Gedetineerde arbeiders in trek PZC ARDI KEUKENS B.V. Snel parkeerterrein W ilhelminas tr aa t in Wemeldinge Drainage voormalig stort op Tholen wordt verbeterd ƒ249,- Siot-Annaland Mallorca zeeland b20 Werkgevers in de rij voor gemotiveerdegoedkope krachten Kleine varkensboeren vrezen herstructurering Cor Janse en Jan Jobse winnaars bij ringrijden i/mi Mtv zee woensdag 3 juni 1998 door Marco van Barneveld WEMELDINGE - Het Kapelse college van burgemeester en wethouders wil snel beginnen met de aanleg van het parkeer terrein aan de zuidzijde van de Wilhelminastraat in Wemeldin ge. Om die aanleg mogelijk te maken moet volgens het college een artikel-19-procédure wor den gevoerd. Dat is nodig omdat de aanleg eigenlijk niet past binnen het geldende bestem mingsplan Kom Wemeldinge. Dit stelt het college in een voor stel aan de commissie VROM. Het gaat aan de zuidkant van cle Wilhelminastraat om zo'n vijf tien parkeerplaatsen. Vorig jaar al werd het eerste deel van het 'parkeerplan Wemeldinge' uit gevoerd. Toen ging het om bijna veertig parkeerplaatsen aan de noordkant van de Wilhelmina straat. De komst van de nieuwe parkeervoorzieningen vloeit voort uit een stedebouwkundig rapport waaruit blijkt dat er een nijpend tekort is aan parkeer ruimte. Met de uitvoering van de plannen is een totaalbedrag gemoeid van vele tonnen, onde meer omdat diverse pande moesten worden aangekocht. De verwachting is dat de pai keerplaatsen aan de zuidzijd vooral door bewoners va Wemeldinge en door vaste be. zoekers van dit dorp worden ge bruikt, terwijl de parkeerplaat sen aan de noox'dzijde voorj door passanten bezet zulle- worden. De zuidelijke parkeet plaatsen zullen voor auto's wot den ontsloten vanuit de Prinst Julianastraat, teiwijl een voet gangersverbinding de ontsla ting zal vormen met de Wilhe' minastraat zelf. De planne hebben volgens het college va B en W de goedkeuring van ee speciale begeleidingscommi sie, bestaande uit vertegea woordigers van de buurtverenj ging en het midden- e kleinbedrijf. Het college vraai de raad 125.000 gulden beschii baar te stellen om verdere uit voering van de plannen mogt lijk te maken. Voordat de ras daarover beslist zal de commit sie VROM zich op maandag 8 ji ni over de plannen buigen. door Esme Soesman SCHERPENISSE - Het draina gesysteem van de voormalige stortplaats Tuttelhoek, nabij de kern Scherpenisse, is aan verbe tering toe. Bovendien moet duidelijkheid komen over de composteringsplaats van ge meentelijk maai- en plantsoen afval. Voor de afwerking en in richting van Tuttelhoek is dooi de gemeente Tholen ruim drie ton weggezet. Het drainagesysteem van de stortplaats werkt, na vijfen twintigjaar, niet meer optimaal. De stortplaats is onderin afge sloten met een kleilaag, waar door het regenwater via een af- voersloot langs de zijkant wordt opgevangen. „Een kwestie van onderhoud", typeert een mede werker van de gemeente t plannen die op stapel staan. Met de inrichting van een con posteringsplaats voor maai- e plantsoenafval zit het gemeei tebestuur meer in haar maa Legalisatie van het gebruik v; de Tuttelhoek stootte enkele ji ren geleden al op bezwaren. I provincie wees dit verzoek af: verband met mogelijk schadi lijke milieueffecten voor i Oosterschelde. „Wezijnervoa zichtig mee, want bijvoorbeé natuurorganisaties vrezen ve storing van vogels", erkent i Thoolse woordvoerder. Plet ternatief is weinig aanlokkelij „Voor veel geld moet het naar Nieuwdorp worden vt voerd." Arcadis Heidemij A vies heeft van de gemeei. Tholen opdracht gekregen werken voor te bereiden. door Jacques Cats MIDDELBURG-Het bedrijfs leven en de overheid staan bijna te trappelen om gedetineerden in de laatste fase van hun af straffing aan een tijdelijk baan tje te helpen. De Middelburgse Penitentiaire Open Inrichting (POI) De Nederliof