 1. Pantani 80.12.02,2. Tonk- p ov 0.30, 3. Guerini 0.31, 4. Zülle 1.01,5. Camenzind 4.13,6. Miceli 7.18,7. Forcon) (Ita) 9.02, 8. Clavero 9.35, 9. Gontchar (Oek) 9.36,10. Belli (Ita) 10..22. Ronde van Oostenrijk. Derde etappe, l: Weyer-Geinberg: 1. Van Heeswijk (Ned) 173 km in 3.50.35,2. Trkal (Tsj), 3. Van Se- ji' venant (Bel), 4. Bonca (Slw), 5. Muhlbs-fi cher (Oos). Algemeen klassement: 1. Bonca 14.09.48, 2. Huser (Zwi) 0.11, 3, Trkal 0.39,4. Muhlbacher0.46,5.Tosatto (Ita) 0.52,10. Van Heeswijk 1.56. Trofeo Castilla. Tweede etappe, Leon- - Ponferrada: 1. Garmendia (Spa) 176 km in 5.05.35,2. Escartin (Spa) 0.18,3. Pena (Col), 4, Casero (Spa) 0.33, 5. Dolcl (Ita) 0.50. Klassement: 1Garmendia 7.40.47,2. Es- cartin 0.22,3. Casero 0.40,4. Mauri (Spal 1.18,5. Ullrich (Dui) 1.20. Axel, Pinkstercriterium. Neo en elite- amateurs. 1. J. Leijs (Standdaarbuiten), j 2. P. Mol (Kapelle), 3. R. Zijlmans (Roo sendaal), 4. F. Franse (Kwadendamme), 5. N. Dahlberg (Nieuw-Zeeland), 6. P. Heeren (Sprundel), 7. D. Mesu (Middel burg), 8. T. Akkermans (Woensdrecht), 9. M. Simons (Wouw), 10. P. van Passei (Sluiskil), 12. M. Rommers (Rilland), 15 J. van Schaik (Oost-Souburg), 16. D. Sch- aut (Sas van Gent), 17. A. Duinhouwei (Brouwershaven). Nieuwelingen. 1. P, van de Berg (Zuidland), 2. P. van Acjit- maal (Huybergen), 3. J. van Ast (Sas van Gent), 4. R. van Sintmaartensdijk (Zuid- land), 5. M. Maasland (Zuidland), 6. D. Veerman (Aardenburg), 7. J. Hoogerland (Kruiningen), 8. B. Dronkers (Goes), 9. M, Totté (Sint-Jansteen), 10. J. den Dekket (Oostburg). IJzendijke. Junioren: 1. K. van Impe, Er- pe, 70 km. in 1.57.12, 2. R. Slabbekoorn, Kapelle, 3. M. Stougje, Hellevoetsluis,4. J.W. Roos, Middelharnis, 5. D. Langen- berg. Goes, 6. E. Doedee, Kloosterzands, 7. R.J. Elenbaas, Goes, 8. D. van Loon/s Gravenmoer, 9. M.v.d. Wegen, Roosen daal, 10. R. Pijnen, Hoogerheide, 11. M. de Ritter, Hoek, 12. L. Luteijn, Biezelinge, 13. S. Jansen, Kloosterzande, 14. A.v.d, Sijpt, Koewacht, 15. I. van Roosevelt, Breskens, 16. A. Verdonck, Goes. TOKIO - De Japanse aanvaller Kazuyoshi Miura gaat niet naar het WK voetbal. De sterspeler van Verdy Kawasaki kreeg ver rassend geen plaatsje in de defi nitieve selectie. De 31-jarige spits, 86-voudig international, was tijdens de kwalificatieron de de succesvolste speler met veertien treffers. De bondscoach van Tunesië heeft vier spelers in buitenland se dienst opgenomen in zijn se lectie voor het WK. Het gaat om doelman Boumnijel (Bastia), aanvaller Sellimi, middenvel der Beya (beiden Freiburg) en aanvaller Sellimi (Jaen/Spa) Tunesië begint de wereldtitel strijd op 15 juni met de wed strijd tegen Engeland. Ook de Iraanse bondscoach Jal- al Talebi maakte gisteren zijn WK bekend. Iran, dat het in de groepswedstrijden moet opne men tegen de Verenigde Staten, Duitsland en Joegoslavië, heeft geen spelers uit buitenlandse competities in de gelederen, ZIERIKZEE - Vijf teams heb ben zich dinsdag op sportpark Bannink ongeslagen geplaatst voor de finale van de vijftiende uitgave van het wijkenkorfbal in Zierikzee. De eindstrijd heeft zaterdag plaats. De kampioen van 1997, Markt- zicht, behoorde tot de vijf ploe gen met een ongeslagen status. Het team versloeg Buurtjes (5-1) en Wat over was (5-0) en speelde gelijk tegen De Banjaard (5-5) en Schouwenduin (1-1). Naast Marktzicht hebben zich De Banjaard, Schouwenduin, Deurzakkers, The Well, Missers, Da's een goeie, Noordwelle, De Tegenpartij en Flierefluiters voor de eindstrijd geplaatst. Deze tien ploegen worden on derverdeeld in twee poules. De winnaars van elke groep spelen zaterdagavond de finale tegen elkaar. door Peter Godrie ZIERIKZEE - Tussen de overschrijvings formulieren in het amateurvoetbal op Schouwen-Duiveland viel één naam op: die van Marco Saman. De voetballer kondigde in de zomer van 1996 zijn afscheid aan, maar kan kennelijk moeilijk afstand nemen van het spelletje. De voorbije twee seizoe nen behoorde hij een enkele keer tot de se lectie van Zierikzee. Daar zien ze hem na de zomer niet meer terug want Saman gaat naar Mevo toe. De vijfdeklasser van het zaterdagvoetbal is druk bezig geweest op de eilandelijke voet- balmarkt. Naast Saman kwamen Danny en Robin van Oeveren en Mark Evertse, allen van Zierikzee, naar Mevo toe. Remko van der Wekken zette de omgekeerde stap. Hij hoopt volgend seizoen bij de eerste elf van de zondagderdeklasser te behoren. Van der Wekken wordt dan ploeggenoot van Erwin Nelissen, die het bij Goes voor gezien hield. Naast Remco van der Wekken nam Mevo ook afscheid van tweede doelman Erwin van der Wekken. Na een verblijf van één sei zoen gaat de keeper naar Zonnemaire, zijn oude club. Vierdeklasser ZSC verwelkomt vier nieuwe gezichten. Erik-Jan Elenbaas, die bij Zie rikzee vanwege zijn werk nauwelijks aan spelen toekwam, keert terug in Scharendij- ke. A-junior en doelman Sander Vaane gaat dezelfde kant als Elenbaas op. Remy Flohil zegt WIK na een jaar vaarwel en Jimmy Vo- kri komt van Zonnemaire. Uitzondering Mevo en ZSC vormen een uitzondering op het transferbeleid op Schouwen-Duive land. Bij de andere verenigingen verandert er niet veel. Dreischor gaat verder zonder de oudgediende Piet de Jonge en Wim van dei- Linde. Edwin Ganzeman verlaat als enige WIK. De afstand tussen zijn woonplaats Heinkenszand en Kerkwerve beschouwt hij na vele jaren als bezwaarlijk. Bij DFS is er niets gewijzigd en Brouwershaven vervolgt de competitie zonder doelman John van Mourik. Ouwerkerk ziet in het seizoen 1998/1999 Jacky Kenters niet meer terug. Het gereis tussen Rotterdam en Ouwerkerk is hij beu. Trainer Jakkoo Brouwer hecht nog geen waarde aan het afscheid van Ken ters. „Ik denk dat hij op zijn beslissing terug zal komen." Renesse ontvangt Michel Lagendijk en Mi chael van Dijke als nieuwe spelers. Daaren tegen vertrekt de altijd