verkeert zelfs in de luxe positie dat zich meer werkgevers aandienen dan er personen beschikbaar zijn om de taken uit te voeren. Dat heeft stellig te maken met de omstandigheid dat het hele goedkope arbeidskrachten be treft waarvoor geen sociale las ten hoeven te worden betaald. Maar ook speelt mee dat het gros van de gedetineerden sterk ge motiveerd aan de slag gaat, „Ik zou willen dat al mijn werkne mers zo goed waren", stelt di recteur Adriaan Boone van het gelijknamige Middelburgse straalbedrijf, dat de laatste ja ren tientallen veroordeelde per sonen aan het werk zette. De Nederhof viert vrijdag het vijfjarig bestaan. In de vorige behuizing aan de Kousteense- dijk in Middelburg was de open inrichting nog inpandig, dus Brievenbus opengebroken BURGH-HAAMSTEDË - Post stukken van een aantal inwo ners van Burgh-Haamstede zijn afgelopen pinksterweekeinde vernield na het openbreken van een PTT-brievenbus aan de Es doornstraat. De PTT heeft na de melding in de omgeving gezocht naar weg gegooide, opengescheurde en vernielde post. Alles wat nog heel was, is gewoon doorge stuurd. Voor de rest worden ge dupeerden benaderd, mits de afzender duidelijk is aangege ven, deelt een woordvoerder van de postbezorging mee. Volgens hem dienen mensen die afgelo pen weekeinde poststukken hebben deponeerd in de bus aan de Esdoornstraat, er rekening mee te houden dat die niet arriveren op de plaats van be stemming. De PTT zal waar schijnlijk niet alles kunnen ach terhalen. achter tralies. Aan de op de rand van de buitenwijk Dauwendae- le gesitueerde huisvesting is' duidelijk te zien, dat deze bui ten de zwaar bewaakte veste van de strafinrichting Torentijd valt. Open In de open inrichting krijgt een groep zorgvuldig geselecteerde gedetineerden de kans om zich voor te bereiden op de naderen de terugkeer in de maatschap pij. De teugels van de gesloten gevangenschap worden ge vierd; overdag wacht het werk bij een baas. Na afloop dient ie dereen - de POI biedt plaats aan 22 personen - zich weer bij de Nederhof te melden. In het weekeinde mag men naar huis. In eerdere j aren waren het voor namelijk de betere gedetineer den die voor plaatsing in een POI in aanmerking kwamen. Nu wordt de doelgroep vooral be paald door personen die een duidelijke hulpvraag hebben. Het aantal afglijders blijft tot een minimum beperkt. Afde lingshoofd Rien van Gils weet te melden dat er vorig jaar van de 83 slechts vier teruggeplaatst werden naar de gesloten inlich ting omdat ze de weelde van het ruime regiem niet aankonden en mislukten bij hun werkgever. Maatwerk Er wordt naar gestreefd werk te zoeken dat zoveel mogelijk bij de achtergrond van de gedeti neerde in kwestie past. Van Gils „We proberen maatwerk te le veren.'' In zestig procent van de gevallen kan personen bij ont slag uit detentie een vast ar beidscontract worden aangebo den. „Dan ben je bezig met maatschappelijke integratie", stelt algemeen directeur Nico van den Akker van de Middel burgse penitentiaire inrichtin gen met enige voldoening vast. Het doet hem ook deugd dat de nabije woonomgeving de aanwezigheid van de open in richting 'om de hoek' heeft ge accepteerd. Even kritische als bezorgde opmerkingen van het eerste uur zijn verstomd. Ster ker nog: een maatschappelijk buurtwerkster heeft onlangs gevraagd of er ook POI'ers be reid zijn de tuintjes van oudere dames op te knappen. Adriaan Boone, een van de vaste werkgevers, heeft goede erva door Pascalle Cappetti BIERVLIET - De kleine var kenshouders in Zeeland maken zich grote zorgen over de op handen zijnde herstructurering van de varkenssector in Neder land. Ook het ontwerp-streek- plan van de provincie biedt volgens hen onvoldoende moge lijkheden om hun activiteiten in de toekomst te blijven uitoefe nen. Tijdens een vergadering van de vakgroep varkenshouderij Zee land uitten de leden - in totaal waren veertig boeren aanwezig - dinsdag hun verontrusting over de gevolgen van de lande lijk provinciale wetgeving voor de kleinere varkensbedrijven. Los van de vraag of er wel een opvolger is om het bedrijf voort te zetten, vrezen de boeren er mee op te moeten houden wan neer zij forse investeringen moeten plegen om aan de ver scherpte eisen te voldoen. Problemen Vooral de aankoop van grond om aan de noodzakelijke grond gebonden varkensrechten te ko men zal veel mensen voor schrij - nende problemen plaatsen, verwacht K. van der Hoofd van de vakgroep. Maar ook de strengere wetge ving op het gebied van dieren welzijn en -gezondheid, zoals de bepaling dat de varkens in de nabije toekomst meer vierkante meters tot hun beschikking krij - gen, noopt boeren tot hoge in vesteringen. Dat geld is voor de groten nu eenmaal makkelijker op te brengen dan voor de klein tjes die Zeeland traditiege trouw rijk is. Spreker C. van Geesbergen, in terim-voorzitter van de lande lijke LTO-vakgroep varkens, en C. Das van de afdeling Zeeland gingen tijdens de bijeenkomst in hotel De Gentsche Poort in Biervliet in op de specifieke ge volgen van de maatregelen voor de Zeeuwse varkenshouders. Van Geesbergen gaf aan dat LTO inmiddels in overleg is met de minister over de verschillen de knelpunten. LTO Zeeland heeft bezwaar aangetekend tegen het streek plan. ringen met gedetineerden als medewerkers. „We maken alle maal wel eens fouten in ons le ven. Een heleboel lopen er niet tegen de lamp en gaan fluitend verder". De West-Brabantse ge detineerde Jan is blij dat hij de laatste maanden van zijn af straffing als POI'er aan het werk kan gaan. „Het geeft me ook de kans weer geleidelijk naar mijn gezin toe te groeien." ingshoofd Rien van Gils (links) in gesprek met tijdelijk werkgever Adriaan Boone. Op de achtergrond gedetineerde Jan, aan het teftruckchauffeur. foto Dirk-Jan Gjeltema doorSjaak Janse OOSTKAPELLE - Op Walche ren werd derde pinksteren ge vierd met ringrijden in Oostka- pelle, Koudekerke, Souburg en Nieuwland. Op het Oranjeplein in Souburg streden 32 deelne mers om de ereprijzen, 's Mid dags werden de rijders van Souburg 1 die het ereklaskam- pioenschap in de wacht hadden gesleept in de bloemetjes gezet. Deze drie rijders (Cor Janse, Sjaak Janse en Sjaco de Visser) staken dit keer alle drie 29 rin gen en mochten kampen om het dagklassement. Even leek het erop dat Rian As- scheman met het dagklasse ment aan de haal ging, maar na zijn eerste misser in de 26e beurt volgden er nog twee. Cor Janse werd de grote winnaar van de kamp. Hij werd winnaar van zo wel het dagkampioenschap, de eerste beker als de pollepel. Sjaak Janse won de tweede prijs en de tweede beker en Sjaco de Visser won de derde prijs en de derde beker. De eerste jeugdbe- ker was voor Maaike de Werk. Koudekerke In Koudekerke streden 46 deel nemers in twee banen op de dag prijzen. Jan Jobse werd dagwin- Informatiemarkt voor nieuwe inwoners Goes GOES - Nieuwe inwoners van de gemeente Goes kunnen maandag 15 juni een kijkje ne men op de informatiemarkt voor nieuwe inwoners. Deze jaarlijkse markt wordt gehou den in de Prins van Oranje aan de Nieuwstraat 14 in Goes. De markt is een initiatief van het gemeentebestuur. Het colle ge van burgemeester en wet houders is dan ook present om zich aan belangstellenden voor te stellen. Ook leden van de ge meenteraad zijn aanwezig. Een aantal gemeentelijke afdelin gen en diensten waar inwoners van Goes regelmatig mee te ma ken hebben presenteren zich aan het publiek. Daarnaast la ten verenigingen en instanties zien wat ze te bieden hebben. Zij bemannen kramen en verzorgen demonstraties op het gebied van sport en muziek. Aan jeugd vanaf twaalf jaar wordt speciale aandacht be steed. De avond begint om 19.00 naar door 29 van