makkelijke scoren de spits Peter Moerland. Dat Moerland - tijdens het seizoen twijfelde hij over wel of niet door gaan - toch stopt, kan trainer Nico Kind niet tot vreugde stemmen.,Nee", benadrukt hi j „daar zijn we niet blij mee." De overschrijvingen. Zaterdagvoetbal, derde klasse: WIK. Nieuw: Joost van de Griek (trainer). Vertrokken: Edwin Ganzeman, Remy Flohil (ZSC), Peter van Poortvliet (trainer). DFS. Nieuw: Marcel de Nijs. Vertrokken: nie mand. ZSC. Nieuw: Remy Flohil (WIK), Erik-Jan Elen baas (Zierikzee), Sander Vaane (Zierikzee), Jim my Vokri (Zonnemaire), Edwin Kriens (trainer). Vertrokken: Kees Kommer (trainer). Vierde klasse: Duiveland. Nieuw: Chris Stouten (Bruse Boys). Vertrokken: niemand. Brouwershaven. Nieuw: niemand. Vertrokken: John van Mourik (gestopt) Vijfde klasse: Mevo. Nieuw: Robin van Oeveren (Zierikzee), Danny van Oeveren (Zierikzee)Mar co Saman (Zierikzee), Mark Evertse (Zierikzee), Nico Schoute (trainer). Vertrokken: Remco van der Wekken (Zierikzee), Erwin van der Wekken (Zonnemaire), Ed van Lent (Zonnemaire). Zondagvoetbal. Vijfde klasse: Renesse. Nieuw: Michel Lagendijk (Ridderkerk), Michael van Dij ke (Duiveland). Vertrokken: Peter Moerland (ge stopt). Zesde klasse: Ouwerkerk. Nieuw: niemand. Ver trokken: Jacky Kenters (gestopt). Dreischor: Nieuw: niemand. Vertrokken: Wim van der Linde (gestopt), Piet de Jonge (gestopt). Vrouwenvoetbal, derde klasse: WIK. Nieuw: Wim Kommer (trainer). Vertrokken: niemand. OSS - Arno Slabbekoorn uit 's-Heer Abtskerke is in een mo torrace voor wegmotoren in Oss op een vierde plaats geëindigd in de Suzuki GSX 600-klasse. Slabbekoorn behoorde in de training voorafgaand aan de wedstrijd al bij de besten en mocht van de voorste lijn ver trekken. De race in Oss werd op een indu strieterrein gereden, waar met strobalen door de organisatie enkele chicanes waren aange bracht om de snelheid van de motoren te temperen. Slabbe koorn, die op de derde plaats lag, ging voor een van die chica nes te laat in de remmen. De coureur achter hem, Jean-Paul Heindijk, profiteerde onmid dellijk en schoot Slabbekoorn voorbij. „Jammer dat ik op die manier net naast het podium pak", liet Slabbekoorn weten. „De chicanes op het circuit stonden behoorlijk krap. Het waren bijna haakse bochten en Heindijk terugpakken zonder al te veel risico te nemen was op dit circuit onmogelijk. Het was wachten op een foutje van hem, maar dat kwam niet." Floor van Dommelen uit Oost- Souburg eindigde als vijftiende in de Suzuki 600-klasse en John Bakker uit Temeuzen kwam in de race ten val. In de Supersport 400-klasse stuurde Anton Pas- senier uit Grijpskerke zijn Apri- lia racemachine naar een veer tiende plaats. Ei-win Nelissen keert na een verblijf bij eersteklasser Goes in Zierikzee terug op het oude nest. foto Willem Mieras Vijfdeklasser Mevo roert zich het meest op transfermarkt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 46