de 30 ringen te steken en Arjan Bosgra in de kamp achter zich te laten. Peter de Pagter werd derde met 28 ringen. De prijs voor de zes jongste rijders was voor Marjo lein Brasser. De eerste beker in de grote finale was voor Suzy de Pagter voor haar broer Simon de Pagter (2e) en Leo Bosgra (3e). De kleine finale werd ge wonnen door Piet Kluijfhout, die voor het eerst op zijn nieuwe paardreed. Het mooist versierde paard was volgens de deskundige jury voor Anita Jasperse. De pollepel- kamp ten slotte gaf Jaap Vos als winnaar aan. Oostkapelle. In Oostkapelle waren onder de 40 deelnemers maarliefst 17 da mes. Hans Maljaars werd dag winnaar met 28 van de 30 rin gen. De tweede plaats was voor Simon de Visser met 26 ringen en derde werd Annemiek Poppe met 24 ringen en na kamp met Jan Willem Poppe, Carin Frarxc- ke en Janette de Witte. De polle pel werd gewonnen door Simon de Visser De damesprijs werd gewonnen door Annemieke Poppe. De jeugdbeker was voor Elise Oreel. Carin Francke had het mooist versierde paard. Hans Maljaars won naast het dag klassement ook de eerste beker, de tweede beker was voor Carin Francke en de derde voor Jan Willem Poppe. Nieuwland In Nieuwland reden 30 deelne mers, onder wie 5 debutanten, de traditionele wedstrijd op derde pinksteren. Winnaar van het dagklassement werd Steef de Rijke, die 32 van de 34 ringen wist te steken en de gehele dag een beperkte voorsprong had op zijn naaste belager Rens Hoebe- ke. Rens werd uiteindelijk twee de met 31 ringen. Derde werd Ko Kwekkeboom met 28 ringen. De eerste beker was voor Rens Hoebeke, de tweede voor Ko Kwekkeboom en de derde voor Comé van Belzen. De jeugdbeker werd gewonnen door Jolanda Kwekkeboom. De damesbeker werd een overwin ning voor Marjan Pleijte. De mooist versierde paarden waren van Rens Hoebeke bij de koud- bloeds en Jolanda Kwekke boom bij de luxe paax-den. De beker van dokter Janse en de pollepel werden gewonnen door Ko Kwekkeboom. Langs deze weg willen wij u dank zeggen voor de vele. blijken van medeleven die wij mochten ontvangen na het overlijden van mijn lieve man, vader, schoonvader en onze opa PETRUS MARTINUS DE KONING M.E. de Koning-Kubitza Yvonne van der Wielen- de Koning Tonny van der Wielen Zierikzee, juni 1998. Leonie Christiane VOOR EEN ZORGZAME BEGELEIDING BEGRAFENISVERZORGING J.C. HOEKMAN Voor een volledige en waardige Bouwcentrum /DeBevelandeu" Gèldeloozepad 20, Goes Téf. 0113 -22 75 25 v Kantoor: Langeweg 1 4431 CÉ ;s-Gravenpoldei- Tel. 0113 - 3124 08 Centraal telefoonnummer: #11}-3114 44 bestaat uit sweatshirts, puilovers, katoenen pantalons en bodywar mers. Uw zelf gekozen combinatie van 2 stuks uit deze collectie kost de hele maand mei: HER Ir. N M O D E ST. ADRIAANSTRAAT 7 GOES Een echte woonkeuken waarin u zich thuis zult voelen. Bijzonder sfeervol zijn de glas- kasten en deurfronten. Compleet met keramisch! kookplaat, oven, schouw/ afwasautomaat, koelkast multiplex werkblad met spoelbak en kraan. Compiéét mét Praktische hoekopstel- ling. Kunststof front in 6 kleuren leverbaar. Met extra hoge hang kasten. Compleet met koelkast, kookplaat, solo-oven, schouw, afwasautomaat, werkblad en spoelbak. Prachtige hoek- opstelling. Cassette front in diverse kleuren, Compleet met hoge hangkasten, glaskasten, korven, schouw, koel kast, kookplaat, oven, werkblad en spoelbak. Vierzijdig afgerond front in matte uitvoering. Compleet met korvenkast, koelkast, oven, kookplaat, schouw, werkblad en spoelbak. Schitterende keuken met cassette-profiel. Compleet met koelkast, kookplaat, afzuigkap, werkblad en spoelbak. Ceciliaweg 4 - Sint-Annaland - Tel. 0166-653448 Open: Ma. t/m Za. 09.30-18.00 uur. Vr. tot 21.00 uur. (Tevens 's avonds geopend op afspraak). Erkend door de Centrale Branchevereniging Wonen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 36